Vitesse is gered van ondergang Marianne Timmer wil uit isolement stappen Sport leblesseerde Maase kiest lotioneel voor marathon i(k Verregaande samenwerking LOHC en HGC laureen de Lange iet in WK-selectie Touwtrekken in-Slagharen Tafeltennissers missen halve finales op WK DDAG 25 FEBRUARI 2000 del Maase loopt in Sydney liefst de Olympische mara- Die 'emotionele' voor meldde hij gisteren bij de onferentie van de Rotter- Marathon. De keuze tus- |de klassieke afstand en de 10 meter is afhankelijk van dingen: een marathontest en lastige blessure, marathon heeft me gegre- vertelde Maase. Vorig jaar hij als gangmaker verras- I door naar een tijd van .08, ruim voldoende voor olympische nominatie. t kippenvel heeft me op de p gestaan met al dat publiek s de kant." I se verdiende met een acht- alaats bij de wereldkampi- chappen in Sevilla ook een (ïinatie op zijn eigenlijke ialisme, de 10.000 meter. Ie Rotterdam Marathon op ipril wil de hardloper van en Atletiek de knoop door een. „Bij wereldkampioen- ippen of Olympische Spe- i/vordt het heel moeilijk om hoger te eindigen. Óp de athon kun je makkelijker een verrassing zorgen, komen Europeanen toch v Omdat zijn eerste marathon twee jaar eerder kwam dan ge pland, wil Maase in Rotterdam bevesting van zijn marathon kwaliteiten. „De intentie is een snellere tijd dan vorig jaar. An ders heeft zo'n test geen waar de." Bij de pupil van Bram Wassenaar zijn twijfels gerezen omdat hij al meer dan een week op non-actief staat vanwege een knieblessure. Vandaag be zoekt hij opnieuw sportarts Pe ter Vergouwen in het Utrechtse academisch ziekenhuis. „Het gaat vooruit, maar zoals altijd te langzaam. Terwijl ik binnen één of twee weken normaal aan de bak moet kunnen om in Rotter dam te kunnen lopen. Gelukkig kan ik in korte tijd een goede vorm opbouwen." Mocht 'Rotterdam' niet door gaan dan is er geen alternatieve marathon omdat de tijd te kort wordt voor goed herstel en op bouw van nieuwe topvorm. De keuze wordt dan een stuk lasti ger, erkende Maase. „Dan moet ik op een gegeven moment een test lopen, een halve marathon bijvoorbeeld. Maar als ik op de tien kilometer onder de 28 mi nuten loop en het zit goed met mijn duurvermogen, dan heb ik wel aangetoond dat ik een goe de marathon kan lopen." oegstceest loman leefmans De hockeyclubs LOHC (Leide- n/Oegstgeest) en HGC (Wasse naar) hebben besloten een ver regaande samenwerking aan te gaan. Het initiatief om de krachten te bundelen kwam van de Oegstgeestse vereni ging. Voorzitter Rolf van den Wall Bake: „Wij merkten dat onze sportieve doelstelling - bij zowel de mannen als de vrou wen uitkomen in de overgangs klasse - op eigen kracht niet meer haalbaar is. De eisen wer den opgeschroefd, trainers steeds duurder en het niveau 'Het wordt geen Feyenoord - Excelsior constructie' werd almaar hoger. We zouden wel op de huidige manier door kunnen gaan, maar dat zou op den duur onherroepelijk terug glijden betekenen. Daarom is deze stap gezet." Aan de jeugdopleiding van LOHC schort het niet. De club leverde het ene talent na het andere af, maar die vertrokken vaak nog voor de leeftijdsgrens van de senioren was bereikt naar de hoofdklassers in de Haagse regio. „Waar ze soms op de reservebank belandden terwijl ze bij ons nog een paar jaar een dragende speler of speelster hadden kunnen zijn. Door de samenwerking met HGC op onder meer het hoc- keytechnische vlak worden ta lenten bij ons in de toekomst beter begeleid en kunnen ze ook langer blijven, zonder dat ze bang hoeven te zijn dat ze niet meer bij een topclub in het oog springen." Bang voor een zogeheten Feyenoord - Excelsior con structie waar de grote club de satelliet gebruikt om overtollige spelers te stallen en talenten te laten rijpen, is de preses niet. „Daar gaat het om profs met een contract. Hockey is een amateursport en dus heeft de desbetreffende speler altijd het laatste woord. HGC en LOHC gaan samenwerken op basis van gelijkwaardigheid", aldus Van den Wall Bake. De twee verenigingen (geza menlijk 2200 leden) gaan niet alleen samenwerken op hoc- keytechnisch gebied maar ook organisatorisch. LOHC en HGC denken geld te besparen door trainers te delen en administra tie, boekhouding, inkoop en onderhoud te combineren. Met name op dat laatste terrein sluiten de beide voorzitters een uitbreiding met andere vereni gingen in de regio niet uit. Dat hoeven niet speciaal hockey clubs te zijn. Van den Wall Bake en zijn collega Paul van Ass van HGC hebben een werkgroep inge steld die de samenwerkeing met ingang van komend sei zoen moet realiseren. HA, fttrackster Maureen de Lan- Hniet opgenomen in de se- voor het WK voor landeri gs, 4 en 5 maart in Den ~71g. De Lange nam wel deel ^-^de nationale titelstrijd in Bosch. Ze eindigde daar in |weekeinde als zesde. Vol- bondscoach Wilf O'Reilly ze nog een trainingsach- |and, nadat ze afgelopen in de zomer te maken had ;gen met een kuitbeen- selectie voor het WK lan- teams bestaat bij de vrou- uit Melanie de Lange, Anouk Wiegers, Anke Jannie Landman, Chantal Boer en Ma- riëlle Lootsma. Bij de mannen zijn Dave Versteeg, Alex Velze- boer, Joost Smit, Benny Brugge- mans en Robbert Kees Boer op geroepen. Een week na het WK voor landenteams is in-Sheffield de individuele wereldtitelstrijd. Zowel bij dé mannen als de vrouwen stuurt de KNSB twee deelnemers. Bij de mannen zijn dat Dave Versteeg en Alex Velzeboer. Bij de vrouwen is Melanie de Lange zeker van een ticket. De aanwijzing van de tweede vrouw gebeurt na het landentoernooi in Den Haag. slagharen Op de eerste dag van het wereldkampioenschap touw trekken indoor domineerden de Baskische heren in de gewichtsklasse onder de 600 kilogram. De Spanjaarden legden beslag op alle drie de podiumplaatsen. De Cosmo Ladies uit Japan voeren het veld aan bij de vrouwen. Ruim honderd sporters uit twintig landen nemen deel aan het toernooi. Een team bevat acht personen. Een wedstrijd be staat uit twee trekbeurten, waarbij een team de tegenstander vier me ter moet verplaatsen. Daarna wisselen de teams van kant. Vandaag is de laatste dag van de clubcompetitie, dan wordt om de landseer ge streden. FOTO ANP rrapattoni maakt seizoen af kuala lumpur anp mi Trapattoni maakt het :n af bij Fiorentina. De zwaar onder vuur :ns de tegenvallende pres- De 4-0 nederlaag van af- •n weekeinde bij AS Roma zijn positie onhoudbaar te en. Na een vergadering van uur sprak voorzitter Vitto- Cecchi Gori gisteravond zijn vertrouwen uit in de h. Italiaanse pers had het sterke vermoeden dat het hoofd van Trapattoni zou rollen tij dens de meeting op de trai ningsaccommodatie van de club. Cecchi Gori dacht daar anders over. De voormalige trainer van Juventus, Inter en Bayern München mag blijven, In elk geval tot het einde van de competitie in de Serie A. Fiorentina hervat volgende week voor eigen publiek de strijd in de Champions League tegen Valencia. De Nederlandse tafeltennissers hebben een geslaagd WK voor landenteams achter de rug. Toch lieten Danny Heister, Trinko Keen en Chen Sung in Kuala Lumpur een mooie gelegenheid liggen zich te bemoeien met de medailleverdeling. Nederland, dat zich voor het eerst in de geschiedenis bij de beste acht schaarde, verloor in de kwartfi nale van Italië. Oranje versloeg België in de tussenron- des. Met Danny Heister in een hoofdrol. Hij versloeg de voormalige wereldkampi oen Jean Michel Saive (9-21 21-18 27-25). Na verlies van de eerste game maakte Hei ster in de tweede een grote achterstand goed en stootte door naar 21-18. In de be slissende game kwam Saive tot vier wed- strijdpunten, maar wist deze niet te benut ten. Ook Heister kreeg op 20-19 al een kans, maar maakte het uiteindelijk met 27-25 af. Heister besliste de confrontatie met België in de laatste partij met winst op Partin Bra- tanov (21-18 21-9). Italië bood op papier kansen voor een plaats bij de laatste vier. Die stunt kwam er niet. Keen en Heister konden hun niveau van tegen België niet helemaal benaderen. De overtuigings kracht ontbrak bij de tweede wedstrijd van de dag. Het tafeltennis gaat experimenteren met een andere puntentelling. In de komende Pro Tour worden de games ingekort van 21 naar 11 punten. Met het experiment komt de ITTF tegemoet aan de wensen van de te levisie de wedstrijden korter en aantrekke lijker te maken. Eerder nam de ITTF de maatregel het balletje zwaarder (2,7 gram) en groter (40 mm) te maken. De ITTF veranderde ook de toelatingsei sen voor een WK. De macht van China werd beknot door met ingang van het vol gende WK (Osaka 2003) maximaal zeven spelers per land toe te laten tot het wereld kampioenschap. China vaardigde tot dus verre minimaal twaalf spelers af op basis van hun posities op de wereldranglijst. vmpisch kampioene flirt met schaatsploeg van Peter Mueller ;de gus van oosten ianne Timmer voelt veel een hereniging met de atscoach Peter Mueller. De :voudig olympisch kampi- denkt dat een overstap de ploeg van SpaarSelect prestatie^ ten goede zullen en. „Ik zou graag met een al sprinters in een team werken", zegt Timmer de vooravond van het WK it in Seoel. „Ik heb het af- pen jaar bij Sanex vaak al- moeten trainen." immer heeft het bij Sanex al tijd niet meer naar haar zin. 25-jarige schaatsster uit rtgezand-Sappemeer for- halverwege het vorige n een breuk met coach Kuiper en de twee man- f ke teamleden Rintje Ritsma lartin Hersman. Timmer is ;e sdien onafscheidelijk van rt van 't Oever. De voor- kernploegcoach verricht - p zijn oude dag hand- en idiensten als manager bij :x, voordat de 72-jarige zijn ree maakte als schaats- :h. constructie met Van 't Oe- was gezien de verstoorde ioudingen in de ploeg de denkbare oplossing voor mer. Maar het, overigens haar zelf gecreëerde isole- bij Sanex, is haar steeds gaan tegenstaan. Timmer ekt haar ongenoegen on- loemd uit, al probeerde 't Oever haar er nog van te nrhouden om in te gaan op toekomstplannen. 't Oever is bevreesd dat voorbereidingen van Tim- op het WK sprint worden oord door speculaties over vertrek bij Sanex. De we lk- titelstrijd van dit weekeinde !uid-Korea en het WK af- den, volgende week in Ja- in pan, moeten haar tot nu toe te genvallende seizoen kleur ge ven. „De spanning neemt toe", aldus Timmer. „Maar of de su- pervorm er is, moet op de dag zelf. blijken. Het gaat in ieder geval een stuk beter en ik ben er mentaal klaar voor." Timmer doet niet geheimzin nig over haar flirt met de ploeg van Peter Mueller. „Mijn strub belingen in de ploeg van Sanex Zijn algemeen bekend", vertelt Timmer. „Ik denk dat ik bij SpaarSelect in het afgelopen seizoen tot betere prestaties had kunnen komen. De snel heid van de sprinters in de ploeg van Mueller -heb ik nodig om goed te kunnen trainen." Mueller zegt open te staan voor de komst van Timmer, maar voegt er aan toe dat de overgang nog lang niet beklon ken is. De suggestie dat Tonny de Jong, die een teleurstellend seizoen doormaakt, zou kun nen profiteren van een tweede vrouw in het team van SpaarSe lect, schuift hij terzijde. „Tonny heeft niet per se een vrouw in het team nodig om beter te gaan schaatsen, want in haar tegenvallende prestaties spelen andere factoren een rol", zegt Mueller. Mueller is een voorstander van een uitbreiding van zijn team met een of twee Neder landse schaatsers, alleen al om dat hij ieder jaar iets nieuws wil inbrengen. „Ik wil voorkomen dat ik in een seizoen hetzelfde doe als in het voorgaande sei zoen. Dit team past goed bij el kaar, maar ik houd er ook van om iets te veranderen. Ik zoek schaatsers die in het team pas sen. En voordat ik daarover be slis, zal ik het met mijn schaat sers bespreken." Mueller stelt wel zijn eisen: „Als Marianne bij onze ploeg komt, dan zit ze tot en met de Winterspelen van 2002 aan ons vast. Ze zal toewijding moeten tonen, want ik zal niet toestaan dat ze halverwege haar eigen weg gaat." Pantani stapt af in Valencia valencia rtr/afp/anp Marco Pantani is gisteren niet meer van start gegaan in de Ronde van Valencia. De Italiaan, die in de wedstrijd na een afwezigheid van acht maanden zijn rentree maak te, klaagde over vermoeid heid. „Er is geen reden tot paniek", zei Pantani. „Alles gaat goed. Maar ik wil mij niet forceren in de bergen." Na twee etappes had Pan tani een achterstand van ruim zes minuten op de lei ders. Zondag wil hij wel star ten in de Clasica d'Almeria. Hij maakte in de ronde zijn comeback nadat hij in de Ronde van Italië wegens een te hoge hematocrietwaarde uit de wedstrijd werd ge haald. Zijn terugkeer moest hij daarna uitstellen wegens een knieblessure. Het Openbaar Ministerie in Turijn zei woensdag aan wijzingen te hebben dat de voormalige winnaar van de Ronde van Frankrijk 'verbo den' medicamenten heeft gebruikt voorafgaand aan de Giro d'Italia van 1999. Twee medici van de universiteit van Parma en Genua zouden na onderzoek tot dezelfde conclusie zijn gekomen. Oscar Freire won de derde etappe van de Ronde van Va lencia. De wereldkampioen op de weg bleef aan het ein de van de koninginnerit over 186 kilometer de Nederlan der Erik Dekker, de Ameri kaan George Hincapie, de Italiaan Roberto Petito en de Fransman Laurent lalabert voor. De Italiaan Giuseppe di Grande behoudt de leiding in het algemeen klassement. Jalabert staat tweede op twee seconden. Sponsor krijgt veel zeggenschap Energiebedrijf Nuon redt Vitesse van de ondergang. In totaal steekt het concern ruim zestig miljoen gulden in de vrijwel bankroete Arnhemse club. In ruil daarvoor krijgt de hoofdsponsor zekerheden, zoals de waarde van de spelersgroep. Ook moeten belangrijke beslissingen bij Vitesse eerst ter goedkeuring aan de hoofdsponsor wor den voorgelegd. baarn/arnhem gpd Vitesse krijgt een nieuw krediet van maximaal 27 miljoen. Ze ventien miljoen wordt direct beschikbaar gesteld om reke ningen te betalen. Daarnaast wordt de bestaande schuld van 31,6 miljoen omgezet in een le ning. Vandaag presenteert interim voorzitter J. Konings van Vites se plannen om het huishoud boekje van de club sluitend te maken. Mogelijk moet komen de jaren voor dertig tot veertig miljoen worden bezuinigd. Dat wordt onder meer bereikt door verkoop en verhuur van spe lers. Het reddingsplan van Nuon is door directievoorzitter T. Swelheim gepresenteerd. Hij voelde zich daartoe gedwongen door de aanhoudende negatie ve publicaties over de rol van het energiebedrijf. Swelheim bestreed de opvatting dat zijn bedrijf geld over de balk smijt. De forse bedragen die Nuon aan Vitesse leent moeten inclu sief rente op termijn worden te rugbetaald. Nuon heeft daar voor zekerheden bedongen. „Het geld dat we er in stoppen, krijgen we gegarandeerd weer terug", aldus Swelheim. Het verwijt dat elke Nuon- klant vijftien gulden 'meebe taalt' aan het oplossen van Vi- tesses financieel probleem, noemde de topman onzinnig: „Een bedrag van zestig miljoen gulden vind je niet terug in de tarieven." De omzet van het energie- en waterbedrijf be draagt acht miljard, de winst ligt rond de miljard. De bijna 32 miljoen gulden die Vitesse bij Nuon al in het krijt staat, wordt omgezet in een lening met een looptijd van acht jaar. De eerste drie jaar hoeft geen rente en aflossing te worden betaald. Daarna moet vijf jaar lang jaarlijks 6,32 mil joen aan aflossing worden be taald plus rente volgens een op dat moment gangbaar percen tage. De lening geeft recht op 47,4 procent van het aandelen kapitaal van Vitesse Beheer BV, waarin ook de spelers zijn on dergebracht. Jaarlijks blijft Nuon 8,4 miljoen gulden beta len als sponsorbijdrage. De nu overgeboekte zeven tien miljoen gulden is bedoeld om het huidige geldtekort bij de eredivisieclub op te lossen. Voor de komende twee jaar kan Vitesse over nog eens tien mil joen gulden beschikken als er betalingsproblemen zijn. Nuon krijgt de meerderheid in de raad van toezicht, door het recht om drie van de vijf le den aan te stellen of hun be noeming goed te keuren. Be langrijke besluiten op financieel terrein moeten worden goedge keurd door Nuon. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Day van donderdag 24 februari: 4 - 9-10-12-16-20-29-34-38-46- 52 - 54 - 59 - 62 - 64 - 66 - 71 - 73 - 74 - 78. (onder voorbehoud) Toto 8a. Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 5 winnaars, elk f. 709,90; derde pri|S: 107 winnaars, elk f. 82.90. VOETBAL San Diego. Gold Cup. Halve finales: Colombia - Peru 2-1 (1-0). 39. Salazar 1-0 e.d, 52. Bonilla 2-0, 75 Palacios 2-1. Los Angeles. Gold Cup. Halve finales: Canada - Trinidad en Tobago 1-0 (0-0). 68. Watson 1-0. Finale: Canada - Colombia. TAFELTENNIS Kuala Lumpur. WK landenteams. Kwartfinales: Italië Nederland 3-1. Mon- dello - Heister 21-13 23-21. Min - Keen 13-21 21-16 21-10, Piacentim - Sung 22-24 19-21, Min - Heister 24-22 21-19 China - Zuid-Korea 3-0, Japan - Taiwan 3- 2, Zweden - Duitsland 3-0. Indeling halve finales: Italié - Zweden, China - Japan, Vrouwen-, om de 13e tot 17e plaats: Slowa kije - Nederland 3-0. Odoraova - Muller 17-21 21-18 21-16, Popova - Bakker 21- 17 21-16, Poliackova - Tebbe 17-21 21- 19 21-16. Nederland eindigt als 17e. Halve finales: Taiwan - Roemenië 3-2, Chi na - Zuid-Korea 3-1. New York. NBA. Indiana Pacers - Chicago Bulls 100-83, Washington Wizards - Phoenix Suns 83- 92. Charlotte Hornets - San Antonio Spurs 70-72, Minnesota Timberwolves - Los An geles Clippers 116-91, Dallas Mavericks - Utah Jazz 85-92, Houston Rockets - Den ver Nuggets 97-106, Portland Trailblazers - Orlando Magic 111-92, Vancouver Grizz lies- Boston Celtics 77-101. TENNIS Londen. Mannen, 1,8 miljoen gulden. BASKETBAL Tweede ronde: Kafelnikov (Rus/1) - Vacek (Tsj) 6-2 7-5, Enqvist (Zwe/4) - Kucera (Slw) 3-6 6-3 6-4, Pioline (Fra/6) - Taran- go (VSt) 6-3 6-4, Zabaleta (Arg) - Saulmer (Fra) 6-4 6-1, Federer (Zwi) - Ivanisevic (Kro) 7-5 6-3. Kwartfinales: Kafelnikov Santoro (Fra), Zabaleta - Rusedski (GBr), Pioline - Enq vist, Rosset (Zwi) - Federer. Mexico-Stad. Mannen, 1,8 miljoen gul- GOLF Carlsbad. WK machtplay, eerste ronde. Belangrijkste uitslagen: Lehman (VSt) Magee (VSt) 6-4, Parnevik (Zwe) - Harring ton (Ier) 2-1, Ozaki (Jap) - Couples 1 up, Mayfair (VSt) - Mickelson (VSt) Mayfair wint op 20e hole, Olazabal (Spa) - Parry (Aus) 1 up, Calcavecchia (VSt) - Price (Zim) 2-1, Westwood - Jobe (VSt) 3-1, Els (ZAf) - Langer (Dui) 2-1, Waldorf (VSt) - Singh (Fij) 2-1, Woods (VSt) - Campbell (NZI) 5-4, Duval (VSt) - Cabrera (Arg) 4-3, 0'Meara (VSt) - Norman (Aus) 1 up, Strie ker (VSt) - Janzen (VSt) 2-1Garcia (Spa) - Roberts (VSt) Garcia wint op 20e hole, Lo ve (VSt) - Browne 2-1. (Arm) 7-5 4-6 6-4, Koubek (Oos/4) - berg (Aus) 6-7 6-4 6-4, Squillari (Arg/&) - Agenor (Hai) 7-5 6-2, Gaudio (Arg) - Her nandez (Mex) 3-6 6-3 6-3. Oklahoma City. Vrouwen. 375.000 gul- Tweede ronde: Frazier (VSt/4) - Washing ton (VSt) 6-1 6-4, Panova (Rus) - Plischke (Oos/7) 3-6 6-2 6-3, Coetzer (ZAf/3) - Tanasugarn (Tha) 7-6 7-6. Kwartfinales: Seles (VSt/2) - Pitkowski (Fra/8) 6-0 6-0. TOUWTREKKEN HOCKEY Kuala Lumpur. Mannen, Sultan-Azlan- Shah-Cup. Maleisië - Zuid-Korea 4-5, Pakistan - Ca nada 2-1, India- Nieuw-Zeeland 2-1. Eindstand: 1. Zuid-Korea 6-16 (17-8), 2. Pakistan 6-16 (15-8), 3. Maleisië 6-9 (16- 14). 4. India 6-9 (10-10), 5. Duitsland 6- 7, 6 Nieuw-Zeeland 6-2, 7. Canada 6-1 Finale, zaterdag: Zuid-Korea Pakistan. Om plaats drie: Maleisië - India Om plaats 5; Duitsland - Nieuw-Zeeland. Slagharen. WK touwtrekken, clubteams. Mannen, tot 600 kg: 1. Beti Gazte (Spa), 2. Abadino (Spa), 3. Torrekolanda (Spa); tot 640 kg: 1. Bremore Farmers (Ier), 2. Glon Money (Ier), 3. 0KIA (Ned), 4. Hei denskip (Ned). Vrouwen tot 520 kg: 1Cosmo Ladies (Jap) 2. Kobelco Ladies (Jap), 3. Laioaka Eus- kai (Spa), 4. Teerns (Ned). WIELRENNEN Jativa. Ronde van Valencia. SCHAATSEN Kuopio. Testwedstrijd Finse Alternatieve Elfstedentocht. Mannen, 50 km: 1 Van Meggelen (Am sterdam) 1.24.26, 2. Peter de Vries (Hee renveen), 3. Stam (Sprang-Capelle), 4. Ha- 3. Hincapie (VSt). 4. Petito (Ita). 5. Jala bert (Fra), 6. Galvan (Spa), 19. Boogerd, 101. De Groot 5 34, 108. Moerenhout, 118 Van Bon 8.20, 119. Van der Ven, 123. Van Kessel, 154 Blijlevens 14.58 Niet vertrokken: Pantani (Ita). Uitgevallen: Bartoli (Ita) Algemeen klassement: 1 Di Grande (Ita) 13.35.38, 2. Jalabert 0.02, 3. Llorente (Spa), 4. Martinez (Spa), 5. Olano (Spa). 6. Dominguez (Spa), 11. Dekker, 19. Boo gerd 0.29, 83 Van Kessel 14.50, 101. De Groot 18.11, 102. Moerenhout, 128. Van der Ven 22.36, 141. Van Bon 26.28, 161. Blijlevens 35.11.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23