Trigon: weinig schok, geen effcl Fiks staat op de rand van promotie De Zijl/LGB zit in de wachtkamer Sport Van der Helm maakt seizoen af bij Fluks DIOK moet op zoek naar een strafschopspecia! Oppermachtig Vivax bespa tegenstander een monstersc MAANDAG 14 FEBRUARI 2000 inda Madjoe is terug in de titelrace korfbal michel van gentscheidde zich door zeven straf- vvorpen te benutten. Henrik De clubs in de Leidse regio Hooimeijer maakte er ook drie hebben nog alles te winnen of vanaf de stip. Fiks heeft nu aan één overwinning genoeg om ze ker te zijn van promotie naar de eerste klasse. Vlak voor het eindsignaal had Tempo bijna nog de volle winst gepakt in de promotietopper tegen De Dijkvogels. Invaller Ben Nikkels zag zijn schot ech ter net uit de mand tollen, zo dat het 12-12 bleef. Trainer Bob Bergshoeff, volgend seizoen in dienst bij HKC(U), kon vrede hebben met de puntendeling. Zijn spelers hadden grote moei te met de lange tegenstand sters, die veel schoten onder de paal wegplukten. Edwin Visser (5), Margriet Lemkes en Marcel Hanegraaff zetten 2-5 welis waar om in 9-7, maar deze voorsprong was in vijf minuten tijd alweer weg (9-11). Suzanne te verliezen in de resterende vier speeldagen van het zaalsei zoen. TOP, Fiks, Tempo, Mad joe en KZ Leiden zijn in de race voor promotie en de overige teams strijden tegen degradatie. Vooral Sporting Trigon, Cres cendo en Fluks staan er als hek kensluiters slecht voor. Tijdens de eerste helft bouw de TOP met goed spel een de gelijke 12-9 voorsprong op te gen Zwart Wit. Het achttal van Hugo van den Haak was indivi dueel sterker en dat kwam met zes doelpuntenmakers ook in de score tot uitdrukking. Na de pauze kwamen alleen Steven Baart (3) en Stanley Lardé (2) aan goals toe. Zij brachten hun club na 12-13 op 13-18, wat de beslissende doorbraak leek. De lijstaanvoerder van de over- Zijlstra maakte de laatste gelijk- gangsklasse D raakte echter uit maker. zijn ritme door enige discutabe- Crescendo, de komende te- Ie arbitrale beslissingen, resul- genstander van Tempo, was terend in twee strafworpen. volstrekt kansloos bij ALO: 25-8. Toch haalde TOP de zege met De groen-witten hielden zo'n 18-17 net aan binnen. 35 minuten met achterverdedi- De Danaïden stond in het gen redelijk stand. Ilone Koo- vier-puntenduel tegen Juko na loos (2), Linda Meijers, Johan 3-3 steeds aan de verkeerde Baak, Remco Beije en Edwin kant van de score. De Leide- Van der Kraan zorgden in deze naars gaven defensief regelma- fase nog voor 8-6. In het reste- tig te gemakkelijk schietkansen weg en leunden aanval lend erg zwaar op Arne Heijman en Heiko Locher. Bei den zouden vijf doelpunten voor hun rekening ne men. Bij 13-11 viel Sandra Kalthoff in. Zij dankt haar in zetbaarheid aan haar nieuwe schoeisel, waardoor haar hiel- blessure minder pijnlijk is. Kalt hoff manifesteerde zich meteen met twee treffers, waarna Lo cher 15-15 maakte. In de reste rende vier minuten ging het toch nog mis: 16-15. Direct na rust raakte Pernix vier punten achter op IJsselvo- gels (9-12 rust, 10-14). De thuis ploeg toonde veerkracht en zet te aan voor een knappe inhaal race. Raymond Boerman (4), Sjoerd van der Kooij, Bert Vah- haelen (2) en Lian Olsthoorn zorgden voor 19-18. Bij deze stand misten de bezoekers een strafworp, waarna een schot van Saar Karstens in en uit de mand wipte. Het doelpunt viel vervolgens aan de andere kant. Ook op de geslaagde vrije bal van Robin Arnoldus volgde een weerwoord: 20-20. In de slotmi nuten viel Saar Karstens op door sterk afvangen, maar dat leverde geen doelpunten meer op. Alleen in de eerste helft had Fiks flinke tegenstand te duch ten van OKV. De Oegstgeester aanvallers werden fel op de huid gezeten door hun verdedi gers. Zij lieten zich niet afbluf fen, ook al maakten zij even een dip door (van 2-7 tot 8-9). Saco de Visser (2), Tineke de Visser en Theo Vreeken realiseerden in het derde kwartier de beslis sende demarrage naar 10-16, waarna het nog 15-22 werd. De eerstgenoemde schutter onder- Zege Tempo tolt uit de mand Leidenaars verliezen terrein waterpolo wim siera De Zijl/LGB haakt even af in de strijd om de titel van de eerste klasse. De Lei denaars verloren zaterdag in zwembad De Zijl van naaste concurrent Rapido met 8-4 en moeten lijdzaam toezien dat behalve Rapido ook de topploegen VZC en BZPC door hun zeges verder zijn uit gelopen. De achterstand op de top drie is niet onoverkomelijk (vier punten op Rapido met een wedstrijd minder ge speeld) maar in de tweede helft van de competitie kan de Leidse ploeg zich am per nog puntverlies veroorloven. Het lag niet in de lijn der verwachtin gen dat De Zijl/LGB door Rapido met een nederlaag zou worden afgescheept. De formatie van trainer Spijker was in Haarlem al een maatje te groot voor Ra pido en boekte na de winterstop uitste kende resultaten, met als uitschieter de riante zege op het gevaarlijke Vivax. Maar Rapido ontpopte zich in De Zijl als een degelijke zevental, dat vooral verdedigend zijn zaakjes prima voor el kaar had. Rob Dubbeldeman maakte na een slepende ribblessure weer zijn op wachting in de gelederen van de Zijl/LGB, maar hij kon zijn faam als top scorer niet waarmaken. In de voorgaan de wedstrijden werd het gemis van Dub beldeman nog prima gecompenseerd door Ron Ligtvoet. De tweede-zevental rende deel van de tweedé helft gaf de grotere schot vaardigheid van de koploper de doorslag. Alleen Wijnand Alberts trof nog twee keer doel. Madjoe is weer helemaal terug in de titelrace van de derde klasse D door de topper te gen Thor(H) met 17-10 te win nen. De oranjehemden verde digden zó sterk dat zij slechts één doelpunt van afstand door lieten. Zij hielden de thuisclub in de tweede helft niet voor niets 25 minuten van scoren af. Remco van de Meeberg, Hanne Veldman (2), Rineke Lindhout, Janneke Veldhuijzen en Peter Star hadden in deze periode wel succes en legden zodoende de basis voor de belangrijke ze ge- De aanval van Velocitas zat tegen DES zo vast als een huis. De Leiderdorpers moesten drie kwartier wachten op het eerste doeltreffende afstandsschot en misten ook nog eens twee straf worpen. Iris Janssen, Marlinde Oosterhoff, Arjen Bakker, André van Wallinga en Emanuel Vlagsma hadden in de laatste zes minuten na 4-11 wel suc ces, alleen hielp deze oprisping weinig meer: 9-13 verlies. Reeds na vier minuten keek Fluks tegen een 3-0 achter stand aan bij Weidevogels. De hekkensluiter van 3D kon zich nog redelijk herstellen, blijkens de 8-5 ruststand. Deze lijn zette zich echter niet door. Na de pauze was de accuratesse bij het plaatsen en schieten onder maats, zodat het verschil be- hoorljk opliep: 14-7. Petra Both, Ramses Duindam (2), Alexan dra Braun, Arjan Kuijper en Martin Ouwekerk verzorgden de magere productie. Direct na afloop snakte hij naar een biertje en dat smaakte net als zijn eerste optreden in de basis naar meer. Dimitri IJzerman speelde gisteren bij Spor ting Trigon in plaats van de meer ervaren Arnoud Lambooy. Misschien dat hij bij de kwakkelende Leidse hoofdklasser voor meer 'schot' kon zorgen, want daar schortte het in voorgaande duels aan. Schieten deed de snelle en beweeglijke korfballer. Acht keer legde hij voor rust aan. Maar niet een keer verdween de bal door de mand. En aangezien zijn teamgenoten het niet veel beter deden, kwam de winst voor Nic. geen enkel moment in gevaar. Ook in de tweede helft niet, waar in Trigon beter uit de verf kwam: 12-16. loman leefmans „Ik ben in het tweede team een heel ander spelletje gewend", meldde IJzerman na afloop. „Alles draait in de hoofdklasse sneller en ik heb veel energie in het verdedigen moeten steken. Ik moest duidelijk wennen en pas na de rust liep het een beet je." Nic. staat tweede op de rang lijst, maar had in de laatste wedstrijden buitengewoon veel moeite met De Meeuwen en Fortuna, clubs uit de onderste regionen. Dat kwam door de af wezigheid van Taco Poelstra en Riko Kruijt. Sporting Trigon had gisteren de pech dat deze twee steunpilaren weer fit aan de start verschenen. Onder leiding van dit duo liep het Groningse achttal in de beginfase snel uit naar een 5-1 voorsprong en die ven, hadden moet1^''.' ken, bleef uit. "'US1Ê Typerend voor /an h werking was een yeg i' fred Lambooy, di .en(j( het rustsignaal vc dekt en drie mete verwijderd, een m >r. nf korf wierp. De 4 eRo was even onthutsi ^gak zeggend voor het stootkracht bij de insta in het eerste half ui Dat veranderde helft. Het sch kroop omhoog, d< beterde en de voorbeeldig. Ijzen zijn eerste goal, sn door nog drie treil hij zelfs topscorer ploeg werd. Hal tweede helft leek even dichterbij Coach Peter Schal enge selde bij 10-14 1 QV, Horst voor Arnoud bracht Wendy v voor Diana Hop Het verschil bleef goals: 12-16 eindst Door de verras van hekkensluiter I zakt Trigon af naai laatste plaats. De niet denkbeeldig wit-blauwen na tulirdw op het hoogste nh [hen zakken. Volgens hoopt nog vaker worden opgesteld, niet van: „We he VOOi Da spee iter v epin nik I 36), s in vai I bij O 1 Ver is Van I ik ei Chantal van Duijn van Trigon probeert de Groningse Irma Geersing van een schotpoging af te houden. FOTO ERIC TAAL toond dat we in d( je tet horen. Hoewel we tjot de eerste helft duii ad dere waren, vind ik ei dat we zijn wegges n. in hadden we gehoop nder lijkspel, maar dat j wa We moeten nog is IS den tegen midde de daarin streven we gerst veer zeven puntec kam cruciale duels mo se gt veilig spelen. En ik trdir, voor." i ma, Sporting ïrigon - Nit VOC klap kwamen de Leidenaars niet meer te boven. Trigon werd op alle fronten afgetroefd en ook het wapen van de afvang - door de lengte van Sander de Haas en Tim van der Horst een van de sterke Het schokeffect dat IJzerman punten van de Leidse hoofd- en Inge Homberg, die werd ver- klasser - haperde veelvuldig, kozen boven Wendy van Hoo- Scheidsrechter: wers: 200. Doelpunten tri IJzerman (4x), Biaii *e"J Alfred Lambooy (2xJ ;fOC Duijn, Inge Homberg brouwer en Arnoud L 1 u den Marcel van der Helm keert voor een half jaar terug bij Fluks. De oe- fenmeester uit Zoetermeer zal bij de derdeklasser het seizoen volma ken als vervanger van Enrico Mud. Deze besloot na afloop van de wedstrijd tegen Weidevogels te stoppen als trainer/coach, omdat hij vond dat hij de ploeg niet lan ger kon inspireren. Van der Helm was in de zomer nog uitgezwaaid in Noordwijk na drie redeüjk suc cesvolle seizoenen. Fluks heeft voor 2000-2001 wel al een nieuwe trainer benoemd: Robin Somme- ling. Simon Boot en Martin Verhorik zullen hun contract bij KZ Leiden niet verlengen. Het trainersduo, af komstig uit de club, zwaait na het huidige veldseizoen af na een tweejarig dienstverband. Ook TOP, De Danaïden en Crescendo moe ten nog een nieuwe trainer zoeken. dit r Leidse rugbyers winnen eerste play-ojfronde den haag pfeter van der vliet De gebalde vuisten van de vermoeide DIOK-spelers gingen na het laatste fluitsignaal juichend omhoog. In de eerste play-offronde voor het rugby- kampioenschap was zojuist aartsrivaal Haagsche Rugby Club (HRC) op eigen grond met 6-12 verslagen. De regerend landskampioen maakte net iets meer foutjes dan de Leidenaars. Beide teams kwamen met strakke gezichten uit de kleedkamers voor de start van de wedstrijd. Na de eerste vier bekerrondes, waarin voornamelijk eerste-klasseclubs de tegenstanders waren, ging het nu weer om de knik kers. DIOK had zich tijdens een trai ningsweekend serieus voorbereid en wist wat het wilde. Dat bleek al tijdens de openingsminuten. De Leidenaars drukten de tegenstander diep terug op hun eigen helft en het scheelde tot drie keer toe slechts enkele meters tot aan de trylijn. De Haagse defensie stond echter als een huis. Even later opende DIOK toch de score, toen Joost van Rappard in de line-out bal bezit kreeg en de voorwaartsen be diende. Met vereende krachten werd de scorelijn gehaald en Iain Krysz- tofiak drukte het ovaal neer. Ewoud Chaudron converteerde: 0-7. De klap kwam hard aan bij HRC en het duurde even voordat er weer lijn in de Haagse aanvallen kwam. Een penaltykick van Martijn Nagtegaal bracht de eerste punten voor HRC op het bord. Tien minuten later deed Nagtegaal het nog eens over en zette hij zijn club op 6-7. Opvallendste speler aan Leidse kant was scrumhalf Hendre van der Merwe. De Zuid-Afrikaanse aanwinst was een ware plaag voor zijn Haagse collega Bram van Dalen. Dat vond ook HRC- coach Theo Snijders: „Die Van der Merwe is een handenbinder. Je kon zien dat hij met zijn ervaring Bram overklaste. Hierdoor werd onze aan valsopbouw vaak ontregeld." In de tweede helft maakte Thomas Suring zijn rentree na maandenlang herstel van een achillespeesblessure. De Amsterdammer zat direct in de wedstrijd en dat betekende voor hem tackelen op alles wat bewoog. Ook Marcel van Loon viel in en bleek geen last meer te hebben van zijn gebroken ribben. In de openingsminuut van de tweede helft strafte Troy Raitt een Haagse verdedigingsfout genadeloos af door op snelheid de trylijn over te •tik jd at TO duiken voor 6-12. Vervolgi de DIOK een behoorlijki nemen. Chaudron verpru jq lige wijze vijf penaltykicks Alleen daarom bleef het e de wedstrijd die tot het la naai de 350 toeschouwer Wedstrijd Bassets krijgt een sk sassenheim In Amsterdam ging The Bassets te gen Ascrum flink onderuit. De Sas- senheimers verloren kansloos met 44-3, maar als het aan The Bassets ligt krijgt deze wedstrijd een staartje. Bij het controleren van de spelers- kaarten van tegenstander Ascrum bleken maar liefst zes tegenstanders hunkaart niet te kunnen tonen. Scheidsrechter Eef Lover heeft dit manco genoteerd en zal het via het wedstrijdformulier doorj de bond. „Volgens de richtlijne bond zouden wij de w< hebben gewonnen", ze coach Marco van der Hei loop. „We hebben dit al eerd maakt, maar nu spelen w« behoud en laten we niets het toeval over. We gaan i de dagen bij de bond wat de gevolgen zijn voor waterpolo wim siera LZ 1886 speelde evenals vorige week tegen ZPB. Opnieuw was de landskampioen een maatje te groot voor de ploeg van Rob Heemskerk. Wel kon LZ langer gelijke tred houden. Tot 6-4 was er sprake van een wedstrijd. LZ leek zelfs 6-5 te scoren, maar de midvoorgoal van Tjerk Kramer werd om onduidelijke reden af gekeurd. In de derde periode nam ZPB afstand. Via 8-4 werd het 12-4 en toen was de wed strijd gespeeld. In de slotfase werd de eindstand bepaald op 14-5. speler bewees zijn waarde vooral in het duel tegen het Oegstgeestse Vivax; hij scoorde toen driemaal. Zonder Ligtvoet en met de op halve kracht spelende Dubbeldeman ontbrak het De Zijl/LGB zaterdag in offensief opzicht aan kwali teit. In de eerste periode waren de beste kansen wel voor de Leidse ploeg. Bas Meegdes was niet koelbloedig genoeg om in volledig vrije positie de goalie van Rapido met een doeltreffend schot te verschalken. Hij zette de toon voor zijn medespelers die wel bergen werk verzet ten, maar tot teleurstelling van Jacob Spijker veel te gehaast en zodoende on nauwkeurig opereerden. „We waren niet scherp genoeg", oordeelde de trainer na afloop. „Die doelman van Rapido is echt niet geweldig, maar door de allerbelab berdste schoten van ons groeide hij in de wedstrijd." Zonder tot groots spel te komen, zet ten de secuur spelende Haarlemmers het duel naar hun hand. Vooral in de derde periode was de ploeg van aan voerder Frank Pruijn heer en meester. Rapido liep zonder enig Leids weerwerk uit van 3-3 naar 3-7. In de laatste perio de trachtte Jacob Spijker het tij nog te keren door af te wisselen in het tactisch concept. De gehanteerde zoneverdedi ging leverde wel kansen op voor Twan Martijn en Robert Kleywegt, maar zoals zo vaak zaterdag strandden alle pogin gen op de handen van de Haarlemse doelman. Joachim de Ruysscher was wel succes vol in de slotfase. De Leidse krachtpatser bikkelde dat het een lieve lust maar ook hij kon, ondanks zijn uitstekende spel niet voorkomen dat De Zijl/LGB de der de nederlaag leed en in de strijd om de titel voorlopig plaats neemt in de wacht kamer. Voor De Zijl/LGB scoorden Joachim de Ruysscher 2x, Twan Martijn en Bas AZC won in eigen huis van AZPC. De Amersfoorters speel den iets meer vooruit dan in de vorige editie. Mede daardoor ontspon zich een aardig treffen. Halverwege was de 5-4 voor sprong voor AZC nog geen ga rantie voor de Alphense zege. In de derde periode werd het beslissende gat geslagen (8-4). De Alphenaren wonnen met 9- 6. AZC maakte bekend dat het volgende seizoen Sprey Hout import de hoofdsponsor zal zijn. Sprey lost Hans Verkerk Keukens na vijf jaar af. Topscorer AZC: Niels Zuidweg (4). Eersteklasser Vivax had wei nig moeite met debutant Aqua- poldro. In Apeldoorn zegevier den de Oegstgeestenaren met 13-9. De start van de ploeg van Michel van der Zeeuw was overrompelend. De eerste pe riode werd met een 7-1 voor sprong afgesloten. Voor de coach van Aquapoldro genoeg aanleiding om in een time-out te vluchten. De onderbreking had resultaat want hoewel de zege van Vivax nooit in gevaar kwam, bleef een afstraffing Aquapoldro bepaard. Doelpunten Vivax: Mat rijn Odems en Ivo Dietz 3. Bram Tendeloo, Sjors Ver burg en Serge Dietz 2. Katwijk behaalde een een voudige zege op de Kempvis. Alleen in de eerste periode had de tweedeklasser enige moeite met de ploeg uit Spijkenisse. De Kempvis kwam op een 1-0 voorsprong, maar moest verder lijdzaam toezien hoe Katwijk het heft in handen nam en de eindstand op 7-5 bracht. Doelpunten Katwijk: Alex Sieval 3. Arie van oer Horst en Kjeld Boonstoppel 2. Alkemade won dik van Zeist. Het geconcentreerd spelende Alkemade slaagde erin de te genstander onder druk te hou den. Op de derde periode na (2- 1 verlies) was Alkemade opper machtig. Coach Jim van Es con stateerde tevreden dat zijn ploeg eindelijk ook met grote cijfers kon winnen, ge spreekt duidelijk Topscorer Alkemade: Ie te 4. Koudekerk kwal huis niet verder da Woerden. Door dit zakt de Koudekerks de derde plaats, ee ter Alkemade, de van volgende week. Topscorer Koudekerk: 3. De vrouwen vanl haalden de tweede het seizoen. De plo ner Mare Olde Oltol 1 te sterk voor NVAl ki Klein was sterk scoorde alle Leidse De Zijl/LGB kwal gen Rapido. In Leidi 12-6 voor de Haail wen. Alleen in de e« bood De Zijl goed 3). Doelpunten De Zijl/LG Berkel en Aukje van Be en Nienke Mal Alkemade kwam de dag tegen de r Donk. In Gouda vvc van Wilco van der 9-2. De wedstrijd v periode beslist, tod op een 4-0 voorsprfl Doelpunten Alkemade: 4, Heide Elsgeest 2, F lofs, Rianne Hoogenb Hoogenboom. Rob Dubbeldeman van De Zijl/LGB duwt een speler van Rapido onder water. De Haarlemmers wonnen met 4-8. FOTO ERIC TAAL

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 24