Spoed achter waterbesparing Het Wedde Oegstgeest zet alle poppetjes op de juiste plaats n Regio Migrainepatiënten Veurseweg wordt aangepakt CHDR Vrijwilligers gezocht vtleen natuurliefhebbers ilkom in Lentevreugd ""IRDAG 4 MAART 2000 Het CHDR -Centre for Human Drug Research- houdt zich bezig met onderzoek naar en ontwikkeling van geneesmiddelen. Voor een geneesmiddelenstudie zoeken wij (18-65 jaar) die zichzelf inspuiten met sumatriptan. De studie bestaat uit 2 studiedagen van 9 uur op het CHDR. Voor deelname aan de studie ontvangt u een vergoeding, reis ert/of verblijfs kosten worden ook vergoed. Bent u geïnteresseerd in deelname? Of wilt u eerst meer informatie? Bel 071 -524 64 35 tijdens kantooruren (09.00 tot 17.00 uur). Buiten kantooruren kunt u uw belangstelling kenbaar maken door uw naam en telefoon nummer in te spreken op de voice mail. U wordt dan zo spoedig mogelijk teruggebeld. U kunt ons ook e-mailen: recruit@chdr.nl Nadere informatie over dit onderzoek is ook te vinden op onze internetsite: www.chdr.nl Onderzoek DHV naar Den Deijl 'wanprestatie' wassenaar afke van der toolen Het onderzoek van projectont wikkelaar DHV naar een nieu we opzet van het Wassenaarse Den Deijl is een 'wanprestatie'. Dat stelt het gemeentebestuur van Wassenaar. De gemeente heeft de opdracht stopgezet en gaat onderhandelen met de ontwikkelaar over hoe het nu verder moet. Wassenaar wil het hele gebied Den Deijl opnieuw inrichten. Bebouwing van het terrein en een andere opzet van het kruispunt Rijksstraatweg/ Papeweg maken daar onder deel van uit. DHV is de enige projectontwikkelaar die is inge gaan op de uitnodiging van Wassenaar om een 'haalbaar heidsonderzoek' te doen. De resultaten die het bedrijf heeft laten zien bevallen echter slecht. Waarom dat zo is wil de gemeente niet kwijt. „We willen niet dat DHV dat in de krant moet lezen", zegt een woord voerder. Ook wil de gemeente niet zeggen wat de inzet zal zijn van de onderhandelingen: hele maal stoppen met DHV, of een nieuw rapport van het bedrijf. „Het kan alle kanten uitgaan." Zeker is wel dat de gemeente ook andere ontwikkelaars gaat vragen een masterplan te ma ken als het onderzoek klaar is. Stoplichten komen; deel boombakken verdwijnt jan preenen Voorschoten begint op maandag 27 maart met de werkzaamhe den op het kruispunt Veurseweg/ Karei Doormanlaan/ Star- renburglaan en op de Veurseweg. Om het verkeer uit de nieuw bouwwijken Starren- burg I en II beter te regelen, komen er stoplichten. Op de Veurseweg verdwijnt een deel van de boombakken. In plaats daarvan wordt tussen het kruispunt en de Papelaan een middenberm aange legd. In het najaar plant de gemeente daar eiken in. De werkzaamheden du ren tot half juli. Over het verande ren van het kruispunt is de laatste tijd veel te doen geweest. Vooral de PvdA heeft diverse leggen, maar die ver zoeken zijn door wet houder Draijer van de hand gewezen. Bewo ners van de wijk Boschgeest drongen aan op maatregelen om sluipverkeer uit Starrenburg en Leid- schendam te voorko men ('Sluit de Gene raal Spoorlaan af), maar ook daartoe voelde de wethouder zich niet geroepen. Volgens hem kunnen de verkeerslichten straks zodanig worden afgesteld dat het voor automobilisten niet meer aantrekkelijk is om Boschgeest in te rijden. De Karei Door manlaan wordt tij dens de werkzaamhe den wel tijdelijk afge sloten voor snelver keer. Door een deel van de boombakken weg te halen wil de ge meente de Veurseweg veiliger maken. Op dit moment laveren be stuurders op deze tweebaansweg tussen de bakken door om stilstaande vuilniswa gens en vrachtauto's te passeren, wat tot gevaarlijke situades leidt. Na de vakantie is dat niet meer mogelijk en zijn zij gedwongen langzamer te rijden en zonodig in de file te staan. Voor het af slaande verkeer ko men er ter hoogte van de Rouwkooplaan, de Essenlaan, de Woel wijklaan en bij het klooster Bijdorp te genover de Papelaan openingen in de mid denberm. De WD en D66 we zen een jaar geleden op een 'dreigende ver keerschaos' en 'enor me- opstoppingen' op de Veurseweg als de plannen worden uit gevoerd. Desondanks nouden B en W vast aan de plannen, om dat de boombakken er volgens Draijer 'arm zalig en afschuwelijk' uitzien en 'bepaald niet voor een vrolijk welkom zorgen als je van die kant Voor schoten binnenkomt'. De boombakken rich ting Leidschendam blijven wel staan. Voorschotens zwembad rekent op subsidie Het Voorschotense zwembad Het Wedde beschikt al binnen twee maanden over een systeem waarmee het 800.000 liter water per jaar kan besparen. Manager G. van Hal heeft hiervoor toestemming gekregen van de raad van beheer van Sportfondsen Voorschoten. voorschoten jan preenen De kosten bedragen 220.000 gulden. Het zwembad hoopt eenderde van dat bedrag via subsidies terug te krijgen, voor het overige betaalt het apparaat zichzelf terug. De zogeheten reverse osmo se-installatie wordt aange bracht door Fegon Waterbe handeling uit Alblasserdam. Dit bedrijf is gespecialiseerd in wa terzuiveringsinstallaties. Fegon is momenteel ook betrokken bij de installatie van een systeem om het water in het Leidschen- damse zwembad De Fluit te zuiveren. Daar is gekozen voor een methode die zes ton kost en onder meer ook regenwater opvangt. Van Hal bracht zijn idee deze week naar buiten. Hij is in dienst van Sportfondsen Voor schoten, een zelfstandige orga nisatie die het bad exploiteert, en gebruik maakt van de facili teiten van Sportfondsen Neder land. „De reacties zijn heel en thousiast. Daarom is meteen tot actie overgegaan", aldus Van Hal. Het Wedde verwerkt nu 1,2 miljoen liter water per jaar en laat dat na gebruik weglopen. De nieuwe installatie pompt het water op en zuivert het. Door dit hergebruik hoeft het niet steeds opnieuw te worden opgewarmd. Dat bespaart kos ten, energie en chemicaliën. Bacteriën en vuil worden uit het water gefilterd. De installa tie is goed voor het milieu en verdient zichzelf in een jaar of acht terug. De gemeente werkt mee aan de plannen van Het Wedde. Niet door mee te betalen aan de aanschaf van het apparaat, maar door te helpen met het aanvragen van subsidies, bij voorbeeld bij de provincie. Volgens Van Hal zullen de bezoekers van Het Wedde nau welijks iets merken van de ver anderingen. „Ja, af en toe loopt er iemand met materiaal te sjouwen langs het bad. Maar verder heeft niemand er last van. Het blad blijft gewoon open. Na sluitingstijd wordt de huidige installatie afgekoppeld en de nieuwe aangesloten." De raad van beheer heeft ver der toestemming gegeven voor het vervangen van de onderwa terverlichting, de geluidsinstal latie en het telefoonsysteem en het ophangen van videocame ra's. Van Hal: „Ik hoor en zie wat er elders gebeurt. Ik wil geen enkel risico nemen dat er bij ons wordt ingebroken." Met deze nieuwe voorzieningen is een bedrag gemoeid van zestig duizend gulden. eisje (11) redt kleuter uit het water jsENAAR BI 1-jarig meisje uit Wassenaar heeft gistermiddag een vijfja- ongetje van de verdrinkingsdood gered. Het meisje zag van- laar flat de jongen in het water liggen langs de Van Duiven- rdelaan. Ze rende ernaartoe en sprong in de sloot om hem t te halen. De inmiddels gealarmeerde moeder sprong in (ek ook in het water, evenals een jonger broertje. Beiden ien echter niet zwemmen. Een 30-jarige buurtbewoner m te hulp. Samen met het 11-jarige meisje hielp hij de moe- gn haar zoontjes op de kant. De 5-jarige kleuter was op dat pent buiten bewustzijn. Hij is overgebracht naar een zie- luis in Den Haag en vervolgens naar een kinderziekenhuis Otterdam. Volgens de politie gaat het nu goed met hem. ten dagen basisscholen tgeest Vrijwel alle Oegstgeestse basisscholen houden deze jlgende maand open dag. Daarbij kunnen ouders en kinde- kennismaken met de diverse scholen. De eerste open dag is 4 maart op de Oudenhof-Bokkesprong aan de Frans Hals- tussen 9.00 en 11.30 uur, 13.30 en 15.00 uur en 19.00 en D uur. Op de Gevers Deutz Terweeschool aan de Terweeweg jt op donderdag 16 maart tussen 9.00 tot 12.00 uur 'open jend'. De Joris de Witteschool aan de Jan Wolkerslaan zet leens op 16 maart de deuren van de school open. Van 9.00 2.00 uur en van 13.00 tot 15.00 uur. bat over rekeningrijden p/vouDEDe WD in Zoeterwoude houdt donderdag 16 rt vanaf acht uur een debat over rekeningrijden. In De Een- tooi gaan voor- en tegenstanders met elkaar in discussie, tzitter P. Kremer van WD-Zoeterwoude leidt het forum. !er de tafel nemen verder plaats: R. Waterman, lid voor de h' van provinciale staten en W. Hafkamp, hoogleraar milieu- je aan de Erasmus Universiteit. Jgpenningen voor Deylknotsers naar Drie leden van de Wassenaarse carnavalsvereniging ^Beylknotsen zijn gisteravond onderscheiden door loco-bur- -^ester Van Dijk. Ze ontvingen in raadhuis De Paauw de ge estelijke legpenning vanwege hun langdurige inzet voor de S^valsvereniging. De drie betrokkenen - W. Teeling, A. Ihng en H. Verheij - zijn sinds de oprichting van De Deyl- ruim 30 jaar geleden, actief in de carnavalsvereniging, emeente Wassenaar begon in 1990 met het uitreiken van énningen. In totaal zijn er nu 38 uitgereikt. In 1994 viel ook feer te beurt aan een Deylknotser: oud-voorzitter C. Vogel. Verzamelbeurs in Voorschoten Wie graag oude spulletjes ver zamelt kan maandagavond te recht in Voorschoten, waar een algemene verzamelbeurs wordt gehouden in gebouw De Werf aan de Schoolstraat. Postzegels, oude ansichtkaarten en tele foonkaarten zijn er onder meer te koop. De beurs, georgani seerd door de Nederlandsche Vereniging De Verzamelaar, is van 19.00 tot 21.00 uur te be zoeken. Gemeente begint aan nieuw tijdperk Met een ingrijpende interne verhuizing, waarbij het hele ge meentehuis op zijn kop wordt gezet, zet Oegstgeest vandaag 'alle poppetjes op de juiste plaats'. Volgens burgemeester Timmers begint Oegstgeest daarmee aan een nieuw tijd perk. De eilandjescultuur is ten einde: samenwerking tussen de afdelingen is nu het sleutel- en toverwoord. Tot nu toe was de gemeente secretaris de hoogste baas, met daaronder de sectorhoofden die los van elkaar hun eigen toko's runden. Die opzet maakt plaats voor een zogeheten ma nagementteam. Daarin zitten de gemeentesecretaris - als voorzitter - en de chefs. Maar niet alleen de top ver andert. Geen ambtenaar vervult maandag nog dezelfde functie. Iedereen heeft deze week een brief in de bus gekregen met daarin de nieuwe functie en de daarbij horende waardering. Vaak valt die lager uit dan voor heen. Maar dat heeft geen ef fect op hun salaris, zo verzekert loco-secretaris De Kruijf. De Kruijf: „Niemand gaat er op achteruit. Dat hebben we in een sociaal statuut vastgelegd. Alleen voor nieuwkomers ligt dat anders." Het is meer een kwestie van het verliezen van status, meent hij. „Als je baan lager wordt gewaardeerd, kan dat een onbehaaglijk gevoel ge ven. Maar die ambtenaren zijn na de nieuwe functiewaarde ring natuurlijk helemaal niets minder." Volgens burgemeester Tim mers hebben vier medewerkers inmiddels bezwaar tegen hun nieuwe functie aangetekend. Voorzitter V. van der Veen van de ondernemingsraad weet dat Hoeveel interims en andere tijdelijke krachten op dit mo ment in het gemeentehuis rondlopen, kan De Kruijf niet zeggen. „Dat zijn we momen teel aan het inventariseren. Daarover is later deze maand meer bekend." Wethouder Smitsloo van financiën liet eer der weten dat het aantal tijdelij ke krachten koste wat kost om laag moet. Tijdelijk personeel is relatief duur. „Ik ga voor de schatkist liggen", heeft hij ge zegd. Voor burgemeester Timmers is het aantal vacatures op het gemeentehuis een voortduren de bron van zorg. „Het wordt steeds moeilijker om de bezet ting rond te krijgen, maar dat is niet zo zeer een Oegstgeests probleem. Het is een landelijke tendens. Voor gemeenten wordt het steeds lastiger om nog enigszins gelijke tred met de lonen in het bedrijfsleven te houden. Daardoor is het moei lijk om aan goed personeel te komen." Over de totale kosten van de reorganisatie kan De Kruijf nog niets zeggen. „Deze maand gaan we, als we de contracten van de ambtenaren weer terug hebben, de nieuwe lonen ver gelijken met de oude. Dan kun nen we pas echt de balans op maken. Maar omdat de meeste ambtenaren hetzelfde salaris houden, valt dat verschil hoogstwaarschijnlijk wel mee." Door de verhuizing zijn de ambtenaren maandag moeilijk of helemaal niet bereikbaar. Zij houden zich die dag bezig met het uitpakken van verhuisdo zen en het inrichten van hun bureaus, kasten en werkka mers. De centrale balie is wel open. De gemeente denkt dins dag weer op volle oorlogssterk te te zijn. er leuk aan om dagelijks chtenstroom van onte- huurders over u heen te hten horen er een beet- at is gewoon een dage- rtie waar je niet echt meer voor bent. Ik zie als een uitdaging om hten op te lossen en die écht in de proble- :en de helpende hand te fzou u wel eens een willen ruilen? Ib Stenders, dj bij Radio |ij zegt altijd wat hij chopt in zijn program- jen de gevestigde orde. n mezelf daar in. Hem us wel een weekje wil- angen en nog wel lan- Ook zou ik wel eens kje met wethouder rs willen ruilen. Die is oordelijk voor de ont- g van de nieuwe wijk est. Er wordt nu al bij- aar over die wijk ge- maar er is nog steeds niets. Zelfs geen da- neer eindelijk eens ge- kan gaan worden. Dat aar moeilijk verkrop- t in mijn werk moet ik tig uitleggen waarom er dwijk niet genoeg hui- rhanden zijn. honderd jaar nog steeds actueel zijn. Wat mag er in Noordwijk nooit komen? Een Leidse burgemeester. Rijnstad: nee. Alle regioge meenten zijn mans genoeg om hun eigen boontjes te doppen. Die hebben allemaal hun eigen identiteit en ook hun eigen spe cifieke problemen. Die moet je niet 'onder curatele' stellen. Wat is uw droomwens? Ik wil ooit bij een landelijk ra diostation werken en het liefst een eigen, op rock georiënteer de, zender beginnen. Radio heeft mijn hart, is mijn grote passie. Wie is uw grote voorbeeld? Peter van Bochove, de fractie voorzitter van mijn partij of be ter vriendenclub De Noordwij- ker. Hij is voor mij een held op sokken, of nee: zonder sokken want die draagt hij niet. Hij blijft altijd zichzelf, wat er ook gebeurt. Hij is slim, heeft een goed netwerk en is eerlijk. Zo wil ik ook zijn. Geen ambtenaar zit maandag in Oegstgeest nog op dezelfde plek. een aantal ambtenaren een kat terig gevoel bij hun nieuwe functie heeft. „Deze nieuwe functies zijn min of meer dwin gend voorgeschreven en daar om is het voor een aantal van mijn collega's moeilijk om zich zelf daarin te herkennen en te spiegelen." Toch is Van der Veen positief over de reorganisatie. „Vanaf de allereerste dag mochten wij meepraten en dat is in Oegst geest wel eens anders geweest. Ik durf zelfs van een heuse cul tuuromslag te spreken. Er was namelijk meer openheid dan ooit tevoren. Wij kregen alle in- Waaraan bent u verslaafd? Aan muziek. Ik koop bijna alle cd's die uitkomen. En dat doe ik vooral voor de 'heb', want de meeste zitten nog steeds in het plastic. Wat is uw favoriete band? Doe Maar. Ik ben dan ook blij met hun tijdelijke come-back. Ik vind het geweldig dat ik dat kan en mag meemaken. Ik ga naar minimaal drie concerten. Vooral hun teksten spreken me, naast hun muziek natuurlijk, enorm aan. Het zijn - zoals in De Bom en Is dit alles? - echte levenswijsheden die ook over Wat is uw grootste ergernis in Noordwijk? De grote woningnood, vooral onder jongeren en mensen met lagere inkomens, staat voor mij met stip op één. Da^r moet zo snel mogelijk iets aan gedaan worden. De echte Noordwijkers worden op dit moment hun dorp uitgejaagd omdat er geen betaalbare woningen zijn. En als er eens huizen worden ge bouwd, zijn het altijd duurdere woningen. formatie uit de eerste hand en kregen snel de garantie dat aan salarissen en toeslagen van het huidige personeel niet zou wor den getornd." De reorganisatie heeft lange tijd het gemeentehuis 'bevro ren': er zijn het afgelopen jaar weinig tot geen banen aange boden. „Omdat we niet precies wisten wat we konden bieden. Nu weten we dat wel", zegt De Kruijf. Er zijn zo'n tien van de tachtig functies vacant. De Kruijf denkt dat op korte ter mijn een aantal tijdelijke mede werkers een baan krijgt: „Nu kan dat." echte natuurliefhebbers N cn straks genieten van het n te leggen natuurgebied reugd. Recreanten, die beeld op hun racefiets ■rr^üe duinen willen rijden, ;t welkom. inrichtingsplan voor het alige bollenteeltgebied terein van Wassenaar en c is zo goed als klaar. De Landelijk Gebied begint istus met 'natuurontwik- op het terrein dat zo'n Ïrd hectare beslaat, iverheid geeft het gebied aan de natuur' en dat be- dat mogelijkheden tot ie in het gebied straks t zijn. Zo komt er van naar zuid een fietspad, jres veel bochten heeft, laakt de route minder ckelijk voor doorgaand l: Dennis Salman jd: 27 Iplaats: Noordwijk ïp: medewerker (diensten bij de dwijkse Woonstich- tie: presentator Iwijk Radio, dj in De >aan en 't Deurtje, fractielid van De Iwijker ïrlijke staat: vrijgezel Wat is uw favoriete plek in Noordwijk? Dat is de Grent (hét uitgaans centrum in Noordwijk, red.). Daar is voor mij geen twijfel over mogelijk. Elk weekend ben ik op de Grent aan het 'draai en'. Dódr gebeurt het. Je leert er steeds weer nieuwe mensen uit binnen- en buitenland kennen. Dat maakt het extra speciaal. Elke week draai ik een ander programmaatje. Dat is wel zo leuk. Tussen twaalf en twee knallen we altijd de tent uit. Wat wilt u graag nog eens over doen? De afgelopen tien jaar, omdat ik het verschrikkelijk vind om ou der te worden. Ik ontdekte pas bij mezelf mijn eerste twee grij ze haren. Vreselijk vond ik dat, want ik ben eigenlijk een beetje een late puber. Ik vind het na melijk heerlijk om een beetje te vrijbuiten. Sinds november woon ik op mezelf. En dat be valt me uitstekend. Dat had ik eigenlijk veel eerder moeten doen. Dat zou ik dus ook an ders doen. fietsverkeer. Een wandelpad heeft bij Rijksdorp en Berkhei een aansluiting op de omge ving. In het noordelijk deel van het gebied komt een 'rondwan- delgebied'. Voor mensen die met de auto naar Lentevreugd gaan, komt een kleine parkeer plaats aan de zuidkant van het natuurterrein. De parkeerplaats is tevens het startpunt van het fiest- en wandelpad. Bij de inrichting van het na tuurgebied zelf streeft de Dienst Landelijk Gebied naar 'open heid'. Op beperkte schaal plant de dienst laaggroeiende strui ken in het gebied. Een aantal duinbeken moet overtollig wa ter afvoeren naar drie, nog af te graven, plassen die tegen de Katwijkseweg komen aan te lig gen. Continue doorstroming in de plassen moet 'muggenover- last' voorkomen, zo vermeldt het inrichtingsplan.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 17