'Eigenaar goudmijn moet boeten voor milieuschade' Jongeren bepalen bij verkiezing de toekomst van Iran Buitenland VS bekritiseren Israëlische bommen op burgerdoelen Chirac geeft Oostenrijkse EVP-leden geen hand Milosevic herkozen als leider socialisten Servië Veel buitenlanders bij beëdiging president Mesic Merz voorzitter CDU/CSE irinovski geen presidentskandidaat g(OU_i De Russische kiesraad heeft gisteren geweigerd Vladi- fZjïrTnovski te registreren als kandidaat voor de presidents- Jciezingen van 26 maart. Volgens de raad heeft de ultranatio- list verzuimd op te geven dat zijn zoon een klein apparte- ,nt bezit in Moskou. Zjirinovski gold dit jaar niet als kansheb- de race om het presidentschap. De kandidatuur van de [vormingsgezinde Konstantin Titov voor het presidentschap >rd wel aanvaard. Eerder registreerde de kiesraad al de kandi- [uur van de huidige interim-president Vladimir Poetin, com- mistenleider Gennadi Zjoeganov, de linkse Alexej Podberjoz- en de rechtlijnige gouverneur Aman Toelejev. Poetin is arbij de grote favoriet en zou kunnen rekenen op bijna zestig Dcent van de stemmen. apporteur mensenrechten Tsjetsjenië «ou- Interim-president Vladimir Poetin heeft Vladimir Ka- lanov benoemd tot speciale rapporteur voor de mensen- hten in Tsjetsjenië. Hij moet nagaan of Russische militairen mensenrechten in de Kaukasische republiek hebben ge- ionden. Internationale organisaties als Human Rights Watch Amnesty International hebben Russische soldaten ervan be- luldigd dat zij Tsjetsjeense burgers hebben gemarteld en ge muteerd. Het leger heeft de aantijgingen tegengesproken. ndiër laat trein voet amputeren wpELHi - Een werkloze Indiër die last had van koudvuur in ivoet, heeft het lichaamsdeel aflaten rijden door een trein idat hij geen geld had voor een amputatie in het ziekenhuis, meldt de krant Indian Express vrijdag. De 45-jarige Narsingh rla, vader van drie kinderen, legde zijn rechterbeen vlakbij nbay op de rails. Nadat de voet eraf was gereden, verloor hij il bloed. Hij is in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis tracht. Een professionele amputatie in een ziekenhui^ had ia 780 gulden gekost, aldus de publicatie. okslagen voor buitenechtelijke seks au» Een jong Nigeriaans stel is veroordeeld tot honderd kslagen ieder omdat het seks voor het huwelijk heeft gehad. 1 heeft een juridische bron in het Afrikaanse land gisteren ge el. Het vonnis werd woensdag uitgesproken door de islamiti- e rechtbank van Zamfara. In die noordelijke provincie is de mitische wetgeving, de sharia, in januari ingevoerd. Een ttienjarige jongen en zijn zestienjarige verloofde werden uldig bevonden aan het hebben van buitenechtelijke seks. is een overtreding van de islamitische wetten, aldus de htbank. De straf van de jongen werd onmiddellijk uitgevoerd irde ogen van zijn verloofde. Het meisje kreeg uitstel van de kslagen omdat ze ziek zou zijn. rouw als mensenoffer onthoofd fdelhi» Twee mannen in de Noord-Indiase deelstaat Tripura iben een vrouw onthoofd als mensenoffer. Voordat zij meer uwen konden onthoofden, werden zij door de politie gepakt, lens hun verhoor verklaarden de mannen dat zij door de ri- e moorden verlichting hoopten te bereiken. Die geestelijke it moest ze de weg naar een schat wijzen, aldus de krant idustan Times vrijdag. f doden door dengue Suriname AMARiBOEen dengue-epidemie in Suriname heeft tot nu toe nensen het leven gekost. Afgelopen week overleden drie kin- en aan de gevolgen van de ziekte, die wordt overgebracht reen muskiet. De autoriteiten spreken van de ergste epide- in de Surinaamse geschiedenis. Minstens duizend mensen in de afgelopen maanden met verschijnselen van dengue in ziekenhuis opgenomen. De ziekte, ook wel knokkelkoorts oemd, heeft de armste wijken in de hoofdstad Paramaribo ergste getroffen. paratisten weer actief in Atjeh daatjeh Indonesische veiligheidstroepen hebben in een p in de provincie Atjeh volgens de Indonesische politie zeker separatisten omgebracht. De doden vielen toen zo'n twee- iderd militairen en politieagenten het dorp Panggung be rmden. Leiders van de rebellen konden niet zeggen of de zes len zijn gevallen onder hun strijders of onder de burgerbe- ling. ivare onderdrukking op Cuba MD De onderdrukking op Cuba is in tien jaar niet zo zwaar reest. Mensenrechtengroeperingen stellen dit aan de hand eigen onderzoek. Het meest verontrustend noemen zij de uwe praktijken van politie en veiligheidsdiensten om opge- te dissidenten gevangen te houden op geheime plaatsen en met doodschieten te bedreigen. Een van de meest vooraan- inde Cubaanse mensenrechtenactivisten, Elizardo Sanchez, idt de repressie zoveel mogelijk bij. Volgens hem zijn van be- november tot eind januari 304 dissidenten korte tijd vastge- ïden. De bewegingsvrijheid van 201 mensen is beperkt en er 22 tegenstanders van het regime zitten vast in afwachting" een proces. oogste toren Europa in Malmö ckholm Het Zweedse parlement heeft gisteren ingestemd 1de bouw in Malmö van de hoogste toren van Europa. Het de bouwwerk, de Scandinavian Tower, wordt 325 meter ig, vijf meer dan de Eiffeltoren. Dat meldt de Zweedse krant nska Dagbladet. De toren wordt geheel opgetrokken uit glas staal. De 85 verdiepingen bevatten onder meer 700 hotelka- rs, 50 appartementen, tien kantoorruimten, restaurants, een :otheek en een conferentiecentrum. Tegen de bouw was veel test gerezen van architecten en politici. Het enorme gebouw „op tastbare wijze de natuurlijke en culturele omgeving be- adigen". J, VS en Rusland praten samen jiBONDe ministers van buitenlandse zaken van de Europese ie, de Verenigde Staten en Rusland zullen in maart voor het i in de geschiedenis overleg voeren. Portugal, dat momen- het voorzitterschap van de EU bekleedt, ontvangt de minis- op 2 en 3 maart in Lissabon. De Amerikaanse minister van lenlandse zaken Albright en haar Russische ambtgenoot ïov zullen in Lissabon afzonderlijk spreken met Europese ctionarissen, onder wie de hoge vertegenwoordiger voor het tenlands beleid Solana. eer bewijs voor opwarming aarde lingtonVoor de tweede keer binnen een maand zeggen erikaanse wetenschappers harde bewijzen te hebben voor versterkte broeikaseffect op aarde. Onderzoekers van de Na- lal Oceanic and Atmospheric Administration stellen in het enschappelijk blad Science dat de temperatuur op aarde de slopen twintig jaar met gemiddeld 0,05 tot 0,08 graad per is gestegen. In januari trokken wetenschappers van de erikaanse Nationale Academie voor Wetenschappen dezelf- ünclusie. De verbranding van olie, kolen en gas wordt vrij meen beschouwd als een van de belangrijkste oorzaken van versterkte broeikaseffect. Uvalu mag 189e lidstaat VN worden [York De VN-Veiligheidsraad heeft gisteren het eiland Tu- in de Stille Oceaan aanbevolen als 189e lidstaat van de vol- inorganisatie. Zodra de Algemene Vergadering op een nog te stellen datum het verzoek tot toetreding van Tuvalu heeft ewilligd, komt het doel van 'universaliteit' van de VN een >je dichterbij. Dan zijn er nog maar drie landen in de wereld n lid: Zwitserland, de Vaticaanstadstaat en Taiwan. Tuvalu ft zo'n 10.500 inwoners. In Zwitserland, dat een eeuwenou- raditie van neutraliteit heeft, worden momenteel handteke- ingezameld voor een referendum over toetreding tot de Eurocommissaris houdt Australisch bedrijf en Roemeense staat verantwoordelijk baia mare ap Het Australische bedrijf Esmeralda Exploration en de Roemeense staat, de eigenaars van de goudmijn Aurul in het Roemeense Baia Mare, zullen mogelijk zelf moeten op draaien voor de kosten van de enorme milieuschade die is ontstaan nadat op 30 janu ari een grote hoeveelheid cyanide uit een bassin van het bedrijf was gelekt. Eurocom missaris Wallstroem van milieubescherming heeft dat gisteren gezegd tijdens een be zoek aan het rampgebied, dat zich inmiddels uitstrekt langs het stroomgebied van de Tisza, de Szamos en de Donau in Hongarije, Joegoslavië en Roemenië. nale task force die de schade door het cyanidelek moet eva lueren en maatregelen moet treffen om de gevolgen van de vervuiling zo klein mogelijk te houden. Roemeense boeren hebben al gezegd dat hun vee stapel te lijden heeft onder de cyanidebesmetting. Dieren sterven en akkers rond Baia Mare, in de noordwestpunt van Roemenië, zijn vervuild. De Wereldgezondheidsorga nisatie en Joegoslavische ecolo gen hebben gezegd dat de schade op de lange termijn enorm kan zijn. Daarbij speelt dan niet alleen het cyanide een Boekarest liet gisteren voor het eerst blijken de ernst van de si tuatie onder ogen te zien. Mi nister van milieu Romica To- mescu ontkende dat zijn rege ring tot nu toe had geprobeerd de omvang van het probleem te minimaliseren, maar hij gaf wel toe dat de milieuramp voor Roemenië op een uiterst verve lend moment komt, net nu het land toetredingsgespekken met de Europese Unie is aangegaan. Australië heeft hulp inmid dels aangeboden bij het schoonmaken van de vervuilde rivieren. De Australische minis ter van milieu Robert Hill zei dit vandaag na afloop van een on derhoud met de Hongaarse ambassadeur in Australië, Ist- van Gyurk. Volgens de ambas sadeur draagt Australië morele verantwoordelijkheid draagt de activiteiten van Australische be drijven in het buitenland. Eurocommissaris Wallstroem gaf zonder in details te treden aan dat de EU bereid is te pra ten over het vrijmaken van gel den voor het helpen opruimen van de milieuschade. Ze pleitte voor de oprichting „binnen en kele weken" van een internatio- rol, maar vooral de gevaarlijke concentraties lood en andere zware metalen die zijn vrijgeko men. De autoriteiten in Oekra- ine troffen gisteren in afwach ting van het vervuilde water via de Donau alvast de nodige voorzorgsmaatregelen. In het zuiden en westen van het land is de inname van Donauwater voor huishoudelijk gebruik ver boden. Het besmette water zal Oekraïne volgende week berei ken. Volgens het Australische moederbedrijf van de goudmijn Aurul, Esmeralda Exploration, is nog steeds niet is bewezen dat het bedrijf verantwoordelijk is voor de milieuramp. Direc teur Brett Montgomery van het bedrijf zei de onderzoeken naar de ramp, die zijn geopend door onder meer de Verenigde Na ties en de EU, te verwelkomen. brussel anp-afp-belga De Franse president Chirac weigert de hand te schudden van de Oostenrijkse leden van de christen-democratische fractie in het Europees Parle ment. Een receptie voor de fractie,, begin maart op het pre sidentiële Elysée-paleis, gaat daardoor niet door. De 233 eu roparlementariërs van de Euro pese Volkspartij (EVP) houden in Parijs hun jaarlijkse studie dagen. Chirac laat met zijn weigering nog eens zijn afkeuring hlijkcn over de regeringssamenwerking tussen de O VP en de extreem rechtse FPÖ van Jörg Haider. CDA-europarlementariër Maij vond Chiracs opstelling „niet hoffelijk en vreemd". „Hij gaat wel naar het Franse parlement waar leden van extreem-rechts deel van uitmaken." De acteur Arnold Schwarze negger heeft zich aangesloten bij de storm van kritiek op de regeringsdeelname van ex treem-rechts in zijn geboorte land Oostenrijk. Hij voelt zich 'beledigd' door de uitlatingen Jörg Haider over buitenlanders en immigranten, zo meldt hij in een Amerikaans weekblad. Schwarzenegger is in 1983 Amerikaans staatsburger ge worden. De Belgische minister van buitenlandse zaken Michel steunt de Oproep van zijn Ne derlandse collega Van Aartsen om massaal de opening bij te wonen van het Europees cen trum tegen racisme en vreem delingenhaat in Wenen. Het waarnemeningscentrum in de Oostenrijkse hoofdstad gaat op 7 april officieel open. Ook voor zitter Prodi van de Europese Commissie is aanwezig. Vol gens Van Aartsen zouden de EU-ministers van buitenlandse zaken een krachtig politiek sig naal afgeven als ze ook naar Wenen zouden afreizen. Hijzelf gaat in elk geval. De Oostenrijkse Sociaal-de mocratische partij (SPÖ) heeft gisteren Alfred Gusenhauer aangewezen als voorzitter. Hij is de opvolger van oud-bonds kanselier Viktor Klima, die zijn partijleiderschap neerlegde on tlat vier maanden van coalitie besprekingen met de conserva tieve Volkspartij (ÖVP) waren misgelopen en zijn SPÖ voor het eerst sinds jaren buiten het kabinet bleef. Oppositie blijft weg bij verkiezingen - washington rtr-ai Demonstranten protesteren bij de Amerikaanse ambassade in Beiroet, zwaaiend met de Libanese weken geëscaleerd. De gewelddadigheden worden beschouwd als een ernstige bedrei ging voor de broze contacten tussen de aartsrivalen Israël en Syrië, de feitelijke machthebber in Libanon. De ministeries van buitenlandse zaken in Jordanië, Koeweit en Egypte ontboden woensdag de Amerikaanse ambassadeurs in hun landen. Ze vroegen de diplomaten er bij Washington op aan te dringen een einde te maken aan het Israëlische optre den in Libanon. Rubin benadrukte dat Israël en Libanon zich moeten houden aan afspraken uit De Verenigde Staten hebben gistreren voor het eerst openlijk kritiek geuit op de recen te aanvallen van het Israëlische leger op burgerdoelen in Libanon. Woordvoerder Rubin van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken, tekende wel aan dat de pro-Iraanse Hezbollah in Libanon vooral verantwoordelijk is voor het opgelaaide ge weld. De strijd tussen het Israëlische leger en de pro-Iraanse, door Syrië gesteunde ver zetsbeweging Hezbollah is de afgelopen 1996 die aanvallen op burgers verbiedt. Hij ging niet zover Israël op te roepen alle ge welddadigheden in Libanon te staken. Isra el wil overigens voor juli zijn troepen terug trekken uit de zogeheten veiligheidszone die het land sinds 1985 bezet houdt in zuid-Libanon. De vredesbesprekingen tussen Israël en Syrië werden in januari afgebroken. De Is raëlische minister van buitenlandse zaken, Levy, riep Syrië gisteren op de besprekin gen te hervatten. Levy verldaarde juist eer der deze week dat nieuwe gesprekken er op korte termijn voorlopig niet in zitten. belgrado rtr-dpa-afp-ap De Socialistische Partij van Ser vië (SPS) heeft gisteren Slobo dan Milosevic herkozen als par tijleider voor de komende vier jaar. Van de 2314 afgevaardig den op het partijcongres stem den 2308 voor Milosevic. Vijf gedelegeerden onthielden zich van stemming en één stembiljet werd ongeldig verklaard. De Joegoslavische president was de enige kandidaat voor de post. De leiders van de SPS grepen op het congres de gelegenheid aan om de VN-missie in Kosovo te bekritiseren. Milosevic noemde Unmik 'een compleet fiasco'. Volgens hem is Servië beter in staat dan de VN om de burgers van Kosovo „vrede, vei ligheid, vrijheid en gelijkheid te garanderenAndere leidende partijfiguren riepen de VN ook op Kosovo te verlaten. Ze zei den dat de provincie altijd bij Servië zal blijven. Alle vertegenwoordigers van onafhankelijke persorganen waren van het congres geweerd en in de nieuwbouwwijk van Belgrado waar de bijeenkomst plaatshad, waren ongekende veiligheidsmaatregelen van kracht. Het verkeer rond het ge bouw werd stilgelegd en win keltjes in de hal gesloten. Maar de' veiligheidsmaatregelen ver hinderden niet dat grote pos ters waarmee het congres in heel Belgrado was aangekon digd waren beklad met slogans als 'Laatste Congres', 'Weg met Slobo' en 'Dieven'. De oppositie heeft gezegd dat Milosevic en zijn partij niets te vieren hebben omdat Servië onder hun bewind een pa riastaat is geworden door op de Balkan vier oorlogen te ontkete nen. De Servische Vernieu wingsbeweging, de grootste op positiepartij, zei dat de afge vaardigden naar het congres al leen maar kunnen applaudisse ren voor „het geruïneerde land dat is veranderd in een concen tratiekamp, geïsoleerd in Euro pa". De studentenbeweging Otpor (Verzet) hield een eigen 'con gres' aan de overkant van de ri vier de Sava in Belgrado, dat werd bijgewoond door meer dan duizend 'gedelegeerden' en enkele oppositieleiders. „Wij waarschuwen het regime om te stoppen met de haatdragende taai, de onderdrukking en de dreigementen", verklaarde Ot por. De studenten riepen alle Serviërs op om „ellende, angst en onderdrukking te weer staan". Op het vierde congres van de partij zijn veel delegaties uit an dere landen. De meesten ko men uit landen in Afrika, het Midden-Oosten, Zuid-Amerika, Azië, het voormalige Oostblok en enkele NAVO-Ianden. Wil van der Kieft, internationaal se cretaris van de Nieuwe Com munistische Partij Nederland (NCPN) is ook aanwezig. zagreb afp-dpa-anp Onder grote internationale belangstelling wordt vandaag Stipe Mesic beëdigd als tweede president van de Republiek Kroatië: 71 buitenlandse delegaties hebben hun komst aangekondigd. Bij de begrafenis van zijn voorganger Franjo Tudjman in decem ber lieten de wereldleiders verstek gaan. Al leen de president van Turkije en het Kroati sche lid van het presidentschap van Bosnië waren toen aanwezig. De rechts-nationalistische Tudjman lag onder vuur wegens gebrek aan democratie, corruptie, nepotisme, de kneveling van kri tische media, de sabotage van 'Dayton' en zijn houding jegens het Joegoslavië-Tribu- naal. Mesic heeft beterschap beloofd en zoekt toenadering tot het westen. Voor zijn beëdiging worden dan ook on der meer de presidenten Izetbegovic (Bos nië), Klestil (Oostenrijk). Demirel (Turkije) en Schuster (Slowakije) in Zagreb verwacht, evenals de ministers van buitenlandse za ken Albright (VS) en Fischer (Duitsland). Nederland wordt vertegenwoordigd door minister van buitenlandse zaken Van Aartsen. Opvallende afwezige is Joegoslavië, cjat als enig buurland geen enkele delegatie stuurt voor de ceremonie. Het botert dan ook niet tussen Mesic en Belgrado: Na zijn verkiezing zei Mesic dat hij graag voor het Joegoslavië-Tribunaal in Den Haag tegen president Milosevic van Joegoslavië wil ge tuigen. De Servische oppositie stuurt wel twee afgevaardigden naar Zagreb. De Mon- tenegrijnse president Milo Djukanovic moest afzeggen wegens een sterfgeval in de familie. Premier Filip Vujanovic reist in zijn plaats naar Zagreb. berlun dpa-anp Friedrich Merz wordt de nieu we voorzitter van de christen democratische fractie in de Duitse Bondsdag. Hij zal echter pas op 29 februari worden ge kozen. De 44-jarige Merz volgt Wolfgang Schauble, die moest aftreden wegens het corruptie schandaal bij de Duitse chris ten-democraten. Aanvankelijk zou het nieuwe fractiebestuur volgende week worden geko zen. Vooral Volker Rühe van de CDU in Sleeswijk-Holstein drong daarop aan, omdat op 27 februari in de noordelijkste Duitse deelstaat verkiezingen worden gehouden. Rühe, lijst trekker in de deelstaat, hoopte zo zijn partij voor de verwachte grote nederlaag te behoeden. De fractieleden van de Beierse CSU drongen echter aan op een week uitstel. Merz kreeg giste ren het partijbestuur achter zich. teheran thomas erdbrink Zelfgemaakte wijn. De gastheer van het® feest in Teheran kijkt trots. Het heeft hem jaren ge kost om een kleine wijngaard in zijn tuin te laten groeien, maar op de 25sté verjaardag van zijn dochter gaan alle registers open. „Vandaag is het feest", zegt vader, die verdacht veel op komiek Louis de Funes lijkt. Ondertussen staat zijn dochter met haar vrienden te housen op muziek van de Nederlandse Dl Jean. Zijn hit Get Ready for the Launch, bonkt door de huiska mer. De meeste mannen zijn in pak, terwijl de vrouwen hun strakste rokjes hebben aange trokken. Hun lange, zwarte mantels en hoofddoekjes han gen slap aan de kapstok. De jongeren bepalen vandaag de toekomst vaii de islamitische republiek Iran. Aangezien 75 procent van de bevolking onder de dertig is, en er mag worden gestemd vanaf zestien jaar, hebben de ongeveer veertig miljoen jongeren grote invloed op de uitslag van de parle mentsverkiezingen die deze dag in Iran plaatsvinden. De ver schillende politieke groeperin gen hebben het motto 'wie de jeugd heeft, heeft de toekomst' daarom stevig omarmd. Een steeds groter wordende groep jongeren gelooft de poli tici niet meer. „Waarom zou ik stemmen? Conservatieven of hervormers: het zijn allemaal mullahs, geestelijken", zegt Mi- tra (18). In haar ene hand heeft ze een sigaret en in de andere een glas wijn. „Hier gaat hele maal niets veranderen. De her vormers komen hun beloftes niet na. Ik ga volgend jaar naar het buitenland. Hoe ik dat ga betalen? Ik wacht op mijn erfe nis." Ze draait zich soepel om en schudt met haar heupen. „Bye", zegt ze terwijl ze over haar schouder kijkt. De dans vloer roept. De meeste Iraanse jongeren hebben helemaal geen erfenis om op te Wachten: hun. ouders zijn al blij als ze één keer per week kip op tafel kunnen zet ten. De Iraanse plan-economie leidt al jaren tot inflatie en werkloosheid. Zelfs hoger opge leiden hebben de grootste moeite om een baan te vinden. Veel taxi's in Teheran worden bestuurd door afgestudeerde studenten die de hele dag kan keren op het regime. De hoop op verandering die het land overspoelde toen de hervormer Mohammad Khata mi drie jaar geleden tot presi dent werd gekozen, is bij som mige jongeren omgeslagen in teleurstelling. Khatami heeft veel van zijn beloftes voor meer vrijheid, tolerantie en plezier niet waargemaakt. De conser vatieven, die veel plannen heb ben gedwarsboomd, zijn daar voor een groot deel schuldig aan. Plezier maken wordt nog steeds hard bestraft in Iran. Ca fés en disco's zijn verboden, dansen mag niet. Bezit van al cohol of drugs leidt tot gevan genisstraf. Seks voor het huwe lijk? Niet doen in Iran. Westerse films zijn er niet. net zo min als westerse muziek. Alles moet stiekem en gaat ook stiekem. Il legale muziek wordt op tapes verspreid, feestjes vinden plaats achter hoge muren en alcohol wordt zelf gestookt. Kinderen en hun ouders le ven hierdoor in constante angst. Op het verjaardagsfeestje wordt eerst drie keer door een spionnetje in de deur gekeken wie er aanbelt. Het zou immers wel eens de gehate religieuze politie kunnen zijn. Rijke men sen, zoals de gastheer van de verjaardagspartij, kunnen de politie omkopen als ze betrapt worden. Voor vijfhonderd dol lar per persoon kunnen de feestgangers de twintig zweep slagen die er op het drinken van alcohol staan vermijden. Armere Iraniërs geven alleen een feest als ze gaan trouwen. Door de slechte economische situatie lukt het echter veel jon gens niet om de benodigde bruidsschat bijeen te krijgen. Veel mannen van boven de der tig zijn hierdoor ongehuwd. Hun eerste seksuele ervaring doen ze vaak op bij een prosti tuee, die meestal door meerde re mannen moet worden ge huurd om een voordelige prijs te krijgen. „Ik wil wel trouwen, maar het is zo moeilijk. Ik heb twee baantjes, werk tien uur per dag. Van dat geld kan ik net rondko men. Hoe moet ik meisjes ont moeten? Mannen en vrouwen worden overal apart gehou den", zegt Amir (23). Zijn enige verzetje is om op vrijdagavond langs de winkels rond het grote Vali-é Asr plein te lopen. Daar valt nog wel wat te flirten. Mensen zoals Amir zijn er veel. Het leven van de gemid delde Iraanse jongere bestaat uit keihard werken en weinig ontspanning. De hervormings gezinde politici beloven ze tij dens de campagne voor de par lementsverkiezingen gouden bergen: 'Vrijheid, verandering en voorspoed, maar alles op zijn lijd', is een samenvatting van de op jongeren gerichte leuzen Het grootste deel van de jeugd zal massaal op de her vormers gaan stemmen, maar o wee als ze dit keer hun beloftes weer niet nakomen. Eén dreige ment werd onlangs luid ge scandeerd op een politieke bij eenkomst: „De jongeren zijn wakker geworden en wachten niet langer!" Zwaar gesluierde Iraanse vrouwen wandelen langs een muur vol ver kiezingsaffiches. FOTO AP ENRIl MARTI

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 7