Bureaubaan maakte Blind niet gelukkig r Agressie Sport I' 'Go Ahead is laks geweest en loopt daardoor geld mis' Waterpoloër zwaar onder indruk van klap -Aj -8 FEBRUARI 2000 ng nét boven Europees record Robin Korving heeft gisteren bij indoorwedstrijden in is ee3laats Tampere de 110 meter horden gewonnen. De die hjwaarder deed dat in 13,36 seconden, slechts twee gen bte boven het officieuze Europese record (13,34). Om- i trej, joorwedstrijden normaal de 60 meter horden wordt steeds de 110 meter horden binnen een incourant num- iij siering kende een flitsende start. „Magnifiek. Ik was echt log tf/eg. Na één stap zag ik al niemand meer. Ik kon goed e OD>en en heb echt dik gewonnen." De Nederlandse atleet ijdei-er anderen de sterke Amerikaan Larry Wade (13,87) aalbf erke itanil Timmer van Zwolle 1 tot otorFC Zwolle doelman Henk Timmer staat serieus in de ijsljlling bij AZ. De eredivisionist uit Alkmaar heeft zich 13 gugemeld bij Henk van Ginkel, Timmers zaakwaarne- de nheeft AZ doorverwezen naar FC Zwolle omdat het con- anaaTimmer nog een seizoen doorloopt. Eerst moeten de Mqeens worden voordat Timmer over zijn eisen gaat pra- 116 ter dit seizoen ketste een overgang van Timmer naar FC Zwolle wilde toen een miljoen van Sparta. Timmer zwart op wit wat hij moet kosten. Het bedrag is ge- iar is minder dan een miljoen. eerigsten extra straffen' De Engelse voetbalbond FA wil dat scheidsrechters in p -prist protesterende spelers extra kunnen straffen. Een ^jde vrije trap zou tien meter naar voren moeten worden °jt wanneer de tegenpartij blijft protesteren. De Engelse ond gaat de nieuwe maatregel voorleggen aan de regel- y 1r'in de wereldvoetbalbond FIFA, die volgend weekeinde et° jiden bij elkaar komen. Een test met de nieuwe maatre- iacS^t Britse kanaaleiland Jersey was een succes. lijktr ouiV De Spanjaard Francisco Cabello van de Kelmeploeg ronijandag de tweede etappe gewonnen van de Ronde van Stil De wielrenner had na 147 kilometer vijftien seconden ng^ng over op landgenoot Pedro Horillo. De Duitse sprin- r'e- tabel kwam twee seconden daama als derde over de fi- jel won de sprint van een groep van twintig achtervol- ier wie de Nederlanders Michael Boogerd, Jan Boven Jekker. riskeert schorsing |®iro-winnaar Ivan Gotti en vier van zijn Italiaanse colle- 310gt een schorsing van twee jaar boven het hoofd. De an- gcommissie van het Italiaans Olympisch Comité (CO- t gisteren beslist dat het vijftal voor de tuchtcommissie wielerfederatie moet verschijnen vanwege te hoge arden. De vier andere wielrenners zijn Gianni Faresin, i Bortolami, Alessandro Bertolini en Giorgio Furlan. Het tm die beslissing op basis van documenten die het had ;n van het parket van Bologna. Die instantie voert al n onderzoek naar doping in de sport. d iy Blankers-Koen erelid JS-i\m Fanny Blankers-Koen is nu ook erelid van de Ne- m Ise topsport. De 144, het genootschap van oud-topspor- aldeft de viervoudige olympisch kampioene van Londen ll'Saandagavond in de Jaap Edenhal te Amsterdam be- lentot erelid. De 81-jarige oud-atlete kreeg vorig jaar reeds V.fieming Atlete van de Eeuw'. De 144 gaf haar bij het ere- lefschap een oorkonde en een cadeau. iter Joe Frazier in de ring n_ï Jacqueline Frazier, dochter van Joe Frazier, heeft buut in de boksring gemaakt. Ze versloeg in Scranton, Ivanië, de Amerikaanse Teela Reese door technisch KO. -jginuut 23 voor het einde van de eerste ronde staakte de £rnet gevecht. Jacqueline Frazier (38) is advocate van be- ejse ontving 25.000 dollar voor haar debuut. Haar volgende ,urj: staat gepland op 30 september, tegen Laila Ali, de 17-ja- )e(jphter van Mohammed Ali. Met die partij willen beide ^"S luister geven aan de 25ste verjaardag van het ultieme ,t tussen beide vaders. Op 1 september 1975 stonden Ali gr|ier voor de derde keer tegenover elkaar in de ring. Fra- n het eerste gevecht, Ali het tweede. In het derde, in Ma- ng de zege naar Ali. De arbiter staakte de strijd in de inde. enboeg UVS vult zich weer 1UVS likt de wonden na het gewonnen duel met koplo- egido. Net nu UVS de weg omhoog lijkt te zijn ingesla- fUt de ziekenboeg zich weer. Dick van der Heiden kreeg in "fase van de wedstrijd tegen de Voorburgers een elleboog ^gezicht. Aanvankelijk leek zijn kaak zwaar gekneusd, i de loop van gisteren bleek dat hij waarschijnlijk toch 1 ïuk heeft opgelopen. Het zou betekenen dat hij minimaal rand niet inzetbaar is voor UVS. Spelmaker Marco Aker- moest zich in het treffen laten vervangen omdat zijn knie, ij al een tijd mee sukkelt, opnieuw opspeelde. Hij is so- voor komende zondag geschorst. De spitsen Berry Chari- Valter de Kievit beginnen deze week met een looptraining ele weken te zijn uitgeschakeld. Komende zondag is het >g niet inzetbaar. De schouderkwetsuur van Mario van igen blijft hardnekkig maar de back kan met een brace iw atletiekteam in de maak De Stichting Pelgrim Atletiek Team gaat als eerste pro- rieiele groepering in de Nederlandse atletiek een groot aan- kotrters van verschillende verenigingen steunen. Daarvan oiiren enkele senioren uit de nationale (sub)top, maar voor- ïei junioren. De bekendste geselecteerden van het team, dat jegesponsord door een fabrikant van keukenartikelen, zijn ïiiKoens (onder meer 5000 m), Bram Som (400/800 m), Lot- oachers (200-800 m), Edith Kortekaas (halve marathon), Ilja man (100 m horden), Marjo Bus (speer) en Astrid Joziasse kJOO m). Van het team maakt tevens een atletiekschool deel wordt begeleid door een collectief van beroepstrainers li leiding van coördinator Honoré Hoedt. Deze begeleiding 4 aanvulling op bestaande faciliteiten van de eigen vereni- uri van de atleten. Ook zal er worden gescout naar jonge ta li i, die nog geen lid zijn vari een atletiekclub. Omstreden overgang Noordwijks talent Mike Zonneveld naar NEC Mr\rtDr\tAfiib' i r»M am i ccckaamc ocon nnnt nm n r» to cta^n" nl- wnrrlpn tomoopknnnplrl Pn tl IS- had 7Ïrh tWPP daPPfl daarvoor aanvechten, is nOP Onbekend Mike Zonneveld. ARCHIEFFOTO DICK HOCEWONINC NOORDWUK LOM AN LEEFMANS De overgang van het Noord- wijkse talent Mike Zonneveld van Go Ahead Eagles naar NEC krijgt mogelijk een staartje. De Deventer profclub heeft een ad vocaat in de arm genomen om de transfer te onderzoeken. Volgens het bestuur van de Eagles had Zonneveld al een mondelinge overeenkomst met hen gesloten. De zaakwaarne mers van Zonneveld, zijn vader Hans en Koudekerker Cees Goudkuil bestrijden dat. „Go Ahead is laks geweest en loopt daardoor geld mis. Ze hebben geen poot om op te staan", al dus Goudkuil. De 19-jarige Zonneveld stap te afgelopen zomer over van de jeugd van Ajax, waar hij niet voor een contract in aanmer king kwam, naar de Ade laarshorst in Deventer. Daar mocht hij op amateurbasis in het tweede spelen. Dat ging de Noordwijker zo goed af dat hij al snel naar de hoofdmacht werd overgeheveld en hem een contract in het vooruitzicht werd gesteld. „Dat duurde maar en dat duurde maar. Acht weken lang. Elk wissewasje moest weer naar het bestuur worden teruggekoppeld en tus sentijds werd er ook nog een nieuwe technisch directeur aangesteld. En dan maakt Zon neveld twee mooie goals in het bekerduel tegen FC Utrecht die iedereen op tv heeft gezien. Op zo'n moment weet ook Go Ahead dat andere clubs interes se gaan tonen. Het is lullig voor Go Ahead, maar het is hun ei gen schuld", meent Goudkuil. Afgelopen vrijdag zou een de legatie uit Deventer opnieuw met Goudkuil en vader en zoon Zonneveld praten. Er zouden knopen worden doorgehakt, maar het was al te laat. NEC had zich twee dagen daarvoor veel slagvaardiger getoond. Bin nen 24 uur na het eerste con tact tekende de Noordwijker donderdag een contract voor drie jaar. Op verzoek van de Nijmeegse club werd daar tot gisteren geen ruchtbaarheid aan gegeven. „Een fantastische aanbieding", vindt Zonneveld. „Ik begrijp best dat ze bij Go Ahead de pest in hebben, maar trainer Jan van Staa was een van de eersten om me te felici teren. Hij vond ook dat zijn ei gen bestuur sneller had moeten handelen." Of Go Ahead de transfer gaat aanvechten, is nog onbekend. Zonneveld kan de komende maanden vrijuit voetballen in de wetenschap dat - als NEC zich handhaaft - hij een promo tie van de eerste naar de eredi visie gaat maken. „Daar kijk ik natuurlijk naar uit. Net als nu, blijf ik ook volgend seizoen ge woon thuis wonen. Met Marcel Koning uit Scheveningen of Leidenaar Hennie de Romijn probeer ik mee te rijden. Ik weet niet of ze bij Go Ahead nog moeilijk gaan doen en ik moet eerlijk zeggen dat ik me daar zo min mogelijk mee be zighoud." Directeur spelersbeleid stapt al na negen maanden op bij Ajax AMSTERDAM CPD Danny Blind is geen directeur spelersbeleid van Ajax meer. De Zeeuw, die de Amsterdamse club als voetballer dertien seizoenen diende, heeft het in zijn nieuwe baan slechts negen maanden uitgehouden. Gisteren legde Blind, die in het pak van de directeur nooit gelukkig lijkt te zijn geweest, zijn functie neer. Officieel is Blind opge stapt na overleg met de directie en de raad van commis sarissen van Ajax. Blinds taken worden bij Ajax voorlopig intern waargenomen. Volgens een verklaring wensten beide partijen af te zien van nader commentaar. Gister avond liet Blind echter wel doorschemeren dat het initi atief van hem is uitgegaan. „Het is mijn beslissing. Ajax vindt het niet prettig. Ajax is zeker niet ontevreden over mij." pig laat hij anderen de voor zichtige conclusie trekken dat zijn beweegredenen in de ha perende verhoudingen bij Ajax moeten worden gezocht. „Of het een privé-beslissing is? Ook alles wat je op je werk aangaat, is privé." Al vroeg in dit moeizame sei zoen werden scheurtjes zicht baar in de samenwerking tus sen Blind en Wouters. Het eer ste signaal kwam van Blind zelf. In Slowakije, waar Ajax zich eind september opmaakte voor de Uefa-cupreturn tegen Dukla Banska Bystrica, plaatste hij ten overstaan van enkele journalis ten vraagtekens bij het leider schap van Wouters. Blinds be woordingen waren destijds in direct doch niet mis te verstaan. Het kostte Blind, die de cur sus Oefenmeester 1 volgt, moeite om zijn visie op het spel voor zich te houden. Een jonge, onervaren hoofdcoach (Wou ters) en een nog jongere en even onervaren directeur die niet verhult ooit trainer te wil len worden (Blind) - het was van meet af aan een schurende combinatie. Onduidelijk is, in het toch al ondoorzichtige krachtenveld in de Arena, voor lopig de rol van algemeen di- Het vertrek van de 38-jarige Blind is een onverwachte, intri gerende wending in de boezem van Ajax, dat al langer in beroe ring is vanwege het zwaar te leurstellende spel van zijn gere noveerde ploeg. Tot dusverre leek slechts trainer Jan Wouters onder druk te staan. Voor de buitenwereld bleef Blind, die met Wouters voor zeventig mil joen gulden in nieuwe spelers mocht investeren, buiten schot. Blind werd 18 april vorig jaar aangesteld in een nieuwe func tie bij Ajax, dat tot dan de con structie met een technisch zwaargewicht naast de hoofd trainer niet had gekend. Hij kreeg de verantwoordelijkheid voor het aan- en verkoopbeleid en hij diende zich te bekomme ren om de langere termijn. Zelf weersprak Blind de indruk dat hij zo kort na zijn lange voet balcarrière het geluk in het kos tuum geen moment heeft ge vonden. „Integendeel, ik kon me uitstekend vinden in de functie op zich." Tot die crypti sche formulering beperkte hij zich. Blind denkt over enige tijd naar buiten te treden. Voorlo- recteur Frank Kales, in de Ajax- hiërarchie de 'meerdere' van Blind en Wouters. Wellicht is de verbale uitglij der Blind nooit vergeven. Wel licht is sindsdien een proces in gang gezet waardoor Blind zich allengs ongelukkiger is gaan voelen. De zwijgzaamheid van beide kanten roept vele vragen op. Bijvoorbeeld deze: werden Blind onderhand intern toch enkele tegenvallende aankopen aangerekend? De nieuwe directeur spelers beleid oogstte lof in zijn eerste weken waarin hij ogenschijnlijk voortvarend onder meer enkele oud-Ajacieden tot een terug keer verleidde. Maar de sfeer is al geruime tijd geleden omge slagen. Doelman Stanley Men zo moest zijn carrière vanwege een knieblessure beëindigen, zonder dat hij na zijn terugkeer een officiële wedstrijd voor Ajax had kunnen spelen. En Frank Verlaat werd gehaald als man dekker, maar hij bleek die de fensieve specialiteit in het bui tenland te zijn ontwend. Wou ters heeft inmiddels erkend dat er in het geval van Verlaat een inschattingsfout is gemaakt. Verlaat is in het nieuwe jaar op de reservebank beland, evenals de van FC Twente over genomen Jan van Halst. Vol gens Blind werden de teleur stellingen in het aankoopbeleid hem echter 'absoluut niet' aan gewreven. Toch had het er de schijn van dat zijn bevoegdhe den waren ingeperkt, of dat hij op z'n minst aan banden was gelegd. In de winterstop leek Blind een directeur zonder slagkracht. Hoewel er dringen de behoefte aan vooral verdedi gende versterking bestond, slaagde Ajax er niet in kandida ten bij subtoppers als AZ (Fer nando Ricksen) en Roda JC (Joos Valgaeren) los te weken. Blind keert Ajax 'sans rancu ne' de rug toe, zei hij gister avond. „Daarvoor is Ajax een veel te mooie club." Met enige regelmaat zal hij terugkeren op Ajax' jeugdcomplex De Toe komst, waar hij stage loopt voor zijn trainerscursus. Hij, toe komstig trainer, sluit een terug keer (ooit) in een andere func tie bij Ajax niet uit. „Met Danny Blind komt het heus wel goed." Club uit Putten distantieert zich van voorval HAZERSWOUDE-RUNDUK JANET VAN DUK En zomaar ineens was waterpoloër Jorrit Wulffers zelf slachtoffer van zinloos geweld. „Wat het met je doet is echt niet te beschrijven", zegt de 22-jarige speler van Koude kerk, twee dagen nadat hij na een wedstrijd knock out is geslagen door een tijdwaarnemer. „Lichamelijk kom ik er wel weer bovenop. Maar vandaag ben ik er pas achterge komen v/at het geestelijk met je doet, dat je echt een ver werkingsproces moet doormaken." De inwoner van Hazerswoude-Rijndijk kreeg zaterdag avond na afloop van de gewonnen uitwedstrijd tegen Tri ton Putten onverwacht een keiharde klap, waardoor hij in een stoel viel en bewusteloos raakte. Pas in de ambulance kwam hij weer bij. Wulffers hield aan de klap een blauw oog over, pijn in zijn hoofd en pijn in zijn rug. De scheids rechters hadden volgens hem de wedstrijd niet in de hand en traden niet op tegen de spelers van Putten, die met wa ter spetterden, scholden en ballen weggooiden. „De wed strijd was afgelopen en we gaven elkaar een hand. Ik liep naast de coach naar mijn spullen. Ik zag wel een jongeman aankomen, maar ik was er absoluut niet op bedacht dat hij zou uithalen. Het is voor 99 procent zeker het jurylid van Putten geweest. We hebben aangifte gedaan bij de politie en wat er met hem gaat gebeuren, is ook afhankelijk van de vraag hoe het met mij gaat. Ik moet hier eerst zelf uitko men, dan pas ga ik me daar druk om maken." Zwem- en Poloclub Triton Putten distantieert zich van de gebeurtenissen en neemt geen maatregelen tegen het verdachte lid. Volgens pr-man Henk Guliker gaat het om een 'privéaangelegenheid' die noch met waterpolo, noch met de club te maken heeft omdat het voorval zich buiten het zwembad zou hebben afgespeeld. „Wij betreuren de gang van zaken, maar het is een zaak van politie en justitie, die moet besluiten of zij tot vervolging overgaat. Wij zijn geen rechter." In Hazerswoude-Rijndijk reageert Jorrit Wulffers met verbazing en vol ongeloof op de bewering dat hij buiten het bad zou zijn geslagen. „Dat is absoluut niet waar. Ik lag in mijn zwembroek op de brancard. Dat kunnen veel ge tuigen bevestigen."Zijn eigen club heeft volgens voorzitter Henry van Amsterdam geen mogelijkheid om iets te on dernemen. „Dat willen we op dit moment ook niet omdat de politie er mee bezig is." Van Amsterdam heeft gisteren contact gehad met de Koninklijke Nederlandse Zwembond en toen bleek dat er geen tuchtzaak kan komen omdat de informatie van de scheidsrechters op het wedstrijdformu lier te summier is. In overleg met de huisarts heeft Wulffers, werkzaam als automatiseerder, in elk geval besloten om pas donderdag weer, een halve dag, aan het werk te gaan. Zaterdag speelt hij niet mee met Koudekerk. „En volgende week zal ik wel kijken wat ik doe. Ik ben er voor mezelf nog niet helemaal uit", aldus de Hazerswoudenaar, die dertien jaar waterpo lo speelt. „Het is een vrij hard spel, met veel lichamelijk contact. Ik ben zelf niet echt een schone speler, ik trek wel eens aan iemand zijn been, misschien dat dat ook wel de aanleiding is geweest om mij te slaan. De grenzen zijn vaag, maar dit hoort er in elk geval niet bij. Ik ben er erg van onder de indruk, moet ik bekennen. Als ik in de spie gel kijk, zie ik dat blauwe oog, dat is heel gek. Normaal ben ik een heel levendige jongen, maar nu zit ik op de bank en denk: tja... Ik herken mezelf even niet." SCOREBORD PRIJSVRAGEN n maandag 7 februari: 6 - 9 - 12 - I Eerste pri|s: geen winnaar. Tweede vinnaar, bruto f. 100.000,00. Derde winnaars, elk f. 1000,00. Vierde prijs: aars elk f. 250,00. Vijfde pri|S: 3137 elk f.25,00. Zesde prijs: 5009 win- 'f 5 00^ ^evencle pn'S: 54-655 win- Zes cijfers goed: geen winnaar Vijf Jfinnaars, elk bruto f. 10.000,00 Vier winnaars, elk f, 1000,00 Drie goed: laars, elk f. 100,00. Twee goed- 3077 elk f. 10.00. nummer 5 Eerste prijs: geen winnaar. Apriis 5 winnaars, elk bruto f. «I. Derde prijs: 138 winnaars, elk f. samu (Helmond Sport), Dassen (Helmond Sport). Vermeulen (Heracles), Schreuder (NAC), Schops (RKC), Van der Leegte (RKC). Van Roos malen (TOP Oss). Kano. Afrika Cup. Kwartfinales: Egypte - Tune sië 0-1 (0-1) 21. Badra 0-1 (strafschop). Sene gal - Nigeria 1-2 (nv. 1-1, 0-1) 7. Fadiga 0-1, 84. Aghahowa 1-1, 92 Aghahowa 2-1 Halve finales: Tunesië - Kameroen, Zuid Afrika - Nigeria. Eerste divisie: Telstar - VW 5-0 (2-0). 5. Hol- wijn 1-0, 12. Ommel 2-0, 66. Holwijn 3-0, 73. Strieker 4-0 (strafschop), 84. Strieker 5-0 (strafschop). Scheidsrechter: Slot. Rode kaart- 84. Rayer (WV) wegens commentaar op de lei ding. Gele kaart: Tevreden (Telstar), Martens, Rayer, Verdellen (VW). BASKETBAL i betaald voetbal: Eén wedstrnd ge- Van Galen (AZ). Schaap (Dordrecht'90) W 'oot (Eindhoven), Van Wonderen rd). Gerritsen (Fortuna Sittard), Tua- in: Hoofddorp - J. Jumpers Noord-Amerikaanse competitie NBA: Charlotte Hornets - New York Knicks 95-85, Orlando Ma gic - Golden State Warriors 120-100, Indiana Pacers - Philadelphia 76ers 109-84, Milwau- SCHAATSEN Wenen. EK kunstrijden. Mannen, kwalificatie, groep A 1. Jagoedm (Rus) 0.4 punten, 2. Abt (Rus) 0,8. 3 Restencourt (Fra) 1,2, 4. Tyllesen (Den) 1,6, 5. Moervanidse (Geo) 2,0, 9. Vlas- jenko (Rus) 3,6 Mannen, kwalificatie, groep B: 1 Ploesjenko (Rus) 0,4 punten, 2. Dimitrenko (Oek) 0,8, 3. Dinev (Bul) 1,2. Paarrijden, stand na korte kür: 1. Petrova/Ticho- nov (Rus), 0,5 punten, 2. Beresjnaja/Sicharoe- lidze (Rus) 1, 3 Zagorska/Siudek (Pol) 1,5. TENNIS Vrouwen, wereldranglijst: 1 Hingis (Zwi) 5734 punten. 2. Davenport (Vst) 5190, 3. Venus Wil liams (VSt) 4109, 4. Serena Williams (Vst) 3015, 5. Pierce (Fra) 2467, 6. Tauziat (Fra) 2276, 7 Martinez (Spa) 1981, 8. Halard (Fra) 1932, 9 Testud (Fra) 1843 (15). 10. Schett (Oos) 1834, 13 Seles (Vst) 1713 (9). 79. Hop mans 391,5 (80), 86. Boogert 367 (89), 88 Oremans 361 (90), 97. Noorlander 311,5 (95). 267. De Weille 71,5. Bogota. Vrouwen, 300.000 gulden. Eerste ron de: Plischke (Oos/l) - Nemetsjkova (Tsj) 6-1 4- 6 6-2, Kuti Kis (Hon) - Cervanova (Slw) 6-2 6-1, Reeves (VSt) - Barna (Dui) 6-2 2-6 6-0, Labat (Arg) - Gagliardi (Zwi/5) 6-3 3-6 7-6. Marseille. Mannen, 1 miljoen gulden. Eerste ronde: Ivanisevic (Kro) - Saulnier (Fra) 6-7 7-6 6-0, Ljubicic (Kro) - Voinea (Roe) 6-3 7-6, Diaz (Spa) - Björkman (Zwe) 7-5 6-2, Roux (Fra) - Carraz (Fra) 6-7 6-2 6-4, Boutter (Fra) - Guar- diola (Fra) 6-16-2, Dupuis (Fra) - Coutelot (Fra) 6-1 6-4 7-5, Enqvist (Zwe/2) - Portas (Spa) 7-5 5-7 6-1. Dubai. Mannen, 2 miljoen gulden. Eerste ron de: El Aynaoui (Mar/5) - I lie (Aus) 6-3 6-3, Mar tin (Spa) - Tarango (VSt) 6-7 6-2 6-2. San José. Mannen, 800.000 gulden. Eerste Ferreira (ZAf/7) - Salzenstein (VSt) 6-4 6-4, Gi- melstob (VSt) - Gambill (VSt/8) 7-6 6-2, Liukko (Fin) - Tieleman (Ita) 7-5 6-3, Gumy (Arg) - Woodbridge (Aus) 6-4 6-2 WIELRENNEN 3.52.25, 2 Horillo (Spa) 0 15, 3. Zabel (Dui) 0.17, 4. Freire (Spa), 5 Klier (Dui), 6. Boven. 24 Dekker. 25. Boogerd. 39 Knaven 11 30, 63. Duijn, 65. Den Bakker 13.42, 66. Pronk, 69. Van Schalen, 74. Jonker. 86. Van Kessel 20.29, 88 Van Velzen, 89 Jeurissen, 109 Van den Meulenhof, 117. Ypenburg 21.29, 126. De Jongh 28.14, 135. Vierhouten 30.06, 136. Reinerink. Klassement: 1. Cabello 5 42.15, 2. Horillo 0.15, 3. Zabel 0.17, 7 Boven. 10. Dekker, 19. Boogerd, 40. Knaven 11.30, 52. Duijn, 54. Pronk 13.42, 55. Den Bakker, 57. Van Scha len, 60. Jonker, 63. Van Kessel 20.29, 79. Van Velzen, 85. Jeurissen, 86. Van den Meulenhof, 93. Ypenburg 21.29, 95. de Jongh 28.14, 103 Reinerink 30.06, 111. Vierhouten, 112. Van derVen, 123. Bruinsma ZWEMMEN Santa Fe (Arg). Wereldbeker langebaan, eerste wedstrijd. Vrouwen: 1 Maurer (Dui) 9 42.44, 2. Van Dijk (Ned) 9 44 58, 3 Buchse (Dui) 9 48.22, 4. Kamrau (Dui) 9 56.31. 5. Casprini (Ita) 10 14.36. De KNVB probeert al tijden het ge weld van de voetbalvelden te ban tien. Dat lukt maar matig. Want in deze regio moet het bestuur van het district West III wer ken meteen tucht commissie die de echte boefjes niet wil pakken. Nette clubs krijgen net iets eerder pun ten in mindering dan clubs waarvan bekend is dat func tionarissen van de KNVB wat agressie ver worden bena derd. Nog maar even een voorbeeld: UVS Al moesteen punt inleveren wegens on geregeldheden tij dens de wedstrijd te gen Sparta Al. Twee spelers van Sparta worden van het veld gestuurd, een van die spelers blijft in de 'spelerstunnel' bij UVS staan en ver oorzaakt een op- stootje. Er komen Aa<) Koren. uiteindelijk suppor ters van UVS op het veld. Sparta krijgt tiuee punten in mindering, UVS ook nog één. Aad Koren, de trainer van de hoogste jeugd van UVS, toonde vorige week in deze krant nog enige begrip voor de straf, maar inwendig moet Koren ge kookt hebben van woede. Want dui delijk is dat de domme agressie van de Rotterdammers en die alleen het inci dent heeft veroorzaakt. Zondag was UVS I bijna slachtoffer van een onbegrijpelijke actie van de arbiter. Tegen Tonegido kwam de ploeg op een 2-0 voorsprong. De te genstander uit Voorburg bestreed de geldigheid van dit doelpunt zoals te genwoordig de geldigheid van een doelpunt bestreden wordt: duwen, trekken, schelden etc. Vooral doelman Lemmy Stevens maakte het bont. Hij kon er maar met moeite van weerhou den worden om de scheidsrechter te lijf te gaan. De arbi ter voelde zich be dreigd en laste een afkoelingsperiode in. Tijdens die extra rust van tien minu ten gebeurde iets wonderlijks. De scheidsrechter be sloot alsnog het doelpunt af te keu ren. Kortom, wie als een dolle tekeer gaat en de scheids rechter het veld af jaagt, wordt be loond. Ik heb alle begrip voor scheidsrechters die vluchten voor agressie en een duel staken; voor elftal len die de agressie bij een tegenstander zat zijn en niet meer verder willen spelen. Maar voor een arbiter die te rugkeert op het veld om agressie te hono reren, heb ik nou net helemaal geen begrip. Het liep uiteindelijk goed af voor UVS, dat even later alsnog het tiveede doelpunt maakte. Maar hoe loopt het af met deze scheidsrechter en met tegenstander Tonegido? Een KNVB die bestrijding van agressie serieus neemt, legt de zaak voor aan de tuchtcommissie, zodat er alsnog maatregelen tegen Tonegido en zijn keeper kunnen worden genomen. En de scheidsrechterscommissie legt de arbiter een schorsing op. Wie denkt dat dit zal gebeuren steekt zijn vinger op. Ik zie geen vingers. WILLEM SPIERDIJK FOTO ARCHIEF

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 19