SoW-kerken: Diaconieën spelen geen bankiert Honderdste boek van Geloof Samenleving Emeritus-predikant J.C. Maris overleden A zj>~ DONDERDAG 17 FEBRUARI 2000 979 VANDAAG Op 17 februari herdenkt de katholieke kerk de ze ven heilige stichters van de Servietenorde. De ze ven zijn relatief onbekend. Het waren kooplui uit de dertiende eeuw die leefden in het mooie Flo rence. Ze hadden één ding gemeen: een grote devotie voor de heilige maagd Maria en haar 'zeven smarten', ofte wel momen ten waarin ze sterk meevoelde met het lijden van haar zoon Je zus. In 1233 kregen ze gezamenlijk een visioen waarin Maria hen opdroeg een geestelijke orde te stichten. Zo gezegd, zo ge daan. En dertig jaar later was de Servietenorde groot genoeg om missionarissen naar Azië te zenden. De laatste van de zeven heilige stichters stierf in 1310, op honderdentienjarige leeftijd. 17 FEB Omroeppastoraat verlaat Lelystad soesterberg Het KRO-Omroeppastoraat verlaat per 1 septem ber de Pax Christi-parochie in Lelystad. Bij de komst in 1993 was reeds afgesproken dat de duur van de samenwerking be grensd zou zijn. Waarschijnlijk trekt het omroeppastoraat in het klooster Cenakel in Soesterberg. De Dienaressen van de Heilige Geest en de Altijddurende Aanbidding, zoals de officiële naam luidt, zijn kortgeleden naar Utrecht verhuisd. Zangdienst in Pauluskerk Lisse lisse Cees Molenaar (orgel) en Herman van Hartingsveldt (pia no) begeleiden zaterdagavond de Sing In in de Pauluskerk aan de Ruishornlaan in Lisse. Soliste is de zangeres Marion van Sluis en de presentatie is in handen van Albert Veltkamp. De dienst begint om half acht. Dienst voor gehandicapten in Alphen alphen aan den run Het verhaal van Noach wordt verteld en er is muziek tijdens de interkerkelijke dienst met en voor mensen met een verstandelijke handicap, die komende zondag wordt gehouden in de Adventskerk in Alphen. De voorganger in de dienst, die als motto heeft 'God doet de deur dicht', is dominee M. Hogenbirk. De dienst begint om vijf uur 's middags. Een kwartier eerder begint de samenzang. Kleinste koran ter wereld faridabad Het zou wei eens de kleinste koran ter wereld kunnen zijn; dit boekje dat winkelier Na- rinder Bhatia dinsdag vond tussen de spullen van zijn schoonvader. Het boekje meet 10 bij 15 millimeter en is ondanks 572 pagina niet dikker dan 20 millimeter. Of het inderdaad de kleinste ko ran is laat Bhatia nog on derzoeken. FOTO EPA garderen De christelijk-gereformeerde emeritus-predikant J.C. Maris is maandag op 90-jarige leeftijd overleden. Maris was dertig jaar lang algemeen secretaris van de Internationale Raad van Chris telijke Kerken (ICCC). Daarvoor was hij predikant in Sneek, Oud-Beijerland en Haarlem- Noord. De ICCC werd in 1948 in Am sterdam opgericht door de Amerikaanse predikant Carl Mclntire, als rechtse tegenhan ger van de Wereldraad van Ker ken. Vanaf 1968 was Maris alge meen secretaris van de ICCC. Na zijn afscheidsrede in 1998 werd hij benoemd tot perma nent lid van het dagelijks be stuur. Maris zei in die rede, dat de ICCC de moderne theologie moet blijven bestrijden. Sa menwerking van bijbelgetrou- we theologen zou volgens hem in dat verband van grote bete kenis zijn. Bij de organisatie zijn ruim 700 kerken uit meer dan honderd landen aangeslo ten. De kerk waartoe Maris be hoorde, de Christelijke Gerefor meerde Kerken, stapte in 1977 uit de ICCC wegens het te een zijdige anti-oecumenisme en anticommunisme. Veel kerken hebben de naam van God verloochend, zei Maris aan de vooravond van de vie ring van het 50-jarig bestaan van de ICCC. Ze presenteren zich aan de -wereld alsof zij de Kerk van Christus in onze da gen vertegenwoordigen. De Wereldraad van Kerken wordt beschouwd als het model en het ideaal van het lichaam van Christus. ,,Wij aarzelen niet te zeggen dat het een karikatuur is van de ene, heilige, algemene Kerk van Christus. Eenheid, als een geestelijke realiteit, wordt vervangen door een gedrochte lijke samenbundeling", zei Ma- ris. Het perspectief van eeuwige gelukzaligheid had volgens hem plaats moeten maken voor een wereldse interesse in sociale za ken. Maris was ook van 1968 tot 1982 secretaris van het bestuur van de Evangelische Omroep. WEEROVERZICHT BUITENLAND Weersvooruitzicht HWS Geldig tot en met vrijdag Finland: Veel bewolking en af en toe sneeuw. Maxima van rond het vriespunt in het zuiden tot circa -5 graden in het noor- Denemarken: Oonderdag eerst nog kans op sneeuw Verder droog en vrijdag geregeld zon Maxima van 3 graden langs de westkust tot rond het vriespunt landinwaarts. Engeland, Schotland, Wales, Ierland: Donderdag opklaringen, maar in de mid dag en avond vanuit het westen regen, op veel plaatsen eerst sneeuw. Vrijdag half tot zwaar bewolkt en vooral in het noordwesten enkele buien. Maxima oplo pend naar 7 tot 10 graden. België en Luxemburg: Veranderlijk bewolkt en donderdag win terse buien. Vrijdag eerst opklaringen, in de loop van de dag vanuit het westen be wolkt en wat regen, in het oosten sneeuw. Maxima rond 5 graden, in de Ardennen temperaturen dichtbij nul. Noord- en Midden-Frankrijk: Donderdag wisselend bewolkt en vooral in de heuvels eerst nog enkele winterse buien Vrijdag bewclkt en regenachtig, in het oosten voorafgegaan door sneeuw Maxima van 3 graden in het oosten tot 8 in het westen, vrijdag iets zachter. Zuid-Frankrijk: Donderdag wat zon en vooral in de heu vels en bergen nog winterse buien. Vrij dag vanuit het westen regenachtig, sneeuwgrens stijgend tot 1200 meter. In het zuidoosten zonnig en winderig Maxi ma oplopend naar 8 tot 15 graden. Spanje: In het noorden donderdag wolkenvelden, veel wind en af en toe regen Vrijdag dro ger, rustiger en opklaringen. In het zui den droog en flink wat zon. Maxima van 14 graden in het noorden tot 22 in het zuiden. Portugal: In het noordwesten vooral donderdag wolkenvelden maar vrijwel droog. Verder flink wat zon Maxima van 14 graden in het noorden tot 19 in de Algarve. Mallorca, Ibiza, Menorca: Geregeld zon en waarschijnlijk droog. Donderdag veel wind. Maxima ongeveer 17 graden Marokko: Westkust: hier en daar enkele wolkenvel den. Verder veel zon. Droog. Maxima van 17 graden onder bewolking tot 23 bij Tunesië: Vooral in het noorden veel wind Verder wolkenvelden en een enkele bui. in het zuiden droger en wat meer zon. Middag- temperatuur dalend naar 14 graden aan de noordkust en 17 in het zuiden. rElke daq een beetje vakantie ["TTf "Ik ben nu in het geboorte land van de godin van de liefde, Aphrodite. Wilt u daar meer over weten? Kijk dan morgenmiddag om 13.20 uur naar Vakantie-TV op SBS6. We zijn dan op Cyprus." D-nfteiyn VAKANTIEWINKELS \Whrmp sWW Het dagelijkse vakantlcprogramma Hervormde diaconieën lenen geen geld om daar mee te beleggen of te speculeren om het eigen vermogen te vergroten. Ze besteden de inkom sten en mogelijke winsten uit hun vermogen aan de sociale zorg. Dat blijkt volgens de Samen-op-Wegkerken uit een intern onderzoek naar het beleggingsbeleid van de diaconieën. De kerken weten niet over welk vermogen de 1450 hervormde diaconieën in totaal beschikken. De gegevens van de plaatselij ke gemeenten zijn vertrouwelijk. Bij hun conclusie baseren de kerken zich op de gegevens van de Provinciale Diaconale Commis sies (PDC), die toezicht houden op het beheer en de besteding van diaconaal geld. Het gedeeltelijk openbare rapport, waar geen externe deskundige naar heeft gekeken, „is spijkerhard, tenzij de PDC's ons bedonderd hebbenzei beleidsmede werker J. Franken gisteren. Ook ds. G. Boer, voor malig directeur van de hervormde Generale Dia conale Raad (GDR), zei geen reden te hebben om aan te nemen dat de toezichthouders gegevens verdoezelen. De kerken besloten eind oktober vorig jaar tot het onderzoek na een uitzending van het NCRV- tv-programma Heilig Vuur. Diaconieën zouden zich schuldig maken aan grenzeloze groei van het vermogen en aan onverantwoorde specula ties. Die beschuldigingen zijn niet terecht, aldus de kerken. De diaconieën speculeren niet, ban kieren niet, beheren hun vermogens zorgvuldig en potten geen geld op, concluderen ze. Op basis van de beperkte inventarisatie zien de kerken geen aanleiding om het beleggingsbeleid nader te onderzoeken. Diaconieën mogen bij be leggingen geen risico nemen en beleggen hun vermogen meestal in staatsobligaties, leningen met een laag risico of ethische fondsen. In som mige provincies mogen diaconieën overigens wel beleggen in AEX-fondsen om de winstmarges te vergroten. Maar de landelijke GDR vindt dat on gewenst. De raad dringt er bij de diaconieën op aan de noodzakelijke omvang van het vermogen vast te stellen zodat het geld zoveel mogelijk voor de ar men wordt ingezet, aldus Boer. Ook moeten dia conieën aan hun gemeenteleden openheid van zaken geven over het vermogen dat ze beheren. Een toename van het vermogen is volgens Boer pas te veroordelen als een diaconie niet tonen dat ze het vermogen nodig he !arL moet een diaconie altijd het nut van et rijP' nale collecte kunnen aantonen. Boer kon niet uitsluiten dat een diaci eens bankiert of speculeert met geld c armenzorg is bestemd. Voorzitter C. V< van de PDC Overijssel/Flevoland noe voorbeeld een diaconie die enkele jaren met 50.000 gulden ging bankieren. Nt komst van de PDC stopte zij daarmee. Het vermogen van alle diaconieën bed ker 1 miljard gulden, zei Boer. Maar daarbij om de nominale waarde. De dn ,p jj beschikken ook over land en werkelijke waarde daarvan is een de 1 miljard, aldus de kerken. Het fenomeen Willem Ouweneel Hij is doctor in de biologie, wijsbegeerte en theologie. Hij is docent en hoogleraar aan drie scholen. Hij spreekt wekelijks drie of vier keer in het land voor zalen vol op merkelijk eensgezinde evangelische en reformatorische christenen. Hij heeft achter de tekstverwerker een pro ductie waar anderen niet van durven dromen. Morgen wordt zijn honderdste boek gepresenteerd. Een kennis making met het fenomeen Willem J. Ouweneel. HUIS TER HOPE wim schrijver Het is zijn honderdste boek vol gens de uitgever, maar die ging daarbij wel creatief met de waarheid om. Gemakshalve zijn ook dunnere boekjes - met nietjes in de rug - meegeteld. Willem Ouweneel (55) beaamt dat in zijn studeerkamer in Huis ter Heide volmondig. „Ruwweg de helft zijn grotere boeken." Maar goed, het blijft een presta tie. Ouweneel vertelt met smaak van een man die tegen hem zei dat hij al zijn boeken had gelezen. „Ik zei: daar geloof ik geen biet van." Ouweneel heeft de afgelopen dertig jaar over zeer uiteenlopende onder werpen gepubliceerd. Er staan boeken over de bijbel op zijn naam, over het christelijk ge loof, over filosofische thema's, over wetenschap en weten schapsleer, over muziek, over psychologie, maar ook over bij voorbeeld dromen. Zijn jongste boek, 'De zesde kanteling', is het laatste deel van een trilogie over wat hij 'metahistorie' noemt: de hand van God achter de geschiedenis. Lang niet al zijn boeken zijn voor gewone mensen te bevatten. Maar hij schreef ook toegankelijke boe ken. Zo verschenen de laatste jaren vijf delen in de serie 'Ge loofsleven'. En die worden door veel kerkleden verslonden. Ouweneel doceert aan de Evan gelische Hogeschool in Amers foort, is hoogleraar aan de Evangelische Theologische Fa culteit in Leuven en gasthoogle raar aan de Staatsunabhangige Theologische Hochschole in Basel. Verder preekt hij, zoals hij het zelf noemt. En daarmee doelt hij ook op zijn doorde weekse spreekbeurten. „Voor mij zit er niet zo'n verschil tus sen preken voor een gemeente of ergens een meer thematische bijbelstudie houden." Een volg orde in deze drie activiteiten aanbrengen kan hij niet. „Preek ik vooral en schrijf ik tussen door, of schrijf ik en preek ik tussendoor? Het is net als met een zebra: is die zwart met wit te strepen, of wit met zwarte strepen?" Ook zijn critici zien met stom me verbazing in welk razend tempo Ouweneel zich een on derwerp eigen maakt, om er vervolgens net zo snel een boek over te schrijven. Hij kan met die verbazing van anderen niet zo veel, zo heeft hij immers al tijd gewerkt. Al vanaf zijn elfde, toen hij zich aan zijn eerste boek zette. „Dat nooit versche nen is en dat is maar goed ook." Maar ziet hij het niet als talent of gave? „Hoe je het ook noemt, het is tegelijkertijd ook een zwakheid. Ja, het is een gave om dingen vlug door te heb ben, maar het gevaar bestaat dat je te snel denkt: ik heb het. Als ik op sommige boeken te rugkijk, dan denk ik: ik had er toch meer op moeten studeren. Je moet geen mening verkondi gen die je over drie jaar moet herroepen. Dat gevaar is er soms wel." Aan de andere kant, aldus Ouweneel, kun je als schrijver ook te lang wachten tot je vol doende rijpheid hebt bereikt. „Misschien ben je pas op je sterfbed zo ver, maar dan kom je er niet meer toe. Als ik vind dat iets gezegd moet worden, ben ik niet bang om op mijn gezicht te gaan. Maar dat moet je natuurlijk niet te vaak doen." Een aantal boeken heeft Ouweneel gemaakt omdat hij zich 'gedrongen' voelde over een zaak te schrijven. Zo ont stond bijvoorbeeld 'Het domein van de slang' (1978), waarin hij onder meer wijst op de occulte achtergrond van veel alternatie ve geneeswijzen. En die boeken uit de serie 'Geloofsleven' kwa men er, omdat hij daar christe nen mee wil 'dienen'. Maar in veel andere gevallen komen er haast per ongeluk boeken uit zijn handen. Dat heeft alles te maken met zijn wetenschappelijke mentaliteit. Madeira: Wolkenvelden, ook af en toe zon en droog. Maxima rond 17 graden Canarische Eilanden: Zonnig, aan de noordkant van de eilan den wolkenvelden, maar droog. Middag- temperatuur ongeveer 20 graden Duitsland: Overwegend veel bewolking en van tijd tot tijd sneeuw, in het laagland ook kans op regen Vrijdag opklaringen en overwe gend droog. Maxima ongeveer 2 graden. Oostenrijk: Overwegend bewolkt en van tijd tot tijd sneeuw, in de dalen eerst ook kans op regen Maxima in de dalen dalend tot dichtbij nul Zwitserland: Perioden met sneeuw, in de dalen ook regen. Vrijdag tijdelijk opklaringen. Aan de zuidflank van het Alpenmassief vanaf donderdagmiddag vrij zonnig Maxima in de dalen rond 3 graden, bij Locarno on geveer 9. Tsjechië en Slowakije: Wisselvallig weer met nu en dan sneeuw, in het laagland mogelijk ook regen. Vrij dag in Tsjechië enkele opklaringen Maxima dichtbij het vriespunt Italië: Veel wind. wolken en flink wat regen. Sneeuwgrens dalend tot ongeveer 900 meter. In het noorden flinke opklarin gen. Vrijdag ook elders wat minder wind en enkele opklaringen. Maxima rond 8 graden, op Sicili 13 graden. Corsica en Sardinië: Vooral langs de westkusten donderdag veel wind, wolkenvelden en enkele bui en. Vrijdag rustiger, zonniger en droog. Maxima tussen 10 en 14 graden Griekenland en Kreta: Veel wind en wolken en perioden met re gen, ook kans op onweer. Donderdag zacht met maxima van 14 graden in het noorden tot 19 op Kreta. Vrijdag bedui dend frisser. Malta: Guur weer met vooral op donderdag veel wind en enkele buien Maxima dalend naar 13 graden. Turkije en Cyprus: Donderdag in het zuiden en op Cyprus nog droog en geregeld zon verder veel wind en bewolking, perioden met regen en kans op onweer Maxima van 13 gra den bij de Dardanellen tot 17 op Cyprus en in Zuidoost-Turkije. VRIJDAG 18 FEBRUARI 2000 Zon- en maanstanden Zon op 07.51 Zon onder 17.56 Maan op 16.27 Maan onder07.19 Waterstand IJmuiden Katwijk Hoog 02.26 14.45 01.59 14.18 Laag 10.14 22.54 09.55 22.35 Weerrapporten 17 februari 07 uur: Maastricht Aberdeen Barcelona Berlijn Boedapest Dublin Frankfurt Innsbruck Istanbul Klagenfurt Kopenhagen Las Palmas Luxemburg Madnd Malaga Mallorca Malta O LEIDSCH DAGBLAD (Opgericht 1 maart 1860) KANTOOR Rooseveltstraat 82 071-5356 356 Postadres: Postbus 54, 2300 AB Leiden ABONNEESERVICE Abonnementen 071-5128 030 Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorging: Ma. t/m/ vr. 18.00-19.30 uur en Zaterdag 10.00-12.00 uur 071-512 DIRECTIE B.M. Essenberg, W M.J. Bouterse (adjunct) J. Kiel (adjunct) HOOFDREDACTIE J.G. Majoor, T van Brussel (adjunct) L.F. Klein Schiphorst (adjunct) W.F redactie A Maandag, chef eindredactie algemeen T Brouwer de Koning, chef redactie Rijn- en Veenstreek D C. van der Plas, chef eindredactie regio J. Rijsdam, chef redactie nieuwsdienst/kunst W. Spierdijk, chef sportredactie E. Straatsma, chef redactie Regio Leiden R.I.M. van der Veer, chef redactie Duin-en Bollenstreek W F. Wegman, chef redactie Leiden bu TELEFAX Advertenties: 071- 5323 51 Familieberichten: 023- 5317!|',u 023- 5320 216 Redactie: 071-5321 921 Hoofdredactie 071- 531592' ADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 t:|l" 071- 5356 230 RUBRIEKSADVERTENlIvan Maandag t/m vrijdag van 8.30tt m. 071- 5143 545 ABONNEMENTEN bij vooruitbetaling: per maand (acceptgiro) per kwartaal (acceptgiro) per half jaar (acceptgiro) per jaar (acceptgiro) Abonnees die ons een machtiging het automatisch afschrijven v; abonnements- geld, ontvangen 'f betaling. VERZENDING PER POfl Voor abonnementen die per post (bi f worden verzonden geldt een toeslJ) f aan portokosten per verschijndag. LEIDSCH DAGBLAD OP CASS Voor mensen die moeilijk lezen,s hebben of blind zijn (of e leeshandicap hebben), is van het regionale nieuws Dagblad op geluidscassette besd informatie 0486-486486 (Centrum voor Gesproken Lectuu ONGEVALLENDIENST Rijnland Ziekenhuis, vestiging St Elisabeth: 24 u. per dag. Diaconessenhuis: maandag t/m vrijdag 08 00-17.00 u. (uitgezond# feestdagen). Leids Universitair Medisch Centrum: 24 u. per dag. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Rijnoord: geen ongevallendienst. INLICHTINGEN BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: tel. 071-5178178. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Elisabeth: tel. 071-5454545. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Rijnoord: tel. 0172-463131 Leids Universitair Medisch Centrum: tel. 071-5269111. opklaringen m'st 2°nn'8 onweer warmtefront sneeuw koufront hagel lagedruk windrichting H hogedruk 19 temperatuur no 3 26 21 0.0 zw 1 18 9 0.0 zo 4 21 17 0.0 w4 17 13 7.0 z2 24 16 0 0 n4 10 1 00 z4 16 11 6.0 zw3 1 0.0 nw3 2-10 1.6 w3 21 11 0.0 w.s.0 7 -2 0.0 Schrijver/prediker Ouweneel: „Ik krijg de neiging arrogant te worden als ik domheid en eigenwijsheid gecombineerd tegenkom." ,Heeft een onderwerp hem ge troffen, dan wil hij daar ook echt helemaal 'doorheen krui pen'. Ouweneel gaat aan het le zen, maakt aantekeningen en ontdekt: „Hé, ik zit een boek te schrijven. Ik schrijf - strikt ge nomen - vaak niet om te publi ceren." Het gaat haast buiten hem om. „Het is net als het schrijven van een roman, waarvan de schrij ver bij het eerste hoofdstuk nog niet weet wat er met de hoofd persoon gaat gebeuren. Er groeit iets, er komt iets moois. Je laat je meeslepen en door te schrijven ontstaat het boek." Door zijn vele spreekbeurten verzamelde Ouweneel ook een enorme kennis van de bijbel. „Ik heb het voorrecht gehad om over alle hoofdstukken van de bijbel te preken. Ja, dan krijg je wel bijbelkennis." En de stap van de aantekeningen naar al weer een volgend boek is dan snel gezet. Recensenten laten zich over de boeken van Ouweneel nogal eens kritisch uit. Om verschil lende redenen. Niet-christenen zijn bijvoorbeeld verbaasd dat iemand met zo'n scherpe, ana lytische geest zo veel waarde toekent aan de bijbel als een door God geïnspireerd boek. In eigen christelijke kring viel het niet goed dat hij in zijn dro menboek 'Nachtboek van de ziel' instemmend Jung aanhaal de. Alsof niet-geestverwanten geen bruikbare dingen kunnen zeggen." Ouweneel zegt dat hij van kriti sche boekbesprekingen niet wakker ligt. „Ik denk dat lezers daar wel doorheen prikken. En ik ben blij met de criticus die mij attent maakt op mijn te kortkomingen." Minder blij is hij met de aanvallen op zijn persoon. „Soms zijn die ook buitengewoon onnozel. Dan worden er dingen geschreven als: jammer dat hij niet gerefor meerd is. Tja, ik zou dan met evenveel recht kunnen zeggen: jammer dat niet iedereen evan gelisch is." Ouweneel is zelf lid van de klei ne, evangejische geloofsrichting Vergadering van Gelovigen.' Maar zijn spreekbeurten trek ken honderden 'bijbelgetrou- we' christenen uit allerlei ker ken. Vaak klinken na afloop verzuchtingen als: „Hoorden we dit maar in onze eigen kerk." Ouweneel is zich ervan bewust dat hij voor veel mensen een goeroe is geworden. „Ik voel de verantwoordelijkheid. Die is soms ook drukkend als ik al die mensen de zaal zie binnenko men om mij te horen." Mensen die Ouweneel persoon lijk spreken, zijn vaak prettig verrast dat die 'grote man' zo eenvoudig en amicaal is. „Ik zeg niet dat ik geen hoogmoed ken, maar als je niet meer wilt dienen, val je snel door de mand." Hij heeft in de loop der jaren op dit punt wel bijgeleerd. „Ik zie de mensen nu meer staan. Een student zei laatst te gen me: u blijft altijd jong van hart. Daar was ik blij mee." Ja, hij kan wel uit zijn slof schie ten. „Ik krijg wel de neiging ar rogant te worden wanneer ik domheid en eigenwijsheid ge combineerd tegenkom. Ik vind het heel moeilijk om daar op iefd een liefdevolle, geduldi t st mee om te gaan. Ouweneel 'helemaal ge Uss zwartkijker' als het ovei j w christenen in dit land g Scheidingsmuren brok!ik langzaam maar zeker a verschrikkelijk spannei ujd nu in de kerken gebeur ,yj ziet wel bij veel christei legenheid over hoe zet Evangelie in de wereldi staan. „Vroeger kon jel je eigen zuil zitten. Nu> de mensen zich ontred omringd door ongelovi hoop dat mijn laatste b slaat, omdat het beschi onze tijd in elkaar steel kunnen wel het evange len, maar we moeten di van de mensen om ons gaan spreken." Er zullen - zo de Here tuurlijk - nog heel watt van Ouweneel vefschij: denk wel eens: zal ik ov jaar maar niet stoppen ken." Dan is hij ook gei cent meer en kan hij, ei 11 pas echt tijd besteden aK schrijven. ,k

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 14