ïK is tussendoortje oor Danny Heister -F jrdi's veede appe Sport WV Avanti kiest voor aanval in clubstrijd Gladde vloer? DAG 4 MAART 2000 je week tafeltenniste Danny Heister in Maleisië nog ét WK voor landenteams, een toernooi waarin hij Jigen aan een stuk de ene wereldtopper na de ande- tmoette. Dit weekeinde is hij in Utrecht, op het NK. jnsterdammer moet er twee dagen op de tribunes hangen om één interessant partijtje te kunnen spe- aet krachtsverschil tussen de top van Nederland en St is immers zo groot, dat het bij voorbaat vaststaat [eister het in de finale tegen Trinko Keen zal opne- Trinko aardig op sleeptouw ne men." „Toen we in de kwartfinale tegen Italië moesten, wisten we dat een medaille er dik inzat. Maar wat in de wedstrijden er voor wel lukte, ging nu mis", vertelt Heister. De Amsterdam mer liet zich in de zeven voor gaande landenwedstrijden slechts één keer kloppen. In die kwartfinale ging hij twee keer onderuit. Hij had geen kans te gen de onbekende Mondello en tegen Yang Min kwam hij net tekort. Desondanks beschouwt Dan ny Heister zijn optreden in Ku ala Lumpur als een nieuwe stap voorwaarts. Hij steeg op de we reldranglijst van de 35ste plaats naar een stek ergens halverwe ge de twintig. „Ik heb het in het afgelopen seizoen heel erg moeilijk gehad. Door een knie blessure bracht ik vijf dagen per week door in een sportschool. Tussen bejaarden en huisvrou wen was ik met vijf-kiloge wichtjes in de weer. Veel spe lers van mijn leeftijd zitten te gen hun top. Ik heb ondanks die blessure niet eens een klei ne stap vooruit gezet, maar een heel grote. Dat geeft een enor me kick. En eerlijk gezegd merk ik dat ik nog steeds beter kan." Het was voor het eerst dat Danny Heister in een groot toernooi een flink aantal echte toppers versloeg. In de Duitse Heister (28) speelde in Lumpur als nooit tevo- versloeg er onder ande- Taiwanees Chian Peng de nummer zes van de de voormalige wereld- lenen Gatien (Frankrijk) ldner (Zweden) en Jean- Saive, de Belg die enkele deden de wereldranglijst rde. al dankzij Danny Heister Nederland verder dan een WK. Het team werd 1 vijfde. En toch reisde ïsterdammer met zijn noten Trinko Keen, 5ung, Jörg de Cock en fu met een kleine kater ïaar Nederland. In de nale verloor Nederland lië, een dreumes in de niswereld. gingen naar Maleisië jt idee om zo goed moge- spelen en om punten wereldranglijst te sco- ït ver dachten we niet te Ook omdat we niet echt et WK hadden toege- [rinko en ik willen pie- april op het EK, en in ber op de Olympische Daar komt bij dat Trin- k om hoog te eindigen in topvorm moesten in de derde man konden al te veel verwachten. Ik beter dan ooit en kon competitie lichtte hij voor zijn club Gönnern regelmatig spe lers beentje die hoger op de ranglijst stonden. Maar op een EK of WK lukte dat nooit. Hei ster: „In Kuala Lumpur proefde ik voor het eerst respect van de echte toppers. Ik zag dat Wald- ner nerveus werd toen hij te genover me stond. Ik zag ook dat Saive zijn nederlaag accep teerde. Dat hij niet het gevoel had dat hij van een mindere verloren had." Voor het eerst ook trad Dan ny Heister uit de schaduw van Trinko Keen, de speler die de afgelopen jaren als geen ander kon pieken op de grote toer nooien. Of hij daar op het NK voordeel van heeft, maakt Hei ster niet uit. De Nederlandse ti telstrijd heeft geen enkele sta tus meer voor de man die zich inmiddels zes keer als kampi oen heeft laten kronen. Ach, ik wil niet arrogant zijn. Maar ik kom meer voor de sponsors naar Utrecht dan voor mezelf. Ik heb natuurlijk niets te winnen. Dat geldt net zo goed voor Trinko." Bakker tegen Van de Leur De Leidse tafeltennisser Ge rard Bakker speelt vanmid dag om half twee in de eerste ronde tegen Martijn van de Leur. Bij winst wacht hem in de tweede ronde de Lim burgse Chinees Liu Qiuang van Westa. In het dubbel- toernooi speelt Bakker sa men met Floor Tebbe. Bak ker is de enige speler uit de Leidse regio op het NK. Startschot voor wielercompetities valt Met aansprekende wedstrijden als de Omloop van de Houtse Linies en de Ster van Zwolle is het wielerseizoen 2000 in eigen land serieus van start gegaan. Naast een scala van vrije klas siekers en criteriums staat tra ditioneel een reeks zware wed strijden in het kader van zowel de Rabo Clubcompetitie als de RaboTopcompetitie op het programma. Vandaag gaat met de Ronde van Groningen de onderlinge clubstrijd in Regio Noord van start. Het ambitieu ze RTV De Bollenstreek (Lisse) en het uit een dal gekrabbelde WV Avanti (Alphen aan den Rijn) trappen daarin de peda len rond. Vrij van perikelen was de op zet voor de eerste clubcompe titie in het nieuwe millennium niet. De indeling van de ver schillende verenigingen was nog niet rond of er vielen al verzoeken tot overplaatsing op de mat van de Koninklijke Ne- derlandsche Wielren Unie. Pionnen in het schaakspel rond de twee regio's in Neder land waren onder meer WV Avanti en het Haagse HSK Trias, waarvoor veel renners (neo- en elite-amateurs) uit de Leidse regio uitkomen. Beide vroegen overplaatsing aan naar de als 'zwakker' bestempelde Regio Zuid. HSK Trias zag het verzoek daartoe gehonoreerd en mocht wisselen met het Utrechtse UWTC De Volhar ding. WV Avanti trok aan het kortste eind en moet nu naar plaatsen als Veendam en Gro ningen afreizen. Alphenaar Piet van der Meer - zowel ploegleider, manager als trainer van WV Avanti - dicht zijn formatie weinig kan sen toe om een ticket af te dwingen voor de landelijke eindstrijd van de clubcompeti tie (15 tot en met 17 septem De gebroeders Van de Reep rijden dit jaar samen in dezelfde ploeg. ber). „We zijn eind vorig jaar een nieuwe weg ingeslagen door onszelf een vraag voor te leggen: 'Wat willen we?'. Meer jeugd en in ieder geval een ploeg. Dat is gelukt, maar het kost een seizoen om het geheel goed op de rails te zetten. Wat betreft de clubcompetitie mo gen we onze handen dichtknij pen als we de finale halen. Ik heb echter ervaring genoeg om te weten wat er te koop is in Regio Noord. Renners van goed betaalde ploegen als Eemland (Amersfoort, red.) en De Volharding krijgen geld per punt. Wij hebben net voor één jaar genoeg financiën dankzij onze hoofdsponsor en enkele co-sponsors. Regio Zuid was voor Avanti beter geweest." Van der Meer (59) heeft voor vandaag onder meer Woubrug- genaar Peter van Vliet, Rinze de Dreu uit Boskoop en de Al- phenaars Jeroen de Joode en Jacco van 't Schip op de start- lijst gezet. Van wegkruipen in het peloton en dus anoniem meefietsen wil hij niets weten. „Van Vliet is wat verkouden en juist daarom laat ik hem ope nen door in de eerste twintig kilometer volle bak te gaan rij den. Het wordt een zware wed strijd, waarbij langs de Wad denzee zeker grote waaiers gaan ontstaan en veel renners afstappen. Dan weet je het maar nooit. Normaal geef ik geen tactieken prijs, maar ik wil ermee duidelijk maken dat de jongens zelf hebben aange geven dat ze er echt voor willen gaan. Zo komen we er in ieder FOTO ARCHIEF geval achter hoe Avanti er dit seizoen voor staat." RTV De Bollenstreek liet eind februari tijdens de ploegpre- sentatie weten dat de club- competitie wordt gezien als een geschikte opstap voor jon- gerenners naar de Rabo Top- competitie. In de selectie van leider en ex-prof Martin Schal- kers zitten onder meer Thijs Dirkse (Leimuiden), Arjan Bo- gerd (Koudekerk), Niels Groe nendijk uit Noordwijk en de Leidenaars Johan van Stijn en Wobbe van den Kieboom. Bij HSK Trias rijden talenten als André van der Post (Koudekerk aan den Rijn), Leidenaar Wer ner Altewischer, Marco Berg (Zoeterwoude), Walter de Kok (Burgerveen), Thijs Zonneveld (Noordwijkerhout) en Mattijs Wassenburg (Nieuw-Vennep). „Wij hebben in totaal dertien renners tot onze beschikking. Ik verwacht dit jaar met name veel van De Kok, een topper in wording", aldus Trias-ploeglei der Ton Vrolijk. „Ik verwacht ook dat wij voldoende punten bijeen rijden om bij de eerste tien in Regio Zuid te eindigen en daarmee de finale te halen." Vangt de clubcompetitie in de Regio Zuid pas op 8 april aan met de Omloop van de Braakman (Zeeland), de Top- competitie 2000 gaat al op 18 maart van start met de klassie ke Dokkum Woudenomloop. Daarvoor kunnen zich zoge noemde Trade Teams (I, II en III), LSE's (landelijke sponsor selecties), Top Geregistreerde Clubteams (TGC's) en club teams van minimaal twaalf renners inschrijven. Het gaat daarbij om ploegen met neo- amateurs en elite-renners, die strijden voor twee competitie- klassementen; één voor ploe gen en één voor individuele renners. Respectievelijk op ba sis van tijd en klassering (eerste 25 finishers) worden punten toegekend. Renners uit de regio Leiden komen onder meer uit voor de ploeg van Van Vliet/Weba/Gazelle, die nog steeds onder aanvoering van Henk Zonneveld staat: Ronald van der Tang (Voorhout), Hille- gommer Arie van Oijen, de broers André, Peter en Gerben van de Reep (eveneens uit Hil- legom), alsmede Leiderdorper Ewoud van der Kooij. Zijn ou dere broer Vincent behoort nog steeds tot het keurkorps van de Rabo Amateurselectie die de laatste drie edities van de reeks klassiekers op Neder landse bodem zegevierend af sloot. De negen wedstrijden die dit jaar worden afgewerkt, hebben een internationale waardering gekregen van de UCI. ER ANTON LIPPOLD forige EK, in 1996 in En- was hij basisspeler en hij tegen Zwitserland. 5ped verdween Jordi Cruijff uur iral door diverse jopera- je anonimiteit bij Man- dracl United. De komende In worden cruciaal voor Sn contract loopt af en g is wat manager Alex 3tenh wil met Jordi. an et ligt nog steeds in Bar- de stad waar hij werd en opgroeide. De om- het warme het kille Engeland kostte hem veel moei- pt hij. „Vooral de eerste aantj- bij Manchester had ik [ngsproblemen. Nu.er- e niet aan meer aan al pgen. Tja, het regent maar ik ben hier ook het weer gekomen. Ik om te voetballen." Vernoemd naar de be- jeilige van Catalonië, D,fg vai lliaar he kostte terugkeren naar Spanje. pok nooit van plan Bar- 6 verlaten. Juist op het dat hij dicht tegen een ïts aanzat, werd vader p van Barcelona Johan reeks van conflicten b bij Barcelona. Dat Je ook het einde van jnior bij de club. voorzitter Gaspart was .lijk tegen mij. Ook al :rmealjert|g Speiers gebles- llenstrf hij, dan nog zullen we ing. jpstellen. Ik werd be- i als een spion in de oer en moest daarom na*pg- Moet je nagaan, ik mk speelde regelmatig en Set Nederlands elftal, b laat zo'n speler gaan. rs gaf de club de nieu- br, Bobby Robson, de irvan dat ik naar een eden;ilub vertrok. Maar hij rwantfeens wie ik was!" Idelwijze van Barcelo- eptatfn ^aP 'n ziJ'n gezicht, jar eigen zeggen ook nn8la motivatie goed te i bij een andere club. Voor Manchester Uni- eidinglf de dub jonge spe- kans biedt. Maar hij iis van jg ene blessure in de tgebrefiij onderging bijvoor- kefiinfee enkeloperaties en pieringreep. J steeds geblesseerd op berde moment", ver- >foto, Jdi, zoals hij genoemd bn. „Misschien kwam .qoaiH d°or mar,ier iiet allemaal ging bij f. Gaspart kende ik al Jordi scoorde afgelopen zondag een doelpunt in de wedstrijd tegen Wimbledon. zo lang, en dan krijg je ineens te horen dat je een spion bent." Inmiddels is Jordi verlost van het blessureleed. Hij zegt daar om bezig te zijn aan de tweede etappe. „Ik ben echt vooruit ge gaan, in alle opzichten. Als ik nu mag spelen, kan ik iets ex tra's brengen. Er gebeurt altijd wat. Ik ben dan ook scherp en schoon in de kop, ik ben sneller en alerter gaan voetballen en ik ben gegroeid als voetballer. Ik train ook heel scherp. Dat komt ook doordat ik mijn energie niet kwijt kan." Want Alex Fergsuon stelt hem weinig op. De coach heeft wel vertrouwen in Cruijff, want on danks de grote belangstelling vanuit Engeland en Spanje mag de speler niet vertrekken. Vorig seizoen speelde Jordi een tijdje als huurling voor Celta de Vigo, maar United haalde hem terug. „Dat geeft wel aan dat hij het wel in me ziet zitten", weet Jor di. „United verkocht bijvoor beeld wel Karei Proborsky, toch een speler van naam." Jordi wil niettemin meer aan spelen toekomen. Hij eist geen basisplaats, zegt hij, maai- zijn doel is bij de vaste kern van veertien spelers te komen. Nu is hij nummer zeventien in de se lectie. „Ik weet voor mezelf dat ik niets minder ben dan de an- FOTO REUTERS dere spelers van United, en zij nemen me ook serieus. Frank en Ronald de Boer spelen ook niet wekelijks bij Barcelona, dat is logisch als je bij een topclub zit. Maar United speelt zoveel wedstrijden, daarvan wil ik er elk jaar toch zo'n 25 spelen." Het woord is nu aan Alex Fer guson. Jordi's contract loopt af na dit seizoen. Het liefst blijft hij bij de Mancunians. „Fergu son weet ik wat ik wil: spelen. Het is nu of nooit bij United. Kom ik hier hier niet aan de bak, dan moet ik verder gaan kijken. Er is interesse uit Span je, want ik heb daar nog een re delijke naam." De vloer van de Katwijkse sporthal Cleyn Duin is gevaarlijk, vinden de speelsters en de trainer van basketbalploeg Grasshoppers. Coach Martin Hoekstra zegt dat hij twee seizoenen achter elkaar gemiddeld vier speelsters met dezelfde blessures zag afhaken. „De vloer is spekglad en gevaarlijk om op te spelen." De beheerder van Cleyn Duin, die niet met zijn naam in de krant wil: ,,Ik ga er niets over zeggen. De vloer is perfect. Of er bij andere sporten ook veel blessuregevallen zijn? Nee, daar zeg ik niets over. Bel Max Plug, mijn baas, maar. Max Plug, die als waarnemend hoofd facilitai re zaken bij de gemeente Katwijk het beheer van Cleyn Duin onder zijn hoede heeft: Afgelopen dinsdag is er een onderzoek geweest. Dar is uitgevoerd door hetzelfde Amerikaanse bedrijf dat ook bij Estec de vloeren test. Dat on derzoek wees uit dat de vloer van Cleyn Duin ge schikt is voor het spelen van basketbalwedstrij den en ook dat de gebruikte schoonmaakmidde len goed zijn. Dat de vloer te glad zou zijn, komt volgens mij vooral omdat hij zo glimt. Daardoor krijg je een psychologisch effect: de vloer lijkt gladder. Overigens vind ik de zaak erg vervelend voor de beheerder, die krijgt nu op zijn brood dat hij min of meer verantwoordelijk is voor een aantal blessures. Dat is niet terecht. Afdeling voorlichting van de gemeente Kat wijk: „Op zich houdt de verantiuoordelijkheid van de gemeente na het uitvoeren van de test op. Bas ketbalvereniging Grasshoppers heeft aangedron gen op een onderzoek en dat is nu geweest. Ui teraard is de gemeente bereid om in te gaan op suggesties van Grasshoppers om de vloer naar hun wensen te prepareren." Sid Bruinsma, coach van de Voorschotense basketbalvereniging Blitz, die elke donderdag traint in Cleyn Duin: „De vloer is te glad en dat ligt aan de stoffigheid. Ik heb begrepen dat de vloer 's ochtends voor en 's avonds na het gebruik geveegd wordt. Dat zou foto archief vaker moeten gebeuren. In ieder geval voor een training en voor een wedstrijd. In Amerika wordt zelfs tussen twee speelhelften geveegd. Waarom men dat niet in Nederland doet, is voor mij een raadsel. Tinka Bröring, speelster van Grasshoppers en momenteel geblesseerd: Mijn blessure is niet in Cleyn Duin ontstaan, maar in de Boorsmazaal in Katwijk. Ik heb last van een knieblessure die ik op elke vloer op had kunnen lopen. Een meniscus in de linkerknie is ingeklapt en waarschijnlijk is er ook wat aan de hand met de binnenbanden. Ik ben het trou wens wel eens met de kritiek. Bij elke stap glijd je door. Om dan niet helemaal weg te glijden, pro beer je je in te houden en dat gaat al snel ten koste van een ontsteking aan je scheenbenen of een enkelblessure. Ik zou overigens om die reden nooit naar een andere club gaan, daarvoor heb ik het te veel naar mijn zin bij Grasshoppers. Tjomme van Norden, voorzitter van Grass hoppers: „Ik was bij het onderzoek dat dinsdag is uitge voerd. Daaruit bleek officieus, want het eindrap port moet nog geschreven worden, dat de vloer geschikt is voor basketbal. Die test wees ook uit dat de vloer erg vatbaar is voor stof. Daaruit zou je de conclusie kunnen trekken dat er vaker of beter moet worden schoongemaakt. Gisteravond bij de training van ons eerste damesteam was de vloer stroever. Ik vermoed dat de vloer goed is gereinigd, dus er is iets veranderd aan de prepa ratie. Ik denk dat de gemeente zijn best doet om het probleem op te lossen. tekst gerard baas Wolvega, zaterdag 4 maart Eerste koers: Manus Buiten zorg, Konkorde S, Iron Victo ry. Tweede koers: Nippy Noya, Niels Zes HB, Nevele W. Derde koers: lmro van Cornjum, Jado Enzelens, Bor- ga Elegant. Vierde koers: Me mory lane, Lex Anderen, la dy Bethina. Vijfde koers: ONM Veronica, Nero van Exi- to, Nerva. Zesde koers: Krun- dy's First, Center Piece, Ivanka Gowi. Zevende koers: Normandie, Nuclear Groen hof, Orkan Boshoeve. Achtste koers: Pitching Wedge, Kim Wielinga, Kyra Boshoeve. Ne gende koers: Loyalty Me adow, Marianne Dragon, No time at all. Duindigt, zondag 5 maart Eerste koers: Next Invest ment, Naomi Bambell, No body's Wife. Tweede koers: Mac Select, Naja Beuckens- wyk, Mary Lou A. Derde koers: Mandy Flevo, Khalif, Laamira Randalis. Vierde koers: Max Wielinga, I.otus A, Lucky of Wiba. Vijfde koers: Johnno Arlo, Jolanda Shoeing, Peter Flukt. Zesde koers: Ombra di Nube, Wa- termill Nanny, Where's Wal- ly. Zevende koers: Nicky B, Mandy Pluto, Nancy Cartou che. Achtste koers: Intact Hornline, Herby W, Limited B. Negende koers: Ozo van de Lente, Kindly Kades, Nick Swagerman. Tiende koers: Lubertus Hanover. Must be Destiny, Kanjer Boszorg. Alkmaar, maandag 6 maart Eerste koers: Kim Rainbow, Lanzarote, Katuscha. Tweede koers: Maldini Boko, I-efkas Oldeson, Join the Ghamp. Derde koers: jyv Nibber F Boko, Nadya Cunera, Nigel Bald- win. Vierde koers: Kaptein Crown, King Catfish, Jose van 't Hof. Vijfde koers: Melvy, Pontus l.ep, Ni co P Arctic. Zesde koers: Maike Water bron, Nathaly K, Mira- n a B. Zevende koers: Mack Royalty, Merel, Little miss Abba. Acht ste koers: I.eroy Bui tenzorg, Lucky W, Lin da Wielinga. VI Olympic order voor Van der Reijden lausanne anp Joop van der Reijden krijgt de Olympic order. Dat heeft Juan Antonio Samaranch, de voorzit ter van het Internationaal Olympisch Comité, besloten. Van der Reijden was in 1998-99 gedurende anderhalf jaar voor zitter van de nationale sport koepel NOCNSF. In die periode heeft hij veel gedaan voor de olympische beweging. Samaranch zal de onder scheiding persoonlijk uitreiken aan Van der Reijden, bij voor keur in tegenwoordigheid van alle drie Nederlandse IOC-le- den; prins Willem-Alexander, Verbruggen en Geesink.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 39