^RC wil zijn oude itel niet besmetten UIT DE DEKKING Sport Klassement topscorers '99-'00 WOUT BERGERS Hoge boete VCL voor wangedrag vijfde elftal 'Als Lugdunum niet strijdt, blijft er niks van over' Zakenman wil nieuw stadion bouwen voor Scheveningen KNVB wil alternatieve straf voor junioren bij rode kaart 'lie van Meggelen hoort nog geen alarmbelletjes 110* eer IEN AAN DEN RUN nd< ;da het clubhuis wordt de herinnering nadrukkelijk le- id gehouden. Een immense collage van foto's en ntenknipsels bezet een hele hoek en op een steun k recht voor de ingang staat met grote letters te lezen: nZ C, kampioen hoofdklasse A 1997-1998'. De euforie is ^ra iter al lang verstomd, ten westen van het Aarkanaal, nkfs het roemruchte Vakkie A, een deel van de tribune e gaar de plaatselijke jeugd een harde kern imiteerde, is [ebroken. De roodzwarten zijn bezig aan een kleur- s seizoen en na een paar tegenvallende resultaten is fs degradatie niet meer uitgesloten. „Dat zou met te- bev[werkende kracht nog een smet op het kampioen- v ap werpen", meent René van Meggelen, de speler 1 de langste staat van dienst in de huidige hoofd- cht. op het kampioenschap en er zijn er nog minimaal zes die moeten vrezen voor degradatie. Iedereen heeft wel iets om voor te strijden en dat maakt de laat ste acht speelronden ongemeen spannend. Racing was maan denlang zo'n beetje de enige echte middenmoter. Door rampmaand februari - één punt uit de laatste drie duels - moet ook de Berckenkamp-equipe op zijn tellen gaan passen. De rode lijn komt angstig dichtbij. En dat terwijl de basis van het elftal nog hetzelfde is als in het kampioensjaar. „Dat hoor ik vaker, maar het is niet helemaal waar. Je moet de inbreng en er varing van jongens als Henk Langemaat, Wim Westenberg of Rob Koster niet onderschatten en zelfs Mare Meyering en Jo- han Boer, die- vaak op de bank zaten, hadden een groot aan deel in de titel. Het is niet erg als een spelersgroep vernieu wingen ondergaat, maar met de opvolging van die jongens is het fout gegaan. Antonio Va zquez (van "Hermes DVS, red.) en Dennis de Bruin (van Baren- drecht, red.) hebben om uit eenlopende redenen het bijltje erbij neergegooid en de broers Drost kwamen op het laatste moment helemaal niet naar ARC. Wie daaraan schuld heeft, doet niet ter zake, maar daar door is de selectie een stuk krapper geworden dan voor- ïelp -im Meggelen (29), logistiek id b iewerker bij de sportartike irma PCS, is nog een van de nige echte ARC'ers die in eerste elftal rondloopt. Al jaar. In de eerste drie sei nen redde zijn elftal ternau- m«nood het vege lijf, terwijl jtballers van naam naar Al- ,n waren gehaald. Dat ver- 'est|erde in de zomer van 1997 het aanstellen van Gouwe- r Willem Berckenkamp als ner. Hij hechtte nadrukkelijk g ;r waarde aan een team statie dan aan individuele se en dat bleek een succes- e gedachte. „Er waren altijd verwachtingen die niet den waargemaakt. Uitgere- d het eerste jaar onder Berc- kamp lette niemand op ons. fs nadat we de eerste zeven 9u31strijden wonnen en toen halverwege nóg bovenaan iden, dachten ze in de Bol- streek: 'die zullen wel een te- krijgen'. Een combina van zelfvertrouwen, weinig ;sures en schorsingen én het geluk zorgde dat het stof d bleef gaan. Hel resultaat i end", zegt de Alphenaar r het sportieve hoogtepunt. van>e zaterdagse hoofdklasse A it jaar een ware een tonibo- Zeker acht van de veertien •gen maken nog aanspraak wer j n pi 'Olg erkii S ZATERDAGVOETBAL VOORAF ie dr jaat Maam: sinds 10-11 -99 Ellen 111 v4 Zandbergen-1 )roogh. ;len j^rt cn basketbal bij BV ?ehc ;C. aff?eboren: 10 januari 1971 te: uin. tonplaats: I trouwd met: M )ers/zussen: nee. is w« ebo los andfniiswvn >lte ln j, emp nie torn an ti een Een i'oudr Marleen, ook in l.isse speelt, en me vertild had. En een keer een blauw oog, maar dat telt niet. Leukste tegenstander: Jahn II uit Stadskanaal, tenminste als we thuis spelen. Na de wed strijd is het altijd erg gezellig. Vervelendste tegenstander: BV Lely uit Amsterdam. Dat is een fysiek sterke ploeg die een gebrek aan kwaliteit compen seert met hard spel. Mooiste shirt: de shirts vind ik wel aardig, alleen is de kleur, oranje, niet fantastisch.' Lelijkste te nue: dat van Quo Vadis. Zij hebben ook oranje shirts, maar het shirt zelf is ook nog lelijk. Hobby's: le zen en wandelen. Laatste boek: 'Nooit geschre ven brief aan mijn vader' van karima. Krant: Leidsch Dagblad. Eten: gerechten met rijst en Hollandse pot. Drinken: Spa fruit, maakt niet uit welke smaak. Respect voor: ik ben verbon den aan een scoutinggroep voor lichamelijk gehandicap ten. Voor mensen die met een handicap toch positief in het leven staan, heb ik een groot respect. Hekel aan: agressieve mensen op straat. Mooiste plekje in de regio mijn ouders wonen erg mooi in Roelofaréndsveen. Een mooie, vrije tuinderij vlakbij het dorp. Kampioen in eigen klasse: we staan twee punten achter Challengers uit Hoofddorp en moeten op 19 maart nog tegen ze spelen. Er komen nog meer lastige wedstrijden, maar ik heb goede hoop. BV Lisse - BV Lely van aan staande zaterdag: het wordt 65-60 en ik maak acht punten. Toekomst club: eerst kampi oen en als het haalbaar is in de eredivisie gaan spelen. De ploegen die nu onderin de ere divisie staan, verliezen bijna el ke wedstrijd, en dat wallen we niet. Er moet een goede basis zijn voordat we de stap nemen. De club hoeft niet coute que coute eredivisie spelen. Ik zie het er eerlijk gezegd niet van komen. Toekomst persoonlijk: zolang ik het met privé en werk kan combineren zie ik me zo nog tien jaar doorgaan. TEKST JEROEN BAL FOTO TACO VAN DER EB heen en is de onderlinge con currentie beduidend minder. Het is goed voor de club om te zien dat we af en toe A-junioren kunnen laten invallen die het behoorlijk doen. Maar de boel op sleeptouw nemen, kan en mag je niet van ze verwachten. Kortom, er is toch een wereld van verschil." Het is niet alleen die krapte. ARC 1 is ook een uitgesproken 'lief' elftal. In het verzamelen van gele en rode kaarten staat de ploeg onder in de midden moot. Afgelopen zaterdag bij Zwart Wit '28 (2-1 verlies) re gende het arbitrale dwalingen en forse Rotterdamse overtre dingen maar niemand aan Al- phense kant die heftig protes teerde of de tegenstander met gelijke munt terug betaalde. „In dat opzicht hebben we mis schien wel een passieve ploeg en dat werkt in zo'n wedstrijd niet in ons voordeel. Nu was dat treffen ook wel het toppunt. Alles wat tegen kon zitten, zat tegen. Voetballend de betere - en dat zijn we ook dit seizoen toch vaak - en dan met lege handen blijven staan. Het heeft ons een aantal keer ontbroken aan scherpte en wilskracht. Dat mag in de slotfase van het sei zoen niet meer gebeuren." „Er zijn ook voordelen. Door dat zogenaamde 'lieve' blijft het - nu het minder gaat - toch rus tig in de groep. De situatie waarin we nu verkeren, zou een paar jaar geleden ongetwijfeld tot conflicten hebben geleid." Drie wedstrijden achter el- kaar tegen clubs die lager staan geklasseerd: Zwart Wit, SHO en Quick Boys. Na die reeks zou ARC definitief veilig moeten zijn, zo werd in Alphen gere kend. Het eerste hoofdstuk van dat drieluik liep volledig mis. Tegen SHO, de tegenstander van morgen, werd de laatste ja ren slechts één keer moeizaam gewonnen en Quick Boys is als een kat in het nauw. Alarmbel letjes op Zegersloot? „Dat niet. Hoewel we maar zes verlies- punten méér hebben dan de koplopers, zijn we ervan door drongen dat er niet meer inzit dan handhaving." Leidsch Dagblad Doelpuntenmaker van de week: Doelp. Pntn. Ron Belt (SJZ) 03 1) Alex Barendse (RCL) 00 23 23.00 2) Mohammed Ben Said (SJC) 01 17 17.00 3) Martijn van de Bos (Altior) 00 16 16.00 4) Michel Turk (Meerburg) 01 20 15.00 5) Loean Kameri (Alphia) 01 15 15.00 6) Marcel de Bruin (Leiden) 00 15 15.00 Peter Wubben (Alph Boys) 00 14 14.00 8) Patrick de Hoed (Leidse Boys) 00 18 13.50 9) Sander de Wolf (ASC) 01 18 13.50 10) Erwin Oudshoorn (Stompwijk) 03 17 12.75 Wout Bergers stelt voor de topscorer van de week een waardebon van vijftig gulden beschikbaar. De bon wordt naar de club gestuurd. De Topscorer van de maand ont vangt een bon van honderd vijftig gulden. Voor de drie voetballers die aan het einde van het seizoen het totaalklas sement aanvoeren, zijn aan trekkelijke prijzenpakketten beschikbaar gesteld. Wim van Duivenbode is dagelijks tussen 10.00 en 16.00 uur bereikbaar LEIDEN NOORDWIJK VOORSCHOTEN voor vragen en opmerkingen over het topscorersklasse ment, tel. 071-5356461. René van Meggelen (links): „Hoewel van doordrongen dat er niet meer inzit dan handhaving." zes verliespunten méér hebben dan de koplopers, zijn we er- Mocht het slecht aflopen voor Quick Boys, dan staat het zaterdagvoetbal op z'n kop. Ze houden het op sportpark Nieuw Zuid nog steeds niet voor mogelijk. Een afgang van ARC zou niet meer dan een rimpeltje in de Zegersloot ver oorzaken. „Ik weet wat ze bij Quick Boys denken, maar ik vind dat ook ARC een groot macht is die in de hoofdklasse hoort. We hebben iets van 1300 leden, alleen onze uitstraling is beduidend minder. Daar zou de club nog aan moeten wer ken. Het komt misschien om dat we toch wat verder van de ARCHIEFFOTO HENK BOUWMAN Bollenstreek afliggen. Het voet bal in Alphen zou meer tot le ven moeten komen al besef ik dat de Rijnstreek anders is dan Katwijk. Toch maak ik me voor alsnog geen zorgen. Ondanks de matige resultaten spelen we met de week beter. Ik zie het gewoon niet gebeuren." VCL heeft een boete van 1750 gulden gekregen voor wangedrag van spelers van het vijfde elftal. Van die boete is 500 gulden voor waardelijk. Ook is VCL 5 uit de competitie genomen. In januari schopten en sloegen spelers van het elftal de scheidsrechter. Twee van de drie daders bleken geen lid van VCL te zijn. De speler die wel lid was, is voor vijf jaar geschorst. De tuchtcommissie heeft in haar overwegingen meegenomen dat VCL twee ongerechtigde spelers heeft laten meespelen. De tuchtcommissie haalde het Haagse zaalvoetbalteam Bom bers 2 uit de competitie omdat dat elftal voor de tweede keer dit jaar betrokken was bij onregelmatigheden. Een speler van het Haagse team die een tegenstander tegen het hoofd schopte, is tot 1 mei geschorst. De Haagse vereniging SVH kreeg een boete van duizend gulden. Spelers en publiek hadden een tegenstander van GDA achtervolgd. Ongeveer tegelijkertijd sloeg een reservespeler van SVH de scheidsrechter bewusteloos. SVH krijgt twee punten in mindering, de speler is voor drie jaar geschorst. Virgil Leiwakabessy hoeft niet te scoren om goed te voetballen LEIDEN GERARD BAAS Lugdunum kan overmorgen een forse stap in de goede rich ting zetten. Als de wedstrijd te gen Docos gewonnen wordt, hebben de Kikkers, die vorig jaar degradeerden uit de eerste klasse, nog slechts twee puntjes nodig om het tweedeklasser schap veilig te stellen. Die pun ten zullen dan zeker komen, zegt linkermiddenvelder Virgil Leiwakabessy. „Dan hebben we negen uit drie gehaald en dan hebben we genoeg vertrouwen voor de rest van het seizoen." Waarom heeft Lugdunum het eigenlijk zo moeilijk gekre- gen? „Je zou inderdaad verwachten dat je het wat makkelijker zou hebben als je net bent gedegra deerd. Maar in de eerste plaats hebben we veel nieuwe jongens moeten inpassen en in de twee de plaats is het verschil tussen de eerste en de tweede klasse niet zo groot. We zijn gedegra deerd omdat we te weinig voor elkaar vochten en die slechte lijn hebben we dit jaar voortge zet. Dan krijg je het in de twee de klasse ook erg zwaar. Als Lugdunum niet strijdt, blijft er niks van over." En nu gaat het beter? „Veel beter voetballen we niet, maar op dit moment staat er weer een ploeg die voor elkaar gaat. De nieuwe jongens voelen zich ook veel beter thuis. Er wa ren bijvoorbeeld wat communi catieproblemen met laatste man Hasan Durmusoglu, die alleen Turks spreekt, maar dat loopt nu veel soepeler. De rest van de ploeg weet veel beter wat hij wil en hij begrijpt de an deren nu ook beter. Het is goed om te weten wat je aan elkaar hebt." Klopt het dat jullie vorige week een bespreking hebben gehad met trainer Rob Beun der over zijn negatieve uitla tingen in de pers? „We hebben dit seizoen heel veel besprekingen gehad, maar die laatste kan ik me nog wel herinneren. Uil het wedstrijd verslag in de krant leek het alsof hij de ploeg ontzettend afkraak te en dat terwijl we hadden ge wonnen. Niemand van de se lectie zou genoeg kwaliteiten hebben met uitzondering van ZONDAGVOETBAL VOORAF Kees van Tongeren. Dat vonden de andere selectiespelers niet zo leuk, dat kun je wel begrij pen. Na die bespreking kunnen we het weer beter met elkaar vinden." En die uitspraken van Beun der? „Hij heeft gezegd dat hij ver keerd was geciteerd en dat heb ben we geaccepteerd. Nu ma ken we het seizoen op een goe de manier met elkaar af." Maar Lugdunum is toch Kees van Tongeren en dan een hele tijd niets? „Een beetje wel ja. Ik weet van mezelf dat ik me veel beter voel als ik voor de wedstrijd Kees in de kleedkamer zie dan wanneer hij er niet is. Maar het kan niet zo zijn dat een trainer zich ne gatief uitlaat over zijn spelers. Het bleek dus in dat gesprek dat hij dat niet zo heeft gezegd. Die verklaring was genoeg voor ons." Wat wordt het zondag tegen Docos? „Thuis hebben we van ze ge wonnen, we voelen ons goed dus tel maar na. Dat worden drie punten voor ons, want we winnen met 3-1. Ik ga overigens niet scoren. Het zal mijn laak zijn om Herman van Marwijk.in de gaten te houden en dat Virgil Leiwakabessy. ARCHIEFFOTO HIELCO KUIPER') Aalbersberg legt Schots contract naast zich neer RIJNSBURG/LEIDEN Laurent Aalbersberg vertrekt niet naar Schotland. De rech termiddenveldervan Rijnsburg- se Boys kreeg wel een aanbie ding van Partick Thistle, maar legde die naast zich neer. De fi nanciële voorwaarden waren voor hem niet aantrekkelijk ge noeg om het profavontuur bij de Schotse tweededivisionist aan te gaan. Aalbersberg liep begin dit jaar een week stage bij de derde club van Glasgow. De Leidenaar is overigens bij Rijnsburgse Boys op het tweede plan geraakt. Sinds zijn stage- week bij Partick Thistle behoor de hij niet meer tot de eerste- elftalselectie van Henk Wisman. Aalbersberg, ex-Feyenoord, werkt sindsdien zijn wedstrij den af in het tweede. DEN HAAG GPD DEN HAAG GPD De Wassenaarse zakenman Ed Maas wil miljoenen investeren in een nieuw voetbalstadion en een sporthal in Den Haag. Het complex moet verrijzen op de plaats waar nu nog de in verval geraakte Houtrusthallen staan. De gemeente heeft besloten de ze hallen te slopen. Maas, directeur van de onroerendgoedmaatschappij VHS en eigenaar van de drafbaan Wolvega, wil op het complex waar vroeger Holland Sport betaald voetbal speelde een stadion bou wen met een capaciteit van 5000 toeschouwers. Het is bestemd voor de amateurvoetbalclub Scheveningen, die uitkomt in de hoofdklasse A van het zaterdagvoetbal. Ook wil de ex-sponsor van ADO Den Haag er een multifunctionele sporthal neerzet ten. Maas is al vier jaar sponsor van w Scheveningen. In zijn plan zit een verhoging van zijn geldelijke bijdrage aan de vereniging tot een half miljoen gulden per jaar gekoppeld aan een contract voor vijf jaar. Op termijn moet de club dan kunnen meedoen in de nog te vormen Topliga van het amateurvoetbal. Een sprong naar het betaalde voetbal ziet Maas vooralsnog niet voor Sche veningen. wordt moeilijk genoeg. Alle groot deel van het gevaar van aanvallen lopen over hem, als Docos kwijt. Ik hoef niet te sco- je hem uitschakelt ben je een ren om goed te voetballen." Volgens het tuchtreglement kan een alternatieve straf niet opgelegd worden. Vandaar dat betrokkene er om moet vragen. Wordt een rode kaart gegeven voor een zodanige overtreding of ander vergrijp dat betrokke ne meer dan drie wedstrijden schorsing zou krijgen, dan geldt de alternatieve straf niet. Ook niet als de rode kaart het gevolg is van twee maal een gele kaart. In het KNVB-district Zuid 1 (Zeeland en een .groot deel van Brabant) wordt al enkele jaren met de alternatieve straf ge werkt. In 35 procent van de ge vallen wordt de alternatieve straf gekozen. De praktijk heeft echteruilge- vvezen dat clubs vaak wel alter natieve straffen aanvragen voor 'topspelers' maar dat achterwe ge laten bij minder getalenteer de leden uit lagere teams. Jeugdvoetballers tussen 12 en 18 jaar die wegens een rode kaart tot drie wedstrijden ge schorst worden, zouden klusjes voor hun vereniging moeten doen. Het moet daarbij gaan om zinvol en belangrijk werk voor de club. Betrokkene, die zelf om de alternatieve vraag moet vragen, kan zo voorko men dat hij een aantal weken niet mag spelen. Dit plan heeft de KNVB aan de amateurclubs voorgelegd. Nadat de meningen van de clubs zijn gepeild wil de voet balbond eind dit jaar een defi nitief voorstel doen. Volgens de bond betekenen schorsingen veelal dat spelers het voetbal de rug toekeren. Daarnaast kan er een positieve invloed van de al ternatieve straf uitgaan.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 25