Onduidelijkheid over openbaar groen Nieuwe bibliotheek Oegstgeest open \gen zaalvoetballers op zoek naar een competitie antal berovingen in )egstgeest neemt toe K Uk/ ncljizui! Regio Voorzitter cliëntenraad Rustenborch stapt op Carabain toch fulltime wethouder Voorschoten V erkoopplannen verrassen huurders in Dorpsstraat IDERDAG 2 MAART 2000 - jgstgeest krijgt royale subsidie p-GEESTDe gemeente Oegstgeest krijgt van het ministerie ■^volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer IJdM) tot 2003 jaarlijks tussen de 50.000 en 200.000 gulden r de uitbreiding en verbetering van de internet-site Oegst- It Digitaal en de centrale balie, beneden in het gemeente- Het geld is vooral bedoeld voor het loket Bouwen en Wo- Oegstgeest is als een van de tien voorbeeldgemeenten ge- .P^n. De gemeente moet met woningbouwcorporaties, het ka- j Ier, het ministerie van VROM en makelaars meer en beter samenwerken in een gezamenlijk bouwen- en wonenlo- jeenkomst over werk aan N44 'rHaENAARVoor Wassenaarders die pal naast de Rijksstraatweg ooifen is er woensdag 8 maart een informatieavond over werk- op|nheden aan de N4, in buurtcentrum Kerkehout. Aan weers- fen van de Rijksstraatweg, tussen het viaduct en de voormali- n tierentuin, komen parallelwegen. Op het parkeerterrein van lormalige dierentuin komt een keerlus. Langs delen van de an ^straatweg komen geluidsschermen. Het Shell-benzinesta- verhuist. Op 20 maart beginnen de werkzaamheden. illectanten gezocht WLi Voor de komende reuma-collecte in Leiderdorp is .iekort aan collectanten. Het Nationaal Reumafonds gaat Ml 9 tot en met 26 maart langs de deuren om geld op te ha- ILeiderdorpse vrijwilligers die mee willen doen aan het inza- en van geld moeten rekenen op een twee uur werk. Wie tan zich aanmelden bij Ada van Beek, telefoonnummer 071- 5196. TGEEST PETER BLOK op de vier Oegstgeestena- s vorig jaar meerdere ke- het slachtoffer geworden bedreigingen, diefstal of ielingen. Dat blijkt uit de heten 'politiemonitor' 1999. Een op de drie itgeestenaren behoorde □aal tot de slachtoffers, mee scoort Oegstgeest in politiedistrict Hollands len relatief hoog. ioral het aantal berovin- lag in Oegstgeest hoger elders. In de meeste ge- n hadden de dieven het rouwen en bejaarden ge- t. Het aantal bedreigin- nam het voorbije jaar af, r was in vergelijking met ggen de gemeenten nog pl- aer hai relatief hoog. Het aanta ren dat vorig jaar hetslachtof- fer is geworden van vernielin gen en beschadigingen is in 1999 met bijna vijftig procent gestegen. Vooral bewoners van de Bloemenbuurt beho ren volgens de politie meer dan gemiddeld tot de slacht offers. De gemeente spreekt van een 'opmerkelijke uit komst'. Bovendien zijn vorig jaar meer auto's gestolen dan in 1998. Ook het aantal inbraken in auto's nam toe. Met name bewoners van de Zeehelden- wijk en de Schildersbuurt wa ren de dupe. van auto-inbra ken. Ook werden er in Oegst geest vorig jaar gemiddeld meer fietsen gestolen dan el ders in de regio. f i pil Nieuw! Roosvicee MultiVit Gezonde kant-en-klare vitaminedrank in de smaken bosvruchten of perzik. De ideale aanvulling op de dagelijkse voeding voor jong en oud. Pak a 1 liter n 2.49 v CLl, djx/j, 'Kan iedereen straks in het Van der Hoevenpark zomaar zijn hondje uitlaten?' Projectontwikkelaar IBC Vastgoed en B en W van Voor schoten gaan uitzoeken of het 'openbaar groen' rond de toekomstige woningen in het Van der Hoevenpark straks wel voor iedereen toegankelijk is. „Zolang daar geen uit sluitsel over kan worden gegeven, zullen mensen huive rig zijn om hier een woning te kopen", aldus C. Buijs, hoofd ruimtelijke ordening van de gemeente. VOORSCHOTEN JAN PREENEN ment is het onduidelijk of zij ie dereen op deze stroken die aan Het groen wordt eigendom van hun tuinen grenzen moeten de huiseigenaren. Zij gaan het toelaten, terrein ook gemeenschappelijk Daarom heeft het college be- onderhouden, maar op dit mo- sloten om een commissieverga dering die voor vanavond was gepland, uit te stellen. „We wil len zo snel mogelijk helder heid", zo lichten B en W hun besluit toe. Zij willen het plan van IBC Vastgoed op 20 april tijdens de raadsvergadering be handelen, zodat met de bouw van de 207 woningen op de voormalige voetbalvelden van SVLV langs de spoorlijn Leiden- Den Haag begin volgend jaar kan worden begonnen. IBC Vastgoed uit Capelle aan den IJssel heeft met het plan 'De Voorsche Kreek' van 24 projectontwikkelaars de meeste indruk gemaakt op een selectie commissie en op B on W. Het bedrijf uit Capelle heeft geko zen voor zonnehuizen, prieel woningen en paviljoenapparte menten in een groene omge ving met veel 'waterpartijen', waar bewoners aJleen onder gronds kunnen parkeren. Op vallend in het plan is dat bewo ners naast privét.uinen en ter rassen ook een strook groen krijgen, die zij gezamenlijk moeten onderhouden. Zij mo gen het evenwol niet bij hun OEGSTGEEST PETER BLOK Met een optreden van de Voor- houtse toneelvereniging Cul tuur Verheft is gistermiddag het nieuwe onderkomen van de bibliotheek van Oegstgeest aan de Floralaan, tegenover winkelcentrum Lange Voort, voor het publiek geopend. Na dat Jan IQaassen en Katrijn de sleutel van de bieb hadden ge vonden, konden de deuren voor de eerste keer open. De nieuwe bibliotheek in het Iris- park trok gisteren enkele hon derden, nieuwsgierige, bezoe kers. Met een nog penetrante verf- en lijmgeur in hun neusgaten zochten zij, geholpen door een plattegrondje, hun weg in de nieuwe, maar tijdelijke biblio theek. De Oegstgeestse bieb blijft namelijk maximaal vijf jaar op de huidige locatie en verkast daarna naar een vaste plek in het tegen die tijd gemo derniseerde winkelcentrum Lange Voort. C. Jungbeck is een van de bezoekers die moeite heeft om haar draai te vinden. „In het oude onderko men bij het Rijnlands Lyceum wist ik de weg, kon ik alle boe ken altijd meteen vinden. Hier is het nog even flink zoeken. Maar er zijn ook wel voorde len. Deze bibliotheek is lekker centraal gelegen." Haar dorpsgenoot A. de Best vindt de nieuwe bibliotheek 'prachtig, maar de plek zeer ongelukkig gekozen'. „Ik vind het doodzonde dat we hier in Oegstgeest zo makkelijk groen opofferen voor gebouwen. Er is gewoon een stuk van het park volgebouwd met een tij delijke bibliotheek. Ik vind dat dat eigenlijk niet kan." Richard Beun en Mare Ho- gervorst vinden dat hun biblio theek er flink op vooruit is ge gaan. „Dit is een mooi en ruim gebouw en lekker dichtbij huis." Bibliotheekmanager Maartje 't Hart spreekt van een belang rijke dag. „We staan nu eigen lijk voor het eerst echt op eigen benen. We zijn niet langer een veredelde schoolbibliotheek in het Rijnlands Lyceum en dat heeft een aantal belangrijke voordelen. Bijvoorbeeld dat we de romans nu op genre, en dat is overzichtelijker, kunnen aanbieden. Ook kunnen we De nieuwe bibliotheek in het Irispark in Oegstgeest opende gisteren haar deuren. De stripboeken waren meteen in trek. meer informatieve boeken derne bieb verwacht." kwijt. Daarnaast willen we met Het was even spannend voor voorlopig vijf en hopelijk snel 't Hart. „Je bent tenslotte toch tien computers behalve een benieuwd hoe ons lezerspu- boeken- ook een informatie- bliek op het nieuwe onderko- centrum worden. Dat wordt men reageert. Maai- dat was ook steeds meer van een mo- gelukkig heel positie;!'. Nee, we FOTO DICK HOGEWONING zien de toekomst met alle ver trouwen tegemoet." De bibliotheek wordt op za terdag 25 maart officieel ge opend door burgemeester Timmers. pORP AFKE VAN DER TOOLEN ioe. Krijg je gemeentelijke e£%e voor je voetbaltenue, nergens spelen. Negen letbalminnende Leider jongens van Marok- afkomst. Een paar .en geleden nog nummer Ja. in de Leidse studenten- 'aaWtie. Nu, wegens bu- aatatische verwikkelingen, aangewezen op de straat, en toe een potje tegen de vaijingdienst of een ander arnp. „Als ze ons zagen met kal verschillende kleren liepen ze naar ons te wij- "ieWonnen we vervolgens 'eld 50 Ze^ Elwa- j is een groep vrienden, 17 Prol jaar. Ze noemen zichzelf amel'. Betekent niks, klonk 3 •jjuk. Wonen bij elkaar in de zitten samen op school. °knen vijf jaar geleden een 0n.'je te trappen op het plein- Ti de Leiderdorpse Willem .Jtterloostraat. Zagen twee- nelx jaar later tot hun verba- zeJat de doeltjes waren weg- er lid. En weken uit naar een F1 felpleintje in Leiden- Hassan Khabazi: „Lie- vanuit Leiderdorp naar- eerj)at was onze warming up. 1 ^Ven daar 20, 25 jongens, s(1iden. Speelden we onder- Demooitjes." |ar ook in Leiden liep het De buurt vond dat de allers teveel herrie maak- llemand belt op naar de e. Die praten niet, maar komen meteen met grof ge schut." Elwali wordt nog boos als hij eraan denkt. „Was er een bijeenkomst met de buurt en de politie. Dan vind ik het nor maal dat wij erbij zijn. We mo gen toch wel horen wat zij van ons denken. Maar we mochten niet naar binnen." Op 't laatst is een straatver bod opgelegd, vertellen de jon gens. De LWO had wel een an der voetbalpleintje beloofd, al leen, dat is er nooit gekomen. Khabazi: „Én we waren het zat, iedere keer die problemen." Tussen de bedrijven door had het groepje zich op het zaal voetbal gestort. Het Leidse jon gerencentrum 't Stathuys orga niseerde af en toe een toemooi- tje. Acht teams, verschillende zaaltjes. En: „Dat beviel ons goed." Ze begonnen tegen be- drijfsteams te voetballen. Van de belastingdienst en zo. Maar ze wilden wel eens meedoen aan een echte competitie. De KNVB verkocht 'nee', omdat die alleen georganiseerde clubs toelaat. Maar gaf ze wel het te lefoonnummer van het Leidse Sportbedrijf. En daar kreeg men het idee om de jongens naar de universitaire zaalcompetitie te verwijzen. Dat was aan het be gin van dit voetbalseizoen. Khabazi: „We moesten 145 gulden betalen om ons in te schrijven. Wij dachten: dit is het. Hier wordt een leuke com petitie gehouden. Tot de eerste wedstrijd. We komen binnen, wordt er om onze sportkaart gevraagd." Dat was er van tevo ren niet bijgezegd. Tweehon derd gulden per persoon moes ten ze daarvoor betalen. Zover kwam het niet: „Ze waren vriendelijk genoeg om een rege ling te treffen: voor elke keer voetballen moesten we tien gul den per persoon betalen. Dat is negentig gulden per wedstrijd. Een half uurtje voetballen", vertelt Khabazi. Maar goed, dat was het de jongens van Agilla meer dein waard. Elwali: „Alle tegenstan ders waren positief." Khabazi: ,,We zijn in de finale gekomen e.n hebben met penalties verlo ren. Maar we kregen wel de sportiviteitsprijs." Dat was in tuin betrekken en er ook geen hekken omheen zetten. Buijs: „Deze constructie spreekt iedereen erg aan. De gemeente heeft er geen omkij ken meer naar en dat scheelt uiteraard in tijd en kosten." Raadsleden vroegen zich vorige week bij de presentatie van het plan echter al af of toekomstige bewoners iedereen op deze grond moeten dulden. C. Reg- oor (PvdA): „Het gaat toch om dure woningen van rond een miljoen. Dan willen potentiële kopers niet dat mensen daar op hun grond hun hondje uitlaten. Dat geldt ook voor de parkeer garages. Mag iedereen daar zo maar binnenkomen? Dat zal ten koste gaan van de privacy en de veiligheid." Volgens Buijs hebben ook an dere projectontwikkelaars voor deze constructie gekozen: „Het is zeker niet uniek dat bewo ners het openbaar groen gaan onderhouden. De vraag is al leen: hoe openbaar is open baar?" OEGSTGEEST ERNA STRAATSMA De voorzitter van de cliënten raad van Rustenborch, P. Hen driks, legt met onmiddellijke in gang zijn functie neer. Hij zegt zich om 'gezondheidsredenen' uit het adviesorgaan van bewo ners van het Oegstgeestse ou- derencomplex terug te trekken. Hendriks wil zich niet uitla ten over de plotselinge benoe ming van interim-directeur Stuurman. Hij is sinds gisteren de opvolger van de eind januari opgestapte directeur J. Krom. „Ik heb mijn mening over die benoeming kenbaar gemaakt bij het bestuur en daar wil ik het verder bij laten." De vertrekkende voorzitter zegt dat het bestuur nog niet op de hoogte is van zijn besluit om zijn functie neer te leggen. „Maar dat is een kwestie van het bestuur bereiken om hen mijn besluit mede te delen." Diverse bronnen in Rusten borch beweren dat de cliënten raad ontstemd is over de be noeming van Stuurman. De overige raadsleden willen ech ter ook niets kwijt over de kwestie, ,,'t Is allemaal heel moeilijk", verzucht een van hen, A. de Vries-Veldt. „En ver der wil ik niets zeggen." Hendriks is slechts een paar maanden actief geweest als lid van de cliëntenraad. Hij is als misdienaar actief in Rusten borch en kwam eind vorig jaar op 'uitnodiging' van Krom in de cliëntenraad terecht. Dat ge beurde na het opstappen van de vorige cliëntenraad, in okto ber 1999. Zij stapte op uit on vrede over de heimelijke be noeming van directeur Krom. Na de ontdekking van dit feit zegde de toenmalige cliënten raad het vertrouwen in het be stuur van Rustenborch op. VOORSCHOTEN JAN PREENEN Wim Carabain is in navolging van zijn voorganger toch fullti me-wethouder geworden in Voorschoten. Toen hij in janua ri zijn overleden partijgenoot Piet den Hartog opvolgde, liet de PvdA'er nog weten dat hij niet helemaal zou stoppen met zijn werk als voorlichter van de gemeente Den Haag. Hij is er echter al gauw achtergekomen dat hij 'zeven dagen per week wethouder is en dat dat er voor ander werk weinig of geen plaats meer is'. Om toch binding te houden met zijn collega's in Den Haag heeft Carabain de afspraak ge maakt dat hij op 'consultant basis' advies kan blijven geven aan de afdeling voorlichting en de directie bestuurszaken. „Net als de gemeente Den Haag heb ik de mogelijkheid om nee te zeggen als ze me benaderen voor een project en het me niet uitkomt. Ik ben al lang blij dat ik zoveel medewerking van Den Haag heb gekregen. Anders had ik mijn nieuwe taak als wethou der niet kunnen oppakken." Nu hij ruim een maand aan het werk is, komt Carabain tot de conclusie dat hij volledig wordt 'geabsorbeerd' door het wethouderschap: „En dan heb ik het niet alleen over mijn ei gen portefeuille met onder meer sport en welzijn, sociale zaken en cultuur, maar ook over alle andere terreinen. Er speelt nogal wat in Voorscho ten: de verkeersnota, nieuwe bouwlocaties als Starrenburg en het Van der Hoevenpark en noem verder maar op. Ik moet me inlezen, ik word regelmatig bijgepraat en moet tientallen dossiers doornemen." Carabain benadrukt echter dat hij 'zeker niet klaagt': „Ik vind het ontzettend leuk om dit werk te doen. Geleidelijk krijg ik vat op de gang van zaken. Als wethouder ben je op een heel actieve manier bij de gemeen telijke politiek betrokken. Als gewoon raadslid zat ik bijna al tijd aan het einde van het pro ces. De lijn stond meestal vast. De lange, ingewikkelde weg met veel overleg met allerlei mensen, miste ik. Nu zit ik aan het begin van het proces en houd ik me bezig met voorbe reiding én voorstellen doen aan de raad. Bovendien spreekt het contact met mensen me erg aan. Met bestuurders in de re gio, maar vooral met allerlei or ganisaties in Voorschoten zelf. Daarvoor zit ik hier." december. Ze hadden de smaak te pakken en wilden weer mee doen aan de nieuwe competi tie. Maar dat kostte weer geld. En ze wilden nu wel eens echte voetbalshirts en zo. Ze waren maanden geleden al op zoek gegaan naar sponsors, maar dat liep telkens op niks uit. Volgens de voetballers vanwege hun af komst. „We hoorden niet tot hun doelgroep, zeiden ze dan." En zo kwamen ze terecht bij de gemeente Leiderdorp. „De gemeente is de enige die ons normaal te woord heeft ge staan", zegt Youssef Bourazma. Ze vroegen vierduizend gulden subsidie, en kregen ruim 2.500 gulden uit het sportstimule- ringsfonds. Hartstikke blij wa ren ze daarmee. Alleen: de uni versitaire competitie kwamen ze niet meer in. Eerst niet om dat het plotseling een bezwaar was dat ze geen student zijn. Na bemoeienis van de gemeen te was dat geen probleem meer: de bovenbouw van de middel bare school mag volgens de re glementen ook meedoen. Ver volgens bleek dat de deadline voor de inschrijving was ver streken voordat de subsidie binnen was. De beheerder was niet te vermurwen. Het is weer Jamal Elwali die de meeste emoties toont. „Ik ben me ervan bewust dat je res pect moet verdienen. Dat heb ben we gekregen, we hebben het zelf opgebouwd. En dan komt er een hoge piet die zegt: het gaat niet door." WARMOND JUDY NIHOF Bij de Casper supermarkt en kapsalon De Kop van War mond kijken ze ervan op dat de gemeente Warmond overweegt om de panden Dorpsstraat 8-10 en Dorp straat 2 te kopen. Eigenaar A. Sikking heeft het plan om zijn panden aan de gemeen te te verkopen niet bespro ken met de huurders. „Hij heeft wel eens terloops ge zegd dat hij dacht aan ver koop. Maar ik vind het een beetje raar dat we het in de krant moeten lezen", zegt de bedrijfsleidster van de kap salon op nummer 2. Erg bang om 'dakloos' te wor den, is ze niet. „We hebben een huurcontract. De ge meente heeft zich daar ook aan te houden." De gemeente Warmond heeft interesse voor de pan den van Sikking op de kop' van de Dorpsstraat omdat zij grote plannen heeft met dat gebied. Op de 'kop' moet on der meer een grote super markt komen. Nu bezit de gemeente daar alleen ge bouw 't Meerpunt. Bedrijfsleider Van Efferen van de Casper supermarkt weet ook 'nergens van' maai benadrukt dat de contacten over de huur van Dorps straat 8-10 lopen via Schulte- ma: de overkoepelende orga nisatie. Hij ziet zelf wel posi tieve kanten aan het verhaal. „Het wordt hoog tijd dat hier een grote supermarkt komt. Er wordt nu al vijftien jaar over gesproken. Als de ge meente de panden koopt, dan zou dat het proces kun nen versnellen. Want dan heeft de gemeente een hele hoek in handen. Dan kan de gemeente vrijer en gemakke lijker dingen van de grond krijgen." Persoonlijk ziet Van Efferen de grote supermarkt 'het liefst vanmiddag' ko men. Zijn werkgever Schui- tema is een van de twee or ganisaties die kans maken om de nieuwe supermarkt te gaan exploiteren. De eigenaar van Dorps straat 2 en 8-10 was niet be reikbaar voor commentaar.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 17