UIT Tot Ons Vermaak groeit nooit uit zijn jasje SLOOS sport Sport GESPROKEN Leden van tafeltennisverenging TOV tijdens het toernooi met Docos en Rijnsoever hal konden bijbouwen, voor een eigen clubhuis. Dat is toen niet doorgegaan omdat we niet over een eigen bar konden be schikken. Dat scheelt inkom sten en daarnaast is het leuker om alleen met de leden van je eigen club wat na te drinken. Dat zijn de mensen die je het beste kent." Achteraf gezien is de vereniging niet rouwig om het afblazen van de aanbouw. „Hiei; zitten we nu prima." Het ledenaantal van de Noord - wijkse club heeft zich altijd als DE CLUB VAN DE WEEK krijgt I sportmateriaal aangeboden Vijf Meiplein 17 - Leiden Tel. 071 - 576 01 44 een golfbeweging gedragen. Maar zo'n hoge golf als de laat ste tijd kende de club nog niet. Ook het aantal jeugdleden is nog nooit zo groot geweest. „Aan de seniorenkant is de ver eniging altijd vrij stabiel ge weest. Maar het aantal junioren is sterk afhankelijk van de jeugdcommissie. Sinds een jaar of drie hebben we een hele fa natieke groep mensen en het aantal jongeren is gelijk geste gen." Maar ook aan de top van de leeftijdsladder wordt bij TOV nog menig potje tafeltennis af gewerkt: twaalf leden tussen de 65 en 82 spelen elke woensdag ochtend hun wedstrijd. Momenteel komt het eerste team van TOV uit in de eerste klasse van het district Holland- West. Hoger hoeft de club niet zo nodig te spelen. Hoofdklas se, waar de Noordwijkers tus sen i960 en 1975 de ballen op gooiden, kan ook eigenlijk niet, gezien de locatie. „We zijn meer een sociale dan een pres- tatiegerichte vereniging", ver telt Van Dijk. „Het gaat met on ze dertien senioren- en negen juniorenteams nu goed en we groeien nog steeds. Om de club bij elkaar te houden, weten we bovendien dat het belangrijk is om activiteiten naast het tafel tennis te organiseren. Met al leen maar samen sporten red je het tegenwoordig niet meer, denk ik." Dat vooral de jeugdige leden belangrijk zijn voor de club, blijkt wel uit het feit dat er de hele week, behalve zondag, jeugdtrainingen worden gege ven. Dankzij de sterke junioren basis, waarbij volgens Vein Dijk mond-tot-mond-reclame de al lerbeste vorm van publiciteit is, kan TOV zich veroorloven dat er af en toe eens een speler wegvalt. Want de stap van juni oren naar senioren is er niet een die gemakkelijk te maken is. „Het seniorenspel verschilt namelijk nogal van wat de juni oren leren tijdens de trainin gen. Het is minder verzorgd, maar wel effectief. Vooral voor minder sterke junioren is het dan lastig om enige weerstand te bieden." In dit kader kan voorzitter Van Dijk nog een reden geven waar om de hoofdklasse niet het hei lige doel van de club is. „Het is niet alleen de locatie die dan uit zijn jasje zou groeien, maar te vens het feit dat de hoofdklas sewedstrijden op zaterdag ge speeld worden. Dat zou onze jeugd verdringen, en dat willen we niet." Zo goed mogelijk meekomen op districtsniveau is het hoogste streven van TOV. En het huidige beleid, met rui me aandacht voor de jongere tafeltennissers, voortzetten. „Ze zeggen weieens dat stilstand achteruitgang is. Dus blijven we maar groeien." TEKST RAYMOND GRIMBERGEN FOTO'S ERIC TAAL Ajax-doel man Fred Grim over Ruud van Nistelrooy in de VARA-gids: „Hij krijgt wel eens het verwijt dot hij zich makkelijk laat vallen om een vrije trap of pe nalty te versieren. Tegenstan ders noemen dat al snel ma tennaaien, maar gaat het om iemand uit je eigen ploeg, dan heet het ineens slimheid. Heerenveen-verdediger Tie- me Klompe over Ruud van Nistelrooy in de VARA-gids: Ruud is een vriend en we heb ben nog heel regelmatig con tact. Dan praten we vaak over andere dingen dan voetbal. Ik hoop dat iedereen intussen weet dat voetballers dat kün- Co Adriaanse in Het Parool: „Ik heb visie, ik kan communi ceren, ik ben goed in organise ren en mijn ideeën over voetbal staan dicht bij de filosofie van Ajax. Ik ben Amstrdam- mer, 52 jaar, heb ervaring. Ik heb kapitaal tussen mijn oren zitten. Dat verlies ik nooit, ten zij ik ernstig ziek word. Idem, over de vacature Blind: „Ik weet niet eens wat die in houdt. Wat waren zijn be voegdheden? Toen ik bij Ajax werkte had je dit soort direc teuren niet. Ik was directeur opleidingen en Louis van Gaal was directeur voetbalzaken, boven mij. Dat was het. Over zichtelijk en duidelijk." Schaatser Jakko-Ian Leeuw- angh in De Volkskrant: „Ik had er geen behoefte aan om in het nieuws te komen. Ik was een beetje bangig voor al die aandacht. Ik wilde gewoon schaatsen en verder niks. Ik had er juist behoefte aan om anoniem te blijven, om mijn privéleven af te schermen. Ik vind het niet zo erg dat niet ie dereen weet wie Jakko-Jan Leeuwangh is. Maar misschien ben ik er wel te bang voor ge weest. Idem, over zijn tijd bij de KNSB: „Aan het einde van het seizoen werd gekeken naar je prestaties en aan de hand daarvan werd een nieuw contract opgesteld. Zo zou het volgens mij ook moeten zijn, anders kun je net zo goed Marco Borsato laten rijden. Idem over zijn vader, die aan keelkanker lijdt: „Gelukkig kan ik het goed van me afzetten als ik van huis ben. Ze zeggen niet voor niksuit het oog, uit het hart. Je vergeet het als je veel op de baan staat. Dan ben je met andere dingen bezig, met andere mensen. Idem: We houden contact via de fax. Dat is eigenlijk nog beter. Thuis kan ik wel tegen hem praten, maar hij kan niets te rugzeggen. Nu zijn we allebei gelijkwaardig. Bert Paauw, technisch direc teur van atletiekunie KNAU: „Veel mensen denken dat ik een koele, afstandelijke kikker ben. Maar ik ben zeer betrok ken bij de atletiek. Ik vind wel dat ik in deze functie afstande lijker moet zijn. Ik ben geen bondscoach, die dicht bij de at leten staat, dat kan anno 2000 niet meer. Laat mij maar de rol van Zwarte Piet spelen. Henk Spaan in Het Parool: „Toen Ajax liep te knoeien, knalde Babangida er twee mooie goals in tegen Zuid-Afri ka.. Hopelijk had Gronkjaer de video lopen. Autocoureur Tom Coronel in het Algemeen Dagblad: Toen ik naar Japan ging, voor het tweede jaar, ging liet uit met mijn vriendin Agnes. Na zeven jaar. Zo'n situatie werkt door op je gevoel en dus op je prestaties. Ik heb dan minder geduld en heb moeite me te concentreren. Als je niet genoeg focust, zijn de rondjes minder snel en constant. Ik heb daarna gezegd: dit gebeurt me nooit meer. Ik heb besloten me nooit meer zodanig te laten beïnvloe den door een relatie. Natuur lijk kun je dat sturen! Verliefd worden, daar kun je niets aan doen. maar het van je afzetten, dat kan wel. Als je iets voorde volle honderd procent wilt doen, mag je aan niets anders denken. Racen gaat voor het meisje. Dat weet mijn huidige vriendin Brenda ook. En dat accepteert ze." Wielrenner Peter van Petegem in De Telegraaf: Vijf pin tjes is lang niet genoeg, pas na vijftien S Leffe voel ik me lekker. ig jaar, maar in de kracht van zijn leven. Een andere :lusie trekken, is eigenlijk niet mogelijk bij het verla- r kan het onderkomen van de jarige aan de Nieuwe n Veg in Noordwijk. Nog nooit had het wat cryptisch di cende RKTTV TOV bijvoorbeeld zo veel leden als tij- J i haar vijftigste verjaardag. En ook met de sociale in Dr, nee, met het gezellig samenzijn, zit het wel snor 4 e Rooms-Katholieke tafeltennisvereniging Tot Ons lts< naak. Veel ruimte is er binnen niet, maar dat lijkt de instaande conclusie alleen maar te onderstrepen, lenk dat we eigenlijk best tevreden moeten zijn", voorzitter Henk van Dijk tussen twee wedstrijden chfc-. Daar lijkt het wel op. CLUBvan de WEEK TOV speelzaal klinkt het vrolijk liter van zich een weg zoe- jpongballetjes. Ze en geraakt door spelers '0V, Docos en Rijnsoever. Een bescheiden toernooitje tus sen Noordwijkse, Leidse en Katwijkse tafeltennisers om de feestweek van de organisator in te luiden. Vijftig jaar eerder moet dat er heel anders uitge zien hebben. „We zijn gestart in het patronaatsgebouw van de Rooms-Katholieke Kerk Sint Je roen", zegt voorzitter Van Dijk. „Met zo'n veertig leden, wat ei genlijk veel te veel was voor de twee tafeltennistafels die de club bezat. Er werd in blokjes van tien minuten gespeeld, als de wekker ging moest je achter de tafel vandaan voor de vol gende twee spelers. Als je om acht uur begon, had je geluk als je rond kwart voor tien weer een partijtje kon spelen", lacht de preses. In die beginjaren van TOV, toen nog nadrukkelijk onder de rooms-katholieke vlag, was het niet makkelijk om je als niet-ka- tholieke tafeltennisser bij de club in te schrijven. Totdat er gens in 1955, na een lange ver gadering, werd besloten om 'een beperkt aantal niet-katho- lieken' toe te laten. „Maar ze mochten geen bestuursfunctie hebben", weet Van Dijk over die tijd. Inmiddels heeft de ver eniging haar rooms-katholieke vaandel natuurlijk allang afge worpen. „Het is ook puur toe val dat we nu in dit kerkgebouw zitten. Het is gewoon een mooie ruimte voor onze vereni ging." Na enige onduidelijkheid komt het juiste jaartal boven: sinds 1977 wordt hier'geping pongd. Tussen het patronaats huis en de huidige locatie speelde TOV haar wedstrijden in een gymzaal aan de Bronk- horststraat. Twaalf jaar geleden zag het er even naar uit dat de club zou verkassen naar de Northgohal. „We hadden een commissie in het leven geroepen die moest bekijken of we een stuk aan de Naam: TOV Oprichtingsda tum: 14 februari 1950 Ledenaantal: 130, van wie de helft junioren Contributie per jaar: 220 gulden voor senioren en 170 gulden voor junioren (beide plus zestig gulden bonds- contributie), en 120 gulden voor niet-competitiespelen- de junioren Ledenaanmelding: 071- 3611582 (Henk van Dijk) Hoogtepunt: De voltooiing van de verbouwing van de accommodatie, in septem ber 1993 Dieptepunt: Het niet door gaan van de aanbouw aan de Northgohal, twaalf jaar gele den (wat de vereniging ach teraf overigens niet betreurt) Aquatics. Zwembad De Zijl. Februari 2000. FOTO STEFANIE UIT DEN BOOGAARD SPELERvan de WEEK Guy Noordink aai nds 1986 is Guy Noordink I, speler van het tweede van TOV, lid van de tw rdwijkse vereniging. Ook ai\ rhem zijn het drukke tij- bij de club, want naast Ier is hij ook penningmees- nn het bestuur. „Tot 1996 ik eigenlijk constant in het df te team gespeeld", vertelt we nToen had ik het een beetje ad met het tafeltennis en ik er twee jaartjes mee ge- esj it. In de competitie speelde >op nder mijn niveau, ik wilde wat anders gaan doen. ds 1998 speel ik nu in het Ide ede, op hetzelfde niveau als eerste, want vorig jaar zijn kampioen van de tweede se geworden." In 1991 kon ft rdink samen met zijn imalige teamgenoten Timo Voort en Wilco Lucas, 't® jpioen van de vierde divisie ia° lelijk worden, maar dat lx! g toch niet door: „Bewust hebben we gekozen om niette pro- leren, omdat we het eigenlijk allemaal een beetje te druk den." dit moment heeft Noordink met zijn team een keer gewon- een keer gelijk gespeeld en een keer verloren. „Maar als we id met het sterkste team zouden spelen, zou het een stuk beter n", vertelt hij.We hebben er echter bewust voor gekozen om I viermansteam te formeren, zoda t we kunnen rouleren. Zelf et ik voor mijn werk bijvoorbeeld veel op reis dus kan ik niet jd aanwezig zijn." Het is wel een fanatiek team, het tweede TOV. En dat maakt het voor Noordink ook gelijk een stuk trekkelijker. Zolang hij het kan combineren met zijn werk, de penningmeester er ook niet zo snel de brui aan geven. En TOV betreft vertelt hij tenslotte: „Dit is een vereniging voor illigheid en prestatie. Maar niet voor de topprestatie." Tweede-teamspeler en penning meester Guy Noordink

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 25