Oegstgeest wil snel uitsluitsel over sneltram Zonnevylle geeft Burgerbelangen een lesje democratie ,:Ze proberen mij apot te maken' Geen onderzoek verkoop panden aan ambtenaren Aanleg golfterrein dichterbij Regio "Bewaker in Wapen Meerburg wil meer velden en kleedkamers 3>teun voor onderzoek plannen rijksweg A4 'Iofwijck: snel samenwerken met Rustenborch IDA011 FEBRUARI 2000 drschoten jan preenen nieuwe branden en van- isme te voorkomen heeft enaar E. Stikvoort een vaste vaker aangesteld in hotel - e-restaurant Het Wapen ni Voorschoten. Hij heeft irtoe besloten nadat de ou- slijterij en de opslag- en itrale verwarmingsruimten i het pand aan de Voor- tat in de nacht van woens- in vlammen zijn opge- Ikheb m'n maatregelen in middels genomen, of het nou wel of geen brandstichting is geweest. Er slapen vijf mensen in het hotel. Gelukkig is hen niets overkomen, maar ik neem geen risico. Daarom heb ik ook een wakker per soon in het gebouw gezet", al dus Stikvoort, die het Wapen onlangs heeft verkocht aan een projectontwikkelaar. Wethouder Verschoor is blij met de bewaking. Onlangs verzekerde hij raadsleden nog dat de angst voor vandalisme ongegrond was. afke van der toolen BBL-raadslid A. van Dijk heeft een lesje democratie in de bus gekregen. Afzender: de Leider- dorpse burgemeester Zonnevy lle. Van Dijk liet B en W onlangs weten geen trek te hebben in de rondetafelgesprekken voor het toekomstproject Leiderdorp 2015. Want: „BBL heeft zich steeds in duidelijke bewoordin gen negatief uitgesproken over het uitgeven van exorbitant veel geld voor het ontwikkelen van een toekomstvisie. Nu een meerderheid van de raad heeft besloten daar toch mee door te gaan heeft BBL besloten conse quent te zijn en daar niet aan mee te werken." Leiderdorp 2015 kost 1,5 mil joen gulden. Het wordt een schets van hoe Leiderdorp er over vijftien jaar uit moet zien. BBL heeft tijdens de begro- tingsraad tegen dit plan ge stemd. Het was een van de pos ten die de lokale partij wilde schrappen om de onroerend- zaakbelasting (OZB) laag te houden. Burgemeester Zonnevylle laat in zijn antwoordbrief weinig heel van de drang van BBL om consequent te zijn. Hij 'betreurt het ten zeerste' dat Van Dijk zijn tegenstem gebruikt als mo tief om verdere deelname aan het project Leiderdorp 2015 te weigeren. „In ons democratisch bestel is het een basisprincipe dat ook tegenstanders van een besluit aan de uitvoering daar van loyaal meewerken." De burgemeester wijst er voorts op dat op deze manier de achter ban van BBL over de hele ver dere uitwerking van het project niet gehoord zal worden, en vraagt Van Dijk dringend zijn mening te herzien. „Zal dit in de nabije toekomst ook beteke nen dat u zich ook niet met de discussie over de resultaten zult bezighouden? Ik kan mij dat van een raadslid van de ge meente Lefderdorp nauwelijks voorstellen." Van Dijk noemt de brief van de burgemeester 'stemming makerij'. „De toonzetting van de brief, en dan ook nog sugge reren dat wij uiteindelijk in de raad niet zullen meepraten over wat we straks met Leiderdorp gaan doen. Die conclusie mag hij helemaal niet trekken. Na tuurlijk behouden wij ons het recht voor om daarover mee te beslissen. We willen alleen niet meedoen aan die hele dure procedure." Van Dijk is niet van plan bur gemeester Zonnevylle geen brief terug. „Ik wil de zaak niet op de spits drijven." nd mg/oegstgeest peter blok ave aantal bewoners van de nerielaan in Oegstgeest wil gemeente de in hun gevestigde motorrij- Di )ol niet langer 'gedoogt'. ;ens de bewoners heeft stgeest aan rijschoolhouder ui{ js de Klerk een vestigings- 2.01 jen uitwegvergunning gege- strijd zijn met het emmingsplan. Die 'vergis- moet volgens de bewoners no [nel mogelijk worden terug- Lsp aaid. De bewoners klagen stank en lawaai van de orrijschool. lot a twee eerdere pogingen bij >loi jestuursrechter, die de be iers beide malen in het on- ééi k stelde, speelde de zaak en een aantal bewoners van irunerielaan en burgemees- en wethouders van Oegst- lan it gistermiddag bij de Raad State. Daar passeerde de vier jaar oude, geschiede- 3g eens de revue, ei egstgeest liet bij monde van üsch medewerkster F. pit iga weten, dat het exploite- van een motorrijschool aan wel degelijk binnen de d< inbestemming van de Gru- n< elaan past. Volgens haar VV' jlt de rijopleiding in de 'etjirt bovendien slechts 'een bescheiden rol'. De bewo- bestrijden dat ten stellig- lee n< ste. Woordvoerder J. van Haef- ten: „Wij proberen de gemeen te duidelijk te maken dat die motorrijschool hier niet thuis hoort. Hij vormt ten eerste een gevaar voor alle kinderen hier in de buurt. Wij wonen name lijk in de kinderrijkste buurt van heel Oegstgeest. En bovendien zorgt hij voor stank- en geluids overlast die ons woon- en leef- genot ernstig aantasten." Van Haeften zegt zijn buur man De Klerk zélf niets kwalijk te nemen, maar Oegstgeest des te meer. „Iedere burger mag vergunningen vragen. Maar dat Oegstgeest die vergunningen zomaar afgeeft... Dat neem ik de gemeente buitengewoon kwalijk." De Klerk, die minimaal vijf en maximaal vijftien uur per week lesgeeft, is naar eigen zeggen de pesterijen van zijn buren 'meer dan zat'. „Ze proberen mij kos te wat kost kapot te maken. En waarom? Ik zou het echt niet weten. Ik heb mijn straatgeno ten niets misdaan. En voor overlast zorg ik niet of nauwe lijks. Ik hoop dat ik hier ook in het gelijk word gesteld, dat het gezeur voor eens en voor altijd ophoudt. Ik wil met rust gelaten worden, zodat ik gewoon mijn bedrijf kan uitoefenen." De Raad van State doet in de ze zaak over zes weken uit spraak. Rijnfront anders moeilijk 'in te kleuren Oegstgeest wil van het rijk en de provincie op korte ter mijn duidelijkheid over het toekomstige tracé van de Rijn-Gouwelijn, de sneltramverbinding tussen Alphen aan de Rijn, Leiden en Katwijk en Noordwijk. De ge meente moet voor de ontwikkeling van bedrijventerrein en bio-sciencepark Rijnfront weten, hoe de lijn gaat lo pen. Jos Silverentand en Ed Kluiters op het kunstgrasveld van Meerburg, met op de achtergrond het clubgebouw. „We zijn niet tegen verplaatsing van ons complex, als we maar weten waar we aan toe zijn." foto dick hogewoning n eterwoude leterwoude kan het onder- lek beginnen naar de haal- larheid van de plannen om ïizen te bouwen langs de A4 i de opbrengst te steken in :t verdiept aanleggen van de lelweg. Gisteravond stemde raad met zeven tegen vijf emmen in met het voorstel n daarvoor 230.000 gulden ischikbaar te stellen. Twee weken geleden staak- in de stemmen (6-6), omdat fractieleider W. Ooijendijk van Progressief Zoeterwoude af wezig was. Ditmaal was hij er wel en ontbrak J. van der Salm van het CDA. PZ en de WD zijn vóór woningbouw in de Meerburgerpolder. Het CDA is tegen, omdat het bang is dat de hele polder wordt be bouwd. Fractievoorzitter M. Ates: „We hopen dat het colle ge niet alleen een ambitieus plan laat onderzoeken, maar ♦ook de mogelijkheden van een sobere aanpak." zoeterwoude jan preenen Voetbalvereniging Meerburg in Zoeterwoude wil meer velden en kleedkamers, verplaatsing van het clubgebouw naar een meer centrale plek en duidelijk heid over de toekomst van het complex. Dat staat in een brief aan burgemeester en wethou ders. waarin de club inhaakt op plqnnei) van de gemeente om op de huidige accommodatie huizen te: bouwen, maar ook wijst op de forse groei van het aantal leden. „We zijn er hele maal niet op tegen dat we moe ten opschuiven. De gemeente heeft toegezegd die verhuizing mee te financieren, maar we willen zwart op wit hebben waar we aan toe zijn. We willen ook dat de gemeente ons in staat stelt verder te groeien", zegt voorzitter J. Silverentand. G. van der Hulst (CDA) ging gisteravond in de raadsvergade ring op de brief in. Hij vroeg het college te garanderen dat Meer burg 'verder kan'. „We hebben een beetje het idee dat Meer burg zwemt. De vereniging groeit en bloeit en heeft een enorme groep vrijwilligers. Zo'n club verdient meer zekerheid." Volgens wethouder Stuijt kan de gemeente 'zeker vóór de zo mer' geen uitsluitsel geven: „Een bureau gaat op dit mo ment na of het haalbaar is om langs de A4 woningen neer te zetten en met de opbrengst daarvan de snelweg te verdie pen. In april verschijnt daar over een rapport en dan moe ten ook Leiden, Leiderdorp en Zoeterwoude nog hun mening geven. In mei, juni is meer be kend. Dan kunnen we een tijd- tabel opstellen. Ook voor de voetbalclub." Meerburg praat al enkele ja ren met de gemeente over de ruimtenood aan de Laan de Goede Herder in Zoeterwoude- Rijndijk. Drie jaar geleden wa ren er 350 leden. Nu zijn dat er al 500 en door de bouw van huizen in de omgeving en op de huidige voetbalvelden zal dat aantal snel oplopen. Daar komt bij dat het eerste team na de promotie vorig jaar nu op nieuw kampioenskandidaat is en lonkt naar een plaats in de derde klasse. Silverentand: „Daar gaat een stimulerende werking van uit." Om aan de toeloop van leden te voldoen, zegt Meerburg vier velden nodig te hebben. De vereniging beschikt nu over een grasveld en een kunstgrasveld. Dat betekent dat het oefenveld moet worden opgeknapt en dat er één veld bij moet komen. Het aantal kleedkamers moet wor den uitgebreid van zes naar veertien. Volgens secretaris E. Kluiters ligt het het meest voor de hand dat het clubgebouw en het kunstgrasveld worden ver plaatst. „Nu ligt er nog een sloot tussen het hoofdveld en het kunstveld. Als we met het hele complex over de sloot heengaan, ontstaat een natuur lijke barrière tussen de voetbal velden en de toekomstige hui zen." Stuijt vindt dat veel te voor barig: „Het klinkt allemaal mooi hoor, maar het is nog niet aan de orde. Ik kan wél zeggen dat we niet langs de hele A4 in Zoeterwoude voetbalvelden gaan leggen. Meerburg moet zich onderhand afvragen of het nog steeds moet groeien. Over het gemak waarmee wordt ge sproken over het verplaatsen van het kunstveld verbaas ik me. Dat is vorig jaar voor enke le tonnen gerenoveerd. En dan kan Meerburg wel zeggen dat je zo'n veld zo oprolt, maar het bewerken van de ondergrond is het kostbaarst." Silverentand en Kluiters hoe ven er niet op te rekenen dat Meerburg een bijdrage krijgt voor herstel van het lekkende dak van het clubgebouw en het vervangen van de boiler. Stuijt: „De vereniging moet die pro blemen zelf oplossen." Het be stuur wil niettemin op korte termijn met de wethouder van gedachten wisselen. Stuijt: „Dat kan altijd." De wethouders Van Eisen (Pro gressief Oegstgeest) van ruimte lijke ordening en Smitsloo (WD) van financiën verlangen zo spoedig mogelijk een ant woord van rijk en provincie. Anders kunnen ze moeilijk ver der gaan met het ontwikkelen en 'inkleuren' van het toekom stige bedrijventerrein en bio- sciencepark Rijnfront. „Zolang we nog niet zeker weten waar de sneltram komt te rijden, kunnen we onze plannen met Rijnfront moeilijk concretise ren. Laat staan uitwerken", al dus Van Eisen. Fractievoorzitter Eegdeman van Leefbaar Oegstgeest vindt dat de druk op de provincie daarom 'flink moet worden op gevoerd'. „Zuid-Holland speelt rond de ontwikkeling van Rijn front sowieso maar een dubieu ze rol. Ze zit ons flink achter de vodden dat wij ons aan allerlei procedures en deadlines moe ten houden en zelf zegt ze over het Rijn-Gouwetracé nog altijd geen woord." Wethouder Smitsloo vindt de opstelling van de provincie 'schandalig'. „Wij krijgen van alles en nog wat opgelegd, ter wijl wij maar moeten afwachten waar die tram komt." Zijn collega Van Eisen bena drukte dat rondom de Rijn- Gouwelijn niet alleen de pro vincie in gebreke blijft „De provincie heeft daarover na tuurlijk wel iets te zeggen, maar het rijk en met name ministei Netelenbos hebben het laatste woord. En in die hoek is het zo stil dat actie geboden is." Verder was het onderwerp Rijnfront voor veel partijer vooral een herhaling van zet ten. Het voorlopige tekort var 8,3 miljoen gulden moet van de Oegstgeestse politiek omlaag naar nul. Leefbaar Oegstgeest diende een motie in voor meer groen in Rijnfront. De motie werd door alle mede-raadsle den onderschreven. Dure huizen in Rijnfront-Noord In het noordelijke deel van het nog aan te leggen bedrij ven- en biosciencepark Rijn front, bij de groenstrook aan de Oude Rijn, komen dure woningen te staan. Dat bleek gisteravond in de gemeente raad. Volgens de wethouders Van Eisen en Smitsloo is dat noodzakelijk om Rijnfront beter exploitabel te maken. Hoeveel woningen op ge noemde plek worden ge bouwd, is niet bekend. Voor de bouw van de luxueuze huizen is ruim 5 hectare grond 'gereserveerd'. ia straatsma hl fwijck wil nog steeds samen- rken met het andere verzor- igshuis in Oegstgeest, Rus- ét iborch. Eerdere pogingen om it :t dit rooms-katholieke oude- icentrum in zee te gaan zijn slukt, door interne proble- en bij Rustenborch. Dat Hofwijck de komende jaar gaat werken aan een [rijpende renovatie en daar- de hulp van het Wassenaar- lohannahuis heeft ingroe- n, hoeft volgens directeur I. n Raalte een samenwerking et Rustenborch niet in de weg staan. „Wc zoeken nog eeds naar mogelijkheden om men te werken met Rusten- irch. En ook met verpleeghuis in Wijckerslooth." Hofwijck left al een samenwerkingsver- tnd met het Warmondse psy- io-geriatrisch centrum Ma- inhaven. Dat de gesprekken tussen ofvvijck en Rustenborch op ets zijn uitgelopen wijt Van talte aan de interne proble- en die Rustenborch heeft, fowel Hofwijck als Rusten- trch hebben in het verleden ibrainstormd over samenwer- ng met een aantal Leidse ver- irgingshuizen." Na een aantal tsprekken besloten beide egstgeestse huizen verder te raten over samenwerking. Van aalte: „Maar door wat moei- kheden in de organisatie van ustenborch zijn we daarmee -stopt." Ook bij Rustenborch gaan emmen op om snel een nieu- 'e poging tot samenwerking 'et Hofwijck te ondernemen. °rgmanager P. van Heur: „Sa- 'enwerking is voor Rusten- °rch momenteel een precair oegstgeest peter blok Er komt geen onafhankelijk on derzoek naar de handel en wandel van twee topambtena ren van de gemeente Oegst geest die twee gemeentepan den kochten in het Wilhelmina- park. De gemeenteraad voelt daar niets voor, bleek gister avond. M. Duister uit Oegst geest had de politiek vanaf de publieke tribune gevraagd om zo'n onderzoek. Duister vindt dat de gemeen teraad ten tijde van de verkoop is misleid en dat de burgers daarvoor een gepeperde reke ning krijgen gepresenteerd. De Oegstgeestenaren moeten vol gens haar, door de uiteindelijk magere opbrengst van de in het Wilhelminapark, per gezin op deze deal zeshonderd gulden De Oegstgeestse vroeg zich hardop af waarom de betrok ken ambtenaren, hoofd open bare werken R. den Ouden en voormalig gemeentesecretaris J. Keman, destijds niet vooraf hebben gemeld dat ze zélf geïn teresseerd waren in de panden en zich niet hebben terugge trokken als adviseurs. Verder begrijpt Duister niet waarom beide ambtenaren de gemeente adviseerden om Wilhelmina park 25 en 27 als één geheel te verkopen. „Daarmee zijn na tuurlijk alle gegadigden voor één afzonderlijk pand afgeval len. De verkoop werd op die manier bemoeilijkt. En waarom zijn de verkoopvoorwaarden vertrouwelijk gebleven?" Een ander punt van kritiek van Duister is dat het open huis dat in Wilhelminapark 25 en 27 maar twee uur duurde. Het be vreemdt haar bovendien dat de ambtenaren als enige de taxa tie, 275.000 per woning, uit 1995 kenden. „Ze boden als pri- vépersoon een zo laag mogelij ke prijs voor de panden, terwijl ze voor hun werkgever de hui zen juist zo duur mogelijk moesten verkopen. Waarom zijn de panden niet normaal per stuk, bij öpbod en via een onafhankelijke makelaar ver kocht, met ruim adverteren er foto's, vrije bezichtiging? Er waarom zat er geen anti-specu latiebeding op die huizen" vroeg Duister. Alleen WD-fractievoorzittei R. Haafkens wilde op de in spreekster reageren. „Wij heb ben, toen wij erachter kwamer dat twee ambtenaren het hoog ste bod hadden uitgebracht, ir de raad besproken wat we moesten doen. Wij hebben toen in meerderheid besloten dat je halverwege de rit niet in eens de spelregels kunt wijzi gen. Voor ons is er op dit mo ment geen enkele aanleiding voor een onderzoek." Dat Hofwijck werkt aan een nieuwbouwprogramma, onder meer in samenwerking met het Wassenaarse Johannahuis, hoeft volgens directeur Van Raalte een samenwerking met Rustenborch niet in de weg te staan. foto dick hogewoning onderwerp. Maar ik wil me wel met vier Leidse verzorgingshui- recties van beide ouderencen- aansluiten bij de wens van Hof- zen aan te gaan. Oorspronkelij- tra. wijck. Ik denk dat een samen- ke plannen om per 1 april 2000 Hofwijck presenteerde dins- werking heel snel opgepakt een fusie met Van Wijcker- dag een toekomstplan onder de moet worden." slooth aan te gaan, zijn op een titel 'Hofwijck na 2000'. Dit be- Rustenborch besloot onlangs laag pitje gezet. Dit heeft te ma- leidsplan bevat voornemens een samenwerkingsverband ken met een ruzie tussen de di- om het verouderde Hofwijck om te vormen tot een modern centrum, met een grote variatie aan woon- en zorgvormen voor ouderen. Waarschijnlijk moet een deel van het bestaande, veertig jaar oude verzorgings huis wijken voor nieuwbouw. leiderdorp afke v De aanleg van een golfterrein in Leiderdorp is een stukje dich terbij gekomen. De initiatief groep (IGL), twee sportclubs in de Bloemerd en de gemeente zijn in grote lijnen akkoord over het plan. Het wordt geen vol waardige golfbaan, maar een oefengelegenheid. Op de vel den van Velocitas komen een driving range en chipping- en puttinggreen, op een onge bruikt veld van Alecto een bun ker. IGL krijgt een bijdrage uit het sportstimuleringsfonds en de gemeente staat garant voor een banklening. Burgemeester en wethouders stellen hier wel voorwaarden aan. Velocitas en Alecto mogen op grond van hun medewerking geen nieuwe voorzieningen claimen, en de golfers moeten gebruik kunnen maken van een van de clubhui zen. In een eerder stadium was er sprake van, dat de golfers de velden van RCL zouden gebrui ken. Maar die zijn te vaak bezet. Sportwethouder Kolman (WD) wil meewerken aan het initiatief omdat ze het goed vindt dat de golfsport laagdrempeliger wordt, er klaarblijkelijk veel Lei derdorpers zijn die graag zou den golfen (IGL heeft al 180 le den) en de sport bij uitstek ge schikt is voor ouderen, omdat je het op elk gewenst tijdstip kan doen. De partijen moeten de details van de overeenkomst nog uitwerken. Daarom staat nog niet vast wanneer Leider dorpers hun eerste balletje kun nen slaan.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 17