Onrendabe discobus rij nog even do Werkstraf voor meppe buurvrouw en drugsbe Na de drempel weer vol gas Duin Bollenstreek Vroege vogels rJü VOOR 41,00 Neem een proefabonnement, WEKEN BEL 071-5128030 Bedrijfsleven nt visserijschool Sassenheim krijgt een 'servicelijn' Bewoners Kalkoven blij met aanpak buurtproblemen Shanty in Lisse DONDERDAG 17 FEBRUARI 2000 Hardrijders betrapt usserbroek Bij een radarsnelheidscontrole op de Lisserdijk in Lisserbroek zijn gisteravond tussen zeven en kwart voor elf 23 chauffeurs betrapt op te hard rijden. In totaal werd van 67 au to's de snelheid gemeten. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 79 kilometer per uur. Op de dijk is een snelheid van vijftig kilo meter toegestaan. Informatie over energiebesparing katwijk Het energiebedrijf Nuon houdt zaterdag 26 februari in het Katwijkse gemeentehuis een informatiedag over de actie 'Warm wonen'. Tijdens de actie is het mogelijk om energiebe sparende voorzieningen als isolatie en het installeren van een hoogrendementsketel of zonneboiler tegen lage prijzen te tref fen. Medewerkers van het energiebedrijf en andere betrokken bedrijven zijn van 10.00 uur tot 16.00 uur aanwezig in het ge meentehuis aan de Zeeweg/Koninginjulianalaan. De actie wordt dit jaar opgezet in verschillende gemeenten in de Duin en Bollenstreek. Bijeenkomst postzegelverzamelaars noord wijk De Vereniging van Postzegelverzamelaars heeft maandagavond 21 februari een clubbijeenkomst. Vanaf zeven uur zijn de jeugdleden welkom, en om kwart over acht is de beurt aan de oudere leden. Ook niet-leden zijn welkom om ken nis te maken. De bijeenkomst vindt plaats in het Bollenbad aan de Nieuwe Zeeweg in Noordwijk. Op de fiets door Voorhout voorhout Door Voorhout fietsen op de computer. Dat is bin nenkort mogelijk voor leerlingen uit de hoogste klassen van het basisonderwijs. Aan de hand van twintig foto's krijgen de kinde ren beter inzicht in de verkeerssituatie in Voorhout. Op 23 fe bruari gaat wethouder Steijn van ruimtelijke ordening, samen met een aantal leerlingen, de gefotografeerde plaatsen bezoe- ken. KAHM, eel is hft 0 eel is maand maar de denkt dj delijkar over. staan in nen al sen sommig menen winter definitie J' de rug is dezetwi, die in 1Ê in de Ka wijk druk b« met het van een hebben eerste ei ïsti iS jke voor pen dat perature februari nog naj If1 den duir 1 schaats vet kunn1 den gé 'Voorinalige partner pikte geen klanten den haag/runsburg De Noordwijker die vori ge week door zijn voor malige partners ervan werd beschuldigd klan ten te ronselen, treft geen blaam. Dat heeft rechter A. van Delden gisteren in kort geding bepaald. De Rijns- burgse zakenpartners van de Noordwijker eis ten vorige week een ver bod op handelen met klanten van hun bloe- menbedrijf, het vanuit Aalsmeer opererende BBE. Bovendien namen zij het hem kwalijk dat hij in zijn nieuwe bedrijf een voormalig perso neelslid van BBE had aangenomen. De rechter wees giste ren alle Rijnsburgse eisen af. Bovendien draaien de eisers op voor alle kosten van de rechtszaak. De Noordwijker verkocht eind vorig jaar zijn aan delen in BBE en begon voor zichzelf. De eisers beschuldig den hem ervan klanten van hun bedrijf te bena deren, terwijl contractu eel vasdag dat dat niet mocht. Volgens de ge daagde voelde hij zich echter niet aan het con- currenüebeding gebon den, omdat hij 'met het mes op de keel' uit de zaak was gewerkt. Boven dien kwamen de klanten naar hem toe en niet an dersom. Inmiddels levert hij producten aan 25 klanten van zijn voormalige be drijf BBE. Gemeenten moeten financieel bijspi it« De discobus tussen Hillegom en Noordwijk blij tk pig rijden. Vervoersmaatschappij Connexxion buslijn begin deze maand vanwege exploitati *d opheffen. Financiële steun van gemeenten mi voor zorgen dat de onrendabele buslijn geh >n wordt. Beide partijen zijn daarover momenteel d handeling. Mocht dat niet tot resultaat leiden, dwijnt de discobus. wim van wanrooy De gemeenten vinden het be langrijk dat de bus, die op za terdagavond twee keer van Hil legom via Lisse, Sassenheim en Voorhout naar Noordwijk rijdt en weer terug, niet verdwijnt. Zij willen dat jongeren in de avond- en nachtelijke uren met het openbaar vervoer terugke ren van het uitgaanscentrum in Noordwijk. Toen de busmaatschappij onlangs liet doorschemeren te willen stoppen, zochten zij daarom contact. „We zijn in ge sprek geraakt en dat was nodig ook. Het is voor ons een zwaar verliesgevende lijn. Per rit moe ten er honderden guldens bij. Omdat we voor deze buslijn geen rijksbijdrage krijgen, was dat voor ons reden om er mee te willen stoppen", zegt voor lichter H. Opmeer namens de vervoersmaatschappij. De gemeenten moeten zich volgens hem garant stellen voor de verliezen. „Wat zij precies moeten bijdragen is niet duide lijk. Hoe meer reizig des te minder hoeve dragen. Dat is duid woord is voorlopig j meenten. De horeca een belanghebben doet op dit momeni met de gesprekken, mag dat wel, want w )n( is waar we mee prai d ons als onderneming erf ressant." Opmeer zegt dat C zich momenteel bi vraag hoe de buslijn moet worden. zitten behoorlijk vol het verlies niet in. Mi gen ons af of de hea zo noodzakelijk z wordt naar gekeken, laten we de rijtijden de revue passeren, moeten we die ook w sen. Van onze kant een oplossing. De kijken in hoeverre zi We hopen dat er bil weken een besluit pig blijven we rijdenhf] de gemeenten niet o« komen is het afgelopi na persbureau cerberus Voor geweld tegen de buren in de Jacobstraat in De Zilk zijn een 47-jarige vader uit Bodegraven en zijn 26-jarige zoon uit De Zilk gisteren door de Haagse politierechter S. Clement veroordeeld tot een werkstraf van zestig uur en een maand voor waardelijke celstraf. „U bent samen op stap ge gaan", gaf de politierechter als reden om vader en zoon dezelfde straf op te leggen. De straf voor de zoon is gelijk aan de eis van officier van justi tie, R. Bos. Tegen de vader vorderde de officier drie maanden cel, waarvan een voorwaardelijk. Slachtoffers van het geweld op 6 november 1998 waren de buurman en buurvrouw van de zoon. De aanleiding voor de geweldsuitbarsting was het dochtertje van de zoon, dat zei door de buurvrouw geslagen te zijn. Om elf uur 's avonds besloot de familie om haar gram te halen. Vol gens de buurvrouw werd zij aan haar haren naar buiten getrokken toen zij de voordeur opende. Haar man, die haar te hulp kwam, restte een ver gelijkbaar lot. Hij struikelde naar buiten en werd voor zijn huis geslagen en geschopt. Vader en zoon ontkennen echter geweld ge bruikt te hebben. „De buurman vloog mijn vader aan en ik heb hem tegen de grond gewerkt, maar niet geslagen of geschopt", zei de zoon. Politie rechter Clement had echter vraagtekens over de wacht u niet tot de volgende dag?" vro tierechter. De zoon antwoordde dat L wacht had dat de buurman zo driftig 2 politierechter hechtte echter waarde a haal van de buren, dat wordt onderst r j,( de politie. Twee agenten zeggen dat hebben hoe de zoon zijn buurman aai was. Inmiddels hebben de families h aaj bijgelegd en de kinderen spelen weerti e Overigens moest de Zilkenaar zich gi n men met zijn 31-jarige neef uit Leidei fee verantwoorden voor het in bezit heblx ee roïne en cocaïne. De mannen waren b np, houding in het bezit van 28 bolletje Volgens de neven is deze hoeveelhei £n om enkele dagen in het eigen gebm zien. De officier van justitie noemde geen hoeveelheid om achter elkaar op eiste vier maanden celstraf waarvan waardelijk. De politierechter zag de twee neven als dealers maar wel als forse gebruike^ ze van uitzondering stond zij beide mannen toe in plaats van een verblijf pj vangenis zestig uur onbetaalde arbeid ten. Als stok achter de deur werd he nog veroordeeld tot twee maanden vc nt( lijke celstraf. katwijk De Katwijkse visserijschool houdt zaterdag 19 februari een open dag. Van tien uur 's ochtends tot drie uur 's middags kunnen belangstellenden een kijkje nemen in het gebouw aan de Sluisweg. De steun van het bedrijfsleven uit de visserijsector, die eind vorige maand werd toegezegd om het voortbestaan van de school in Katwijk te kunnen waarborgen, krijgt zaterdag voor het eerst zichtbaar vorm. Bedrijven op het gebied van technische apparatuur en visverwerking zijn aanwe zig, net als de belangenorganisaties Neder lands Visbureau en het Productschap Vis. Ook het onderzoeksinstituut RIVO en de vereniging van schippers-eigenaren ne men deel. De redersvereniging voor de zeevisserij onderstreept het belang van een goede visserijopleiding in Katwijk nog eens extra, door zelf reclame te maken voor de open dag. „De visserijschool leidt al jaren vakmensen op voor de trawlervloot. Van oudsher is de school in Katwijk het start punt voor een carrière op zee", verklaart zegsman C. Blonk. De bedoeling is dat vooral toekomstige leerlingen langskomen, maar de organisa tie verwacht ook veel oud-leerlingen die uit nostalgie even binnenvallen. In het schoolgebouw zijn onder andere demon straties visverwerking en nettenboeten te zien. Met een lange rij auto's ach ter zich, tuft een rustige weggebruiker kalmpjes over de provinciale weg N206 van Val kenburg naar Katwijk. De vol gers drukken hun wagen steeds dichter op zijn bumper, want ze willen graag sneller naar de Wassenaarseweg. Maar de lei der van de stoet weet van geen wijken: hij rijdt vijftig kilometer per uur, want dat bord staat op de kruising bij de Torenvliet brug. En het bord waarmee die snelheidsbeperking wordt op geheven, staat er niet. Toch hebben de ongeduldige be stuurders achter de snelheids- Shantykoren schieten als pad destoelen uit de grond. Katwijk heeft al twee van dergelijke ko ren, die voornamelijk zee mansliederen zingen. Lisse wil nu ook op de Shantykaart van Nederland staan. De afdeling bollenstreek van de vereniging Contact Oud Mariniers (COM) gaat onder de leden zoeken naar belangstellenden voor de oprichting van een Shan ty koor. Op vrijdag 25 februari wordt op de jaarvergadering van de COM gesproken over de oprichting van een koor. De vergadering begint om 20.00 uur in het verenigingsgebouw van de zwemvereniging De Watervrienden aan de Sport- laan. Voorwaarde voor deelname aan het Shantykoor is niet een prachtige stem. maar een goed humeur en de lol om zeemans liederen te zingen. Even remmen na de Torenvlietbrug, maar eenmaal voorbij de afslag naar de Voorschoterweg kan het gaspe daal weer worden ingetrapt. foto wim dijkman bewuste automobilist gelijk: op de N206 geldt nog steeds een maximumsnelheid van tachtig kilometer per uur. Sommige rijders zijn in verwar ring gebracht door de nieuwe borden. Na aanleg van de ver keersdrempels bij de kruisingen met de Wassenaarseweg en bij de Torenvlietbrug werd een li miet van 50 kilometer per uur ingevoerd. Rond de verkeers lichten gold al een maximum van 70 kilometer per uur. Na de lichten stond echter een bord waarop die snelheidsbeperking weer werd opgeheven. Het bord '70' is vervangen door een bord '50', maar het bord 'einde 70' niet door een bordje 'einde 50'. En dat hoeft ook niet, bezweert voorlichter Jeroen Disko van de provincie Zuid-Holland. „Na de eerste zijstraat geldt buiten de bebouwde kom weer een nieu we situatie. Dat betekent dus dat je op de Tjalmaweg na de kruisingen weer 80 mag rijden, want het is een weg buiten de bebouwde kom. Borden met een nieuwe snelheid mogen wij niet eens plaatsen." De provincie krijgt gedeeltelijk gelijk van het Centraal Bureau Rijvaardigheid (CBR), dat de rij examens afneemt. „De regel is inderdaad zoals de provincie zegt: na de kruising gaat weer een nieuwe situatie in. In dit geval mag je dus weer tachtig kilometer per uur rijden", zegt voorlichter Jeroen Heerkens. „Maar ja, de regel is één en het begrip van de regel is twee. Ik wil echter geen oordeel vellen over de situatie bij Katwijk en Valkenburg. Dat laat ik aan de wegbeheerder over." De wegbeheerder is de provin cie. En die wil nu juist minder verkeersborden langs de weg, want dat schept alleen maar onduidelijkheid. Toch levert een rondje langs de regionale rijscholen verschillende ant woorden op. De meeste rij-in- structeurs geven na de drem pels en verkeerslichten weer vol gas, maar net als het gros van de automobilisten niet allemaal omdat ze op de hoogte zijn van de theorie. Er staat toch weer een bord met 70 of 80, daarna?-, Ehhh, dan mag je kennelijk maar vijftig...denk ik. Maar dan ben ik ook vaak in overtreding, En die borden met 'einde snel heidsbeperking' zijn verdwe nen? Niets van gemerkt. eric de jager» De gemeente Sassenheim gaat een 'servi celijn' instellen, waar de dorpsbewoners terecht kunnen met hun vragen en klach ten. B en W hebben dat besloten naar aan leiding van de serie wijkavonden van het afgelopen jaar. Tijdens iedere wijkavond bleek dat de Sassenheimers behoefte heb ben aan één aanspreekpunt op het ge meentehuis voor klachten, vragen en tips. De servicelijn moet nog voor de zomer operationeel worden. Ook willen B en W een vervolg geven aan de vorig jaar zo goed bezochte wijkavon den. Uit die wijkavonden bleek dat Sassen heimers rechtstreeks met hun gemeente bestuurders willen praten over wat er in de wijk speelt. Burgemeester en wethouders katwuk eric de jager De nieuwe aanpak van problemen in de Katwijkse buurt 'Kalkoven' bevalt de bewoners goed. Bijna negentig procent van de buurtbewoners waardeert het 'wijk- en buurtbeheer' dat de gemeente Katwijk en de poli tie bij wijze van proef hebben inge voerd. Dat blijkt uit een enquête die is gehouden ter evaluatie van het project. Sinds 1997 is er voortdurend overleg in het zogenaamde 'wijkplat form', waarin bewoners, woning bouwverenigingen, sociaal-cultureel werkers en de politie zitting hebben. Ordebewakers en onderhoudsploe gen krijgen via dat platform snel te horen wat er loos is en kunnen daar door ook eerder dan voorheen optre den. Door in het wijkplatform de vinger aan de pols te houden, zijn de ver antwoordelijke instanties beter op de hoogte van de wensen in de buurt. En voor bewoners is het makkelijker hun grieven kenbaar te maken. Er is één aanspreekpunt in de wijk en één telefoonnummer op het gemeente huis, waar de Kalkovenbewoners kunnen aankloppen. Zo zijn inmid dels op hun aanraden verschillende maatregelen genomen. Er wordt be ter schoongemaakt bij glasbakken, parkeerproblemen zijn aangepakt, verkeersborden verplaatst, er is ver lichting aangebracht bij de gymzaal en in het park, er zijn verkeersdrem pels geplaatst in de Boshuysenstraat, de politie controleert op overlast en op handhaving van de maximum snelheid en voor de jeugd zijn knik- kerpotjes geplaatst. Wel vinden de deelnemers aan het project dat de boekhouding van het wijkplatform duidelijker moet. Nu weten zij niet altijd hoeveel geld ze aan een project mogen uitgeven. Bij aanvang van het wijkgericht werken heeft de gemeente éénmalig 30.000 gulden beschikbaar gesteld. Ook de taakstelling was niet altijd even dui delijk en het overleg met ambtena ren verliep soms stroef. De startpro blemen hebben echter niet tot on overkomelijke moeilijkheden geleid, volgens het wijkplatform mede door dat het proefproject plaatsvond in een wijk waar zich weinig grote pro blemen voordoen. In Kalkoven wo nen 1430 mensen in ruim 500 wo ningen. De bewoners van de buurt zijn on danks de voor verbetering vatbare werkwijze tevreden over de nieuwe aanpak van Kalkoven. Het contact tussen de buurtbewoners is inniger geworden, een kwart van de onder vraagden zegt dankzij het wijkgericht werken meer mensen te hebben le ren kennen. Ook het contact tussen de buurt en het gemeentebestuur is erop vooruitgegaan. trekken daarom opnieuw de Sassenheimse wijken in. Die wijkronde gaat waarschijn lijk pas volgend jaar plaatsvinden. Verder willen B en W doorgaan met het organise ren van informatieavonden over concrete kwesties. Bijvoorbeeld de dertig-kilometer- zones, herinrichting van straten of de be spreking van buurtoverlast. Op grond van de wijkavonden wil het ge meentebestuur het zogeheten 'wijkbeheer' invoeren. De gespreksronde die B en W door het dorp maakte, was bedoeld een beeld te krijgen van wat er onder de bevol king leeft. Een evaluatierapport is inmid dels opgesteld, en daarin staat hoe dat wijkbeheer de komende jaren gestalte moet krijgen. De voorstellen worden 24 fe bruari besproken in de raadscommissie welzijn, onderwijs en wijkbeheer.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 16