De bewijsdrang van een zenuwenlijder Roffelsen blijft club trouw UIT DE DEKKING Sport Klassement topscorers '99-'O0 SJZ houdt periodetii en ASC krijgt er één; Maandprijs Oliehoek 'VRIJDAG 18 FEBRUARI 2000 'Ik heb er nooit aan gedacht bij Foreholte weg te gaan VOORHOUT PETER VAN DER HULST Pascal Roffelsen noemt zichzelf een speler waar 'elk elftal er wel ««een van heeft': een werker. Het .«heeft de net 33 geworden aan voerder niet weerhouden van een langdurige voetballoop baan bij Foreholte. Al 15 jaar maakt hij deel uit van het eerste elftal van de zondagderdeklas ser. Hij maakte de mooie tijden van de club mee en ook de minder florissante periodes. Zo gaat het de laatste jaren niet lekker bij de bespeler van het gemeentelijke sportpark. Fore holte bekleedt momenteel de voorlaatste plaats in de compe titie: een degradatieplaats. Onder leiding van trainer Ton Arroyo en assistent Jan Ho- man maakte Foreholte dit sei zoen een nieuwe start, maar tot nu toe wil het niet echt vlotten. Hoe kan dat? „We hebben een heel jonge ploeg. Onervarenheid speelt een grote rol. Bovendien heb ben we veel pech gehad. Maar we spelen de laatste tijd wel goed. Tegen de nummer drie van de competitie behaalden we een punt en in het duel met DSO pakten we drie punten, al was dat wel gelukkig." Tegen hoger spelende ploegen doen jullie het altijd goed, te gen ploegen van lager niveau minder. Technisch coördina tor Fred Arroyo omschreeft het ooit als 'op z'n Foreholtes'. „Dat klopt wel. We hebben dit jaar van Teylingen en Warmun- da verloren. Als wij tegen Noordwijk spelen proberen wij die ploeg ook van voetbal af te houden. Tegen hogere ploegen wil je altijd wat laten zien. Je wilt jezelf een beetje strelen." Je hebt de hoogtijdagen in de tweede klasse meegemaakt. Nooit overwogen om daarna eens naar een andere club te gaan? „Ik heb alles meegemaakt. Mooie en minder mooie din- ZON DAG VOETBAL VOORAF gen. Dat laatste is niet erg. Het hoort er een beetje bij. Het is gemakkelijk om te zeggen dat de periode waarin Foreholte goed speelde ook meteen de mooiste tijd was. Ik heb het nu ook erg naar mijn zin. Ik ben een echt Foreholte-mens. Ik ben een voetballer die elke ploeg wel in zich heeft. Ik moet het hebben van mijn inzet. Ik heb er nooit' aan gedacht om weg te gaan en ik moet eerlijk zijn, ik heb die mogelijkheid ook niet gehad. Er is nooit een club naar me toegekomen." Jullie hebben aan die mooie tijd anders wel een prachtig sportpark overgehouden. „Die slechte velden hadden we nog toen we in de tweede klasse speelden. We trainen nu wel op grassmaster-velden maar dat is ook niet ideaal. De eerste drie jaar was dat perfect, nu is het veld keihard. Sommige spelers hebben daardoor klachten aan kuiten en rug. Vorige week viel er niet op te trainen. Dat veld is dan één harde plaat en ie kan het ook niet prikken. Óp dit moment kunnen we niet veel regen meer hebben." Het weerhield de ploeg niet van een gelijkspel tegen Pascal Roffelsen. Nieuwkoop, al was het wel de wedstrijd van de gemiste kan sen. „We hebben wat omzettingen in de ploeg gehad. Verdediger Lucien van Stein stond in aam- val en hij heeft dat perfect ge daan. Hij werkte hard. Het kan altijd gebeuren dat je een keer fout passt, als je dat maar pro beert te herstellen." Wat verwacht je van het duel van komende zondag bij Al- tior? Als jullie winnen krijgt Naam: Jeroen van der Wolf. Sport en club: korfbal bij TOP. Bijnaam: Wolfie. Geboren: 17 januari 1972 te: Leiden. Woonplaats: Lisse. Vorige clubs: ik ben begonnen bij KV Warmond. Die club hield 14 jaar geleden op te be staan en toen heb ik me bij TOP aangemeld. Beroep: ik doe de in- en ver koop en de boekhouding bij een exporteur Van bloembol len. Opleiding: MEAO Partner: Diana van Egmond, zij zit in het tweede van TOP. Lengte: 2 meter. Gewicht: 105 kilo. Sterke punt: mijn rebound is, door mijn lengte, erg goed en ik heb een sterk schot. Zwakke punt: een-tegen-een- situaties. Daar zal mijn lengte ook wel mee te maken heb ben. Trainers: Harold Jellema, Har- rie Nolthuis, en Hugo van den Haak. Beste trainer: Harold Jellema. En niet alleen omdat hij me vier jaar geleden naar het eer ste gehaald heeft. Hij weet echt alles van korfbal. Ik heb ontzettend veel van hem ge leerd. Slechtste trainer: Harrie Nolt huis. Wij waren duidelijk te ver voor hem. Hij kon ons niets le ren. Na een half jaar is-ie dan ook vertrokken. Hoogtepunt: het veldkampi- oenschap van vorig jaar. Maar het echte hoogtepunt moet over vier wedstrijden komen: promotie naar de hoofdklasse. Dieptepunt: verliezen is altijd weer een dieptepunt voor mij. Gelukkig hebben we dat dit jaar niet zo vaak gedaan. Blessures: omdat ik zo lang ben, heb ik wel eens last van mijn rug. Maar ik kan me niet herinneren wanneer ik voor het laatst een wedstrijd heb gemist. Leukste tegenstander: Ik vond de wedstrijd van twee weken geleden tegen het Nederlands team erg leuk. Vervelendste tegenstander: ik kan me niet echt vervelende tegenstanders herinneren. Mooiste shirt: het witte reser veshirt van TOP. Het klinkt misschien gek, maai" dat vind ik gewoon erg mooi. Lelijkste tenue: Dat van Velo- citas. En omdat een speelster van Crescendo bij deze vraag had gezegd, dat ze het shirt van TOP burgerlijk vond, bij deze: dat saaie, witgroene shirt van Crescendo. Hobby's: lezen, muziek maken op mijn computer en mijn vriendin. Laatste boek: De ontvoering van Freddy Heineken. Krant: Leidsch Dagblad. Eten: Chinees. Drinken: biertje. Respect voor: mensen die eer lijk zijn. Hekel aan: verliezen en liegen. Mooiste plekje in de regio ik heb niet een speciaal plekje dat ik mooi vind. Ik vind heel Lisse wel mooi. Kampioen in eigen klasse: Leidsch Dagblad Foreholte weer een beetje de aansluiting met de midden moot. „Stel je voor dat we zondag winnen, dan hoeven we ook niet meer aan de derde plaats van onderen te denken. We moeten namelijk ook nog tegen het lager geklasseerde Kickers en concurrent Voorschoten. En we worden steeds sterker. Ik zie de wedstrijd wel positief tege moet. Een overwinning op Al- tior behoort zeker niet tot de TOP. Met nog vier wedstrijden te gaan, hebben we een punt voorsprong. Het moet gewoon lukken. TOP - Steeds Hoger as. zater dag: het wordt 21-15 en ik maak er drie. Toekomst club: volgend jaar naar de hoofdklasse en zien te handhaven. TOP is volgens mij hoofdklassewaardig. De spon soring gaat goed, we hebben een schitterende accommoda tie en er zit een hele talentvolle groep jeugd aan te komen. Toekomst persoonlijk: zolang ik het nog kan combineren met mijn werk, zal ik door blij ven spelen. Verder heb ik geen specifieke wensen. Ik ben wel tevreden met mijn leven zoals het nu verloopt. foto hielco kuipers onmogelijkheden. Mohammed Bougrine is ook weer terug. Te gen HW werd hem een oor aangenaaid. Hij kreeg vijf wed strijden schorsing omdat hij de grensrechter van PTVV uit schold. Maar ik zie zo'n grens rechter toch als een soort spe ler. Als dat zo gemakkelijk gaat kan een grensrechter eerst kij ken wat de beste speler van de tegenstander is en dan zeggen: joh scheids, hij schold me hele maal verrot." SJZ blijft in het bezit van de eer- ste-periodetitel in de rijfde klasse A. De Zoeterwoudse club vreesde deze titel kwijt te raken na het terugtrekken van de Haagse club De Jagers. De KNVB heeft echter besloten dat SJZ die titel mag houden. ASC, periodekampioen op grond van de nieuwe situatie (zonder De Jagers), krijgt ook een titel De voetbalbond bepaalde ook dat er in de rijfde klasse A dit sei zoen vier in plaats van drie pe riodekampioenen zullen zijn. Doordat De Jagers zich terug trok na het molesteren van de scheidsrechter tijdens het duel tegen Graaf Willem II/VAC, tel de de rijfde klasse een oneven aantal clubs. De reglementen van de voetbalbond bej )e dat er in dat geval om me riodetitels wordt gespeeld eerste periodekampioen! - beslaat dan tien wedstii Dat betekende dat de titd aan SJZ toekwam (dat zie zeven wedstrijden period! p pioen waande), maar aan I de koploper na tien duels,' L De regels van de KNVBI len echter ook dat er rek; wordt gehouden met 've gen rechten'. Op grond da besloot de bond dat SJZ df mag houden. Aan het eire het seizoen gaan SJZ, AS kampioen van de tweede] de en de hoogst geëin ploeg zonder periodetite één plaats in de vierde 1 strijden. Karte nieuwe trainer War munt WARMOND J ,Ee Klaas Karte wordt volgend seizoen de nieuwe trainer van munda. Karte is nu nog werkzaam bij Sporting Martinus ia |'lr stelveen. Warmunda begon dit seizoen met trainer John Mam >es ty, maar die haakte eind vorig jaar af. -va; lee Arjen van der Werf (51) heeft energie te over Arjen van der Werf: hoe- keytrainer, fitnesstrainer, maar bovenal voetbaltrai ner. De 51-jarige inwoner van Katwijk draait zijn hand er niet voor om. Van der Werf is altijd in de weer. Stilzitten komt niet in zijn vocabulaire voor. „Binnen een half uur ver veel ik me dood." De voet baltrainer van w Leiden, die in zijn spaarzame vrije tijd ook nog de hockeyers, van derdeklaser Catwijck even traint en coacht, hoeft geen passie te pre ken. Arjen van der Werf is passie. KATWUK GERTJAN VAN GEEN Hij vindt zichzelf een zenuwen lijder. Altijd is hij bezig met sport en tactiek. Hij bereidt zich als geen ander op de verschil lende klussen voor. „Alles staat op papier. Elke training. Ik kan niet op routine naar een trai ning. Dan vind ik er niets aan." De trainingen, hij kan er alles in kwijt. Maar als de wedstrijd aanbreekt, gaat er negentig mi nuten lang een scheut zenuwen door zijn lijf. Dan rookt hij een pakje mentholsigaretten weg. „En na de wedstrijd heb ik een barstende koppijn. Dan ben ik uitgezogen." Van der Werf, Engelse moe der Nederlandse vader, werd geboren op Java. Zijn vader was beroepsmilitair, zodat het gezin regelmatig verhuisde. Hij woonde in Utrecht, Den Haag, Pijnacker en Halsteren. Bij de plaatselijke hoofdklasser noem de ze hem 'Van Hanegem', ook al is hij een rechtspoot. Hij zegt het met gepaste trots. „Want ik mag mezelf natuurlijk niet met hem vergelijken. Maar ook ik was traag en liep midhalf. Lek ker alle ballen opeisen en pass- jes geven, spelers vrij zetten voor de keeper. Ook ik was geen doelpuntenmaker en kon af en toe wel een schoppie uit delen." Tussen de voetballer en de trainer zit een groot verschil. Flegmatiek op het veld en zo nerveus als wat ernaast. „Als je in het veld staat, kan je wat doen. Als coach niet. Ik bereid mijn spelers voor. Ze weten al les van de tegenstander en van zichzelf, maar dan laat je ze los en moet je afwachten of het al lemaal goed uitpakt. Ik weet Arjen van der Werf: „Na de wedstrijd heb ik een barstende koppijn. Dan ben ik uitgezogen." foto taco van der eb ZATERDAGVOETBAL VOORAF ook niet hoe het komt, dat ik zo ben. Misschien moet ik als trai ner juist rustig overkomen, maar het lukt me niet." Van der Werf kwam op zijn 27ste naar Katwijk, omdat hij daar een baan kreeg als leraar lichamelijke opvoeding. Zeven jaar lang reisde hij heen en weer naar Halsteren, tot hij kin deren kreeg en het allemaal te veel werd. Hij voetbalde nog twee jaar bij KRV en werd jeugdtrainer bij Quick Boys. Daar maakte hij een van de grootste drama's van zijn leven mee toen een speler tijdens de wedstrijd overleed. „Arie van der Plas, achttien jaar oud. Zo iets vergeet je nooit meer van je leven. We hebben met elkaar zitten janken in de kleedkamer. Ook ik ja, terwijl ik toch de man ben die er op dat moment voor moet zorgen dat die jongens er geen trauma aan overhouden. Ik heb met die jongens gepraat en tegelijkertijd mijn zwakke kanten laten zien. Ze mogen een ouwe man toch wel zien huilen?" Hij was assistent van eerst Hans van der Zee en later Melbi Raboen. Toen de Hagenaar zijn congé kreeg, nam Van der Werf het over. Hoewel niet bevoegd - hij heeft slechts het diploma oefenmeester II - maakte hij de ploeg in 1991 kampioen. Bij Quick Boys wilden ze een standbeeld voor hem oprich ten. „Toen was ik de koning ja. Maar dat is zo weer weg hoor. Hoewel, ik word daar nog steeds met open armen ontvan gen. Quick Boys is nog steeds mijn duppie." Hij diende de club ruim vijf tien jaar, tot hij het zat werd. Was hij in het bezit van de juis te papieren geweest, dan had den de clubs voor hem in de rij gestaan. Maar gek genoeg heeft hij niet de ambitie om voor het hoogste te gaan. „Ik haalde achter elkaar oefenmeester III en II. Ik zat op de cursus met onder anderen Mark Wotte en Cees Tempelaar. 'Ik ga effe hier de hoogste cijfers halen', dacht ik en dat lukte. Maar toen ik meteen oefenmeester I wilde halen, zeiden ze bij de KNVB dat ik eerst maar eens ervaring moest gaan opdoen. Later had ik er geen zin meer in. Als je Quick Boys hebt gehad, Tril je daarna naar Ter Leede of Noordwijk. Maar dan moet je ook veel meer gaan reizen en daar heb ik geen zin in. Nu doe ik ook veel, maar het is in de buurt. En vergis je niet; in de hoofdklasse is het geen hobby meer hè. Dan is het werk." Hij vertrok naar MVKV en er ging een wereld voor hem open. „Het was heel verfrissend om van het prófmilieu bij een simpele vereniging terecht te komen waar 's avonds het 'licht uitviel. Maar een belering! Drie kwartier voor de training ston den ze al vrije trappen te ne men. Spelers kwamen naar me toe om te vragen of ze een keer tje extra mochten trainen." Toen hij voor w Leiden koos („ik wilde toch weer op niveau gaan trainen"), verklaarden ze hem in Katwijk voor gek. Hij zou de andere mentaliteit niet kunnen verdragen „'Ben je gek', zei ik. 'Het ligt, drie kilo meter verderop'. Maar ze had den gelijk. De dorpsrhentaliteit, het mouwen opstropen, heb ben ze hier niet. Ik noem het een zaalvoetbalmentaliteit. Ge zelligheid is belangrijker dan de punten. Er zijn nu een paar spelers op wintersport en die missen zo twee wedstrijden.' Ik ben er niet op ingegaan. Ik ga dit jaar voor het eerst omdat ik 25 jaar getrouwd ben. Maar ik mis geen wedstrijd. Mijn vrouw gaat van vrijdag tot en met zon dag. Ik pak pas zaterdag na de wedstrijd de trein en ben de week erop voor de wedstrijd weer terug. De instelling veran dert overigens wel. Sinds een paar maanden slaat mijn gedre venheid een beetje over op de groep. Op de training vliegen de stukken er nu af. Dat is de scherpte die ik wil zien." Hoewel het hem tegenviel, te kende hij toch een jaar bij. Hij ziet toekomst in dé tweedeklas ser. „En ik loop niet weg voor problemen. Dan zou ik het ver keerde voorbeeld geven. Mijn werk is nog niet af. We zitten in een moeilijke periode. We heb ben een hoop blessuregevallen gehad en nu lopen we tegen het schorsingenprobleem op. Maar het kan niet zijn dat we degra deren. We hebben, op Vitesse Delft na, de beste kwaliteiten. Maar kijk naai' KRV, dat pakt punten op inzet. Dat is één brok energie. Die jongens gaan er vol in bij corners, terwijl wij ons koppie terugtrekken, om dat dat pijn doet." Hij verdiept zich in mensen, vindt het het mooiste als hij de moeilijke leerlingen in het ga reel kan krijgen. Hij is populair op school, maar taalt daar niet naar. „Ik heb schijt aan popula riteit. Ik ben eerlijk tegen ieder een en speel geen toneel. Daar prikt iedereen doorheen. Ik pak het grootste schoffie in een groep keihard aan. Ik ga niet de zwakste pakken, dat is laf. Ik geef respect en wil het krijgen ook. Ik heb er een bloedhekel aan als een speler een weg werpgebaar maakt als ik hem wissel. Dan heb je een slechte aan me." Op vrijdag geeft hij hockey training, alleen tactiek. „Want daarvan hebben die hockeyers geen kaas gegeten. Ik doe geen veldtraining, want dan wil ik ook iets voordoen en ik kan niet hockeyen. Tactiek is het mooi ste van alles. Ik vind het prach tig om iets te verzinnen waar de tegenstander niets van snapt. En dan heb ik ook nog de drijf veer om een groep te smeden tot een eenheid die alles voor elkaar over heeft. Als dat lukt heb je het hoogste bereikt." Hij zegt dat hij verlangt naar rust, een avondje vrij. Tegelij kertijd beseft hij dondersgoed dat dat niet mogelijk is. „Als het seizoen is afgelopen, denk ik: 'Ha, lekker'. Maai' na drie we ken weet ik niet meer wat ik moet doen van de verveling. Als ik op het strand lig, kan ik geen boekje lezen. Na een half uur moet ik een balletje gaan gooi en in het water." Hij heeft be wijsdrang, ook op vakantie. „Laatst waren we in Barcelona. Ga ik gelijk weer eën wedstrijdje Spanje - Nederland organise ren. Dan denk ik weer dat ik 18 ben en ga helemaal kapot. Het is stom, ik weet het. Maar ja, energie te over hè." Doelpuntenmaker van de week: Doelp. Pnt 1 Patrick de Hoed (Leidsche Boys) 05 m 1) Ale* Barendse (RCL) 02 23 23.# de 2) Martijn van de Bos (Altior) 00 16 16.# er m pa 3) Mohamed Ben Said (SJC) 01 16 16.# 4) Marcel de Bruin (Léiden) 00 15 15.# t 5) Loean Kameri (Alphia) 01 15 15.# 6) Peter Wtibben (Alphense Boys) 02 14 14# ee 7) Michel Turk (Meerburg) 03 18 13# m 8) Patrick de Hoed (Leidse Boys) 05 18 13# de 9) Sander de Wolf (ASC) 02 17 12.7 10j Jos Oliehoek (Stompwijk'92) 01 15 11.2 U br januari het productiefst getoond op de voetbalvelden. De Stomp ker scoorde zeven doelpunten. Eén meer dan zijn clubgenoot Mé tijn Droog en Loean Kameri van Alphia. Uit handen van een med werker van sporthuis Wout Bergers ontving Oliehoek een paan bal schoenen. foto mark La\

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 24