lSV heeft aan een alf uurtje genoeg Foreholte voelt zich bestolen ylla wacht nog Eten met jubelen Fiks blijft overeind in harde wedstrijd Sport Nationale korfbalteams winnen nipt van België Mark Lantrok pakt bokstitel ~-j)AG 7 FEBRUARI 2000 I Choppers dicht bij verrassing in Den Helder schpromotiedivisie won MSV thuis van het taaie AS- co|tz hervond zijn vorm en versloeg Early Bird ruim Jschoten. In de eerste divisie pakte BS Leiden dure mj met een zege tegen Attacus. ItJORIS ZANDBERGEN in Noordwijk met 60- erk voor het lastige AS- ïebben dertig minuten tbald", vond MSV- Jurhan Alibegovic. De njkse oefenmeester daarmee op de ope- waarin de thuisploeg werd weggespeeld door üüjisterdamse studenten tien minuten had Ali- ril al twee time-outs moe ien en gaf het scorebord 16-20 aan. De laatste ti- had echter wel effect, aa,fchtte zich op en kwam een 26-24 voorsprong. de Noordwijkers in de :zJ§ninuten voor rust slor- de kansen omgingen, door halverwege tegen 129 achterstand aanke- s de thuisclub tenmin- in de wedstrijd. tweede helft was het i voor ieder punt. Beide hl amen om-en-om de lei- f aar het was MSV dat de met een kleine voor- inging. Omdat ASVU n' :hoot van de vrije-worp- m de zege van MSV niet ïijt 11, Van Leeuwen 11. ar boekte in eigen huis een overwinning tegen het leerde Early Bird: 79-60. 'oorschotenaren waren jn k weer eens veel sterker opponent. Vooral via SI ;ers Bob Vegter, die ook n gend goed werk deed, Moinat kwam Blitz na n 8-26) op zijn grootste 11 ong: 58-31. Even liet de löoeg toen het initiatief tegenstander uit Pur en brachten de bëzöë- een aantal inside-sco- 'aft verschil terug tot tien Daarna trok Blitz de ging weer aan. Het team •VS blijjt in de achtervolging van coach Sid Bruinsma pakte een grote hoeveelheid intercep ties en liep door naar een ruime zege. Scores Blitz: Vegter 20 (14 re bounds), Piket 13, Moinat 12, Aanhanen 11. BS Leiden maakte met een 62-59 uitzege tegen Attacus een einde aan een reeks nederla gen. Tot halverwege de eerste helft gingen beide ploegen in Veghel gelijkop. Toen profiteerde Lei den van een foutenlast van de thuisclub en liep het van 20-20 uit naar 20-30. Na rust (23-34) was het echter Leiden dat in foutenproblemen kwam. Ook gingen de bezoekers zich steeds meer ergeren aan het (te) harde spel van Attacus. Via een pres sieverdediging boog de thuis ploeg een 39-44 achterstand om in 47-44. Ghislain Agbangla, de Fransman die zijn debuut maakte voor Leiden, toonde zich vervolgens een nuttige aanwinst door behendig de bal op te brengen en negen belang rijke punten te scoren. Leiden- coach Ivo Boom gokte in de slotminuten door plotseling over te schakelen op een zon everdediging. De tactische zet. pakte goed uit; Attacus scoorde geen enkel punt meer in de laatste twee minuten. Leiden behoudt door de zege aanslui ting met de top van de eerste divisie. Scores BS Leiden: Van Weeren 16, Stuijfzand 13, Versteegen 12. De junioren van Blitz waren in eèn rommelige, maar spannen de wedstrijd net te sterk voor Shooters. Het werd in Spaken burg 69-72. De Voorschotena ren moesten zich na rust (40- 34) terugvechten van een grote achterstand. Bram Moinat schoot in de laatste minuut met een driepunter zijn team voor het eerst op voorsprong. Shoo ters miste vervolgens vrije wor pen, zodat Blitz de wedstrijd rustig kon uitspelen. Scores Blitz: Aanhanen 23, Moinat 19, Nicastia 13. Vrouwen In het verre Tubbergen had BV Leiderdorp niet veel in te bren gen tegen het plaatselijke Jolly Jumpers. Leiderdorp ging met 84-58 onderuit. Spelverdeelster Sandra Wagemaker bleef in Lei derdorp achter en is voorlopig uitgeschakeld nu een rugbles sure haar het spelen belet. Daardoor moest 'stand-in' Kika Stijger vol aan de bak om afwis selend Cristal Coleman en Petra Olsen op haar weg te vinden. Een zone-verdediging bracht uitkomst, maar toen veelvuldig balverlies de ploeg uit Leider dorp parten ging spelen raakten de roodhemden achterop. Jum pers pakte de extra punten door veelvuldig voor de driepunter te kiezen en liep uit naar 41-26 bij rust. In de tweede helft speelde de ploeg van coach Joris Zandber gen goed op tegen het scherpe spel van Jumpers. Maar weer waren het de driepunters van Olsen, die de marge vergroot ten. Terwijl de speelsters van Leiderdorp er nog een tandje bij moesten zetten, kon de thuisploeg telkens verse krach ten inbrengen. In de slotfase ging de kaars voor Leiderdorp langzaam uit en was er geen eer meer te behalen. Bij 84-58 klonk het verlossende eindsig naal. Scores BV Leiderdorp: Bransz 17 (15 reb. 5 blocks), De Groot 15, Stijger 10. Univentio Grasshoppers zorgde in de uitwedstrijd tegen kampioenskandidaat Den Hel der bijna voor een verrassing, maar verloor uiteindelijk met 76-66. Na een sterke opening, 0-6, waarbij Barbara Nieuwen- huijs een opvallende rol speel de, maakte Den Helder snel korte metten met alle Katwijkse aspiraties, 38-19. Maar door slechte schotkeuzes van de thuisploeg kwam Grasshoppers nog voor de rust terug tot 49- 37. Het zelfvertrouwen groeide in de ploeg van coach Martin MICHEL VAN GENT "Fiks en KZ Leiden hebben in het interlandweekeinde hun kopposities versterkt. De beide clubs zegevierden eenvoudig over Hespa en SVK/Groen Wit en behielden zodoende ook hun ongeslagen status. De Da naïden was kansloos tegen Avanti en verloor met afgete kende cijfers. De Danaïden begon gehan dicapt aan het duel tegen Avan ti door het ontbreken van San dra Kalthoff (hielblessure) en Martijn van der Meer (ziek). Zij werden vervangen door Chan- tal en Erik de Vries. Het bleek al gauw dat de thuisclub in verge lijking met de lijstaanvoerder vooral schotkracht tekort kwam. Heiko Locher werd in de eerste aanval zodanig aan ban den gelegd dat hij enkel vier strafworpen verzilverde. In het andere vak moest het hoofdza kelijk van Arne Heijman ko men, die ook vier keer doel trof. De blauw-witten hielden twaalf minuten lang aansluiting, maar daarna viel het gat (4-4, 4-9, 7- 12 rust). In de tweede helft werd het verschil alleen maar groter: 11-27. De overige tref fers waren van Nienke Feenstra, Chantal de Vries en Mark Riet bergen. Lijstaanvoerder Fiks behaal de een 21-16 overwinning op degradatiekandidaat Hespa, maar dat ging niet eenvoudig. De Oegstgeestenaren raakten een vlotte 0-5 voorsprong kwijt (7-7), maar namen daarna het initiatief weer over met 7-12 (rust). Zij lieten zich naderhand niet intimideren door het harde spel van hun tegenstanders. Matthijs de Visser werd twee maal finaal onderuit gespron gen door zijn verdediger, die daarop met twee keer geel mocht vertrekken. Hij wist niet temin vijf maal te scoren en be hoorde zodoende met Theo Vreeken (5) en Henrik Hooi- meijer (4) tot de topscorers. Ti neke en Saco de Visser hadden twee keer succes. Even leek KZ Leiden het moeilijk te krijgen, want SVK- /Groen Wit nam in de beginfa se een 2-0 voorsprong. De kop loper van de vierde klasse C herstelde zich echter gauw en zette de zaak al in de eerste helft recht (7-14 rust). KZ had door een goede afvang regel matig lange aanvallen, alleen ontbrak de zuiverheid om hier uit optimaal rendement te trek ken. Toch werd met 22-11 een behoorlijke overwinning be haald. Joost Kwestro en Mark Zierikzee waren goed voor vijf doelpunten. Eddy Dubbelde- man, Steven Kalkman (3), Luci- enne Bastiaans, Lisette Meurs (2), Jolanda de Boer en invaller Didier Caron droegen evenzeer een steentje bij aan de achtste overwinning op rij. ANTWERPEN ANP Richard Augustinus (6) van MSV springt langs een verdediger van ASVU naar de basket, foto marklamers Hoekstra en Grasshoppers sloop dichterbij. Halverwege de tweede rondgang gaf het score bord 60-56 aan en een sensatie hing in de lucht. Maar na het wegvallen van Corinda Guyt en Carola de Jong met de maxima le foutenlast speelde Grasshop pers zonder spelverdeelster. Toen Tinka Bröring met een blessure ook uitviel, viel het doek voor de Katwijksen: 76-66. Scores Univentio Grasshop pers: Nieuwenhuijs 25 (13 reb.), Van Duyn 12, De Jong 12. In de juniorencompetitie ver loor Grasshoppers verrassend de uitwedstrijd tegen Jolly Jum pers met 73-64. BV Leiderdorp had geen kind aan Binnenland. In Barendrecht won de forma tie van coach Akos van der Plaat met 40-64 het eenzijdige duel. Vooral de Leiderdorpse verdediging sloot in de eerste helft als een huis (13-32). In de tweede helft liet Leiderdorp de teugels vieren en pakten ook de bankspeelsters de speelminu ten. Scores BV Leiderdorp: Buijs 11, Van Bohemen 10, Goudberg 10. Oranje heeft gisteren in de Arenahal van Deurne een zwaarbevochten korfbalzege behaald op aartsrivaal België. Het team van interim-bonds- coach Freek Keizer won met 17-16 na een voorsprong van 11-8 bij rust. Nederland stond zelfs met 10-5 voor, maar verzuimde verder uit te lopen en het duel vroegtijdig te beslissen. Oranje miste in Deurne Joyce Smits en Taco Poelstra we gens blessures. Topscorers voor 1750 toeschouwers wa ren Dennis Voshaert (5), Kees Slingerland (4) en Leon Si mons (3). Ook de Nederlandse junio- renploeg won met 17-16. Bei de achttallen gaven elkaar weinig toe, zodat de score lange tijd gelijkop ging. De jeugdige oranjehemden wa ren technisch beter, maar hun tegenstanders compen seerden veel met fysieke kracht. In het slotkwartier nam Nederland een 17-14 voorsprong, die in de slotfase nog danig onder druk kwam. Mirjam de Kleijn en Bregtje van Drongelen van TOP speelden de gehele wedstrijd mee; zij kwamen ook allebei tot scoren. Maarten van Vliet van Sporting Trigon, op het laat ste moment opgeroepen we gens een blessuregeval, bleef op de reservebank. de tweede speelronde van de landelijke hniscompetitie boekte Scylla opnieuw Ie 1 overwinning. Zaterdag moest De Ko- irs er aan geloven. Docos blijft na de 7-3 *op Hotak '68 een goede achtervolger. I'verloor kansloos bij De Salamanders: 9-1. de tweede monsterscore op rij vergaar- a achttien punten, zes punten meer dan er twee Docos. Over twee weken staat de ntatie Docos-Scylla op het programma, a van een favorieten'rol wil Scylla-kopman Bakker vooralsnog niets weten. „Het is Ie vroeg voor een jubelstemming. Laten we aar even afwachten hoe die wedstrijd uit- 'l'Pas als we daar goed wegkomen kunnen gaatjeslaan." iien De Korenbeurs uit Schiedam speelde wederom gecontroleerd en hij mepte al te veel moeite het trio Karbaat, Basti- en Van Kant van tafel. Martin van Rijn Md ook zijn ongeslagen status, hoewel hij i ïnlijk meer moeite had om zijn opponen- de knieën te krijgen. Scylla's derde man Malchasjan verbaasde opnieuw vriend en Tegen Karbaat en Bastiaanse won hij ind, in de partij tegen Van Kant miste hij ïerpte om, met een matchpoint, de partij ■zilveren. os speelde thuis een aantrekkelijke partij Hotak '68. De 7-3 was een even knappe trassende uitslag. De Leidenaars kwamen iar geleden tegen h'et Hoogerheidse team erder dan 5-5 en 6-4 verlies. „Vooraf teken »r 7-3", zei Ed van den' Berg, die zelf maar aal tot winst kwam. „Ik speelde niet zo maar dat komt omdat ik een scheurtje in chillespees heb en daar had ik tijdens de rijd toch wel last van. Daarnaast beginnen sten nu wel een beetje door te krijgen hoe elen." De 54-jarige verdediger verwacht cylla kampioen wordt. „Maar dat neemt ■Neg dat we wel vier of vijf punten tegen ze en pakken." mannen van Pecos kregen van het uit de isie gedegradeerde Salamanders een flink aag. Pecos speelde in het Wesüand zon- opman Marco van der Meijden. Het trio t Thijssen, René Waterreus en Dennis Vis- kte alleen winst in de dubbel: 9-1. ige week stond er bij Hidde de Smet een chter zijn naam in het met 6-4 verloren tegen Huizen. Zaterdag tegen Ready in warden was de Rijnsoever-speler veel be- j de les en zorgde hij dankzij drie overwin- in voor een puntendeling (5-5). Armin Ra- en Marcel Warmerdam waren goed voor winstpartij. De Katwijkers staan nu in de Thriller eindigt in nadeel Voorhoutsen HANDBAL ROEL DE ZEEUW middenmoot van de tweede divisie. In groep 3 van dezelfde klasse bleef titelkan didaat Avanti steken op 5-5, uit bij Ilac. Bij de Hazerswoudenaren was Martin Groenewold su perieur aan zijn Goudse opponenten, die na de tweede speeldag een punt voor staan op Avanti. Jaap Schilperoort en Ronald Peeters moesten in Muizenberg en Rakunac hun meerderen er- kennnen, maar zij wonnen van Westerhof. De reserves van Pecos trokken bij Spaarne met 6-4 aan het langste eind. De Oegstgeester ploeg heeft concurrentie te duchten van 't Zand, dat fors (8-2) uithaalde tegen Victoria. Van der Does en Reitsma wonnen tweemaal in Haarlem, Ron Schipaanboord scoorde een keer. In de derde divisie deed De Treffers ook goe de zaken door met 6-4 te zegevieren over TCS. Ron en Rico van Veen, die beiden twee keer wonnen, en Kish Prashad voeren nu de ranglijst aan, met twee punten voorsprong op TCS uit Steenbergen. Play Fair was dik tevreden nadat de ploeg het duel tegen Docos 2 met 6-4 had gewonnen. Fred Mollers won eenmaal, Dick Hoogendam en Björn van der Voort boekten twee zeges. Vrouwen Voor de vrouwen van Pecos was het kwaad ker sen eten bij Red Stars 2. Met 8-2 was de Bra bantse gastheer te sterk voor de Oegstgeestsen die hierdoor een flinke val maken in de tweede divisie. Docos, uitkomend in de derde divisie, was met 6-4 de mindere van PJS. De be zoeksters uit Vught dankten de zege vooral aan off-day van Ling Wu. Mariska Slagter en Simone van Duyn waren ieder tweemaal succesvol. In de eerste divisie speelden de man nen van Satumus gelijk tegen Van der Voort/Quintus (21-21). De vrouwen van Foreholte leden een nipte neder laag tegen UDSV (21-22). In de derde divisie verloor voor de verandering zowel Rijnstreek (21-16 van Hermes) als Stompwijk/Fairplay (22-16 van Vi res et Celeritas). In deze klasse won nen de vrouwen van Oase wèl hun partij (tegen De Treffers 14-13). De druiven waren zuur na afloop in Voorhout. Terwijl de thuisploeg ver bouwereerd afdroop richting kleedka mers, was coach Rondberg nog steeds ziedend over het onrecht dat zijn ploeg was aangedaan. „We tekenen protest aan. We zijn bestolen." Het gewraakte moment speelde zich vlak voor het eindsignaal af. De stand was op dat moment gelijk, de tijdwaarne- mer had al aangegeven dat de speelduur erop zat en op de tribunes heerste een feeststemming. Maar voor het arbitrale duo was de wedstrijd nog niet afgelopen. Voor een op de val reep begane overtreding op de kop van de cirkel was gefloten, en die vrije worp móest genomen worden. En met dat ene kansje wist UDSV zich wel raad: achter de bal nam Chantal Meekers plaats en zij kogelde de bal in een tweede poging (de eerste werd af gekeurd) tot ontsteltenis van alles en iedereen snoeihard langs keepster Anita Reuman: 21-22. In een uitpuilende Gaasbak had UDSV vooral in de eerste helft laten zien dat de ploeg niet voor niets twee de staat, met slechts twee verliespun- ten meer dan het ongenaakbaar ge achte Ventura. De Utrechtsen speel den de bal in een moordend tempo rond en scoorden vanuit alle hoeken en stemden. Daar tegenover stond een Voorhoutse ploeg die de fast-break to taal niet beheerste, strafworpen onbe nut liet, ogenschijnlijk eenvoudige ballen verzuimde af te maken en zich in het nieuwe dekkingssysteem (6-0) allesbehalve thuis lijkt te voelen. En dus leken de gasten bij voorbaat een gewonnen partij te spelen tegen Fore holte, dat de koppositie in het rechter- rijtje als het hoogst haalbare be schouwt. Met de 8-13 ruststand had een ieder dan ook vrede. Hoe anders was het na de thee. Met Mariska van Steijn voor de gebles seerd uitgevallen Anja van de Lans als vooruitgeschoven mandekker, een plotseling betrouwbaar keepende Reuman en de fantastisch spelende Peggy van Drongelen en Kim Geer- lings als goalgetters, kreeg de wed strijd ineens een totaal ander gezicht. Geholpen door enkele tijdstraffen aan Utrechtse kant (Rondberg: „UDSV is een uitgenaste ploeg met geniepige Joegoslavische verdedigingstrekjes") werd de stand halverwege de tweede helft rechtgetrokken tot 17-17. Het slot was ongemeen spannend en de amusementswaarde steeg met de mi nuut. Met als anticlimax een neder laag voor het arme Foreholte, dat van wege zijn inzet meer had verdiend. In Wateringen eindigde de subtop per in de eerste divisie bij de mannen tussen Saturnus en Van der Voort- /Quintus onbeslist: 21-21 (rust: 8-10). Met de slechte serie wedstrijden in het achterhoofd (vier nederlagen uit de laatste vijf duels) begon de ploeg van trainer Peter Barreveld enigszins schutterig aan de partij. De voor sprong bij rust was dan ook meer dan meegenomen. De ploegen hielden el kaar in het tweede bedrijf in even wicht. Ondanks een groot aantal afge keurde goals aan Leidse kant was de blijdschap over het gewonnen punt er niet minder om. Marcel Nieuwenhuys scoorde zeven maal, de zieke Nico Mooren kwam tot vier treffers. In de lijst van topscorers was alweer niets te bespeuren van Freek de Bakker, die de laatste weken de weg kwijt lijkt te zijn. Saturnus 2 won zijn wedstrijd thuis tegen Walburg '75 met 33-24. De vrouwen van Oase trokken in de derde divisie onverwacht aan het langste eind in hun partij tegen het sterke De Treffers: 14-13 (rust: 7-5). Twee welkome punten vcror de in de gradatienood verkerende ploeg van coach Paul 't Mannetje. Vooraf had niemand gerekend op een overwin ning van de Veensen, ondanks het steeds betere spel van de ploeg. Te genover de sterke break-out van de gasten, stond deze keer een al evenzo produktieve fast-break van de thuis ploeg. Oase verdedigde goed en had in Karin van Schie de uitblinker. Zij bekroonde haar goede spel door in de slotfase de winnende treffer binnen te schieten. De twee titelpretendenten in de derde divisie, de mannen van Rijn streek en de vrouwen van Stomp wijk/Fairplay, lieten beide twee be langrijke punten liggen door te verlie zen van respectievelijk Hermes en Vi res et Celeritas. Voor Rijnstreek was het verlies extra pijnlijk. Het tegen de gradatie vechtende Hennes zag de Al phenaren zonder sterspelers Paul Timmermans (voor de marine in IJs land) en Remco Pabst (om disciplinai re redenen door trainer Tinus Pabst buiten de selectie gehouden) aantre den. Na de rust (10-9) hielden de teams elkaar tot 14-14 in evenwicht, in het laatste kwartier werd fout op fout gestapeld aan Alphense kant. Liefst 22 maal stonden de Rijnsteders vrij voor de keeper, slechts twee goals konden worden bijgeschreven. Her mes benutte zijn kansen wèl en zette het duel vervolgens vrij simpel naar de hand: 21-16. Bas van Rijn was met het karige aantal van vier treffers top schutter bij Rijnstreek. De vrouwen van Stompwijk/Fair play verloren in Gouda van Vires et Celeritas: 22-16 (rust: 11-11) en wis selden op hun beurt stuivertje met Hollandiaan, dat opnieuw de koppo sitie inneemt. Trainer Ton van der Beek moest (door blessures en vakan ties) de groep noodgedwongen om gooien, hetgeen het spel van de Stompwijksen zeker niet ten goede kwam. Er werden nauwelijks kansen gecreëerd en verdedigend liep het zeer stroef. Volgende week wacht het sleutelduel tegen Hollandiaan in de eigen Meerhorst-hal. Mark Lantrok van Boksvereniging Leiden heeft zaterdag de open Zuid-Ne derlandse titel gewonnen in het zwaarweltergewicht (tot 71 kg). In de finale versloeg hij de Amsterdammer Meivin Rosenblad op punten. Aan het toernooi deden 140 boksers mee uit Nederland, Duitsland en België. De 23-jarige Leidenaar bleek na een zware strijd de sterkste. Zijn jongere broer Bas Lantrok versloeg vorig jaar in de finale van het open NK dezelfde Rosenblad.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 25