PORT Wouters wordt plots geliefkoosd 7 Zwart Wit'28 blij met 'de boze wolf outse Anja Borst sprintwereld U ,r c jede maakt een periode iA gekende weelde door. rd lang niet openlijk er- oor de technische staf. Arie Lagendijk hield r weken lang zijn gehoor hij maar één doel voor ld en dat was 'niet de- Zaterdag sloeg hij re degraderen niet, dat iu zeker", zei hij, terwijl sigaartje opstak en op irgrond nog maar eens iletje werd ingezet, irzichtigheid van La- leek op verstoppertje maar was voorstelbaar, radatie twee jaar geleden lelijk litteken op de ziel Leidse oefenmeester jelaten. Het hele seizoen ploeg zich een vol- hoofdklasser getoond, iJfbmme pech verhinderde f ^at lagendijk niet ver- p bouwen. Lagendijk kon listent Cees du Prie weer peginnen. „We zijn toen komen met dank aan pientale weerbaarheid, 'iets lukt niet twee keer. is iedereen als één hter de club blijven 'oor die mensen is dit •te beloning. Laten we koesteren", sprak La- ér Leede nog niet verder an de periodetitel. bleek een uur spelen. De Al- speaker meldde de uit- i SHO - Barendrecht (0- it de Sassenheimers on- de uitslag zeker waren t succesje. Hoewel ARC moment aan de leiding >or een mooi doelpunt nco Blok, werden op de Jankbank de vuisten ge- loeg die de afgelopen zo makkelijk scoorde, Kamerbeek Sparta, Groningen, Feyen- oord, Wolverhampton Wan derers, VW. Helmond Sport. John de Wolf had een maxi male carrière met een mini maal afscheid. Of beter ge zegd: géén afscheid. Neder land zou nog wel eens van hem horen, zo liet hij weten, na zijn laatste wedstrijd in Helmond. Als jeugdtrainer of zo. Maar twee weken geleden dook hij plotseling op oij Zwart Wit'28. Officieel is Ie overgang van de 37-ja- rige verdedi ger van Hel mond Sport naar Zwart Wit nog niet rond. Dat ge beurt mor gen, op 15 fe bruari, als zijn contract met de Bra bantse club via het kan- John de Wolf tongerecht wordt ontbonden. Toch speel de De Wolf zaterdag al zijn eerste wedstrijd met z'n nieu we amateurclub. Al hadden de Rotterdammers daarvoor wel officieel toestemming nodig van de bijna ex-werkgever van De Wolf. Een kleine tweehonderd be langstellenden waren getuige van de rentree van De Wolf. Niet opvallend, maar wel oer degelijk coachte hij z'n nieu we maatjes naar een vriend schappelijke 2-1 zege op Zwa luwen Vlaardingen. Drie trainingen pas heeft De Wolf bij Zwart Wit gehad. Plus negentig minuten voetbal. Maar nu al is er de waardering voor z'n uiterst positieve be nadering. „Hij zet iedereen in no time op de juiste plek", al dus middenvelder Peter Wic- kel. „Situaties die anders ge vaarlijk zouden worden, wor den dat nu vaak niet. Dat in zicht geeft de ploeg vertrou wen." Vrijwel iedereen binnen de club is ervan overtuigd dat De Wolf met zijn kwaliteiten Zwart Wit'28 straks naar een plek buiten de gevarenzone zal loodsen. Wickel: „De erva ring heeft geleerd dat dit elftal in het veld een gezelschap moeilijk te coachen voetbal lers is. Ik denk dat John ons van die kwaal kan genezen." Dat zo'n proces tijd nodig heeft, is duidelijk. De Wolr „ledereen zal voor elkaar bokkie moe ten staan. Van elkaar moeten ac cepteren, voor elkaar moeten bik kelen. Het is mijn taak om die ontwikke ling binnen de lijnen te begeleiden, waardoor Zwart Wit uit eindelijk be ter gaat voet ballen. Ik ga daar op een positief-kriti- sche manier aan werken. Niet zoals ik foto Gpd eerder in mijn carrière wel deed door de boel af te zeiken." De échte omschakeling moet nog komen. Tegen Zwa luwen dirigeerde De Wolf slechts. Hij gaf veel aanwijzin gen. Af en toe zette hij een blok of maakte hij een sliding. De rest ging op de automati sche piloot. Volgende week, als het voor Zwart Wit'28 thuis tegen ARC weer om 'het echie' gaat, om lijfsbehoud, zal dat anders zijn. Dan zal John de Wolf nog nadrukkelijker aan wezig zijn. „De over-mijn-lijk- mentaliteit ontbreekt hier nog," zegt hij. „Als je zoals wij degradatievoetbal moeten spelen, moeten alle hens aan dek. Ik denk dat Zwart Wit het ook dit seizoen kan redden. De sfeer in de groep is prima. De Wolf voelt zich inmid dels al helemaal thuis op De Vaan. „Ik heb het hier uitste kend naar de zin. Het is een lekker gevoel om weer op het veld te staan. Ik ga hier negen wedstrijden met heel veel ple zier spelen." na afloop Afrika Cup De Nigeriaanse politie heeft met waarschuwingings- en traangas teleurgestelde Nigeriaanse voetbalsuppor- elkaar moeten drijven. De fans lieten na de verloren fi- Kameroen een spoor van geweld na in het zakencen- Lagos. Nigeria, geleid door de Nederlandse trainer verloor de finale van Kameroen op de penaltystip. Na speeltijd en verlenging was de stand 2-2. Scheidsrech- uit Tunesië speelde een dubieuze rol tijdens het vanaf elf meter. Hij keurde ten onrechte een strafschop Nigeriaan Ikbepa af. Zie verder pagina 20 puzzelt op periodetitel SJZ De KNVB neemt deze week een beslissing over de perio de vijfde klasse van het zondagvoetbal, nu De Jagers teruggtrokken. De Haagse club trok zich terug nadat het eerste twee weken geleden de arbiter molesteer- Zoeterwoudse SJZ waande zich in het bezit van die pe- na de terugtrekking van de De Jagers bestaat hier over. Omdat de vijfde klasse nu uit een oneven bestaat, wordt er niet om drie, maar om twee De eerste periode (van tien wedstrijden) is voor ASC. de prestatie van Anja voor haar eigen gold, anders Voorhoutse itionale titels naar Het aantal punten waarmee Borst bij de iedereen haar overtrof ruim- totaal van Mirjam (172.695), de kampi- de A-junioren, laatste categorie rijden die twee jaar ouder Borst. Zelfs bij de seni- de Voorhoutse geen slaan. Haar tij- geweest voor negende plaats, haar eerste wed- in Utrecht was Borst Zowel op de (41.56) als de 1000 reed zij een inrecord. „Daarbij dik persoonlijk re- snelste tijd op de 500 tot nu toe 42.08." waren haar tijden op sprintafstanden iets maar ruimschoots om allevier de num mers winnend af te kunnen sluiten. Het gat met de nummer twee, Elma de Vries, bedroeg bijna drie volle punten. De ach terstand van Margot en Esther Boer uit Woubrugge was nog groter. Zij eindigden respectie velijk als zesde en zevende. Voor Borst, die in Utrecht haar sprinttitel met succes ver dedigde, blijft een vervolg in de vorm van een WK nog uit. Daarvoor moet ze eerst A-juni- ore zijn. Ondanks het enorme machtsvertoon in Utrecht wil Borst nog niet zeggen dat haar toekomst bij het sprinten ligt. „Alles gaat gewoon lekker." Zo reed ze in december tijdens een interland in Duitsland een baanrecord op de drie kilome ter. Ze hoopt dat haar prestaties goed genoeg zijn voor een plaats in Jong Oranje. „In sep tember heb ik al een weekeinde meegetraind. Ze vinden 16 jaar nog te jong. Helden van Goozen en Wieteke Cramer waren zo oud toen-ze bij Jong Oranje kwamen. In het eerste jaar moesten zij zich erg aanpassen. Daarna is besloten om geen 16- jarigen meer uit te nodigen." ïheimers pakken tweede-periodetitel én koppositie in hoofdklasse A Ajacieden springen coach om de hals bij zege op Willem II Het kan een verwarrend bestaan zijn, dat van voetbal trainer. Zeker als je het huidige Ajax onder je hoede hebt. Donderdag voelde Jan Wouters zich in de steek gelaten. Maar dezelfde spelers die hem die bittere ervaring be zorgden, sprongen hem gisteren bij de 3-1 winst van Ajax op Willem II om de hals. AMSTERDAM HENK HOUTINK Zo werd opnieuw een curieus hoofdstuk toegevoegd aan het bewogen seizoen van Ajax. Voor de spannende wendingen zorgden gistermiddag slechts de confrontaties van de Am sterdamse harde supporters- kern met de mobiele eenheid, en niet (tegen veler verwachting in) de sportieve ontwikkelin gen. Ajax-Willem 11 werd niet de zwanenzang van Wouters, van melodie voorzien door Co Adriaanse, her en der naar vo ren geschoven als diens onver mijdelijke opvolger. Adriaanse, coach van Willem II, had gisteren niets weg van een bevlogen componist. Zon der morren legde hij zich neer bij de nederlaag en hij toonde zich blij voor Wouters, zijn col lega die hevig onder vuur was komen te liggen. Het had er zelfs de schijn van dat Willem II met een hulpvaardige instelling in het Amsterdamse broeinest was neergestreken. Er was geen spoor te bekennen van de vuri ge trekken die Adriaanse de Til- burgse ploeg de voorbije jaren heeft gegeven. Ajax profiteerde met een overwinning die Wouters ge noegens verschafte waarvan niemand had gedacht dat hij ze ooit nog in de Arena zou kun nen beleven. Zoet waren voor de gekwelde coach vooral de liefkozingen van Richard Knop- per en Dani na hun doelpunten in de tweede helft. Knopper (na een fraaie vrije trap) tilde Wou ters jubelend op, Dani streelde hem over de wang. Hoe overtrokken misschien ook voor de neutrale beschou wer (Ajax kan niet plots gene zen zijn), zonder betekenis wa ren de signalen van de spelers ogenschijnlijk niet. Knopper moest zich de laatste weken een ondergeschikte rol aan de zijkant laten welgevallen. Voor Dani kan Wouters, zelf vroeger een heel ander type voetballer, zijn onbegrip soms niet verhul len. Juist dat duo koesterde gis teren de coach, die eerder dit seizoen ook openlijk door Machlas was geknuffeld. „Als spelers zó antwoorden en aan geven dat er niets aan de hand is, doet je dat als trainer goed", sprak Wouters. Eindelijk werden de groeven op zijn voorhoofd weer eens door een lach verdrongen. Er gens diep van binnen moet Wouters zich toch ook afvragen waarom deze kennelijke uiting van sympathie niet iets eerder kon worden opgebracht. En hoe structureel is de plotselinge betuiging van adhesie? Met duels tegen De Graafschap en FC Den Bosch in het verschiet sloot Wouters zijn spelers weer aan de borst en hervond hij iets van zijn droge humor. „Op ba sis hiervan maak ik me op voor een goede reeks. Om de druk nog iets te verhogen." Wouters was zich er gisteren, op grond van zijn jarenlange er varing in het profvoetbal, van bewust dat een nederlaag voor hem fatale gevolgen zou kun nen hebben. Na de vernedering van afgelopen donderdag door PSV (4-0) had hij zich even 'moedeloos' gevoeld. „Maar ik heb nooit het gevoel gehad dat ik de ploeg niet meer op de rails zou kunnen krijgen", zei hij gis teren. Zijn vergaande verwijt van donderdagavond dat hij zich door zijn spelers in de steek gelaten voelde, zwakte hij nu af. „Ik heb bedoeld te zeg gen dat sommige spelers in voetbaltechnisch opzicht niet boden wat ik van ze mocht ver wachten." Aanvoerder Aron Winter ver telde dat de spelers daags na de ontluistering in Eindhoven de hand in eigen boezem hebben gestoken. De nabije toekomst zal leren hoe duurzaam het herstel van het onderlinge ver trouwen in Amsterdam is. Behalve Wouters lijken ook bestuur en directie in eerste in stantie geholpen met de zege op Willem II, daar een alterna tief voor de trainer op dit mo ment niet voorhanden is. Maar voorlopig zal waarschijnlijk slechts alleen Wouters relatieve rust zijn vergund, en niet de clubleiding. Ondanks de posi tieve cijfers volhardde het fana tieke gedeelte van de Ajax-aan- hang gisteren in spreekkoren gericht tegen algemeen direc teur Frank Kales. Vooral dankzij het scorever loop was de sfeer op en rond het veld slechts even grimmig. Na de openingstreffer van Wil lem II (strafschop van Abdel- laoui na een handsbal van Knopper, 0-1) daalden sommi ge F-siders de tribune af in een (verijdelde) poging om het be stuur op te zoeken. Het ontging hen daardoor dat Ajax snel Jan Wouters stond voor het eerst sinds weken weer eens lachend langs de lijn bij Ajax. foto hans van weel langszij kwam. Nikos Machlas kopte zijn (toch alweer) elfde competitietreffer in na een voorzet van Brian Laudrup, ein delijk weer de intelligente aan gever (1-1). In de tweede helft toonde Ajax, voordien nog schuchter en behoedzaam, zowaar weer enige vleugjes van raffinement. Vooral de doelpuntenmakers Knopper, niet meer weggedrukt aan de zijkant, en Dani (vrije doortocht na een pass van O'Brien, 3-1) voelden zich in hun element. En Wouters, hij sprong gaten in de lucht. Later, quasi-onverschillig: „Ik juich altijd als er wordt gescoord. Dat hoort toch zo?" Ajax: Grim; Mokoena, Van Halst. Vier klau (5. O'Brien) en De Gier. Gronkjacr (79. Wamberto), Knopper, Winter en Dani; l.audmp en Machlas. Willem II: De Vlieger (45. Van Fessem) (aliens. Gentile, Victoria en Hill, Land zaat, Galasek en Sjoekov; Ramzi, Sa- nou en Abdellaoui. herhaling uit de tenen in clublied van Ter ;almde na afloop door tense catacomben. De en begeleiding van de leimers werden bedol- ler de gele tulpen en de igne vloeide rijkelijk. De over het behalen van sde-periodetitel na het el tegen ARC (1-1) was ilijkerwijs heel groot af- i zaterdag. En passant 'er Leede ook nog de tie in de hoofdklasse A. 14 FEBRUARI 2000 De muur van Ter Leede vreest een vrije trap van ARC. foto kees van hoocdalem had zaterdag de grootste moei te met de afronding. Dennis Kramer en Alan Campfens wa ren in de eerste helft alleen voor keeper Fred Admiraal ver schenen, maar wilden het te mooi doen. Een moment van Sassenheimse onachtzaamheid luidde daarop de eerste treffer in. Ard Blok vond bij een ingooi zijn broer Remco. Frank Bloemheuvel verzuimde in te grijpen, waardoor Blok zich vrij kon spelen. Thomas Waasdorp, die in de eerste helft Ruud Bos van een treffer afhield, stond te ver voor zijn doel en was kans loos op de bekeken stift: 1-0. ARC, dat de afgelopen vier wedstrijden een voorsprong niet kon vasthouden, was ook dit keer onfortuinlijk. Drie mi nuten voor tijd keken drie Al- phenaren elkaar aan, waardoor Marcel de Jong de bal kon op- pildcen en het strafschopgebied kon binnengaan. De Sassen heimse rechtsback, die voor zijn werk naar Zuid-Afrika ver trekt en pas begin maart terug keert, zocht het uitgestoken been van Pascal Bloemheuvel op en kreeg een strafschop. Martin de Louw schoot het bui tenkansje geroutineerd binnen: 1-1. Het was de beloning voor het overtuigende spel van Ter Leede. Op de eerste twintig mi nuten na had de ploeg gedomi neerd. Lagendijk: „Ook dit was weer een wedstrijd, waarin we er vier hadden kunnen maken. Vorige week vielen ze uit het niets en nu niet. Achteraf moes ten we nog blij zijn met een punt." Collega Willem Berckenkamp was beteuterd over het late te gendoelpunt. Hij had zijn ploeg een manmoedige poging zien wagen één op één te spelen, maar door de slordige passing vlotte het niet aan Alphense kant. ARC moest door het vele balverlies te vaak achteruitlo pen. „We hebben nu acht keer gelijkgespeeld en daarvan heb ben we zes keer voorgestaan", aldus Berckenkamp. Vooral het doelsaldo baart hem zorgen. ARC kreeg slechts 17 treffers te gen, maar scoorde er pas 16. „Het aantal tegen is perfect, maar het aantal voor is niet goed", stelde hij. Voor zowel ARC als Ter Leede breken de weken van de waar heid aan. De Alphenaren krij gen in Zwart Wit '28, SHO en Quick Boys de mededegradatie- kanditaten tegenover zich. Berckenkamp: „Die drie wed strijden zijn bepalend voor hoe we de laatste zes kunnen spe len. Als we met deze gezonde agressie door blijven spelen, zitten we daarna aan de goede kant van de streep." Ter Leede moet tegen Noord- wijk, Katwijk en FC Lisse zien aan te tonen, dat het wel dege lijk een kampioenskandidaat is. Het is wat voor een elftal dat gedoemd was te degraderen. Lagendijk bekende dat hij iets te lang de rol van underdog had gespeeld. „Zwart Wit uit, vlak voor de kerst, was het breek punt. Daarna hebben we intern vastgesteld, dat we niet konden degraderen." ARC: Admiraal; Van Orssagen, P. Bloemheuvel, Balkhoven, Van lol; lansen (80. M. Bloemheuvel). Van Me- ggelen, A. Blok; Gelderblom, Bos, R. Blok (75. Schouten (85. Schaafsma)). Ter Leede: Waasdorp; De long, Van Zeist, F. Bloemheuvel, Honsbeek; Stolk, Kramer (71. Tiberkanine), De Louw; Beltman, Campfens, Rbii.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 19