Fiks terug in eerste klasse P )IOK geeft AC leen enkele kans Trigon houdt kans op lijfsbehoud na afgetekende zege Saturnus staat slecht te spelen Sport Lvanti is e Og Volop hn titelrace De Bollenstreek op nieuwe frames \ANDAG 28 FEBRUARI 2000 Roomburg lijkt op Ajax aa iquwenhockeyEersteklasser Roomburg verloor in een vol- rekt onlogische wedstrijd met 3-2 van hekkensluiter AMVJ. eer en meester was de equipe van coach Bep Botman, die al vier minuten door een doelpunt van Nanoek Wiemer aan de iding kwam. De Leidse dames combineerden goed en legden NtVJ hun wil op. Willemijn Jansen scoorde het tweede doel- unt voor Roomburg, dat vervolgens drie enorme kansen miste, uit een spaarzame tegenaanval wel een doelpunt tegen jeg. Na de pauze misten Martine Fluitsma en Nanoek Wiemer Ie en strafbal en de twee aanvallen van AMVJ leverden wel doel- P unten op. Botman: „We kregen genoeg kansen in de cirkel. 21 laar we wilden het te mooi doen, we leken wel een beetje op G 'orescate is nog vol goede moed annenhockey De hockeyers van Forescate staan onderaan in overgangsklasse en weten slechts Oss, Doorn (beide twee inten meer) en EHV (vijf punten meer) in hun directe nabij- :id. Twee ploegen degraderen, dus staat de Voorschotense irmatie er met nog acht wedstrijden voor de boeg niet best 111 ior. Maar het team van coach Eric Kruysmulder is na de 3-3 ^mise tegen nummer vijf DSHC nog vol goede moed. Derk tap Engelen egaliseerde een 1-0 achterstand. Bij de rust stond let 2-2 door een doelpunt van Gertjan Egberink. Na de rust laakte Egberink ook de 3-3, op aangeven van Lennert Koop- ïans die sterk inviel. ïerste WTA-punten voor Nossik Katja Nossik heeft haar eerste 2,5 punten voor de we- ldranglijst veroverd. De Leiderdorpse won in de eerste ronde •jin het WTA-toernooi in het Portugese Faro met 6-2 6-1 van de Ïicedonische nummer 413 van de wereld, Lazerovski. In de eede doorgang was de latere winnares, de Slowaakse Valikova iet 7-5 en 6-2 te sterk voor de speelster van Dekker Warmond, ossik had zich voor het hoofdveld geplaatst door in het kwali- :atietoernooi van 128 deelneemsters ongeslagen te blijven. Jo- A nda Mens en Anouk Sterk verbeterden in Djakarta hun positie de wereldranglijst. Mens bereikte de derde ronde, voor Sterk vam het eindstation een ronde eerder. Til iïerdam pieter van der vliet ve )K heeft in Amsterdam op- uw blijk gegeven van een eiende vorm. In het natio- g d rugbystadion werd de Am- jrdamse AC met 0-30 versla- in een wedstrijd die vanaf Maar ook in die front-five' wer begin door de Leidenaars ir hun hand werd gezet. )IOK lijkt over de moeilijkste iode heen te zijn. Met ver- Kjd rugby worden in de play- belangrijke overwinningen uoekt. Maar dat doet ook de ïcurrentie uit Noord-Hol- t d. Met grote uitslagen tegen sterdam en Den Haag laat tricum zien ook een serieu- kandidaat te zijn voor de ti- lig 1 Amsterdam had DIOK al- -,5 i moeite met de openingsfa- Nerveus en niet helemaal er van de posities leed de el j eg onnodig balverlies. Pas [ar n de Leidenaars het initiatief |nen, was de ban gebroken, hard werken in de voor- irtsen gaf de driekwartlijn de «egenheid uit te groeien tot r >i eenheid, die met snelle op- foiging veel terrein won. Niet en door de fraaie acties van jumhalf Hendre van der Mer- met Troy Raitt, maar juist jn^ >r het sloopwerk van Alex jzer. De bonkige Leidenaar beg daarbij volop steun van led erd KZ Leiden ook ongeslagen kampioen Twee speeldagen voor het einde van de zaalcompetitie zijn Files en KZ Leiden ongeslagen kampioen geworden. De eerste club is zodoende na vier seizoenen afwezig heid teruggekeerd in de eerste klasse en de tweede maakte de terugval naar de vierde klasse in één jaar goed. TOP, Tempo en Madjoe maken ook nog aanspraak op bevordering, al liet Tempo wel twee dure punten lig gen tegen Trekvogels. Rogier van der Walle en Sietse Oreel. Voor de Amsterdammers werd het een lange weg, omdat DIOK met een sterke en snelle derde rij de thuisclub alle hoop op een goede afloop ontnam. den overuren gemaakt. Na vijf maanden van blessureleed is Tom Suring weer helemaal te rug. Samen met Johan Gerber Mortel en Iain Krysztofiak vormt hij de ruggengraat van het team. „Het was hard werken, maar je voelde dat iedereen er een schep bovenop deed", zei tweede-rijer André de Haas na afloop. „Iedereen was bereid el kaar te helpen en dat maakt het een stuk prettiger in het veld. Het is een tijd geleden dat DI OK zo speelde. Ik vond het heerlijk. Wie frustreerden de te genstander, die steeds meer fouten ging maken." Oreel en van der Merwe zorg den met een try en goed voe tenwerk voor de 0-11 voor sprong bij rust. In de tweede helft werd het eenrichtingsver keer. Binnen tien minuten con verteerde Oreel 0-25 na try's van Van der Walle en Tom Su ring. De teugels werden ge vierd, waarna alleen Van der Walle nog een keer succesvol was voor de Leidenaars. korfbal michel van gent TOP had een aardige opwarmer voor de topper tegen AKC in de vorm van een ontmoeting met degradant AW/DTV. De Sassen- heimers speelden met Mascha Nieuwenhuijsen voor de afwe zige Petra van Niekerk. Zij zak ten na 4-1 even terug terug (4- 3), omdat zij moeite hadden met het opportunistische ver dedigen van hun opponenten. Steven Baart (4), Stanley Lardé (3), Lisette van der Willik en Je roen van der Wolf brachten daarna de stand echter op 13-5. Deze tussenspurt was voldoen de om de wedstrijd rustig uit te spelen: 19-12 winst. Steven Baart (7) en Stanley Lardé (6) waren topscorers. Voor De Danaïden zijn de degradatiezorgen onvermin derd groot na de 11-10 neder laag tegen Vlaardingen. De ploeg van trainer Aart van der Werf, volgend seizoen in dienst bij de tegenstander, steunde zwaar op de schotvaardigheid van Heiko Locher (6) en Arne Heijman (4), die de gehele pro ductie op zich namen. Liesbeth Kalthoff en Martijn van der Meer onderscheidden zich evenzeer door goed verdedigen en dito afvangen. Hun inspan ningen konden niet voorkomen dat er in de eerste helft een 7-2 achterstand ontstond, die net niet meer kon worden ingelo pen. Pernix boekte met een 20-18 zege op Merwede wel vooruit gang in de strijd om handha ving. De Leidenaars bouwden na 8-8 een 14-10 voorsprong op, die in amper vier minuten weer verloren ging (14-14). Zij lieten zich door deze tegenslag niet ontmoedigen, maar sloe gen even snel terug. Sjoerd van der Kooij, goed voor negen doelpunten, en Raymond Boer man, zorgden voor 15-19. Ook Sanne van Santen, die haar zaaldebuut in het eerste maak te, hielp met haar treffer om de ze nieuwe voorsprong vast te houden. Al na dertig seconden opende Fiks de score tegen Apollo en dat was de ideale manier om een kampioenswedstrijd te be ginnen. De formatie van Anke Heederik hield het initiatief vast en kon zich een kleine dip moeiteloos veroorloven (8-3, 9- 6). Bijna het gehele achttal le verde een doelpunt voor de 26- 15 overwinning, met Matthijs de Visser (9), Theo Vreeken (7) en Tineke de Visser (3) als voor naamste schutters. In de slotfa se probeerden Matthijs en Saco de Visser nog uit een strafworp met een doorloopbal te scoren, maar dit kunststukje la Cruijff en Olsen leverde geen succes op. De aanval van Tempo speel de tegen Trekvogels met zoveel De korfballers van Fiks werden ongeslagen kampioen in de tweede klasse. haast dat de zuiverheid er bij inschoot. De promotiekandi daat raakte in de eerste helft dan ook 3-7 achter. Edwin Vis ser (4), Annamarie Vonk, Mar cel Kerseboom en invallers Marcel Hanegraaff (2) en Ben Nikkels verkleinden het gat nog wel tot één of twee punten, maar de gelijkmaker bleef uit: 12-15. Marcel Haagsman incas seerde geel, zodat hij de ko mende wedstrijd is geschorst. Het gedegradeerde Crescen do kon geen inspiratie meer vinden om behoorlijk tegenspel te bieden aan De Dijkvogels: 21-8. Carmen Zitman (2), Ilone Kooloos, Remco Beije en Edwin van der Kraan hielden tot 8-5 de marge binnen bescheiden proporties, maar na rust (9-5) ging het hard mis, met name door veel plaatsfouten. Madjoe onderstreepte haar titelaspiraties tegen Fluks en drukte de streekgenoot tegelij kertijd vaster op de laatste plaats: 18-9. De Rijnsburgers zetten door een strakke verde diging en een sterke afvang hun bezoekers, uit Noordwijk regel matig vast. Zij liepen van 6-4 uit naar 11-5 en dat betekende de vroegtijdige beslissing. Vooral bij de vrouwen was het verschil in de score groot (9 tegen 3). Remco van de Meeberg (4), Ri- neke Lindhout, Janneke Veld- huyzen en Hanne Veldman (3) waren bij Madjoe flink op schot. Bij Fluks hadden enkel Alexandra Braun (3), Martin Ouwekerk en invaller Ronald van .Drongelen (2) meer dan eens succes. Velocitas kon na een veelbe lovend begin niet stunten tegen titelpretendent Weidevogels. Emanuel Vlagsma (3), Iris Jans sen, Hester Kroesemeijer, Els- beth de Mooij, Marlinde Oos- terhoff en Remco Glasbergen zetten hun club op een maxi male voorsprong van vier pun ten (5-1, 6-2 en 8-4). Na de pau ze begon de aanval echter te haperen, terwijl de titelkandi daat juist zijn zuiverheid her vond (11-11, 11-15). In de laat ste elf minuten trof slechts Oos- terhoff doel: 12-15. Tijdens de eerste helft raakte KZ Leiden op een 6-4 achter stand bij Nieuw Flora door een zwakke afwerking. De begin- FOTO MARK LAMERS aanval had alle doelpunten ge maakt, maar daar zaten wel twee strafworpen bij. Trainer Simon Boot hield zijn team voor dat bij een nederlaag het kampioenschap nog twee we ken op zich zou laten wachten. Dat zou niet gebeuren, beloof den zijn spelers. Zij hielden woord en hoe: Lisette Meurs en Mark Zierikzee maakten in krap twee minuten 6-6. Nu het twee de aanvalsvak ging meescoren, was de strijd snel beslecht. Joost Kwestro (4), Mark Zierik zee (2), Lucienne Bastiaans, Lisette Meurs en Ed Dubbelde- man zorgden met 15-9 voor de tiende overwinning op rij. Daarna konden zij zich met hun teamgenoten uitgebreid la ten huldigen. gertjan van gecn Op de weg naar eerherstel en behoud in de hoofdklasse neemt Sporting Trigon de laatste weken hobbel na hobbel. Door de afgetekende zege op Dalto zaterdag (21-15) hebben de Leidse korfballers zelfs de vierde plaats in zicht. De zor gen zijn echter nog niet over. Trigon moet de laatste twee wedstrijden tegen Fortuna en DVO winnen om zich veilig te wanen. In een ongemeen spannend einde van de com petitie is alleen De .Meeuwen zeker van een te rugkeer naar de overgangsklasse. Naast Trigon zijn ook Dalto, Fortuna en Groen Geel kandida ten voor de tweede degradatieplaats. Daarom maakte blijdschap na afloop snel plaats voor rea liteitszin. Trainer Peter Schallenberg: „We moes ten de laatste vier wedstrijden winnen. Twee daarvan zijn achter de rug en we hebben er nog twee te gaan. Zo simpel is dat." Omdat Schallenberg het principe never change a winning team huldigt, hield hij routinier Diana Hoppenbrouwer aan de kant. Door een schor sing miste ze de gewonnen wedstrijd tegen Groen Geel vorige week. Hoppenbrouwer viel vlak voor tijd nog wel in voor Inge Homberg, scoorde ook meteen een belangrijke treffer die het verschil weer op vier doelpunten bracht, maar moet volgende week waarschijnlijk weer balend langs de kant zitten. Ze is niet de eerste met een reputatie die op de bank belandt. Eerder al viel die eer te beurt aan Sander de Haas en Ar- noud Lambooy, die destijds plaats moesten ma ken voor respectievelijk Johan ter Hofte en Dimi- tri IJzerman. De Haas en Lambooy eisten gisteren een be langrijke rol op. Hoewel niet scorend - slechts Lambooy maakte een doelpunt van de stip - wa ren beiden in een ondersteunende rol van emi nent belang. De Haas pakte onder de korf tachtig procent van de misgeschoten ballen, terwijl aan voerder Lambooy zich een uitstekend dirigent van zijn vak toonde. „Ik was niet zo zeer beledigd dat ik in de wedstrijd tegen Nic. langs de kant zat. Het zijn toch altijd de ondersteunende spelers die plaats moeten maken voor de scorende spe lers. Ik had ook gehoopt dat het echt uit zou ma ken, ook al had ik weer reserve gestaan als we toen hadden gewonnen", aldus de aanvoerder. De winst van vorige week had het zelfvertrou wen flink doen toenemen. Trigon was vanaf het beginsignaal fel in de verdediging en scherp in de aanval. Bianca Joustra schoot binnen twintig se conden de eerste bal raak en het zou de opmaat zijn voor meer fraais. Hoewel nog niet optimaal, .ging zaterdag meer goed dan fout. Dalto, dat zich twee weken geledefi nog veilig waande in de hoofdklasse, speelde te gestresst. Op 4-2 gooide aanvoerster Arianne Brouwer zelfs een strafworp over de korf heen. Trigon groeide door de snelle voorsprong in de wedstrijd en bewees over het euvel van het slech te schot heen te zijn. De eerste zeven doelpunten werden door zes verschillende spelers gemaakt, waarbij Chantal van Duijn nog twee ballen uit de mand zag tollen. Na rust (9-6) verkeerde Trigon nog even in een klein dipje. Van 12-6 kwam Dalto terug tot 12-9, maar verre schoten van Inge Homberg, Alfred Lambooy en de verse Diana Hoppenbrouwer boorden de Driebergse hoop de grond in. Vol gens Alfred Lambooy, die zijn reputatie als schutter weer recht deed, is de magie terug in zijn team. „Iedereen strijdt en loopt elkaar op te jagen. Daar moeten we het toch van hebben. We zijn geen mooie korfballers." Hij zag nog een mooi scenario oplichten voor de apotheose van de degradatiestrijd. „We staan nog steeds voorlaatste. Of vijfde als je wilt. Stel dat je met vier ploegen gelijk eindigt. Dan komen er nog een paar leuke wedstrijden aan." Sporting Trigon - Dalto 21-15 (9-6). Doelpun ten Sporting Trigon: Alfred lambooy 6, Tim van der Horst 5, Chantal van Duijn 3, Bianca Joustra 2, Inge Homberg 2, Wendy van Hooven, Diana Hoppenbrouwer en Arnoud Lambooy. hoogendam tafeltennnissers van Avanti ven volop in de race voor de de tweede divisie. Afge- en- en zaterdag wisten de Ha- swoudenaren ook hun voor- uis gespeelde duel- de competi- ligt tot 11 maart stil - tegen tak'68 2 met ruime cijfers (8- e winnen. lechts een keer speelde de aatiwoudse ploeg tot nog toe ijk, maar dat was dan ook te- de concurrent voor de titel, In de Avantihal lijkt er met komst van Martin Groene- Id weer wat topsportsfeer te nen. rra Iroenewold zette ook tegen Hoogerheidse ploeg zijjn sse om in drie overwinnin- i. Kloots, Gosselink en Elsak- beten in het stof tegen de sf itermeerder die daarmee n'ei ongeslagen status hand- 1 ifde. on lonald Peeters verzilverde Wi e partijen en Jaap Schilper- ,nt( t slechts een. De gewonnen ?en »bel gaf de zege extra glans 1S ir Avanti. ere •iepk de vrouwen van Pecos do amen tegen Helden '67 eer- wa in actie. Het voor 11 maart jet ilande duel leverde de ier( gstgeestsen een 7-3 triomf :mi sy n de Voscuyl drukten Ghis- ie Burink (3x), Iris Sjaarde- en Miranda Karsdorp, bei- aeÈ>h twee maal, hun Limburgse lt >onentes (Carla en Cindy dij f en Judith Duyf) vaster op jn8 onderste plaats, terwijl h v os zelf een geflatteerde der plaats inneemt. ussETijdens de presentatie van de wielervereniging De Bollenstreek in Lisse mocht ploegleider Martin Schalkers van uit handen van sponsor Robert Rutgerink elf prachti ge Santos-raceframes in ontvangst nemen. Volgende week, als de racekarretjes door Fred Oppelaar zijn opge bouwd, gaan de renners proberen puntjes te sprokkelen bij de eerste rit van de landelijke clubcompetitie, de Ron de van Groningen. De jonge ploeg, die op zaterdag 11 maart deelneemt aan de Ronde van Zuid-Holland, wil pieken bij de Ronde van de Haarlemmermeer en de Ron de van Midden Nederland en selectie afdwingen voor het Nederlands kampioenschap. Voor voorzitter Erik Stroom- bergen was het een goede dag. Een prima presentatie, nieuwe frames en een nieuwe overeenkomst met de hui dige sponsors. Daar kwam nog bij dat oud-Tour de Fran cerenner Martin Schalkers zijn ploeg kon versterken met Jordy Vinke (Texel) en Leidenaar Bart Kuijpers. Uit eigen gelederen komen Frank Ammerlaan, Guido Vessaz, Niels Groenendijk (Noordwijk) en Ferry den Elzen (Noordwij- kerhout). FOTO ERIC TAAL handbal roel de zeeuw De tragiek in de sport ten voe ten uit. Saturnus speelde tot de jaarwisseling het beste handbal in de eerste divisie. Het boe zemde angst in bij de tegen standers en het lonkte zelfs stil letjes naar de eredivisie. Dat nu, is inmiddels anders. In een na genoeg lege Vijf Meihal trac- teerde EDH de thuisploeg op de derde achtereenvolgende ne derlaag: 23-29. De laaste overwinning van de Leidenaars dateert alweer van 16 januari, toen de nummer laatst werd verslagen. Sindsdien werd nog slechts één schamel puntje behaald en is de ploeg geruisloos afgedaald naar de middenmoot, hetgeen trainer Barreveld aanleiding gaf zijn ei gen positie ter discussie te stel len. Uiteindelijk heeft de ge krenkte Hagenaar besloten het karwei af te maken, maar de gifbeker lijkt nog lang niet leeg. „We moeten accepteren dat we behoorlijk gehandicapt zijn op dit moment. Naast de vele ge blesseerden in deze té smalle selectie, is een groot aantal spe lers uit vorm. Tegenstanders kijken niet meer tegen ons op en handballen er onbevangen op los", reconstrueerde de oe- fenmeester. De Delftenaren speelden het spelletje in het door Saturnus gedicteerde hoge tempo vrij eenvoudig mee en hielden de thuisploeg aardig in het vizier, alvorens het initiatief over te nemen. Onder aanvoe ring van Alex Meyer en Richard Schroder nam de nummer voorlaatst halverwege de eerste helft voor het eerst een voor sprong: 9-10. Haast achteloos werden de ballen vanuit (voor namelijk) de tweede lijn achter de zich nauwelijks profilerende Rik Arnoldus en Kasper Adema, stand-ins voor de eigenlijke sluitpost Rob Otten, in het doel gekogeld. De weifelende thuis ploeg daarentegen bleef steken in besluiteloosheid en over schreed enkele malen de aan- valstijdsduur. „De druk vanuit de hoeken was zo gering, dat al les zich ophoopte in het mid den waardoor je als spelverde ler weinig te verdelen hebt", al dus de coach. Daar kwam bij dat de passing slordig verliep en het granieten 6-0-blok aan Delftse kant geen enkele krimp gaf. Heel even kropen de gasten uit de stellingen, direct na de thee (ruststand 13-15), met een mandekker op Nico Mooren, om daarna direct terug te stap pen op hun beproefde concept. De wedstrijd leek gestreden, totdat Freek de Bakker plots bij 18-21 iets van zijn klasse terug kreeg, zich meer liet gelden en met twee vernietigende uitha len de Leidenaars de aanslui ting bezorgde. Die kortstondige eenakter duurde welgeteld drie minuten, daarna verviel de man die nog steeds hopeloos wor stelt met zijn vorm, in té oppor tunistisch en geforceerd gebik- kel. EDH speelde de wedstrijd vervolgens bedachtzaam uit en het nam met de 23-29 eind stand datgene mee naar huis waar de ploeg het meest recht op had gemaakt: twee belang rijke punten in de strijd tegen degradatie. En alsof het leed aan de Vijf Meilaan nog niet voldoende was, verloor ook het tweede van Saturnus, uitko mend in de derde divisie, zijn wedstrijd van Vires et Celeritas. Eindstand 27-24.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 27