Dudek houdt PSV tegen Van Lottum direct met de billen bloot est Jos Verstappen >or Arrows uitgesteld lltel voor vrouwen SRCA Sport Gemser stopt als bondscoach en begint instituut "KG 4 FEBRUARI 2000 23 ima niet naar WK afstanden "Vjkee Rintje Ritsma laat de wereldkampioenschappen af- ar, Jen in Nagano schieten. De Fries zet er na de wereldbeker- (e in Heerenveen een punt achter voor dit seizoen. „Na het illround rij ik nog de wereldbekers in Baselga en Heeren en dan is het over. Door mijn afmelding kunnen een paar 'rP ^ire jongens in Nagano aan de start komen." eert b( TO^enendaal blijft bij Rabo it Wereldkampioen veldrijden Richard Groenendaal c.en. Ibij de Rabobank-ploeg. Groenendaal verlengde gisteren .Contract bij de formatie tot 2002. Zijn oude verbintenis liep jdefcraf. epastj g'ufeon wint etappe 11 PrViAS jean-Patrick Nazon heeft gisteren de tweede etappe or" ^e Ster van Bessèges gewonnen. De Franse beroepsrenner y°orUna een rit over 138 kilometer met start en finish in Mira- n ™.eÜe Est Jaan Kirsipuu voor in de eindsprint. Kirsipuu be- 1 wel de leiderstrui. Ie brul ;e s jckeyers opnieuw langs Duitsland Het Nederlands mannenhockeyelftal heeft ook de vier- a Wedstrijd tijdens de oefentrip in Egypte winnend afgesloten, iwertfjand werd in Caïro voor de tweede keer op rij verslagen (2- verkc^k Oegstgeestenaar Taeke Taekema kwam in actie. rardjen en Heister toch in Top Twaalf ^rmeer De Europese Tafeltennis Unie (ETTU) heeft Trinko en Danny Heister alsnog uitgenodigd voor het Top f-toernooi, dat vandaag in de Italiaanse plaats Alassio be- oor de Nederlanders was plotseling plaats, nadat Euro- :ampioen Vladimir Samsonov uit Wit-Rusland en nummer Zoran Primorac uit Kroatië zich afmeldden. Keen en Hei- 'aren eerste en tweede reserve. Bij de mannen meldden dere bekende spelers zich af, zoals de Zweden Waldner, son en Karlsson, de Fransman Chila en de Tsjech Korbel. ^urokko uitgeschakeld Tmorfc. Jo Bonfrère en zijn Super Eagles hebben het idolate Ni- Idsejanse legioen gisteren aan zich verplicht door Marokko met 1 hetfe verslaan en zo als winnaar van groep D naar de kwartfi- idagj(tegen Senegal) van de Afrika Cup te gaan. De Marokkanen et hanen naar huis doordat Tunesië met 1-0 van Congo-Brazza- iarenlwon. Het puntenaantal en het doelsaldo van beide Noord- 'rotejaanse teams waren gelijk. Marokko scoorde in drie duels 0 hoer maar één keer, Tunesië maakte drie treffers, an JA ote 14 eist helft van interlandinkomsten ?spropHENEen groep van veertien Europese topclubs, de G-14 >f vielamd, wil van de nationale bonden aan wie zij internatio- is gomoet afstaan de helft van de inkomsten uit interlands krij- de b<;De clubs, waaronder Ajax en PSV, azen al langer op een ia epeding voor het vrijgeven van internationals. Nu liet een ten ïdvoerder van Bayern München voor het eerst weten aan 1 JAfe verdeelsleutel de clubs denken. Als een speler wordt afge- dath en een interland speelt, verdient de organiserende bond an lij een bepaald bedrag mee. De helft daarvan moet naar de onfhillende clubs gaan, zo meent de G-14v 'hrjltpost Rodman terug in NBA ingeks» Reboundkoning Dennis Rodman keert terug in de NBA. enfant terrible van het Amerikaans profbasketbal tekende renijet eind van het seizoen een contract bij Dallas Mavericks. LirsliéjEcentrieke Rodman speelde het laatst bij Los Angeles La- en if maar hij werd groot bij Detroit Pistons, San Antonio Spurs iet cooral Chicago Bulls. De veteraan (38 jaar) was vijf keer spe- geeran een kampioensteam van de NBA. Hij werd ook zeven :ers rebounder en twee keer verdediger van het jaar. t> teferstappen rijdt pas van- enijtop het circuit van Barcelo- ie tdn eerste rondjes in de A21 lientijn nieuwe team Arrows, ie gl--jarige coureur zou giste- n \«sten, maar de Formule-1- al ondervond de afgelopen veraft tegenslag. an ij andere Arrows-rijder Pe- ets E la Rosa strandde dinsdag aar in ronde met versnellings- toblemen. De Spanjaard woensdag vier ronden af. tor d'Rosa rijdt nog een dag om ölometers te maken. Daar- het de beurt aan Verstap- De Limburger maakt zich _lzorgen. „Het zijn kleine ITiemen die eenvoudig op te 1 n zijn." lajbws verricht eerst een weken testwerk en houdt daarna de teampresentatie. Verstappen, die vorige week voor twee jaar tekende bij de Britse renstal, rijdt het seizoen met nummer negentien. Het is volgens zijn manager Huub Rothengatter nog niet duidelijk wie eerste en tweede rijder wor den. Dat moeten Verstappen en De la Rosa zelf uitvechten. Autofabrikant Mercedes heeft zijn contract met Formule-1- renstal McLaren verlengd. De renstal onthulde in Zuid-Spanje de MP4/15, waarin Hakkinen zijn wereldtitel verdedigt. De Schot David Coulthard is we derom zijn teamgenoot. De Fransman Olivier Panis is test rijder. De MP4/15 heeft ten op zichte van de vorige auto betere aërodynamica en een sterkere en lichtere Mercedes-motor van 850 pk. Vouwen van het Alphense kril hebben in navolging van omieidse SportCity, die giste- thefe vlag in top hesen, en van ik d mannelijke clubgenoten örige week al zover waren, campioenschap in de lan- snkfce squashcompetitie ver- nogl. De Alphense formatie i dhog twee individuele pari bus nodig om de titel in de 'n, «divisie definitief te grij- ichfeij Victoria 2 in Rotterdam >okj niets aan het toeval over- e ven en met 4-1 gewonnen, lakfrnee tevens de automatt en promotie naar de eerste n'. je een feit werd. or SRCA waren er bij het Pejrdamse Victoria 2 volop Oejiende momenten. Andrea fes was in de openingspartij testand tegen de druk en jpf met 3-0. Angelique Ko- SI daarentegen kickte op de tiing en bracht met een zege het treffen weer in rodfaicht. Marjolein Vertogen via met v^erc'e dsft het verlossende tweede ent de titel en de promotie /o0|en. Sannie Bombeeck de met een 9-7 9-7 en overwinning voor de 4-1 s L%tand. De mannen van SR- leven in hun slotduel tegen 12 met 4-1 aan de goede kant van de score. Ferdi Cap- tein en Rolf Rademaker toon den met 3-0 hun kracht. Ron Prins kreeg met 9-5 in de vijfde game zijn revanche voor het verlies uit de eerste helft. Pa trick Cicuttini verloor met 7-9 en tweemaal 8-10. De mannen van SportCity, die op de voorlaatste speeldag reeds de titel veroverden, gin gen in hun laatste duel met liefst 5-0 ten onder tegen de nummer 2 van de ranglijst Jack Slagman uit Den Haag. Marcus van. Duijn bleef op nul staan, Gilles Hoek van Dijke, Wim Franken en Theo Genee won nen een enkele game. De reser ves bleven in de derby tegen Dekker Warmond daarentegen met 5-0 overeind en ontsnap pen daarmee waarschijnlijk aan degradatie. Frans Schijf en Le on van Baal gaven aan Bert van Suchtelen en Paul Rubingh geen game af. Rob Schouten en Bas Ehrig boekten tegen Hein Braaksma en Piet van Houten een 3-1 score. De mannen van Steijn Sports sloten de competitie af met een 1-4 nederlaag tegen kampioen Meersquash. Mark Huijer redde tegen de Hoofddorpers met 3-0 winst de eer. Tom Trowell hield met 2-3 de schade beperkt. Marco Wiesehahn en Arthur Smit waren kansloos. Nederlands Davis Cup-team put moed uit wedstrijdvolgorde Bondscoach Michiel Schapers maakte het niets uit, maar Sjeng Schalken en John van Lottum hadden het best denk bare scenario tegen Duitsland al bij het ontbijt uitgedokterd. Dat Van Lottum vandaag de ontmoeting in Leipzig begint met een partij tegen Tommy Haas is in Nederlands voor deel, oordeelde kopman Schal ken. „Het is misschien het eni ge moment waarop je hem kunt verrassen." De avond voor de loting, gis termiddag in Leipzig, lichtte Schapers Van Lottum over zijn keuze in. De bondscoach be noemde de wispelturige Eind- hovenaar achter Schalken tot tweede man voor de enkelspe len. De man in kwestie was daar gevoelsmatig na de afzeg ging van Krajicek al vanuit ge gaan. De loting bepaalde daarna de partijvolgorde. Haas-Van Lot tum is vanmiddag de ope ningswedstrijd, gevolgd door Schiittler-Schalken. Zondag ruilen de twee Nederlanders van opponent, hoewel Scha pers voor het eerst de mogelijk heid heeft om zonder opgaaf van reden één van de twee in te wisselen voor Paul Haarhuis of Jan Siemerink. Schapers: „Maar dat lijkt me niet waar schijnlijk, want in deze wed strijd heb ik geen troef achter de hand. Jan heeft namelijk zelf aangegeven dat hij liever geen single speelt." Siemerink dub belt morgen wel met Haarhuis tegen David Prinosil en Marc- Kevin Göllner. Alleen in die partij is Oranje volgens Scha pers favoriet. Met het inzetten van Van Lottum, die twee jaar terug als invaller voor Siemerink debu teerde met een nederlaag tegen Belg Filip Dewulf, neemt Scha pers een risico. De 23-jarige Brabander heeft de naam een heethoofd te zijn. En als hij op de baan uit zijn vel springt komt dat zijn spel zelden ten goede. Zelf zegt Van Lottum dat hem dat nog slechts spora disch overkomt en dan alleen op achterafbaantjes, waar hij zich makkelijk stoort aan on professionele omstandigheden. Het zal hem in Leipzig niet ge beuren, beloofde hij. „Dit is mijn grote kans." Schapers: „John moet nu maar eens begrijpen welke ver antwoordelijkheden er op hem rusten en zijn leiderskwalitei ten tonen. Ook op achteraf baantjes. Ik had gehoopt dat het bij hem sneller zou gaan, maar dat is niet zo. Hij weet dat hij zich moet verbeteren, wil hij bij de echte top komen." Dat Van Lottum direct met Haas wordt geconfronteerd, beschouwt Schalken als een voordeel. „John en ik staan al lebei in de plus tegen Haas (één keer gewonnen), en echte toppers laten zich niet gauw twee keer pakken. Maar van Haas wordt verwacht dat hij twee keer wint, dus ligt de druk bij hem. En in de eerste wed strijd is hij nog niet aan de om standigheden, het publiek, ge wend. Dan kun je hem mis schien nog verrassen. Na één potje weet hij ook wel hoe het er aan toegaat." SCOREBORD Henk Gemser in zijn functie als bondscoach, in een onderonsje met Annamarie Thomas. archieffoto anp Henk Gemser is definitief bezig aan zijn laatste maanden als bondscoach in dienst van de KNSB. De toekomst van de 59- jarige trainer uit Oudehaske ligt wat hem zelf betreft in het op zetten van een internationaal schaatsinstituut voor jonge schaatsers in Europa. De KNSB steunt het initiatief. Een spon sor is al gevonden. Toestem ming van de Internationale Schaats Unie (ISU) is voorals nog het enige struikelblok. Gemser maakt zich zorgen om het niveau van het schaat sen in Europese landen buiten Nederland. Hij vindt dat de kennis van Nederlandse trai ners structureel moet worden doorgegeven aan buitenlandse trainers van jonge schaatsers. Nu gebeurt dat alleen inciden teel. De faciliteiten in ijsstadion Thialf in Heerenveen dienen als basis, maar op termijn moet de opleiding plaatsvinden in het land waarin de schaatsers wo nen. Een bedrijf, waarvan Gemser de naam nog niet bekend wilde maken, heeft de toezegging ge daan garant te staan voor de fi nanciering van het project, dat enkele honderd duizenden gul dens moet kosten. Volgens Gemser moeten tenminste zes personen in vaste dienst bij het instituut worden betrokken. In genieursbureau Oranjewoud in Heerenveen heeft een afgerond ondernemingsplan ontwikkeld. „We zijn al ver, tot aan de ac commodatie toe. Zo lang het nodig is kunnen de schaatsers in een verbeterde jeugdherberg in de buurt van Heerenveen worden ondergebracht. Het moet een Europees steunpunt worden. De schaatsers moeten op hun eigen plek blijven, met sturing vanuit Nederland. Be schouw het als ontwikkelings werk", aldus Gemser. „Het is heel idealistisch om wereld kampioenschappen te organi seren in Warschau of Boeda pest, maar daar red je het inter nationale schaatsen op termijn niet mee. Het enige struikelblok is de Internationale Schaats Unie. De ISU heeft nog geen groen licht gegeven voor onbeperkte tijd. Eerdere plannen van Gemser strandden omdat de ISU wel subsidie wilde geven, maar al leen op korte termijn. „De ISU is een heel behoudende club, die bang is dat het belang van de Aziatische landen geschaad wordt als wij in Europa structu reel met zoiets beginnen", al dus Gemser. De buitenlandse schaatsjeugd, -junioren en se nioren-subtoppers hebben een impuls nodig, vindt Gemser. „Een internationaal schaatsin stituut kan veel betekenen voor het schaatsen in Europa. Zwe den is een uitgesproken voor beeld. Daar zijn geen toppers meer, maar nog steeds zijn er grote groepen die op de grote meren schaatsen. Om hen gaat het niet; zij zijn al met het schaatsvirus besmet. Zij zijn wel degenen die anderen in Zweden enthousiast moeten maken." Gemser werkte tussen 1988 en 1990, toen hij niet actief was als coach, al met 'drop-outs' uit de kernploeg. Hij stopte daar mee omdat het financieel niet meer op te brengen was, maar hield altijd in het achterhoofd ooit opnieuw zoiets te doen. Niet in dienst van de KNSB, want de bond moet volgens hem geen partij zijn. Gemsers functie binnen de KNSB is na dit seizoen voorbij. De bond betaalt hem tot de zo mer van 2001. Gemser keerde in 1995 terug als bondscoach en nam daarvoor eerst een jaar onbetaald verlof bij het CIOS in Heerenveen. Later (tot 2001) werd hij door zijn werkgever gedetacheerd. De KNSB beloofde Gemser bij zijn aantreden dat hij op ter mijn technisch directeur zou worden, maar gaf die functie aan Ab Krook. Tot zijn ergernis moest Gemser zijn laatste jaren bij de bond 'slijten' als kern- ploegcoach. Na de Olympische Spelen van Nagano (1998) gaf Gemser aan nog twee seizoe nen door te gaan. Hij houdt woord. Ids Postma, met wie Gemser een onverbrekelijke band lijkt te hebben, wordt volgend sei zoen vermoedelijk getraind door Gerard Kemkers. Gemser: „De kans is heel klein dat ik met Ids naar een andere ploeg ga en Ids heeft zelf ook niet de intentie om de bond te verla ten. De relatie die Ids en mij wordt toegedacht is niet zo ab soluut als men denkt. Ids zegt: wie ben ik om Henk te claimen. Dat respecteer ik in hem." Lucky 10 van donderdag 3 februari.- 4 - 6 - 9 - 11 - 12 - 13 - 17 - 22 - 25 - 26 - 31 - 32 -33 - 36 - 37 -41 - 51 - 70- 72-76. (onder voorbehoud) Toto 13: Eerste prijs: geen winnaar; twee de prijs: 3 winnaars, elk bruto f 1145,30; derde prijs: 12 winnaars, elk f 715.80. VOETBAL Eredivisie PSV - Feyenoord 0-1 (0-1). 23 Paauwe 0- 1. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschou wers: 28.500. Rode kaart 72. De Visser (Feyenoord, 2x geel). Gele kaart: Van Ni- stefrooy, Van Bommel (PSV), Paauwe, Bos- velt (Feyenoord). Stand aan kop PSV 19-41 Ajax 18-37 Heerenveen 19-38 Feyenoord 18-36 Vitesse 20-38 FC Twente 18-36 Kano. Afrika Cup, groep D: Nigeria Ma rokko 2-0 (1-0) 29. Finidi George 1-0, 81 Aghahowa 2-0. Tunesië - Congo-Braz- zaville 1-0(1-0). 17. Rahdi Jaidi 1-0. Eindstand: 1. Nigeria 3-7 (6-2), 2. Tune sië 3-4 (3-4), 3. Marokko 3-4 (1-2), 4. Congo-Brazzaville 3-1 (0-2). BASKETBAL New York. NBA: New York Knicks - Port land Trail Blazers 98-88, Dallas Mavericks - Charlotte Hornets 106-96, Houston Rockets - Philadelphia 76-ers 109-106, San Antonio Spurs - Toronto Raptors 112 95, Utah Jazz - Milwaukee Bucks 99-102 BIUARTEN Veghel. Driebanden, Masters. Groep A: Jaspers - De Kleine 3-1, Van de Ven - Koorevaar 3-2. Stand: 1. Jaspers 2-4, 2. Koorevaar 2-2 (5 sets gewonnen/moyenne 1,189), 3. Van de Ven 2-2 (3/1,354), 4. De Kleine 2-0. Groep B: Arnouts - Tijssens 3-2 Van Manen - Valentijn 3-2 Stand: 1. Van Manen 2-4, 2. Valentijn 2-2 (5), 3. Ar nouts 2-2 (3), 4 Tijssens 2-0 Groep C: Broeders - Habraken 3-2, De Bruijn - Van der Stappen 3-2 Stand: 1. De Brui|n 2-4, 2 Habraken 2-2 (5/1,366), 3 Broeders 2- 2 (5/1,357), 4. Van der Stappen 2-0. Groep D: Weijenburg - Martens 3-1, Breur - Burgman 3-1. Stand: 1 Weijenburg 2-4, 2. 8reur 2-2 (4/moyenne 1,380), 3. Burg man 2-2 (4/1,051), 4. Martens 2-0. GOLF Sydney, The Lakes. Greg Norman Interna tional, 2,5 miljoen gulden. Stand na eerste dag: 1 Lafeber (Ned), Emerson (Eng) 66 slagen, 3 Coltart (Sch), Senior (Aus) 67, 5. Hansen (Den), Golding (Eng). Zhang (Chn), Park (Eng), Tait (Aus) 67. Overigen- 24 Langer (Dui) 71. 43 Olazébal (Spa) 72, 76. Norman (Aus) 76. 135. Muntz (Ned) 78. HOCKEY Cairo. Mannen, vriendschappelijk. Duits land - Nederland 1-2 (1-1). 10. Van Wijk 0-1, 24. Wein 1-1, 67. De Nooijer 1-2. PAARDENSPORT Zürich. CSI Swiss Life Grand Prix, na bar rage: 1. Ehning(Dui) Pleasure 0-29,81, 2 Simon (Oos) E.T FRH 0-31.03, 3 Philip- paerts (Bel) Otterongo 0-31,22, 4. Mi chael Whitaker (GBr) Handel II 0-32,61, 5. Dubbeldam (Ned) De Siiem 0-33.35, 6 Billington (GBr) It's Otto 0-35,83 Spring concours op tijd: 1. Philippaerts/Nikias en Mcintosh (Bul) King 0-43,25, 3. Beat Mandli (Zwi) Dijane des Fontenis 0-43,52, 4 Gretzer (Zwe) High Stepper 0-44,01, 5. John Whitaker (GBr) Diamond Cliff 0- 44,63; 14. Dubbeldam/lnter Access 0- 48,45. TENNIS Tokio. Vrouwen. 2,25 miljoen gulden. Tweede ronde: Osterloh (VSt) Pierce (Fra/2) 6-7 6-4 6-4, Coetzer (ZAf/4) - Zver- eva (WRu) 7-6 6-1, Koernikova (Rus/5) Pratt (Aus) 6-2 1-6 6 1, Testud (Fra/6) Morariu (VSt) 6-1 4-6 6-1, Rubm (VSt/7) Stevenson (VSt) 6-4 6-1, Srebotnik (Slw) - Selyutina (Kaz) 7-5 2-6 6-3 Kwart finale: Srebotnik (Slv) - Osterloh (VSt) 7-6 6-1, Hingis (Zwi/1) - Koernikova (Rus/5) 6-0 6-2, Rubin (VSt/7) - Coetzer (ZAf/4) 6-4 6-4.. VOLLEYBAL Champions league, mannen, groep A: Poi tiers (Fra) - Numancia (Spa) 3-2 (17-25 23-25 25-23 25-21 15-12), Olympiakos Piraeus (Gri) - Varkaus (Fin) 3-6 (25-21 25-16 25-12) Stand: 1 Treviso 4-8 (12 1), 2. Olympiakos 4-8 (12-2), 3. Friedrich shafen 4-6 (9-5), 4. Dynamo 4-4 (9-6), 5 Numancia 4-2 (5-9), 6 Nëfels 4-2 (3-9), 7. Poitiers 4-2 (4-11), 8. Varkaus 4-0 (1 12). WIELRENNEN Ster van Bessèges, tweede etappe Miramas - Miramas: 1. Nazon (Fra) 138 km m 3.13.07, 2 Kirsipuu (Ets), 3 Cavagnis (Ita), 4. De Waele (Bel), 5. Van Hyfte (Bel), 6. Rous (Fra). 7. Planckaert (Bel), 8 Hi- nault (Fra), 9. Tsjmil (Bel), 10. Etxebarria (Ven) Algemeen klassement: 1 Kirsipuu 6 38.41, 2. Planckaert 0.09, 3. Van Hyfte 0.12, 4. Peers (Bel) 0.21, 5. Etxebarria 0.36, 6. Feys (Bel) 0.37, 7. Spruch (Pol), 8 Hinault 0.39, 9. Cavagnis, 10. Mattan (Bel) 0 40. ZAALVOETBAL Salo (Fin). Zaalvoetbal, WK-kwalificatie. Groep 5: Nederland - Joegoslavië 4-1 (0-0) Doelpunten Nederland: Langenhuijsen 2, Boumann, Lettinck Stand: 1 Nederland 3-9 (19-5), 2. Wit-Rusland 2-3 (7 6). 3 Joegoslavië 2-3 (4-5). 4 Israël 3-3 (7-16). 5 Finland 2-0 (4-9). Nederland groeps winnaar en geplaatst voor WK in Guatema la, later dit jaar Feyenoord één brok strijdlust Gelukkig is het nieuwe jaar voor PSV niet begonnen. In vier dagen tijd is de gedoodverfde kampioen tot twee keer toe afgeschminkt, en bovendien beide malen op ei gen terrein. Zaterdag in het bekertoernooi door Vitesse, gisteravond door Feyenoord. De regerend kampioen won de nationale topper in het uitverkochte Philips-sta- dion, met dezelfde uitslag (1-0) en op nagenoeg dezelfde wijze (een tikje tegen de verhouding in) waarop het in het voorjaar in de Kuip de Eindhovenaren verraste. EINDHOVEN GUSBERT SPIERENBURG De overwinning kwam Feyen oord gisteravond toe op grond van een winnende treffer van Paauwe en verder vanwege z'n onverzettelijke wil en strijdlust. De ploeg van trainer Beenhak ker wilde van geen opgeven we ten, ook niet toen De Visser uit het veld was gestuurd en de Eindhovense druk grote vor men aannam. In het heetst van de strijd, die allengs grimmiger werd, onder scheidde zich vooral de Poolse doelman van de Rotterdam mers, Dudek. Hij was het die z'n ploeggenoten bekwaam te hulp schoot op de momenten dat de beproeving te zwaar was. Dudek bracht een reeks fraaie reddingen op z'n naam bij in zetten van Bruggink, gister avond met voorsprong de ge vaarlijkste PSV-aanvaller. Dudek claimde tegen PSV met verve een rol die voor col lega Waterreus niet was wegge legd. De PSV-doelman maakte gisteravond één foutje, bij een vrije trap van Paauwe, en het was meteen een kostbare. Het was gisteravond voor het derde seizoen op rij dat PSV niet in staat was in eigen huis van Feyenoord te winnen. Vorig seizoen zegevierden de Rotter dammers in Eindhoven met 1-2 en in 1997/98 eindigde de top per nog onbeslist (3-3). In 1996/97 was er wel succes voor PSV. Het werd toen zelfs 7-2. Dat lijkt alweer lang geleden. Op de ranglijst heeft PSV fors moeten inleveren. Niet verge ten moet worden dat ook de voorlaatste wedstrijd voor de winterstop, tegen Heerenveen, door de koploper werd verlo ren. De Brabanders hebben in middels nog maar één verlies- punt minder dan Ajax, de aarts rivaal die volgende week don derdag naar Eindhoven komt. Feyenoord heeft nog slechts twee verliespunten meer dan de nummer één. In sportief op zicht boekten de Rotterdam mers in Eindhoven een cruciale triomf. Beenhakker: „Gezien de stand op de ranglijst moesten we vanavond overleven. Het was pompen of verzuipen. Ik ben me er diep van bewust dat Feyenoord vanavond met z'n spel niet de schoonheidsprijs heeft verdiend. Voor ons telde een ding, het resultaat". Beenhakker hoopte dat men hem deze strijdwijze niet kwa lijk zou nemen. „We hadden weinig keus". Hij gaf toe blij te zijn met de gelukkige treffer en met het optreden van z'n doel man. „We hebben vanavond weer een fantastische Dudek gezien". PSV lukte het in z'n derde achtereenvolgende wedstrijd niet een doelpunt te maken (Heerenveen: 0-1, Vitesse: 0-2, Feyenoord: 0-1). Machteloos en met ingehouden woede zag trainer Gerets het aan. „Het is ons dit seizoen niet gegund om van Feyenoord te winnen. Ook vanavond hadden we minimaal een gelijkspel verdiend. We hadden Feyenoord sportief moeten afmaken. We hebben dat helaas nagelaten". Doelman Jurek Dudek van Feyenoord staat klaar om een kopbal van PSV'er Wilfred Bouma af te weren. Gerets kon gisteren nog geen beroep doen op Ooijer en Addo en, in de eerste helft, ook nog niet op Nilis. De Belg, die zich op de training aan de knie had geblesseerd, was wel in zoverre hersteld dat hij op de reserve bank plaats kon plaatsnemen. Z'n gebruikelijke plaatsvervan ger, Bruggink, trok in de tweede helft de aandacht met twee fraaie vrije trappen. Nilis viel kort voor tijd in voor Van der Weerden. Aan Feyenoord-kant kende Beenhakker aanzienlijk grotere personele problemen. De trai ner miste Van Gastel en Van Wonderen wegens blessures en Gyan en Kalou in verband met de Afrika Cup. Kalou, op wie na de uitschakeling van Ivoorkust was gerekend, kon niet op tijd worden bevrijd uit het militaire kamp. De speciale missie van bestuurslid Baan bleek tever geefs. De absentielijst dwong Been hakker tot een aantal wijzigin gen in een ploeg die per sé moest en wilde winnen. Voor de vleugels werden Van Vossen (rechts) en Samardzic (links) opgeroepen. Bosvelt nam, als meest verdedigende midden velder, de positie van Van Gas tel waar en Paauwe verving Van Wonderen in het hart van de verdediging. Paauwe ging, aan de zijde van Konterman, sober en dege lijk te werk en bedwong Van Ni- stelrooy ogenschijnlijk zonder noemenswaardige moeite. Bo vendien vond hij in de 23e mi nuut de tijd en de gelegenheid voor zijn specialiteit, een vrije trap. Het schot was hard maar zeker niet onhoudbaar. Water reus tastte evenwel mis, 0-1. Het vroege doelpunt bracht Feyenoord tactisch meteen in een ideale positie. Steunend op z'n hechte verdediging ving de ploeg van Beenhakker geduldig en gedisciplineerd de Eindho vense aanvallen op, die mees tentijds voorspelbaar en door zichtig van opzet waren. Bo vendien konden de Brabantse foto anp raspaardjes geen tempo ont- wildcelen. Daarvoor was het op de speelhelft van de tegenstan der veel te druk. PSV vocht vooral tegen zich zelf. De ploeg streed met over gave, knokte hartstochtelijk voor elke meter, maar ontbeer de eenvoudig de grote vorm. Gerets: „Gelukkig hebben we alles nog in eigen hand". PSV: Waterreus, Van der Weerden (74. Nilis), Faber, Dirkx (49. Nikiforov) en i leintze; Rommedahl (61. Kolkka), Van Bommel, Vogel en Bouma; Bruggink en Van Nistelrooy. Feyenoord: Dudek; Van Gobbel, Kon terman, Paauwe en Rzasa; Bosvelt, To- masson (65, Van Wonderen) en De Vissen Van Vossen (76. De Ht\an), Cruz en Samardzic (65. Cairo).

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23