Warmond zit vast aan zandwinning De vaste Digros-klant blijft het minst betalen! Weer 14 jaar geëist voor liquidatie ex-vriendin 'Waar is wethouder Kolman?' IS glands Lyceum lt twintig mille op Regio aarlijke Wassenaarder t thuis in inrichting' >e i,<ï Brand Wapen van Voorschoten Zand erover Duizend-en-een vragen en klachten i pag 10 FEBRUARI 2000 M. ee Z e' besluit Boumanweg De Leiderdorpse gemeenteraad moet op 21 februari één besluit nemen over de verkeersmaatregelen voor ir Valk Boumanweg en omstreken. Het oude besluit iel niet goed in elkaar. Zo waren volgens de commissie iep- en bezwaarschriften de verschillende belangen uiteengezet. In het nieuwe besluit is daar wel voor ge- lgens verantwoordelijk wethouder Molkenboer (PvdA) meente daarna snel beginnen met het eerste deel van de verbreding van de Rietschans. Het indienen van ezwaarschriften is niet meer mogelijk. Tegenstanders •el beroep aantekenen, maar dan vraagt de gemeente ipige voorziening, aldus Molkenboer. «ereden na aanrijding ude De veroorzaker van een aanrijding in Zoeterwou- k, waarbij een 48-jarige fietser gewond raakte, is door- rzo Het ongeval gebeurde gisterochtend omstreeks half titu de kruising van de Industrieweg met de Burgemeester ■lldf eg. De fietser uit Hoogmade is geschept toen hij kn ï°eg- Hij raakte gewond aan zijn linkeroog en zijn ij is naar het Rijnland Ziekenhuis in Leiderdorp ge- ant Du ato den haag/wassenaar cerberus Een 35-jarige Waddinxvener heeft gisteren in ho ger beroep bij het Haagse gerechtshof opnieuw veertien jaar cel horen eisen in verband met de 'Wassenaarse stoplichtmoord'. De man was in beroep gegaan tegen het vonnis van de Haagse rechtbank, die hem in oktober vorig jaar tot twaalf jaar cel had veroordeeld. Ook toen had het openbaar ministerie veertien jaar geëist. De rechtbank achtte bewezen dat de mede-eigenaar van een Goudse coffeeshop in de nacht van zon dag op maandag 28 juni zijn ex-vriendin dood schoot op het kruispunt van de Rijksstraatweg met de Rozenweg in Wassenaar. De man zou zijn ex en haar nieuwe vriend 's nachts heimelijk hebben gevolgd in zijn Merce des. Bij het stoplicht zou de Waddinxvener naast het stel tot stilstand zijn gekomen om zijn dode lijke schoten te lossen. De vrouw stierf nog de zelfde nacht in een Haags ziekenhuis: de nieuwe vriend was niet geraakt. Hij zou de Waddinxve ner later bij een spiegelconfrontatie als de schut ter aanwijzen. De verdachte kwam in beeld, nadat een getui ge een deel van het kenteken van de schutter had doorgegeven aan de politie. De Waddinxvener op wiens naam het kenteken stond, bleek de ex- vriend van het slachtoffer te zijn en bovendien een zwarte Mercedes met een kapotte koplamp te hebben, zoals getuigen hadden beschreven. Het slachtoffer was een illegale prostituee uit Marokko, wier nieuwe vriend een Turk was. Vol- rï Van het Rijnlands Oegstgeest hebben 20.000 gulden opge- onc' Thaise kinderen van aarzijn besmet met het s w if daaraan inmiddels ;den. Dat bedrag is >^en roor opvang en scho- *10 Thaise kinderen in van 3 tot en met 18 cholieren overhandi- m 20.000 gulden van- in de vereniging We- en, die er vervolgens y*er dat het geld op de ts terecht komt. olieren hebben het december bij elkaar net allerlei hand- en Docente I. van lernt de inventiviteit eelnemers. ,,Zo heeft irtje (een leerling van ™'e is, red.) bijvoorbeeld :t zijn broer de hele enin het dorp, accor- in spelen. Daarmee ond r;o'. i heeft hij ruim driehonderd gul den opgehaald. Ja, dat was dit jaar ons toppertje." Het hulpprogramma in Thai land is opgezet door de religi euze gemeenschap 'the Daugh ters of Charity', die in de noordwestelijke provincie Chi ang Mai actief is. ,,De provincie waarin the Daughters of Chari ty de kinderen opvangt en on derwijs geeft, heeft het hoogste hiv-geïnfecteerden en mensen met aids van heel Thailand", verklaart J. Heerkens van We reldkinderen de keuze voor dit project. ,,Het aantal besmettin gen neemt nog steeds toe van wege de in dat deel van Thai land flink uit de kluiten gewas sen seksindustrie. En bijna alle families in Chiang Mai zijn door aids volledig uit elkaar ge scheurd en daarom vaak zelf niet in staat om kinderen te ver zorgen, laat staan op te voe den." Wereldkinderen is een organisatie die zich bezig houdt met opvang van kinderen in nood. Ruim drie kwartier had de brandweer nodig om het vuur onder controle te krijgen. De brand begon om drie uur. Het nablussen duurde tot iets voor half zeven. foto hielco kuipers Schade beperkt tot bijgebouwen iassenaar cerberus Wassenaarder die een voormalige huis- njt erstak is een zo groot r kui lor anderen, dat hij ïur van een jaar opge- et worden in een in- Deze zei officier van den Os gisteren bij de chtbank. De verdach- zijn buurvrouw met edreigd hebben, d staat op deze mis- en gevangenisstraf, officier pleitte voor befen rechtsvervolging en gaa ng in een inrichting, rijdt erwees hij naar rap- iega ie een psycholoog en hiater over de man pgesteld. 'Ontoereke- iaar, met kans op her- de uidt de conclusie van ïgei indigen. Zelf zegt de prder dat hij op 31 ok- ir o| ig jaar stemmen hoor- irru lij met een mes op de ;e huisgenoot instak, vas twee dagen eerder Cassenaarder op straat voe en hij hem weer tegen ltstond ruzie, toedracht van de ru de verklaringen uit- Wassenaarder zegt dat mbusgenoot hem in het tapt en in de vinger ge eft. Een 13-jarige jon- go (etui ge was van het in- ken egt dat de verdachte lerr mes achter de ex-huis- anliep en schreeuwde: ten oord je." Tegenover de ar ifrklaarde de man later: het zat dat deze man ;n kapot probeerde te k had nog slechts het i te doden en vernieti- uni afgelopen jaar had lent met de buurvrouw Ie vrouw zegt reeds re- door de Wassenaarder litgeschoiden. Die dag trapte hij tegen haar auto. Toen zij uitstapte zou de vrouw een karatetrap hebben gekregen en met de dood zijn bedreigd. Na enig aandringen van de recht bank, gaf de man de dreigende taal toe. ,,Vuur moet je met vuur bestrijden", gaf hij als ex cuus. De rechtbank doet over twee weken uitspraak. voorschoten peter blok De oude slijterij en de opslag en de centrale verwarmings ruimten van het Wapen van Voorschoten zijn vannacht in vlammen opgegaan. De Voor- schotense brandweer was snel ter plaatse en kon voorkomen dat het aangrenzende hotel restaurant vlam vatte. De vijf personen die in het gebouw la gen te slapen zijn ongedeerd. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Het hoofdgebouw van het Wapen van Voorschoten liep veel rookschade op, net als de naburige delicatessezaak van Van der Loos. De vijf hotelgas ten, die door de zwaailichten en de herrie wakker werden, zijn door de brandweer uit het ge bouw gehaald en tijdelijk naar de kazerne gebracht. Het vijftal keerde in de loop van de nacht terug naar het Wapen. De brandweer, die in totaal twee spuitwagens en negentien medewerkers inzette, had drie kwartier nodig om het vuur on der controle te krijgen. Om drie uur begonnen de bluswerk zaamheden. Het nablussen duurde tot iets voor half zeven. Brandweercommandant J. Herbst schat de totale schade aan het hotel op ruim 100.000 gulden. De schade aan de deli catessezaak kan hij door de aanwezigheid van veel verspro ducten niet inschatten. De schade is nog beperkt gebleven, vindt Herbst. „Het is met het hotel en zijn bijgebouwen en de delicatessezaak een dichtbe bouwd gebied. Doordat we snel het dak op konden en genoeg water in de omgeving hadden, is het achteraf gezien meegeval len. Natuurlijk niet voor de be trokkenen, maar het had erger kunnen zijn." Eigenaar E. Stikvoort, die het Wapen van Voorschoten on langs verkocht aan de Rotter damse projectontwikkelaar Me- ras, vermoedt brandstichting. „In de gebouwen is namelijk helémaal niets gevonden dat om wat voor reden dan ook vlam had kunnen vatten. Ster ker nog, in die bijgebouwen stond bijna niks meer. Ik heb daar gisteravond nog opge ruimd. Nee, als de brand niet is aangestoken, sta ik écht voor een raadsel." Delicatessezaak Van der Loos was vandaag wel open, on danks het grote verlies aan pro ducten. „We verkopen tenslotte ook nog eten in blik", aldus ei genaar A. van der Loos, die over de schade 'nog niets zinnigs kan zeggen'. Wethouder Verschoor ant woordde de Voorschotense po litiek vorige week nog, dat haar angst voor vandalisme rondom Het Wapen, dat volgende maand van eigenaar wisselt en in een grand-café met daarbo ven appartementen verandert, ongegrond is. Hij wilde vanoch tend niet reageren op de ge beurtenis van afgelopen nacht en verwees naar burgemeester Cannegieter. Die was niet voor commentaar bereikbaar. wassenaar De westerstorm van gisteren gaf de opgang van het strand bij de Wassenaarse Slag een heel ander aanzien: zand erover. foto dick hogewoning gens een CID-informant zou de Marokkaanse verdachte in de periode voorafgaand aan de moord hebben rondgebazuind, dat hij de vrouw vanwege die romance moest doden, omdat zijn trots gekrenkt was en hij zich 'niet meer op straat kon vertonen'. Ook een vriendin van het slacht offer verklaarde later dat de Waddinxvener het niet kon verkropen dat zijn ex het met een Turk se man hield. De verdachte houdt zijn onschuld echter vol. Het hof doet op 23 februari uitspraak. Ommezwaai PW en WD opgehelderd De enige échte reden waarom Progressief Warmond (PW) en WD plotseling nader onderzoek willen doen naar de mogelijkheden van zandwinning en grondstort in 't Joppe werd gisteravond duidelijk in een commissie vergadering: de gemeente kan er simpelweg niet onder uit. Het vorige college is in 1995 verplichtingen aange gaan met Grond- en Zandexploitatiemaatschappij Rijn land. Deze veengrond komt binnen kort vrij bij projecten als de HSL en de verbreding van de warmond judy nihof De exploitatiemaatschappij Rijnland betaalde destijds 140.000 gulden voor een onder zoek door adviesbureau Oran jewoud naar de gevolgen van zandwinning voor milieu, oe vers en waterkwaliteit. Om zo'n onderzoek had de gemeente ge vraagd. Hierdoor zijn bij Rijn land verwachtingen gewekt. Burgemeester en wethouders staan juridisch zwak als ze de onderhandelingen met de maatschappij afbreken. Dat blijkt uit vertrouwelijke stuk ken. Tot gisteravond leek het erop, dat de wethouders van PW en WD om heel andere redenen afwijken van het college-pro gramma, waarin staat dat 'de mogelijkheden voor zandwin ning in principe niet worden bekeken'. Zo verklaarde wet houder J. van de Velde het plot selinge enthousiasme voor zandwinning door erop te wij zen, dat het gevaar van afkal ving van de oevers minder groot is als zandwinning wordt gecombineerd met grondstort. A4. Ook voerden beide partijen andere 'nieuwe feiten' aan om de ommezwaai te verklaren. Zo wezen burgemeester en wet houders op de kans om grote projecten, zoals de ontwikke ling van recreatie-eiland Kou- denhoorn, te bekostigen met de opbrengsten uit zandwinning en grondstort. De CDA-fractie toonde zich vorige week donderdag tijdens een commissievergadering hoogst verbaasd over het plei dooi van het college vóór zand winning. Wethouder Van de Velde liet toen doorschemeren dat de enige belangrijke reden viel te lezen in niet-openbare stukken. Deze hadden alleen voor raadsleden ter inzage gele gen. Na protest vanuit de com missie over het feit dat de bur gerraadsleden de stukken niet mochten inzien, besloot wet houder Van de Velde hen ook opening van zakeate geven. De vergadering werd opgeschort. Gisteravond - tijdens het ver volg van de commissievergade ring - bleek pas wat er werkelijk aan de hand is: de gemeente is gebonden aan verdere onder handelingen met Grond- en Zandexploitatiemaatschappij Rijnland, die zowel zand wil winnen als grond wil storten. Dit betekent nog niet dat zand winning en grondstort ook daadwerkelijk plaatsvinden. „We hebben vrije onderhande lingen te gaan. We zijn nog ner gens aan gebonden", zei PW- raadslid G. Slingerland. Het al of niet doorgaan van zandwinning en grondstort hangt af van de uitkomsten van nieuw onderzoek naar de ge volgen voor omwonenden. De gemeente wil een nieuwe stu die, ondanks het feit dat het door Rijnland betaalde onder zoek uit 1995 er ook nog ligt. Hieruit bleek dat zandwinning niet leidt tot verzakkingen of andere problemen. Volgens wethouder Van de Velde moet deze studie worden geactuali seerd. „Water staat niet stil. De zandheuvels waarvan destijds sprake was kunnen best op een andere plek terecht zijn geko men." De gemeente wil het nieuwe onderzoek zelf betalen, als extra garantie dat het een 'onafhan kelijk onderzoek' wordt. Mocht er uit komen dat niets zandwin ning en grondstort in de weg staat, dan wil de gemeente de onderzoekskosten verrekenen met Rijnland. Voorschotenaren praten met college voorschoten nienke ledeganc Het wijkbezoek dat burgemees ter en wethouders van Voor schoten gisteravond bracht aan bewoners van Boschgeest, de Bloemenwijk en het Roucoop- park was geen overbodige luxe. Al tijdens de openingstoespraak van burgemeester Cannegieter, die de wethouders voorstelde, vroeg een van de vele buurtbe woners in activiteitencentrum Boschbloem sceptisch: „En wie mag u dan wel zijn?" Het was zo druk dat veel bewoners geen zitplaats hadden. Dat er veel wensen, klachten en vragen in de buurt leven was duidelijk. Vooral wethouder Draijer (openbare werken) had veel uit te leggen. Zoveel, dat het rondetafelgesprek uitdraai de op het toespreken van een opgewonden menigte. De mi crofoon die de burgemeester Draijer in zijn handen drukte, was in elk geval onontbeerlijk. Duizend- en-een vragen wa ren er. En veelal gingen ze over hetzelfde: te veel, te vol, te hard. De Generaal Spoorlaan en Rou- boslaan, die dwars door de wij ken lopen, worden door veel automobilisten gebruikt als sluiproute, waar ze bovendien te hard rijden. Een doorn in het oog van de omwonenden, die nog niet zo lang geleden een comité in het leven riepen om te werken aan pen oplossing voor het doorgaande verkeer in de wijk. Draijer wist te melden dat die oplossing er binnenkort is. Door zogenaamde tussenei- landjes te plaatsen wordt de bocht tussen de Generaal Spoorlaan en de Rouboslaan verbeterd. Ook over de komst van bus 49, die sinds enige tijd in de wijk rijdt, zijn de bewoners'niet onverdeeld enthousiast. Vol gens de bewoners is de wijk al vol genoeg. Draijer verzekerde dat dat probleem van de baan is zodra de eerste huizen in Starrenburg II worden opgele verd. „We hebben een afspraak met vervoersbedrijf Conexxion dat bus 49 door Starrenburg II gaat rijden, zodra er mensen wonen. Die afspraak staat." Klachten over een tekort aan parkeerplaatsen kon Draijer niet oplossen. „Door het toene mende autobezit zijn meer par keerplaatsen nodig. Eerlijk is eerlijk, die zijn er niet. Eigenlijk is dit probleem niet oplosbaar, maar we blijven natuurlijk zoe ken", aldus Draijer. Naast deze vragen, waarvoor de meesten naar de Bosch- bloem kwamen, konden buurt bewoners ook nog hun indivi duele ei kwijt. Dat leverde de wethouders nog flink wat huis werk op, over tg! van zaken, zo als hondenpoep en speelplek ken. Met een nieuwsbrief hou den zij de bewoners op de hoogte over hun verrichtingen. Prijsverschil met concurrenten meer dan 12% 0y ftp'jaap van sanduk self !r dat wethouder Kol- niet is", verzucht ge- ider J. de Waard halver- dof6 forumdiscussie van het Leiderdorpse ou- et( }rid. Kolman is verant- ijk voor dat beleid. In gevulde kleine zaal van enhof wordt woensdag- 'P het moment van De verzuchting gepraat nut van huisbezoeken nzamé ouderen. Plus- n Leiderdorp uitvoerder ouderenbeleid - heeft 't adressen van de ou deren nodig, maar de gemeente wil die niet geven. Forumlid J. Regouw, ex-wet houder en raadslid in Rijswijk, weet hoe je dat probleem om zeilt. „Bij ons was het de ge meente zelf die de ouderen aanschreef. Diegenen die geen huisbezoek op prijs stelden, lie ten dat aan de gemeente weten. Zo geef je de gegevens niet uit handen." Een medewerker van Pluspunt zegt mismoedig van uit de zaal, dat de stichting dat ook heeft voorgesteld. Ook op andere momenten missen de aanwezigen Kolman. Zoals bij de discussie over haar recente seniorennota. Het Lei derdorpse D66-raadslid H. Veldstra neemt de gelegenheid dat beleidsstuk te kraken: „Die nota is een grote gemiste kans. Er is geen spoor van een pro bleemanalyse." De zaal luistert ademloos naar Humariitas-directeur P. van de Laken, die vertelt hoe het ook kan: in het succesvolle Rotterdamse complex Bergweg wonen de ouderen zelfstandig en krijgen ze zorg aan huis. „Tot aan verpleeghuiszorg", zegt Van de Laken. „Mensen houden op die manier in hun eigen woning de regie over hun leven." D66'er Veldstra wil daar alles van weten. „Hoe zet je zo iets nou in elkaar?", vraagt ze. Het antwoord: „Gewoon tegen de gemeente en het ministerie zeggen: dit wil ik! En dan blij ven duwen. Je hebt vooral veel lef nodig. Wij deden er ook vijf jaar over." De vraag blijft: wat moet Lei derdorp nu eigenlijk doen voor de ouderen? De seniorennota rept, zoals Veldstra al consta teerde, nergens over knelpun ten. „Laat ik een tip geven", zegt Regouw. „Inventariseer eerst onder de ouderen wat zij veranderd willen zien. Pas daarna kun je zeggen: gemeen te, doe d'r wat aan." Veldstra ziet daar wel wat in: „Er zijn vast vragenlijsten te bedenken om erachter te komen wat er leeft." Secretaris W. Frijlink van Pluspunt vindt het wel heel erg jammer, dat wethouder Kol man niet in de zaal zit. Vandaar het volgende voorstel van zijn kant: „Kan D66 ervoor zorgen dat een verslag van deze avond op het gemeentehuis terecht komt?" Kolman zelf laat weten dat ze gisteravond niet bij het forum kon zijn omdat ze ande re verplichtingen had. t AH, Edah, C1000 en Super de Boer verlagen de prijzen. De vaste Digros-klant is nog steeds de absolute winnaar. Want Digros blijft veruit de voordeligste. Kijk maar. PRIJSVERGELIJKING dagelijkse merkartikelen door supermarktvakblad Dlstrifood van 2 febr. Albert Heiin ruim 14% duurder! Edah ruim 13% duurder! C1000 ruim 12% duurder! Super de Boer ruim 14% duurder!

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 17