Woubruge biljarters f= eigen 'hoife Vale7it(w)ine VOELT! Rijn Veenstreek VVD Ter Aar vraagt Vorenkamp om bemiddeling Thuiskunstbeurs op verzoek temg in Alphen Platina kus 21.99 MAANDAG 7 FEBRUARI 2000 974 AG 7 Cain's Cupid's Ale Spea'aalbier met ginseng, de wortel der liefde. 50 d ETCETERA Bel voor de dichtsbijzijnde slijterij tijdens kantooruren (0314) 37 12 00 SASKIA BUITELAAR Zeventig jaar getrouwd. Dat is wel een stevige pakkerd waard. Frans Redegeld en Cor Dongel- mans trouwden op 5 februari 1930 in Alphen aan den Rijn. De Alphenaar en zijn Leidse vrouw kregen zes kinderen, van wie er één op tweejarige leeftijd overleed. Met de andere vijf, inclusief hun dertien klein kinderen, zeven achterklein kinderen en een grote club vrienden en familie vierden zij zaterdag hun platina jubileum. Stralend nam het echtpaar, inmiddels 92 (hij) en 94 (zij) jaar oud, de felicitaties in ont vangst. Redegeld deed dat hoofdzakelijk vanuit zijn stoel; de voormalige schilder is wat slecht ter been. Zijn vrouw daarentegen kon geen genoeg krijgen van de honderden kus sen die in een rij aan hen voor bijtrokken. Flinke man Ook burgemeester Schoof liet het niet bij een handdruk. De bruid glunderde bij de geluk wensen van hem en zijn vrouw en gaf beiden vervolgens drie zoenen. „Wat een flinke man", giechelde ze na de kussen. „En die krijgt ook niet iedereen." Ondanks zeventig jaar samen werd haar echtgenoot daar een beetje jaloers van. „Vreselijk ja loers zelfs", merkte hij op. De burgemeester bracht een taart en een gelukstelegram van de koningin met zich mee. „Want als u zeventig jaar ge trouwd bent, komt die niet meer over de post", zei Schoof. „Dan ben ik de persoonlijke bezorger." Koningin De envelop borg dochter Alie veilig op. „Moe maakte zich al zorgen", zei ze. „Want tien jaar geleden kreeg ze de brief van de koningin al twee weken te voren. Ze was stellig van plan om de burgemeester ernaar te vragen." Dat was niet het enige waar de bruid zich volgens haar eni ge dochter druk om maakte. „Ze heeft bijna een maand niet kunnen slapen van de zenu wen. Of alles wel geregeld was en iedereen was uitgenodigd. Mijn vader laat het wat meer langs zich heen gaan." Redegeld had vanaf 1948 een schildersbedrijf aan de Prins Hendrikstraat met zijn zwager Dongelmans. Toen zij op den duur uit elkaar gingen, had de schilder hulp van zijn tweede zoon, Theo Redegeld. Die Frans Redegeld en Cor Dongelmans kussen bij de viering van hun platina bruiloft heel wat af. kwam in 1950 op zestienjarige leeftijd zijn vader helpen in het bedrijf. Samen begonnen ze naast de werkplaats een win kel, die zij al snel moesten uit breiden. Wegens gebrek aan opvol ging heeft zoon Redegeld on langs de onderneming stopge zet. Zijn drie zoons hebben al lemaal een ander vak gekozen. „Gelukkig maar, want met de concurrentie van de grote doe- het-zelfzaken is het nauwelijks vol te houden." Hij kijkt met foto eric taal plezier terug op de jaren met zijn vader. „Ruzie hebben we nooit ge had. Die man is de goedheid zelve." klaan, 1 «1 A óorscl men. naze |n af, Biljartvereniging Woubrugge krijgt een eigi men. Zaterdag keurde het bestuur het ontwi Lu» nieuw clubhuis, dat rond de 400.000 gulden Op 1 maart buigen de leden zich over het pEtt- F contributieverhoging van zo'n veertig proces bl meebrengt. Voor het gebouw stelt de gEf" cobswoude aan de noordzijde van sporthal het: zen tr [Hij b Iciali: gaan de büjaneys eei bingo-avonden t, het grond beschikbaar. Oud-wethouder van Rijnwoude moet partijen verzoenen TER AAR TIM BROUWER DE KONING De Ter Aarse afdeling van de WD roept de hulp in van een buitenstaan der om de problemen met het afvallige raadslid Riedel op te lossen. Oud-wet houder Vorenkamp van Rijnwoude probeert de twee partijen om tafel te krijgen. De WD hoopt het afvallige raadslid ertoe te bewegen haar zetel op te geven. Ook zoekt de fractie naar mogelijkheden om het commissielid E. Riedel, de echtgenoot van het raadslid en G. Lammerse uit de steunfractie te zetten. Beiden zijn van plan toe te tre den tot de nieuwe partij van Riedel, 'De echte liberaal'. Raadslid Riedel verwacht weinig van de verzoeningspoging van Voren kamp, die vice-voorzitter is van de re gionale kamercentrale van de WD. Riedel is niet van plan om haar raads- zetel op te geven. „Bovendien ken ik Vorenkamp", zegt Riedel. „Zij is niet iemand die zich gemakkelijk voor een karretje laat spannen. Maar ik hoor het wel als zij mij nodig heeft." Riedel verwacht bij de gemeente raadsvergadering van aanstaande don derdag haar steunfractie rond te heb ben. Haar echtgenoot en Lammerse gaan dan commissiewerk verrichten voor 'De echte liberaal' in plaats van voor de WD. Met die overstap zijn zij hun oude fractie een stap voor. De Ter Aarse WD was van plan om de twee commissieleden te laten vervangen. Secretaris Hardenberg zegt hun com- missietaken voor de WD te willen overnemen. ,,Als Riedel en Lammerse uit de fractie zijn, heeft de WD het kwaad uitgesneden", zegt Hardenberg plastisch. „Zij staan in Ter Aar volko men geïsoleerd." Ook op een ander gebied is Riedel haar oude partij te vlug af. De Ter Aar se afdeling van de WD diende een verzoek in om het opgestapte raadslid te royeren, maar het hoofdbestuur zag daarvan af. Als formele reden daarvan geeft het partijbestuur in Den Haag op dat Riedel geen lid meer is van de par tij. Riedel is blij dat een royement haar bespaard blijft. „Op zich maakt het weinig verschil", zegt zij. „Maar stel dat ik in de toekomst opnieuw lid van de WD wil worden, dan wordt dat na een royement een stuk lastiger." Riedel ondervond in haar strijd te gen haar oud-partijgenoten onver wacht steun van oud-raadslid Boelens van het Progressief Akkoord. Hij schreef op persoonlijke titel een brief aan het hoofdbestuur van de WD om een royement af te wenden. „Ik weet dat het ongebruikelijk is als iemand van een andere politieke kleur zo'n verzoek indient", zegt Boelens, „maar ik wilde de partij wijzen op de integri teit, kennis en kunde van Riedel. Ik ben blij dat zij niet is geroyeerd. Er la gen ook geen partijpolitieke menings verschillen ten grondslag aan de breuk tussen Riedel en haar partij. De WD heeft puur op de persoon EWOUT VAN DER DUSSEN „In heel Zuid-Holland en mis- schien wel in heel Nederland is er geen biljartvereniging die, met behulp van de gemeente, een eigen lokaliteit heeft neer gezet", zegt voorzitter Hidde Hoekstra trots. Qua contributie wordt de vereniging wel één van de duurste van de regio, maar daar staat een accommo datie tegenover met vier tafels, een bar, ruime gelegenheid om te zitten, een keuken en een be stuurskamer. In eerdere plannen voor het nieuwe verenigingsgebouw ter vervanging van De Wijk kreeg de biljartvereniging 145 vier kante meter toegewezen., Nu hebben de biljarters 300 vier kante meter. „Wij zijn wel duurder uit, maar het wordt veel beter", zegt de voorzitter. Los van de contributieverho ging moeten de biljarters ook de handen uit de mouwen ste ken bij de bouw. Hoekstra hoopt dat het gebouw er sep tember volgend jaar staat. „Wij bestaan dan veertig jaar en ho pen dat we een Nederlandse kampioenschap in Woubrugge mogen organiseren." Om de resterende 45.000 gul den die de vereniging nog te kort komt bijeen te krijgen, HARRY OOSTERVEEN Een bedrijf of organisatie moet luisteren naar de wensen van de klanten of de deelnemers. Daarom streek organisator A Noppeneij van de thuiskunst beurs Alpha Creatief gisteren na een afwezigheid van ruim twee jaar weer neer in vogelpark Avi fauna. Artiesten lieten opnieuw hun werk zien en kunstmin nend Alphen en omgeving kon zich vergapen aan het uitgestal de, te koop liggende goed. Ruimte „Tweeënhalf jaar geleden was er voor deze beurs niet genoeg ruimte meer in Avifauna", ver klaart Alphenaar Noppeneij zijn jarenlange afwezigheid. „Na de stop kregen we al gauw reacties van oud-deelnemers en oud-bezoekers, zo van 'w at jammer'. Als een goede organi satie zeiden we dus: Terug naar Avifauna. Hoewel we er geen ruimte bij hebben gekregen, hebben we Alphen dus weer in het programma opgenomen." De reacties van vandaag wa- De beste kunstenaars trekken de meeste bezoekers tijdens de thuiskunstbeurs in Avifauna, foto eric taal ren positief, zegt hij tevreden. Avifauna gekozen, omdat de Noppeneij had indertijd voor combinatie vogelpark-beurs uitstekend is. „Zo'n hoge sport hal heeft toch geen enkele aat proeven wat je Het Valent(w)ine Pakket Twee fraaie wijnglazen Een heerlijke rode kwaliteitswijn In speciale Va!ent(w)ine Pakket verpakking Kies uit een van de vier speciale Valent(w)ine-etiketten Of kies voor een heel persoonlijke tekst- of foto-etiket! Vraag naar de mogelijkheid om het Valent(w)ine Pakket op te laten sturen Vanaf 1 6.99 Adviesprijs.2fc99" 24.99 MITRAS sfeer? Bovendien komen er nu ook veel kinderen op af." Volgens de organisator is de populariteit van de beurs te danken aan de gezelligheid en het hoge niveau van de kunste naars. „De besten trekken de meeste toeschouwers. Dus bij de toelating letten we op het ni veau van de artiest. Maar een hoog niveau betekent hogere prijzen. Toch willen we het graag betaalbaar houden, dus 'een beurs voor elke beurs'." Er is volop keus in de kelders van het restaurant van Avifau na. Kraampjes met zelfgemaak te wenskaarten wisselen stalle tjes met aquarelschilderingen en houten speelgoed af. Vinger ververs en tingieters showen vanachter hun tafeltjes hun werk. Zo demonstreert J. Gaisch uit Tiel hoe hij tinnen figuurtjes maakt. Met een pollepel schept hij het vloeibare tin van 240 graden in kleine malletjes. „El ke vorm vraagt een andere tem peratuur", legt de kunstenaar aan omstanders uit, terwijl hij een eendje giet. Na de opening van de mal verschijnt het beest, dat al na een minuut voldoende afgekoeld is om aan te raken. Gaisch wijst naar zijn tafel vol met tinnen figuurtjes, theele pels en fruit. „Niet het gieten is de hobby, maar het ontwerpen en maken van de gietvorm. In feite is het niet moeilijk, je moet alleen goed kunnen tekenen, graveren en boetseren. Mijn tin is afkomstig uit het Indonesi sche Banka. Daar is dit metaal heel zuiver. Bij het smelten ko men er daarom geen giftige dampen vanaf." Duur Goedkoop is deze vrijetijdsbe steding niet, zegt de tingieter. „Vooral de kwaliteit van de tin is duur. Naast het demonstre ren is de verkoop dan ook be langrijk, anders kom je niet uit de kosten. En door demonstra tie hoop ik uitsterving van dit oude ambacht te voorkomen." Achter Gaisch' kraam ver koopt een Leidse vrouw met haar dochter bloemen van sui ker. Boeketjes van rozen sieren hun tafel. .Alles is gemaakt van poedersuiker. Daarvan maken we een soort deeg, waarmee we de bloemetjes vervaardigen", legt de kunstenares uit. „Je kunt het zelf ook doen." Schuin tegenover deze fleuri ge kraam staat aan een stalletje met kleurrijke zelfgemaakte wenskaarten mevrouw H. Ver geer uit Alphen. „Ik maak ook kaarten. Het is een verslaving. Je doet hier veel ideeën op. Vandaag heb ik dingen gezien die ik nog nooit eerder gezien had. Zoals het werk van die vin gerverver. Knap, zoals die dat verzint." organiseren. Alle&hee ring, de buiteniijereni dak worden uitbe^ 0n; aannemer. De v van zaamheden voer uit. Hoekstra sc 100.000 gulden Om de exploitat krijgen blijft de s barprijzen volgen; binnen de perken De biljarters re{ gemeentelijke sut procent van de zijn géïnteresseer stallatie van De de gemeente op dten mogelijkheid vaniECAN van VWS als zij al! inclusief de bouwje op balvereniging enld ge voor de verenigiïn v totaal project presar h Het gebouw krjemc hoogte van 3,50 teren nokhoogte wordsen 'zodat de ballen vgesti Iers op het naastgfe af kunnen rollen',jkste toelichting. In plop voetgangersbrug tien weg heeft de verjiers een voetpad lanpin c De vereniging, dkraal al bij de gemeen/oor diend, biedt aanyeth rond het gebouwtilikt met itaal ivai ïLeidsch DagbladAKCIIIIiVIiX ANN01900 Woensdag 7 Februari HAZERSWOUDE - Dinsdagmorgen had de vrouw van den watermolenaar haar zoontje een portemon- naie met 10.53 meegegeven, om dat geld naar den graanhandelaar te brengen; doch toen de jon gen op de bestemde plaats was gekomen, vond hij de portemonnaie niet meer in zijn zak. Hoe moeder en kind ook zochten, het geld werd niet teruggevon den. Den ganschen dag bleven ze over hun verlies tobben en ze durfden het niet eens aan den zieken vader mededeelen. Maar 's avonds laat, toen het heele gezin reeds te bed lag, werd er aan den eenza men molen op den Gemeeneweg geklopt en het geld hun thuisbezorgd. iing Onze gemeentebode, L. Goldberg, wasrijk. morgen op zijn rijwiel naar de secretariadd had het verlorene opgeraapt en bij zijnbeto aan moeder de vrouw te bewaren gegev^ be middellijk daarop met zijn zoon Thijs nfers peddelen. Toen beiden 's avonds terugi j zijn vrouw reeds van een der kinderen v de eigenaars van het geld waren. Het niet te veel moeite, nu voor de derde mm 1 op te gaan en de portemonnaie aan def w vrouw terug te bezorgen. Dat de eerlijke en ruimschoots beloond achtte, toen hij ds be der vrouw zag, en dat hij, zoowel als defegf van den molen, met aangei'~"L pen, behoeft geen betoog. ANNO 1975 LEIDERDORP - Op een grote versierde carnavalswagen dorpse Engelenbak door hun dorp. Deze carnavalswagen, die door de kinderen in samenwerking met de ouders. foto Vrijdag 7 februari KOUDEKERK - Koudekerk krijgt weer zijn Nacht. Voor het tweede achtereenvolgende jaar wil de plaat selijke voetbalvereniging streekelftallen gedurende vierentwintig uur de groene mat op sturen. En even als vorig jaar zal het festijn, in een overigens gewij zigde opzet, eind mei plaatsvinden. Op vrijdag 30 mei om zeven uur 's avonds zullen opstijgende bal lonnen het vertreksein vormen voor 75 elftallen en 1000 voetballers van groot tot klein. Nieuw is dit jaar een project over sport en spel waarvoor de orga nisatie de scholen in Koudekerk wil inschakelen. De Nacht van Koudekerk - vorig jaar in het leven geroe pen ten bate van een verlichting op het veld van de voetbalvereniging Koudekerk is voorbestemd om een jaarlijkse traditie te gaan worden. VOORSCHOTEN - Zes Leidse studenten die tien maanden geleden de boerderij 'Wie hand des Heeren' aan de Leidseweg ten deze zo spoedig mogelijk verlate tebestuur van Voorschoten heeft de ren tijdens een bespreking in het daarvan op de hoogte gesteld. Er sing gevallen over de termijn, gebeuren. B. en w. zullen zich daar gelijk over uitspreken. De gesloopt wegens de aanleg van de stond al enige tijd leeg toen hij door des werd gekraakt. In de afgelopen maander studenten de verwaarloosde boerderij aa knapt en er een leefgemeenschap gevotf de huur die zij gireerden (honderd guide maand) niet werd geaccepteerd rekende denten toch op goodwill van de gemeenfc hun Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing een ingevulde d* oyerschrijvingskaart) ter waarde van vijf gulden (voor een exemplaar van 13 bij 18 in zwart wh) op te sturen n» Dagblad, La.v. Leidsch Dagblad Archieven, postbus 54,2300 AB Leiden otdoor contante betalingaan de balie n de Rooseveltstraat 82. U ontvangt de foto binnen d

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 12