Schoon zwembad kost Alphen kapita 'Op zondag kijken de mensen en kopen niet' Rijnwoude weigert bewon schadevergoeding te betal Jongeren in Kerk en Zanen raken nooit meer uitgespeeld Rechtszaak uitgesteld Leidsch Dagblad Ut€HH<VliIV MAANDAG 6 MAART 2000 Vermiste man blijkt te zijn overleden boskoop/alphen aan den run Voorbijgangers hebben zaterdag ochtend in de Gouwe in Boskoop het dode lichaam van een veertigjarige man uit die plaats gevonden. De man werd al sinds 11 februari vermist. Die dag werden zijn fiets en jas bij de spoorbrug in Alphen gevonden. Verschillende zoekacties in de Gouwe en het water in de omgeving leverden de afgelopen we ken niets op. Volgens de politie is de Boskoper per ongeluk het water ingefietst toen de spoorbrug was weggedraaid. Daama lukte het hem niet meer om op de oever te klimmen. Vrouwen aangerand boskoop Een carnavalsavond is voor twee vrouwen uit Bos koop slecht afgelopen. Op het moment dat ze hun huis wilden binnengaan, sprak een man hen aan en betastte hij hen onze delijk. De vrouwen sloegen hem van zich af en vluchtten naar binnen. De politie sluit niet uit dat dezelfde man ook andere vrouwen heeft lastiggevallen. Voorbijgangers hadden de ver dachte rond die tijd in de omgeving gezien. Rijbewijs kwijt na alcoholcontrole alphen aan den run ter aar Een 32-jarige Rotterdamer en een 40-jarige Alphenaar zijn vrijdagnacht hun rijbewijs kwijtgeraakt bij een alcoholcontrole op de Oranje Nassausingel in Alphen aan den Rijn. Een 61-jarige Alphenaar kreeg een rijverbod van een uur. Ook op de Aardamseweg in Ter Aar hield de politie een Alphenaar aan voor het rijden onder invloed. Verder werd er op de President Kennedylaan en de Eisenhouwerlaan in Alphen gecontroleerd. In totaal hield de politie zes personen aan die te veel hadden gedronken. Leidenaar gewond na glijpartij rupweteringEen 55-jarige man uit Leiden is zaterdagmiddag gewond geraakt nadat hij op de provinciale weg in Rijpwetering in een flauwe bocht van de weg was gleed. De automobilist kwam tegen een boom tot stilstand. Het ambulancepersoneel behandelde ter plekke de man aan zijn verwondingen aan zijn gezicht en handen. Zijn auto werd totaal vernield. Een hagelbui vormde de aanleiding tot de glijpartij. Alphenaar beroofd van mobieltje alphen aan den run» Een twintigjarige Alphenaar is gisternacht beroofd van zijn mobiele telefoon. Een nog onbekende man be dreigde bedreigde het slachtoffer met een mes en dwong hem zijn gsm af te geven. Het incident gebeurde op de kruising van de Van Boetzelaerstraat en Van Lennepstraat. Geldkist en spaarpot gestolen alphen aan den run» Een geldkistje met inhoud en een spaarpot je zijn afgelopen zaterdag in een tussenwoning in de Bremstraat in Alphen weggenomen. De bewoners waren tussen 11 en 22 uur weg. De inbrekers hebben een bovenraam geforceerd en het huis doorzocht. Droomcursus in Alphen alphen aan den run 'De Wijsheid Van Je Dromen' is de titel van een droomcursus die op 15 maart begint in de Vivaldihof 40 in Alphen aan den Rijn. De cursus van Cees Arisz is voor kleine groepen (maximaal acht personen) en bestaat uit acht avonden. De eerste avond leert Arisz hoe je dromen kunt onthouden en hoe de betekenis van je dromen kunt achterhalen. De kosten zijn afhankelijk van het inkomen van de deelnemer en kunnen variëren van 195 tot 350 gulden per deelnemer. Voor meer in formatie en aanmelding: 0172-422236. Gesprek met wethouders op afspraak alkemade Het wethoudersspreekuur in Alkemade wordt afge schaft. Tot en met 22 maart zitten de wethouders Beelen en Nagtegaal nog elke woensdagavond van 19-20 uur klaar in het gemeentehuis in Roelofarendsveen. Na die tijd moeten burgers een afspraak met hen maken. De wethouders kunnen op die manier gesprekken beter voorbereiden en er zo nodig ambtena ren bij betrekken. Burgemeester Meerburg houdt zijn spreekuur al op afspraak. Drie kandidaten ondernemersprijs ter aar Het WLTO-bestuur van de kring Aar-, Gouwe- en Rijn landen reikt donderdagavond tijdens de jaarvergadering in het dorpshuis in Ter Aar de 'Jonge-Ondernemersprijs' uit. Genomi neerd zijn Pleun van Woerden uit Leimuiden, Onno en Paula Verboon uit Bodegraven en Ronald en Marcel Koeleman uit Ter Aar. De prijs is ingesteld voor jonge agrarische ondernemers die een positieve bijdrage leveren aan de maatschappij. Ripse Paerdeburgh bouwt serre rupwetering Restaurant De Paerdeburgh in Rijpwetering gaat verbouwen. Op het terras langs de Rijpwetering komt een vijf hoekige serre als uitbouw aan de zaal. De eigenaren T. en C. Bakker wachten echter nog op goedkeuring van de gemeente. Het echtpaar verwacht veel van de serre. In een deel daarvan komt een kleine bar. De serredeuren slaan open naar het terras. „Als we de eetzaal verhuren voor een bruiloft, kunnen de gasten zó naar buiten lopen. Bovendien wordt het hier een stuk lich ter", aldus C. Bakker. Op 1 mei willen ze de serre afhebben. De Paerdeburgh viert dit jaar zijn twintigste verjaardag. Voor 1980 stond de uitspanning naast de Paardenbrug bekend als Café Rustoord, eigendom van de ouders van T. Bakker. Na een gron dige verbouwing openden de huidige eigenaars het pand als restaurant. TEAN wijdt nieuw clubhuis in alphen aan den run De Alphense tennisvereniging TEAN neemt vrijdag 31 maart het vernieuwde en uitgebreide clubhuis offici eel in gebruik. Wethouder Van der Veen Meerstadt verricht om 16.30 uur de openingshandeling. Het afgelopen jaar is het club huis verbouwd en het tennispark aangepast aan de gemeentelij ke plannen. TEAN heeft een nieuw parkeerterrein en een nieu we ingang gekregen. De veranderingen waren nodig, omdat de gemeente Alphen de grond van het voormalige parkeerterrein en de oude ijsbaan, die er direct aan grenst, had verkocht. Reinigen De Thermen uitbesteed Het kost de gemeente Alphen aan den Rijn handenvol geld om zwembad De Thermen schoon te houden. Door ziekte van vast personeel heeft het gemeentebestuur de schoonmaakactiviteiten uitbesteed aan de Sociale Werk voorziening in Alphen (SWA). alphen aan den run zwembaden, komt er vast per- natasja augustinus soneel om de hygiëne in De Thermen te waarborgen. Pas als de Alphense gemeente- „Voordat de hype over eventue- raad komende zomer een be- le legionella-bacteriën weer op sluit heeft genomen over ver- laait, hebben we hulp gevraagd zelfstandiging van de Alphense bij de sociale werkplaats", zegt wethouder Van der Veen Meer stadt. „In het vernieuwde zwembad De Hoorn is legionel- la onmogelijk, omdat daar an derhalf jaar geleden allemaal nieuwe apparatuur is geplaatst. Maar omdat De Thermen al een oud bad is, moeten we daar ex tra oppassen", zegt de wethou der. Stichting Van der Veen Meerstadt zegt dat hij het ziekteverzuim niet kan aanpakken omdat de ver- Halsbrekende toeren van een fietsende stuntman op de nieuwe skatebaan. Langverwachte skatebaan eindelijk in gebruik alphen aan den run harry oosterveen Eindelijk was hij er dan. Lang venvacht, uitgesteld, toch nog opgeleverd en ten slotte ge opend: een splinternieuwe half- pipe voor de Alphense skaters in het Europapark. Een wens van de plaatselijke jeugd ging zaterdag in vervulling, 's Och tends stelde wethouder Groen in 't Wout de blauwe halve maanvormige baan officieel in gebruik. Het geduld van de jongeren was de afgelopen maanden da nig op de proef gesteld. In juli vorig jaar gaven zij aan een zo geheten funramp te willen als aanvulling op de al aanwezige speeltoestellen. De gemeente had er wel oren naar en een ge specialiseerd bedrijf begon met de opbouw van de halfpipe. Er was geen bouwvergunning no dig, tenminste dat dacht de ge meente. Later merkte Groen in 't Wout dat hij toch een vergun ning moest hebben. „Ik kreeg er lont van en heb onmiddellijk de bouw laten stilleggen. Ik vond dat er eerst samenspraak met de omwonenden nodig was." Er volgde inderdaad overleg met de bewoners van de wijk Kerk en Zanen. Maar toen te kenden enige bewoners be zwaar aan. Want de halfpipe, met een hoogte van vier meter, zou volgens hen te dicht bij de bebouwing komen. „Maar daarbij vroegen de mensen zich ook af hoe de jongeren zich zouden gaan gedragen, zo vlak bij hun huizen", zegt de wet houder. De bouw ging na enige vertraging toch door. Waar schijnlijk hebben de 700 hand tekeningen van hoopvolle jon geren daartoe bijgedragen. De baan kwam uiteindelijk midden in het park te staan. Voor de jeugd was het zater dag dus feest. Na de openings rede, waarin Groen in 't Wout benadrukte dat de baan voor Actie Winkelstad Alphen stevent af op mislukking alphen aan den run marieta kroft Alphense winkeliers die op zondag altijd de deuren gesloten houden, peinzen er niet over om voortaan toch open te gaan. Werkweken die toch al ver over de veertig uur gaan, worden dan nog lan ger. Het personeel is er vaak niet toebe reid en aan de funshoppers op zondag valt toch niets te verdienen, zijn veel ge hoorde argumenten. „De winkel openen op zondag is pure kapitaalvernietiging", zegt de eigenaar van een zaak in de Aar hof fel. „Alphen is geen Amsterdam. Daar is meer keuze en heeft een koop zondag wel kans van slagen." Winkels in Alphen mogen twaalf keer per jaar op zondag open zijn. Meestal is dat de eerste zondag van de maand. Nog geen vijftig procent van de onderne mers, vooral de grootwinkelketens, opent de deuren. Veel consumenten blijven weg als ze er niet voor alles te rechtkunnen. De belangenvereniging Winkelstad Alphen probeert het imago van de koopzondagen op te vijzelen. Vo rige week schreef ze alle winkeliers een brief met het verzoek mee te doen aan de koopzondag. Tijdens een rondgang langs winkeliers in De Aarhof en de Van Mandersloo- straat is deze zaterdagochtend niemand te vinden die de brief van Winkelstad Al phen ter harte neemt. „Op zondag kij ken de mensen alleen maar en kopen ze niet", zeggen Nelleke Buisman en San dra van Egmond van de bloemenzaak van Henk-Jan van Gils. „Wij werken al van maandag tot en met zaterdag. Mijn baas voelt er ook niets voor, die gaat op zondag naar de kerk" Ook voorzien ze praktische problemen bij een zondag openstelling. „We zouden op vrijdag al bloemen moeten inkopen voor de zon dag." De schoenmakerij is in het verleden ooit eens open geweest. „Voor acht tien tjes en vijf guldens. Daarvoor ga ik niet weer open", zegt de eigenaar. „Ik ben niet vies van werken, maar mijn privéle- ven is toch ook belangrijk." J. Padberg, eigenaar van de cadeau winkel Linea Julia, vindt dat behalve hij, ook de natuur zijn rust moet krijgen. „Wij zijn bezig met tien procent meer milieuvervuiling als de winkels op zon dag ook open moeten zijn. Ik heb dat minister Wijers (voormalig minister van economische zaken, red.) ooit eens ge schreven." Met die milieuvervuiling doelt hij op de toename van het auto verkeer naar de winkelcentra en de ver lichting, koeling en verwarming van de zaken. „Los daarvan kan ik het fysiek niet opbrengen om na een werkweek van *zes dagen, 52 weken per jaar, nog een zevende dag open te zijn. Voor de actie van mevrouw Brussen (voorzitter van Winkelstad Alphen) heb ik dan ook geen begrip. Ik heb het idee dat zij meer aan de kant van de grootwinkelbedrijven staat." Het vinden van personeel is toch al moeilijk, zeggen veel winkeliers. Als ze dan ook af en toe op zondag moeten werken, wordt het nog moeilijker. „Het is een leuke, maar slecht betaalde baan", zegt een verkoopster lachend. zelfstandiging van de twee ba den nog niet opschiet. „De Hoorn en De Thermen hadden eigenlijk al eind vorig jaar van de gemeente naar de stichting Sportspectrum in Alphen moe ten overgaanzegt Van der Veen Meerstadt. Hij hoopt dat er deze zomer een goed sociaal plan ligt voor het personeel dat met de zwembaden overgaat naar de stichting. De gemeente raad moet overigens nog een besluit nemen over verzelfstan diging van de zwembaden. De gemeente neemt tot die tijd geen nieuw personeel meer aan, maar huun tijdelijke krachten in. Dat betekent al en kele jaren een enorme over schrijding van het personeels budget. Voor dit jaar verwacht de wethouder een extra kosten post van een kwart miljoen gul den. Volgens een voorlichter van de gemeente Alphen heeft de vacaturestop niets te maken met het stijgende ziektever zuim. „In één geval gaat het om zwangerschapsverlof en in een ander geval om langi stel na een operatie", Van der Veen Meei wacht dat de persont men van de zomer zij als de gemeenteraat sluit heeft genomen, raad ervoor de beide blijven exploiteren, d gemeente nieuw pers ken. Bij privatisering vai probeert de stichl spectrum de openstai tures op te vullen. belief ea'ciet terwc tballe klein ne zo na hi hazerswoude-runduk marieta kroft De gemeente Rijnwoude wil geen schadevergoeding uitke ren aan acht bewoners van het Helène Swarthplantsoen in Ha- zerswoude-Rijndijk. De bewo ners hadden daarom gevraagd omdat ze vreesden dat hun hui zen minder waard zijn gewor den door de bouw van een ap partementencomplex en de aanleg van een parkeerterrein tegenover hen. Het door de ge meente ingeschakelde bureau SAOZ concludeert echter dat er niet of nauwelijks schade is. Er zit wel een addertje onder het gras. Het bestemmingsplan laat de bouw van een schuur of clubhuis of iets dergelijks toe vlakbij de huizen van de kla gers. Het gaat dan om een pand van maximaal honderd vier kante meter en drie meter hoog. Als dit gebouw er komt, zouden de buurtbewoners wel hinder kunnen ondervinden. Hun huizen zouden daarmee 2500 gulden in waarde zakken, zo berekende SAOZ. B en W hebben er echter al iets op bedacht om geen scha de te hoeven vergoeden. Ze stellen voor om de bouwmoge- lijkheid zo snel mogelijk uit het bestemmingsplan schrappen. Er zijn dan geen redenen meer om te veronderstellen dat de huizen minder waard zijn ge worden. Rijnwoude bespaart daarmee een uit te keren scha devergoeding van 30.000 gul den (inclusief rente). Volgens het gemeentebestuur is het nooit de bedoeling geweest om er een gebouwtje te plaatsen. Hoe dat in het bestemmings plan is terechtgekomen is een raadsel, aldus B en W. Het gemeentebestuur is wel bereid om de voormalige bewo ner van nummer 34 een vèrgoe- oeler i/voor d bij 't gel ding van 2500 guldei B en W gaan ervan ui de verkoop van zijn der heeft gekregen d gebouwtje niet in h( mingsplan was opgej De commissie ruinl dening bespreekt hi van B en W op r" maart. Als de politiel ter B en W schaart, I bewoners naar de re Raad van State stapp woners zeggen daar „Wij mogen niets zej in een contract mtneiia Ruygrok zo afgesprc één van hen. Het ju viesbureau Maat voert de onderhandi mens de bewoners meente. R. Maat we of hij akkoord gaa voorstel van B en V) officieel nog niet op gesteld. Ik wil eerst de motivering precie djtS' aar .otaal vijf bi rionds ,i vist n plete rsHer len ei :ehur [Hei itwo den haag/alphen aan den run persbureau cerberus De 18-jarige verdachte uit Bo degraven begreep niet waarom de Haagse rechtbank zijn straf zaak niet behandelde. De recht bank wil eerst een uitgebreider psychiatrisch onderzoek. Hij moet terechtstaan omdat hij eind vorig jaar iemand in Al phen met een mes zou hebben bedreigd en een straatroof in diezelfde plaats zou hebben ge pleegd. In zijn woonplaats zou hij een auto hebben gestolen. De psychiater die hem onder zocht, voorspelde dat het in de toekomst alleen kwaad tot erger gaat de kans op herhaling acht Leeuv De onhandelbar^jjd ee van de Bodegraver b£en ac gedrag achter de tra vorig huis van bewaï zich zo misdragen, de strenge gevangen werd overgeplaatst, zittingsdatum is nog V2 FOTO HENK BOUWMAN iedereen was, namen de jonge ren de baan in gebruik. Geskee- lerd werd er en dat ondanks de snijdende wind. Aangemoedigd 'door stukjes taart, koffie en fris drank, genoten ruim honderd mensen van de salto's en ande re kunststukjes van professio nele skaters. Aron Domburg (12) uit Alphen aan den Rijn is blij dat de funramp er is geko men. „De komst ervan is goed, want er is in Kerk en Zanen niet veel te doen. En op de speeltoe stellen hier ben je snel uitge speeld." Voor Aron en zijn vrienden zijn er de komende tijd volop kunstgreepjes te le ren. Genoeg te doen dus. Tevreden Groen in 't Wout is ook tevre den. „Ik hoop zeker dat de jeugdgroepen gebroederlijk hier met elkaar zullen optrek ken. Als je voor dat doel zoiets bouwt, mag je daar in principe best wel 60.000 gulden voor in vesteren." Haastig voegt zij eraan toe dat ze niet met haar naam in de krant wil. „Onze winkel gaat af en toe open. Dat hangt af van de bereidwilligheid die er is onder mijn collega's. Zelf vertik ik het om op zondag te werken." Geen mankracht H. van der Hulst van boekhandel Markx heeft nog even overwogen om op 12 maart wel open te gaan. Winkelstad Al phen heeft bij wijze van uitzondering deze zondag aangewezen als koopzon dag, omdat er extra drukte is te ver wachten vanwege de wedstrijdloop Twintig van Alphen die door de stad gaat. „Maar het lukt niet om de zaak vol doende te bemannen of te bevrouwen." Van der Hulst begrijpt dat het voor de consument niet leuk winkelen is als de helft van de zaken op zondag dicht zijn. „Er komen steeds meer tweeverdieners en mensen die onregelmatig werken. Ik kan me voorstellen dat die op zondag willen winkelen. Maar wij zijn op vrij dagavond en zaterdag ook al open." ANN01900 Dinsdag 6 Maart LEIDEN - Gisteravond om halfnegen werd in het ge bouw tot Nut van 't Algemeen, alhier, een bijeen komst gehouden van de ten vorigen jare opgerichte afdeeling Leiden van den 'Volksbond ter bestrijding van het drankmisbruik', door leden en belangstel lenden bijgewoond. Na een kort woord van inleiding nam dr. W.P. Ruysch, voorzitter van het hoofdbe stuur van den Bond, het woord om het streven van den Bond toe te lichten. Drie factoren vooral zijn er, die het gemeenschapsle- te 1ê pings ven met degeneratie bedreigen: de tuberc 'estla; het alcoholisme, factoren, die onderling v*n ou* want zijn. De tuberculose vloeit niet onmi deeld maar indirect voort uit het alcoholisme. Vi e" de bacteriologie is deze waarheid helder a licht gekomen. Het alcoholisme doet heti standsvermogen verminderen en maakt hi meer vatbaar voor infectie. En wat den de aangaat: de alcohol stompt het waarnemii gen af en werkt aldus de onzedelijkheid ii ANNO 1975 WZH >n gd ekte, cherui jatuui ip vo< ar hel ttez\ onder blijvt tiange ooral i Zij zijl pluss< Lei els. B LEIDEN - De wijk Meerburg krijgt een buurthuis. De kinderen uit de wijk zijn alvast begonnen met het egaliseren van het terrein waarop het gebouw Donderdag 6 maart ALPHEN AAN DEN RIJN - Het bezoek aan de bad huis-afdeling van zwembad De Dillen - waar je, a rai- son van 0,75 een stortbad kunt nemen - is een dermate teruglopende zaak, dat opheffing van deze instelling wordt overwogen. Zwembadbeheerder G.H. van Winsen schat de groep van vaste douche klanten op niet groter dan een man of twintig. Blij kens de statistieken maakten in 1972 nog 5688 mensen een keer gebruik van het badhuis. In 1973 werden er nog maar 3776 douches genomen. En in 1974 liep het aantal verkochte stortbaden (je mag in De Dillen zo lang onder de straal staan als je maar wilt: "aan die flauwekul van een kwartiertje douchen doen we niet", aldus Van Winsen) verder terug tot 2673. "Dii zijn cijfers waarop geen zinnig mens kan zeggen dat het badhuis zou moeten blijven", stelt Van Winsen. In vroeger jaren was het badhuis een moet komen. Binnen vier weken wordt gebouw geopend. FOTO ARCHIEF LEID'. veel meer voorkomend fenomeen. Maart douche-gelegenheden verdwijnen de éér 3. der, in samenhang met het feit dat alle n allang van een douche is voorzien, en da renovatieplannen in steeds meer oudbou doucheruimte wordt ingepast. Uiteindeli G laatste badhuis in Alphen - die in de Jav eerder opgedoekt - ook wel worden geslo het er nu wel naar uitziet. Maar dat zal di eind 1976 worden, veronderstelt de zwe heerder, die nog een andere belangrijke draagt voor deze opheffing. De voorgenot ding van zwembad De Dillen (de Alphen: teraad heeft juist vorige week toestemmi uitbreidingsplannen gegeven) betekent volgens de voorschriften vier gemeensch kleedruimten moeten zijn. Het zwembad drie. De vierde kleedruimte kan dus wort pen door het verbouwen van het huidige Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing een ingevulde chö

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 12