PORT Quick Boys kaartpraat en wint Feyenoord strandt in Friese zandbak Hi PREPAY NU OOK IN HET BUITENLAND. Timmer: 'Ik heb zitten grienen' Aankopen FC Den Bosch 'komen op de bank terecht' eiguerra: een nieuwe leed aan de tennistop NAGANO CUS VAN OOSTEN Marianne Timmer zal de eerste officiële bloedtest uit haar loopbaan niet licht ver geten. De 25-jarige schaats ster uit Sappemeer trad, als enige van een groep van twaalf die donderdag een te hoog hematocrietwaarde had, naar buiten omdat ze 'niets heeft te verbergen'. Timmer gaf tijdens het WK afstanden in Nagano open heid van zaken met als doel de procedure ter discussie te stellen. De eerste bloedproef van Timmer leverde een waarde op van 47.4. Dat was bijna een half punt boven de norm van de medische com missie van de Internationale Schaats Unie (ISU) die voor vrouwen op 47 is gesteld. Omdat de uitslag veel later bekend werd gemaakt dan was toegezegd, kon de twee de test pas de volgende dag worden afgenomen. De tweede uitslag was overigens goed: 44.0. Timmer - de enige uit de Nederlandse ploeg die de norm overschreed - vertelde dat ze zeer ontdaan was ge weest door de uitslag van de eerste bloedproef. „Het was een drama. Stel dat ik een startverbod had gekregen, wie zou er nog in mijn on schuld geloven? Ik heb echt een potje zitten grienen. Dit gun ik niemand.' De tweevoudig olympisch kampioene protesteerde te gen de gehanteerde proce dure. De uitslag van de eer ste test werd pas twaalf uur later bekend en niet zoals af gesproken na een kwartier. Timmer had zich achteraf onnodig opgewonden, want ze is geen enkel moment in staat van beschuldiging ge steld. Timmer noch bondsarts Hans Smid kon een verkla ring geven voor de hoge, maar niet abnormale waar de die bij Timmer was ge vonden. Een hoge hemato crietwaarde, een parameter voor de dikte van net bloed, kan duiden op gebruik van het verboden preparaat EPO. Timmer: „Ik vind het goed dat de testen er zijn. Ik ging er ook naar toe met de gedachte 'prik maar'. Ik weet niet hoe ik aan de hoge waarde ben gekomen." De ISU doet geen mede delingen over de uitslagen van de bloedtesten. „Wij doen deze testen om naar een methode te zoeken om de sport schoon te houden. Veel belangrijker is dat we over een langere periode het bloedprofiel van iedere schaatser willen weten", al dus ISU-bestuurder Gerd Zimmermann. Na de stormachtige vrij dag, kon Timmer zaterdag de doping-affaire die geen doping-affaire was uit haar gedachten bannen. Ze reed een sterke 1000 meter maar raakte toch haar wereldtitel kwijt aan Mpnique Gar- brecht. Timmers tijd (1.16,71 minuten) werd in de laatste rit overtroffen door de 31-jarige Duitse sprint- sterf 1.16,59), zodat de Gro ningse zilver kreeg omge hangen. kjDAG 6 MAART 2000 ord heeft gisteren defi- ifgedaan als kandidaat landstitel. De regerend >og in Heerenveen ïdig het hoofd (3-0) en !V tien wedstrijden voor van de competitie min de zilveren kampioens cadeau. „Het enige wat is vol in de slag te gaan tweede plaats", zei Leo deer. ie opgave lood- en lood- s, werd gisteravond in d duidelijk. Juist de in- Igen op het Europese zorgen voor naweeën vaderlandse competitie nen de Rotterdammers de nek omdraaien. Want tussen de glorie in Rome (dinsdag) en de al uitverkochte Kuip in Rot terdam (woensdag) lag dit weekeinde een Friese zandbak, waarin de kampioen moest ploeteren. In Heerenveen geen hoge schoolvoetbal, geen wereldster ren als tegenstanders en geen miljoenen tv-kijkers. Na de he melse bestorming van Lazio Roma in het Olimpico-stadion kwam Feyenoord bij de club van Foppe de Haan weer met beide benen op aarde. „Het is en blijft een bijzonder fenomeen", schudde Beenhak ker het hoofd. „Na bijna iedere Champions League-wedstrijd zie je het overal gebeuren. De spelers willen wel, maar kun nen even niet. Dat beetje extra arbeid, de agressie die er dins dag wel was, ontbrak tegen Heerenveen. Vraag me niet waarom." Heel even dacht Feyenoord een kans te hebben in Fries land. Paul Bosvelt stond al na een paar minuten dankzij Julio Cruz alleen voor doelman Hans Vonk. Feyenoords 'captain' ramde de bal langs de verkeer de kant van de paal en daarmee was meteen het Rotterdamse hoogtepunt in de eerste helft voorbij. Iedere Feyenoorder die in Rome zo ongeveer tot gladiator werd uitgeroepen, zakte in Heerenveen door het flin terdunne ijs. Op alle fronten, van Rzasa tot Tomasson, wor stelde de kampioen. Geen bal kwam aan, combinaties smoor den op de kale en zanderige piste en alle glans ontbrak in het spel. Foppe de Haan begreep waarom. „Voor ons kwam Feyenoord op het perfecte mo ment. Dinsdag heeft de ploeg heel diep moeten gaan. We wil len allebei meedoen om die tweede plaats en daarom was dit een cruciale wedstrijd. Ik wist dat Feyenoord niet nog een keer zo diep in z'n reserves zou kunnen tasten. Woensdag wacht Lazio al weer." Op papier had Feyenoord aanzienlijk meer in huis dan Heerenveen. De Stadionclub haalde immers de beste spelers (Kornejev, De Visser, Samard- zic, Tomasson) van de Friezen binnen. Toch gaf kwaliteit gis teravond niet de doorslag. Hee renveen steeg boven zichzelf uit, zoals Feyenoord dat dins dag in Rome deed. Jan de Visser, vorig jaar nog in dienst van de Friezen, zei dat het verschil in kwaliteit in deze fase van het seizoen niet telt. „Waar het in deze fase van de competitie om gaat, is dat je strijd levert en punten pakt. Alle grote clubs, Ajax, Feyenoord, FC Twente, Vitesse, Heeren veen, zitten op één of twee puntjes van elkaar. Het wordt de laatste tien duels een slo pend gevecht om deelname aan de Champions League", sprak De Visser. Heerenveen drukte zijn over wicht pas tien minuten voor rust uit in cijfers. Johan Hans ma frommelde bij een hoek schop met een halve mistrap de bal langs de binnenkant van de paal. „Daarna kon Heerenveen heerlijk counteren, daar is de ploeg gek op", sprak De Visser uit ervaring. Via Anthony Lur- ling en Mika Nurmela voerden de Friezen de score op. Met 3-0 kwam Feyenoord nog goed weg. „Maar 3-0 was genoeg", grijnsde Foppe de Haan, die al leen Tomasson nog een keer de paal zag raken en na rust niet meer in angst hoefde te zitten. SC Heerenveen: Vonk; Venema, Klompe, Hansma en Mitrita; Talan (78. Houttuin), Holm en lensen (81. Pulkkinen); Nurmela, Huizingh en Lurling. Feyenoord: Dudek; Van Gobbel, Van Wonderen, Konterman en Rzasa; Bos velt. Van Gastel (72. Somalia) en De Visser; Cruz, Tomasson en Samardzic (72. Cairo). Trainer verrast door clubbestuur FC Den Bosch-trainer Martin Koopman werd afgelopen week negatief verrast door zijn eigen bestuur. Koopman, die vorige week maandag aankondigde na dit seizoen te vertrekken bij de hekkensluiter in de eredivisie, kreeg tegen zijn wil drie spelers (Patricio Graff, Mourad en Ce- dric van der Gun) in de maag gesplitst. „Speelkameraadjes", noemde de Deventenaar de nieuwe spelers cynisch. „Ze ko men op de bank terecht." Koopman was woedend over de actie van het bestuur, onder leiding van de nieuwe voorzit ter Hans Brus. Als een donder slag bij heldere hemel werd hem verteld dat Feyenoord-ver- dediger Patricio Graff, de Spar taan Mourad en Ajacied Cedric van der Gun de rest van het sei zoen deel uit maken van de Bossche selectie. „Brus heeft het me alleen meegedeeld. Ik wist niet dat zoiets kon", vertel de Koopman gisteren na de 3-0 nederlaag tegen De Graafschap. „Maar ja, ik heb hier de laatste maanden al zoveel meege maakt. Fritz Korbach heeft een boek geschreven over zijn ver leden, maar dat zou ik over een veel kortere tijd kunnen doen." Inmenging in het technische beleid lijkt Koopman tijdens zijn laatste maanden in Den Bosch dus niet meer te hebben. „Zo kun je dat wel stellen. Hier moet snel een oplossing voor komen. Die drie nieuwe spelers kunnen er ook niets aan doen dat ze zijn gehaald door de voorzitter. Maar nogmaals, ik hoef ze niet. Ik wil het seizoen met de huidige selectie afma ken. Als de voorzitter een op lossing denkt te hebben, moet hij me dat maar vertellen", doelt Koopman op een voortij dig vertrek bij de Brabantse club. „Ik gooi zelf de handdoek niet in de ring. Ik ben hier juist enorm geprikkeld door ge raakt." skens twee jaar naar NEC EEN* „Ikkom in een goed nest terecht." Met die woorden inteerde Johan Neeskens zich gistermiddag in Nijmegen le verzamelde pers. De assistent-bondscoach zal na het EK twee jaar als hoofdtrainer in dienst treden bij het Nijmeeg- ;C, waar hij de huidige oefenmeester Ron de Groot op- „Na vier jaar KNVB ben ik toe aan een andere uitdaging. ij b voor NEC gekozen omdat het een stabiele club is, met irofessioneel management en met de bedoeling om uit te Ei >n. Bij NEC kan ik m'n ei goed kwijt", aldus Neeskens (48). in ins technisch directeur Leen Looyen is voor Neeskens ge- i uw i omdat hij als speler een goede staat van dienst heeft, veel ïationale contacten heeft en iemand is die het imago van kan oppoetsen. s Herrera vrij na ontvoering Oud-wielrenner Luis Herrera is gisteren in Tocaima laten door zijn ontvoerders na een dringende oproep van jlombiaanse president Andres Pastrana. De ex-bergkoning e grote wielerronden en winnaar van de Ronde van Spanje jaar was zaterdag ontvoerd in zijn woonplaats Fusagasuga, hij een agrarisch bedrijf exploiteert sinds hij vijfjaar gele- iet wielrennen stopte. Kort voor zijn vrijlating had presi- 'astrana via de media een dringende oproep aan de ont- lers gedaan. Luis Herrera is vader van drie jongens. Een id geleden was een andere Colombiaanse wielrenner, Oli- Rincon, doelwit van ontvoerders. Ook hij werd na korte m igedeerd vrijgelaten. Le >r IOC blijft nandrolon doping Voor het Internationaal Olympisch Comité blijft nandro- niat Dping. Dr. Patrick Schamasch van de medische commissie intie et IOC heeft dit zaterdag in Parijs verklaard. „Het IOC ziet Ha enkele reden tot wijziging van het dopingreglement inzake rolon", zei Schamasch, die reageerde op een besluit van reldvoetbalbond FIFA. Die verklaarde vrijdag nandrolon leer strafbaar te stellen bij voetballers, omdat het mense haam op natuurlijke wijze hoeveelheden produceert die bij de grens van 'positief-zijn' liggen. Ronald van Dijk krijgt van het ambulancepersoneel, dat zijn been gaat stabiliseren, een verdovend gas toegediend. De Katwijker brak zijn enkel en scheurde zijn enkelbanden bij de onverwachte aanslag van achteren van ARC'er Ruud Bos. Bos zocht Van Dijk gisterochtend al op in het Elisabeth Ziekenhuis in Leiderdorp, waar de Katwijker werd geopereerd. Quick Boys verwacht dat de schilder tot halverwege volgend seizoen niet kan voetballen. foto henk bouwman De selectie van Quick Boys liep donderdag samen de Ronde van Katwijk. Maar dan ook echt samen. De nieu we trainer.Arie van Duijn had gezegd dat de spelers tot een bepaald punt bij elkaar moesten blijven. Na de alter natieve training - het veld stond blank - keken sommi gen voetbal in de kantine, anderen zaten te kaarten. Ie dereen bleef hangen tot een uurtje of half elf, kwart voor elf. Dat was dit seizoen nog niet vaak gebeurd. ALPHEN AAN DEN RUN JANET VAN PUK Nog minder vaak was het voor gekomen dat Quick Boys won. Zaterdag pakte de Katwijkse ploeg in winters weer drie pun ten van mededegradatiekandi daat ARC: 2-1. „Nee, ik heb niet gezegd dat ze moesten blijven in de kantine. Maar ik vind wel, en dat heb ik altijd gevonden, dat je als een team moet spelen. Je moet een eenheid, een groep maken, het moeten geen indivi duen zijn", aldus de opvolger van de vorige week ontslagen Cees Tempelaar. Keeper Tom van der Niet, na de eerste helft wegens een lies blessure vervangen door Rob bert Sloos, wilde niet spreken van een 'schrikeffect'. Maar vol gens de doelman beseffen de spelers sinds het ontslag wel dat zij verantwoordelijk zijn voor de slechte resultaten en dat er wat moest gebeuren. „We waren meer met de wed strijd bezig, dat merkte je aan de gesprekken. Bovendien kre gen we vaak het verwijt dat we geen eenheid waren en nu stond er een elftal dat voor el kaar wilde knokken." Dat Quick Boys tegen ARC wel strijd leverde maar niet goed voetbalde, kon Arie van Duijn helemaal niets schelen. „Ik heb nog nooit mooi voetbal in de degradatiezone gezien", aldus de tijdelijk tot eerste trai ner gepromoveerde tweede trainer. Van Duijn wilde met een aan vallend blok en een verdedi gend blok voetballen. Dat ge beurde ook, maar door de slechte aansluiting ontstond er veel ruimte op het middenveld. De Katwijkers hadden geluk dat de Alphenaren daar geen raad mee wisten. Mid-mid Remco Blok kreeg vooral in de eerste helft veel ballen, maar die lever de hij ook snel weer in. Zonder de geblesseerde Maurice Balk- hoven, dc beste voetballer en de man met de ideeën, is ARC wel heel erg flets. Willem Berckenkamp was na afloop behoorlijk laconiek voor een trainer, die toch echt een serie van drie nederlagen leed tegen laaggeklasseerde ploegen. ARC had volgens Berckenkamp meer recht op de zege. En nee, in paniek was hij niet. En iets veranderen, dat hoefde ook niet, want de Alphenaren creë ren genoeg kansen, ze moeten ze alleen nog afmaken. „We moeten hard werken en door gaan op deze weg." Daar moet de trainer nog maar eens goed over nadenken, want 'deze weg' leidt regelrecht naar de eerste klasse. ARC was niet beter dan Quick Boys, kreeg wel een paar kansen, maar kon de nerveuze Katwijkse aanhang niet echt verontrusten. Quick Boys legde in de eerste tien minuten een paar goede combinaties op de goed bespeelbare grasmat, maar begon daarna aan een wedstrijdje 'bal inleveren' met ARC. De Katwijkers zetten meer druk, bevonden zich vaker in of bij het vijandelijke strafschop gebied, maar de voorhoede speelde in de eerste helft te aar zelend om te kunnen scoren. Quick Boys scoorde uiteinde lijk uit een vrije trap, die de scheidsrechter vijf minuten na rust gaf omdat Arthur van Ors- sagen Peter Kruit vasthield. Vanaf 25 meter werd de bal door een gat in de muur in het doel geschoten door Gert Aan- dewiel. Die liep in Alphen aan den Rijn wel tien Rondes van Katwijk tussen het verdedigen de en het aanvallende blok, waartoe hij eigenlijk behoorde. Zeker na deze treffer, toen Arie van Duijn een van zijn twee spitsen (Jeffrey Rutten) naar de kant haalde en er een vierde middenvelder (Matthijs van de Plas) bij zette. ARC bakte er nog steeds wei nig van, maar na twee grote af zwaaiers (van Ard Blok en Mark Jansen) kon Remco Blok een la ge voorzet van Fabian Gelder- blom in het doel schuiven. Toen wisselde Van Duijn zijn volgens hem moegestreden spits Marnix van der Gun voor een andere aanvaller: Roscoe Viereck, die goed inviel. Het duel werd wat harder, met een kapot getrokken shirt van Raymond Flaton en een milde straf in de vorm van een gele kaart voor Peter Kruit als gevolg. Diezelfde Kruit kopte een minuut of wat later een voorzet van Mathijs van der Plas binnen: 1-2. In de 83ste minuut schopte de verder vrijwel onzichtbare ARC-spits Ruud Bos Katwijker Ronald van Dijk van achteren hard neer. De verdediger werd twintig koude minuten later met een gebroken enkel door ambulancepersoneel van het veld gedragen. Het publiek ap plaudisseerde. Op de brancard balde Ronald van Dijk zijn vuisten. Juichend stak hij zijn armen omhoog. ARC: Admiraal; Bloemheuvel (83. Schaafsma), Van Orssagen, Jansen, Van Tol; Van Meggelen, Remco Blok. Ard Blok; Gelderblom, Bos, Reinders Folmer (77. Van Beest). Quick Boys: Van der Niet (46. Sloos); Van Dam, Van Dijk (83.-), Faerber, Van der Plas; Van Hooy, Flaton, Kruit, Aan- dewiel; Rutten (55. Mathijs van der Plas), Van der Gun (72. Viereck). Met Hi PrePay kun je nu in meer dan 85 landen bellen en gebeld worden. En dat zonder abonnement. Bel tijdig voor je op vakantie gaat 321 (9 en Hi regelt de rest. Kijk voor meer informatie op www.hi.nl houdt het simpel 'Vinei' stond in 1999 in Bastad voor het eerst in een grote fina- ïniswereld kreeg in de le. week van het jaar een In Kopenhagen was hij in het weekeinde in top vorm. In de halve finale 'speelde hij tegen zijn Russische leeftijdge noot Marat Safin zeer overtui gend: eedse uf. at te een van de grootsten rijke arsenaal van e tennistalenten. Vorig lakte hij een progressie plaatsen op de wereld en was hij een van de nagers in de top-100. 6-0 I slechts 42 minuten. In de eind- strijd trok hij zich van het Andreas Vinciguerra foto reuters surplus aan erva ring van zijn tien jaar oudere landgenoot Magnus Larsson, die eerder in veertien finales stond en zes ti tels won, waarbij het Kopenha gen Open in 1992. Vinciguerra bepaalde het wedstrijdbeeld en won met 6-3 7-6 (tiebreak 7-5).

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 19