Hiddink met tien man langs Bar^a Scheidsrechter dompelt Nigeria in rouw Talent Horstink zet volleybalplan op springen Sport Kalou bedankt voor Ivoorkust Mare Rosset wint historische p Interview E MAANDAG 14 FEBRUARI 2000 992 AG1 Anderlecht op titelkoers brussel Anderlech t zette zaterdag weer koers richting de eerste titel sinds 1995. He.A laaggeklasseerde Sint Truiden had op eigen veld geen enkel verweer tegen de Brusselse ploeg: 0-4. De zege kwam tot stand door doelpunten van Ekakia (2), Goor en Koller. Alleen Standard Luik blijft enigszins in de buurt van de Brusse laars. Standard won ruim bij staartploeg Charleroi: 4-1. De Lui kenaren volgen op zeven punten met bovendien een wedstrijd meer gespeeld. Nummer drie Club Brugge lijkt kansloos voor de titelstrijd. De ploeg verloor thuis met 2-1 van Harelbeke. Voor malig PSV'er René Klomp scoorde de 1-0 voor Harelbeke. Club staat nu op neg,on punten van de aartsrivaal. Lierse verpletterde in eigen stadion Lisp middenmoter Westerlo met 7-0. Cavens, Van Meir en Vaji de Weyer scoorden ieder twee keer, Somers een keer. Vernedering voor Olympique Marseille Marseille O'iympique Marseille is zaterdag op beschamende wijze uitgeschakeld in de strijd om de Franse voetbalbeker. De thuiswedstrijd voor de tweede ronde tegen tweede divisieclub Gueugnon ging met 4-3 verloren. Na een uur stond Marseille zelfs met A -0 achter door onder meer twee treffers van de Sene- galees Trnora. Marseille kwam nog wel terug, maar de opleving kwam te 'laat. Marseille was een van de drie clubs uit de hoogste afdeling die een halt werd toegeroepen. Dat lot ondergingen ook St. Fitienne (tegen Lorient) en Le Havre (tegen Red Star). Bayern München soeverein aan kop hamburg Bayern München was met 2-0 te sterk voor Untera- ching. Sergio en Scholl maakten de treffers. Bayern blijft drie punten voor op Bayer Leverkusen. De fabrieksclub won thuis nipt van Stuttgart (1-0) dankzij Rink. De nummer drie, Hambur ger SV, was gisteren in eigen stadion te sterk voor het Schalke 04 van Huub Stevens. HSV won met 3-1 en oud-Twente-speler Ni- co-Jan Hoogma werd uitgeroepen tot man van de wedstrijd. Bij S.chalke was Niels Oude Kamphuis de enige Nederlandse speler. In de 85ste minuut werd hij naar de kant gehaald. Schalke kwam nog wel op 1-0, maar in het laatste half uur scoorde HSV drie keer. Borussia Dortmund heeft z'n eerste punt gepakt on der de nieuwe trainer, Kraus. Tegen SSV Ulm werd het 1-1. Al fred Nijhuis stond in de basis. I Manchester United gaat hard onderuit in Newcastle Bonaventure Kalou heeft voor lopig bedankt voor Ivoorkust. De 22-jarige aanvaller van Feyenoord heeft wegens een aantal nare ervaringen eerder deze maand in zijn vaderland even geen trek in nationale voetbalverplichtingen. De afmelding van Kalou bete kent niet automatisch dat hij de komende weken mag uitkomen voor Feyenoord. De FIFA kan hem een speelverbod opleggen voor de periode waarin hij bij zijn team van Ivoorkust moet zijn. Kalou was uitgenodigd voor twee wedstrijden van het olympisch elftal tegen Egypte tussen 15 en 27 februari. Bestuurslid technische zaken Rob Baan benadrukte dat de Afrikaanse aanvaller zijn besluit in overleg met zijn familie in Ivoorkust heeft genomen. Wel ke gevolgen zijn afmelding in zijn geboorteland heeft, is on duidelijk. „De FIFA moet heel snel een standpunt in deze kwestie in nemen", meende Baan. „Dit kan men niet overlaten aan de betrokken spelers of clubs." Kalou werd met zijn ploegge noten van het nationale team een paar dagen in een militair kamp vastgezet na het mislukte toernooi om de Afrika Cup. Feyenoord wil garanties van de FIFA en/of Ivoorkust dat Kalou meteen na afloop van de inter lands terug naar Nederland kan komen. Ook verlangt de Rotter damse clubleiding een waar borg voor zijn veiligheid. Bo vendien wil Feyenoord de geta lenteerde spits niet zowel voor het nationale A-team als voor het olympisch elftal afstaan. Guus Hiddink heeft met zijn club Betis gewonnen van Barcelona, 2-1. Het was de tweede achtereen volgende nederlaag van de club van trainer Louis van Gaal. Koploper Deportivo Coruna ging ook onderuit. De ploeg van Roy Makaay verloor verrassend van Nu- mancia: 1-0. barcelona anp Deportivo blijft wel koploper. De voorsprong op naaste bela ger Zaragoza, dat door Rayo Vallacano op 1-1 werd gehou den, is geslonken tot drie pun ten. Barcelona deelt met Celta de Vigo en Alaves de derde po sitie. Het drietal heeft vijf pun ten minder dan koploper De portivo. De zege van Betis op Barcelo na kwam verrassend tot stand. Op vijf minuten na speelde Be tis de gehele tweede helft met een man minder dan de club van trainer Louis van Gaal. Ito Alvarez zette Betis al na zeven minuten op voorsprong. Kort na de hervatting kreeg Karhan de rode kaart. Desondanks zag Hiddink zijn formatie verder weglopen, dankzij een treffer van Alfonso. Op dat moment waren er nog twaalf minuten te gaan. Kluivert scoorde tegen. De treffer kwam te laat om Betis in gevaar te brengen. Voor Van Gaal en zijn ploeg betekende het de tweede opeenvolgende nederlaag. Bij Barga stonden naast Kluivert ook de Nederlan ders Zenden, Bogarde, Reiziger en Cocu in de basis. Ronald de Boer - alsmede Jari Litmanen - vielen in de tweede helft in. Zij konden niet voorkomen dat Barcelona mi op een povere score van vijf punten uit de laatste vijf duels staat. Zaragoza speelde op eigen veld gelijk tegen Rayo Vallacano (1-1). Real Madrid won zater dagavond met 1 -0 van midden moter Malaga. De Madrilenen kwamen goed weg, de gasten waren in Bernabeu heer en meester. Real verloor twee mi- ^er Lommei - iviecneien u-2, r p lo 7-0, Beveren - GentQ - f Anderlecht 0-4, lokere t de F Charleroi - Standard 1-4 edut Stand aan li ?twe« Anderlecht 22-51 Standard 23-44 Mc4cr l-i Brugge 22-42 Ge- L nbuui (1V00 htige ling FC Duisburg - Eintracht 2-3 Stuttgart 1-0, Dortmund! Rostock - Wolfsburg l-l i M. 0-2, 18*60 München - Freiburt Stand a?-1 Bayern M. 20-43 Leverkusen 20-40 20-38 Kaï unter dan 2 lis he weed Chelsea-Wimbledon 3-1 riem derland 3-2, Everton-De Leeds-Tottenham 1-0, Chester United 3-0, St. day-Southampton 0-1, VI 1 1-1. West Ham-B \ST€ Arsenal-Liverpool 0-1. Stand: Man.United 24-53 Asti Leeds 24-50 Co» Liverpool 25-47 Nei Arsenal 25-44 Sou Chelsea 25-43 Mid Sunderland 25-39 Win Everton 25-36 Der West Ham 24-35 Bra Tottenham 25-35 She Leicester 25-35 Wal tredi 1-1, Juventus-Lecce 1- (nnp 0-0, Perugia-Roma 2-2,: a 0-0, Venezia-Cagliarii Stand a; Juventus 21-44 Lazio 21-43 AC Milan 21-41 Roma 21-39 Fion ger tf Ondanks een doelpunt van Patrick Kluivert, verloor Barcelona van de ploeg van de Slowaak Miroslav Karhan (links). nuten voor rust spits Raul, die met een blessure naar de kant moest. Kort na rust maakte de jonge Argentijn Zarate de enige treffer van het duel. Engeland Manchester United is hard on deruit gegaan in de Engelse Premier League. De koploper verloor met 3-0 bij Newcastle United en Roy Keane kreeg rood. International Alan She arer scoorde twee keer. Leeds United is Manchester tot op drie punten genaderd door de winst op Tottenham Hotspur, 1-0. Arsenal profiteerde niet van de nederlaag van Manchester. De ploeg van Bergkamp en Overmars verloor op eigen veld van Liverpool: 0-1. Camara scoorde in de achttiende mi nuut de enige treffer voor de nummer drie van de Engelse competitie. Arsenal staat vierde en heeft negen punten minder dan Manchester United. Bij Ar senal werd Bergkamp na 59 mi nuten gewisseld voor Suker. Li verpool begom met doelman Westerveld en aanvaller Meijer in de basis-elf. In de onderste regionen leed Sheffield Wednesday een dure nederlaag tegen Southampton, 1-0. Dat was de eerste winst voor oud-bondscoach Glenn Hoddle. Gilles de Bilde miste een strafschop voor Wednes day, waar Wim Jonk door een blessure ontbrak. Hekkensluiter Watford speel de gelijk tegen Leicester City, 1- 1. Oud-Ajacied Nordin Wooter bezorgde Watford een punt. Bradford verloor in een spekta kelstuk met 5-4 van West Ham United. Chelsea won van Wim bledon met 3-1. Poyet, Weah en Morris scoorden voor Chelsea, dat nu vijfde staat. Italië Juventus heeft een benauwde overwinning op Lecce geboekt: 1-0. De club uit Turijn verde digde de gehele tweede helft met tien man de vroege treffer van Zinedine Zidane. Dat was nodig, doordat Tacchinardi in de 44ste minuut de rode kaart kreeg. Juventus staat door de over winning op kop van de Serie A. De voorsprong op naaste bela ger Lazio Roma bedraagt een punt. De eerstvolgende tegenstan der van Feyenoord in de Cham pions League kwam niet verder dan 0-0 tegen Parma. AC Milan, dat met 2-3 bij Bologna won, staat derde. Voor AC Milan scoorden Bierhoff, Sjëvtsjenko en Gattuso. Inter Milan ver speelde opnieuw twee dure punten. De ploeg kwam voor eigen publiek tegen Torino niet verder dan 1-1. Ook AS Roma liep twee verliespunten op. De nummer vier van de ranglijst kwam bij Perugia niet verder dan 2-2. Middenmoters Fioren- tina en Udinese speelden met 1-1 gelijk. Batistuta tekende voor Florentijnse gelijkmaker. Boavista-Leiria 0-1, St. 0-0, Alverca-Belenpnses -Guimaraes 1-0, Amado Farense-Maritimo Braga-Campomaiorense 4 Stand aan ki Porto 20-47 Gui Sporting 21-47 Benfica sch 20-41 Mailaakt' le La de Johnstone-Hibernian gesl nnei 0-3, Kilmarnock-Mother* He Stand aan kc Rangers 20-51 Dun 'V Celtic 21-44 Hfbt uner Motherwell 21-32 Heai mge Bilbao-Mallorca 1-1, Val 0-0, Real Madrid-Malag; cia-Deportivo 1-0, Betis- Alaves-Oviedo 1-0, 2-2, Santander-Atl.U :en tl Celta-Sociedad 4-1, Zarj je a Deportivo Zaragoza Barcelona Celta Stand aa.. 24-43 Ala, inlljk 24-40 24-38 Bilt \/:,i, e al cl 'steil 'Gemistestrafschop toch over de lijn lagos anp Jo Bonfrère is er niet in ge slaagd met Nigeria de Africa Cup te winnen. De Nederlandse trainer verloor met zijn ploeg de finale voor eigen publiek in Lagos van Kameroen. De 'on tembare leeuwen' wonnen na een 2-2 stand na reguliere speeltijd en verlenging de noodzakelijke strafschoppense- rie met 4-3. Scheidsrechter Daami uit Tu nesië speelde een grote rol tij dens het schieten vanaf elf me ter. Hij keurde ten onrechte een strafschop van de Nigeriaan Ik- peba af. Dat terwijl de televisie beelden uitwezen dat de bal wel degelijk via de onderkant van de lat de doellijn passeerde. Oud-Ajacied Kanu miste ook een strafschop voor Nigeria. Toch was de zege van Ka meroen niet helemaal onver diend. Vooral in de eerste helft had het land dat ook in 1984 en 1988 al de Afrika Cup won, het betere van het spel. Kameroen stond na een half uur dan ook al met 2-0 voor. Eto'o en Mboma scoorden. Trainer Bonfrère zag zijn ploeg voor zestigduizend toe schouwers in de 45ste minuut de achterstand verkleinen. Chukwu mocht vlak voor rust zijn 2-1 bejubelen. Twee minu ten in de tweede helft zorgde Okocha voor de gelijkmaker. Kameroen was in de reguliere speeltijd al dichtbij de zege. Een schot van Eto'o belandde echter op de paal. Mare Rosset heeft zich gisteren in Marseille de beste tennisser getoond in een historische par tij. Het was de eerste keer in de historie van het proftennis dat de finale van een ATP-toemooi tussen twee Zwitsers moest worden beslist. De ervaren Rosset toonde zich na een slecht begin de meerdere van zijn jonge land genoot Roger Federer: 2-6 6-3 7-6 (7-5). Rosset was al twee keer eerder winnaar in Parijs, in 1993 en '94. Nicolas Kiefer zegevierde gis teravond in het met 2 miljoen gulden gedoteerde toernooi van Dubai. Hij won moeizaam van de Spanjaard Carlos Ferrero: 7- 5 4-6 6-3. Kiefer is deze week in Rotterdam actief. Hij staat in de ndai e eerste ronde Tsjech Daniel Vacek De Franse vetera Tauziat (32) speeld n strijd van het vrouv in Parijs te solide geblesseerde Amen voriete Serena Willi 2. De 18-jarige Wi verdedigster en al plaatst, had last va blessure. Opvallend was dat Bonfrère Ajacied Babangida pas in de ze ventigste in het veld bracht. De Nigeriaan maakte met zijn twee doelpunten in de halve finale tegen Zuid-Afrika namelijk gro te indruk. Tijdens de verlenging kregen Kameroen, dat in de halve fina le Tunesië bedwong, en Nigeria geen kansen meer. Kaméroen won de strafschoppenserie uit eindelijk met 4-3. Zuid-Afrika won het duel om de derde plaats. Het land ver- De Nigeriaan Sun day Oliseh lijkt ontroostbaar na de nederlaag te gen Kameroen. FOTO AP sloeg in de troostfinale Tunesië na strafschoppen. De stand na verlenging was 2-2. Het duel in het Ghanese Accra trok slechts duizend toeschouwers. Top Volleybal Nederland heeft de eerste slag om de spaarzame Nederlandse talenten verloren. Robert Horstink, één van de beste spelers van long Oranje, stapt van Appeal/SSS over naar landskampioen Piet Zoomers/Dynamo. Horstink ziet daarmee af van deelneming aan het TVN-plan, dat alle internationals van Jong Oranje vol gend jaar bij Appeal/SSS uil stallen. Alhoewel Horstink pas komend seizoen bij Piet Zoomers kan gaan acteren, verlaat hij SSS nu al. „Ik heb daar niets meer te zoeken." Voor TVN is het afhaken van Horstink een grote te genvaller. Bert Goedkoop, trainer van jong Oranje, zag de 18-jarige passer/loper als één van zijn toekomstige paradëpaardjes. Bovendien zou Horstink in het bondsplan een van de meer ervaren spelers zijn ge weest, omdat hij al enkele interlands bij het 'echte' Oranje op zijn naam heeft staan. Horstinks overstap werd kort na de buitengewone algemene ledenvergadering van SSS bekend, waarin de leden van de club zich massaal achter het TVN- plan schaarden. Daarop leverden drie SSS-spelers meteen hun sipullen in. Nu vertrekt ook Horstink. Sail lant detail is dat Horstink. samen met midspeler Lau rens Nijdeken, de enige speler was die volgend sei zoen bij Appeal/SSS mocht blijven. Horstink tekende voor drie jaar bij de landskampi oen. „Het was op de valreep, want ik stond op het punt bij TVN te tekenen. Piet Zoomers/D kwam pas anderhalve week geleden, maar toen was het voor mij niet moeilijk meer kiezen. Ik heb geen flauw idee hoe TVN zal reageren, niaar ze zullen het zeker niet leuk vinden dat ik afhaak. Maar ja, er waren al meer spelers die twijfelden. Misschien dat zij hier nu wel op reage ren." Overigens geeft Horstink toe behoorlijk onder druk te zijn gezet door TVN. „Niet apart, maar als groep kregen we wel te horen dat we op korte termijn moes ten tekenen." Bovendien is hij de eerste die bevestigt dat vanuit de TVN zelfs dreigementen werden geuit. Zouden de internationals van Jong Oranje nu niet tekenen, dan konden ze een latere toekomst bij het grote Oranje ook wel vergeten. „Dat is wel gezegd, ja. Maar goed, ik heb contacten genoeg in de volleybalwereld om te weten dat je zoiets gerust met een flinke korrel zout kunt nemen. Uiteindelijk is het toch de bondscoach die bepaalt wie er voor het Nederlands team speelt. En dat lijkt mij ook niet meer dan normaal." In Amerika zijn ze zo tuk op cijfers, dat waar ze niet zijn, ze er wel bij worden verzonnen. Door ene Adam Hofstetter, in dit geval. Hofstetter, v/h anonymus, wordt in tamelijk bre de kring als een soort geweten beschouwd van de Amerikaanse sportmaatschappij (wat inmiddels ook zijn beroep is). Waar hij zijn plotseling aan zien en dito welvaart aan te danken heeft? Internet. Een paar jaar geleden begon Hofstetter een web site, waarop hij wekelijks (straf) pun ten toekent aan sporters die uitgeblonken hebben in grove stommiteiten. Begonnen als grap is www.jerkoftheweek- .com behalve tot een winstge vend bedrijf uitgegroeid tot een juist ook) door de serieuze media geraadpleegde bron. Hofstetter, als hoeder van nor men en waarden, is zelf een norm geworden. Had Hofstetter kennis geno men van het interview dat honkballer John Rocker gaf aan Sports Illustrated, was een vraag die half Amerika on langs bezighield. Antwoord: ja. Natuurlijk, want Hofstetter hoort en leest alles, zeker een blad als Sports Illustrated. Ook een norm. Maar méér nog waren de Amerikanen benieuwd naar de score. Hoeveel punten zou Rocker in de wacht hebben gesleept? Acht punten. Dat is veel. Ontzettend veel. Hierdoor kan Rocker de 2000 Jerk of the Year Award (Sukkel van het jaar Onderscheiding) nu al niet meer ontgaan. Ga maar na, in 'zijn' week alleen al had Rocker zware concurrentie te duchten. Ray Lewis, NFL-All Star van de Baltimore Ravens (American Football), gearresteerd op verdenking van tweevoudige moord, kwam er echter niet aan te pas: twee schamele puntjes maar op de schaal van Hofstetter. De oorbeet van Tyson, destijds 1 punt. De linkshandige werper van de Atlanta Braves is ook aangepakt door Bud Selig, hoogste baas in het Amerikaans prof honkbal. Rocker is geschorst tot 1 mei en ook het Spring Camp van zijn club ter voorbereiding op het nieuwe seizoen, in Kis- simmee, Florida is hem ontzegd. Rockt de zwaarste ooit aan een honkballer o/ de drugsdelicten niet meegerekend - sii Ranger Lenny Randle in 1977 30 dagen 0 voor het in elkaar slaan van zijn mam in'ei Luchesi. )e™ Rocker, 25 jaar, is wat je noemt een fei i n' Hij gooit nóg harder dan zijn naam cl moeden en speelt een sleutelrol in zijn kampioen van de National League. Aü van ruim 100+ kilogram spierkracht klr' ter een maar. Ook Rockers hersenen zij j spierd. En niet zo'n klein I a Het interview met SportsI er- verliep doorsnee, wéér een na 'an wéér een All America! _elro dat Rocker de interviewer sprek een lift aanbood nat 'liegveld. Achter het stuur Rocker gas. In New York is- pluis, daar wonen zopeeh dat je van een ritje in de Aids krijgt. Aldus Rocker, je in de kleedkamer van dt J1 'ef in de dierentuin met al dii apen, aldus Rocker. Doelt sommige (donkere) medt wat doen al die buitenlai ons mooie Amerika? Lever. >an John Rocker. Enz., en: Zo werd het toch nog een makend interview. Behalve zijn schorsing kreeg Rocker een opgelegd van 50 mille en is hij verplich opvoedingsprogramma te ondergaan, laten Rocker (nog) niet vallen (zeggen i scharen zich bij monde van general ma ,ee8 John Schuerholz achter de maatregel mc Die tot zijn sanctie kwam, mede op aar van de Braves-spelersraad. Want als h: collega 's ligt gaat Rocker zich in de kien nog echt in Artis wanen. Maar dan in wen kooi. Rocker heeft (niet zelf, maar via zijn nu ei sorry gezegd, vindt daarmee de kous af, roep gegaan tegen de straf en zegt uit te naar zijn rentree. New York ook. Alle (9, van de Braves in New York zijn nu al ui r' Fr* Vai ontl eba! d c[" alsL

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 20