Witte zakdoekjes voor Van Gaal Werkloos maar niet hulpeloos, Rob Reekers komt tijd tekort Sport Canada wiif Gold Cup V Museeuw met twee benen ongenaakbaar Holland Acht II nog ver van olympisch podium Zijspan-broers Willemsen crashen tijdens training MAANDAG 28 FEBRUARI 2000 i'm DUITSE Bayern Munchen - Eintracht 4-1. C - Stuttgart 1-3. Leverkusen - Herthi 13 3-1. HSV - Kaïserslautern 2-1. Bre j Wolfsburg 2-2. Dortmund - 1860 chen 1-1, Unterhaching - Schalke'Ol Stand aan kop: Bayern M 22-49 Kaisersl. !i~. Leverkusen 22-44 Wolfsburg 1 HSV 22-41 Dortmund Bremen 22-33 Hertha BSC 1860 Munch 22-33 Stuttgart ENGi Arsenal - Southampton 3-1Chelsea ford 2-1, Coventry - Tottenham 0-1, lesbrough - Leeds 0-0, Sheffield Wi day - Newcastle 0-2, West Ham - E 0-4, Wimbledon - Manchester Unite e Bradford - Aston Villa 1-1, Sunder er Derby County 1-1 Stand aan kop: Man.United 26-57 Arsenal Leeds 26-51 Chelsea Liverpool 25-47 Sunderland FRAN? Bordeaux - Nantes 3-0, Lyon - Marse 0, Metz - Sedan 1-1, Paris SG - Nanc j| Troyes - St.Etienne 0-1, Rennes - Le 2-1, Montpellier - Lens 1-1, Ba *c Auxerre 2-0, Strasbourg - Monaco 3-1 Stand aan kop: Monaco 27-55 Auxerre Lyon 27-45 Bordeaux Paris SG 27-43 Bastia Sedan 27-42 Lens SU Numancia - Valencia 1-2, Real Mi Barcelona 3-0, Deportivo - Mallorc Bilbao - Malaga 2-2, Betis - Sevill Alaves - Atl.Madrid 2-0, Espanyol - cano 5-1, Santander - Sociedad 0-0, dolid - Oviedo 2-1, Zaragoza - Celta 2 Stand aan kop: Deportivo 26-49 Valencia Zaragoza 26-43 Celta R. Madrid 26-43 Bilbao Alaves 26-42 Mallorca Barcelona 26-41 Vallecan los angeles* anp/efe Het Canadese voetbal heeft gisteren verrassende toernooi om de Gold Cuj wonnen. De Noord-Ante nen versloegen in het Mem111 Coliseum van Los Angeles'11 lombia in de finale met Aanvoerder Jason de Vos or de de score vlak voor rust. C111 Corazzin maakte er in de I,tu minuut 2-0 van uit een schop. De Colombiaanse P* Faustino Asprilla faalde ii a slotfase vanaf de stip. Doe s Craig Forrest stopte zijn in2tr' Hij was vorige week voor het eerst in zijn le ven op een arbeidsbureau. „Kom ik daar, kon ik een nummertje trekken omdat er nog tien mensen voor me waren. Ik kijk om de hoek en wie zitten daar? Tien mensen van ons, ex- spelers van Gütersloh. Allemaal in hetzelfde schuitje, niet iets om je voor te schamen dus." Reekers is net terug uit Bochum waar hij een Bosnische speler uit de failliete inboedel van Gütersloh voor een paar dagen heeft on dergebracht bij de plaatselijke Vfl. „Dat doe ik voor niets. Ik kan de spelers nu niet in de steek laten. Het zijn goede jongens. Ze heb ben een heel vervelend jaar achter de rug, hebben constant problemen met betalingen gehad, maar ze hebben nooit geklaagd. Daar om vind ik het ook belangrijk dat ze goed te rechtkomen. Dat verdienen ze gewoon." Gütersloh, een provinciestadje tussen Os- nabriick en Bielefeld. Twee jaar geleden lonk te hier nog het paradijs van de Bundesliga, maar sinds vorige week is er helemaal niets meer. Geen paradijs, geen club en ook geen toekomst. FC Gütersloh, dat inmiddels was afgegleden naar de Regionalliga, is failliet. „De club is kapot gegaan aan een manager die op te grote voet heeft geleefd. Daarnaast hebben het bestuur en de raad van toezicht verzuimd om hem te controleren." Reekers voetbalde vier jaar voor de club, daarna werd hij manager technische zaken, assistent-trainer en speler in noodsituaties. „Het faillissement heeft ondanks alle verve lende kanten ook iets van een persoonlijke bevrijding. We hebben de afgelopen zeven maanden alleen maar over geld gesproken. Sponsors klaagden voortdurend, spelers kre gen hun betalingen steeds te laat. Die last is nu van mijn schouders gevallen. Ik heb weer even rust in het hoofd." Reekers erkent dat hij wat makkelijker pra ten heeft dan veel van zijn lotgenoten. Hij heeft in veertien seizoenen Duitsland goed geboerd en dus een financieel vangnet achter de hand. „Ik heb het goed gedaan. Ik hoef niet bang te zijn dat ik binnenkort geen brood meer in huis heb. Onze aanvoerder zat helemaal kapot toen het nieuws verteld werd. Hij is 33 jaar, heeft twee kinderen en onlangs een huis gebouwd dat gefinancierd is op ba sis van zijn salaris. Toen ik hem zo zag zitten, schoten bij mij ook de tranen in de ogen." Maar wat nu, hoe nu verder? „Ik wil zo snel mogelijk weer aan het werk. Maar dat bete kent wel dat je er zelf achteraan moet. Als je thuis blijft zitten, wordt het niets. Daarom ben ik nu ook nog meer van huis, dan toen ik nog bij Gütersloh in dienst was." Zijn mobiele telefoon rinkelt ook voortdu rend, relaties uit de voetbalwereld zijn hem niet vergeten. Zo wil eep club uit de Oberliga hem als trainer. Reekers is vereerd, maar houdt de boot nog even af. Een voetbal- school in Gütersloh, hoofdtrainer, assistent trainer, manager; het zijn opties. Reekers is er nog niet uit. „Ik heb genoeg ideeën, maar zit nog in de oriënterende fase. Duitsland of Ne derland? Dat maakt me in principe weinig uit, hoewel ik na al die jaren natuurlijk in Duitsland de meeste contacten heb. Maar Gerhard Kleppinger (de ex-trainer van Güt ersloh) zou ook best in Nederland willen wer ken. En hij heeft al gezegd dat hij me mee wil nemen naar zijn nieuwe club." Jonge spelers de weg wijzen in het voetbal wereldje is ook nog een mogelijkheid. „De spelers in de eerste en tweede Bundesliga hebben allemaal goede managers, maar wat daaronder zit is voor 80% pure maffia. Ik heb het als manager van Gütersloh zelf meege maakt dat er een bus vol Tsjechische spelers zomaar ergens werd gedropt. Die jongens waren eigendom van een figuur die alleen maar geld wilde zien, maar zich geen minuut bekommerde om de spelers zelf. Als zo'n vent z'n geld binnen heeft, laat hij nooit meer wat zich horen. Het is gewoon mensenhan del. Vooral jonge spelers moeten daar tegen beschermd worden en dat lijkt me een mooie taak." Dat Reekers zelf nog eens de kicksen gaat strikken, is uitgesloten. „Ik was het afgelopen seizoen in noodgevallen nog wel beschik baar, maar dat is niet aan de orde. Ik heb daar geen zin in en bovendien staat mijn rug het ook niet meer toe. Ik wil over twintig jaar nog wel normaal kunnen lopen." Oud-wereklkampioen toont herstel aan in Omloop Het Volk Titel kan Anderlecht niet meer ontgaan brussel Met nog tien wedstrijden te gaan kan Anderlecht de ti tel niet meer ontgaan. De Brusselse ploeg pakte gisteren in de topper tegen Club Brugge de winst (2-0), waardoor de voor sprong op Standard Luik is opgelopen tot tien punten. Goor en Stoica scoorden voor Anderlecht, waar de Nederlander Patrick van Diemen een van de drijvende krachten is. De kwartfinales van de beker leverden geen verrassingen op. Lierse SK klopte Lokeren (1-0), Sint-Truiden was te sterk voor Eendracht Aalst (2-1), terwijl Standard Luik de grootste moeite had met derde klasser Mons, 1-0. Shearer stopt na EK als international londen Alan Shearer stopt na EURO 2000 als international. De aanvoerder van Engelands nationale elf maakte dat zaterdag be kend. De spits van Newcastle is 29 jaar. Op het EK wil hij nog een keer op het hoogste niveau presteren. Paris SG ontsnapt in blessuretijd parijs Ver in blesuretijd heeft Paris St. Germain zaterdagavond een nederlaag weten te voorkomen. Verdediger Rabesandratana kopte tegen Nancy de gelijkmaker in (1-1), toen de klok al de 95ste minuut aanwees. Auxerre profiteèrde niet van het punten verlies van de Parijzenaren, maar verloor van Bastia (2-0). Enke le dagen voor de Champions League-wedstrijd tegen Manches ter United won Bordeaux met 3-0 van Nantes. De treffers vielen in de laatste zeventien minuten. Glasgow Rangers op schot dundee Glasgow Rangers heeft zich in Dundee tegen de plaat selijke FC uitermate schotvaardig getoond. De koploper in de Schotse competitie won de uitwedstrijd met liefst 7-1Rangers heeft nu elf punten voorsprong op Celtic, met een duel meer gespeeld. Rod Wallace maakte gisteravond in een tijdsbestek van een half uur drie doelpunten. Tony Vidmar, Jörg Albertz en Sebastian Rozental, eindelijk terug na bijna twee jaar blessure leed aan de knie, bepaalden de ruststand op 1-6. Tussendoor had Steven Tweed namens Dundee tegengescoord. Vlak voor tijd had Vidmar nogmaals succes. Leicester City wint League Cup londen In een uitverkocht Wembley (74.313 toeschouwers) heeft Leicester City de League Cup veroverd. In de finale werd Tranmere Rovers uit Liverpool met 2-1 verslagen. Matt Elliott scoorde tweemaal. Bij Tranmere was de Nederlandse doelman John Achterberg gepasseerd. Leicester City, dat een divisie ho ger speelt dan de Rovers, bemachtigde door de winst een UEFA Cup-ticket. Olano wint Ronde van Valencia Valencia Abraham Olano heeft zaterdag de Ronde van Valen cia op zijn naam gebracht. De Spaanse wielrenner deed in de afsluitende tijdrit over ruim 20 kilometer een geslaagde greep naar de macht. De zege van Olano kwam even in gevaar, toen 75 meter voor de finish zijn ketting afliep. Lopend moest hij de laatste meters overbruggen. Giuseppe di Grande, de leider tot de laatste rit, gaf in de tijdrit ruim 2 minuten toe op Olano. Koos Moerenhout won het bergklassement. De Farm Frites-renner bleeft daarin Gorka Gen ikagoitia en Andrea Ferrigato voor. Met de 14de plaats was Erik Dekker de beste Nederlander in de eindrangschikking. Michael Boogerd eindigde als 23ste. De pijn is weg, het hoofd is fris, Johan Museeuw heeft weer twee benen. De 34-jarige Belg had ruim anderhalf jaar nodig om lichamelijk, maar vooral geestelijk te herstellen van een zware vftl in Parijs-Roubaix, editie 1998. Vorig jaar al fietste hij mee met de groten, in de Omloop Het Volk bewees Mu seeuw zaterdag dat er de ko mende maanden meer inzit. Op het moment dat „de Leeuw van Vlaanderen" ging, kon alleen Servais Knaven vol gen. Dat was wijsheid, maar ook geluk. „Ik zat op het juiste moment in het juiste wiel", leg de de renner van Farm Frites na afloop uit. Het duo kreeg nog gezelschap van de Duitser We- semann, die uiteindelijk tweede werd, en de Italiaan Ballerini. Maar geheel toevallig was de derde plaats van Knaven niet. „Ik was er dichtbij. De finale, vlak met alleen af en toe wat kasseien, ligt me. Maar op Mu seeuw stond geen maat." Vorig jaar maakte Museeuw zijn rentree in het peloton na een knieblessure, die door een verkeerde behandeling was uit gemond in een levensbedrei gende infectie. De voormalig wereldkampioen had op de in tensive care gelegen, zijn zege in Dwars door België werd als een wonder beschouwd.'In de Ronde van Vlaanderen fietste hij tot op het laatste moment voor de zege, maar bleken al leen Van Petegem en Vanden- broucke te sterk. Hij was nog niet de Museeuw van '98. „Ik had geen zelfver trouwen. Ik was nog te emotio neel, had de pijn nog niet ver werkt." De afgelopen weken bleek dat er een andere Mu- Frank Vandenbroucke leidt op de beruchte Muur van Geraardsbergen voor de latere winnaar Johan Mu seeuw. FOTO ANP seeuw was opgestaan. Knaven had het al gemerkt: „We zagen hem rijden in Mallorca en de Ruta del Sol en wisten dat hij hier de te kloppen man zou zijn." Het bleek een juiste voor spelling: Museeuw is terug, de moeilijke fase uit zijn loopbaan is vergeten. „Ik ga daar niet meer over spreken. Er zijn ge noeg mensen die leed hebben meegemaakt." Hij zei zich niet druk te heb ben gemaakt om Frank Van denbroucke, die al op ruim 80 kilometer voor de streep de aanval koos. „Dat was vroeg. Te woeg? Ik weet het niet. Als Frank goed is laat hij dat graag zien. Ik houd van zulke ren ners." Toen de finale op gang kwam was Vandenbrocuke ge zien, net als Van Petegem die de slag miste. Zo'n 15 renners bleven over voorin met kans hebbers als Nardello. Steels, Vainsteins en Tsjmil. Na de aanval van Museeuw, op 25 kilometer van de finish, reed een viertal richting Loke ren. Daarvan was Wesemann de snelste sprinter, wist ook Museeuw. Hij wachtte niet af. Op de op één na laatste kassei- strook volgde de aanval. „Ik heb het nog geprobeerd, maar hij was niet te volgenkeek Knaven terug. „We hebben met z'n drieën volle bak gereden, maar kwamen niet dichterbij. Dan weet je wie hier de sterkste was." Museeuw noemde zijn voor jaar al geslaagd. „Al zou ik graag nog een klassieker win nen." De zege in de Omloop, die hij nooit eerder won. deed hem zichtbaar goed. „Jullie we ten niet vanwaar ik gekomen ben. De fiets zit bij mij op de juiste plaats: in het hart. Ik heb deze winter keihard gewerkt. Vorig jaar fietste ik in feite nog met één been. Iemand die niet van de fiets houdt, was van de ze blessure nooit meer terugge komen." Holland Acht II is nog lang niet de gelijke van de unieke voor ganger Holland Acht I die goud won in Atlanta. De roeiwedstrij- den om de FISA Cup in Sevilla, afsluiting van het derde trai ningskamp voorafgaand aan het olympisch seizoen voor Sydney, toonden aan dat de acht van kapitein Nico Rienks nog ver staat van elk podium. De acht werd zaterdag over 1000 meter geklopt door aarts rivaal Duitsland en eindigde gisteren als vierde in een race over 500 meter achter Rusland, Duitsland en Groot-Brittannië. Aan de omstandigheden lag het niet. Zonnetje, windstilte en 20 graden waren in het Spaanse zuiden zo ideaal dat de lichtge wicht roeier Pepijn Aardewijn in 2 uur 44 minuten en 36 se conden een pr kon lopen in de toevallig gelijkertijd gehouden marathon van Sevilla. De vice- olympisch kampioen roeien in de dubbeltwee bleef minder dan 28 minuten achter bij de Russische profatleet Alexander Krestianinov: 2.16.52. Holland Acht II heeft nog een half jaar om zich klaar te sto men voor Sydney. In Sevilla werd het schip geteisterd door een blessuregolf (Jansen, Fon tein, Van Leeuwen) en was coach Kris Korzeniowski ver plicht een bakboorder te trans formeren in een stuurboorder op de belangrijke nummer 7- positie in de rug van tempobe- paler Rienks. Erwin Heeringa greep zijn kans maar maakte bij de hoge sprintsnelheden tech nische fouten. De starts, cruci aal in het moderne wed strijdroeien. waren ouderwets aan de zwakke kant. De afstan den van de halve en kwartaf- stand van normale wedstrijden waren te kort om iets recht te zetten. Bij de eerste wedstrijden van het jaar moest Nederland het weer hebben van Piëta van Dis- hoeck en Eeke van Nes. Net als de afgelopen drie seizoenen was de dubbeltwee het beste van de oranje vrouwen. Zowel Bcirqa lijdt beschamend verlies tegen Real Madrid Wereldkampioenen zijspan- cross Daniel en Marcel Wil lemsen zijn zwaar ten val geko men tijdens een trainingsessie in Italië. Het tweetal maakte een sprong met de machine en sloeg over de kop toen de ver snellingsbak in de neutrale stand schoot. Vervolgens kwam het vehikel vol op het li chaam van bakkenist Marcel Willemsen terecht. De onfortuinlijke bijrijder is met ernstig rugletsel in het zie kenhuis opgenomen. Zijn broer brak zijn sleutelbeen en is gisteren per vliegtuig in Ne derland teruggekeerd. „Ik kan me niet veel herinne ren van het ongeluk", vertelt rijder Daniel Willemsen bij aankomst in zijn woonplaats Lochem. „Marcel klaagde daarna wel meteen over pijn in zijn rug. Ik had gehoopt dat het mee zou vallen." Even is het stil. In ge dachten is de onfortuinlijke rij der bij zijn gehavende broer in Italië „Het ziekenhuis daar was dramatisch", gaat de 24-jarige Lochemmer verder. „We hadden een enorme taalbarrière en ik wilde in ieder geval zo snel mogelijk terug naar Nederland waar ze me in duidelijke taal de diagnose Van Nes en Van Dishoeck redden eer konden uitleggen. Zojuist ik voor onderzoek in het kenhuis in Zutphen gewe Mijn sleutelbeen is gebrol Nee, er hoeft niet operatief gegrepen te worden. Eerst paar dagen heel voorzie lt7 doen, zodat het botweefsel 1 herstellen. Maar met Marei y het nog niet goed. Hij komL 1 zijn vroegst pas donder naar Nederland." „Als hij het gevoel maar rugkrijgt in zijn linkerbee slikt de moeder van het tv tal. „Er is een zenuw geraak zijn rug ter hoogte van borstwervels." Piëta van Dishoeck (links) en Eeke van Nes waren op de Guadalqu in Sevilla de sterkste in de dubbeltwee. Het is weer zover. Louis van Gaal moet zijn koffers pak ken als een deel van de Catalaanse aanhang het voor het zeggen zou hebben. Gistermorgen stonden ze traditiege trouw langs het trainingsveld van Camp Nou om zijn vertrek te schreeuwen. Hij zou er tactisch een rommeltje van hebben gemaakt, waardoor zijn spelers als kippen zonder kop door het Bernabeu-stadion doolden. En dat laatste is zonder meer waar, want de 3-0 overwinning van Real Madrid was niet de verdienste van de Madrile- nen. De vrije trap van Roberto Car los in de vijfde minuut kon slechts een voorsprong opleve ren dankzij de opspelende ze nuwen van Bar^a-doelman Ar- nau. De twee andere goals, van Anelka en Morientes, passen in dezelfde categorie. Van Gaal deed na de wedstrijd wat hij de laatste tijd steeds gemakkelijker doet: de scheidsrechter de schuld geven. Een dom gelijkspel in de be laden derby tegen FC Sevilla heeft Real Betis niet vooruitge- bracht in de Primera Division. Interim-coach Guus Hiddink weet na de 1-1 in zijn vierde wedstrijd dat hij nog veel te doen heeft in de resterende drie maanden. Met 32 punten uit 26 wedstrijden bleef Real Betis op de veertiende plaats staan en is nog lang niet uit de degradatie- zorgen. Duitsland Bayern München viert zondag zijn 100-jarig jubileum als trot se koploper van de Bundesliga. Bayern zit in een zetel na de winst op Eintracht Frankfurt (4- 1). De voorsprong op Bayer Le verkusen bedraagt vijf punten. Concurrent Leverkusen was in eigen huis met 3-1 te sterk voor Hertha BSC. Kirsten, Ze Roberto en Rink scoorden. Bij Hertha speelde Dick van Burik, die na blessureleed vorige week zijn rentree maakte, opnieuw sterk. Bryan Roy kwam niet in actie. Hamburger SV verstevig de zijn derde plaats. De ploeg met de uitblinkende Nico-Jan Hoogma won mét 2-1 van Kai- serslautern. Italië Jtiventus heeft met tien man een serieuze aanval afgeslagen van AS Roma. De koploper uit Turijn won voor eigen publiek met 2-1. De voorsprong op La- zio, dat Udinese zaterdag met dezelfde cijfers versloeg, bleef vier punten. Edgar Davids opende namens Juventus de score na een half uur. Delvec- chio maakte nog voor rust fraai gelijk. Toen Montero even later rood kreeg wegens opzettelijk hands wankelde de lijstaan voerder in de Serie A als een echte 'Oude Dame'. Niet voor lang. Vlak na de hervatting liep Inzaghi een voorzet van Birin- delli binnen. Juventus, met Van der Sar als zekere sluitpost, ver dedigde die voorsprong met steeds meer overtuiging. De thuisclub was zelfs dichter bij 3-1 dan Roma bij 2-2. Fiorentina haalde uit bij Par ma, 4-0. De zege betekende een bevrijding voor Fiorentina, dat meer dan jaar lang geen uit wedstrijd had gewonnen. Engeland Manchester United is bij Wim bledon niet verder gekomen dan een gelijkspel, 2-2. De kop loper moest zelfs tot twee keer toe een achterstand goedma ken. Beckham stond weer in de basis bij de kampioen. Na een ruzie met coach Ferguson was zaterdag als gisteren won het duo. Over 1000 meter kregen de gelauwerde Duitsen Katrin Boron en Jana Thieme, heer send wereldkampioen, klop. Van Dishoeck en Van Nes be ogen in Sydney ook eremetaal in de vrouwen acht. Zij train den in Sevilla in het midden schip maai' bleven opzettelijk buiten de wedstrijden. De Twente Vier testte techno logische snufjes. De lichtge wicht vier-zonder-stuurman (Spaans, Trooster, Kolkman, Van der Vooren) boekten zware veld met de Groot-Brittannië en als derde (1000 m) en (500 m) uitstekende resuiia^ f Hun 'schubbenhuiden' capuchon, lange pijpen ge armen, gelijkend op pakken, trokken de aand j Ook van Steve Redgrave Brit, roeier van de eeuw vier gouden plakken bij Spelen op rij, zei: „Ik rij1 winnen anders had ik ook|r' pak moeten gaan dragen." hij een week eerder nog gepas seerd. Beckham scoorde niet. Dat deden wel Jordi Cruijff en Cole. Leeds profiteerde niet van het puntenverlies van de Mancu nians. De nummer twee speel de eveneens gelijk, 0-0 tegen Middlesbrough. Arsenal won van Southampton, 3-1. Berg kamp was één van de doelpun tenmakers. Patrick Kluivert in duel met Kameroenees Geremi van Real Madrid.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 20