Directeur Jacobus opgestapt Woubrugse sportverenigingen snoepen subsidiepot leeg Bewoners recreatiehuisjes Jacobswoude moeten weg Rijnsaterwoude wacht al jaren op ijstijd' markt Rijn Veenstreek phense ambtenaren getest hun telefoneergedrag Carnaval herleeft in de Veen Laatste restjes Bakkerij in Ridderhof binnenkort weer open VLOoIeN LEIDEN arkeerplaatsen aan Wilgenlaan j, ^brugge Aan de Wilgenlaan in Woubrugge komen zeven ex- parkeerplaatsen voor omwonenden. De aanleg daarvan be lt als de nog te bouwen huizen aan de Vrouwgeestweg klaar n Voor de parkeerplekken wordt de oude opslagplaats van meentewerken opgeknapt. Het terreintje oogt nu rommelig nauwelijks in gebruik. jingloopwinkel houdt uitverkoop jufn aan den run De Alphense Kringloopwinkel doet op za- dag 26 februari boeken in de uitverkoop. Vanaf 12 uur houdt winkel aan de Energieweg zijn halfjaarlijkse boekenmarkt, jsen 16.30 en 17 uur verkopen de medewerkers tassen voor (gulden per stuk. Kopers kunnen hun tas daarna vullen met veel boeken als zij willen. it jaar rotonde bij Hoogmade ffMADEDe aanleg van de rotonde bij de kruising van de ndvveg (de N446) en het Zuideinde bij Hoogmade begint nog jaar. Gisteren kenden de wethouders uit de Rijnstreek voor project geld toe, op voorwaarde dat nog dit jaar de eerste ide de grond in gaat. Wethouder Vink van Jacobswoude heeft [deze week meegedeeld tijdens de raadscommissie openbare tken. De totale kosten van de aanleg raamt hij op 800.000 Iden. waarvan de gemeente aanvankelijk 200.000 gulden zou ieten bijdragen. Door de nu toegekende subsidie van 80.000 (den aan Jacobswoude uit de pot Gebundelde Doeluitkering ;DU-gelden') hoeft de gemeente voor dat veiliger kruispunt iar 120.000 gulden bij te dragen. De provincie is ook voor inder van aanleg van die rotonde, maar moet nog geld be- io!l jikbaar stellen. xcursie naar kunstschatten Islam men aan den run Alphense ouderen kunnen mee naar de itoonstelling 'Aardse schoonheid, hemelse kunst. Deze expo- emet kunstschatten uit de Islam is in de Nieuwe Kerk in Am- 101 [dam. De samenwerkende ouderenbonden uit Alphen aan nRijn (OSO) organiseren dit uitje op donderdag 13 april. De noonstelling omvat een groot aantal unieke stukken, zoals raden en vaatwerk uit de Hermitage in St. Petersburg, cere- jaiële flacons uit het Topkapi Museum in Istanboel en zeven- nde eeuwse tapijten uit het Metropolitan Museum in New rk. De kosten voor de excursie, inclusief busvervoer, bedra- i20 gulden (of 15 gulden voor Museumjaarkaarthouders). irten zijn schriftelijk te bestellen bij het OSO, J.P. Coenlaan 2405 AL in Alphen. ascarvieten op de culturele toer ihenaan den run Carnavalsvereniging De Cascarvieten stelt cultuurprijs beschikbaar voor verenigingen in Alphen aan Rijn. Prins Cascar de 35ste overhandigt op de slotdag van [vierdaagse feest duizend gulden aan de winnaar van de cul- ïrprijs 2000. De uitreiking is op dinsdag 7 maart om 17 uur in [stadskantoor. Dan leveren de Cascarvieten ook de stads- Gt utel weer in. Het traditionele carnavalsprogramma begint op erdag 4 maart. Om 14 uur gaat Feestburcht Avifauna open ar de jeugd tot twaalf jaar. Theatergroep Ei treedt dan op. 's onds begint om 21.11 uur het Boerenbal. De entree kost 25 Iden en legitimatie is verplicht. Zondagmiddag om 15.11 is |0 i familiecarnaval. Op maandagmiddag om 14.11 uur staat ifauna open voor senioren, 's Avonds om 21.11 uur is er een ostumeerd bal. 'Dikke Dinsdag' eindigt in Residentie tot irx, waar diverse artiesten vanaf 21.11 uur het carnaval afslui- jacobswoude ewout van der dussen Door de subsidie-aanvragen van voet balvereniging Woubrugge (WW) en de biljartvereniging in Woubrugge komt wethouder Dambrink van Jacobswou de geld tekort. Zij acht een verdubbe ling nodig van de 85.000 gulden die nu in de subsidiepot zit. Dat bedrag is de gemeente in één klap kwijt aan de nieuwe panden die de twee clubs bou wen. Jacobswoude draagt standaard tien procent bij in de investeringskos ten van verenigingen die nieuwbouw plegen. Dambrink weet nog niet waar zij het geld vandaan moet halen. De biljartvereniging raamt haar nieuwbouw bij sporthal Oudendijk op 40Ó.000 gulden. WW gaat bij de ver nieuwing van zijn clubhuis uit van een investering van 450.000 a 500.000 gul den. Als het gemeentebestuur de be grotingen goedkeurt, kost de tien-pro centsregeling Jacobswoude 85.000 a 90.000 gulden. Vorig jaar kreeg voetbalvereniging Kickers '69 uit Leimuiden 26.169 gul den subsidie voor de bouw van een tussenruimte bij haar clubhuis. Door zelfwerkzaamheid was de club bedui dend goedkoper uit dan zij had be groot. Desondanks liet de gemeente de subsidie intact. Zowel WW als de biljartvereniging gaat ook uit van grote inzet van de le den bij de afwerking van hun nieuwe onderkomens. Dambrink onderkent dat daardoor ook de subsidie omhoog kan gaan. ,,De gemeenteraad vindt dat je de verenigingen niet moet straffen voor hun zelfwerkzaamheid." De biljarters ziin niet van plan hun begroting te verhogen met een post voor zelfwerkzaamheid. .Alleen als dat een groot voordeel oplevert, gaan we werkzaamheden zelf uitvoeren", zegt voorzitter H. Hoekstra. WW verwacht ongeveer een ton te kunnen uitsparen door de inspanningen van de leden. roelofarendsveen janneke de jonge Roelofarendsveen heeft weer zijn eigen carnaval. De Stich ting Vrije Jeugd Recreatie (VJR) vindt dat het dorp niet zonder kan en neemt de organisatie daarom op zich. Op zondag 5 maart verwelkomen de Tranen trekkers de feestgangers in dorpshuis De Alkeburcht tus sen 14 en 19 uur. Tot een paar jaar geleden or ganiseerde muziekvereniging Liefde voor Harmonie telkens het carnavalsfeest. Dit ging steeds moeizamer doordat de huur van de veilinghallen tel kens omhoog ging. In 1998 gaf de vereniging te kennen er defi nitief mee te stoppen. Barry Verdel van VJR vindt dat jam mer. „Voordat Liefde voor Har monie het organiseerde, deed VJR dat. Daarom willen wij nu de draad weer oppakken." De zaalhuur is dit jaar in elk geval geen spelbreker. In plaats van de grote veilinghallen kiest de organisatie voor het kleinere dorpshuis. Daar zijn de drie grote zalen afgehuurd. Verdel rekent op een paar honderd mensen. „Misschien worden het er wel duizend", roept hij enthousiast. Behalve de Tra nentrekkers komt er een clown en staan er een snoepkraam en een ijscoman. Waarschijnlijk komen er buiten pony's om op te rijden. Binnen dreunt na tuurlijk de hele dag carnavals muziek. Wie binnen wil komen moet tien gulden betalen. Voor kin deren kost het 2,50. Hoewel de VJR normaal gesproken activi teiten voor de jeugd organi seert, is nu iedereen welkom. De winst van het festijn ge bruikt de VJR voor andere acti viteiten. aan den run (oneren met de gemeente len kan beter. Burgemees- tn wethouders maken zich lgd<len over de telefonische be- laarheid van de afdelingen et stadskantoor. De vraag is alleen of de telefoon de he- ist{i ig wordt opgenomen, maar hoe het personeel de beller idert. iarom gaat een groepje (enaren de hulpvaardig- meten van hun collega's ilefoontjes voor iemand die dat ogenblik niet is. De itenaren begeleiden het on- oek, maar besteden de test- *PC telefoontjes uit aan bellers van een exterii bureau. Het is de bedoeling dat na dit eerste onderzoek elk jaar een meting volgt. Zo verslapt de aandacht voor het onderwerp niet. Op basis van de resultaten maken de afdelingshoofden met hun medewerkers afspra ken over wat er moet verbete ren. Die afspraken zijn niet vrij blijvend, maken B en W duide lijk in hun voorstel. Het college vindt het noodzakelijk dat de telefonische bereikbaarheid een stuk beter wordt. Uitgangspunt is dat bij de gemeente op werk dagen tussen 8.30 en 17 uur de telefoon wordt opgenomen. rüpwetering» De berm van de Oud Adeselaan in Rijpwetering ligt vol met houtmolm. Het zijn de laatste restjes van wat ooit populieren waren. Nieuwe bomen worden pas na de zomer geplant. FOTO WIM DIJKMAN Van Vulpen interim-manager Directeur H. van Duin van zorgcentrum Jacobus in Oude Wetering is plotseling opgestapt. Over de reden van zijn vertrek wil geen enkele betrokkene op dit moment iets loslaten. Inmiddels heeft het bestuur van Jacobus een interim-directeur aangesteld. J. van Vulpen van het ad viesbureau Gouwe Consult in Gouda gaat de komende tijd orde op zaken stellen. oude wetering janneke de jonge Het personeel van het zorgcen trum aan de Saskia van Uylen- burchlaan is gisteren op de hoogte gesteld van de komst van de nieuwe tijdelijke direc teur. De ondernemingsraad (OR) had van tevoren al een po sitief advies uitgebracht over Van Vulpen, die zegt bekend te zijn in de gezondheidszorg. Di rect na afloop van de bijeen komst met het personeel trad hij aan. Met het bestuur, de OR en de cliëntenraad heeft hij echter afgesproken de eerstvol gende dagen geen informatie naar buiten te geven. „Dat doen we niet om te veel ruis te voorkomen", aldus Van Vul pen. OR-voorzitter N. Castelein sluit zich daarbij aan. Met de vorige directeur wa ren er al geruime tijd proble men. Een jaar geleden maakte hij met het personeel de af spraak dat hij zijn relatie met het personeel zou verbeteren. Later ontkende hij dat echter weer. Het personeel verweet Van Duin voornamelijk slecht te communiceren. Met de pers praatte Van Duin nooit. Eind augustus vorig jaar stap ten vier van de zes bestuursle den op uit onvrede met het op treden van Van Duin. Een toe gezegde enquête om de ver houdingen tussen directie en personeel te onderzoeken, wil de hij niet uitvoeren. Van Duin gaf als reden op dat hij eerst be zuinigingen moest doorvoeren. In oktober traden drie nieuwe bestuursleden aan, alle verbon den aan Woningbouw Vereni ging Alkemade. Het bestuur staat nog altijd onder leiding van een tijdelijke voorzitter, H. Bakker. Alkemadese politici drongen er in september bij het gemeen tebestuur op aan zich te be moeien met het zorgcentrum Volgens B en W kan dit niet omdat het zorgcentrum eer. zelfstandige instelling is. jacobswoude janneke de jonge Alle mensen die na 1 januari 1998 permanent in een recrea tiehuisje in Jacobswoude zijn gaan wonen, moeten daaruit vertrekken. Iedereen die al voor die tijd zijn intrek heeft geno men in zo'n stacaravan of va kantiehuisje mag blijven. Het gemeentebestuur van Ja cobswoude stelt dit voor in een nota met de titel 'Recreatiewo ningen in de gemeente Ja cobswoude'. Op maandag 28 februari houdt de commissie ruimtelijke ordening een hoor zitting voor vijf betrokkenen die protesteren. Deze bewoners vinden dat de gemeente zo'n regeling niet met terugwerkende mag invoe ren. Ze zeggen niet te weten dat ze niet permanent in hun huis mochten verblijven. Deson danks legt het gemeentebestuur de nota aan de gemeenteraad voor. Wethouder Haasbroek: „In 1998 zijn we met de discus sie hierover begonnen. Mensen konden dat weten." Recreatie woningen moeten zes achter eenvolgende weken per jaar leegstaan. Volgens het nieuwe plan moeten bewoners dit kun nen aantonen. Ook gaat de ge meente controleren en kunnen omwonenden meldingen doen. In het epistel doen burge meester en wethouders nog meer voorstellen. Zo willen zij geen vergunningen geven voor recreatiewoningen in het bui tengebied, maar deze wel toe staan in de dorpskom. Dit geldt bijvoorbeeld voor een terrein waar vroeger een industrieel bedrijf stond dat daar nu niet meer gewenst is. Haasbroek: „Je lost dan twee problemen in één klap op." Gewone huizen op dit soort plekken neerzetten kan vaak niet omdat Ja cobswoude van het Rijk maar beperkt mag bouwen. Nieuwe recreatiewoningen zouden vooral hele complexen of appartementengebouwen moeten zijn. Vrijstaande huisjes willen B en W niet bevorderen. „Losstaande huizen zijn moei lijker om te controleren. Boven dien nodigen die meer uit tot permanente bewoning. En je moet de kat natuurlijk niet op het spek binden", zegt Haas broek. Op plekken waar nieuwe recreatiewoningen komen, krijgt de buurt op informatie avonden tekst en uiüeg. 'Vriest het al? Dan ben ik zo thuis' °'Inne barbier het vannacht gaat vriezen, oen we dit weekeinde rij- IJsclubbestuurder Dirk hm heeft het draaiboek de splinternieuwe toer over 25 kilometer voor op tafel liggen. De stellig- in zijn stem laat geen ite voor twijfel. IJsvereni- Eendracht en heel Rijn- nvoude zijn klaar voor de l Opdam roept de Elfste- Herf ocht van 1986 in herinne- die in de laatste week van uari plaatshad. Maar even verandert hij van toon. De die ook deze middag niet te branden is, doet het verwachtingen smelten, schaatsseizoen is een ver- ii zaak." maanden geleden begon allemaal zo veelbelovend, bericht dat er in de Wete- isw 8een 8eul meer vrij hoefde 'lijven voor de tankvaart 071 ïng Schiphol, was voor de ijsverenigingen uit de it bijna te mooi om waar te Nooit meer zouden boten trse ijslaag 's ochtends stuk 1 Binnen afzienbare tijd pdjj len De Eendracht, Excelsi- at Bilderdam, Nut en Ver uit Leimuiden en de Ter club een blauwdruk klaar n van de nieuwe schaats- Via de Drecht zou die naar het Braassemermeer de Leidsevaart en het anaal. (G)l ati loopt tegen beter weten 1 ft draaiboek van de tocht nog eens door. .Alles was gere- schaft en herkenbare jassen ting." De organisatoren hadden geld. Er zijn vijfduizend medail- voor de medewerkers en vrij- aan alles gedacht. Wie de les besteld en een zelfde aantal willigers. De sponsor, de VSB- EHBO-post zou bemannen bij routekaarten. Drie stempelma- -bank uit Leimuiden, stond ga- voorbeeld, en wie de kwaliteit chines hebben we ook aange- rant voor de complete begro- van het ijs ging bewaken. Op de hele route zou geen knelpunt meer te vinden zijn, zo was de bedoeling. Onder de brug over de provinciale weg bouwden vrijwilligers een flinke vlonder en ook met de zwakke plek bij de Woudse brug rekenden zij af. De organisatie had zelfs de gemeentelijke toestemming voor de eettentjes al binnen. Het zou zo leuk zijn geweest, zegt de Wouwenaar mistroos tig. Het is per slot van rekening al weer drie jaar geleden dat het dorp het ijs op kon. En één ijs vrije winter valt te overleven. Maar drie, daarvan worden de 430 liefhebbers in Rijnsater woude somber. Het vervelend ste van dat verlangen naar vorst is nog wel dat je het houdt zo lang het seizoen duurt. Zelfs vo rige maand op vakantie in Mexico bleef Opdam zich afvra gen wat voor weer het aan de Braassem zou zijn. Hij kan er zelf om lachen. „Ik heb regel matig naar huis gebeld. Vriest het al? Dan ben ik zo terug." De leden van de ijsvereniging zijn trouw. Ondanks drie zachte winters op rij heeft niemand zijn lidmaatschap opgezegd. Wordt het niet eens tijd voor een glaasje champagne voor het hele dorp? Daar nodigt de clubkas inmiddels wel toe uit. Opdam wuift de suggestie snel van de hand. „De Eendracht houdt het bij één feest in de vijf jaar, en dat hebben we vorig jaar gevierd bij het honderdja rig bestaan. We sparen het geld liever voor een nieuwe baanve ger." Gezellig potverteren zoals de ijsclub in Nieuwe Wetering vorige maand deed, is aan de Rijnsaterwoudenaar niet be steed. Opdam hoopt op betere tijden. En als het meezit begint de nieuwe 'ijstijd' nog dit jaar. alphen aan den run» saskia buitelaar De voormalige bakkerij Admi raal in het Alphense winkelcen trum De Ridderhof wordt over enkele weken geopend door een nieuwe eigenaar. Koude- kerker C. van Ginhoven, eige naar van bakkerij Van Kempen in Koudekerk en Leiden, neemt de zaak over van M. Admiraal. Die deed vorige maand zijn drie bakkerijen in Alphen aan den Rijn van de hand. Zijn zaak aan de rand van De Aarhof is over genomen door Van Velzen, die al verschillende zaken in de Haagse regio heeft. Voor Admiraal was de combi natie van bakker én onderne mer te veel, zegt hij. „Ik zat er helemaal doorheen. Als onder nemer moet je aan zo veel wet ten voldoen en voortdurend bijblijven, dat trok ik niet meer. Nu werk ik weer als bakker bij mijn broer in het bedrijf, want het bakkersvak vind ik een prachtvak." Voor het personeel leidden de overnames niet tot ontsla gen. „Ik had fijne mensen in dienst en wilde per se dat zij goed terechtkwamen." In De Aarhof heropende het perso neel de winkel in januari ondei een nieuwe naam. In De Rid derhof is op dit moment een verbouwing aan de gang. Van Kempen wil de baldcerij die daar zat flink verbouwen en de winkel een grondige opknap beurt geven. De winkel in de Stuifzwam wordt via de verhuurder aan een ander verhuurd. Admiraal verwacht niet dat daar een bak kerij terugkomt. Want sinds de slager in het rijtje brood is gaan verkopen, is het er voor een bakker moeilijk vol te houden. „Daar was ik niet blij mee. Ik heb het een jaar geprobeerd, maar wilde toen eigenlijk al van die zaak af. De andere twee winkels daarentegen liepen pri- crote GR0EN00RDHALLEN februari 9.00 TOT 17.00 «ut DE GEZELLIGST! ROMMELMARKT VAN NEDERLAND februari 0 TOT 17.00 Dirk Opdam droomt aan de rand van de Braassem van koudere tijden. FOTO TACO VAN DER EB

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 19