Goochelaar Siemerink ontmoet zijn meerdere er pestuurslid van Trimeur ;rdacht van drugshandel Sport Miljoenenverlies leidde tot vertrek Aalbers AZ steelt winst met gouden goal Rijkaard: 'Alleen teambelang telt' RIJDAG 18 FEBRUARI 2000 r Ajax denkt aan Intertoto g!5Ajax overweegt deel te nemen aan de Intertoto-cup. Een delegatie van de Amsterdammers heeft onlangs een informatie bijeenkomst over de competitie bijgewoond. De Intertoto-com- S petitie staat open voor clubs die in de nationale competitie bij je eerste twaalf eindigen. Bovendien mag men niet deelnemen O jan de Champions League of Europa Cup. De clubs dienen ui terlijk op 24 februari aan te geven of men wil deelnemen aan de j [ntertoto-cup die op 1 juli start. De beste drie ploegen uit de In- gg, tertoto-cup verdienen een toegangsbewijs tot de Europa Cup. orussia zet Lanzaat uit selectie ,1»ankfurt De Nederlandse voetballer Quido Lanzaat is door Borussia Mönchengladbach uit de selectie gezet. De voormalige 'dA tiac'ed 's djdens een zaalvoetbaltoernooi in München betrapt jsk ip dopegebruik. In de urine van de 20-jarige verdediger zijn >poren gevonden van de stof tetrahydrocannabinol. Dat zou en' juiden op hasjgebruik. Lanzaat verruilde in de winterstop Ajax oor Borussia Mönchengladbach, dat in Duitsland in de tweede gundesliga uitkomt. Hij is het vijfde dopinggevaf in het Duitse gjj petbal. Lanzaat verklaarde gisteren tegenover trainer Hans e Meyer en technisch directeur Christian Hochstatter onschuldig 1 ezijn. „Het is nu nog te vroeg over verdere maatregelen een beslissing te nemen", meende Meyer, die eerder bij FC Twente jerkzaam was. „Lanzaat moet de kans hebben zich te verwe- i en" en Ronde van Nederland met proloog fiden De veertigste editie van de Ronde van Nederland begint btjaar met een proloog. De Internationale Wielren Unie (UCI) r jng akkoord met eenmalige uitbreiding van de ronde met één ag. De Ronde van Nederland begint op maandag 21 augustus iet een individuele tijdrit van vier kilometer in Den Bosch. In 992 werd voor het laatst een proloog gereden. De start van zo- tel de proloog als de eerste etappe is op de Parade, het histori- che plein naast de St. Jan. De Ronde van Nederland eindigt op aterdag 26 augustus met de etappe Blerick - Landgraaf over u luim 227 kilometer. pd Soogert verslaat Tauziat 3nj iannover Kristie Boogert is in het toernooi in Hannover door- edrongen tot de kwartfinales. De Nederlandse tennisster ver- loeg de als tweede geplaatste Nathalie Tauziat gisteren knap in hie sets: 6-7 (3-7) 7-5 6-3. De 32-jarige Fran^aise won afgelo- 1611 weekemde het toernooi in Parijs en steeg daardoor op de gZe' wereldranglijst naar de vijfde plaats. Miriam Oremans kwam dj liet verder dan de tweede ronde. De Berlicumse verloor van gjg inne Kremer uit Luxemburg: 6-2 6-4. p"o (alou toch in actie voor Ivoorkust otterdam BonaVentura Kalou heeft besloten toch met het lympisch elftal van Ivoorkust in actie te komen. De aanvaller i as uitgenodigd voor wedstrijden tegen Egypte op 15 en 27 fe- ruari, maar had in eerste instantie bedankt. Kalou is inmiddels (gereisd naar zijn geboorteland. Na het mislukte toernooi om eAfrika Cup werd Kalou met zijn ploeggenoten een paar da- I ;n vastgezet in een militair kamp. De zin om voor Ivoorkust uit K( ikomen, was daarna weg. Dat hij nu toch meedoet, "komt door e houding van de wereldvoetbalbond FIFA. Die liet Feyenoord JP eten dat als Kalou niet zou gaan, hij ook niet met de Rotter- immers zou kunnen meespelen. De clubleiding van Feyen- ord verwacht Kalou op tijd terug voor de ontmoeting met La- Q ioRoma voor de Champions League, op dinsdag 29 februari in hefome. t hi erstappen test op betrouwbaarheid nbe tRCELONA Formule-1 -coureur Jos Verstappen is gisteren in gan arcelona met zijn team Arrows aan een tweede lange testsessie mi egonnen. De 27-jarige Limburger rijdt met zijn teamgenoot edro de la Rosa zes dagen om de A21 klaar te maken voor het hi euwe seizoen. Verstappen legde gisteren 27 ronden af en zijn ielste tijd was 1.23,663. Vorige week klokte hij een ronderecord in 1.20,64. Later brak De la Rosa dat record. Ditmaal lag het reent niet op snelheid, maar basisafstellingen en betrouwbaar- a eid op langere afstanden. jet Averver loopt stage bij Oranje :h CTi Ron Zwerver zal tijdens de voorbereiding van het Neder- nds elftal tegen Duitsland stage lopen bij het Nederlands elf- LDe ex-volleybalinternational sfudeert sportmanagement zit de Rijksuniversiteit Groningen.Teammanager Hans Jorrits- eei a van Oranje zal de 32-jarige Zwerver begeleiden. De oud-vol- enic vballer speelde tussen 1986 en 1996 463 interlands en won tij- ilevs ens de Olympische Spelen van Atlanta met het Nederlands am de gouden medaille. )rhan Delibas terug in de ring tiDOORN Orhan Delibas keert na een afwezigheid van bijna egen maanden eindelijk terug in de ring. De bokser, recent .H ahuisd van Apeldoorn naar Arnhem, komt op 26 februari in Ij annheim in actie tegen de voormalig Oost-Duitser Andy Lie- tg. Voor Delibas wordt het zijn 23ste gevecht als profbokser in ;t zwaarweltergewicht en de eerste partij na zijn verloren wed- rijd tegen Mamadou Thiam. Delibas beweert sterker dan ooit izijn en ziet de partij tegen Liebeg als voorbereiding op het ge- ïcht om de WBC-wereldtitel, later dit jaar tegen de regerend impioen Castillejos uit Spanje. "ena wint Ruta del Sol tNADADe Spanjaard Miguel Angel Pena heeft de Ruta del Cl gewonnen. De 29-jarige renner van de Once-ploeg had in de fde en laatste etappe van Luque naar Granada nog behoorlijk «moeite om zijn voorsprong in het algemeen klassement te rdedigen. De Belg Jo Planckaert werd etappewinnaar. Pena, fevoner van Granada, moest stadgenoot Paco Cabello van zich houden. Zijn concurrent had 22 seconden achterstand. fruggink niet mee met Jong Oranje Arnold Bruggink neemt met Jong Oranje niet deel aan fet EK in Slovenië. De spits van PSV is naar aanleiding van een [de kaart tijdens het duel tegen Jong België voor drie wedstrij- n geschorst. Bondscoach Han Berger heeft daarom besloten in aanvoerder thuis te laten. „Arnold mist alle drie de poule- pdstrijden. Dan heeft het weinig nut hem mee te nemen. Tij- [ns die drie duels moeten we namelijk kwalificatie naar de tipische Spelen van Sydney afdwingen. Als we de finale ha il, heeft mijn team namelijk bewezen ook zonder Bruggink te Juinen. Hij komt uiteraard wel weer in beeld als we ons voor ISpelen plaatsen." Haagse strafadvocaat, be- lurslid van de zaalvoetbal- leniging Den Haag Trimeur, dt ervan verdacht lid te van een internationale jsbende. Hij behoort tot groep van veertien men- ,die dinsdag zijn aange- wden tijdens een groot- heepse politieactie. Ze zou- ■n tot de bende behoren die jaar 1200 kilo cocaïne- i van Panama naar Italië lerde. Trimeur is lands- kampioen zaalvoetbal. Volgens het Openbaar Mi nisterie worden de veertien verdacht van drugshandel, het witwassen van geld en lid maatschap van een criminele organisatie. In de Haagse voetbalwereld gaan hardnek kige geruchten, dat behalve het bestuurslid nog enkele ge arresteerden kopstukken zijn in het voetbalcircuit. Het zou daarbij gaan om mensen betrokken bij Den Haag Trimeur en de Haagse voetbalvereniging WM, uitko mend in de tweede klasse. NUON heeft bij Vitesse inge grepen toen bleek dat de Arn hemse club met een onver wacht verlies van 20 miljoen gulden kampte. De hoofd sponsor eiste daarop dat er een nieuwe financiële man zou worden aangesteld in plaats van Karei Aalbers. Om dat Aalbers daar niet mee ak koord ging, heeft de Raad van Toezicht hem gedwongen op te stappen. Dat heeft het energie- en waterbedrijf gisteravond in een persverklaring laten we ten. Half januari bleek uit de halfjaarcijfers van Vitesse dat er tien miljoen gulden minder opbrengsten en evenveel extra uitgaven waren gedaan. Dat leidde tot een verlies van twintig miljoen gulden. Reeds in december was de club het water tot aan de lippen geste gen, aldus NUON. Daarom had het bedrijf twee keer een overbruggingskrediet overge maakt. Vitesse kon daarmee onder meer de huur voor Gel- redome betalen. De Raad van Toezicht werd toen wel gedwongen om een ander dan Karei Aalbers ver antwoordelijk te stellen voor de financiën. „Gezien het gro te belang van Aalbers voor Vi tesse is NUON tot het laatst voorstander geweest van een nieuwe bestuursconstructie mét Aalbers", aldus woord voerder P. Knoers. De Raad van Toezicht en Karei Aalbers kwamen echter niet tot overeenstemming. De voorzitter bleef vasthouden aan zijn ambitie om Vitesse, na een fusie met Gelredome, op tal van terreinen te laten groeien. Onder meer door een hotel te bouwen en een reis bureau en televisiestation te beginnen. De Raad van Toe zicht wilde dat Vitesse eerst een gezond voetbalbedrijf zou worden. Maandagnacht barst te de bom. Aalbers moest ver trekken, al kreeg hij wel een gouden handdruk van enkele miljoenen guldens mee. NUON stelt het jaarlijkse sponsorbedrag van acht mil joen gulden voor drie con tractjaren in één keer te heb ben uitgekeerd. Dat kwam neer op 24 miljoen gulden. Het energiebedrijf en Vitesse wilden dat de club de grote sprong voorwaarts zou maken naar de top. „De afspraak was dat NUON het voorgeschoten bedrag zou terugkrijgen. Dat is tol op de dag van vandaag niet ge beurd", aldus Knoers. „In totaal is de schuld van Vitesse aan NUON nu opgelo pen tot 32 miljoen gulden. Het mag duidelijk zijn dat, na de presentatie van de abomi nabele halfjaarcijfers, bij NUON de lampen definitief op rood gingen. Voor het bedrijf is sponsoring van Vitesse ge baseerd geweest op zakelijke overeenkomsten die wel ver antwoord moeten kunnen worden." Golmard slaat laatste Nederlandse tennisser eruit in Rotterdam De goochelaar trof een collega, maar werd volledig overklast. Jan Siemerink, de linkshandige 'man van de toverballen', maakte gisteravond in de tweede ronde van het Rotterdamse ATP-toernooi een diepe buiging voor Jerome Golmard: 6-4 7-6. De Fransman legde de ballen achteloos op de lijnen en zette een Rijnsburgse kunsten maker in zijn schaduw. ROTTERDAM MARTIJN VAN BEETEN „Wat ik ook deed, Golmard had er een antwoord op", verzucht te Siemerink, die niet één breakpoint wist af te dwingen. „Dan heb je een terechte win naar. Golmard is voor mij een heel lastige tegenstander. Ik moest constant op mijn tenen lopen. Eigenlijk was het een wonder dat ik slechts eenmaal mijn service inleverde." Hoe Siemerink het voor el kaar kreeg om lang in de race te blijven voor de eerste setwinst was een raadsel. Hij kreeg de ene na de andere passeerbal om de oren en keek verbluft toe. De Franse nummer 49 van de wereldranglijst kreeg in drie servicegames van Siemerink liefst acht breakpoints. In de problemen redde Sie merink zich met verkeerd ge raakte volley's die 'dood' achter het net vielen, had hij geluk dat Golmard per abuis het net tou cheerde of werd hij gered door de umpire die een 'call' van een lijnrechter (dubbele fout) corri geerde. Hij leek op een gooche laar die z'n hoge hoed op de grond laat vallen, maar daar toch een konijn uit ziet kruipen. Niet de bedoeling, maar wel ap plaus van het publiek. Tot diep in de negende game kon Sie merink het kwaliteitsverschil maskeren. Op het vierde break point in die game sloeg hij een dubbele fout. In de tweede set nam Gol mard een lange pauze, waar door regelmatig naar een tie break werd toegewerkt. Daarin vertoonde de Fransman zijn laatste trucs. Geholpen door een dubbele fout en een ver knoeide volley van Siemerink kwam Golmard op 6-4. De par tij uitmaken was toen een koud kunstje. Indrukwekkend was het op treden van Golmard, die ruim een jaar terug in een Davis Cup-duel met Nederland in vijf sets verloqr van Richard Kraji- cek. Na met twee sets te heb ben voorgestaan. De Fransman heeft sinds een tijdje in Pierre Decroo een nieuwe coach en die samenwerking heeft het spel van Golmard geen kwaad gedaan. Golmard, afkomstig uit 'mos- terdstad' Dijon, was vorig jaar lange tijd uit de roulatie door een blessure aan de rechter knie. Sinds het grastoernooi van Nottingham in juli stond hij langs de kant. Hij maakte begin januari zijn rentree in het Indiase Chennai en won met een het toernooi. Vorige weck ging hij in Dubai in de kwartfi nales onderuit tegen de latere winnaar Nicolas Kiefer. Siemerink, die in drie voor gaande ontmoetingen slechts eenmaal van de Fransman had gewonnen (Toulouse '98, de Nederlander schreef dat toer nooi op zijn naam), kon zich zelf weinig verwijten. „Ik ben teleurgesteld dat ik in de twee de ronde ben uitgeschakeld, maar niet over de manier waar op. Golmard legde de ballen langs de lijn, ci'oss, of kwam met lobs. Alles was scherp. Hij was gewoon een tandje beter." De nummer vijf van Frankrijk ontnam het Rotterdamse toer nooi de laatste Nederlander. Vandaag treft hij bij de laatste acht de als derde geplaatste Zweed Magnus Norman, de an dere plaag van de Oranje-ten nissers. Hij zette in een eerder stadium Sjeng Schalken en Pe ter VVessels aan de kant. Siemerink, in 1998 nog win naar in Rotterdam, zal zijn twee partijen in Ahoy' toch als heil zaam hebben ervaren. Maan denlang verkeerde hij in een hopeloze vormcrisis en kwam dat zo gewenste succesje maat niet. Nederlaag volgde na ne derlaag en Siemerink zakte weg naar plaats 98 op de wereld ranglijst. Het zelfvertrouwen te rugvinden is zijn missie en dat noemde hij deze week een langdurig proces. Winnen in de eerste ronde van Thomas Enq- vist, mondiaal de nummer twaalf, hielp hem een eind op weg. Maar als een goochelaar als Jan Siemerink iemand te genover zich krijgt die nog be-, tere trucjes heeft, dan kan hij niets anders doen dan even plaatsmaken op het podium. In Londen hoopt hij volgende week verder te boetseren aan zijn vorm. „Misschien kan ik een wildcard krijgen voor het hoofdtoernooi of de kwalifica ties. Anders begin ik een week later in Kopenhagen. Ook geen ramp, want de afgelopen weken heb ik achter elkaar wedstrijden gespeeld om weer zelfvertrou wen te kweken. Ik moet oppas sen dat ik mezelf niet over speel." Toverstafje Adriaanse uitgewerkt TILBURG ANP Het toverstafje van Co Adriaanse bij Willem II lijkt uitgewerkt. Sinds de Amsterdamse oefenmeester zijn vertrek heeft aangekon digd, lukt er niet veel meer bij de Braban ders. Ook gisteravond ging het fout, voor eigen publiek nog wel. AZ 'stal' met 2-1 de zege in de verlenging dankzij een 'golden goal' van invaller Van den Berg. De Alk- maarse formatie ontvangt daardoor over een kleinq maand NEC in de halve finales van de Amstel Cup. Adriaanse had juist dringend behoefte aan een sportief succesje. De afgelopen da gen kwam er enige kritiek op zijn functio neren los. Hij zou te veel bezig zijn met zijn eigen toekomst, die nog ongewis is, en te weinig met Willem II. Mede daardoor zou zijn spelersgroep een licht apathische in druk maken, zoals ook directeur voetbalza ken Martin van Geel zondag bij Ajax (3-1) moest constateren. Het niveau van de eerste helft in Tilburg, waar het soms onrustig was op de tribunes, was een belediging voor de Amstel Cup. Van normaal combinatiespel was nauwe lijks sprake. De thuisclub trachtte wel iets van de wedstrijd te maken maar de gezonde aan- valsdrang, vaak met vier, vijf spitsen, leidde niet tot uitgespeelde kansen. Een handvol schoten en voorzetten was een simpele prooi voor de soevereine doelman Moens. AZ was voor de rust vrijwel machteloos. Toch kwam AZ na ruim een half op voor sprong. De manier waarop de onverwachte treffer tot stand kwam, was tekenend voor het peil van de wedstrijd. Doelman Van Fessem, de vervanger van de ook al gebles seerde De Vlieger, en verdediger Gentile liepen elkaar hopeloos in de weg bij een voorzet van Lee. Opdam liet zich het bui tenkansje niet ontnemen, 0-1. Maar zelfs met tien man, door een spier blessure bij Perez in de 80ste minuut nadat trainer Van der Lem al drie keer had gewis seld', wilde het geteisterde AZ niet capitule ren. Totdat invaller Schulp in blessuretijd alsnog een gaatje in de Alkmaarse afweer vond, 1-1. Hij raakte daarbij wel gebles seerd. Landzaat was zijn vervanger. Na de rode kaart voor Sanou, die in de 94ste minuut Hernandez neermaaide, was AZ weer aan Willem II gewaagd. Met een rake kopbal uit een hoekschop van Her nandez zorgde Van den Berg voor een sen sationele ontknoping in Tilburg: 1-2. Peter van der Berg kopt de winnende treffer voor AZ achter Willem ll-doelman Jimmy van Fessem. Ook Bergkamp moet zich schikken SCOREBORD De periode van de experimen ten in Oranje is voorbij. Bonds coach Rijkaard kondigde giste ren aan dat het tijd is dat de in ternationals hun visitekaartje afgeven. „Er wordt nu serieus gekeken wie in aanmerking komt voor een basisplaats en wie niet". De straatwaarde bedraagt cir ca vierhonderd miljoen gulden, misschien zelfs een half mil jard. In de selectie van het Ne derlands elftal voor de oefenin terland tegen Duitsland, aan staande woensdag in de Arena, heeft bondscoach Frank Rijk aard voor een kapitaal aan cen trum-aanvallers opgenomen. Alle wereldspitsen die Neder land rijk is, zijn geselecteerd: Patrick Kluivert (FC Barcelona), Dennis Bergkamp (Arsenal), Ruud van Nistelrooij (PSV), Pierre van Hooijdonk (Vitesse), Jimmy Hasselbaink (Atletico Madrid) en Roy Makaay (De- portivo La Coruna). Van het zested kunnen er, in de basis van Oranje, maar twee spelen. Voor hooguit één, Bergkamp, is er desnoods ook plaats op de (rechtervleugel. Frank Rijkaard onderkende gisteren, op een persconferen tie in Zeist, dat hij in dit opzicht een bevoordeeld coach is. „Voor de twee posities van cen trumspits hebben we veel kan didaten. Dat is voor mij een aardig gegeven. We hebben spitsen die scoren en ze zijn in vorm". Kluivert/Bergkamp was tot dusverre Rijkaards favoriete koppel. Zes keer stelde hij de twee op in de punt van de aan val. Samen kwamen ze niet ver der dan drie treffers, alle drie van Kluivert en alle drie tegen België. Bergkamp scoorde ook, tegen Tsjechië en tegen Brazi lië, maar beide keren als rechts buiten. Het is een positie die de crack van Arsenal verafschuwt. Rijkaard wil daarvan echter niet weten. „Bergkamp op rechts is geen verzwakking. Op die plaats heeft hij z'n waarde bewezen." Bergkamp zal zich moeten schikken', aldus de bondscoach. Het zou inder daad in het teambelang kunnen zijn dat Bergkamp naar rechts verhuist." De Feyenoorder Paul Bosvelt is tegen de Duitsers de enige debutant. Hij is door Rijkaard beloond voor z'n uitstekende spel van de laatste weken bij de landskampioen. Roy Makaay werd twee keer eerder opgeroe pen. Arthur Numan van Glas gow Rangers viert z'n rentree na een afwezigheid van ander half jaar. Marc van Hintum is afgevallen voor de selectie. Selectie Nederlands elftal: Frank de Boer, Ronald de Boer. Michael Reizi ger. Winston Bogarde. Phillip Cocu, Patrick Kluivert. Boudevvijn Zenden (allen FC Barcelona). Edwin van der Sar en Edgar Davids (Juventus), Arthur Numan en Giovanni van Bronckhorst (Glasgow Rangers), Dennis Bergkamp (Arsenal), Clarence Seedorf. (Inter), Jimmy Flasselbaink (Atletico Madrid), Roy Makaay (Deportivo), Jaap Stam (Manchester United), Sander Wester- veld (Liverpool), Bert Konterman en Paul Bosvelt (Feyenoord), Ruud van Nistelrooij (PSV), Aron Winter (Ajax) en Pierre van Hooijdonk (Vitessel PRIJSVRAGEN Lucky Day van donderdag 17 februari: 2-9- 11 -22-28-30-31 -33-34-35-46-52-59- 61-62-67-72-73-78-79.(onder voorbe- Midlotto 6A.Eerste prijs, jackpot: geen winnaar; tweede prijs: 5 winnaars, ieder bruto f. 20.000,00; derde prijs: 80 win naars, ieder f 1000,00; vierde prijs. 234 winnaars, ieder f. 250,00; vijfde prijs.- 3564 winnaars, ieder f 25,00, zesde pri|S: 5394 winnaars, ieder f. 10,00; ze vende prijs: 53.393 winnaars, ieder f 5,00 Cijferspel 6A. Zes cijfers goed. geen winnaar, vijf ci|fers goed: 3 winnaars, ieder bruto f. 10 000,00, vier cijfers goed: 21 winnaars, ieder f 1000.00; drie cijfers goed. 278 winnaars, ieder f. 100.00; twee cijfers goed: 2724 winnaars, ieder f. 10.00. Toto 7a: Het winnende rijtje is: 3 - 2 - 2 -1 -2-3-1-1-3-1-1-2-1 .(onder voor behoud) VOETBAL Amstel Cup, kwartfinale: Willem II AZ 1- 2 n.v. (1-1/0-1) 36 Opdam 0-1, 90. Schulp 1-1, 97. Van den Berg 1-2. Rode kaart 94 Sanou (Willem II). Gele kaart: Sanou (Willem II). Van der Woude. Perez Van den Heuvel/ Janssen - KrasowskaI Sz- leszynska 15-4 15-3 Oekraïne - Zwitser land 5-0. Stand: 1 Nederland 2-4, 2. 0e- ii Heat BASKETBAL Mannen, Elite A: Astronauts - BS Weert 83 - 67 Elite B: Deri Helder - Prisma 78 - 58, Rotterdam - Almere 74 - 75, Voorburg - Drenthe 56-54. NBA: Cleveland Cavaliers - -Denver Nug gets 119-101, Milwaukee Bucks - Indi'f Pacers 90-92, Chicago Bulls - Mi; 83-76, Dallas Mavericks - Detroit v 106-97, Utah Jazz - Sacramento 119-108. GOLF Penina. Portugees Open, mannen, Europe se Tour, 2,2 miljoen gulden. Na eerste ron de: 1. Bickerton (Eng), Price (Wal) 68, 3. Remesy (Fra), 111. Lafeber (Ned) 80 Badajoz. Spaanse Challenge Open, man nen, 240 duizend gulden. Na eerste ron de: 1. Carlberg (Zwe) 64 (-8), 2. Magne- brant (Zwe), Cixous (Fra). 8eaumonte (Spa). Lundberg (Zwe), Salto (Spa) 68; 73. Derksen (Ned) 76. Kraay (Ned) gebles seerd uitgevallen. Hannover Vrouwen. 1,2 miljoen gulden Tweede ronde: Boogert (Nedi Tauziat (Fra/2) 6-7 7-5 6-3. Kremer (Lux) - Ore mans (Ned) 6-2 6-4. Serena William-. (VSt/1) Appelmans (Bel) 6 1 6-3, Schny der (Zwi/8) - Jeyaseelan (Can) 7-5 6-4, Si- dot (Fra) - Clusters (Bel) 6-7 6-4 6-4. Dubbelspel, kwartfinale; Boogert/Oreman-, (Ned) - Lichovtseva/Tauziat (Rus/Fra/1) 6- 3 6-2. Memphis. Mannen, 1,8 miljoen gulden. Tweede ronde. Philippoussis (Aus/1) MacPhie (VSt) 6-2 6-4, Chang TVSt/5) Pretzsch (Dui) 5-7 6-2 6-1, Tieleman (Ita) - Courier (VSt/6) 7-6 6-0, TillstrOrn (Zwe/15) Reneberg (VSt) 6-2 6-2. Schüttler (Dui) - Gambill (VSt/8) 6-2 1-6 7-6, Sa (Bra) - Fromberg (Aus) 6-4 7-6. WIELRENNEN BADMINTON Sofia. Kwalificatie WK teams Mannen (Thomas Cup) Nederland - Schotland 4-1 Palyama 'Flockhart 15-3 15-0, Van Dalm- /Lens - Middlerniss/Hogg 15-7 15-9, Wei stra - Simpson 15-10 15-1. Bruil/Cree- mers - Robertson/Gatt 15-10 13-15 11- 15, 8ruijstens - Smith. 15-3 15-2. Duits land - Portugal 4-1 Stand: 1. Nederland 2-4 (9-12. Duitsland 2-4 (8-2). Vrouwen (UeberCup). Nederland - Polen 5-0; Meu- lendijks - Krasowska 11-1 13-10, Been hakker - Szleszynska 11-1 11-7, De Wit - Augustyn 5-11 11-7 11-3, Jonathans/Van Hooren - Augustyn/Wegrzyn 15-6 15-3. TENNIS Rotterdam. ABN Amro World Tennis Tour nament. 1,9 miljoen gulden Tweede ronde: Golmard (Fra) - Siemerink (Ned) 6-4 7-6, Hrbaty (Slw) - Bjórkman (Zwe) 7-6 6;3, Kafelnikov (Rus'l) - Escu- dé (Fra) 6-3 6-3, Rusedski (GBr/7) - De- wulf (Bel) 7-6 6-4, Kiefer (Dui/2) - Novak (Tsj) 5-7 6-2 7-6, Pioline (Fra/8) Gros- jean (Fra) 7-6 6-7 6-3 Dubbel, eerste ronde: Sluiter/Schalken (Ned) - Kratzmann/Tramacchi (Aus) 6-4 6- 4 Kwartfinales: Arthur ,'Stolle (Aus) - Car- bonell/Sanchez (Spa) 6-1 7-6, Henman/K- afelnikov (GBr/Rus) - Kulti/Nyborg (Zwe) w.o. na afmelding Kulti Ruta del Sol. Vijfde en laatste etappe, Lu que - Granada: 1 Planckaert (Bell 134,7 km in 3.12.25, 2. Zanmi (Ita), 3. Tsjmil (Bel) Algemeen klassement: 1 Perïa (Spa) 20.58 08, 2. Cabello (Spa) 0.22, 3. Garmendia (Spa) 0.26; 17. Boven 2.09, 43. Pronk 15.29, 44. Dem Bakker. 47 Jonker 15.56, 51. Knaven 20.20, 76 Duyn 47.56. 94 De Jongh 1.08 35. 113 Van der Ven 1 21.46 ZEILEN Mar del Plata (Arg). WK Mistral. Mannen. punten, 2 Gyader(Fra) 11,3. Kaklamana kis (Gn) 12, 14 Van Geemen 38, 42. Van Dijk (Ter Aar) 93, 51. Corba 108, 68. Van Koolwi|k 150. Van Geemen en Van Dijk naar finaleserie. ZWEMMEN Malmö Wereldbekerwedstrijden, tweede dag. Mannen, 50 vrij: I 'Asmara 'ita) 22,00, 2. Kenkhuis (Ned) 22.25. 3. Lazak (VSt) 22,40.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23