Boeren wil eens zien wat Leython kan Sport The Bassets krijgt van bond nul op rekest DUIVEN til Flaton komt zonder te spelen top drie binnen WOENSDAG 1 MAART 2000 JVO SASSENHEIM/AMSTERDAM PIETER VAN DER VLIET De crisis bij de Sassenheimse rugbyclub The Bassets is nog lang niet voorbij. Niet alleen mogen de Sassenheimers op zoek naar een nieuwe hoofd trainer, ook zijn de problemen met de Nederlandse Rugby Bond over de 'spelerskaarten- kwestie' met Ascrum nog niet opgelost. Dat merkte The Bas sets-bestuurslid Willem de Jong na een gesprek, afgelopen maandagavond, op het bonds- bureau in Amsterdam. De bond wil de zaak niet in behan- deling nemen, omdat het Sas senheimse protest te laat bin nen kwam. Het gaat inmiddels om veel meer dan alleen het feit dat zes spelers tijdens het duel met The Bassets hun spelerskaart niet konden overleggen. Vol gens De Jong ging het om de identificatie van zes Ascrum- spelers uit Zuid-Afrika. „Wij hebben niets tegen het spelen van wedstrijden met buitenlandse spelers", zegt De Jong. „Alleen is dit aan regels gebonden als een speler nog geen jaar in Nederland woont. Als club mag je maximaal drie spelers van buiten Europa te gelijk in het veld hebben. Te gen ons stonden ze bijna alle maal in het veld. Daarom is het niet zo gek dat ze geen spelers- kaarten bij zich hadden." Van de controle op spelers- kaarten door de bond heeft De Jong geen hoge pet op. „Dat die controle aan alle kanten rammelt, weten ze bij de bond zelf ook. Alleen is het dan wel opvallend dat als er een club is die wantoestanden als deze aan de kaak stelt, de bond zich verschuilt achter een door het bondsbureau zelfgeplaatst da tumstempeltje. Het gaat hier om de inhoud van de zaak en niet of er iets een dag later is binnen gekomen. Wij zullen deze zaak dan ook voorleggen aan de tuchtcommissie en om een heldere uitspraak vragen, want ook juridisch rammelt het aan alle kanten." NRB-wedstrijdsecretaris Alex van Timmeren houdt vast aan zijn eerder gedane uitspraak, dat de zaak niet in behandeling is genomen omdat de termijn van protest verstreken was. „Ik pas alleen de regels toe en die zijn duidelijk. Te laat is te laat. Als ik deze zaak wel in behan deling had genomen, had As crum aan de bel getrokken en geprotesteerd. goed, ik ben het eens met The Bassets dat het gerommel met spelerskaarten moet stoppen, maar ik ben met handen en voeten gebonden aan de regels. Uiteindelijk zal nu de tucht commissie een bindende uit spraak moeten doen en laten we dat maar afwachten." De rugbybond werd dit sei zoen al twee keer door de tuchtcommissie op de vingers getikt, na zaken die werden aangespannen door DIOK en Ascrum. In beide gevallen ging het om het meespelen van spe lers die in een buitenlandse competitie hadden Promotie naar de tweede divisie moet, vindt Ley- thonspeler Marcel Boeren. „Met een jonge ploeg moet je ontdekken waar het schip strandt en het is niet erg om dat zo snel mogelijk te doen", verduidelijkt de 23-jarige volleyballer. Hij zegt dat de rest van het team zijn me ning deelt, maar verdenkt zijn trainer John Groen van de wens om de onervaren volleybalploeg nog een jaartje te laten rijpen in de derde divisie. „Daar zou hij misschien wel gelijk in kunnen hebben, maar het instinct om te winnen kan niemand tegenhouden. Bovendien is de tweede divisie veel leuker om in te spelen." LEIDERDORP GERARD BAAS Met nog vijf duels te gaan en acht punten achterstand op koploper Maarssen is recht streekse promotie waarschijn lijk onhaalbaar. Om zich te ver zekeren van de tweede plek, die goed is voor een promotie/de gradatiewedstrijd, moeten de Leiderdorpers Vrevok-3 van zich afschudden. De ploeg uit Nieuwegein staat vier punten achter op Leython, maar heeft twee duels minder gespeeld. Zaterdag speelt de ploeg van Boeren in Nieuwegein tegen Vrevok. „Dat lijkt me nou een heerlijke wedstrijd. We spelen in een kleine hal met dicht op het veld een nogal overenthou siast publiek, dat lekker te keer gaat. Op zo'n manier is het ge weldig om wedstrijden te spe len die er echt om gaan." Van Boeren, dié bij DAC eer ste divisie speelde, wordt ver wacht dat hij als een van de ou deren van het team een voor trekkersrol vervult. „Dat is hard nodig, want als het slecht loopt in de wedstrijd zijn er te weinig spelers die de bal opeisen. Jon gens die het team uit de neer waartse spiraal trekken. Daar door komt het dat we veel te wisselvallige resultaten halen. Winnen van de ongeslagen koploper kan een week later door puntverlies tegen de on derste worden gevolgd. Ons team heeft mensen nodig die altijd presteren en ik zou een van die mensen moeten zijn. Op zich bevalt het mij wel om een stimulerende rol te moeten spelen, maar ik vind dat ik dat nog steeds niet goed doe. Ik merk dat ik nog te veel aan dacht voor mijn eigen spel no dig heb", zegt de geboren Rot terdammer, die twee jaar nada hij voor het eerst ging volleybal len al voor het eerste van Gemi ni/KangerOes uitkwam. „Ik was dertien toen ik begon met volleybal. Daarvoor tennis te ik nogal intensief. Vijf dagen per week training, waarvan drie ochtenden van zes uur tot half acht, en op-zaterdag spelen. Ik had talent en zat in de groep Marcel Boeren: „De overgang naar volleybal heeft mij sociaal leren denken." die bondstraining kreeg. Toen we van Rotterdam naar Voor schoten verhuisden, meldde mijn moeder mij aan bij Fores- cate. Ze vroegen aan haar hoe goed ik was en om mij in be scherming te nemen zei ze dat ik niet zo goed speelde. Ik kwam in een mindere groep te recht en eigenlijk verloor ik snel de interesse in tennis." Achteraf is Boeren blij met de overgang. Hij heeft helemaal niet het idee iets gemist te heb ben door te stoppen met de sport, waar hij zo in de watten werd gelegd. Sterker nog ach teraf is hij dolgelukkig dat het zo is gelopen. „Als klein jonge tje liep je met vier rackets van de sponsor, kreeg je af en toe vijfhonderd gulden sponsorgeld in je handen gedrukt en werd je eten en drinken betaald. Je gaat geloven dat die aandacht nor maal is en je wordt erg egocen trisch. Ook het verschil tussen winnen en verliezen is onna tuurlijk groot. Als ik dreigde te verliezen, werd ik gek en ging ik met rackets smijten. Als tienja rige besef je dat natuurlijk niet, maar ik was hard op weg om een heel naar jongetje te wor den." „De overgang naar volleybal heeft mij sociaal leren denken. De sociale kant van het leven doe je echt alleen maar op in een teamsport. Aan de andere kant kan ik er niet aan wennen dat ik niet meer alles onder controle heb. Mijn eigen pres tatie is niet meer allesbepalend voor winst of verlies. Dat ik me moet inhouden als teamgeno ten fouten maken is zowel frus trerend als leerzaam." Tennis heeft Boeren natuur lijk ook wat opgeleverd. Niet al leen heeft hij een ijzeren disci pline wat betreft het nakomen van afspraken ('dat moet wel als je vanaf je tiende de school met twintig uur training per week moet combineren'), ook zijn snelle rechterarm herinnert hem aan zijn tennistijd. En dat is erg handig bij de service- en de smashbeweging, die bij vol- FOTO HENK BOUWMAN leybal met nagenoeg dezelfde techniek wordt gedaan. „Door mijn snelheid en techniek maak ik goed wat ik aan spierkracht een beetje tekort kom." Bovendien heeft Boeren ge merkt dat de verwerking van een nederlaag makkelijker gaat met een team dan in je eentje. En het vieren van een overwin ning? Bij het antwoorden volgt Marcel Boeren eerst zijn ver stand, 'samen met een ploeg is het 't mooiste', maar na een kleine denkpauze spreekt zijn hart. „Nee, sorry, als ik met ten nis had gewonnen, was ik veel blijer. Dat gevoel van trots zijn op jezelf is echt het mooiste in de sport." Jc Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) dj^e gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-532192jj^ Ë-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl vol] Rob Bianchi is vorig week bij de Amsterdamse eersteklas ser AFC aan de kant gezet. Het werk van de nieuwe trainer van WSB wordt voorlopig voortge zet door Pim van der Meent. Jouke Sjaardema blijft nog twee seizoenen in dienst van VCL John Abspoel plakt er op zater dag ook nog een jaartje aan vast Docos heeft de technische staf voor het nieu- jzak ARCHIEFFOTO LOEK ZUYDERDUIN een jaar ver lengd Spelers van Tonegido worden beschuldigd van mis handeling. Na de wedstrijd te gen ADO'20 hebben drie sup^ porters van de club uit Heems kerk aangifte bij de politie ge daan Albert van Oosten en Zier Tebbenhoff zijn terugge keerd in de selectie van Kra nenburg. Deze week werd Bert Dusbaba door de club discipli nair gestraft De v.v. Oegst- geest is sinds kort in het bezit van een prachtig clubhuis. Op 14 april is er open huis en twee weken later is de club gastheer van het Leidse Sportcafé Het 15-jarig keeperstalent Michael Christen uit Warmond heeft zijn debuut gemaakt bij de der deklasser VEW uit Haarlem. Trainer Frans Bouman ziet veel in deze jonge doelman Sche- veningen-supporter Martin Bruin is aangesteld als medisch inspecteur bij de komende Tour de France. Eerder kreeg het Zuid-Hollandse jurylid al invitaties voor de Ronde van Spanje, Ronde van Lombardije en Tirreno-Adriatico Twee re gionale wielrenners verander den van club. Stefan Bakker gaat var» Swift naar 't Lucht schip en de nog jonge Sëbasti- aan Langeveld verruilt De Bol lenstreek voor Woerden Su zanne de Goede won in Dor drecht een trainingskoers. Wal ter de Kok werd in Roosendaal en Lisse tweede Richard van' Kempen heeft Bas van Hest aangetrokken voor zijn NUOIjp1 marathonploeg. TVM lijkt zicll5't ook op de schaatsvloer te beg ven en wil een ploeg formerei§eri rond Henk Angenent. Steven Rooks wordt genoemd als /~i4 ploegleider Bij de UNOX Cu voor jeugdschaatsers behaal- KERt den Sander van Dijk (Ter Aar)j^T Jessica van Dij^, (Ter Aar) en prj( Meivin van Zgspe ten (Oude Weijcj- ring) in GroniiCar gen een plaatsyer bij de eerste dma Anja Borst, v,p0( rige week karn pioen in de su^\; persprint, weij nu derde in DMN Haag bij de afHoi standencup. BtesJ sprintwedstrijvan den op De Uitten hof werd Lisetresl van der Geestlspi' tweede bij de ruil meisjes. Denrj van Leeuwen v< behaalde die plaats bij de nag jongens. Peterove Glasbergen en Esther Boer kvjvari men in hun categorie op de troi derde en vierde plaats. Sannë2')11 van der Star en Idzard Groveijner stein behaalden goud bij de (jhei junioren. Wouter Borst en Flo van Goudoever kwamen op et- derde plaats Zwaargewicht If" Fred Westgeest (109 kg) boksr op zaterdag 11 maart een proL partij in Maagdenburg tegen (J 1 Duitser René Monse (104 kg). De Leidse bokser Redouan ÖME Bouda heeft de halve finale de Oost-Nederlandse kampi-; oenschappen op punten ge- l az wonnen van Jesse de Lange Delfzijl. De finale is zondag ir* Nieuwegein. De Zuid-Hollan^^ se kampioenschappen begin-an nen op 25 maart in Den Hooi^ De finales staan op 3 april opp het programma in sporthal nzg Oranjeplein in Den Haag ,raf| Door kampioen van het distn Noord te worden is de D-jeug' De van korfbalclub Pernix ge- en plaatst voor het Nederlandse. v kampioenschap op 18 maart f Dordrecht Zes turnsters van de Alphense gymnastiekvererc ging DOS hebben bij regional^ jeugdwedstrijden een medailLSS( behaald. Marloes Jongeburg^ en Anne van Keeken behaald|aze zelfs goud Er komt dit jaar geen handbalweek in Haarlei^ z Door de overvolle speelkalenercj( der kon dé organisatie geen gLjts schikte week vinden yer In de top van het speler van het jaar-klassement hebben Ray mond Flaton (Quick Boys) en Maurice Balkhoven (ARC) stui vertje gewisseld. Flaton speelde niet tegen Capelle, maar Balk hoven kreeg een zeldzaam zesje wat zijn gemiddelde omlaag trok. Vier spelers van UVS lieten een 8 op hun rapport noteren. De zondaghoofdklasser is daarmee met Noordwijk en Ter Leede de best scorende ploeg van het af gelopen weekeinde. Michael de Roode (Rijnsburgse Boys) kruipt de top vijftien binnen. Hij is geklommen naar de twaalfde plaats. De voorhoede van de Rijns burgse Boys werd, ondanks de winst op Scheveningen, opmer kelijk laag beoordeeld. Jimmy Simons, Smerko Kroszynski en Steven Faber kregen een 5. In valler Mohamed Boulayoune moet genoegen nemen met het laagste cijfer van de week: een 4. De koploper in de Hoofdklas se A voert wel nog steeds het ploegenklassement aan. van het JAAR Ter Leede - Katwijk 1-2 Ter Leede: Waasdorp 7 De Louw 7 Geijsman 7 Van Duyn 8 Bloemheuvel 8 Beltman 5 Van Zeist 8 65. V. Harskamp 7 Honsbeek 7 Campfens 6 Kramer 7 Rbii 8 Katwijk: H.vanDuijn 7 72.Redel Heymans 6 Bon 7 89. Kwestro - Guyt 8 Van der Meer 7 Raven 5 Robbers 7 40. Slootweg 7 Van der Plas 7 P. van Duijn 8 Hajji 7 De Ridder 8 Excelsior M - Noordwijk 0-1 Korff 7 Reinders 7 Van Kins 8 Azier Korbee 7 Van Dam 7 Smit 8 Scheurwater 6 P de Jong 8 Pitti 6 W.de Jong 7 68. Van der Laan 8 UVS - Elinkwijk 3-1 De Heiden 7 74. Bounif Buys 8 Roest Van Tol 7 Verhei) Hazenoot 7 Charité Van Heiningen 7 De Kievit Bennekers 8 Cornelia Jeroen Buys van UVS kreeg een '8'. Rijnsburgse Boys - Scheveningen 2-1 Hegie 8 Boer Roest 8 87. Cadel Van de Velden 7 Den Haan De Roode 8 Faber Van Lochem 7 Simons Slingerland 6 Kroszynski 75 Aalbersberg - 62. Boulayoune ARCHIEFFOTO ERIC TAAL ARC-SHO 1-3 Admiraal Van Orssagen 46. Schaafsma Balkhoven Van Tol M. Bloemheuvel Van Meggelen A. Blok 81. Schouten Gelderblom 81. Reinders Fol R. Bos R. Blok Klassement (individueel) 1Carlo van Zeist (Ter Leede) 2. Marco Korff (Noordwijk) 3. Raymond Flaton (Quick Boys) 4. Maurice Balkhoven (ARC) 5. Raymond Buis (Ri|nsb. Boys) Martin de Louw (Ter Leede) John van der Meer (Katwijk) 8. Vincent Bon (Katwijk) 9. Jerrel Linger (FC Lisse) Marco de Ridder (Katwijk) 11. Pascal Bloemheuvel (ARC) 12 Michael de Roode (Rijnsb Boys) 13. Martin den Haan (Rijnsb Boys) Tom van der Niet (Quick Boys) 15 Frank Bloemheuvel (Ter Leede) Barendrecht - FC Lisse 2-3 Van Dam 73. Dijkdrent Faerber Aandewiel Van der Plas Van Hooy Schaap 55. Ruwaard Kruit Rutten Van der Gun Kromhout Langeveld Van der Lugt Böke 7 Bozuwa 8 78. Tetro 8 Groeneweg 7 Van Bemmel Klassement (clubs): 1 Rijnsburgse Boys 2. Katwijk 3. FC Lisse 4. Ter Leede 5. Noordwijk 6. Quick Boys 7. ARC 8. UVS 6,75 6,73 6.72 6,59 6,31 6.18 SCOREBORD PRIJSVRAGEN AZ Lucky Day, trekking van dinsdag 29 febru- (onder voorbehoud) VOETBAL Eredivisie: Roda JC - Cambuur 3-1 (2-0). 38. Tchout- ang 1-0, 45. Luijpers 2-0, 51. Goudmijn 2-1. 51. Goudmijn 2-1, 63. Lawal 3-1. Scheidsrechter: Westerink. Toeschouwers: 6740 Gele kaart: Goudmijn, Tammer (Cambuur). Stand. PSV 24 18 2 4 56 73-20 Ajax 22 14 4 4 46 56-32 Feyenoord 23 13 7 3 46 46-26 FC Twente 23 12 9 2 45 40-21 Heerenveen 23 13 3 7 42 41-27 Vitesse Roda JC Willem II RKC FC Utrecht Sparta Graafschap Fortuna S. NEC MVV Den Bosch Cambuur L. 24 13 24 11 23 11 23 11 23 10 3 8 42 50-39 8 5 41 46-36 4 8 37 39-32 4 8 37 37-41 3 10 33 33-43 3 11 30 39-44 3 12 27 32-46 8 11 20 27-38 7 12 19 29-38 4 14 19 28-45 5 14 17 29-50 6 15 12 22-58 5 16 11 18-49 Schotse FA-Cup, vierde ronde, replays: Aberdeen - Inverness C. Thistle 1-0, Clydebank - Hivernian 0-3, Falkirk - Berwick 3-0. Uefa beker: vierde ronde, eerste wed strijd. Parma (Ita) - Werder Bremen (Dui) 1-0 (1-0). 5 Crespo 1-0. Scheidsrechter Piraux (Bel) Toeschouwers 12.000. Gele kaart: Vanoli, Sousa, Thuram, Fu- ser (Parma). Baumann (Werder Bremen) New York. NBA. Indiana Pacers - Detroit Pistons 115- 105, Philadelphia 76'ers - Dallas Mave ricks 106-87. Toronto Raptors - Chica go Bulls 87-80. Cleveland Cavaliers - Phoenix Suns 93-100. Orlando Magic - Seattle SuperSonics 103-94, Minneso ta Timberwolves - Charlotte Hornets 87- 92. San Antonio Spurs - Miami Heat 93-69, Portland Trail Blazers - LA La kers 87-90. Sacramento Kings - Van couver Grizzlies 112-87. TENNIS Kopenhagen. Mannen, 800.000 gul- Eerste ronde: Schüttler (Dui/4) - Manta (Zwi) 6-1 6-2. Liukko (Fin) - Johansson (Zwe/2) 3-6 6-4 7-5, Heuberger (Zwi) - Delgado (GBr) 6-1 6-1, Kroslak (Slw) - Voinea (Roe) 6-3 6-3, Federer (Zwi/7) - Dewulf (Bel) 6-4 4-6 6-3, Safin (Rus/1) - Lareau (Can) 6-4 7-6. Dubbelspel, eerste ronde: Siemerink- BASKETBAL /Tillström (Ned/Zwe) - Arthurs/Federer (Aus/Zwi) 4-6 6-2 7-6. Delray Beach. Mannen, 750.000 gul- Eerste ronde: llie (Aus) - Chang (VSt/7) 7-6 6-4, Clavet (Spa/8) - Woodforde (Aus) 6-2 6-4. Goldstein (VSt) - Pavel (Roe) 6-3 6-4, Bryan (VSt) - Gaudenzi (Ita) 6-0 4-6 7-6. Hipfl (Oos) - Sricha- phan (Tha) 7-6 4-6 6-3. Tieleman (Ita) - Roddick (VSt) 7-6 7-5. Mamnt (VSt) - Mirnyi (WRu) 3-6 6-3 6-2. Santiago. Mannen, 800.000 gulden. Eerste ronde Kuerten (Bra/1) - Lisnard (Fra) 7-5 6-1, Alvarez (Spa) - Diaz (Spa) 5-7 6-1 6-3. Stanojtsjev (Bul) - Hant- schk (Dui) 6-3 6-4. Scottsdale. Vrouwen, 1,2 miljoen gul- Eerste ronde Capriati (VSt) - Stevenson (VSt) 6-3 6-0, Rubin (VSt) - Black (Zim) 6-3 6-3, Frazier (VSt) - Huber (Dui) 7-6 6-2, Sugiyama (Jap) - Raymond (VSt) 6- 2 6-3, Shaughnessy (VSt) - Lucic (Kro) 6-4 6-4, Plischke (Oos) - Likovtsjeva (Rus) 6-3 2-6 7-5, Testud (Fra/7) - Van Roost (Bel) 3-6 6-3 6-2, Nacuk (Joe) - Nagyova (Slw) 6-2 6-0. Singapore. Mannen, challenger. 110.000 gulden. Eerste ronde: Verkerk (Ned) - Krazert (Tsj) 6-2 3-6 6-1, Cadart (Fra) - Kem- pes (Ned) 6-3 6-0. Vrouwen, oefenwedstrijd. Nederland - Verenigde Staten 6-5 (3-2 0-1 2-1 1-1). Topscoorster Nederland: Kuipers: 2. De lopers van de Leidsch Dagblad Marathongroep tel len af. Zo'n tweehonderd sportievelingen bereiden zich onder begeleiding van Han Kulker en andere trainers voor op de Leidse Marathon (11 juni). Ze leggen dan 10 of 21,1 kilometer af. Wekelijks komt op deze plaats een van de deelnemers aan het woord. Naam: Peter de Vries. Leeftijd: 34 jaar. Woonplaats: Zoeterwoude. Beroep: product manager bij een producent van rolstoelen, tilliften en ander revalidatie- materiaal. Afstand: 10 kilometer. En heb je vanavond nog ge traind? „Nee, ik was vanavond laat thuis en ben nu ook nog aan het werk." Is de drukke baan ook de re den waarom je meeloopt? „Ik heb jarenlang hockey ge speeld, maar ben gestopt. Om ervoor te zorgen dat ik meer sport dan ik nu doe - eenmaal per week volg ik conditietrai ning - heb ik me hiervoor aan gemeld. Dit is toch een stok achter de deur om bezig te blij ven. Het was begin februari dat ik de advertentie voor Hollen met Han zag en dan zit je toch nog vol goede voornemens. Ik loop samen met mijn over buurman Hans Vermeeren, al gaat hij voor de 21 kilometer. En die afstand is niets voor jou? „Ik heb het nog nooit gedaan. Ik ben ook redelijk zwaar ge bouwd. Mijn overbuurman heeft een heel andere bouw, is meer een man voor de langere afstanden. Bovendien kost het dan redelijk veel trainingsuren en dat zag ik niet zitten. Al heb ik welaan kwart-triatlons ge daan, maar dat is al weer tien jaar geleden. Daarnaast deed ik aan tennis, honkbal en atle tiek. Verloopt tot nu toe alles naar wens, geen blessures? „Op dit moment niet, maar ik heb er dan ook voor gezorgd dat ik prima schoeisel heb. Bo vendien ben ik fysiotherapeut van beroep geweest. Je gaat dan toch meteen ander gevoel met je lichaam om. Je weet heel snel wat je grenzen zijn. Kun je je vinden in de trai- ningsopbouw? „De opbouw is perfect. Ik kan hiermee prima aan de slag. Je Pi Ze hebt vier tot vijfmaanden de pt tijd, dus het is allemaal zeer por goed haalbaar.pen >roe Nou wil het toeval dat tijdenessi de laatste clinic aandacht psti werd besteed aan (het voor- Dmi komen van) blessures. Wat oys vond jij als oud-fysiothera peut daarvan? „Met een aantal beweringen die werden gedaan, was ik he\ niet helemaal eens. Maar het algemene verhaal dat verteld werd was goed. Je moet je er I van bewust zijn waar je mee bezig bent. Ik begrijp dat je het nu druk hebt. Kom je dan nog wel aa je schema toe? We werken nu naar een be langrijke productintroductie toe. Dan kan het rustig voort kabbelen, maar ook heel druk zijn en dat is het nu. Deze wei ga ik naar het buitenland. Mt klanten op pad. Dan heb je niet echt de gelegenheid om nog eens even rustig te gaan pen. TEKST PETER VAN DER HULST

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 22