Krankzinnige zege Feyenoord Sport 'Aparte competitie voor nette clubs' Twente voor zevende keer ongeslagen ïerets verwacht tegen Ajax meer ruimte Angenent ijzersterk in Groningse marathon DERDAG 10 FEBRUARI 2000 triatlon in Nieuwkoop lil Het Nederlands Kampioenschap triatlon voor de tnafstand wordt dit jaar in Nieuwkoop gehouden. Het is jet eerst in de 18-jarige geschiedenis van de Nieuwkoopse in, dat het NK daar plaatsheeft. Jan van der Marei neemt wedstrijd op zondag 28 mei officieel afscheid van de De Aarlandervener schreef het evenement verschillende op zijn naam. inige t eenl 5fdpi«aanse: „Geen contact met Ajax" •opt.r e kei een Co Adriaanse ontkende gisteren contact te hebben ge- *êt Ajax-directeur Frank Kales. De naam van de Willem II- •r wordt, zeker na het vertrek van directeur spelerszaken Blind, veelvuldig in verband gebracht met de Amster- club, waar hij eerder als hoofd opleidingen werkzaam adriaanse kondigde begin januari zijn afscheid aan bij Wil- en sloeg later een aanbieding van FC Utrecht af. „Ik heb ontact gehad met Kales", weerlegde Adriaanse recente iten. „Sterker nog: ik ken hem niet eens." Of hij de ge- te kandidaat is om Blind op te volgen liet hij in het mid- ,Ik weet niet wat die functie inhoudt. Sinds mijn vertrek is ;anisatiestructuur veranderd." Het liefst staat hij ook vol- ieizoen op het veld. „Ik heb graag directe invloed op het itionele proces." Een rol als technisch directeur sluit hij niet uit. „Ik kan en durf beslissingen te nemen en heb er- Ik ben tenslotte 52." i Grunsven zegt af voor Bremen Amazone Anky van Grunsven heeft zich afgemeld voor ïéstigieuze paardensportfestival dat vandaag in Bremen it. De 32-jarige Europees kampioene dressuur beschikt niet jeen goed paard. Eerste keus Gestion Bonfire is geblesseerd. Sas is mijn tweede paard nog niet klaar voor een dressuur- jtrijd op topniveau", liet Van Grunsven weten. felle uitschakeling Van Lottum Tennisser John van Lottum legde na de ontmoeting ■jDavis Cup met Duitsland een lange reis af naar San Jose, prnië. Hij verloor woensdag meteen in de eerste ronde van plaatselijke toernooi kansloos met 6-2 6-3 van de Armeniër k Sargsian. Seda Noorlander is in de tweede ronde van het Istoei nooi in Bogota uitgeschakeld. Ze verloor in twee sets Ie Oostenrijkse Sylvia Pfischke: 5-7 3-6. gië met blauwe veters tegen Oranje ik-ï De Bode Duivels zullen in de oefenwedstrijd tegen int g je op 29 maart in Brussel met blauwe veters spelen. Dat |er (j het bestuur van de Belgische voetbalbond (KBVB) beslist. ee[ le actie wil de bond Handicap International steunen, een Ne ïisatie die fondsen inzamelt voor mensen die een handicap dezi pen door landmijnen. De bond zal de actie niet uitbreiden andere oefenwedstrijden in de aanloop naar Euro 2000. olge op iklaas De Belgische Spar OKI-wielerploeg heeft dinsdag earn met vier Nederlanders gepresenteerd. John Talen enj| n over van Batavus. Tom Hoedemakers maakt met de for- e zijn debuut in het profpeloton. Michel Cornelisse en Ber- >edemakers hebben hun contract met een jaar verlengd. een Belgisch-Nederlands-programma rijden met ïame aan drie etappewedstrijden en diverse klassiekers. inings springt limiet voor EK indoor jJiEHoogspringer Wilbert Pennings heeft zich in Athene oers latst voor de Europese kampioenschappen indooratletiek, le ge-5 tot en met 27 februari in Gent. Pennings kwam over 2,25 r, de limiet voor uitzending naar de EK. De atleet uit Goir- e vorig jaar gedeeld tiende werd in de finale van de WK oor in Sevilla, is al genomineerd voor de Olympische Spe- Sydney. De EK-ploeg bestaat nu uit acht man. Eerder 'griesten zich Bobin Korving (60 meter horden), Patrick van pm (200 m), Stella Jongmans (800 m), Marko Koers (800 m), Koeman (kogel), Monique de Wilt (polshoog) en Chiel ïers (zevenkamp). ir Nederlanders in Spar-ploeg 1 me udrup voelt niets voor rentree wagen Brian Laudrup voelt niks voor een rentree in het ïse elftal. De speler van Ajax heeft dit bondscoach Bo Jo- .son laten weten. Laudrup stopte na het WK in 1998 als in- ational. Met het oog op het EK in juni in Nederland en Bel- loopte Johansson dat Laudrup van gedachte zou verande- „Hij heeft geen zin in een rentree", lichtte Johansson toe. an vertelde me dat hij zich vereerd voelde door mijn tele- tje, maar hij is niet van plan $an mening te veranderen." wiiderzoek naar dopingcontroles De wereldzwemfederatie FINA gaat onder druk van :ralië de dopingcontroles van het afgelopen weekeinde in ijn onderzoeken. De Australische zwembond had felle kri- op de manier waarop tijdens de wereldbeker kortebaan de troles werden uitgevoerd. Australië noemde de verzegeling ^de flesjes met urinemonsters hoogst dubieus en kreeg daar- le loyale steun van de Amerikaanse delegatie. Indien de Fl at de conclusie komt dat de controles ongeldig zijn, is Ian irpe wel zijn wereldrecord (1.41,10) op de 200 meter vrije kwijt. De 17-jarige Australiër was in het Berlijnse bad 1,44 inden sneller dan ooit. Maar voor erkenning van alle we- :ecords geldt dat er een reglementaire dopingcontrole moet ien plaatsgevonden. imer naar Cambuur jTERDAMSparta-spits Erik Tammer komt de rest van het sei- n op huurbasis uit voor Cambuur Leeuwarden. De clubs men dat gisteravond laat overeen. Cambuur rondt va (besprekingen met de speler af. Tammer (30) kwam deze lipetitie onder voormalig trainer Everse en huidige coach s nauwelijks aan spelen toe. De aanvaller heeft bij Sparta contract dat loopt tot medio 2001. rows wil presentatie in Amsterdam ield Formule-1 -renstal Arrows, de nieuwe werkgever van Verstappen, wil de auto voor het komende seizoen op 24 fe- ari in Amsterdam presenteren. Die opzet heeft alles te ma- i met het contracteren van de Nederlander. Arrows bevestigt plan, maar zegt dat nog niet helemaal zeker is of het door- ÏVput moed uit duel met den Bosch DEN HAAG ANP Als het geweld in het amateur voetbal in de regio Den Haag aanhoudt, ontstaat een aparte competitie van 'nette' clubs. Dat zegt Loek Borsboom, voor zitter van de Wassenaarse vijf- deklasser Graaf Willem II/VAC. „Ik verwacht dat er over niet al te lange tijd een wilde competi- tie komt", aldus Borsboom. Borsboom. Anderhalve week staat vanzelf een vriendschap- aparte divisie. Graaf Willem Afgelopen weekeinde moes- geleden was er een incident bij pelijke competitie met vereni- II/VAC komt uit in de vijfde ten in West III als gevolg van zijn eigen club, waarbij bezoe- gingen die wel een leuke pot klasse A met onder meer ASC, geweld zeven wedstrijden tijde- kers van vereniging SV De Ja- willen spelen", denkt de voor- SJZ, Stompwijk '92, Leidsche lijk of geheel worden gestaakt, gers de arbiter fysiek belaag- zitter. Hij ontving al veel posi- Boys, VNA, Alphen en GOL „Er werden scheidsrechters en den. tieve reacties, al wil hij zelf Sport spelers in elkaar geslagen", zei „Als dat zo doorgaat, ont- geen organisator zijn van een Een vriendschappelijke com petitie zou volgens Borsboom" wel onder KNVB-vlag moeten vallen, al verwacht hij dat dat niet mogelijk is. Borsboom vindt dat de KNVB de spelver- ruwwing en het geweld op de velden onvoldoende aanpakt. „Scheidsrechters haken daar door steeds meer af. Voor wed strijden in de laagste klassen isi al niemand meer te vinden." Rotterdammers terug op tweede plaats na hectisch avondje in Sittard: 2-3 Feyenoord staat gewoon weer op de tweede plaats. Alsof het de normaalste zaak van de wereld is. Mis schien niet voor lang, maar voorlopig is de kampioen weer teruggekeerd in de top. Hoe de Rotterdam mers er zijn gekomen, wist eigenlijk niemand na gis teravond. De krappe over winning op Fortuna (2-3) kwam op een krankzinnige wijze tot stand. SITTARD GPP In een fase dat Leo Beenhakker langs de lijn liep te ijsberen, as sistent Mario Been de longen uit het lijf schreeuwde en het spel met nog slechts tien minu ten op de klok bij een stand van 2-1 was afgestemd op 'pompen of verzuipen' kwam de wereld in Limburg op zijn kop te staan. Eerst was er de gelukkige gelijk maker (2-2) van Ellery Cairo, vervolgens in de slotminuten de winnende en wonderschone goal van Julio Cruz. Het meegereisde legioen uit Rotterdam ontplofte, de aan hang van Fortuna - uit woede - ook. De Argentijnse matchwin naar kreeg letterlijk iedereen over zich heen. „Iedereen zal het onverdiend noemen, dat was het ook, maar neem van mij aan dat niemand daar aan het eind van dit seizoen nog naar vraagt", sprak Leo Been hakker wijs. De coach kon zijn geluk niet op. Hij zag na drie moeizame overwinningen halverwege het duel in Sittard eigenlijk de bui al hangen. Dat hij met zijn ploeg toch nog een laatste druppel uit een verdorde si naasappel wist te persen, past een beetje bij het Feyenoord van dit seizoen. Sinds half okto ber vorig jaar heeft de kampi oen voor de competitie niet meer verloren. Boda JC bracht Feyenoord de laatste nederlaag toe. Daarna speelden de Botter- dammers drie keer gelijk en wonnen ze acht keer. Van die acht overwinningen kwamen er zeven tot stand met slechts Twee doelpuntenmakers in duel. Julio Cruz van Feyenoord schermt de bal af voor Robert Roest van Fortuna. een doelpunt verschil. Gisteravond dus ook weer. De kritiek op het spel van Feyenoord is groot, maar met de mentaliteit van de spelers is - zo blijkt uit de cijfers - niets mis. Het onverzettelijke karak ter, dat de Rotterdammers al ja ren siert, komt ook in deze pe riode weer bovendrijven. Beenhakker: „Iedereen wil, soms lukt het alleen niet. Dat is jammer. Maar met de wil om te winnen en enig opportunisme kom je dan toch tot resultaten. Al was dit wel een heel miracu leuze overwinning." In het eerste bedrijf leek Feyenoord op een verdiende nederlaag af te stevenen. De malaise van de laatste weken zette zich ongehinderd voort. Met dit verschil dat de vormcri sis zich naar alle linies door trok. In de achterhoede had Bert Konterman verbazingwek kend veel moeite met de kleine Afrikaanse spits Matthew Amo- ah. Tomasz Rzasa en Ulrich van Gobbel waren opbouwend zwak en in de voorste linie bleef de bal geen moment in de ploeg. Beenhakker: „Het was een zielloze vertoning, er zat hele maal niets in. Niemand haalde zijn normale niveau." Fortuna stelde er niet veel te genover. De enige keer dat de thuisclub het strafschopgebied van Feyenoord binnendrong, was het meteen raak. Peter van Vossen tikte aanvaller Rolf Lan ded van achteren aan en scheidsrechter Braamhaar zag daar een zuivere strafschop in. Robert Roest schoot de penalty feilloos langs Jurek Dudek. In het elftal van Feyenoord ontbrak Radoslav Samardzic op het laatste moment door een knieblessure. Daardoor miste Feyenoord een vleugelspits. Maar Beenhakker opteerde niet voor de herhaaldelijk goed in gevallen Ellery Cairo, maar koos voor een oude variant: Kalou op rechts en Tomasson achter Cruz in de spits. In de pauze werd de boel on middellijk omgezet, nadat de inefficiëntie van die opstelling was gebleken. Cairo werd de rechterspits en Tomasson bleef in de kleedkamer achter. Kalou verhuisde naar de spits. Maar voordat die tactiek z'n vruchten kon afwerpen, had Dennis Krijgsman Fortuna al aan een grotere voorsprong geholpen: 2-0. Pas een kwartier voor tijd zag Feyenoord kans een vuist te maken. Paul Bosvelt profiteerde in de rebound bij een schot van Julio Cruz (2-1), waarna het sein werd gegeven voor een hectische en ongelooflijke slot fase. Feyenoord is er nog lang niet, maar met 42 punten uit 20 duels en een positie boven de subtoppers Heerenveen, Vites se en FC Twente heeft de titel houder de hiërarchie weer evep hersteld en is het moreel verdef opgekrikt. Fortuna Sittard: Van Zwam; Zegre- an, Hofland, Roest en Hermans; Vo mer, Van der Schaaf en Kool (80. Maris); Landerl, Krijgsman (6R. Gesthuizen) en Amoan (84. Pacio- rek). Feyenoord: Dudek; Van Gobbel (82. Somalia), Konterman, Paauwe en Rzasa; Bosvelt, Tomasson (46. Cai ro) en De Visser; Kalou, Cruz en Van Vossen (63. Kornejev). AZ wint simpel van Sparta Verdiend maar met moeite is FC Twente gisteravond voor de zevende achtereenvol gende keer zonder nederlaag gebleven. Dankzij een doelpunt van topschutter Ven- negoor of Hesslink werd RKC verslagen, 1- 0. In de ongeslagen reeks van de laatste maanden gaf het elftal van coach Rutten slechts twee punten weg, de afgelopen zon dag bij Willem II. De basis van de zesde winst in zeven duels werd in de openingsfase gelegd. Het begin van FC Twente was namelijk over donderend. Al na vier minuten tikte Ven- negoor of Hesselink de 1-0 binnen. Willem II - NEC Willem II voetbalde bedroevend slecht, maar kon uiteindelijk toch nog juichen. Tussen de 78ste en de 83ste minuut werd NEC, dat lang een 1-0 voorsprong koester de, alsnog opgerold. Dank zij de 3-1 zege blijft de subtop, en hernieuwd Europees voetbal, nog binnen bereik van de Tilbur- gers. De Tilburgse doelman Van Fessem werd voor rust amper getest. De eerste keer, vijf minuten voor rust, kopte Koning uit een voorzet naast. De tweede keer was het met een raak. Van Rijswijk, weggestuurd door Latuheru, schoot op Van Fessem. In de re bound had Schulz geen moeite het Tilburg se doel te vinden. NEC beperkte zich na rust tot verdedigen en loeren op een uitval. De Leidse verdedi ger Hennie de Romijn hielp Willem II ech ter een handje. Zijn eigen doelpunt veroor zaakte de nodige wanorde in de Nijmeegse defensie, waarvan binnen vijf minuten Sjoekov en Ramzi profiteerden. AZ - Sparta Een gehavend AZ heeft in de Alkmaarder- hout een simpele zege (4-0) behaald op Sparta. De drie punten waren al voor rust binnen via twee keer Bosman. In het ver volg zorgden Opdam en Boussatta voor doelpunten. Sparta speelde onthutsend zwak. AZ, en vooral spits Bosman, maakte daar dank baar gebruik van. De voormalig internatio nal schoot in de 16de minuut de 1-0 bin nen en kopte vlak voor rust raak na een comer van Boussatta. AZ speelde toen al zonder vleugelverdediger Bouchiba. Hij raakte na een half uur geblesseerd aan de arm door een ongelukkige actie van hef Sparta-talent Boukhari. Hij heeft het sleu* telbeen van de linkerarm gebroken. In de tweede helft veranderde het spel- beeld nauwelijks. Opdam en Boussattq schoten AZ in twintig minuten naar 4-0. MVV - Den Bosch MW versloeg Den Bosch met opvallend: 2-j 0. De Brabantse degradatiekandidaat, di<f zich met Reynders en Wreh onlangs aan vallend versterkte, begon voortvarend. Het leidde al na zeven minuten tot een goede mogelijkheid voor Wreh. De van Arsenal geleende Liberiaan kreeg na een fout van Vaessen vrije doorgang naar Snelders. De MW-doelman redde echter bekwaam. Het duel ging gelijk op tot de 26ste mi nuut. Uneken maakte net binnen het straf schopgebied een overtreding. Het leverde hem een gele kaart op en Kortsjagin eeq strafschop. Deze schoot simpel raak. Caers zorgde tien minuten na de hervat^ ting al voor de beslissing. Hij pikte de bal halverwege het veld op en kwam vervol gens niemand meer tegen, behalve de Bos^ sche doelman Aerts. tOVEN GPD ad ïst Faber keert vanavond te- hi in de selectie van PSV voor )pper tegen Ajax. De verde- dn r miste de competitiewed- tegen FC Den Bosch als j van een voetblessure, odfen Dirkx is na een lieskwet- eveneens weer beschik- jenï, maar is voorlopig uit de verdrongen door Yuri Ni- ïpfjrov. ch e vlotte zege bij FC Den -h (6-2) heeft het vertrou- ee bij PSV een positieve injec- 1 iegeven. Trainer Eric Gerets: cl i staan er weer goed voor." 2 nederlagen tegen Vitesse en Feyenoord had het moraal van de koploper een flinke knauw gekregen. Gerets bevestigde dat gisteren na de afsluitende trai ning. „Maar wat ik niet wil ge loven is dat we ook slecht heb ben gespeeld. Als je Feyenoord bijna negentig minuten vastzet op eigen helft en vervolgens de hoon over je heen krijgt omdat je verliest, vind ik dat niet te recht. In de commentaren werd Feyenoord bewierookt. Ik viel van m'n stoel toen ik het hoor de." Tegen Ajax verwacht Gerets daarom 'een evenwichtiger wedstrijd', dan tegen Feyen oord. De ene topper is de ande re niet, sprak de Belg zich moed in. In eigen huis heeft PSV de laatste vijf jaar van Ajax weinig te vrezen gehad, van Feyenoord des te meer. Gerets: „Tegen Ajax krijg je door de beweging in de ploeg en de technische vaardigheden veel meer ruimte. Ik verwacht echt een leukere wedstrijd dan tegen Feyen oord." Ajax heeft voor de topper van vanavond in Eindhoven een kort trainingskamp belegd. Na de middagtraining van gisteren reisde trainer Jan Wouters met zijn selectie af naar Oisterwijk. Frank Verlaat maakte de reis naar Brabant niet mee. Hij wordt, net hersteld van een hamstringblessure, geplaagd door nieuwe tegenslag. De ver dediger kampt nu weer met een knieblessure. Wouters ziet de cruciale top per in deze voor Ajax roerige tij den als een wedstrijd op zich. „Ik vind niet dat de druk alleen bij ons ligt. PSV zal erop ge brand zijn door een overwin ning een gaatje te' kunnen slaan. Wij weten dat we bij winst bovenaan komen." Daar bij rekende Wouters wel heel snel. Zijn ploeg, die één wed strijd minder speelde, begint met vier punten achterstand op PSV aan de kraker. IJle berglucht heejt schaatser goed gedaan De marathonschaatsers zijn weer terug op de plaats waar ze al het hele seizoen hun rondjes draaien: De kunstijsbaan. Drie weken geleden werkten de mannen van de lange adem hun laatste KNSB-marathon af, de zestiende. Na een uitstapje naar de Oostenrijkse Weissensee, waar het open Nederlands kampioenschap en de Alternatieve Elfste dentocht op het programma stonden, werd de competitie gisteren in Groningen hervat. Door een krachtsinspanning die zelfs voor marathonbegrippen uniek was, trok Henk Angenent de overwinning naar zich toe. Hij was de enige met twee ron den voorsprong op het peloton. De race over honderd ronden was van begin tot einde boeiend. Constant waren er uitlooppogingen. Na twintig ronden liet Angenent zijn avontuurlijke neigingen de vrije loop. De Elfstedentochtwinnaar werd achtervolgd door vijf rijders, onder wie de klassementstoppers Heideman en Peter de Vries. Toen de zes vluchters elkaar vonden, werd er goed samengewerkt. Het resul teerde in een ronde voorsprong op het pe loton. Op het overdekte ijs ging Angenent vervolgens als een wervelwind tekeer. Na tachtig ronden dubbelde hij met de ach terblijvers Winters en Lankhaar het pelo ton. Angenent was de enige met twee ron den voorsprong. Niemand had dit seizoen voor zo'n stunt gezorgd. De ijle berglucht heeft Angenent goed gedaan. „Maar in Oostenrijk voelde ik me niet lekker. Ik had last van de hoogte en was beroerd. Ik kan beter presteren op zeeniveau." Nog maar koud in Nederland reed hij met zijn vriend Hersman op zijn thuisbaan in Den Haag trainingsronden van 28 seconden. „Het liep als een speer. Jammer, want mijn supervorm komt te laat. Het eindklassement kan ik niet meer winnen." Angenent boekte zijn derde sei zoenszege. Heideman staat in het klasse ment aan kop, ver voor De Vries en Ange nent.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21