buitenlanders meegezogen in derbysfeer Lir Sport Klassement topscorers '99-'00 UIT DE DEKKING Zwart Wit'28 strikt ex- prof John de Wolf ls ik wegga bij Altior mag ik niet meer thuiskomen' kG 4 FEBRUARI 2000 25 li duel tussen Vincent Bon en Raymond Flaton Leidsch Dagblad rlijk hadden Ray- "®l Flaton en Vincent -onfoeger wel eens van atstptwijkse derby ge- erdj „Net als iedere :hiolller kende ik Quick emrn Katwi)k"' 7e& de rGBge Vinkevener Bon ive», zijn tweede jaar bij utotjc is. „Twee grote :^®in één dorp", vult ielt Jlaar Flaton (27 jaar hiojds 1997 op Nieuw :chtsaan, „de wedstrijd die verenigingen 'en>wel 'ets bijzonders isdinaar hoe bijzonder instje pas als je er echt 'iveb maken krijgt." Bon: V.Dpten in de kleedka- jS°r mijn eerste derby Dtorkeek in de ogen van hetivan Duyn. Uit zijn "begreep ik dat ik die "^iet mocht verzaken." aatsjenstanders van mor- isnilaton en Bon, wor- mtoteconfronteerd met mt gen over voetbal, k, Quick Boys en —"If. „Wij zijn twee ,-ilanders' die zijn ;ogen in de derby- J'C e enBoys is weer 'boven jan' pk le favoriet voor morgen. LO lib: „De winst tegen ij stmjk van vorige week Bwens een enorme 'boost' in d wélfvertrouwen gegeven, n colus lekker om juist nu te- tiinefwijk te spelen. De druk chtfatuurlijk nog, maar die niet meer onmenselijk, izinfiet was deze week heer- i Toi lijk om te trainen. tim Bon: „Ook wij e de| waren blij dat leppj Quick Boys won. Je gep* kon er namelijk op en hl wachten dat dat HeL ooit zou gebeuren, notfi Zo'n goede ploeg )k efi met zulke goede uit¥ voetballers, het e faiP was een kwestie vortD van tijd dat het er sen^ uitkwam. Hoe lan- ïoojj ger dat niet lukte, ;teO hoe gemotiveerder /ana ze zouden zijn." Icost Quick Boys-Kat- 'Buitenlanders' Raymond Flaton (links) en Vincent Bon kijken uit naar de derby van morgen. wijk is mooier dan welke wed strijd dan ook in de eerste di visie. Flaton: „Ik heb jarenlang ge probeerd om via FC Den Haag of Sparta in het betaalde voet bal te komen. Dat lukte niet en op mijn 24ste kwam Quick Boys. Ik moet je zeggen, deze club heeft de teleurstelling van het missen van het betaalde voetbal meer dan goed ge maakt. In mijn eerste thuisduel wist ik niet wat me overkwam, vuurwerk, spreekkoren, veel publiek. Na de derde wedstrijd vroeg de trainer of ik nog van plan was om te gaan voetbal len. Hij had gezien dat ik van de zenuwen geen bal raakte." Bon: „In mijn Haarlem-tijd maakte ik wel eens de derby te gen Telstar mee, maar dat leef de alleen bij de oudere mensen. Dat duel is een slap aftreksel van de Katwijkse derby. Met het tweede van Haarlem speelde ik ooit tegen Katwijk. Goede ploeg en veel publiek, dat was een openbaring voor me. Toen ze me een jaar later vroegen, ben ik overgestapt. Je doet het als voetballer ook voor de erken ning. Als je schouderklopjes krijgt van meerdere mensen te gelijk, voelt dat gewoon goed." De ploeg met de meeste 'buitenlanders' maakt de meeste kans om te winnen. Bon: „Je zou toch nooit de kans krijgen. Het heeft geen zin om te proberen om een derby te spelen met meer jongens van buiten, omdat de andere sfeer op hun geen vat zou hebben. Het zijn juist de omstandighe den eromheen die de derby sfeer bepalen." Flaton: „Wij waren ooit jon gens van buiten en kijk wat er van ons geworden is. Jij voelt je nu toch ook een Katwijker? Als je je normaal opstelt ben je zo opgenomen tussen de Katwij- kers. Op mijn eerste dag kende ik niemand en niemand kende mij. In de kantine vroegen ze wat ik kwam doen. Ik wist niet zo goed wat ik moest zeggen en zei 'Tja, ik kom hier voetballen'. Dat mocht en snel daarna kreeg ik een biertje van die gasten." Bon en Flaton zouden net zo goed voor de andere club kun nen spelen. Bon: „Heel gek, maar als ik daar nu aan denk krijg ik er een heel raar gevoel bij. Ik kan me er niets bij voorstellen. Het team en de vereniging hebben me echt gepakt. Ik ben een Kat wijker geworden." FOTO TACO VAN DER EB Flaton: „Ik wil nog drie jaar voetballen en dat wil ik bij Quick Boys doen. Net zo lang als ik waardering krijg. Voetbal len bij Katwijk? Ik durf er niet eens aan te denken. Oranje staat mij niet eens. Nee, ander onderwerp. Als Bon en Flaton de uitblin kers zijn, klopt er iets niet Bon: „Het lijkt een lullige op merking, maar ik denk wel dat er iets van waarheid in zit. Een mooie wedstrijd van een goed spelende ploeg wordt beslist door de spelverdeler, de vleu gelspits met een mooie actie of de topscorer. Ik ben een man dekker. Ik kan goed genoeg voetballen voor een aanvallen de actie, maar het is duidelijk dat dat niet mijn eerste taak is. Laat mij dan maar een van de uitblinkers of de verdedigende Naam: Mark Lantrok. Sport en club: boksen bij Boksvereniging Leiden en voetbal bij VCL. Geboren: 29 december 1976 te: Leiden. Woonplaats: Leiden. Opleiding: MTS energietech niek. Beroep: telecom-monteur. Ik leg bij bedrijven onder andere telefoonnetwerken aan. Lengte: 1.80 meter. Gewicht: 70 kilo. Gewichtsklasse: zwaarwelter- gewicht. Sterke punt: het counterbok- sen. Als mijn tegenstander aanvalt, dan kan ik door mijn reflexen goed verdedigen. Zwakke punt: het onder druk boksen. Je moet dan goed op je verdediging blijven letten en dat is nog niet optimaal. Maar dat is een kwestie van wedstrij dervaring. Trainers: mijn vader, Chris Lantrok, is altijd mijn hoofd trainer geweest. Daarnaast heb ik nog training van Erik Rade maker en Jan Visser gehad. Het is niet echt anders om training van je vader te hebben. Sport en privé houden we strikt ge scheiden. Hij is misschien nog wat blijer als ik win. Maar ja, als je vader leraar is, moet je ook gewoon naar school. Hoogtepunt: in 1994 ben ik Zuid-Hollands kampioen ge worden en was ik tweede van Nederland. Dieptepunt: vo rig jaar ben ik gestopt met bok sen. Ik kreeg een nieuwe baan, waardoor ik de training van de wedstrijdboksers moest mis sen. Gelukkig is er nu een tweede groep met oud-wed- strijdboksers die wat later traint. Blessures: zowel met boksen als met voetbal heb ik eigenlijk nooit ernstige blessures gehad. Zelfs mijn neusbotje heb ik nog. Pijngrens: je moet vanzelf sprekend een groot incasse ringsvermogen hebben. Je loopt natuurlijk wat klappen op. Maar op een gegeven mo ment voel je dat niet meer. Vervelendste tegenstanden net als bij het voetbal, zijn Haagse boksers over het alge meen wat vervelender. Het zijn meer straatvechters. Favoriete boksen Regilio Tuur is altijd een voorbeeld voor mij geweest. Vooral ook, omdat ik hem rede lijk ken. Mijn va der had dezelfde trainer als Tuur en zo ben ik hem te gengeko men. Ik ben ook een paar keer zijn bodyguard geweest. Lennox Lewis of Mike Tyson: Lewis heeft een goede techniek en is mooi om naar te kijken. Tyson is een goede bokser, maar heeft teveel foute dingen Hobby's: als het voetbalsei zoen is afgelopen, dan ga ik met mijn catamaran zeilen op zee. Krant/tijdschrift: Leidsch Dagblad en Het op Zondag. Eten: het liefst ga ik uit eten. Voor een wedstrijd moet ik wel altijd op mijn gewicht letten; een week lang geen marsen meer. Drinken: cassis. Hekel aan: straatvechters, van die machotypes. Die kom je trouwens nauwelijks meer te gen. Bij boksen moet je een uitstekende beheersing heb ben. Dat is ook erg nuttig bij het voetballen. Mooiste plekje in Leiden: de Burcht. Boksen of voetbal: op dit mo ment kies ik voor het boksen. Kampioen in eigen voetbal klasse: DWO wordt kampioen en wij tweede. VCL - Wassenaar: het wordt een makkie. Ik denk 4-0, zelfs zonder mij. Mark Lantrok - Meivin Rozen blad aanstaande zaterdag: de finale van het Nederlands kampioenschap. Het is een jongen met een harde stoot, maar ik heb een betere condi tie. Als ik de eerste ronde over leef, win ik. Bijgeloof: op de dag van de wedstrijd moet ik volledig re laxed zijn. Dan loop ik bok send door de kamer en con centreer me op de wedstrijd. Toekomst persoonlijk: ik wil in de A-klasse Nederlands kampioen worden. Bovenal heb ik er veel plezier in. Ik hoef niet zonodig prof worden. Als het niet met boksen lukt, wil ik zo hoog mogelijk gaan voetbal len. Verder wil ik een leuke baan, pc-netwerkbeheerder lijkt me erg leuk, en op mezelf gaan wonen. TEKST JEROEN BAL uitblinker zijn. Dan is er niets mis." Flaton: „Quick Boys heeft een ploeg met veel aanvallend ver mogen. Ook in de verdediging met Hans van der Plas en voor al Gert Aandewiel. Als ik de bes te man van de tegenstander op pak en Gert de ruimte geef om door te schuiven, is dat alleen maar goed." Bon en Flaton hebben te veel kwaliteit om 'alleen maar' te verdedigen Bon: „Dat geldt niet alleen voor spelers als wij. Iedere voet baller wil aanvallend meedoen, iedereen wil het balletje lekker aan de voet en af en toe een mooie pass geven. Dat geldt dus ook voor mij. Bovendien ben ik een mandekker die altijd wel een kans weggeeft. Om dat te compenseren moet ik dus wel in een wedstrijd voorin ook wat betekenen." Flaton: „Mee eens. Als ik al leen maar mijn mannetje heb uitgeschakeld, voelt het toch niet alsof ik een bijdrage aan de wedstrijd heb geleverd. Afgelo pen zaterdag speelde ik enkel en alleen om Arnold Reinders uit te schakelen. Dat moest in het belang van het team, maar zo wil ik niet vaker voetballen. De trainer vindt dat ik me meer moet bemoeien met het team en verbaal veel meer aanwezig moet zijn. Dat zit niet in mij, ik moet me fixeren op mijn tegen stander en heb geen tijd voor het coachen van mijn ploegge noten. Leiderschap, dat zit er niet in voor mij." Als Bon en Flaton elkaar te genkomen in het veld is het oorlog Bon: „Het zal inderdaad wel een paar keer gebeuren dat Raymond tegenover me staat. Waarschijnlijk is hij de directe tegenstander van Peter van Duyn en je kan van Peter niet verwachten dat hij meegaat als Raymond aanvalt. Als Flaton dan in mijn buurt komt, moet ik hem aanpakken. Dat we nu gezellig zitten te praten, maakt niets uit." Flaton: „Ik vind het ver schrikkelijk om te spelen tegen mensen die ik ken. Sterker nog, in het veld zeg ik geen woord. Als ik iemand aardig ga vinden, heb ik moeite om scherp tegen hem te zijn. Als ze tegen me praten zeg ik 'Hou je kop, slijpi- bal'. Dan zijn ze verder wel rus tig. Ik weet nog niet hoe dat met Vincent zal zijn." Doelpuntenmaker van de week: Doelp. Pntn. Martijrf Droog (Stompwijk'92) 03 ij Alex Barendse (RCL) 00 21 21.00 2) Martijn van de Bos (Altior) 02 16 16.00 3) Marcel de Bruin (Leiden) 00 14 14.00 Peter Wubben (Alph. Boys) 00 12 12.00 5) Loean Kameri (Alphia) 00 12 12.00 Sander de Wolf (ASC) 00 15 11.25 7) John Fakkel (LFC) 00 15 11.25 8j Michel Turk (Meerburg) 01 15 11.25 9) Mohamed Ben Said (SJC) 00 11 11.00 10) Erwin Oudshoom (Stompwijk) 00 14 10.50 Wout Bergers stelt voor de topscorer van de week een waardebon van vijftig gulden beschikbaar. De bon wordt naar de club gestuurd. De Topscorer van de maand ont vangt een bon van honderd vijftig gulden. Voor de drie voetballers die aan het einde van het seizoen het totaalklas sement aanvoeren, zijn aan trekkelijke prijzenpakketten beschikbaar gesteld. Wim van Duivenbode is dagelijks tussen 10.00 en 16.00 uur bereikbaar WOUT BERGERS LEIDEN NOOFIDWIJK VOORSCHOTEN voor vragen en opmerkingen over het topscorersklasse ment, tel. 071-5356461. Danny Minnema trainer FC Rijnland de vereniging. Van Kaam was eerder actief als trainer. Samen met Peter Slingerland bewerk stelligde hij twee jaar geleden met FC Rijnland promotie naar de vierde klasse. Wim van Harskamp treedt volgend seizoen in dienst bij Nieuwkoop. De Sassenheimer is nu trainer van Teylingen, daarvoor had hij Oegstgeest en Ter Leede onder zijn hoede. Ronald Langhout wordt de nieuwe trainer van Alphen. Hij is afkomstig van derdeklasser TAW. Langhout volgt Peter Kerkhof op die z'n geluk bij Rohda beproeft. Danny Minnema wordt het nieuwe seizoen de trainer van FC Rijnland. Minnema volgt Jan Zoetemelk op, die naar SV Voorschoten vertrekt. Minnema is een nieuwkomer in de trai nerswereld. Tot aan het einde van vorig seizoen genoot hij vooral bekendheid als speler van respectievelijk FC Rijnland, De Sleutels en Blauw Zwart. Dit jaar heeft hij de reserves van FC Rijnland onder zijn hoede. Minnema krijgt bij de vierde klasser assistentie van Ad van Kaam, eveneens oud-speler van ROTTERDAM GPD van den Berg. Ik ken hem nog van Feyenoord, waar hij jeugd trainer was. Het eerste gevoel was direct goed en dat is voor mij belangrijk." Zwart Wit'28 was niet de eni ge amateurvereniging die zich bij De Wolf meldde. „De andere club speelt op de zondag," ver klaart de speler. „De zondag is voor mij toch meer een dag voor het gezin geworden. Dat is het al sinds het moment dat ik in Engeland ging voetballen." Hoewel het niet is uitgesloten dat De Wolf morgen al in de uitwedstrijd tegen Schevenin- gen zijn debuut maakt, gaat zijn voorkeur uit naar 22 februari. „Ik heb toch een paar weken niet gespeeld. Ik ben ook nog een week ziek geweest. Het lijkt mij dus beter om even rustig aan te doen. Volgende week staat een oefenduel op het pro gramma. Dat is een mooie gele genheid om te beginnen." John de Wolf gaat toch weer voetballen. De 37-jarige Schie dammer maakt het seizoen af bij de Rotterdamse zaterdag hoofdklasser Zwart Wit'28. De voormalige verdediger van Sparta, FC Groningen, Feyen oord, Wolverhampton Wande rers en Helmond Sport, maakt op 22 februari in de thuiswed strijd tegen ARC zijn rentree. Vanaf het moment dat de verdediger en Helmond Sport besloten het contract te ontbin den, kwamen voorzitter Berger en De Wolf intensiever met el kaar in gesprek. „In eerste in stantie had ik helemaal geen zin meer om weer te gaan voet ballen," legt de verdediger uit. „Maar na achttien jaar zo maar stoppen is niet gemakkelijk. Ik heb dinsdag voor het eerst ge traind. Daarna heb ik een goed gesprek gehad met trainer Jack Holland heeft interim-bestuur Voetbalclub Holland heeft een interim-bestuur. De bestuursleden krijgen drie weken om met een plan van aanpak te komen om de schuldenlast van 275.000 gulden weg te werken. De club heeft in middels weer wel gas en licht, zodat er tenminste gevoetbald kan worden. De Utrechtse hoofdklasser heeft onder meer een schuld aan de fiscus, de KNVB en het energiebedrijf. Ook heeft trainer Harry van der Ham al twee maanden geen salaris ontvangen. Een van de nieuwe bestuursleden schat de overlevingskans voor Hol land op 51 procent. ajn van de Bos is dit jaar buitengewoon productief 9 van de Bos is bezig aan zijn 9te seizoen bij het Langeraarse '(.Hij is altijd aanvaller geweest, ;.|t seizoen is hij met zestien doel- |a[ in veertien duels buitengewoon ^iief. Hij staat daarmee tweede in Igldsch Dagblad topscorersklasse- ÉS ment. Waar komt die plotselinge scoringsdrift vandaan? „Ik ben altijd aanvaller ge- I weest. Vanaf mijn zevende. I Sinds ik in het eerste elftal I speel, al een jaar of negen, ben J ik meestal clubtopscorer. Ik meen een keer met twaalf goals, 1 een keer met veertien, een keer met tien, maar in het huidige f seizoen vliegen ze erin. Ik heb er geen verklaring voor. In de spits sta ik normaal gesproken samen met Sander van der Hoorn. We vormen al sinds de e-tjes een koppel en -we zijn ook al jaren echte maatjes. Hij is de laatste tijd alleen wat vaak gebles seerd. Misschien komt het daardoor dat ik wat vaker doelpunten maak. Nu ik in de krant telkens in het topscorersklasse ment zit, houd ik ook iedere week bij wat mijn concurrenten hebben gedaan. Ik ben er anders dan andere jaren meer nadrukkelijk mee bezig." Een veelscorende spits is goud waard. Al eens aan een ander cluppie gedacht? „Dan mag ik niet meer thuiskomen. Mijn vader is voorzitter van Altior en een echte clubman. En ik eigenlijk ook. Ik heb nooit de behoefte gehad om het eens elders te proberen. Zo lag mogelijk blijf ik in het eerste spelen en ook daar na blijf ik bij Altior betrokken." Begin jaren negentig haalde Altior de tweede klasse om vervolgens een vrije val te maken en binnen een paar sei zoenen af te dalen naar de afdeling Lei den. Zijn zulke enorme verschuivingen nog altijd mogelijk? „Vanuit die afdeling zijn we in drie jaar doorgestoten naar de derde klasse en daar spelen we nu alweer voor het vierde seizoen. Dat is denk ik voor een dorpscluppie als het onze het hoogst haalbare. Altior is op dat punt een stuk stabieler geworden. Binnen een paar jaar zie ik het ervan komen dat we een stapje terug moeten doen naar de vierde klasse. Ik hoop na tuurlijk dat ik het misheb. In de jeugd lopen wel een paar aardige voetballers' rond, maar ik twijfel og het er voldoende zijn." De afgelopen vier jaar was oud-ARC- speler Jan Wouters trainer. Hij vertrekt aan het einde van het seizoen, is dat een groot gemis? „Ja en nee. Tactisch is hij enorm goed. Dat komt natuurlijk omdat hij zelf hoog heeft gespeeld. Van hem heb ik het no dige nog bijgeleerd. Ik wil hem niet af vallen, maar als hij een teleurstellende mededeling moest doen, bijvoorbeeld dat iemand niet stond opgesteld, dan was hij niet op zijn best. Verder waren beide partijen het er over eens dat na vier jaar de wegen moesten scheiden." Komende zondag staat de uitwed strijd tegen de Haagse koploper VUC op het programma. Wat wordt het? „Een heel moeilijke pot. VUC is veruit de beste ploeg en wordt met vlag en wimpel kampioen. Als wij daar een punt kunnen wegslepen, is dat al een gewel dige prestatie. Voor ons is het seizoen eigenlijk al ge lopen. We kunnen niet meer omhoog, niet meer omlaag en een periodetitel zit er ook niet meer is. Toch gaan we iedere week weer de strijd aan. Dat is onze mentaliteit. VUC is beter, maar ze krij gen de punten zeker niet cadeau." Martijn van de Bos.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 25