We dachten: het komt vanzelf wel goed' Sport Ahn de Wolf vindt het gezeur over geld 'typisch Nederlands' UIT DE DEKKING Klassement topscorers '99-'00 WOUT BERGERS Wassenaar speelt gelijk tegen koploper DWO 'Vechtvoetbal ligt mij niet' IDAG 3 MAART 2000 (hard van Schijndel Quick Boys) steekt hand in eigen boezem »s a üj Maar op dinsdagochtend had hij de op maandag- ontslagen trainer al twee keer (tevergeefs) gebeld, dat we niet op een lijn zitten, wil ik hem veel slav<L toewensen- Het 's tekenend voor de relatie tus- itemifemPe^aar en de spelers van Quick Boys. ester F janet van puk 0 jird van Schijndel kwam :"swirhalf jaar geleden met 5 anderen over van SC a ïoord. De 25-jarige Schie- ^.ar ner zegt dat hij het enorm .«zijn zin heeft in Katwijk, ion dat hij nog niet heeft laten zesJwat hij kan. Dat komt on- ndere doordat Tempelaar |0p het middenveld en niet jn eigen plek in de verde- g liet spelen. „Ik vind dat niet het maximale uit de e,.,ï en niet het maximale uit c dividuele spelers heeft ge- zegt Van Schijndel. ^ar hij voegt er direct aan s it de ontslagen trainer niet mag krijgen van de n Z> positie waarin Quick verkeert. De Katwijkers i,eei op de voorlaatste plaats, ^nog acht wedstrijden te ^>.e" Morgen wacht in Alphen .*ben Rijn het belangrijke lon egen ARC, dat slechts drie Y*PC n meer behaalde. i°,u spelersgroep is voor een ar deel verantwoordelijk j™. de trainer", vindt Van ®'idel. „Mensen hebben rierhtgezegd: CeeS gee" Hl' fi-in S106?- Bij motiveert J%elers niet. Dat is mis- wa wel zo, maar als je bij ote amateurclub voetbalt, .gel doet om goede condi- scheppen voor de spe- dan moet die motivatie p it jezelf komen. Het zou te ^ckelijk zijn om te zeggen: &obleem ligt bij Cees." Ie spelersgroep is dat ook ter sprake gekomen. Vorig seizoen, toen het bestuur :and^de mening van de spelers aankwam peilen, bleek wel evinjdat een meerderheid van :nw<de groep niet met Tem- 1 me pelaar verder wilde. han< „Maar toen was er al een pi overeenkomst bereikt", ïes'. Zegt Van Schijndel. ng is Later is er niet meer zelf, over gesproken. „Wij hebben nooit gezegd: we ilgenihebben geen vertrouwen si meer in Cees. Misschien zijn er wel jongens die dat hebben gedacht, niemand heeft het Zalr ooit gezegd, terwijl een van de supporters schreeuwde om zijn ont- en c slag. Het is misschien ook de zwakte van onze groep. Wij zijn geen spe- Iers die in opstand ko men als iets ons niet zint. a& z^n °°k meer indhd- de Hluen, we zijn niet echt °ePeen groep." «"3 Van Schijndel zegt dat Ult d|iij met Tempelaar gere- m®^geld sprak over zaken waar hij het niet mee eens was. „Maar ik ben nooit gaan lobby en. Ik heb nooit tegen mijn me despelers gezegd: vind jij ook niet dat... Ik heb het binnenska mers gehouden." Volgens de Schiedammer praten de spelers van Quick Boys toch al weinig over voet bal, over techniek, tactiek. De gesprekken gaan veel vaker over muziek, tv-programma's, vrouwen. „Bij Feyenoord was ik gewend dat we heel veel over voetbal spraken. Zelfs als we in een discotheek waren. Dat was best een grote verandering." Van Schijndel gelooft niet dat deze spelersgroep ooit aan het bestuur om het ontslag van Tempelaar zou hebben ge vraagd. Niet alleen omdat de trainer zijn best deed om ieder een te vriend te houden, ook omdat de groep niet geloofde dat zijn ontslag de beste oplos sing was voor de problemen. „We dachten dat het vanzelf goed zou komen." Nog altijd is volgens Van Schijndel niet tot iedereen doorgedrongen dat Quick Boys iri degradatiegevaar verkeert. Dat is behoorlijk onnozel, geeft hij toe, maar het toont volgens hem ook aan dat de selectie overtuigd is van haar kwalitei ten. Het grootste probleem is dat er te weinig 'boefjes' zijn in het team, jongens die het vuile werk willen opknappen, vindt de Schiedammer. „Maar nu moeten we wel beseffen dat we met mooi voetbal er niet in blij ven. Er moet gebikkeld worden, geschopt en geslagen." Arie van Duijn, de tweede trainer die in december al volledig bij het eerste kwam en nu voorlopig de taken van Tempelaar over neemt, zal het eerder lukken om de strijd in het elftal te krij gen. Van Schijndel: „Dat is één van zijn sterke punten. Hij is fa natiek. Hij wil spelers met een dikke lip van de training af zien gaan. Dat hebben we nodig. Als we strijd kunnen koppelen aan de kwaliteit die we hebben, dan winnen we zeven van de acht wedstrijden." Net als andere spelers vindt Richard van Schijndel dat Cees Tempelaar te lief was. „Ik vind dat een trainer een keer iemand helemaal verrot moet schelden. Hij moet laten zien wie de baas is. En dat is bijna nooit voorge komen. Bij Feyenoord werd je, -waar iedereen bij was, uitge scholden als je iets niet goed deed. Dat lijkt mij een goede benadering. Je kon Cees gerust een grote mond teruggeven, zonder dat het consequenties had. Als je bij Feyenoord zoiets Richard van Schijndel in duel met - de toen nog bij FC Lisse spelende - Jimmy Simons gelooft nog in de kan sen van Quick Boys. „Als we strijd kunnen koppelen aan de kwaliteit die we hebben, dan winnen we zeven van de acht wedstrijden." foto kees van hoocdalem deed, werd je meteen van de training gestuurd of gewisseld. Dat maakt indruk. Maar dat zat helemaal niet in Tempelaar. Ik heb ook wel eens tegen hem ge zegd dat hij te lief was en te so ciaal. Hij zei toen dat hij dat wilde veranderen. Hij heeft het geprobeerd, maar het is hem niet gelukt. Het zit niet in hem." Richard van Schijndel werd door Quick Boys gehaald als in schuivende laatste man. In zijn eerste competitiewedstrijd kreeg hij een rode kaart. De trainer veranderde het elftal en zette Van Schijndel op het mid denveld. „En daar bracht ik niks extra's", zegt hij eerlijk. „Vorig jaar draaiden we ook niet goed. Aan een goed draai end elftal had ik misschien nog iets kunnen toevoegen, maar nu werd er vooral met lange ballen gespeeld." Hij sprak zijn onvrede ver schillende malen uit, maar Tempelaar haalde Van Schijn del niet van het middenveld af. Dit jaar beloofde de technische man Henk Krauwel hem een plaats in de achterhoede. „Een week voor de voorbereiding be gon, hoorde ik van Tom van der Niet dat Gert Aandewiel terug was. Ik dacht meteen: die speelt ook achterin, dat zal wel ten koste van mij gaan. In de voor bereiding speelde ik als laatste man, Gert speelde op het mid denveld. Dat ging vrij goed. Tot we van Katwijk verloren, dat zorgde echt voor een knak in het elftal. Daarna heeft Tempe laar ervoor gekozen om Gert achterin te zetten en mij op het middenveld. Ik heb toen zeven, acht wedstrijden gespeeld. Er zaten goede en heel slechte wedstrijden bij. Hij had veel eerder een andere jongen op die plek moeten zetten. Als middenvelder kreeg ik te veel krediet van Tempelaar, als ver dediger kreeg ik te weinig kre diet." ngenPAMwietse dukstra had en heeft-ie er he- aa niets mee te maken, maar John llf speelt intussen ongewild wel lofdrol in het ontslag van trainer den Berg van Zwart Wit '28. Zenmeester werd maandag op gezet nadat hij in het Algemeen had gezegd dat De Wolf, in [telling tot wat het bestuur be- Ibetaald wordt door zijn nieuwe tralleipe ex-prof, inmiddels opvolger ilindt van Van den Berg op 'De Vaan', baalt daar stevig van. „Ik moet me de hele tijd verantwoorden." De Wolf bezweert dat hij bij de Rot terdamse hoofdklasser niets krijgt. „Het is typisch Nederlands om metéen weer over geld te beginnen. Daar kan ik op zich niet eens zo mee zitten. Ook Jack van den Berg mag wat mij betreft denken wat hij wil, maar hij moet niet in het wilde weg iets gaan roepen. Hij schaadt mij en hij schaadt de club. En daarnaast gooit hij zijn eigen glazen in. Als ik bestuurslid was van SHO (vol gend seizoen de werkgever van Van den Berg, red.), dan zou ik me nog wel even achter mijn oren krabben." De Wolf eist dat Van den Berg zijn woorden terugneemt. „Ik heb net een akkefietje met de belastingdienst ach ter de rug en dan zit ik hier natuurlijk niet op te wachten. Of ik boos ben? Ik ontplof, want ik word gek gebeld. Wat Van den Berg zegt, is nergens op geba seerd. Ik ga voor die zeven wedstrijdjes toch geen geld vragen? Ik ben bezig met het diploma oefenmeester II, Zwart Wit '28 is voor mij een mooi op stapje. En ook al zou ik geld krijgen, dan kan Van den Berg dat niet weten, want hij was niet aanwezig bij de ge sprekken tussen mij en het bestuur." Van den Berg is de eerste om dat toe te geven. „Ik weet ook helemaal niet of hij wordt betaald. Er werd mij ge vraagd of John geld kreeg bij Zwart Wit '28. 'Dat verwacht ik wel', heb ik toen gezegd. Maar als de club en De Wolf anders beweren, dan zal mijn ver wachting wel onjuist zijn geweest. Ik heb trouwens nooit beweerd dat ik dacht dat hij veel zou verdienen, want Zwart Wit '28 hééft niet veel geld." Net als De Wolf is Van den Berg al lerminst gelukkig met de ophef. „Als ik dit allemaal had geweten, had ik het nooit gezegd. Er is me trouwens door het bestuur nooit gevraagd in welke context ik het gezegd heb. Het was zo maar een vraagje tussendoor. Dit is voor mij erg vervelend en voor John nog meer omdat hij zo bekend is." Naam: Chantal Boer. Sport en club: shorttrack bij IHCL in Leiden. Geboren: 3 augustus 1979 te: Leiderdorp. Woonplaats: Woubrugge. Ik ben van plan om in Zoeter- meer te gaan wonen, omdat daar de trainingen zijn van de nationale ploegen. In de winter train ik vaak elke dag, soms twee keer per dag. Broers/zussen: ik heb een broer, Robbert-Kees van 18. Hij zit ook in de nationale op- leidingsploeg. Opleiding: ik studeer techni sche bestuurskunde aan de TU in Delft. Lengte: 1.66 meter. Gewicht: 64 kilo. Favoriete afstand: 1000 meter individueel. De 1500 is voor mij nog net te lang. Deze af stand is, net als bij het lange baanschaatsen, ook bij het shorftracken inmiddels een verlengde sprint. Het 1500-me terkuchje is daarom ook bij ons bekend. Minst favoriete afstand: dat verschilt per wedstrijd, maar ik zie meestal het meest tegen de 3000 meter op. Trainers: Jan Herman Mogen- dorff, Penelope di Lella, Joop Wolvers, en Wilf O'Reilly. Beste trainer: ze hebben alle maal hun goede en slechte punten. Ik probeer steeds de goe de eruit te pikken. Beste maatje in het team: met Anke Jan- nie Landman en Melanie en Maureen de Lange train ik het meest. Bovendien komen ze ook uit de buurt. Hoogtepunt: bij de junioren ben ik een paar keer Neder lands kampioen geweest. Dit seizoen is eigenlijk ook een hoogtepunt. Ik heb aan alle wedstrijden meegedaan en op het NK ben ik op de 500 en de 1000 meter tweede geworden. In totaal was ik vierde. Dieptepunt: ik heb twee jaar lang last van mijn knie gehad, waardoor ik niet voluit kon trainen. Uiteindelijk is er een stukje kraakbeen uitgehaald en heb ik nergens meer last van. Langebaan of shorttrack: ie dereen die shorttrackt, heeft ook langebaan geschaatst. Ik heb gekozen voor het short - tracken omdat de wedstrijden spannender zijn, de trainingen afwisselender zijn en omdat ik sneller voor de nationale ploeg werd gevraagd. Klapschaats: op dit moment is die bij ons nog verboden. Je zit altijd dicht op elkaar en dat is met die klap schaats mis schien gevaar lijker. Shorttrackcul tuur: de tech niek is erg moeilijk en er wordt ook erg hard getraind. Wel is het wat ontspannender dan bij het langebaanschaat sen. Je kunt het wel vergelijken met het sfeertje dat er bij de sprinters heerst. Hobby's: lezen en video's kij ken. Laatste boek: Uitverkoren van Chaïm Potok. Krant: Leidsch Dagblad. Eten: alles met vis. Drinken: cappuccino. Respect voor: mensen die wat proberen te maken van hun le ven. Hekel aan: mensen die geen respect hebben voor de ideeën van anderen. Mooiste plekje in de regio: de Wijde Aa. Daar doe ik mijn looptrainingen in de zomer. Als daar 's avonds de zon on dergaat, vergeet je even dat je in de Randstad zit. Vakantieland: ik wil wel eens naar Zuid-Amerika. Het afgelo pen jaar ben ik, door het schaatsen, al op veel plaatsen geweest: Canada, Amerika, Ita lië, Zweden, Engeland. Je hebt er niet veel tijd maar. het is een geweldige ervaring. Het WK teams zaterdag: ik denk dat ik op de 3000 meter aflossing en de 1000 meter inr dividueel zal starten. Ik hoop dat we met het team vijfde of zesde worden. China zal wel eerste worden. Toekomst persoonlijk: ik ga voor de Olympische Spelen in Salt Lake City. Voorlopig is het mijn doel om me daarvoor te plaatsen. Als dat gelukt is, zal ik mijn doel bijstellen. Toekomst Nederlandse short track: Een jaar of twaalf gele den was Nederland de absolu te wereldtop. Sinds de sport olympisch is geworden, zijn voord de Aziatische landen ons voorbijgestreefd. Maar we zitten weer op de goede weg. We hebben een paar toppers die, hopelijk, de rest kunnen meetrekken. Ook wordt er van jongsaf aan erg veel getraind. Het is alleen jammer dat het in Nederland een beetje een on dergeschoven kindje is. Ik hoop dan ook dat er zaterdag in De Uithof veel mensen ko men kijken. Het is ontzettend spectaculair. tekst jeroen bal foto mark lamers Leidsch Dagblad Van Schijndel speelde nog even achterin, maar na een schorsing bleef hij vijf wedstrij den aan de kant. Afgelopen za terdag tegen Capelle deed hij weer mee, omdat anderen ge schorst waren. „Nu weet ik he lemaal niet wat er gaat gebeu ren. Ik weet niet of Arie van Duijn gaat sleutelen aan de op stelling." Met de nieuwe trainer Ruud de Groot heeft de Schiedammer nog niet gesproken. „Als hij zegt: ik wil met je doorgaan, dan blijf ik. Als hij zegt: je moet op het middenveld spelen, dan moet ik erover nadenken, en als hij zegt: je hebt je in twee jaar niet bewezen, dan moet ik weg. Maar ik wil zeker blijven. Ik heb het hier verschrikkelijk naar mijn zin. Quick Boys is een unieke club met een heel grote achterban. Hier wordt het voet bal heel intens beleefd. Iemand zei pas: eigenlijk is Quick Boys geen club maar een familie en dat is ook zo. Vooraf werd ik er voor gewaarschuwd dat Katwij kers heel stug zijn en dat ik mis schien aanpassingsproblemen zou krijgen. Maar üc voelde me vanaf het eerste moment opge nomen in de club. Dat komt misschien ook omdat ik niet ie mand ben die op zaterdagmid dag om vijf voor twee komt en om vijf voor vijf weer weggaat. Ik hou ervan om in de kantine met mensen over het voetbal te praten." Van Schijndel geeft wel de mensen gelijk die zeggen dat hij niet brengt wat hij moet bren gen. „Ik heb nog steeds niet la ten zien wat ik moet laten zien. Nee, ik ben nooit aan mezelf gaan twijfelen. Dat klinkt mis schien arrogant of raar, maar ik weet wat ik kan en dat is er bij Quick Boys nog niet uitgeko men. Door bepaalde omstan digheden. En ik weiger te gelo ven dat het bij Quick Boys niet kan." Van Schijndel, die naast zijn parttime baan als roostermaker op een middelbare school in Rotterdam een deeltijdstudie volgt om leraar wiskunde te worden, heeft wel eens gezegd dat hij het moeilijk vindt om het spel te doorzien, om te we ten waar hij moet lopen. „Voor dat ik bij Quick Boys kwam, heb ik nauwelijks op het midden veld gespeeld. Op mijn eigen positie achterin zie ik het spel letje best goed. Op het midden veld speel je vaker met je rug naar het doel van de tegenstan der, dan vind ik het moeilijker om te zien. Dat is iets waar ik aan moet werken. Je moet het ook in je hebben, maar zestig procent is aan te leren. Ik kan daarin zeker nog twintig, dertig procent verbeteren. Ik voel ook dat ik nog steeds dingen bijleer. Een voetballer heeft zijn beste periode rond zijn 28ste. Ik denk dat ik beter kan worden, ik voel dat ik sterker kan worden. Dat wil ik ook, dat moet ook ge woon." Doelpuntenmaker van de week: Doelp. Pntn. Sander de Wolf (ASC) 06 T) Alex Barendse (RCL) 02 25 25.00 2) Marlijn van de Bos (Altior) 03 19 19.00 Mohamed Ben Said (SJC) 02 19 19.00 4) Sander de Wolf (ASC) 06 24 18.00 5j Loean Kameri (Alphia) 00 15 15.00 Peter Wubben (Alphense Boys) 01 15 15.00 7) Michel Turk (Meerburg) 00 20 15.00 Marcel de Bruin (Leiden) 00 15 15.00 Patrick de Hoed (Leidse Boys) 00 18 13.50 10) Erwin Oudshoorn (Stompwijk) 01 18 13.50 Wout Bergers stelt voor de topscorer van de week een waardebon van vijftig gulden beschikbaar. De bon wordt naar de club gestuurd. De Topscorer van de maand ont vangt een bon van honderd- vijftig gulden. Voor de drie voetballers die aan het einde van het seizoen het totaalklas sement aanvoeren, zijn aan trekkelijke prijzenpakketten beschikbaar gesteld. Wim van Duivenbode is dagelijks tussen 10.00 en 16.00 uur bereikbaar LEIDEN NOORDWIJK VOORSCHOTEN voor vragen en opmerkingen over het topscorersklasse ment, tel. 071-5356461. leiden voor de nummer twee van de ranglijst, Blauw Zwart. Het winnende doelpunt kwam van de voet van Guido Hoogen- boom. Doelman Dennis Wol- ters miste een strafschop. Fore- holte kreeg in Voorhout met 0- 3 klop van VCL. Danny de Rui ter, Dennis van Ipenburg en Hans de Canne scoorden voor de Leidse formatie. De wed strijd van Zwammerdam tegen Roodenburg werd ontsierd door de rode kaarten voor de Leidenaars Dennis van Eijgen en Robert Brandt. Zwammer dam won met 8-2, de Leidse doelpunten kwamen van Bariy de Bock en Anwar Sanhaji. Dit overzicht is per abuis maandag niet geplaatst. Wassenaar hield het afgelopen weekeinde in de vijfde klasse zaterdag koploper DWO op 1-1, maar de ploeg verzuimde ge bruik te maken van een man- meer-situatie. In de eerste helft werd een speler van DWO met rood van het veld gestuurd. De Wassenaarse treffer werd ge maakt door Steven Sedee. WSB profiteerde ondanks treffers van Marcel Luijnenburg en Le on de Klerk niet van de misstap van DWO. De ploeg speelde met 2-2 gelijk tegen SJC. Hilco de Roode en Jan Willem Koe mans maakten de goals. GOL Sport boog met mini male cijfers (1-0) het hoofd foto dick hocewoninc Narin verwacht geen mooi duel met LFC leiden gerard baas Door de overwinning op titel kandidaat Delft van vorige week heeft VCL het volste vertrouwen in de nabije toekomst, waarin het vierdeklasserschap moet worden veiliggesteld. Om dat doel te bereiken kan de ploeg van Jouke Sjaardema zondag zichzelf een goede dienst bewij zen door de Leidse derby tegen LFC in winst om te zetten. Be langrijk daarbij zal de rol van de 27-jarige spelmaker Aydin Narin zijn. Hoe komt het dat VCL in de problemen is gekomen? „Het bekende verhaal van veel nieuwe spelers die met elkaar nog geen team vormen. Dat is echt geen smoesje, want de laatste S tijd geuit het veel beter. An- tC ders win je niet van Delft. Q Daardoor geloven we er in 0 dat we tegen LFC drie pun- ten kunnen pakken. Jij was ook een van die i nieuwe spelers? „Ja, ik kwam van GOL 1 Sport. Dit is mijn eerste 111 jaar bij VCL, vroeger voet- Q balde ik bij VTL. Ik had het •v goed naar mijn zin bij GOL f-. Sport maar wilde het een Zf keer op een hoger niveau *5- proberen. Kemal Boz ging L-1 ook bij VCL voetballen. Toen ik dat hoorde wist ik O hef zeker. Hij is erg goed en M ook een vriend van mij. En is het niveau hoger? „Nou, als ik eerlijk ben, eigenlijk niet. Bij VCL is er een veel te groot verschil tussen de betere en de mindere selectiespe lers. Dat mag bij een vierdeklas ser niet. Ik denk dat de voetbal lers van GOL Sport van vorig jcuir beter zijn clan die van VCL. Alleen was GOL Sport geen een heid, het verschil tussen bijvoor beeld de Marokkaanse en de Turkse spelers was veel te groot. Dat werd nooit een eenheid. Toch zou VCL wel van GOL Sport winnen, maar dat komt door het werk van onze trainer. Die heeft er echt wat van ge maakt. Dus jullie degraderen niet? We krijgen het nog erg moei lijk. We strijden met twee ande re ploegen, UDWS en Haagse Hout om de laatste plaats. De voorlaatste speelt nacompetitie. De twee-na-laatste is veilig." Wat voor wedstrijd verwacht je tegen LFC? Stevig met veel strijd om elke centimeter. De ploeg die het hardste werkt heeft de meeste kans om te winnen. Het zal geen mooie wedstrijd worden. Dat zal moeilijk worden voor jou „Daar ben ik ook bang voor. Vechtvoetbal is niets voor mij, maar dat zal zondag echt wel nodig zijn. Ik ben een voetballer die het van zijn techniek moet hebben. Lekker in een vrije rol achter de spitsen spelen en zor gen voor kansen, of zelf scoren. Ik heb er dit jaar al acht ge maakt en ik denk dat ik daar te vreden over mag zijn.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23