Sjeng Schalken buigt voor Norman Sport 'Conflict kan Formule-1 uit Europa drijven' Ook Gyan wil niet terug naar Afrika Zonneveld helpt Eagles aan punt AJ Kwantumkorting aan basis van voetbaltrainer hAG 15 FEBRUARI 2000 J «sure Sir ni VD E' uk. Hendrik van Beelen komt nog zeker twee weken niet tie voor Heracles Almelo. De Katwijkse aanvaller, vorige id overgenomen van FC Utrecht, kampt met een ham- rblessure die hem afgelopen zaterdag tegen ADO Den 'ook al aan de kant Weid. Van Beelen hoopt eind deze ld tegen TOP Oss weer van de partij te zijn. iJJ ansz en Nieuwenhuys All Stars linj De Leidse basketbalster Lonneke Bransz is geselecteerd c de All Star Game op het basketbalgala dat zaterdag wordt i e uden in Eindhoven. Barbara Nieuwenhuys van Univentio/ Da shoppers uit Katwijk kreeg eveneens een uitnodiging. Oud- n c »rdorper Marcel Huijbens speelt mee in het Nederlands s dat het opneemt tegen een selectie van de beste buiten- aai ;e spelers in de eredivisie. Oranje bereidt zich voor op de ind tegen Bulgarije op 23 februari in Rotterdam. rgkamp en Overmars zeggen af n v ;Ni Dennis Bergkamp en Mare Overmars zijn niet beschik- len voor de vriendschappelijke interland tussen Nederland en ■nd iland volgende week woensdag in Amsterdam. Beide aan- /oc rs kwamen dit weekeinde weliswaar in actie voor hun club i jal, maar zijn nog niet voldoende hersteld van blessures, s mars: ,,Het zou niet goed zijn nu aan het Nederlands elftal ngi nken. De club heeft er baat bij dat we volledig fit worden", Overmars, die kampte met een enkelblessure. scoigne breekt arm op Boateng FSRROUGHPaul Gascoigne heeft maandagavond in zijn velt Hendrik van Beelen ng e wedstrijd voor Middlesbrough na twee maanden zijn on- itei m gebroken. De voormalige ster van het Engelse elftal liep no| rwonding op bij een duel met ex-Feyenoorder George i h ;ng van Aston Villa, waar Gacoigne met geheven arm op j rmde. Gascoigne werd naar een ziekenhuis vervoerd, Boa- kon na behandeling doorspelen. nOi ;r cht' verbeterde aanbieding Nilis dven PSV heeft Luc Nilis gisteravond een 'licht' verbeter- d i nbieding gedaan. Zijn vertrouwenspersoon, Dieudonné pai :e, heeft dat bevestigd. De Belgische spits zal PSV op 2 slij t laten weten of hij op het nieuwe aanbod ingaat. Enkele c d eerder, op 28 februari, zit Nilis opnieuw met Racing Genk rla e tafel. Anderhalve week geleden liet de fusieclub van Win- h g en Thor Waterschei nog weten dat de komst van Nilis er e baan was. De kampioen van België contracteerde de Rj it losip Skoko en zag af van Nilis. Met de komst van trainer .iet oskamp, die vorige week de ontslagen Jos Heyligen op- tati e, is de belangstelling voor Nilis weer aangewakkerd. mme in Heerenveen van de partij FOQRT Gianni Romme keert in Heerenveen tijdens de we- ekerfinale terug op het ijs. De wereldkampioen allround voor de WB-races afgelopen weekeinde in Baselga vrij. ne start in Heerenveen op de 5000 meter. Voor Rintje Rits- het de laatste wedstrijd van het seizoen. De commissie ort van de KNSB maakte gisteren de vertegenwoordigers contend weekeinde bekend: 1500 m: Renate Groenewold, Tonny de long, Barbara de Loor, Annama- is en Judith Straathof; 3000 m: Groenewold, De long, De Loor, Marja Vis Kleibeuker. Mannen, 1500 m: Ids Postma. Rintje Ritsma, Sicco Janmaat, 1 Ritsma, Janmaat, Gianni Wessels boekt in Rotterdam eerste overwinning van het jaar De kwakkelaar begint her stel te tonen. Tennisser Pe ter Wessels wankelde de voorbije maanden van vi rus naar virus. Hij gunde zichzelf amper rust en dus ook niet de kans om te herstellen. Zelfs vorige week, bij het ATP-toernooi van Marseille, zakte de naar Amsterdam verhuisde Elburger in de eerste ronde bijna door de knieën. Gis termiddag bleef Wessels op de been. In de eerste ronde van het Rotterdamse ATP-toernooi versloeg hij de Roemeen Andrei Pavel in drie sets: 6-4, 6-7. 6-4. ROTTERDAM GPD Sjeng Schalken kon het goede voorbeeld van zijn landgenoot in de avonduren niet volgen. De Limburger was in drie sets (6-2, 6-7, 6-3) niet opgewassen tegen Magnus Norman. De als derde geplaatste Zweed is in de volgende ronde de tegenstan der van Wessels. De winst van Peter Wessels (21) was opmerkelijk, want in sportpaleis Ahoy' toonde hij zich voorheen vooral mentaal een kwakkelaar. Tweemaal eer der kreeg hij een wildcard van toernooidirecteur Wim Buiten dijk en tweemaal liet Wessels een prachtkans liggen. In 1998 serveerde hij voor de wedstrijd tegen Patrick Rafter, maar ver liet de baan als verliezer. En vo rig jaar liet Wessels het in de tiebreak van de derde set liggen tegen Dominik Hrbaty. Wessels gaf na zijn overwin ning op Pavel, toch de nummer 63 van de wereld, eerlijk toe dat hij had getwijfeld of een derde wildcard wel aan hem besteed was. „Na Marseille heb ik me zelf aan fysieke testjes onder worpen. Ik voelde me steeds beter en besloot toch maar mee te doen." Ook tegen Pavel was het Ondanks een gevoelvolle return kon Sjeng Schalken het niet bolwerken tegen de Zweed Norman. kwakkelen. Hij speelde bij vla gen prima en bij vlagen onthut send zwak. Het spel van zijn te genstrever vertoonde dezelfde golfbewegingen, waardoor de kansen continu keerden en de uitslag nauwelijks te voorspel len was. In de derde set leek zich weer een drama voor Wessels aan te kondigen. Hij kwam weliswaar met 3-0 en twee breaks voor, maar liet Pavel terugkomen tot 4-4 en zag zelf ook de doemsce nario's in z'n hoofd voorbij trekken. Pavel, die de indruk wekte niet bijster bij de les te zijn, toonde Wessels een ont snappingsroute door voor de derde maal in de derde set zijn service in te leveren. Eindelijk dus een succesje voor de gretige Wessels, die pas zijn derde wedstrijd van dit jaar tenniste. Eerder verloor hij op de Australian Open van Jiri Va- nek en in Marseille van Fabrice Santoro. De Elburger trad in septem ber vorig jaar toe tot de beste honderd tennissers van de we reld. Tot de gezondheid hem in de steek liet. „Het afgelopen jaar ben ik vijfmaal drie dagen van de kaart geweest door griepaanvallen", begon de ten nisser aan een verhandeling die leek op 'Medisch Centrum Wessels'. „Dat is allemaal in mijn lijf blijven zitten. Eind vo rig jaar zag ik lijkbleek, zat ik onder de uitslag. Regelmatig slapen lukte ook niet. Nou ben ik altijd al een zwak mannetje geweest. Elk virus, elke griep- golf was ik de klos. Binnenkort ga ik voor het eerst van mijn le ven een griepprik halen." foto anp Zijn Nieuw-Zeelandse coach Nick Carr en sportarts Peter Vergouwen hebben Wessels op het hart gedrukt om in de toe komst beter voor zijn lichaam te zorgen. Want zijn talent zal nooit tot uiting komen in een wankel lichaam. Rust en regel maat zijn sleutelwoorden. „Nu houd ik dagelijks een si esta van anderhalf uur en eet ik gezonder. Bovendien heb ik na de Australian Open in januari gas teruggenomen. Dat had ik al veel eerder moeten doen, dan was ik veel sneller uit de problemen geweest. Maar ik wilde zo graag tennissen. Ik be gon steeds te vroeg. En dan kwam er weer een virusje over heen." Wessels doceerde zijn medi sche lessen kort voor hij met Edwin Kempes aan een dubbel- partij begon. Hoezo wijzer ge worden? „Misschien niet zo verstandig, maar ik had al af spraken gemaakt. Bovendien is het voor de ontwikkeling van mijn spel goed om te dubbelen. Misschien heb ik inderdaad nog niets geleerd. Maar ik voel me goed en wil heel graag." Juist dat laatste heeft Wessels de afgelopen maanden wat te vaak gedacht. In de tweede ronde ontmoet de Elburger de Zweed Magnus Norman, die zich in drie sets (6-2 6-7 6-3) ontdeed van Sjeng Schalken. De Limburger ging na de verloren Davis Cup-ont moeting in Duitsland voor de tweede keer op rij in de eerste ronde onderuit. Vorige week was hij in Dubai niet opgewas sen tegen Galo Blanco. Dat laatste, meteen naar Du bai reizen, had Schalken nooit moeten doen, gaf hij zelf vol mondig toe. „Ik was mentaal en fysiek kapot na de Davis Cup en vertrok meteen naar Dubai. Maandagnacht aangekomen, dinsdag tennissen op een hard court baan waar de ballen nog hoger stuiten dan op gravel en meteen verliezen. Ik had in die week mijn rust moeten pakken, ik heb die hele expeditie onder schat. Dat overkomt me in de toekomst niet meer." Schalken kwam met 6-2 en 4- 1 achter, maar vocht zich terug tegen de nummer vijf van de wereld. Hij won de tweede set na een ijzersterke tiebreak, maar zakte toen weer weg. „In de tweede helft van de tweede set heb ik me beperkt tot de bal terugslaan en dat werkte. Maar in de derde probeerde ik het initiatief weer te pakken. Terwijl ik eigenlijk geen pepernoot raakte. Dom. Deze nederlaag kan ik alleen mezelf verwijten." Rijdersveld voor komend seizoen compleet LONDEN RTR Het conflict tussen de Europese Commissie (EU) en Formule-1-tycoon Bernie Ecclesto- ne kan de hoogste klasse van de autosport uit Europa drijven. Dat zegt directeur De- nys Rohan van het Britse circuit Silverstone gisteren in the Financial Times. De EU vindt dat Ecclestone en de internationale automobielfederatie FIA een onaanvaard bare monopoliepositie hebben opgebouwd met hun contract op uitzenden van de For mule-1-races. De Commissie wil hen dwin gen tot nieuwe onderhandelingen met cir cuits en omroepen. In Europa vinden dit jaar elf van de ze ventien Grote Prijzen plaats. Een verhui zing naar bijvoorbeeld Azië of Afrika zou desastreus zijn voor de circuits. Ook voor Zandvoort, dat probeert de Formule 1 terug naar Nederland te halen. Woordvoerder Buwalda van het Circuit Park Zandvoort gelooft niet dat een uittocht uit Europa aanstaande is. „De Formule 1 is te zeer in Europa gevestigd." Gaston Mazzacane wordt de tweede coureur bij Formule-1-renstal Minardi. Met de benoeming van de 24-jarige Argentijn is het rijdersveld voor het nieuwe seizoen compleet. Mazzacane won de concurren tieslag van landgenoot Norberto Fontana en de Braziliaan Max Wilson. Hij neemt de plaats in naast de Spanjaard Mare Gené, die ook vorig seizoen voor Minardi uit kwam. De stal presenteert morgen in Bil bao de nieuwe auto. r 2000: David C (GBr). Ferrari: Michael Schumacher (Dui), Ruben Barrichello (Bra). Jordan: Heinz-Haraid Frentzen (Dui), Jarno Trulli (Ita). Williams: Ralf Schumacher (Dui), Jenson Button (GBr). BAR-Honda: Jacques Villeneuve (Can), Ricardo Zonta (Bra). Benetton: Giancarlo Fisichella (Ita), Alexander Wurz (Oos). Jaguar: F.ddie Irvine (GBr), johnny Herbert (GBr) Prost: Jean Ale-si (Fra), Nick Heidfeld (Dui). Saubcr: Pedro Diniz (Bra), Mika Salo (Fin) Arrows: los Ver stappen (Ned), Pedro de la Rosa (Spa). Minardi: Mare Gené (Spa), Gaston Mazzacane (Arg). Nigeria beklaagt zich over finale Africa Cup ROTTERDAM/LAGOS ANP Na Bonaventure Kalou wil ook Chris Gyan zich niet meer beschikbaar stellen voor vertegen woordigende elftallen van zijn land. De verdedi ger van Feyenoord is nog niet opgeroepen voor een volgende interland, maar hij zegt in de toe komst voor zijn club te zullen kiezen en zijn sta tus als international op te geven als Ghana en Feyenoord op hetzelfde moment belangrijke wedstrijden op het programma hebben staan. „Ik verdien mijn geld bij Feyenoord, ik voel me hier thuis en vind het belangrijker om bij mijn club een basisplaats af te dwingen dan met Gha na interlands te spelen tegen andere Afrikaanse landen", zegt Gyan. „Hier", voegt hij eraan toe, „speel ik in de top van Nederland en tegen de top van Europa. Feyenoord zit bij de laatste zestien van de Cham pions League. Dat is een ongekend hoog niveau, wat niet voor veel Afrikaanse voetballers is weg gelegd." Het steekt Gyan dat hij al een jaar dicht tegen een basisplaats aan zit en zo nu en dan ook lange periodes in het elftal staat, maar dat hij door lan ge reizen naar Ghana steeds zijn plaats weer kwijt is. „Voor de winterstop had ik een goede se rie wedstrijden. Nu ben ik mijn positie weer kwijt aan Ulrich van Gobbel. Hij is een vriend en een goede collega van me, maar ik mag toch zeker de ambitie hebben om een plaats in de basis van Feyenoord te claimen?" De Nigeriaanse voetbalbond heeft een klacht ingediend bij de overkoepelende Afrikaanse fede ratie (CAF) over de afloop van de finale van het toernooi om de Africa Cup. Kameroen werd win naar door winst in de serie strafschoppen. De Ni- gerianen beschuldigen de Tunesische scheids rechter Mourad Daami van het maken van twee grove fouten. In het begin van de finale zou hij Nigeria een strafschop wegens hands hebben onthouden. Voorts keurde hij een treffer van de Nigerianen bij het nemen van de penalty's ten onrechte niet goed. De bal kwam via de onder kant van de lat achter de doellijn en stuiterde weer het veld in. FC Zwolle heeft gisteravond verzuimd flink afstand te ne men van de concurrenten in de strijd om promotie naar de eredivisie. De koploper van de eredivisie moest Go Ahead Eagles een gelijkspel (1-1) toestaan. Na 21 wed strijden heeft FC Zwolle een punt voorsprong op achter volgers NAC en FC Gronin gen. De Zwollenaren stelden voor eigen publiek het ene punt pas in de slotfase veilig. Noordwijker Mike Zonne veld bezorgde de Eagles ruim twintig minuten na de rust een voorsprong. Arne Slot haalde in het laatste kwartier voor de thuisclub de remise binnen. SCOREBORD Lucky Day. Trekking van maandag 14 februari: 2 - 3 - 7 - 15 - 22 - 24 - 33 - 41 - 43 - 45 - 51 - 52 - 54 - 61 - 63 - 64 - 66 - 69 - 73 - 80. (onder voorbehoud) Lotto 06: Eerste prijs: 1 winnaar, bruto 1.700.000,00; tweede prijs: 3 winnaars, bruto 33.333,30; derde prijs: 63 winnaars, 1000,00; vierde prijs: 132 winnaars, 250,00; vijfde prijs: 2754 winnaars, 25,00, zesde pri|s 3071 winnaars. 10,00; zevende prijs. 46.789 winnaars. 5,00. Cijferspel: Zes cijfers: geen winnaar, vijf cijfers: 2 winnaars, vier cijfers: 27 winnaars; drie cijfers 300 win naars; twee cijfers: 2984 winnaars. Toto 06: Eerste prijs: 1 winnaar, bruto 53.896,90, tweede prijs: 35 winnaars. 270,30; derde prijs 446 winnaars, 53,00. voetbal Engeland: Middlesbrough - Aston Villa 0-4. Eerste divisie: FC Zwolle - Go Ahead Eagles 1-1 (0-0). 67. Zonneveld 0-1, 76. Slot 1-1. Gele kaart: Van Steeg. Derk- sen (FC Zwolle). Kromkamp. Langenberg (GA Eagles) San Diego. Gold Cup.Groep D: Canada - Costa Rica 2-2(1- 1). ll.Soto0-l, 19. Corrazin 1-1 (strafschop). 54. Walla ce 1-2, 57. Corrazin 2-2 Groep C: Mexico - Trinidad en Tobago 4-0 (1-0). 36. Marquez 1-0, 52. Hernandez 2-0. 75. David 3-0 (eigen doelpunt), 85. Palencia 4-0 Asuncion. Vriendschappelijk: Paraguay - Hongarije 1-1 61. Kiprich 0-1 (strafschop), 72. Baez 1-1. prijsvragen miljoen gulden: Eerste ronde: Wessels (Ned) Pavel (Roe) 6-4 6-7 6-4, Norman (Zwe) - Schalken (Ned) 6-2 6-7 6-3, Pioline (Fra/8) - Vomea (Roe) 6-2 6-3, Hrbaty (Slw) - Safin (Rus) 4-6 6-1 7-6. Henman (GBr/5) - Martin (Spa) 6-2 6- tennis Rotterdam. ABN AMRO World Tennis Tournament, 1,9 San Jose. Mannen, 800.000 gulden. Finale: Philippoussis (Aus/2) - Tillström (Zwe) 7-5 4-6 6-3. Hannover. Vrouwen, 1,2 miljoen gulden. Eerste ronde: Dragomir (Roe/6) - Habsudova (Slw) 6-3 7-6, Smashnova (Isr) - Hrdlickova (Tsj) 6-3 6-0, Schnyder (Zwi) - Sandu (roe) 6-2 7-6, Kremer (Lux) - Talaja (Kro) 7-5 6-3, Appel mans (Bel) - Muller (Dui) 6-4 6-2. Memphis. Mannen, 1.8 miljoen gulden. Eerste ronde: Sa (Bra) - Agenor (Hai) 6-4 6-1, Popp (Dui) - Behrend (Dui) 6-1 7-5, Zib (Tsj) - Hantschk (Dui) 6-3 7-6, Woodforde (Aus) - Alonso (Spa) 6-4 6-2, Levy (Isr) - Sekulov (Aus) 6-4 6-1, Stanojtsjev (Bul) - Lareau (Can) 7-6 3-6 7-6, Sricha- phan (Tha) - Caratti (Ita) 4-6 6-3 6-4, Salzenstein (VSt) - Jonsson (Zwe) 6-3 7-6, Sanguinetti (Ita) - Dupuis (Fra) 7- 6 6-1. Ranglijsten: Vrouwen: 1 Hingis (Zwi) 5734 punten, 2. Davenport (VSt) 5190. 3. Venus Williams (VSt) 4109. 4 Serena Williams (VSt) 3231, 5. Tauziat (Fra) 2550 (6). 6 Pierce (Fra) 2467 (5). 7 Halard (Fra) 2025 (8). 8. Marti nez (Spa) 1981 (7). 9. Koermkova (Rus) 1908 (11), 10. Testud (Fra) 1843 (9). 88 Boogert 368 (86). 89. Ore mans 364 (88), 94. Noorlander 328 (97). 102. Hopmans 303 (79) Mannen, champions race vanaf 1 januari: 1. Agassi (VSt) 200 punten, 2 Kafelnikov (Rus) 144, 3 Nor man (Zwe) 141, 4. Kiefer (Dui) 122, 5. Hewitt (Aus) 100, 6. Sampras (VSt) 90, 7. El Aynaoui (Mar) 85, 8. Santoro (Fra) 66, 9. Philippoussis (Aus) 65, 10. Arazi (Mar) 59, 28. Schalken 28, 67 Sluiter en Van Lottum 10. 92. Kraji- eek 7 Mannen, voor plaatsingslijsten toernooien 1 Agas si 5045 punten, 2. Kafelnikov 2841, 3. Sampras 2811, 4 Kiefer 2406, 5. Norman 2078, 6. Kuerten (Bra) 2056, 7. Rios (Chi) 1845, 8, Krajicek 1890, 9. Lapentti (Ecu) 1641, 10. Martin (VSt) 1597, 50. Schalken 717, 68. Van Lottum 579, 98. Siemerink 397. wielrennen Anja Borst. Lloret de Mar. Prueba Challenge. Eerste etappe, Lloret de Mar - Lloret de Mar: 1 Van Schalen (ned) 144 km in 3.37,55, 2 Van Haecke (Bel), 3. Ypenburg (Ned). 4 Jeu- rissen (Ned). 5. Tolhoek (Ned); overige Nederlanders: 8. Pietsers 1.13, 18. Van de Meulenhof. 19. Reinerink Mossel Bay (ZAf) Rapport Toer. Derde etappe, individuele tijdrit: 1Steinhauser (Dui) 30 km in 34.59, 2. Rich (Dui) 1.09, 3. Elli(lta) 1.17,4 Perry (ZAf) 1.50, 5. White (ZAf) 1 57, 6. Ullrich (Dui) 2.00, 23. Koerts 3.45, 45. Van Steen 4.37, 56. Lowik 5.02, 72. De Vries 6.26. Klasse ment: 1 Steinhauser 8.47,17. 2. Elli 1.50, 3. Comeso (Ita) 2.50, 4. Ordowski 3.51, 5. Michaelsen (Den) 4.08, 17. Van Steen 23.21. Belanmadena. Ruta del Sol. Tweede etappe. Castell de Ferro - Benalmadena i Bartoli (Ita) 149 km in 4.06.40. 2. Museeuw (Bel). 3 Bettini (Ita). 4. Etxeberria (Spa). 5 Cabello (Spa), 6. Zabel (Dui), 8 Boven, 46. Knaven 1 09. 54. De Jongh 2.03, 55 Pronk, 81 Den Bakker, 113 Duyn 3 51, 114. Vierhouten, 119. Jonker, 124. Van der Ven 4.27. Klassement: 1. Bettini 8.18.01, 2. Etxeberria, 3. Zabel, 4. Boven, 5. Rebollo (Spa), 6. Hornllo (Spa), 56. Jonker 3.51, 59. Knaven 8.34, 62. Pronk 9.28, 68. Den Bakker, 76 Duyn 11.16, 103. De Jongh 22.14, 121. Vierhouten 24.02, 131. Van derVen 24.38. Gratis tipje voor het gemeen tebestuur uan Voorhout. Informeer even bij de Konink lijke Nederlandsche Schaat senrijders Bond wanneer de komende twee jaar de NK's sprint voor A-junioren worden gehouden. Ga vervolgens met een bloemist in de slag om een kwantumkor ting te regelen want dat de Voorhoutse Anja Borst, ook allround kampioene, de komende tijd alle na tionale titels voor zich gaat opeisen staat nu al vast. De overmacht waarmee de 17-jarige scholiere al haar leeftijds- genotes het afgelopen weekeinde naar huis reed, was op zijn zacht ge zegd indruk wekkend te noemen. Sterker nog, met speels gemak zou ze A -juniore Mirjam de Joode van haar na tionale sprinttitel hebben afge houden, de categorie waarin Borst de volgende seizoenen uitkomt. Het zegt alles over de klasse van de Voorhoutse, maar nog veel meer over het gebrek aan tegenstand dat haar staat te wachten. Een nationale titel is leuk, maar wat zegt zo n prijs nog als je die vier, vijf keer wint zonder dat er van echte oppositie sprake is. Daar wordt Borst toch ook niet wij zer van. Het is zelfs een prach tige voedingsbodem om de za ken allemaal wat gemakkelij ker, en wellicht te gemakzuch tig, op te vatten. De uitslagen van Borst waren het afgelopen weekeinde zelfs goed genoeg geweest voor een negende plek bij de senioren. Laat haar dan ook bij de seni oren rijden. Dat motiveert toch veel meer, dan een zoveelste lauwerkrans bij de junioren. Maar dan moet de KNSB de plaatsingswedstrijden voor se nioren niet gelijktijdig met die van de junioren vaststellen. De bond houdt jonge talenten liever aan het lijntje. Eén weekeindje mocht Borst mee- trainen met Jong Oranje, maar tot een opname in de ploeg kwam het niet. De KNSB had slechte ervaringen met 16-iari- gen. Zij hadden in het verleden moeite om zich aan te passen. Maar is dat zo erg? Er zijn maar wei nig topspor ters van een tegenslag slechter ge worden. He len van Goozen is wat dat be treft mis schien het beste voor beeld. Als eerste Ne derlandse vrouw werd zij na haar aarzelend begin in Jong Oranje wereldkam pioene bij de junioren. 'ck hogewoning En sc^aa t - sers die niet met een te genslag kunnen omgaan, mo gen zich hardop afvragen of zij geschikt zijn voor topsport. Een te beschermde opleiding is niet altijd zaligmakend. Gooi talenten sneller in het diepe. Het kan tot verbluffende resul taten leiden. Zoveel heeft Song Li aangetoond. Tijdens we reldbekerwedstrijden in Inzeil reed de 18-jarige Chinese - ne gende op het WK allround in Milwaukee - in de B-groep een snellere tijd dan de latere win nares van de 1500 meter Gun- da Niemann-Stirnemann. Ik geloof in het adagium dat alles wat goed is snel komt. Was het niet Eric Heiden die al op 17-jarige leeftijd wereld kampioen sprint werd? Voor zichtigheid is een slechte raad gever. Dan worden ontwikke lingen eerder afgeremd dan ge stimuleerd. Maar dat de KNSB Nederlandse schaatssters al op zeer jonge leeftijd al een kans geeft op grote sprinttoernooien, zal voorlopig wel een utopie blijven. Dus Voorhout, bestel de bloe men voor de juniorenkampi oene alvast maar. PETER VAN DER HULST •toli zegeviert in Ruta del Sol Michele Bartoli heeft zijn eerste seizoenszege be- renner uit de Mapei-ploeg zegevierde giste- kfjli de tweede rit van de Ruta del Sol. In de algemene rang- £3 king nam Paolo Bettini op basis van zijn puntenaatal de over van de Duitser Erik Zabel. Bartoli brak vorig jaar van Duitsland een knieschijf. Ook scheurde hij zijn Hij werkte de afgelopen maanden hard om op zijn terug te kornen. In de Ronde van Mallorca was on- herstel al zichtbaar. Gisteren hielpen zijn ploeggeno- en Bettini hem aan zijn eerste zege. Ze manoeu- gew den Bartoli aan het slot van de rit over 149 kilometer naar nagenoeg gelijktijdig over de streep. Bettini derde. foto ap springt naar EK-ploeg Polsstokhoogspecialist Laurens Looije heeft zich arhlfen tijde115 wedstrijden in de Zuid-Afrikaanse stad Stellen- Nederlandse ploeg voor de EK indooratletiek (25-27 in Gent) gesprongen. Hij won met een hoogte van 5,60 tea r' Ptecies de verlangde richtprestatie van de nationale KNAU. Looije (27) is de tweede polsstokhoogspringer, die rcj s Gent gaat. Rens Blom kwam zaterdag tijdens de nationale n n trijd eveneens over 5,60 meter. Met Blom en Looije is de -jjnl rlandse equipe voor de EK indoor gekomen op tien atle- de vrouwen had Monique de WUt zich in een vroeg sta- op polshoog gekwalificeerd. Patrick van Balkom (200 m). Robin Korving (60 Penning^(hoog), Chie" Koeman (kogel). Er zijn r Julien Hagen (400 m). iswiikse amateurvoetbal - Altius heeft giste- trainer Moes Soyak op gesteld. Het bestuur hiertoe nadat zaterdag, een competitiewedstrijd Leidse LSW70, spra- van escalatie bestaande proble- spelers en oefen- Die waren terug te op verschillen in ambi- de van oorsprong trainer en zijn selectie, Soyak zelf vooral incidenten in de racisme en discrimi- Soyak, in zijn eerste seizoen bij zaterdag-vierdeklasser Sem per Altius, voelde zich onvol doende gesteund door het be stuur. Hij had een aantal oude re spelers aan het begin van het seizoen uit de groep gezet en dat wekte wrevel bij de tot het kader behorende vaders. Soyak, twaalf jaar in Nederland en ge trouwd met een dochter van de bekende atletiekman Cor Fromberg, meldde de discrimi natie en racisme in december al bij het bestuur. Zijn kritiek werd later ondersteund door een brief van een clublid, dat ook melding maakte van onoir- baar gedrag van leden van de Rijswijkse club.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21