Rijkaards wil is wet onder Oranje vlag Tobberig Pecos wint overtuigend •tonald Koeman blijft bij Vitesse na garantie Nuon Vals spelen ïaase laat NK schieten Sport Tweede titel voor judoka Beukeboom ïA| >ter contract Dudek ■fdamFeyenoord wil het contract met Jurek Dudek open- ken. De Poolse doelman, wiens huidige verbintenis op 30 ju- !0O3 afloopt, kan voor nog eens twee jaren bijtekenen. De zet de Rotterdamse club is niet verrassend. Dudek is dit sei- de absolute uitblinker van zijn elftal in zowel de competi- als de Champions League. Diverse buitenlandse topclubs i] iden de prestaties van de 26-jarige keeper volgen. Zaakwaar- ner Jan de Zeeuw overlegt pas morgen na de interland i nkrijk-Polen met Jurek Dudek over het bod van Feyenoord. iifrEGENLeidenaar Hennie de Romijn heeft zijn contract bij met 1 jaar verlengd tot medio 2001. Hij is bezig aan zijn li ede seizoen in Nijmegen. „Volgens het geruchtencircuit iden nog een paar clubs voor me in de markt zijn, maar ik het bij NEC naar mijn zin en ik kreeg een goede aanbie- aldus de oud-speler van VTL en Roodenburg. De Romijn rdt morgen 32 jaar. ist voor Wout Schaap op 9 maart l eüi Wout Schaap gaat voor de derde keer een spelregeltest li n. De scheidsrechter uit Noordwijk, die wegens zijn leeftijd t est stoppen, dwong via een rechtszaak zijn terugkeer af. Hij ie te echter twee keer voor de spelregeltest. Schaap zegt zich drukke werkzaamheden niet voldoende te hebben kunnen f irbereiden. De nieuwe spelregeltest heeft plaats op 9 maart, ij ien Schaap slaagt, mag hij weer wedstrijden in het betaald 1 tbal fluiten. STVB gaat harder optreden Romijn langer bij NEC haag» De KNVB gaat het geweld op de voetbalvelden aan- w ken door zwaarder te straffen. De voetbalbond studeert op a mogelijkheid om bij ernstige incidenten niet alleen de spe lt maar ook de club aan te pakken. „Dan ontstaat er mis- 0 ien weer sociale controle", zegt Hans Lesterhuis, voorzitter de amateursectie van de KNVB. In het najaar zal hij met irstellen daarvoor komen. Ook is de bond in overleg met de n smus Universiteit in Rotterdam en ambtenaren van het mi- li lerie van VWS over een onderzoek naar de relatie tussen al- jfhtonen en geweld op het voetbalveld. Sjaak van der Kroon, rinager van de KNVB-districten West 3 en 4 (Zuid-Holland), ei nauw bij de voorbereiding van het onderzoek is betrokken: ii 5 je naar de namen kijkt die bij de tuchtcommissie passeren, is het vermoeden gerechtvaardigd dat veel van die mensen uit Nederland afkomstig zijn. Dat onderzoek moet ook uit ten wat we aan de situatie kunnen verbeteren." VKV-voorzitter afgetreden sfvuKMVKV zit sinds een week zonder voorzitter. Jan de sinds 1995 preses van de vierde club van Katwijk, is afge- x Ien omdat hij zich niet kon verenigen met de rest van het ie KV-bestuur. Secretaris Gerbrand Kuiper, die niet wil in gaan de precieze oorzaak van De Giers aftreden, benadrukt dat Je partijen 'in harmonie' uit elkaar zijn gegaan. „Mevrouw ej Gier zal dan ook het kantinebeheer van de club blijven voe- aldus Kuiper, die verwacht eind deze week de nieuwe ro|rzitter bekend te kunnen maken. aterpoloër dient aanklacht in 1 EÏLï Frans Langerhorst, speler van LZ' 1886, heeft een aan- ee ht bij de politie ingediend tegen een waterpoloër van ZPB, op 5 februari zijn neus brak. De 26-jarige Langerhorst, die isdien niet meer in actie is gekomen, is tot deze actie over- aan omdat het incident de beide scheidrechters was ont- n. „Er is dus niets op het wedstrijdformulier vermeld en rdoor kan de waterpolobond niets ondernemen. Dat kon ik over mij heen laten gaan. Deze speler verdient het niet om uit te gaan." riEK WILAAAR KORTLEEVER r( liel Maase moet het NK 1 llopen op 5 maart aan zich rtjrbij laten gaan. De loper Leiden Atletiek heeft te last van een ontstoken e|ibeurs in de knie. Door 1 aingsachterstand komt zijn deelname aan het WK Tlamoura (19 maart) in ge- r. in.<en injectie in het gewricht p Maase eind vorig jaar de klachten af en tijdens Halve Marathon van Eg- '8 ld (tweede) en een inter- onale cross in het Engelse 1 ham (zevende) legde hij 1 allend snel weer een goede 10 n aan de dag. Eind januari 15 hij in overleg met de 2 ichtse sportarts Vergou- voor eenzelfde behande- met een pijnstiller en on- ingsremmer in de linke- 22 ;el die hem al langer par- speelde. „In de revalidatie ik veel op de fiets geze- aldus Maase. „Om mijn enkel te ontzien heb ik het za del lager gezet en waarschijn lijk daarmee mijn knie weer overbelast." Verder dan afzeggingen voor de Italiaanse Vijf Mo lenscross (komend weekein de) en het NK wil Maase niet kijken. „Ineens gaat het hele crossseizoen aan me voorbij", aldus de 28-jarige nationaal kampioen van 1997 en 1998. „En voor de tweede keer op rij, want vorig jaar was ik ook Na het succesjaar 1999 is Maase dubbel genomineerd voor de Spelen, maar over vormbehoudseisen wordt nog overlegd tussen de atletiek- unie en NOC*NSF. Over zijn voorjaarsmarathon, hoogst waarschijnlijk in Rotterdam op 18 april, liet Maase zich nog niet uit. „Nummer één is nu van die knieblessure af te komen. Daarna twee weken opbouwen en dan zie ik hoe ver ik ben. Want komend na jaar moet ik echt top zijn." leiden willem spierdük Zwaargewicht Walter Beuke- boom is afgelopen weekeinde Nederlands kampioen judo ge worden in de klasse tot en met 20 jaar. De 18-jarige Hazers- woudenaar versloeg Grim Vuijste in de finale. Beuke- boom stond voor de derde ach tereenvolgende keer in de eindstrijd. Twee jaar geleden reidt zich op die wedstrijden Rob Henneveld." denk dat er bij de klasse boven werd hij kampioen, vorig jaar voor bij Mahorokan in Maas- De 18-jarige streeft emaar op 100 kilo wel zo'n 25 deelne- eindigde hij als tweede. sluis. „Er zijn maar vier clubs het WK op het podium te ko- mers zullen zijn." Beukeboom hoopt zich de in Nederland waar aan topjudo men. „Dat is moeilijk, want Daarna richt hij zich op een komende maanden te plaatsen wordt gedaan. Ik ben in Maas- vooral uit het voormalig Oost- loopbaan bij de senioren, voor het WK junioren, in okto- sluis terechtgekomen omdat ik blok verschijnen jongens aan „Mijn tegenstander van afgelo- ber in Tunesië. De judoka be- goed overweg kan met trainer de start van 130 tot 140 kilo. Ik pen weekeinde, Grim Vuijste, werd derde bij de senioren. Een derde plaats moet ook voor mij mogelijk zijn." Uitein delijk wil Beukeboom naar de Olympische Spelen. „Voorlopig heb ik Dennis van der Geest voor me. En per land kan er maar één naar de Spelen. Maar je weet nooit hoe het loopt. Van der Geest zal toch ooit wel eens een keer stoppen." Bondscoach doet Gerets geen toezegging over Van Nistelrooij Bondscoach Frank Rijk aard roept geen vervangers op voor Frank de Boer en Pierre van Hooijdonk, die zich met blessures afmeld den voor de oefeninterland morgen tegen Duitsland. Rijkaard verkiest een korte voorbereiding met een se lectie van twintig spelers op de dertiende wedstrijd van Oranje onder zijn lei ding. Na het afmelden door Van Hooijdonk houdt de bondscoach nog altijd vijf spitsen over: Dennis Bergkamp, Patrick Klui- vert, Ruud van Nistelrooij, Jerrel Hasselbaink en Roy Makaay, die voor het eerst door Rijkaard werd uitge nodigd. amsterdam gpd Voor één van hen, Nederlands topscorer Van Nistelrooij, zag diens clubtrainer Eric Gerets morgen graag een beperkte rol weggelegd. PSV-coach Gerets zei afgelopen weekeinde dat hij zich tot Rijkaard zou richten met het verzoek Van Nistelrooij slechts een halve wedstrijd te laten spelen. Voor PSV wacht vrijdag alweer het competitie duel bij Roda JC. Gisteren hebben Rijkaard en Gerets contact gehad. Een toe zegging heeft Gerets niet gekre gen. „We hebben afspraken ge maakt om in de toekomst mis verstanden over dit soort zaken te voorkomen", zei Rijkaard na de eerste training in de Arena, morgen ook het decor voor het treffen met de Duitsers. Onder de vlag van Oranje is zijn wil wet, maakte de jonge bondscoach duidelijk. „Ik heb Gesprek aan de zijlijn bij de training van Oranje in de Arena. Clarence Seedorf praat met Ron Zwerver. De volleyballer loopt stage bij de KNVB voor zijn studie sportmanagement bij de Groningse universiteit. foto anp oog voor het belang van het bij de spelers zelf geen enkel grip opbrengen voor het stand- weer tegen Roda, dat is zwaar. Nederlandse clubvoetbal, maar probleem: ze vergeten hier het punt van zijn clubtrainer. Maar Maar op dit moment kijk ik al- we zijn hier bezig met het Ne- gebeuren bij hun club. Als ik hij richt zich gaarne, en met on- derlands elftal. Zo beleven de wil dat Van Nistelrooij tegen verholen hoop, naar de wensen spelers dat gelukkig ook. Alle Duitsland 90 minuten speelt, van Rijkaard. Van Nistelrooij: data van de interlands zijn be- dan speelt hij die. Dat weet Ge- „Ik heb er weinig van meege- kend. Als spelers worden opge- rets ook. En hij beseft dat het kregen. Maar ik kan me voor roepen, komen ze onder de hier een normale zaak is." stellen dat Gerets met zo'n leen naar deze interland. Ik speel het liefst negentig minu ten. Nederland - Duitsland, wie zou dat niet volledig willen meemaken?" Van Nistelrooij was in no- geldende voorwaarden. Ik proef De speler in kwestie kan be- zoek komt. Twee dagen later vember 1998 ook van de partij, toen Nederland en Duitsland elkaar in Gelsenkirchen troffen (1-1). Het was de derde oefen interland in de lange aanloop naar Euro 2000. Oranje toonde destijds in de eerste helft mis schien wel het beste voetbal tij dens het regime van Rijkaard, dat voorts vele tegenvallers (twee nederlagen, negen gelijke spelen, één zege) opleverde. Van Nistelrooij werd in Gelsen kirchen nog overrompeld door het niveau. Maar inmiddels is de door vele internationale clubs begeerde spits, die afgelo pen weekeinde zijn 28ste com petitietreffer van dit seizoen maakte, beduidend verder in zijn ontwikkeling. Op jacht naar een onderhand wenselijk aansprekend resul taat voor Rijkaard verzamelden de 20 Oranje-spelers zich giste ren rond het middaguur in Am sterdam. 's Avonds werd in de Arena een lichte training afge werkt. Bij het afronden op de goal betrok Rijkaard Bergkamp, Van Nistelrooij en Makaay. Hij liet hen ook beurtelings even op de rechtervleugel voorzetten geven. Het is de verwachting dat één van de drie morgen vanaf rechts zal spelen. Rijkaard wilde nog niets zeg gen over zijn plannen met de aanvallers. Na de training nam hij Makaay, voor het eerst sinds 1997 bij Oranje, apart. Maar op toespelingen op een basisplaats voor de oud-Vitesse-spits, die dit seizoen bij de Spaanse kop loper Deportivo la Coruna al twaalf maal scoorde, ging Rijk aard niet in. „Het is voor hem belangrijk dat hij er weer bij is. Dit heeft hij lang gewild. Het is goed dat hij er nu aan kan rui ken. Maar het feit dat ik Makaay heb opgeroepen, wil niet zeg gen dat hij ook speelt. Er komt nog een aantal wedstrijden waarin we spelers kunnen tes ten." De Treffers aan de leiding tafeltennis ron hoogendam Op de derde speeldag konden de regioclubs uitkomend in de landelijke tafeltenniscompetitie terugzien op verdienstelijke re sultaten. Vanwege het Neder lands Kampioenschap in Utrecht op 4 en 5 maart komen de clubs pas weer op 11 maart in actie voor de vierde speel ronde. Pecos overtuigde in en tegen Amstelveen met 7-3, maar de situatie is voor de Oegstgeester ploeg verre van rooskleurig. Re- né Waterreus had een goede dag, getuige drie winstpartijen. Marco van der Meijden liet een steekje vallen, Dennis Visser ondervond twee keer hinder van een betere tegenstander. De mannen van Rijnsoever haalden tegen degradatiekandi daat Delta Impuls verwoestend uit. In de eigen zaal onder streepte het Katwijkse team het klasseverschil met de arme Heerenveense bezoekers met een 10-0 zege. Koploper in groep 1 van deze klasse is DTV, dat vijf punten meer heeft dan het trio Marcel Warmerdam, Armin Ramic en Hidde de Smet. In groep 3 van de tweede divisie leden de reserves van Rijnsoever een ruime neder laag tegen Avanti. De Hazers- woudse ploeg was met 8-2 te sterk en staat nu twee punten voor op het Goudse Ilac, dat ge lijkspeelde tegen Hotak'68 2. Martin Groenewold bleef op nieuw ongeslagen, Ronald Pee ter en Jaap Schilperoort kwa men in Katwijk tot twee zeges. Mede dankzij drie klinkende overwinningen van Remco van der Does sloot Pecos 2 het duel tegen Victoria af met een 6-4 winst. In Hilversum kwamen Reitsma en Schipaanboord niet verder dan een winstpotje, waardoor de Oegstgeestenaren met een tweede plaats genoe gen moeten nemen achter het Middelburgse 't Zand 2, dat twee punten meer heeft. De Treffers doen ook dit sei zoen goed mee in de derde di visie. Na de 8-2 thuisoverwin ning dwong de Veense ploeg, waar Ron en Rico van Veen bei den drie zeges pakten en Kish Prashad slechts één, de eerste plaats af. Victoria 2, dat Pecos 3 op zijn derde 10-0 nederlaag trakteerde, is een goede tweede met 17 punten uit twee duels. In de vierde divisie 14 verlo ren de mannen van Play Fair met 6-4 van TSO. Van der Voort won tweemaal, Hoogendam en Mollers scoorden beiden één keer. Bij de Purmerendse oppo nent bleek Peter Dudock, ex- eredivisiespeler, een niet te ne men obstakel. De tegenvallende Leimuidense ploeg is inmiddels onder de rode streep gezakt. Vrouwen De vrouwen van Pecos zijn door de 7-3 nederlaag bij De Korenberurs 2 weer in de on derste regionen van de tweede divisie beland. Bij de Schie- damsen, waar ex-Oegstgeest- speelster Janine Huiden twee maal won, bleek Daniëlle Maas een plaag. Ook voor Iris Sjaar- dema, die nog wel twee zeges boekte. Docos won in de derde divisie met 7-3 van Tanaka en stijgt naar de derde plaats. Naast een keurige 'drie' voor Jing Wu was er lof voor inval ster Corine de Jong, die twee vrouwen uit Etten-Leur be dwong. 'ur definitief dicht voor Aalbers Ira io| ld Koeman blijft bij Vitesse. Gisteravond d< de hoofdtrainer van de machtige sponsor go N de garantie dat hij komende zomer enke- ioi ïkopen kan gaan doen. Met het aanblijven ui (oeman heeft NUON een belangrijke slag ar gen. Want het vertrek van de populaire trai- rd ou de druk op de sponsor, en daarmee de ar keer van Karei Aalbers, enorm hebben ver eman voerde gisteren laat op de avond een twee uur durend spoedoverleg in een hotel aosterbeek, waar ook zijn zaakwaarnemer Ger Lagendijk, interim-voorzitter Jan Konings en de NUON-topmannen Peter Knoers en Tob Swelheim bij aanwezig waren. De debuterend hoofdtrainer had gedreigd met zijn vertrek, indien NUON de afspraken niet na zou kunnen komen die Koeman had gemaakt met de afgezette voorzitter Karei Aalbers. „Mij is duidelijk geworden dat NUON met Vitesse verder wil op de weg die de club is ingeslagen", zei Koe man tegen middernacht op een inderhaast be legde persconferentie. „De visie van NUON als sponsor is nog steeds hetzelfde. Het is nog steeds mogelijk om de ploeg te versterken. En dat zal dan ook gebeuren. Dat is voor mij voldoende." NUON gaf Koeman mondeling de garantie dat de sponsor de geldkraan open zal blijven hou den. Koeman: „Ik heb alleen gezegd dat ik duide lijkheid wilde. Het eerste contact, meteen na het vertrek van Aalbers, was vrij summier. Nu heb ben we het hele verhaal besproken en is mij de hele situatie duidelijk geworden. Daarin hoeft natuurlijk niet alles zwart op wit te staan." Op verzoek van de 36-jarige trainer kwam ook de eventuele terugkeer van Karei Aalbers ter sprake. „Ronald wilde weten in hoeverre er be wegingsruimte was", zei Knoers. „We hebben hem snel duidelijk gemaakt dat we zonder Karei Aalbers verder wülen met Vitesse." Koeman: „Het enige wat ik hierover wil zeggen, is dat ik in een heel moeilijke situatie zit. Ik wil geen partij kiezen. Ik wil alleen mijn vak uitoefe nen. En heb in de hele zaak ook geen hand ge had, omdat de voorgeschiedenis al in werking was toen ik bij Vitesse binnenkwam. In het hele verhaal kan ik niets doen, maar ik moet wel een beslissing nemen. Het is ook mijn toekomst." En: „Ik kon het goed vinden met Karei. Maar hoe hard het ook klinkt, de club is te allen tijde het belangrijkste. Ik heb het goed naar mijn zin bij Vitesse. Het voetbal is redelijk, er zit een stij gende lijn in. Daarom heb ik de beslissing geno men dat ik graag bij Vitesse wil blijven." SCOREBORD PRIJSVRAGEN 5 - 7 - 11 - 18 - 24 - 42. Reservegetal: 44. Eerste prijs: 1 C\ bruto f. 1.300.000,00; tweede prijs: 1 winnaar, bruto f /i 3,00; derde prijs: 84 winnaars, elk f. 1.000,00; vierde M 05 winnaars, elk f. 250,00; vijfde prijs 3.862 winnaars, 5,00; zesde prijs-, 2.811 winnaars, elk f 10,00; zevende 3.235 winnaars, elk f. 5,00. iel 7: 336737 Zes cijfers, geen winnaar; vijf cijfers: 5 win- elk bruto f. 10.000,00; vierde cijfers. 27 winnaars, elk f. DO; drie cijfers 302 winnaars, elk 100,00; twee cijfers: rs. elk 10,00. mer 7. 1 - 1 - 1 - 3 - 3 - 3 - 1 - 3 - 2 - 1 - 3 - 1 - 2. prijs: geen winnaar; tweede prijs: 1 winnaar, bruto f. ,J0. derde prijs: 7 winnaars, elk bruto f. 2.666,30. V lay van zaterdag 19 februari: 2 - 5 - 7 - 12 - 20 - 21 - 22 - 'i - 33 - 35 - 44 - 48 - 49 - 56 - 58 - 59 - 64 - 74 - 79. lay van maandag 21 februari: 14 - 18-21 - 27 - 28 - 30 - 'ji -49-51-53-54-61-63-64-65-72-75-78-80 tyi oorbehoud) Straffen betaald voetbal: Eén wedstrijd: Lambooij (AD0 Den Haag), Van Aerde (Dordrecht 90), Van de Rijt (Eindhoven), Visser (FC Groningen), Van der Haar (FC Zwolle), Van Steeg (FC Zwolle), Van Vossen (Feyenoord), Konterman (Feyenoord), Zegrean (Fortu- Sittard), Langenberg (GA Eagles), Frankel (De Graafschap), Te Nederland 3-5, 4. Zweden, Taiwan 3-4, 6 Rusland 3-3. Vrouwen, groep A, derde ronde: Zweden - Nederland 3-0. China - Litouwen 3-0, Taiwan - Wit-Rusland 3-0. Vierde ronde: Nederland - Taiwan 1-4. China - Wit-Rusland 3-0, Zweden - Litouwen 3-0. Stand: 1. China, Taiwan 4-8, 3. Zweden 4-7, 4. Nederland 4-5, 5. Wit-Rusland 4-5, 6. Litouwen 4-4. TENNIS VOETBAL divisie: Haarlem - RBC 1-2 (1-2) 3. Van Galen 0-1, 4. Van 1-2, 31 Naciri 1-2 Scheidsrechter: Haverkort. Toeschou- 200 Gele kaart: Oostrom (Haarlem), Bozovic, Hellemons BASKETBAL New York. NBA: New York Knicks - LA Clippers 87-76, Indiana Pacers - Dallas Mavericks 94-93, Cleveland Cavaliers - Vancouver Grizzlies 109-108, Detroit Pistons - Miami Heat 95-87, San Anto nio Spurs - Phoenix Suns 89-98, Denver Nuggets - Sacramento Kings 123-117, Utah Jazz - Atlanta Hawks 96-94, Portland Trail- blazers - Boston Celtics 105-92. TAFELTENNIS Kuala Lumpur. WK landenteams, mannen, groep B, tweede ronde: Nederland - Taiwan 3-1. Zweden - Rusland 3-0, Frankrijk - Slowa kije 3-0 Derde ronde: Nederland - Frankrijk 1-3. Zweden - Taiwan 3-1, Rusland - Slowakije 0-3. Stand: 1. Zweden 3-6, 2. Frankrijk, Londen. Mannen, 1,8 miljoen gulden. Eerste ronde: Rusedski (GBr/5) - Clement (Fra) 6-3 6-4, Hrbaty (Slw/7) - Pavel (Roe) 6-4 6-3, Vacek (Tsj) - Johansson (Zwe) 6-3 6-2, Santoro (Fra) - Safin (Rus) 4-6 6-2 6-4, Rosset (Zwi) - Ljubicic (Kro) 6-4 6-4. Mexico City. Mannen, 1,8 miljoen gulden. Eerste ronde: Agenor (Hal) - Diaz (Spa) 6-3 6-4. Stanojtsjev (Bul) - Di Pasquale (Fra/8) 6-1 7-5, Sqillari (Arg/7) - Blanco (Spa) 3-6 6-4 6-1. Hernadez (Mex) - Tieleman (Ita) 6-2 6-4. Hantschk (Dui) - Marin (CRi) 7-6 3-6 6-0, Meligeni (Bra) - Bruguera (Spa) 7-6 7-6, Koubek (Oos) - Portas 6-1 6-3. Oklahoma. Vrouwen. 350.000 gulden. Eerste ronde: Dechy (Fra/5) - Molik (Aus) 7-5 6-0, Grande (Ita) - Po (VSt) 7-5 7-6. Ranglijsten Vrouwen: 1 Hingis (Zwi) 5734 punten, 2. Davenport (VSt) 5190, 3. Venus Williams (VSt) 3903, 4. Serena Williams (Vst) 3512, 5. Tauziat (Fra) 2550, 6. Pierce (Fra) 2467, 7. Halard (Fra) 2025, 8. Martinez (Spa) 1981, 9 Koernikova (Rus) 1908, 10. Testud (Fra) 1771, 70. Boogert 499 (88), 95. Hopmans 321 (102), 98. Oremans 316 (89). 100 Noorlander 313 (94). Mannen, champions race: 1 Agassi (VSt) 200 punten, 2. Kafelni kov (Rus) 166, 3. Norman (Zwe) 153, 4. Kiefer (Dui) 134, 5 He witt (Aus) 100, 6. Sampras (VSt) 90, 7 El Aynaoui (Mar) 85. 8. Henman (Eng) 73, 9 Santoro (Fra) 71. 10. Philippoussis (Aus) en Golmard (Fra) 70. 12. Pioline (Fra) 67, 33. Schalken 29. 81 Sluiter. Van Lottum en Siemerink 10. 104 Krajicek en Wessels 7. Plaatsingslijst: 1 Agassi 5045. 2. §ampras 2811 (3), 3. Kafelni kov 2670 (3), 4. Kiefer 2435, 5 Norman 2137, 6. Kuerten (Bra) 2056, 7 Rios (Chl) 1845 8 Krajicek 1655, 9. Lapentt. (Ecu) 1641. 10 Pioline (Fra) 1549, 51 Schalken 717 (50), 81. Van Lottum 495.(68), 98. Siemerink 421, 104. Wessels 381, 140. Sluiter 274. ZEILEN Mar del Plata. WK Mistral, eindstanden, mannen: 1 Kaklamana kis (Gri) 38 punten, 2. Mcintosh (Gri) 39, 3. Espinola (Arg) 47. 37. Van Geemen 196, 40. Van Dijk (Ter Arr) 212 Auckland. America's Cup, Tweede race: Nieuw-Zeeland verslaat Prada Challenge (Ita) met 2 minuten 43 seconden. Stand na twee races: 2-0 voor Nieuw-Zeeland. (Kamerbeek Wanneer je naar de stand in de hoofdklasse A kijkt, zie je dat daar de club 'Zwart Wit '28' is vermeld. Uit Rotterdam. De club kan de hoofdklasse ei genlijk net niet aan. Niet zo ver wonder lijk, want Zwart Wit '28 heeft geen cent te mak ken. Aan het eind van vorig seizoen liet de Rotter damse vereniging weten met 35.000 gulden het team bij elkaar te kunnen houden. Ter infor matie: met dat bedrag 'koop'je in deze regio misschien twee goede spelers. Het zou de club sieren wan neer ze zich bij de nederlaag zou neerleggen. Niemand zou de club degradatie kwalijk ne men. Nee, de Rotterdammers zouden slechts bewondering oogsten door met beperkte middelen toch nog zo kranig tegenstand te bieden. De club doet dat niet. Die heeft besloten om vals te spelen. Het was de bedoeling dat John de Wolf afgelopen zaterdag zijn debuut zou maken tegen ARC. De voormalig speler van Feyenoord was ontslagen bij Helmond Sport - niemand weet waarom - en dacht het seizoen uit te spelen bij Zwart Wit '28. Competitievervalsing, John de Wolf dit toestaat, speelt Pim Lange- veld (nu nog prof bij ADO Den Haag) volgende week bij Ter Leede, staat Bram Marbus (Sparta) volgende week bij Noordwijk in de spits, bezet Er- win Her mes (Wil lem II) volgende week de linker flank bij Rijnsburg- se Boys, loodst Pa trick Kal- kema (ADO Den Haag) Al pheuse Boys naar a de eerste klasse en hoiuit Alf- ons Groe nendijk UVS in de hoofdklas- foto gpd se. Leuk ge probeerd van Zwart Wit '28. Het is de club niet eens kwalijk te nemen dat die het probeert. Het zou de club sie ren als ze zich bij de afwijzing van de KNVB zou neerleggen Maar nee, de club denkt recht te hebben op 'vals spelenEr komt wellicht een kort geding waarbij Zwart Wit '28 het recht op voetbal van John de Wolf bepleit. Straks meent de club nog recht te hebben om het Rotterdamse doel een me ter te mogen verkleinen, met vijftien man te spelen. Een club in de regio schijnt te hebben geprotesteerd tegen de mogelijke overgang van De Wolf naar Zwart Wit '28. Het is terecht. Maar mooier is om Zwart Wit 28 - met John de Wolf - met een gezamelijke in- elke club waarbij het niet loopt spanning te degraderen naar wil natuurlijk wel een ex-in- de eerste klasse, ternational inlijven. Waar de club thuishoort. Zelfs de KNVB ziet in dat dit niet kan. Als de voetbalbond WILLEM SPIERDIJK

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21