LZ 1886 houdt AZ( maar een periode bil Blitz in extra tijd langs Jumpers RDC verliest wedstrijd om tweede plek ranglijst Het kan alle kanten op met Gemini/Kangeroi Sport Vivax boekt monsterscore tegen debutant 'Vloer Cleyn Duin is gevaarlijk MAANDAG 28 FEBRUARI 2000 Goud voor De Spartaan leiden Leden van De Spartaan hebben goede resultaten ge boekt op het NK Gewichtheffen in Amsterdam. Eugenie van Dam werd eerste in de klasse tot 48 kilo. Yvonne van der Stoep won goud in de klasse tot 69 kilo. Bij de mannen werd Wesley van Dam kampioen in de klasse tot 62 kilo en Wim van Dam in de klasse tot 69 kilo. Derde prijzen waren er voor De Tombe (- 85 kilo) en Van Ooijik (+105 kilo). Sandra van der Sloot genomineerd alphen aan den run» Autocoureur Sandra van der Sloot is een van de drie genomineerden voor de verkiezing van Sportvrouw van het Jaar, op 9 maart in Alphen aan den Rijn. De andere twee kandidaten zijn haar collega-coureur Gaby Uljee en karateka Mariska Steenbeek. Bij de mannen zijn scheidsrechter Dieter van der Beek, triatleet Jan van der Marei en zeiler Peter van Nie- kerk genomineerd. Flair, AZC of Alphians wordt Sportploeg van het Jaar. De verkiezing begint om 20.00 uur in het Parktheater. Vlasveld wint Europees circuit leiden Met de dag- en circuitwinst heeft Marianne Vlasveld in de laatste wedstrijd van de Europese Beker wintertriatlon zich kandidaat gesteld voor de wereldkampioenschappen. In het Ita liaanse Malles bleef de triatlete van Leiden Atletiek de Duitse at letes Pauli en Lang ruim vier minuten voor. basketbal joris zandbergen Blitz was in Voorschoten na verlenging te sterk voor Jum pers. MSV versloeg thuis PS- V/Almonte. BS Leiden had aan tien goede minuten genoeg om Cady te kloppen. MSV won in Noordwijk met 72-61 van PSV/Almonte. De thuisploeg had het lang moei lijk tegen de Eindhovenaren. MSV miste Richard Augusti- nus, Gerben van der Holst en Mark Messemaker. Hierdoor was Rick Driessen de enige spelverdeler. Af en toe werd hij vervangen door Zeger van Leeuwen en Vincent Roos, maar de twee zijn nog wat on wennig op de spelverdelerspo sitie. Door slordig te verdedi gen keken de Noordwijkers in de eerste helft lang tegen een kleine achterstand aan. Pas vlak voor rust (38-35) kwam MSV voor het eerst op voor sprong. Zoals de laatste weken wel vaker het geval is was het weer de defensie van de thuis club die in de tweede helft doorslaggevend was. In veer tien minuten liet de MSV-ver- dediging slechts zes punten toe en de voorsprong groeide naar 61-41. Toen gunde coach Burhan Alibegovic zijn bank- spelers wat speeltijd. De grote Noordwijkse voorsprong ver dween, al kwam de zege niet meer in gevaar. ,,Als PSV gaat wisselen worden ze niet veel zwakker. Wij leveren helaas te veel kwaliteit in. Zo komt er dus een grotere druk op de ba sisspelers", aldus Alibegovic. Scores MSV: Van der Spruit 20, Bart Koek 20, Roos 11, Jan Koek 10 (11 rebounds). Blitz versloeg in eigen huis het Haagse Jumpers. Na verlen ging werd het 90-85 voor de ploeg uit Voorschoten. „Deze overwinning was nog zoeter dan de winst op Groene Uilen vórige week", verklaarde Sid Bruinsma. „Jumpers is een goede ploeg en ze spelen op en soms over de grens van het toelaatbare", aldus de Voor- schotense coach. In de eerste helft waren het de Hagenaars die het initiatief hadden. Slechts Richard den Os, met drie driepunters, hield zijn team op de been. Na rust (41- 51) liep Jumpers, met oud-Lei- denspeler Sander Kales in de gelederen, in vijf minten zelfs uit naar 43-60, waarna Blitz overschakelde naar een zon everdediging. Bij 69-69 was de inhaalrace voltooid, vooral door de scores van Henk-Jan Piket en het snelle spel van Edgar Verwoerd. Bij 71-75 leek de winst toch weer naar het af en toe gemeen spelende Jum pers te gaan, maar scores van Bram Moinat en Piket zorgden voor een verlenging. Daarin scoorden Piket en center Cees Aanhanen alle punten. De mooiste aanval van de wed strijd kwam bij 86-85. Blitz liet de bal 29 seconden goed rond gaan en Piket vond in de slot seconde Aanhanen onder het bord voor de beslissende tref fer. BS Leiden won in Capelle aan den IJssel met 66-57 van Cady '73. In een vrij matte wedstrijd gingen beide teams lang gelijk op. Het breekpunt kwam in de achtste minuut na rust (27-30). Toen werd Leidenspeler Ghis- lain Agbangla bij een aanvals- rebound getorpedeerd door een speler van Cady. Agbangla kwam hard op de vloer terecht en was enige seconden buiten westen. Zijn teamgenoten wa ren hier zo kwaad om dat zij meteen fanatiek ten strijde trokken. Leiden liep binnen enkele minuten van één naar negen punten voorsprong uit. Door de zege staat de ploeg van coach Ivo Boom alleen op de derde plaats. Scores BS Leiden: Van Weeren 19, Stuijfzand 14, Ginjaar 11. De junioren van Blitz waren in eigen huis kansloos tegen Challengers: 69-89. De Voor schotenaren kwamen direct op een ruime achterstand. Ze hielden het echter bij rust nog spannend door in de laatste minuut zeven punten te sco ren: 38-41. In de tweede helft liepen de bezoekers uit Hoofd dorp weer uit. Blitz probeerde nog van alles maar kon niet voorkomen dat Challengers in de slotfase vrijuit naar een gro te zege rende. waterpolo Vivax maakte gehakt van Profa ce/DAW. In zwembad De Hoornse Vaart versloegen de Oegstgeestenaren de formatie uit Alkmaar met maar liefst 23- 4. DAW heeft de moed allang opgegeven. De debutant in de eerste klasse weerde zich in het begin van de competitie nog kranig. De punten bleven ech ter uit en met de degradatie in het vooruitzicht lijken ook de krachten weg te vloeien bij de Alkmaarders. Na een zwakke openingsfase, waarin Vivax nogal wat kansen liet liggen, was het snel gedaan met de Alkmaarders. De doelpunten- machine van Vivax draaide drie periodes op volle toeren. Sjors Verburg werd topscorer; hij scoorde zeven keer Overige doelpunten Vivax: Serge Dietz (5). Niels Plasmeyer (4), Ivo Dietz (2), Hans Trijsburg (2), Alex Bo- lomey (2) en Martijn Odems. De Zijl/LGB ontmoette ook al een debutant. De Meer uit Cu- lemborg spartelde wel lang te gen, maar kon het uiteindelijk niet bolwerken tegen het dege lijk spelende De Zijl. De Leide- naars waren met 11-5 te sterk. In zwembad De Zijl ontspon zich een aantrekkelijk duel, waarin het op de vierde plaats geposteerde De Zijl/LGB net even beter voor de dag kwam. In de tweede periode kreeg de twaalfde zege van het seizoen gestalte. De Leidenaars liepen uit van 2-1 naar 6-2. De forma tie van Jacob Spijker speelde de wedstrijd geroutineerd uit. Op vallend was het optreden van doelman Robert van Berkel. Hij stopte twee strafworpen. Doelpunten De Zijl/LGB: Rob Dub- beldeman (4), Jeroen Sprinkhuizen (2), Bas Meegdes, Ron Ligtvoet, Joachim de Ruysscher, Twan Martijn en Mar tijn Busscher. Tweedeklasser Sassenheim ging opnieuw ten onder. Zater dag verloren de Sassenheimers met 6-8 van het niet groots spe lende SVH uit Rotterdam. Sas senheim komt al wekenlang ge havend aan de start. Het bles sureleed is zo groot dat er zelfs een beroep werd gedaan op trainer Arjen Odems. In de laat ste periode sprong SVH goed om met de kansen. Sassenheim liet in de laatste minuten drie overtalsituaties onbenut. Doelpunten Sassenheim: Peter Bij man (2), René de Bruin (2), Thomas van der Nouland en Erwin de Bruin. In de derde periode bewerkstel ligde de ploeg van trainer Ruud Plouvier een ruime marge. De Katwijkers liepen uit van 4-6 naar 5-11. In de laatste rond gang kwam de nummer vier van de tweede klasse niet meer in de problemen. Alex Sieval was met zes goals goed op dreef. Door de overwinning op Rotterdam is de achterstand op koploper WVZ nog maar twee punten. Koudekerk speelde een moeizame wedstrijd tegen De Haaien. De Koudekerkers won nen met 7-5. Pas in de slotfase realiseerde de derdeklasser de twaalfde zege van het seizoen. Martin Kiele speelde een op vallende partij bij Alkemade. De doelman van de ploeg uit Roelofarendsveen legde de ba sis voor de 11-7 overwinning op Triton. Jeroen Duvekotte scoor de zes keer. De vrouwenploeg van LZ 1886 trof in Het Ravijn een las tige tegenstander. Na een uur spijkerhard waterpolo stond er een 9-9 eindstand op het score bord. Het duel was geen recla me voor het vrouwenpolo. De ploegen maakten elkaar het le ven zuur en ook het arbitrale duo slaagde er niet in de wed strijd in goede banen te leiden. Beide trainers werden het zwembad uitgestuurd. Noeki Klein pikte weer vier doelpun ten mee. De vrouwen van De Zijl/LGB verloren voor de vijfde maal op rij. In De Zijl was de ploeg van trainster Elly Kleywegt met 10-6 te zwak voor de reserves van hoofdklasser De Gouwes De nederlaag was geen si t de. De Gouwestaete staa aan kop in de tweede klass Zijl/LGB kwam in de derd riode nog wel terug tot 5 doelpunten kwamen van Ouwerkerk (4), Wendy van kei en Aukje van Belkum. De vrouwen van Alkei kwamen tegen BZPC niel der dan een 5-5 gelijkspe toeschouwers kregen in z\ bad De Kuil een spann maar harde wedstrijd vo'" schoteld. In de laatste pe kwam de ploeg van Wilei der Zeeuw na een 5-3 stand op gelijke hoogte. V conden voor rijd schoot speelster van Alkemade n< de lat. Voor de ploeg uit Ri arendsveen scoorden Bern te Roelofs (2), Sylvia vai Meer, Monique Nugtere Heieen Schoo. Defensie MSV geeft de doorslag AZC had gisteravond geen kind aan het Leidse LZ 1886. De Alphenaren, die door het verliespunt van ZPB nu een punt voorsprong hebben op de Barendrechters, wonnen gemakkelijk met 15-5. waterpolo dirk kloos Alleen in de eerste periode bood LZ 1886 stevig weerwerk. De eerste twee Leidse aanvallen leverden kansen op voor Tjerk Kramer. Goalie Wim Vermeulen lag in de weg. AZC had minder moeite de mogelijkheden te be nutten en kwam op 2-0, via goals van Niels Joor en Kimmo Thomas. Marko Kerkvliet en Jan Langerhorst brachten LZ weer op gelijke hoogte (2-2). Bij de start van het tweede part waren de ploegen nog in evenwicht (3-3), maar AZC ver hoogde het tempo en LZ - zon der Mathieu Spros, Erik Weijer- mans en Frans Langerhorst - kon niet meer volgen. De van stal gehaalde Ben Olde Olthof speelde zeker niet slecht, maar ook hij kon het tij niet keren. De Alphenaren wisselden naar hartelust en zagen in de tweede periode vooral de jonge garde scoren. Pieter Boot, Chris Boot en Michiel Vork brachten de stand op 7-3 en de wedstrijd was gespeeld. Teammanager René Cramer was duidelijk in zijn commentaar. „AZC is ge woon sterker, daaj; moeten wij niet omheen draaien." AZC was in de laatste twee perioden oppermachtig. LZ kon slechts twee doelpunten aan het totaal toevoegen, de A n naren scoorden nog acht Het eindsignaal kwam bij Teammanager van AZC de Jeu was tevreden. „Een de uitslag voor ons, we he volop kunnen wisselen." Voor AZC breken nu be rijke weken aan. Eerst landskampioen ZPB in B drecht en vervolgens AZC de laatste competitii r strijd in de tussenronde Polar Bears in Ede. Als dp dige stand gehandhaafd komen LZ en AZC elkaar play-offs weer tegen. De u staat, gezien de krachtsve dingen, bij voorbaat vast. Periodestanden: 3-3, 7-3, 11-4 5. Goals AZC: Kimmo Thomas Zuidweg, Bob Brebde, Niels Joi chiel Vork, Pieter Boot (allen 2 rc Stoffels, Chris Boot en Björn B Goals LZ 1886: Marko Kerkvli Langerhorst, Martijn Laurense, Kramer en Bas Willemse. Roelof van der Spruijt (12) voegt twee punten aan zijn totaal toe. De speler van MSV was met 20 punten topscorer in de wedstrijd tegen PSV/Almonte. foto taco van der eb basketbal pieter van der vliet Grasshoppers won de thuis wedstrijd van het Brabantse Fil- tech Five met 67-62 (38-33). Maar dat was in Katwijk niet het nieuws. De blessure van Tinka Bröring was belangrijker. De jonge Katwijkse moest in sporthal Cleyn Duijn met een ernstige knieblessure vroegtij dig de strijd staken. Dit tafereel is in de Katwijkse sporthal in middels gemeengoed gewor den. Volgens Grasshoppers- coach Martin Hoekstra ligt dat aan de vloer van Cleyn Duin. „Het kan geen toeval meer zijn dat ik twee seizoenen ach ter elkaar gemiddeld vier speel sters heb die met dezelfde beenblessures moeten afhaken. De vloer is spekglad en gevaar lijk om op te spelen." Het gaat om scheenbeen aandoeningen, veroorzaakt door het telkens doorglijden na een actie. Dit gebeurt tijdens de trainingen en wedstrijden. Het probleem ontstaat als er in hal len wordt gespeeld waarbij de speelvloer stroef is. Niet alleen Grasshoppers heeft klachten over de vloer. De basketballers van het Voorschotense Blitz, die van de zaal gebruik maken voor trainingen, ondervinden dezelfde hinder. „De gemeente doet vrij laco niek over onze opmerkingen", vervolgt Hoekstra. „Maar on dertussen zitten wij met de blessures. Grasshoppers wed ijvert al geruime tijd voor een eigen hal en daar moet onder deze omstandigheden maar eens serieus naar worden geke ken. Als aan de vloerproblemen niets wordt gedaan, dan vragen wij de bond om dispensatie en spelen we komend seizoen in de Boorsmazaal. Dan mag de gemeente gaan uitleggen waar om Cleyn Duin niet geschik is voor het spelen van basketbal wedstrijden." Grasshoppers won de wed strijd tegen Filtech zonder een moment in de problemen te komen. Scores Grasshoppers: Nieuwenhuys 21, Van Duijn 12. De vrouwen van BV Lisse verlo ren onnodig met 54-61 de thuiswedstrijd tegen BV Lely uit Amsterdam. De thuisploeg be schikt over een te smalle basis en kwam in ademnood, t d de bezoekers regelmatig den doorwisselen. Er scoringskansen genoeg Lisse in de eerste helft, zelfs de meest eenvoudig ups waren aan de thunT niet besteed. Net als vo| rust was het Lissese spel tweede helft slordig. De p waren onzuiver of belar zelfs in niemandsland. D kwam nog eens dat de verzuimde de bal het werk ten doen. Dribbels en ceerde schotpogingen spe BV Lely in de kaart. Vooi de rust kwam de thu steeds een stap te laat. slotminuten hadden Droog en Ypke Hemming1" tij nog kunnen keren, simpele scoringskansen b)el onbenut Bij de junioren had Gras: pers geen kind aan Pira De Amsterdamsen verlore 98-46 van de lijstaanvoi Ook de ploeg van coach n Driessen moet Tinka Br voorlopig r~J dammen jan bey In de eerste klasse A van de landelijke damcom- petitie vochten het Rijnsburgse RDC en IDV een verbeten strijd uit om de tweede plek op de ranglijst. RDC verloor het duel en moet de ploeg uit Hendrik Ido Ambacht nu voor zich dulden. De tweedeklassers Samen Sterk (Ha- zerswoude) en het Leids Damgenootschap (LDG) speelden tegen titelkandidaten. De Ha- zerswoudenaren verloren van koploper Orca en LDG versloeg Edam/Volendam, waardoor Orca met nog een ronde te gaan zo goed als kampi oen is. De RDC-reserves moeten op een won dertje hopen om degradatie te ontlopen. RDC-IDV 9-11 RDC begon slecht tegen IDV. Als eerste werd Mark Bremer in een stevige partij van het bord gespeeld. Arjen de Mooij en Eric-Jan van Ree- nen konden hun betere stellingen niet in winst omzetten. Eric Hogewoning verloor in tijdnood. Bij de 2-6 achterstand werd het voor RDC tijd om iets terug te doen. Na een drietal remises won Cor van Dusseldorp een schijf en de partij. Toen ook Dick van Dijk zijn zwakkere opponent in een strak gespeelde partij langzaam van het bord had gedrukt, was de stand weer gelijk (9-9) Pieter Jan Rijken stond de hele partij goed, maar moest toch toezien hoe zijn tegenstander een vijf om drie stand in een zege omzette. LDG - Edam/Volendam 11-9 Het Leids Damgenootschap speelt dit seizoen goed tegen topteams en verspeelt punten tegen staartploegen. Ook nu werd er weer van een topploeg gewonnen. LDG kwam nog wel op een 0-2 achterstand - André van der Kwartel verloor -maar dat werd snel omgebogen in een 6-2 voorsprong door winstpartijen van Evert Bron- string, Fred Ong en Hans Tangelder. Daarna kwam LDG niet echt meer in gevaar. Samen Sterk - Orca 7-13 Teamleider Raymond van Es koos voor een fan tasieopstelling en dat pakte verkeerd uit. Alle sterke spelers zaten aan de lagere borden en volgden een verkeerde openingsstrategie. De Samen Sterk-spelers kozen voor een partij-op- zet waarbij ze het initiatief aan hun tegenstan ders lieten. Verliespartijen van Richard Treur, Gijs de Groot, Cees de Gelder en een zevental remises waren goed voor de ruime nederlaag. Charlois - RDC II11-9 De reserves van RDC hangt degradatie boven het hoofd, al ziet teamleider Rinus Kromhout na de nederlaag tegen Charlois nog mogelijkhe den. „Voor deze wedstrijd hing lijfsbehoud aan een touwtje, nu is het een strootje geworden, maar we zijn nog niet gedegradeerd." De wed strijd tegen Charlois had RDC niet mogen ver liezen. De Rijnsburgers kwamen op een 8-4 achterstand door verliespartijen van Piet van Egmond, Jan Schijff en Nico Mul. Dennis van der Bosch had de lachers op z'n hand toen hij in een overtuigende slagenwisseling met een drieslag naar dam promoveerde. Na de opgave van zijn tegenstander vertelde hij pas dat de Rotterdammer een vierslag kon nemen. Daarna won Arno Kooloos zijn partij en was RDC terug in de wedstrijd. Arie Schoneveld maakte er 9-9 van, waarna Gera Hol in tijdnood de beslissen de partij verloor. volleybal chris hartman De volleybalwedstrijd tussen de mannenploegen van Zenzero- /Sovicos 2 en RW ging om een wel heel knullige reden niet door. Bij aankomst in Den Haag bleek de Rijnsburgse ploeg de spelerskaarten verge ten te hebben. De vrouwen van RW en de mannenteams van Leython en NOVO bleven aan de positieve kant van de score. De vrouwen van Gemini lieten de eer aan hun tegenstander. De nederlaag die de vrouwen van Gemini/Kangeroes in Vught tegen WC 2 leden was onnodig. Gemini-coach Nico Halsema was niet eens boos over het verspelen van een 14-7 voorsprong in de derde set. Halsema: „Dat kan altijd ge beuren. Je maakt een paar fout jes en het is zo weer gelijk. Wat niet mag is dat we ons in de vierde set met 15-4 laten weg spelen. Zo zie je maar weer dat het met damesvolleybal alle kanten op kan." De ploeg uit Voorschoten begon de wed strijd veel te slap en kreeg daar voor onmiddellijk de rekening gepresenteerd (15-9). In de tweede set herstelde Gemini zich echter knap (11 15). En ook in het derde spel ging het lang goed. Halsema: „We had den deze wedstrijd gewoon met 3-1 moeten winnen, want we bezitten meer kwaliteit dan WC. Hopelijk heeft de ploeg deze partij." NOVO reageert uitgelaten na de 3-2 zege op Protos. De vrouwen van RW boek ten hun vijfde overwinning op rij. Ondanks de absentie van coach Lieuwe van der Meulen en de speelsters Esther van de Speijk en Ans de Leeuw klopte RW VTC Woerden in een uit wedstrijd met 3-0. Setstanden: 14-16, 12-15 en 14-16. Aan voerster Esther Hartog, die zich door een blessure alleen als li bero verdienstelijk kon maken voor het team: ,,Als je naar de setstanden kijkt, lijkt het mis schien een krappe overwinning. Toch had ik geen moment het idee dat we deze wedstrijd kon den verliezen. Het sterke punt van ons was dat we op de juiste momenten de punten maakten. Zo werkten we in de eerste set een 14-9 achterstand weg. Ook bij 14-12 in de derde reeks raakten we niet paniek. We voerden de servicedruk wat op en wonnen de set." Taman foto taco van der eb Saab nam de coaching over van Van der Meulen. NOVO hield in Noordwijk de studenten van Protos met veel moeite onder de duim. Tot twee keer toe moest het team van coach Frans van den Berg een achterstand in sets weg werken. Van den Berg: „Het was kantje boord. In de vierde set, bij een 1-2 achterstand in sets, stond het 13-13. Zit het even tegen, dan verliezen we de

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 26