Bondscoach Malag weg Per uur kan bij Ajax de situatie veranderen Noordwijk sportploeg van het jaar Sport - Politie beschermt Ajacieden Meer renners van doping beschuldigd I isburg dinsdag tegen Lisse rg* Rijnsburgse Boys speelt dinsdag om de afdelingsbe- ^en het eerste zaterdagelftal van FC Lisse. Het duel begint £30 uur. Het voor vandaag geplande oefenduel van Rijns tel e Boys gaat niet door vanwege competitieverplichtingen Gravenzandse SV. Jrijder Bursford omgekomen jgh De Britse wielrenner Bruce Bursford is bij een ver ongeluk om het leven gekomen. Hij kwam tijdens de trai- n de buurt van Norwich in botsing met een vrachtauto. us brd pakte begin augustus vorig jaar op zijn 'Ultimate Bike' Boardman een 'wereldrecord' af. De 41-jarige tijdrijder |e turbodijen legde in Abergavenney (Wales) een afstand 44 kilometer af met een gemiddelde snelheid van 62,33 Jur. Olympisch kampioen Boardman reed bij zijn record- 13 g nog geen 56 in het uur. ikh 1 is willen boete Twente betalen Supporters van FC Twente hebben een rekening ge- enjd waarop fans van de Enschedese club een financiële bij- kunnen storten. De supporters hopen 12.500 in te zame- ra; >it bedrag staat gelijk aan de boete die de club kreeg naai iding van kwetsende spreekkoren tijdens de thuiswedstrijd 1 Feyenoord op 7 november. Volgens de fans is het onte- dat de club door de KNVB beboet is door problemen die jrters hebben veroorzaakt. els klopt Cipollini if-sur-mer Tom Steels heeft zijn eerste zege in het nog vij wielerseizoen op zak. De Belgische sprinter won gisteren irde etappe in de Ronde van de Middellandse Zee. Het was It over 115,5 kilometer van Gréasque naar La-Seyne-sur- Steels klopte in de sprint de Italiaan Mario Cipollini en landgenoot Marco Zanotti. De Fransman Laurent Jalabert leider in het algemeen klassement. De Spanjaard Gutierrez tweede, Abraham Olano derde. en Venhuizen jongste Analiste De Neder- kunstrijdster Venhuizen zich tijdens de >ese titelstrijd in n geplaatst voor alewedstrijd Ule vrouwen. Ze gde in de korte -Is 21ste van de dneemsters. De 24 rijden van- n d lange kür. I jizen is met 15 jaar de jong- ^Jpaliste. De Rus- ina Sloetskaja winnares van pud in 1996 en ijl eeft de leiding af ïaar landgeno- ktoria Voltsjko- titelverdedig- idparia Boetirska- foto ap 11 de Bilt op jacht naar prijs De Leidse atlete Erika van de Bilt maakt morgen haar it op de Nederlandse indoorkampioenschappen. In Gent zij de 3000 meter. Met marathonloopster Wilma van Onna )rt Van de Bilt tot de belangrijkste kanshebbers op een ille. Andere regionale titelkandidaten zijn Chris Tammin- e gisteren over 5 meter 40 sprong) en de Oegstgeestse er Christhoph Kempen (200 meter). echt praat niet met Gullit FC Utrecht is niet in gesprek met Ruud Gullit als op- r van de vertrekkende trainer Mark Wotte. Voorzitter Hans mans noemde de berichten hierover in Studio Sport en op :kst 'uit de lucht gegrepen, honderd procent onzin', ht zegt zich weer in de oriënterende fase te bevinden, na- leek dat Co Adriaanse (Willem II) geen belangstelling had de vacature. lou: eerst Vitesse, dan naar Afrika rdam» Bonaventure Kalou speelt morgen zo goed als ze- ich nog mee in de competitiewedstrijd van Feyenoord te- 'itesse. Daarna pakt hij direct het vliegtuig om zich bij de lische selectie van Ivoorkust te voegen voor de dubbele ficatie-interland tegen Egypte. Dat is de uitkomst van dl- atiek overleg tussen Feyenoord en regeringsfunctionaris- 1 Ivoorkust. De afgelopen dagen werd achter de schermen :t allerhoogste niveau overleg gevoerd over de moeilijke si- waarin Kalou na terugkeer uit de Afrika Cup verkeert, /el gisteravond laat het licht nog niet op groen stond voor iter vertrek naar Ivoorkust, is de verwachting dat die toe- ming vanavond wel komt. dold Dragon Tweede koers: ■Caiios Hanover, Mooi Burger weide. Kaballus Avon. Derde rs: Macy van 'l Hof. Max Vielinga, Lochties. Vierde roers: Nick Transs R, Novia .ady GJ, Nadinc Boko. Vijfde coers: Loyalty Meadow. Balan ced Thoughts. Morespeed Viae. Zesde koers: Center Pie ce. Gorelino. Ivanka Gowi. Ze vende koers: Liberte Hollande. Manus Buitenzorg. Memory Lane. Achtste koers: Koert Vielinga, Kirby Starlake, Kos tlos Queen. Negende koers: 'aul Trot, Pitching Wedge, Ga- bido W. Tiende koers: Nuclear Groenhof. Nero Boko, Lucky Buiten zorg. Alkmaar, zondag 13 februari. Eerste koers: Nibber F Boko, Mack Royalty. Mirana B. Tweede koers: Lucky VV. Memories of Life, Kibo VVix. Derde koers: Merel. Pontus Lep. Melissa Boko Vierde koers: Lubertus Hanover. Leen Wielinga, Kingly Nobo. Vijfde koers: Niels Jea- net. Macho Space, Jacky Catharina. Zesde koers: Leroy Buitenzorg, Key stone Sycamor, Kees Hollandia. Ze vende koers: Mr Swarvis, Nigel Bald win, Leendert Zes LIB Achtste koers: Lanzarote, lolly Roily, Better Red. Negende koers: Olivia de Legu me, Olisa de Legume, Noble Duke. Hanclbalbond heeft nog geen opvolger Het Nederlands Handbal Verbond gunt Ryszard Malag geen nieuw dienstverband als bondscoach van de natio nale mannenploeg. Het op 1 september van dit jaar aflo pende contract wordt niet verlengd. Malag trekt ook met onmiddellijke ingang zijn handen af van het nationale team. Hij blijft tot september nog wel verantwoordelijk voor Jong Oranje en betrokken bij het Talentontwikke lingsplan van het NHV. Opnieuw bloemen voor de voetballers van Noordwijk. foto mark lamers NOORDWUK MARIJKE DEN HOLLANDER De hoofdmacht van de W Noordwijk is gisteravond uitgeroepen tot sportploeg van het jaar 1999. De kampioen in de Hoofd klasse A van het zaterdagvoetbal kreeg de bloemen, een beker en lovende woorden voor de geleverde prestatie. Aanvoerder Ar nold Reinders noemde de uitverkiezing'een eer en een erkenning voor de hele vereni ging'. Andere genomineerde teams waren het herenteam van Tennis Club Huis ter Duin en het eerste vrouwenteam van MSV basketbal. Wielrenner Ton van Duijvenbode (46) en hardloopster Nicole van Grieken (26) gin gen met de eer strijken van sportman en sportvrouw van het jaar. Van Duijvenbode greep het afgelopen jaar de titel bij de vete ranen, terwijl Van Grieken tweede werd bij het NK cross. Andere genomineerden bij de mannen waren de 18-jarige voetballer Marcel Aker boom, aanvoerder van Ajax Al en basket baltalent en Oranje-kandidaat Djoenie Steenvoorden. Van Grieken liet vaste klant bij de sportverkiezingen Ineke de Groot - wereldkampioene dressuur voor minder validen en al driemaal uitgeroepen tot sportvrouw van Noordwijk - achter zich, evenals de touwtrekster met nationale en Europese titels op zak, Petra Messemaker. De eretitel sportvrijwilliger van het jaar en de bijbehorende versierselen konden Ria Bröring van MSV Basketbal en Job de Ridder van de Noordwijkse IJsClub (N.Ij.C) mee naar huis nemen. Schaatser Leon van Asten van N.lJ.C.k- reeg van de jury het predikaat sporttalent voor zijn aansprekende sprintprestaties. Wethouder Th. Sweers van sportzaken en de Leidse sportman van de eeuw Gerben Karstens reikten de prijzen uit. DEN HAAG GPD Verrast dat het NHV afziet van verdere samenwerking is Malag niet. Geërgerd evenmin. „Je houdt er rekening mee dat een contract niet wordt verlengd. Maar als de andere partij het had gewild, was ik geïnteres seerd geweest in doorgaan." Lichtelijk teleurgesteld is hij daarom wel. „Dat sentiment is er vooral omdat je een intensie ve periode achter de rug hebt. En dat houdt nu op." Vanaf zijn aanstelling in sep tember 1998 probeerde Malag nieuw leven in de nationale mannenploeg te blazen. Waar collega Bert Bouwer een stel meiden zo gek kreeg om zich zelf dag in dag uit in de trai ningshal te laten opsluiten en die methode aansloeg, stuitte Malag steeds op desinteresse bij kandidaat-internationals. Ook tijdens de laatste WK-kwa- lificatiereeks kon de bonds coach nooit zijn ideale ploeg opstellen. Die weg liep dan ook snel dood. „En het gaat toch ook om resultaatbesefte de in Polen geboren Eindhovenaar. Er is volgens het NHV nog geen opvolger. Dat moet vol gens Henk Kruse, bestuurslid topsport bij het NHV een 'auto riteit zijn die niet autoritair is'. Die conclusie trok het bestuur op basis van gesprekken met internationals, clubcoaches en ander^ betrokkenen. Volgens Kruse heeft het be stuur nog geen nieuwe bonds coach op het oog. Hij ontkent niet dat in dat verband de naam van Bert Bouwer, de succesvol le bondscoach van de vrouwen- ploeg, wel eens is gevallen. „We kennen zijn ambities en wie weet zou hij op korte termijn iets kunnen doen." Tot nu toe is het niet verder gegaan dan 'brainstormen', zegt Bouwer zelf. „Ik heb daar vorige week nog met de NHV- directeur Vince Evers over ge- proken." Dat hij de vrouwen- ploeg verlaat voor de mannen is evenwel uitgesloten. Een com binatie niet. Bouwers toekomst hangt ook nog af van wat zich dit weekeinde afspeelt bij het overleg tussen het NHV en de eredivisieclubs over het te voe ren topsport beleid. Als Bou wers visie wordt weggehoond, sluit de bondscoach niet uit dat hij een andere weg in zijn carri ère in te slaan. Club geeft opening van zaken op merkwaardige bijeenkomst AMSTERDAM YPE MINKEMA Een woelige, rusteloze nacht la ter, stond Jan Wouters gister ochtend weer gewoon op het trainingsveld naast de Arena. Handen op de rug, blik op de punt van de voetbalschoenen. Waar zou hij aan denken, op deze momenten van eenzaam heid? Buiten stormt het, van kritiek, bedreigingen en acties, binnen legde de directie en de raad van commissarissen mooie, loyale verklaringen af. Duidelijk werd wél: de positie van Jan Wouters bij Ajax wordt nog wel beschermd, maar niet meer met de volle overtuiging. En voor Danny Blind staat de deur wagenwijd open, maar in dezelfde functie zal hij niet meer terugkeren. Het is de ochtend na de vre selijke nederlaag tegen PSV, het einde van alle hoop, de ont nuchterende waarheid van een trainer die zijn elftal niet meer in de hand heeft. Het begin van de zwanenzang van Jan Wou ters. De coach staat zwijgzaam op het veld, de groep loopt stil rondjes om het trainingsveld. Binnen is er een aaneenschake ling van verklaringen. Over het plotselinge vertrek van Danny Blind, over hersteltrainer Bobby Haarms, de materiaalman Sja- kie Wolfs, over de kille zakelijk heid in de Arena, de vervreem ding van xle achterban. Want Ajax, de club die nooit op be richten in de media wilde rea geren, reageerde gisterochtend op alle berichten, geruchten op radio, tv en kranten. „De com municatiestop wordt opgehe ven", vertelde Frank Kales, al gemeen directeur. Achter de tafel Michael van Praag, voorzitter van de vereni ging en voorzitter van de Raad van Commissarissen, en Frank Kales, de hoogste directeur van het gezelschap. Over de positie van Jan Wouters: Van Praag: „Het is een ver schrikkelijk moeilijke beslissing. Moeten we wat doen, of moe ten we het juist laten? De spor tieve resultaten is niet een zaak van één man, maar van dertig, veertig mensen: trainers, medi sche staf, spelers, directie. Dat maakt de beslissing ook zo moeilijk. Welke kant moet het op? We monitoren de zaak van dag tot dag." Kales: „Als er iets aan de situ atie verandert, is hij de eerste die het hoort. En is de pers vijf minuten later aan de beurt." Wouters wordt dus (nog) niet ontslagen. Na het duel tegen Cambuur klaagde de trainer dat twee spelers zijn opdrachten hadden genegeerd. Na de wed strijd tegen PSV zei Wouters dat hij zich door zijn spelers in de steek gelaten voelde. Dat is een laatste wanhoopskreet van een trainer die er niet meer uit komt. Van Praag: „Daar ben ik van geschrokken, ja." Collega bestuurder Arie van Os wenste zelfs 'opheldering'. In dat infor mele circuit zei de penning meester op de vraag of Wouters morgen op de bank zit tegen Willem II: „Dat weet je nooit, de situatie kan per uur verande ren." Want, zei Van Os: „Een kind dat ziek is, moet je zo snel mogelijk beter maken." Over het vertrek van Danny Blind: Kales: „Danny kwam zes we ken geleden bij me. Hij voelde zich niet lekker in zijn functie, zei hij. We hebben er heel veel met elkaar over gesproken. De taakverdeling in wat wij noe men de technische driehoek - de directeuren betaald voetbal, spelersbeleid en opleidingen - was helder. We hebben geke ken of we bepaalde dingen kon den veranderen. Maandagmid dag van vier tot vijf in de auto hebben we nog gesproken. Om te kijken of we hem in ieder ge val tot het einde van het sei zoen konden behouden. Dat is niet gelukt. „Er is ook geen beleidsplan van tafel geveegd, daar is zo goed en zo kwaad als het ging, invulling aan gegeven. De deur voor Danny Blind staat altijd open." Van Praag: „Wagenwijd open." Maar nog tijdens de opening van zaken werd alvast voor speld dat de functie van Blind waarschijnlijk niet meer op de zelfde manier wordt ingevuld. Van Praag noemde dat 'voort schrijdend inzicht'. Achter wel ke wagenwijd opengezette deur mag Blind dan zijn kantoortje vestigen? Over de kilte rond de Arena: Van Praag: „Er is een beeld ontstaan van kille managers die niet meer naar de leden luiste ren. We hebben juist nog nooit zo dicht bij de leden gestaan. Vijf keer per jaar wordt er met de ledenraad vergaderd, waar bij ook de directeur aanwezig is. Er zijn ook weer aparte com missies binnen die ledenraad, die ook weer vijf keer per jaar bijeenkomen. Zo houden we De somberheid bij Ajax in beeld. Voorzitter Michael van Praag met links algemeen directeur Frank Kales. foto cpd voeling met wat er binnen de vereniging leeft." Maar nog nooit klonk er zo veel geklaag vanuit de moeder schoot van de vereniging. Zelfs Sjaak Swart, Mister Ajax, smeekte Johan Cruijff om voor op te gaan in de revolutie. Over de relatie met de fans: Van Praag: „De kritiek richt zich met name op Frank Kales. Hij is juist degene geweest die een vakkenraad heeft ingesteld. Spelers gaan mee naar bijeen komsten met supporters in Maastricht, we gaan naar Gramsbergen. Ajax staat dichter dan ooit bij de supporters." Maar in de nacht na PSV - Ajax werden de spelers en trai ners opgewacht door woeden de fans. Internet wordt volge stopt met verwensingen en be dreigingen, de F-side roept, schrijft en zingt al maanden over slecht beleid. Ajax, het beursgenoteerde voetbalbedrijf dat nooit op ver halen, berichten en geruchten in de media zou reageren. En het toch weer deed. Het was een merkwaardige bijeenkomst, gisterochtend in de Arena. AMSTERDAM GPD De politie heeft de voet ballers en trainers van Ajax donderdagnacht moeten beschermen tegen een aantal woedende fans. Bij terugkeer uit Eindho ven, waar de ploeg met 4- 0 werd afgedroogd door PSV, wachtte Ajax alweer een nieuwe aanval. Dit maal van de eigen aan hang. Boze aanhangers had den donderdagnacht de toegangsweg naar de Are na geblokkeerd. De Ajacie den, die zich flink be dreigd voelden, riepen de hulp van de politie in. On der begeleiding werden de voetballers en trainers naar hun auto's gebracht, waarna ze ongehinderd aan de thuisreis konden beginnen. Het was de tweede keer dat Ajax-fans zich op deze manier roerden. Vorige week zaterdag werd de se lectie opgesloten op het trainingsveld. Ook bij die gelegenheid moest de ploeg worden bevrijd door de politie. Ook op internet staan allerlei bedreigingen. „Die moeten we wel serieus ne men", zei politiewoord voerder Van Leeuwen. Als gevolg van deze acties werden er gisteren extra veiligheidsmaatregelen rond de Arena genomen. SCOREBORD PRIJSVRAGEN m fISIE P -2-1 (0-0). 60. Linssen 1-0, 63 I 1-1 (strafschop), 81. Leferink 2- *hop) Scheidsrechter: Haverkort wers 2613. Gele kaart. Graef, Bl (WV). u letaald voetbal wedstrijd: Chivu (Ajax). Van (Roda JC). Zwaanswi|k (FC Langerak (Sparta), Prommayon I). Schultz (NEC). Polak (Excelsi- w (Heracles) <C BUITENLANDS VOETBAL RC Genk 5 - 0 Mannen, 60 m: 1. Saddler (VSt) 6,51, 2. Mayola (Cub) 6,51, 3. Miles-Mills (Gha) 6,52, 4 Boldon (Tri) 6,53. 200 m: 4. Devanish (GBr) 21,01, 2. Mal colm (GBr) 21,08, Van Balkom 21,40. 400 m: 1 Hylton (GBr) 47,14, 2. Laursen (Zwe)47,15, 5 Hagen(Ned)47,74. 800 m: 1. Joseph (Fra) 1 49,24, 2. Jo hansson (Zwe) 1 49,38. 1000 m: 1 Kimv.etich (Ken) 2.20.05, 2 Koers (Ned) 2.20,09. 2000 m: 1 Mayock (GBr) 5.02.53. 2. Wolde (Eth) 5.02,57, 3 Tola (Eth) 5.03,75. 60 m horden: 1. Garcia (Cub) 7,45, 2. Dees (VSt) 7,45. 3 Hernandez (Cub) 7.52 hoog: 1 Voronm (Rus) 2.30, 2. Topic (Joe) 2,25. 3 Strand (Zwe) 2.25, 6. Pennings (Ned) 2.20. polshoog: 1 Duval (Bel) 5,50, 2 Brits (ZAf) 5,40. 3 Tammmga (Ned) 5.40, 4. Blom (Ned) 5,20. Vrouwen, 60 m: 1. Mensah (Can) 7,02. 2 Jayasinghe (SRi) 7,13, 3. Pendrareva (Bui) 7,15. 80.0 m: 1. Graf (0os) 1 59,13. 2. Mutola (Moz) 1.59.23 3000 m: 1 Javormk (Slw) 8.52.57. 2. De- laeghere (Bel) 8.54,15 60 m horden: 1. Carson (VSt) 7,92, 2. Kir- kland (VSt) 7,94, 3. Goldring (Jam) 8,02. ver: 1. Roeblyova (Rus) 6,61, 2. Higa- Maggi (Bra) 6,61. PAARDENSPORT 3. Ley (Den) Bermuda 0-28,23, 14. Tac- ken/Limmmka 0-32,51, 18. Tacken/Jeola 0-33,27, 31. Lansink/Nisan Lord Byron Z 0-42,23. Bordeaux. CSI-W. Voorronde kwalificatie wereldbeker: 1 John Whitaker (GBr) Virtual Village Wel- ham 0 strafpunten. 70,64 seconden, 2. Melliger (Zwi) Calvaro 0-71,78, 3 Philip- paerts (Bel) RBG Opus Sept 0-72,52, 4 Deslauriers (Can) Beach Game 0-74,53, 5. Billington (GBr) Virtual Village It's Otto 0-75.17, 6. Hoorn/Hascal 0-75,19, 8 Dubbeldam/lnter Access De Sjiem 0- 76,75. Niet geplaatst voor de kwalificatie van zaterdag 25. Van der Vleuten/Audi's Nily de la Ferme R 12-71,57 Springconcours, twee fasen: 1 Rozter (Fra) Brigand d'Etenchn 0 strafpunten, 28,85 seconden, 2. John Whitaker/Livingston 0-29,51. 3. Billing- ton/Lady Pachat 0-31,24, 5 Van der Vleu- ten/'Audi's Impression 0-33,19, 11 Dub beldam/lnter Access Platina 4-34,76. Na 1 fase 17. o.a Hoorn/Jarville 4 Vilhemsborg (Den). CSI. Springconcours: 1Voorn (Ned) May Eve 0 strafpunten, 26,54 seconden, 2 Kjar- gaard (Den) Weiten Z Enemaerke 0-27,06, (Zwi) 1.36,35. Stand wereldbeker Super G: 1. Götschl 274 punten, 2. Cavagnoud 240, 3. Suha- dolc 231. Stand wereldbeker algemeen: 1 Dorfmeis- SCHAATSEN Ier 902, 2. Götschl 802, 3 Cavagnoud Wenen. EK Kunstrijden. Vrouwen, stand na de korte kür: 1 Sloets kaja (Rus) 1,0, 2. Voltsjkova (Rus) 2,0, 3. Boetirskaja (Rus) 2.8. 4. Gusmeroli (Fra) 3.4, 5. Liasjenko (Oek) 4,8, 6. Fontana (Ita) 5,4, 7. Drei (Fin) 5,4, 8. Kierkgaard (Den) 7,4, 9, Kopac (Slv) 8.4, 10 Lauto- wa (Oos) 8.4, 21 Venhuizen 17,8. Eerste 24 naar finale (lange kür). IJsdansen, eindstand: 1. Anissina/Peizerat (Fra) 2,0, 2. Fusar-Poli/Margaglio (Ita) 4,0, 3 Drobiazko/Vanagas (Lit) 6.8, 4. Lo- batsjeva/Averboesj (Rus) 7.2, 5. Winkler- /Lohse(Dui) 10,2. SKI Santa Caterina. Wereldbeker. Vrouwen, Super G: 1. Dorfmeister (Oos) 1 34,46, 2 Cavagnoud (Fra) 1.34.91. 3 Götschl (Oos) 1.35.19. 4. Suhadolc (Slv) 1 35.25, 5. Obermoser (Oos) 1.35.56. 6 Schuster (Oos) 1.35,59. 7 Kostner (Ita) 1.35.90. 8 Turgeon (Can) 1 36,08. 5 Jacquemod (Fra) 1.36,33, 10. Rey-Bellet 713 San Jose. Mannen. 800.000 gulden. Tweede ronde: Philippoussis (Aus/2) Agenor (Hai) 6-3 6-4, Chang (VSt/4) - Mamitt (VSt) 6-2 6-3, Larsson (Zwe) - Woodforde (Aus) 6-3 3-6 6-3, Tillström (Zwe) - Sargsian (Arm) 4-6 7-6 6-4, Gimel- stob (VSt) - Zib (Tsj) 6-4 7-6. Dubai. Mannen, 2,4 miljoen gulden. Kwartfinales: Kiefer (Dui/1) Golmard (Fra/8) 6-3 7-6, Alami (Mar) - Novak (Tsj) 6-4 6-2. Costa (Spa) - El Aynaoui (Mar) 6- 2 6-4. Bogota. Vrouwen, 300.000 gulden. Tweede ronde: Shaughnessy (VSt) - Casta- no (Col) 6-3 6-1, Barabansjikova (WRu) - Reeves (VSt) 6-3 6-3, Llagostera (Spa) - Grzybovska (Pol) 6-7 6-16-1. 6-2 6-4, Koernikov (Rus/4) - Spirlea (Roe) 4-6 6-4 6-2, Serena Williams (VSt/1) - Pit- kowski (Fra) 6-1 6-1. Tauziat (Fra) - Sidot (Fra) 7-5 6-1. Indeling halve finales: Wil liams - Halard-Decugis, Koernikova - Tau ziat. Marseille. Mannen, 1,2 miljoen gulden. TENNIS Kwartfinales: Federer (Zwi) Ljubicic (Kro) 2-6 6-3 7-6, Santoro (Fra/6) - Guardiola (Fra) 6-4 7-6. WATERPOLO Palermo. Vrouwen, Europa Cup II. Voorronde, eerste dag. Ravijn (Ned) - Nancy (Fra) 16-4 Doelpun ten Ravi|n: Qumt 4. Kuipers. Oostendorp 3. Koehorst, Hofman 2, Kolthof, Hartgers 1. Palermo (Ita) - Sabadell (Spa) LO-6. WIELRENNEN Ronde van de Middellandse Zee. Vierde etappe, Gréasque - La-Seyne-sur- Mer: 1. Steels (Bel) 115.5 km m 2.29.53, 2. Cipollini (Ita). 3. Zanotti (Ita), 4. Kirsi- puu (EsJ), 5. O'Grady (Aus). Algemeen klassement: 1 Jalabert (Fra) 8.06.26, 2. Gutierrez (Spa). 3 Olano (Spa), 4 Cuesta (Spa). 5. O'Grady (Aus) 0.03. Het Italiaans olympisch comité (Coni) heeft documenten aan de nationale wielerfederatie overhandigd waarin opnieuw gerenommeerde wielrenners worden beschuldigd van do ping. Het gaat om de Spanjaar den Fernando Escartin en Abraham Olano, de Zwitsers Tony Rominger en Beat Zberg, de Rus Pavel Tonkov en de Duitser Andreas Kappes. Coni heeft de Italiaanse wie lerfederatie gevraagd de rap porten over te dragen aan de bevoegde dopingautoriteiten in de sport. Het Italiaanse olym pisch comité verklaarde de be lastende verklaringen van on derzoeksrechters uit Bologna te hebben ontvangen. Zij hebben in de afgelopen twee jaar uit voerig onderzoek gedaan naar dopingpraktijken in het wiel rennen. Eerder deze week klaagde Co ni de Italiaans wielrenner Ivan Gotti aan. De tweevoudige win naar van de Ronde van Italië wordt verdacht van het gebruik van verboden middelen, waar onder bloeddoping.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 39