Sprinttitel is voor Jan Bos Nuyt rekent af met verkeerd imago Hoogenboom mag naar A-peloton Sport n den Hoogenband t Lido links liggen Unit4 woedend na aanwijzen Oonk Brons voor Van Leeuwen Heideman wint opnieuw DAC 14 FEBRUARI 2000 isink pleit voor atletencommissie De Judo Bond Nederland (JBN) heeft een discussienota iton Geesink, waarin hij pleit voor een actievere bestuur- il van judoka's, met enthousiasme ontvangen. Het Neder- IOC-lid pleit voor de oprichting van een atletencommis- het recht krijgt om een lid zitting te laten nemen in het iestuur van de JBN. De Nederlandse judobond zou de portbond ter wereld zijn die het IOC-atletenbeleid volgt mee een voortrekkersrol vervullen. Geesink betoogt dat issing van een atletencommissie past in de tijdgeest en lien publicitair een tegenhanger vormt voor het negatie- |0 van de JBN als 'rellenbond'. Geesink draagt Jessica Gal de sporter die de opdracht krijgt om de atletencommis- 20 nen te stellen en de kwaliteitszetel in het bestuur van de pe i ioet innemen. assi en Graf trouwen op 14 juni' iG» Andre Agassi en Steffi Graf gaan op 14 juni trouwen, eldt Bild am Sonntag die anonieme vrienden van het paar n aanvoert. Het huwelijk zal in Las Vegas in intieme kring eken worden. De twee hebben voor 14 juni gekozen om- j: n relatie op die dag één jaar oud is. Bovendien is Graf op II jarig. De veertiende juni is drie dagen na Roland Garros, l-ii Agassi zijn titel zal verdedigen. I vertrekt bij Indiana Pacers iné iPQLis Larry Bird vertrekt aan het einde van het seizoen ioo Indiana Pacers. Hij zal zijn driejarige contract niet verlen- e 42-jarige coach keert terug naar zijn woonplaats Naples ida. Bird tekende in 1997 voor drie jaar bij de Pacers met Pi'! tie voor nog eens twee jaar. Per jaar ging hij 4,5 miljoen per seizoen verdienen. Na drie jaar als coach kon hij re- op de functie van president basketball operations, direc- [ml chnische zaken. i ;stie-Ottey naar arbitragepanel Kui rARLODe dopingkwestie van de Jamaicaanse sprinter ie Ottey is doorverwezen naar het arbitragepanel van de ,6 ationale Amateur Atletiek Federatie. Het bestuur van de esloot zaterdag tijdens een bijeenkomst in Monte Carlo ;2eeiï vies van de dopingcommissie om de zaak voor arbitrage i,4dragen over te nemen. Ottey, die al meedeed aan de s' jische Spelen van 1980 in Moskou, hoopte haar indruk- nde loopbaan af te sluiten op de Spelen van Sydney dit Is het arbitragepanel de sprintster, die veertien medailles WK's en zeven olympische plakken veroverde, schuldig ude rordt ze twee jaar geschorst en is haar carrière voorbij. eldrecord voor Wotherspoon (2 Jeremy Wotherspoon heeft bij zogenaamde weekend- n Calgary zijn eigen wereldrecord op de kilometer verbe lde Spoonsnelde op het superijs in de Oval naar een tijd y-q 18,34 minuten en was daarmee 15-honderdste van een fle rapper dan zijn oude toptijd. t jltennisser wint met gebroken hand Jurgen Pastoors heeft zaterdag voor een unicum in £oj divisie tafeltennis gezorgd. De speler van najaarskampi- 16, Zand uit Middelburg leidde zijn ploeg met een gebroken naar de 4-3 overwinning op Cosmos/TTW uit Veldhoven, irs verspeelde in zijn eerste partij in de derde game een voorsprong. Hij verloor met 23-21 en sloeg van pureTrus- q, ;ijn vuist keihard op tafel. Drie uur later werd in het Sint iekenhuis van Veldhoven vastgesteld dat dat Kern een sfractuur had opgeleverd: Pastoors brak de knokkel bo- rechterpink. Dat gebeurde nadat Pastoors de wedstrijd sim' had uitgespeeld. Hij acteerde in het dubbelspel welis- liet best, maar nog wel goed genoeg om de partij te win- ,04 ij 3-3 zorgde hij puur op karakter ook nog voor het ugi ïodige winnende punt. °|bert wint Ronde Middellandse Zee Lie» Laurent Jalabert heeft gisteren de Ronde van de Mid- Cusj dse Zee gewonnen. De Fransman, die anderhalf jaar niet n zijn vaderland Fietste, won zaterdag de rit van La Londe oulon over 148 kilometer. Zijn leiderschap kwam een dag de slotetappe van La Seyne-sur-Mur naar Marseille geen nt meer in gevaar. titels voor Lenneke van Schaik Lenneke van Schaik heeft drie nationale titels behaald het Nederlands kampioenschap sprint. Zij deed dit op lerdelen 100 meter wisselslag, 50 meter rugslag en 50 me- 25 iderslag. De zwemster van LZ1886, die uitkomt in de leef- 1' itegorie '86, haalde ook nog een bronzen medaille op de iko ter vrije slag. Bovendien zette zij op al deze afstanden per- jke records neer. Met Lorette Velting, Corinne van Am- m en Toesja Klein haalde Van Schaik ook nog een zilveren itef 11e (vier keer 50 meter vrije slag) en een bronzen medaille eer 50 wisselslag). Bij de jongens boekte Louis van renburg een goede prestatie door zevende te worden op meter wisselslag. Toesja Klein eindigde op die positie op A.' Jieter rugslag. ZA, IANSVOS kon hij om de uitnodi- n het meisje uit de orga- maar Pieter van den 56 ïband hapte niet toe bij van de twee vrijkaartjes e zondagavondshow in 0 van Parijs. Na goed en uur in de Franse hoofd ei Van den Hoogenband 1 gezien. In plaats van fameuze nachtclub zet- irect na de wereldbeker- jden zwemmen koers n eigen Lichtstad. i rijs kwam Van den Hoo- sJj id even buurten na geda- ningsarbeid, drie weken :en in de Amerikaanse :lorida. De weekendtrip e Franse hoofdstad viel ./Pi oor de Europese ster, die r zwemcomplex Georges met alle egards werd Jeld. Van bombastische jeo 'digingen bij elke start, d applaus van de tribu- indtekeningjagers in het taf naal tot dat entreebiljet >cui ixclusief vertier in het even. Parijs sloot Van 'ogenband in de armen, meervoudig Europees >en voelde zich een tik- ipgelaten in deze ambi- ler U was het maar omdat hij wi "g naar zijn zin de sfeer innen bepalen onder de van het vroegere open- d. Binnengedrongen scheerden ongehinderd de zwemzaal, maar uit- de Nederlandse ast had geen vleugels. Wennemars baart het meeste opzien Jan Bos veroverde gisteren zijn vierde Nederlandse sprinttitel op rij en dat gaf de schaatser uit Mierden in zoverre vertrouwen, dat hij zich niet bij voorbaat kans loos acht bij het wereldkampioenschap. Ofschoon Bos in Utrecht in een uitstekende stijl het aantal titels van Ge rard van Velde evenaarde, is de WK-topvorm er nog niet, erkende hij. Jeremy Wotherspoon zal steekjes moeten laten vallen, anders kan ik hem straks niet verslaan." UTRECHT GPD Andrea Nuyt (boven) op haar tweede 500 meter tegen Yvonne Leever. UTRECHT» PETER VAN DER HULST Schaatscoach Peter Mueller voorspelde Andrea Nuyt in het verleden meer dan eens een gouden toekomst. Het kostte de 25-jarige schaatsster uit Gouda de nodige tijd om die belofte in te lossen. Ze werd dan wel twee keer nationaal kampioen op de 500 meter, maar op een sprint vierkamp bleef een machts greep uit. Onder leiding van haar nieuwe coach Gerard Kemkers rekende Nuyt af met het imago van eeuwig talent. Vol zelfvertrouwen versloeg ze het afgelopen weekeinde tij dens het NK sprint de met een vormcrisis worstelende Marian ne Timmer. ,,Ik verbaas mezelf ook een beetje", aldus Nuyt die in Utrecht alle afstanden won. Nuyt legde afgelopen zomer de basis voor haar opmars. Ze trainde veel op inhoud en koos voor andere oefenstof. ,,Ik heb zelfs in de bergen gefietst. Dat was nieuw voor mij. En ik ben veel met mijn techniek bezig geweest." Nuyt richtte zich daarbij vooral op de laatste vol le ronde van de 1000 meter. Haar slag liet te wensen over als haar benen vermoeid raakten. Dit seizoen heeft zij dat beter onder controle. Zaterdag nam ze op deze afstand ruim een se conde voorsprong op Timmer, gisteren moest ze de Groningse naast zich dulden op de hoog ste trede van het podium. Op alle overige nummers werd Timmer tweede. Met haar verbeterde (krachti ge) slag, groeide ook het zelf vertrouwen van Andrea Nuyt. „Ik ben nu minder nerveus voor de grote toernooien. Om dat ik technisch veel heb bijge leerd sta ik zekerder en zelfbe wuster aan de start. Het gevoel van 'als het maar goed gaat' heb ik niet meer." In dat beeld past ook haar opvatting dat ze tot een van de kanshebbers van het WK sprint moet worden gerekend. „Maar dan moet ik wel op alle vier de afstanden goed rijden." Ze be seft maar al te goed dat over twee weken in Seoel de concur rentie groot is. Nuyt verwacht dat vijf tot zes schaatssters om de podiumplaatsen zullen strij den. „Ik ben in het wereldbe kerklassement vijfde op de 500 en vijfde op de 1000 meter ge worden. Mijn toernooi is ge slaagd als ik op het WK bij de eerste vijf kom." In het rijtje van Nuyt komt ook de naam van Timmer voor. De tweevoudig olympisch kam pioene raakte in een vormcrisis nadat ze in Calgary ziek werd. Timmer hield gemengde gevoe lens aan het NK sprint over. Ze reed in ieder geval beter dan de afgelopen weken, maar het was naar haar zin nog lang niet goed genoeg. „Het gaat alle maal vrij zwaar", aldus Tim mer, die de afgelopen drie jaar de sprinttitel op haar naam schreef. „Maar als ik nog zo'n sprongetje maak dan ben ik er." Egbert van 't Oever gaat er vanuit dat zijn pupil er in de belangrijkste wedstrijden van het jaar weer staat. „Hoe groter de wedstrijd is, hoe beter de concentratie bij deze dame is", aldus de coach. Bovendien be waart Timmer mooie herinne ringen aan Nagano waar het WK afstanden - een week na het WK sprint - worden gehou den. „En dat werkt niet in mijn nadeel." UTRECHT PETER VAN DER HULST De aanwijzing van Frouke Oonk als vierde deel neemster aan het WK sprint heeft tot woedende reacties geleid bij Unit4. Manager Bert van der Tuuk was buiten zinnen over het feit dat Sandra 't Hart werd gepasseerd. Hij hield daarvoor top sportcoördinator Ab Krook verantwoordelijk. „Ik vind het een hoerenstreek", schreeuwde hij tegen Krook. „Jij regelt toch alles. Je bent ge woon een hele foute man in dit soort zaken." Sanex-rijdster Oonk kwam op de eerste af stand ten val, maar kreeg desondanks van de commissie topsport van de KNSB de voorkeur boven de nummer vier in het algemeen klasse ment, Unit4-schaatsster 't Hart. „Ik zweer dat het is geregeld", spuwde Van der Tuuk zijn gal. „Kemkers heeft daarbij lopen lobbyen." Van der Tuuk vermoedt namelijk dat Oonk volgend jaar in de ploeg van Gerard Kemkers rijdt. Unit4-trainer Jan van Veen verdedigde tijdens het overleg met de vijf overige coaches en de commissie topsport de belangen van 't Hart. „Vier van de zes aanwezigen vonden het ge rommel in de marge. Waarom zijn die aanwijs- plekken er? Dat is om de toppers te bescher men." Volgens Van Veen had in het geval van 't Hart daarom naar de uitslag van het klassement gekeken moeten worden. „Maar er is alleen naar de laatste 1000 meter gekeken." De lezing van Van Veen werd door de com missie topsport weersproken. „We hebben naar beide dagen gekeken. Laat je de val van Oonk buiten beschouwing dan staat zij, als je een klassement van de overige drie afstanden maakt, boven 't Hart. Dit klassement en het feit dat Oonk dit seizoen heeft aangetoond een be tere sprintster te zijn hebben de doorslag gege ven", aldus commissielid Jan de Groot. De commissie topsport snapt niet waarom Krook door Van der Tuuk verantwoordelijk wordt gehouden voor het keuzebeleid. „Die be slissing wordt ook genomen als ik er niet bij ben", aldus Krook. Hij dacht het zijne van de woede-uitbarsting van de manager. „Het trieste van het geheel is dat mensen zich gedragen op een manier die niet bij de sport hoort en zeker niet bij een goede sponsor." Naast Oonk wordt Nederland tijdens het WK sprint vertegenwoordigd door Andrea Nuyt, Marianne Timmer en Marieke Wijsman, 't Hart is als reserve aangewezen. De drie musketiers van het Ne derlandse sprinten, Bos, Erben Wennemars en Jakko Jan Leeuwangh, waren reeds ge plaatst voor het WK dat over twee weken in Seoul plaats vindt. „Als er een ploeg klaar is voor het WK, dan zijn wij het", zei Leeuwangh. De vierde start plaats werd geclaimd door Ge rard van Velde, de sprinter die jarenlang het gezicht van het Nederlandse (mannen)sprinten was, maar die na de Olympi sche Spelen van 1998 gedesillu sioneerd afscheid nam van het schaatsen omdat hij op klap schaatsen het topniveau niet aankon. Van Velde, dit seizoen feitelijk als recreant opgenomen in het Sanexteam, was normaal ge sproken niet verder gekomen dan de vierde plaats, maar kwam in Utrecht toch - als der de achter Bos en Leeuwangh - op het podium terecht. „Dit is als een geintje begonnen, maar nu gaat het beter dan ik ge dacht had", zei Van Velde, die na het seizoen zijn status als hobbyist in het team wil verrui len voor een vast inkomen. In principe wil Van Velde door gaan tot en met de Olympische Spelen. Van Velde kon derde worden, omdat Wennemars viel. De sprinter uit Dalfsen gleed zater dag op de eerste 500 meter van het toernooi al na 100 meter onderuit en zijn toernooi leek voorbij. In een flits stond Wen nemars echter op en hij had de snelheid vrijwel onmiddellijk weer te pakken. De tijd van 39,23 die hij klokte was de beste prestatie van het hele toernooi. Dankzij twee derde plaatsen op de 1000 meter en een eerste (gisteren) op de 500 meter werd Wennemars alsnog vierde in het eindklassement. Wennemars' capriolen deden de toekijkende oud-nationaal kampioen Lieuwe de Boer den ken aan een bijzondere actie van Jan Ykema, jaren geleden bij het WK sprint in Alkmaar. Ykema viel in de eerste bocht, struikelde over een muurtje, kwam in de modder terecht en sprong als door een adder ge beten terug op de baan, grote klodders modder achterlatend op het ijs. „Eigenlijk is het schandalig dat ik na zo'n val nog bijna der de kan worden", zei Wenne mars. „Op de 1000 meter van zaterdag heb ik het laten liggen. Ik schaatste te gehaast. Ik do seer op die afstand nog niet goed genoeg. De enige van ons die de 1000 meter goed schaatst, is Jakko Jan." Wennemars gaat er vanuit dat het Nederlandse drietal bij de beste vijf op het WK eindigt, met de Japanner Shimizu en Wotherspoon. „Ik ben gelijk waardig aan Jan Bos. Het is niet meer zoals in vorige jaren." Toch was Wennemars ook zonder val geen Nederlands kampioen geworden, erkende hij. Bos won drie van de vier af standen en gaf op de 500 meter van gisteren een fractie toe op Leeuwangh en vijftienhonderd ste op Wennemars. „Het zou mooi zijn als ik bij het WK kan piekenzei Bos, die dit jaar nog niet de grote vorm heeft getoond. De wereldkampioen van 1998 ziet Wotherspoon, de wereldkampioen van vorig jaar en grossier in wereldrecords, als de te kloppen man. „Ik maak me niet druk om de wereldrecords die Wother spoon schaatst. Die jongen rijdt zo vaak in Calgary, daar kunnen wij niet tegenop", zei Bos. Om op het niveau van de Canadees te komen overweegt Bos om volgend seizoen vaker naar Cal gary te gaan. „Ook met het oog op de Olympische Spelen van 2002 gaan we dat misschien doen. Het is een feit dat je beter wordt als je veel in Calgary traint", aldus Bos. „Maar de realiteit is dal ik hier woon." Op het NK sprint won Hoogmadenaar Dennie van Leeuwen een bronzen medaille bij de jongens junioren B/C. Hij dankte zijn plek op het podium vooral aan een sterke eerste dag. Op de 500 meter werd hij vierde en op de 1000 meter derde in een tijd van 1:17.90. Bij de junioren A gaven Leidenaar Thijs van Goudoever (zesde) en Vener Ronald van den Ing (zevende) elkaar weinig nd Die zwom in het bad met het kortebaankeurmerk van we reldrecords 'door een muur heen'. Met de Franse slag begon Van den Hoogenband aan de tweedaagse. In stijl, dat beslist. Een defect aan startblok 3 zorg de voor een verlate opening van het wereldbekerprogramma. De ogenschijnlijke kinderlijk een voudige reparatie van de wan kele startplaats nam dik 35 mi nuten in beslag. De ene na de andere sleutelaar kwam er aan te pas. De salvo's van pret had Van den Hoogenband in een adem willen laten aanzwellen. Maar het pakte anders uit. Op het aan de kop van het programma geplaatste koningsnummer, de 100 meter vrije slag, werd Van den Hoogenband opvallend in een bijrol gemanoeuvreerd. Niet door Ian Thorpe, de Au stralische smaakmaker tijdens de eerste drie Europese etappes van het wereldbekercircuit, maar door de Braziliaanse ge lukzoeker Gustavo Borges en Denis Pimankov, de landgenoot van de in Parijs eveneens afwe zige Russische wereldrecord houder Aleksander Popov. Onoverwinnelijk in '99, het jaar dat goed was voor acht Eu ropese titels en een beste we reldprestatie, een verliezer bij zijn eerste optreden in het olympische jaar. „Sorry", excu seerde Van den Hoogenband zich nadat hij op de 100 meter klop had gekregen. „Het is lang geleden dat ik zo veel pijn heb moeten lijden." Richard van Kempen zal me nog een hoop moeten bijleren Pieter van dèn Hoogenband. Het verlies was niet gemakke lijk te verteren, getuige de even eens verliesgevende slotdag: tweede achter de Hongaar Bela Szabados op de 200 meter vrije slag. Met directe tegenstand van Thorpe had 'Parijs' aan ge wicht gewonnen. Dan had Van den Hoogenband zijn in Florida gekweekte energievoorraad („Een lactaatmeting wees uit dat mijn inhoud nooit zo goed is geweest") moeten aanspre ken om in de buurt van het Au stralische fenomeen te blijven. „Maar hij had mij hier best een pak op mijn flikker mogen ge ven hoor." Thorpe vloog na zijn triomf tocht in Sheffield, Berlijn en Imperia terug naar Sydney, al daar tot september hongerig wachtend op zijn prooi. „Ik heb op de Spelen niet alleen tegen stand van Thorpe te dulden", stelde Van den Hoogenband met nadruk. „Ik moet op de 200 vrij ook met Michael Klim en Grant Hackett rekening houden en op de 100 vrij met de al door velen vergeten Aleksander Pop ov, mijn grote vriend." Zijn benen voelden nog steeds zwaar aan van de Alternatieve Elfstedentocht. Maar precies een week na het jaarlijkse avon tuur op de Oostenrijkse Weissensee liet Lars Hoogen boom zien waarom hij volgend seizoen tot het A-veld behoort. De Roelofarendsvener finishte zaterdag op het kunstijs van De Uithof a\s tweede en werd gis teravond op de Amsterdamse Jaap Edenbaan vierde. Beide prestaties leverde hij onder het kritische oog van Richard van Kempen, de voormalige mara thontopper die het talent alvast voor 'zijn' Dasia-formatie inlijf de. De schaatsmarathonsport vercommerciaJiseert in toene mende mate. Sponsors stoppen elk seizoen meer geld en ener gie in hun ploegen, maar ver wachten in ruil ook daden drang van de gecontracteerde rijders. Voor de ploegleiding is het tegenwoordig zaak zo vroeg mogelijk zekerheden voor het komende schaatsjaar te verga ren. Werd voorheen veel be klonken tijdens de traditionele buitenlandse dagen, dit jaar ge beurde dat al weken eerder. „Van Kempen heeft me al voor Dasia gevraagd direct na The Greenery Driedaagse", zo meldde Hoogenboom, die half december dit evenement voor B-rijders won. De 21-jarige schaatser uit de Veen valt niet alleen op door het felgele schaatspak van zijn nieuwe sponsor. Hij behoort inmiddels tot een select groepje binnen het landelijke B-veld, dat beeldbepalend is voor de wedstrijden die de mindere go den in de schaduw van de hoofdmacht afwerken. Maar anders dan sterke concurrenten als veelvraat Andres Landman (dertien zeges) van de Nuon- ploeg, Frisia-jonkie Martijn Kromkamp en Hans Bouwes (Presto) verstopte Hoogen boom zich in Den Haag. „Die Weissensee heeft er flink inge hakt. Andere rijders zijn daar niet geweest en konden daarom wel de nodige versnellingen plaatsen. Ik kon in het tweede deel alleen maar kijken naar wat er vooraan gebeurde. Het is natuurlijk een kwestie van ge luk hebben, dat het op het laatst bij elkaar blijft." Aan de Haagse Jaap Eden weg behaalde Landman de dagzege dankzij een sterk eindschot in de massasprint. Hoogenboom klopte achter de Diemenaar de rest van het peloton. De lach die de Roelofarendsvener in de uitrijronde op het gelaat had, 'sprak boekdelen. „Ik ben vijf jaar geleden begonnen met ma rathonschaatser omdat dit we reldje veel leuker is dan dat van het langebaanschaatsen. Het zijn allemaal gasten van een be paald slag. Het gaat er meer ontspannen aan toe. Ik heb twee jaar wisselvallig gereden bij de B's. Voor aanvang van dit derde jaar heb ik tegen mezelf gezegd: als het nu niet goed gaat, dan hoeft het niet meer. En dan sta je ineens tweede in het klassement." De hoge klassering van Hoo genboom is des te opmerkelij ker, omdat hij nooit echt hard voor zijn sport heeft getraind. Pas in de aanloop naar dit sei zoen legde nummer 71 zichzelf een andere aanpak op. „Ik heb altijd zelf wat aangeklooid. Hier in het dorp heb je een fiets- AMSTERDAM Jan Maarten Heideman heeft gisteren zijn vijftiende marathonzege geboekt. De schaatser uit Oldebroek was in de 19de marathon in Amsterdam de snelste in de massasprint. Tweede werd Rob van Meggelen voor Peter de Vries. Rob van Meggelen had zaterdagavond in Den Haag de 18de schaatsmarathon voor de KNSB-Cup gewonnen. In de eindsprint van een kopgroep van dertien rijders bleef hij Rozendaal (tweede) en Borst (derde) voor. Jan-Maarten Heideman, die de sprint van het peloton won (veertiende), gaat ruim aan kop in het klasse ment, voor De Vries en Henk Angenent. groepje van veteranen, met wie ik trainde. Bij mooi weer ging ik zelf wel eens een rondje om, maar als het regende dan deed ik het net zo makkelijk niet. En fysiek, qua krachttraining, heb ik het laten liggen. Dat moet veranderen, want in het A-pelo- ton rijden allemaal beesten." Hoogenboom schaatst inmid dels in Den Haag zijn trainings rondjes in het gezelschap van B-rijders als' Leiderdorper Mi chel Pennings en de Katwijkse broers Jens en Ralf Zwitser. Maar hij steekt daar meer op van Woubruggenaar Henk An genent, Ubbo Kuper uit Rijpwe- tering en Jan Dirk Corts (Kou dekerk aan den Rijn). De B-rijders reden hun 75 ronden afgelopen zaterdag bin nen de drie kwartier. Daags la ter, aan de Amsterdamse Ra- dioweg, was dat niet anders. Eén van de eerste toeschouwers die Hoogenboom, timmerman van beroep, in Den Haag felici teerden, was de doorgewinter de Van Kempen. Hoogenboom: „Ik hoor nog niet echt bij Dasia, maar ik rijd sinds het NK wel in het pak van die ploeg. Je moet het meer als een soort stage zien. Van Kempen bekijkt me nu en zal me vervolgens een hoop moeten bijleren. Nu is het echt bikkelen en dat vind ik ook leuk hoor. Veldrijden is tenslot te ook interessanter dan wiel rennen op de weg. Iemand moet eens goed aangeven wat ik ervoor moet doen om me verder te kunnen ontwikkelen. Voor mij is dat A-gebeuren alle maal nieuw."

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 29