Ilk voel aan mezelf dat :r nog veel meer in zit' SPORT SPEL Sport 'IJsfraude' in Thialf tt (gDERDAG 3 FEBRUARI 2000 :inni Romme favoriet voor WK in Milwaukee Iary/milwaukee 'schwung' van Nagano'98 is terug. De houding van: t ben ik. Een jaar nadat Gianni Romme met volle jrtuiging zei: 'ik zal nooit kunnen winnen van Ids of Itje', is hij de grote favoriet voor het wereldkampioen- £ip allround schaatsen dat zaterdag begint. Om mee nogen doen moest hij bij de Worldcup in Calgary nbehoud tonen. Romme reed een wereldrecord. |jk, dat bedoel ik." Op de dinsdag na het NK zou hij op trainingskamp naar Cal gary, maar hij ging een week la ter. ,,Ik wilde eerst helemaal aangesterkt zijn. Je kunt niets forceren. Ik heb leren relative ren door mijn twee gouden olympische medailles en door dat vervelende seizoen vorig jaar. Seizoen verloren? So what! Als het vandaag niet komt, dan komt het morgen wel." Hij wist al langer wat tegen slag inhoudt en hoe er mee om te gaan. Als junior in de Zuid- Hollandse selectie kwam het succes hem niet aanwaaien. Hij was een laatbloeier, meer nog dan Rintje Ritsma. Drie jaar achter elkaar rekende Romme erop een uitnodiging voor de kernploeg te krijgen en telkens werd hij teleurgesteld. „Op het laatst dacht ik: zien ze me niet? Hoe zit dit nou, ver domme? Ben ik nou echt die ra re uit Brabant die ze niet in die groep moeten? Om er in te ko men moest er eerst eentje uit. Ik maakte me druk om types als Jeroen Straathof en Arjan Schreuder. Die teerden al drie jaar op één prestatie. Prutsers vond ik ze. Maar ik verdomde het om mezelf aan te bieden. Ik houd niet van slijmen." Tenslotte kreeg hij in 1995 een kans. Rintje Ritsma vertrok uit de kernploeg en nam coach Wopke de Vegt mee. Bart Veld kamp koos voor een Belgisch paspoort. Henk, Gemser, de nieuwe coach, zag een ruwe diamant in-Romme. Die twijfel de niettemin. „Ik mocht er im mers pas in nu die halve rot Belg opdonderde. Mijn ouders en vriendin hebben me moeten overhalen." Sindsdien ontwikkelde hij zich tot 'koning' van de lange dat je gedurende zestien ;n geveld wordt door een [ende virusziekte. Bij terug- ist raffel je in Calgary de 5 ïeter af in een wereldre- van 6,18,72. Vervolgens iper je dat je voortdurend ;leed in de bochten en ver dat je je ingehouden hebt, lat het niet verstandig was nu al weer „als een mon- in het rond te rijden". Je )t het per slot van rekening de kar te pakken gehad. Op aas,eede Kerstdag kreeg Gianni pme koorts. Vervolgens be- tcl het kwakkelen. „Een dag Rk, een dag trainen, weer een ziek, weer een dag trainen." zucht. De kritiek als zou hij Irroeg zijn begonnen irriteert h nog steeds. Ze kunnen lullen wat ze wil- L maar ik ben niet te snel het weer op gegaan. Kijk, ik voel- me telkens goed, maar tij- Is het trainen kwam dat vi- weer naar boven. Fietste ik l dagje, was ik meteen weer 1 de spuitpoep. Schaatste ik S rondje, lag ik weer met lïrts in bed. Er was niks aan Boen. Het moest er gewoon jst uit." 'jén dag voor het NK afstan- ||i, 6 januari, was het diepte- nt. „Ik had een tempotrai- _Jlg gedaan met Jakko (Jan icur èuwangh, red.) en Erben ennemars, red.) en 's nachts „i fd ik ziek. Kotsen en poepen lelijk, 's Morgens kreeg ik een [pil in m'n hol. Toen heeft ter (Mueller, red.) gezegd: [aar, het EK is over'. Ik was »4t teleurgesteld. Ik dacht niet t\s aan het EK. Daar was ik te ïkvoor." afstanden. Inmiddels kan Rom me ook allrounden. En nog is de rek er niet uit. Zijn coach Pe ter Mueller durfde het bij de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen (Inzeil, novem ber) al aan om hem te vergelij ken met Eric Heiden en Johann Olav Koss. Romme: „Dat vind ik een eer. Peter is een vakman en zegt zoiets niet zomaar, maar mijn gezonde Hollandse nuchterheid zegt wel: eerst maar eens zien." Nog niet zo lang geleden achtte hij Rintje Ritsma en Ids Postma onverslaanbaar op all round toernooien. In december klopte Romme de twee Friezen bij het Nederlands kampioen schap allround. Niet eens zo onlogisch eigenlijk, vindt hij. Postma en Ritsma hebben zich minder goed ontwikkeld dan hijzelf, vindt Romme. „Rintje is de laatste jaren niet opgeschoten met zijn lange af standen. Er zijn tijden geweest dat hij de 1500, 5000 en soms bijna de 10.000 meter won op een allround toernooi. Hij heeft nog steeds zo'n hoog niveau dat hij kan winnen, maar mis schien is hij stil blijven staan." „De ontwikkeling van Ids is eigenlijk hetzelfde. Bij het Euro pees kampioenschap reed hij 36,7 op de 500 meter. Ik kan me herinneren dat hij dat een paar jaar geleden in Heerenveen ook deed. Op gewone schaatsen. Kijk, dat bedoel ik. Ik reed toen een hoge 39-er. Ids heeft zich niet door ontwikkeld. Op klap schaatsen heeft hij dat niveau niet gehaald. Hij zou 35,7 moe ten rijden. Hij gaf me na het Europees kampioenschap ook gelijk. Hij weet het zelf ook wel. Het komt wel weer terug." Romme en Postma zijn vrien den, Romme en Ritsma tegen standers. „Met Ids praat ik veel over dingen. Ik ken hem van binnen en van buiten, omdat we met elkaar in de kernploeg hebben gezeten. We respecte ren elkaar, het klikt gewoon. Ids is zoals hij is, altijd oprecht. Hij drukt zichzelf niet in een rol, nooit." Met Ritsma is de verstand houding wat koeler, ook al spie gelt Romme zich graag aan het professionalisme van de Fries. Toen Romme in 1995 in de kernploeg kwam, was Ritsma net aan zijri commerciële avon tuur begonnen. „Hij zette zich meteen als een macho neer. Ik vond dat hij ons kleineerde. Dat heeft hem geen windeieren ge legd, maar af en toe was het voor ons niet leuk. Nu nog snap ik soms niet wat hij roept. Waar heb je het in godsnaam over, denk ik dan. Ik vind dat zo'n groot sportman dat niet nodig heeft." Dat soort ergernis spelen dit weekeinde geen rol van beteke nis, meent Romme. Hij is er óp gebrand om zich sportief op het hoogste niveau met zijn twee grootste concurrenten voor de wereldtitel - aangevuld met de Noorse outsider Eskil Ervik - te meten. Zijn favorietenrol brengt geen zware druk met zich mee, vindt de bijna 27-jarige Rom me. „Ik weet mijn hele carrière al dat ik qua vermogen een all- rounder kan zijn. Ik voel ook aan mezelf dat er nog meer in zit. Over een paar jaar kan ik misschien alles er uit halen." Dit seizoen boekte Romme grote progressie op de korte af standen. Met dank aan zijn nieuwe ploeggenoten in het team van Spaar Select, dat de complete Nederlandse sprint- top aantrok plus trainer Peter Mueller. „Ik miste altijd de durf om hard te gaan in de bochten en dat is nog steeds niet hon derd procent. Op de training kan ik Jan (Bos, red.) en Erben volgen op het rechte stuk, maar in de bochten rijden ze van me weg", aldus Romme. „Met Jakko kan ik het best trainen. Hij is ook lang en groot. Als ik achter hem rijd, zie ik wat ik moet doen. Hij gaat zitten en gaat rustig de bocht in. Hij zet wel af, maar pas hal verwege de bocht gaat de gas kraan open. Niks gehaast. Ik ging altijd veel te laat 'aan de blokken', te bang om op mijn plaat te gaan. Dat vind ik zo Gianni Romme: „Ik maakte me druk om types als Jeroen Straathof en Arjan Schreuder. Die teerden al drie jaar op één prestatie. Prutsers vond ik ze.foto anp mooi in deze ploeg; we leren van elkaar." Nieuwe ontwikkelingen op trainingsgebied volgt Romme ook met belangstelling. Hij was de eerste die met luchtweer- stand verminderende 'strips' op het schaatspak olympisch goud haalde. Bijna twee jaar later be twijfelt hij het effect van de strips. „Het is vooral een men tale kwestie, al was het toen wel een mooie stunt. Toen ik zon dag mijn wereldrecord schaats te, reed ik zonder strips. Maar Jakko reed ook een wereldre cord (1500 meter, red.) en hij heeft onderhand een pak vol strips. Als je er maar in gelooft, dan ga je er wel harder door." „Als blijkt dat de Noorse schaatsers een beter uithou dingsvermogen krijgen door in lage druk-cabines te gaan lig gen, dan zal ik dat niet zomaar wegwuiven. Je moet open staan voor nieuwe dingen, zolang je het voordeel maar uit je eigen lijf haalt. Ik ben fel tegen creati- negebruik, maar een zuurstof tent lijkt zo gek nog niet. Van hoogtestages word je immers ook niet slechter." heerenveen anp Om schaatstempel Thialf voor een financiële strop te behoeden heeft voorma lig ijsmeester Jan de Jong de piste in 1986 bewust zachter gemaakt dan goed was voor schaatsers. Op die manier voorkwam hij dat de recordregen in Hee renveen zou aanhouden. De Thialf-directie had voor elke verbetering van een mondiale toptijd een premie van 25.000 gulden in het vooruitzicht gesteld. Dat liep met zes wereldre cords op de eerste dag al aardig in de papieren. Zo zeer zelfs dat de organisa tie De Jong vroeg in te grij pen. De ijsmeester gaf ge hoor aan dat verzoek en zorgde ervoor dat zijn werkgevers de hand verder op de knip konden hou den. Deze en meer onthullin gen staan in het boek 'Sla gen op het ijs', met schaatsherinneringen van de afgelopen dertig jaar. Het boek wordt vandaag gepresenteerd en is een uitgave van verzekerings maatschappij Aegon, die de KNSB sinds 1983 spon sort. Een andere onthulling van De Jong is dat hij Hil- bert van der Duim in 1980 aan de wereldtitel allround heeft geholpen. De Ameri kaan Eric Heiden was dat jaar met vijfmaal Olym pisch goud de grote favo riet. „Toen ik de loting voor de afsluitende tien ki lometer zag, heb ik daar het dweilschema in het voordeel van Hilbert van der Duim op aangepast. Ik overlegde als ijsmeester wel met de scheidsrech ters, maar ze gingen vaak ook af op mijn adviezen." Eric Heiden reed die be wuste zondagmiddag op een wit uitgeslagen baan veel langzamer dan Van der Duim, die meteen na de dweilpauze het ijs op moest. Jan de Jong heeft nooit met de tweevoudig wereldkampioen gespro ken over deze 'ijsfraude'. f, regionale deelnemers aan het Top- cuit hebben bij de tweede voorronde hoorlijk gepresteerd met drie paren der de beste tien. Dat waren Bas de uijn (Katwijk) met Willem Godschalk de zesde plaats, Onno Eskes (Lei- ij met Ruud von Seida op de zeven en Ron Heisman en Friso Zwerver (Leiden) op de ide. Opmerkelijk waren de lage klasseringen van i Prooijen/De Wijs, Bertens/Nab en Vis/Zhao. Deze •pels van landskampioen Crash uit Leiden eindig- i als 35ste, 41ste en 45ste, nadat er 96 spellen waren ewerkt. )e Leidse bridgester Ingrid Kiljan is met Ria van den rk uit Haarlem op de zestiende plaats geëindigd in Damesparencompetitie Bondsklasse B. Het paar d voor het eerst op dit niveau mee en wist zich met ,e klassering te handhaven. nd Topcircuit na twee voorronden: 1. Van Dinteren/Henstra 284 pnt, 2. 'issen/Ramer 256 pnt, 3. Maas/Ramondt 254 pnt, 4. Drijver/Markovic pnt. 5. Laan/Stomphorst 230 pnt, 6. Jansma/Verhees 219 pnt, 10. •Won Seida 190.5 pnt, 14. Bartens/Nab 148 pnt, 17. nsman/Zwerver 142 pnt, 22. De Bruijn/Gosschalk 125 pnt, 28. Van oijen/De Wijs 94.5 pnt, 33. Piket/Versluis 82 pnt, 36. smskerk/Sprinkhuizen 74 pnt. ZZrWlNG SPORTAGENDA Onder redactie van Micehel van Gent BETAALD VOETBAL trboon Versservice/GW Distelvelt eft in de nationale vijfmans league danks goed werpen weinig punten haald. De Leidse hoofdklasser begon :t een 2-1 overwinning op Pim's •wling, maar verloor daarna van •rchland (1-2) en Vechtsebanen (0-3). Cornet kwam in vier van de zes games boven de eehonderd uit. De Leidse bowlingkampioen had een idtotaal van 1209 punten. Dave Wouters en Marius n Kalkeren gooiden 1182 en 1159 met als uitschieters 6 en 190. Paula van Hemert, de Leidse bowlingkam- aene, passeerde eenmaal de tweehonderd grens met 4. Dat was voor Dennis Knijff (187) en Jacques Petit 73) niet weggelegd. Kitty van der Meer heeft in de eèrste klasse van de itionale league voor een topprestatie gezorgd. De iwlingkampioene van Alphen haalde in Hoofddorp in 290 game. Zij begon met een spare (alle tien pins twee beurten) en gooide vervolgens elf strikes op rij. t levert haar een oorkonde van de Nederlandse )wling Bond op. Van der Meer is het derde lid van de Alphen die deze onderscheiding yerovert, want ans Huiberts (299 pins) en Barend de Roos (279) gin- 'n haar voor. and nationale vijfmans league hoofdklasse 2: 1. Rabo Volendam 12-24, Hawkey Rijswijk 12-22.5, 3. Laurens 12-22, 4 Pim's Bowling 12-21, Borchland 12-19.5. 6. Verboon Versservice/GW Distelvelt (Leiden) 12- 7. Pro Shop 12-11, 8. Utrechtsebanen 12-10 uart >ortrust/Van Diemen mag haar aspi- tties op een topklassering wel verge- n. De kaderspelers uit Sassenheim in- tsseerden bij WBD 1 een 6-0 neder- ag en zakten terug naar de zevende laats. Ben Duivenvoorden en Mark akker werden in vier en zeven beurten an de kant gezet met moyennes van 20 i 7.70. Ronald Filippo hield het elf beurten vol, maar wam niet verder dan 58 caramboles. De driebariders van MSG (Oegstgeest) wonnen de itwedstrijd tegen Fat Kee met overmacht: 8-0. Dat lijkt wel uit de winstcijfers van Jan van Loon (30-18), Ben Scheffer (30-13), Rinus Schoonderwoerd den Be- zemer (25-15) en Joke Martijn (25-16). Hun plaatsge noten van Transport Van der Luijt hadden echter niets in te brengen tegen Koffiehuis 't Daklicht, want zij ver loren met 0-8. Wim van der Pouwkraan is voor de derde keer kampi oen libre klein hoofdklasse van district Veen- en Rijn streek geworden. De speler van De Sport stond in het eigen speellokaal in Weteringbrug slechts één punt af en had met 1260 ook de veruit meeste caramboles. Wim Besselse maakte de beste serie met 89, maar ein digde desondanks voorlaatste. Nico de Vreede werd winnaar in de eerste klasse van deze spelsoort. De li- brist van Rijnegom zegevierde in de finale over Arno Hiemstra door een slotserie van 56 punten. Zijn tegen stander verloor op deze wijze voor de tweede keer op rij de finale en daarmee ook de titel. Eerder had De Vreede al eens 88 punten op rij gemaakt en deze reeks werd door niemand ook maar benaderd. Ben Doornekamp mag zich kampioen noemen van het district Bollenstreek in het bandstoten vierde klas se. De speler van- De Kleine Engel pakte in zijn thuis- honk aan de Heereweg te Lisse de titel in de finale te gen Frans Warmerdam. Zij maakten er een bloedstol lende partij van, die werkelijk op de laatste bal werd beslist: 39-40. Op 12-14 maart mag hij naar de geweste lijke finales in Julianadorp. Eindstand districtsfinale Veen- en Rijnstreek, libre klein hoofdklasse: 1. Wim van der Pouwkraan (Sport) 7-13, 2. Gerard Mounts (Jacobswoude) 7- 11, 3. Kees de Bruyn (Fort) 7-8, 4. Rien Koetsier (Jacobsv/oude) 7-7, 5. Tom de Jong (Plas) 7-6, 6. Mikel Wedema (Jacobswoude) 7-6, 7. Wim Bes selse (Merel) 7-4, 8. Jan Gompelman (Band) 7-1. Eindstand libre klein le klasse: 1. Nico de Vreede (Rijnegom) 7-12, 2. Arno Hiemstra (Inn 't Lely Veldt) 7-10, 3. Remco Mulder (Inn 't Lely Veldt) 7-10, 4. Ron van Haaste ren (RBV) 7-8, 5. Rien van Tol (Sport) 7-8, 6. Mikel Wedema (Jacobswou de) 7-4, 7. Tom de Jong (Plas) 7-2, 8. Jan van der Panne (Sport) 7-2 Eindstand districtsfinale Bollenstreek bandstoten 4e klasse: 1Ben Door nekamp (Kleine Engel) 7-11, 2. Cris de Vos (Vuurschip) 7-9, 3. Frans War merdam (Taveerne) 7-8, 4. Ruud Warmerdam (Klipper) 7-7, 5. Ted Algera (Concordia) 7-6, 6. Hub van Paridon (Sassenheim) 7-6, 7. Jaap van Graven (Klipper) 7-6, 8. Anton van Beek (Soldaatje) 7-3. District Veen en Rijnstreek, driebanden groot, klasse A: Sport 2 - Taveerne 12 5-2, Sport 3 - Monopole 5-2, Fort 5 - RBV 10 5-2. Stand: 1. Taveerne 12 17-78, 2. Fort 5 18-73, 3. Monopole 17-68, 4. BV Sport 16-64, 5. Sport 3 18-62, 6. RBV 4 17-59, 7. Sport 2 18-57, 8. Fort 11 10-50, 9. RBV 10 16-49, 10. Taveerne 6 17-36, 11. Sport 9 16-34. Uitslagen driebanden klein, klasse B 1: RBV 6 - R.a.veen 11 3-4, Roac 8 - Scheepje 7-0, R.a.veen 3 - Alpha Bar 2-5, Schelp 18 - Roac 17 5-2, Fort 4 - Fort 13 4-3, Fort 5 - R a.veen 12 5-2, Schelp 7 - Jacobswoude 2-5, R.a- veen 2 - RBV 15 2-5 Stand aan kop: 1. Roac 8 18-88, 2. RBV 15 18-79, 3. Alpha Bar 18-73, 4. R.a.veen 11 18-68. 5. Jacobswoude 18-67, 6. R a- .veen 2 17-65, 7. Schelp 18 18-64, 8. Fort 5 18-64. Libre klein, klasse C 1: Sport 15 - RBV 6 0-7, Plas 17 - Plas 4 0-7, Ja cobswoude 12 - Jacobswoude 9 5-2, Jacobswoude 19 - Scheepje 0-7, RBV 16 - Sport 5 5-2, Aalsmeer - Rijnegom 5-2, Fort - Inn 't Lely Veldt 8 3-4, Inn 't Lely Veldt 18 - R a veen 7-0, Plas 14 - Band 3-4, Schelp - Merel 2-5. Stand aan kop: 1. Plas 4 19-86, 2. R.a.veen 19-85, 3. Scheepje 19-84, 4 RBV 16 19-79, 5. Jacobswoude 12 19-76, 6 Inn 't Lely Veldt 18 19-76, 7. Schelp 19-74, 8. Sport 15 19-69. Programma: 11-13 februari nationale finale libre klein 3e klasse bij Sport (Oegstgeest). Bar 't Veen heeft in de Superleague een 8-2 overwinning behaald op DCK Eind hoven. De koploper uit Roelofarends- veen heeft met dit resultaat als eerste honderd legs gewonnen. Brandewijn United noteerde dezelfde winstcijfers tegen The Specials uit Groningen, waarmee de formatie uit Leiden in één klap twee plaat sen steeg op de ranglijst. In het bekertoernooi van het district Bollenstreek Rijnland heeft Countdown voor een verrassing ge zorgd. De nummer vijf van de eerste divisie B zette Botte Speer, de hekkensluiter van de eredivisie, met 6-3 aan de kant. J.J. en de K., Raspoetin en De Eersteling werden eveneens uitgeschakeld, maar dat gebeurde tenminste door clubs die ook in de hoogste afdeling uitkomen. Ook Cleaners en Gouwe dreigden hetzelfde lot als Botte Speer te ondergaan, maar zij wisten hun tegenstanders uit de eerste divisie nog net te bedwin gen (5-4). Uitslagen Superleague: Vrijbuiter - Koppelpoort 6-4, Bar 't Veen - DCK Eindhoven 8-2, Brandewijn United - Specials 7-3, Entertainer - DT Venlo 5-5, Computer Kings - Witte Olifant wordt 8/2 gespeeld. Stand: 1. Bar 't Veen (Roelofarendsveen) 14-37, 2, Witte Olifant 12-27, 3. DVW Game Masters 13-23, 4. DT Venlo 14-22, 5. Entertainer 13-19, 8. Brandewijn United 14-15. Uitslagen eredivisionisten in de derde bekerronde Rijnland/Bollenstreek: Stalgasten - J.J. en de K. 9-0, Cleaners - Brandewijntje 2 5-4, Gouwe - Jumbo Darts 5-4, 70, Countdown - Botte Speer 6-3, Bullshit - Raspoetin 7- 2, Black Adders - Red Arrows 6-3, Jostibende - Tarsal Koos Minck 1-8, Vierkant Dames - Eersteling 6-3, Brandewijn United - Buijtenbeentje 7-2. In de tweede divisie heeft The Pocket de derby tegen Dijkjes F&M Cue Power moeiteloos gewonnen. De Katwijkers stuurden hun opponenten met een 8-1 nederlaag naar Leiden terug. Zij blijven derhalve in de race voor een plaats in de play-offs. Ook met de tweede Leidse vertegenwoordiger in deze poule ging het mis. The Church Snorkels was kansloos tegen Dijkjes Outsiders (1-8) en blijft derhalve laatste. Tweede divisie West 2: 1. Rumor's 12-93, 2, Dijkjes Outsiders 11-71, 3 Samen Sterk 11-59, 4. The Pocket (Katwijk) 11-59, 5. Hague Five Jeugd 10-57, 9. Dijkjes F&M Cue Power (Leiden) 12-40, 12. The Church Snor kels (Leiden) 12-24. Slechts twee regioploegen konden doordringen tot de vijfde ronde van het nationale bekertoernooi. Dat waren Jumbo 1 en 5 uit Warmond. Het eerste team zegevierde met 6-3 bij HOB Oss, dat in de competitie twee klassen lager speelt. Michel van Hecke, Daan Hoek stra en Paul Swanenburg pakten elk twee frames. De laatstgenoemde stelde achteraf: „Het zwaarste van de ze overwinning was de reis". Het vijfde team had meer tegenstand in de streekderby tegen Hogewoerd. De Leidenaars kwamen via Kees Essaadi, Parkas Kalicha- ran en André Vuyk op 3-0, maar Martin Zevenhuizen (2) en Janusz Dobosz maakten gelijk. In de beslissende partij toonde Huib Kuilboer zich de betere over Es saadi: 5-4. Snookerij 1 en 7 werden uitgeschakeld door Bennie Holtkamp en Westend uit dë eredivisie. Het eerste was kansloos met 1 -8, waarbij Edwin van Orssa- gen de eer redde. Michel Noorduin (2), Stijn Minneboo en Aad Wijsman hielden de strijd voor het zevende langer vol, 4-5 verlies. In de competitie won Snookerij 7 het inhaalduel te gen Millers 2. Jeffrey Laterveer, Stijn Minneboo (3) en Michel Noorduin (2) zorgden voor een 8-1 overwin ning, die hen op de derde plaats bracht. Thomas Lay is winnaar geworden van het dertiende toernooi om het kampioenschap van Warmond. Hij zegevierde in de finale over Nico Seisveld: 2-0. Martin Zevenhuizen, Ronald Blok en Huib Kuilboer, de top drie in het klassement, werden allen in de eerste ronde uitgeschakeld. Lea Lindhout won de verliezersronde. Stand kampioenschap van Warmond: 1 Martin Zevenhoven 114 pnt, 2. Ronald Blok 106 pnt. 3. Ron Hoenson 87 pnt. 4. Huib Kuilboer 83 pnt, 5. Maarten Tuk 81 pnt. Eerste divisié Noord West: 1. Matchroom 11-76, 2. Snooker Academy 3 11-54, 3. Snookerij 7 (Leiden) 12-54, 4 No Mercy 11-53, 5. Alkmaar 4 11-53. Eerste divisie Midden Nederland: 1. Snookerij 1 10-62, 2. Eagles 12-62, 3. Snookerij 0 11-59, 4 Hippo's Dream Team 10-58, 5. Brand 12-53, 10. Jumbo 5 (Warmond) 9-41, Eerste divisie Zuid Holland: 1. Spijkenisse 1 11-69, 2. Snookercafé 3 11- 61, 3 Spijkenisse 3 12-60, 4. Capelle 11-57, 5. Pijnacker 11-51, 8. Jum bo 1 10-44 Programma: 6 februari nationaal veteranentoernooi bij De Snookeri|, Lei den, 12.00 uur; 7 februari veertiende toernooi om het kampioenschap van Warmond bij Jumbo; 27 februari zevende toernooi om de Rijnlandbokaal bij The Pocket, Katwijk EREDIVISIE Vanavond: PSV-Feyenoord Vrijdag: FC Utrecht-MW Zaterdag: Sparta-Vitesse, NEC-De Graafschap, Heerenveen-AZ, Willem ll-FC Twente Zondag: FC Den Bosch-PSV, Ajax-Cambuur, RKC-Fortuna S, Feyenoord-Roda JC EERSTE DIVISIE Zaterdag: Haarlem-Helmond Sport, Go Ahead-Eindhoven, Hera- cles-Veendam, Dordrecht' 90-T0P, Emmen-FC Zwolle, FC Volen- .dam-Excelsior, FC Groningen-RBC Zondag: NAC-ADO Den Haag Maandag: Telstar-VVV AMATEURVOETBAL Zaterdag HOOFDKLASSE A (14.30): Excelsior M.-ARC (15.00), Ter Lee- de-SHO, Barendrecht-Noordwijk, Quick Boys-Katwijk (15 00), Rijnsburgse Boys-FC Lisse. Stri|en-Capelle, Scheveningen-Zwart Wit '28 (15 00) TWEEDE KLASSE C (14.30): PEC Den Haag-Honselersdiik, Fo rum Sport-Monster, Voorschoten '97-BMT, Leiden-KRV (14.00) Floreant-Lugdunum, JAC-Vitesse Delft DERDE KLASSE A (14.30): DSO-Aalsmeer, UVS-Oegstgeest, TA- VV-SEV, Duinoord-Kagia, RCL-Valken '68, Alphia-Hazerswoud- VIERDE KLASSE A (14.30): Koudekerk-SVOW, MVKV-LFC, BSC '68—Sleutels, Woubrugge-Semper Altius, RVC/Rijswijk—LSVV '70, Abbenes-Moerkapelle VIJFDE KLASSE A (14.30): Foreholte-GOL Sport, Wassenaar-V- CL, Zwammerdam-GWS, SJC-DWO (15.00), Roodenburg-VVSB RESERVE HOOFDKLASSE A (11.00): ARC 2-Scheveningen 2 (12.00), Excelsior M 2-Ri|nsburgse Boys 2 (12.00), Barendrecht 2-Ter Leede 2, Katwijk 2-FC Lisse 2, RWH 2-Noordwijk 2. Spij kenisse 2-Quick Boys 2(11 30) HOOFDKLASSE A (14.00): Holland-Nieuwenhoorn (14.30), Hol- landia-FC Hilversum, ADO '20-Argon (14.30), UVS-Tonegido, Quick H-Sporting Flevoland. Soest-Elinkwijk. SC Feyenoord-AFC '34 EERSTE KLASSE B (14.00): WV0-DHC (14.30), Wilhelmus-Leonidas, HMSH-Westlandia, Neptunus-VVSB, SW/SMC-WSC, Nijenrodes-ADO Den Haag TWEEDE KLASSE C (14.00): WM-RVC/Rijswijk, DoCoS-Blauw Zwart, VELO-Verburch, Kranenburg-Lugdunum, VCS-DW0, Al- phense Boys-RKAW DERDE KLASSE A (14.00): DSO-Foreholte, SJC-Kickers '69, HBS-Voorschoten '97, Nieuwkoop-Alkmania, Bernardus-Kon HVV, VUC-Altior VIERDE KLASSE A (14.00)c Meerburg-Teylingen, DOSR-Flore- ant, FC Lisse-Warmunda, Roodenburg-UDO, Nicolaas Boys-RO- AC'79, MM0-NSV '46 VIERDE KLASSE B (14.00): Vredenburch-Haagse Hout, Wippol- der-Delfia, UDWS-LFC, Delft-FC Rijnland (14.30), FC Zoeter- meer-Forum Sport, VCL-Full Speed VIERDE KLASSE D (14.00):Panrratius-Hillegom. DIO-DSOV, Zandvoort-Van Nispen, TYBB-BSM, Geel Wit '20-DSS, Concor dia H-United/DAVO VIJFDE KLASSE A (14.00): Archipel Ornas-Alphen, ASC-Graaf Willem 2/VAC (14.30), VNA-Real Zoetermeer, Stompwijk '92-SJZ, Taurus-GOL Sport RESERVE HOOFDKLASSE A (10.30): WSB 2-SC Feyenoord 2. Tonegido 2-SVV/SMC 2, Westlandia 2-Quick H 2, Wilhelmus 2-DHC 2, Olympia 2-UVS 2 (10.00), Nieuwenhoorn 2-ADO Den Haag 2 JEUGDVOETBAL EERSTE DIVISIE (14.30): FC Lisse-Feyenoord, MW-Quick Boys TWEEDE DIVISIE (14.30): Katwijk-RBC DERDE DIVISIE B: Grav. SV-Voorschoten (14.15), D0SR -DHC (15.00), Noordwijk -Excelsior M (14.30). F: Zeeburgia-ARC (14.30). Elinkwi|k-Alphense Boys 12.30) B-junioren TWEEDE DIVISIE A: FC Lisse-DTS 35 (13.00). B: Quick Boys Spartaan 20 (14 00). RKC -UVS (14 30) VROUWENVOETBAL Leiden: Toernooi Veglo (za-zo 9 00) BASKETBAL PROMOTIEDIVISIE: MSV - ASVU (zo. 16.00), Blitz - Early Bird (zo 14 30) EERSTE DIVISIE B: Attacus - BS Leiden (za. 20.15) JUNIOREN, Kampioenspoule: Shooters - Blitz (za. 16.00) Vrouwen EREDIVISIE: Den Helder - Grasshoppers (za, 21.00), Lieshout Prisma College, Landslake Lions - Hoofddorp, Jolly Jumpers - BV Leiderdorp (za. 20.00), Celeritudo - Filtech Five, Hoofddorp - Jolly Jumpers (ma BV Leiderdorp - Celeritudo (di. 20.00), Filtech Fi ve - Lieshout (di.), Prisma College - Binnenland (wo.), Grasshop pers - Landslake Lions (do. 20.30) EERSTE DIVISIE A: BV Lisse - Shooters (di. 20.30) JUNIOREN. POULE B: Bmneland - BV Leiderdorp (za 15 15) HANDBAL EERSTE DIVISIE: Quintus-Saturnus (zo. 13.40) DERDE DIVISIE: Hermes-Rijnstreek (zo. 15.20), Saturnus 2-Wal- burg'75 (zo. 12.50) Vrouwen EERSTE DIVISIE: Foreholte-UDSV (zo. 13.10) DERDE DIVISIE: Oase-De Treffers (zo. 13.00), Vires et Celerilas- Stompwijk/Fairplay (zo. 13.40) KORFBAL EERSTE KLASSE F: De Danaïden - Avanti (za. 21.50, Vijf Meihal) BEKER: The Bassets - Dukes (14.30) i: Word Cup shorttrack (vr-za-zo) SCHAKEN MEESTERKLASSE: LSG-Panfox, ESGOO-LSG (za-zo. 12.00 De Telegraaf Amsterdam) EERSTE KLASSE A: Oegstgeest' 80-Time Out (12.00) TWEEDE KLASSE B: LDG Unhoorn (13 00) DERDE KLASSE C. Amstelveen 3-ASC (13.00). D: Amstelveen 4- Voorschoten (13.00), LSG 5-Bloemendaal (12.00), Zwarte Pion- Nieuwendam (13.00). E: DD 2-Philidor (13 00), LSG 3-WSC (12.00), Leiderdorp-Promotie 2 (13.00). F: LSG 4-Krimpen (12.00) TAFELTENNIS VOLLEYBAL DERDE DIVISIE: Irene-Novo (15.30), Leython-VOC (14.00), RVV- BMS/DOS (14 30) PROMOTIEKLASSE: VVO/Aspasia-Zovoc (vr. 21,00), Donar-Gemi- ni-Kang (15.30) EERSTE KLASSE: RVV 2-N0V0 2 (vr. 21.30), Punch-Leython 2 (vr 19 15), Donar2 -Liusna (17.30) Vrouwen TWEEDE DIVISIE: Gemini/K - Voko (15.30) DERDE DIVISIE: RVV-BMS/DOS 1 7.00) PROMOTIEKLASSE: NOVO-Jupiter (vr. 21.00), Utrecht 4-Leython (18.00) EERSTE KLASSE: Punch-Leython 3 (vr. 20 00). Mov'over-Ley- thon 2 (vr. 21.00) Zaterdag HOOFDKLASSE: Braakhuizen-Ter Leede (14.30) EERSTE KLASSE A: Zwart Wit '28-Ter Leede 2 (12.00) B: Rijs- oord-UVS (14.30) TWEEDE KLASSE: RCL-Sliedrecht (13.00) DERDE KLASSE: Excelsior P.-FCLisse (11 00), Oegstgeest-DSVP (14.00), Quick Boys-Spijkenisse (12.00), KRV-Berkel (14.15) Zondag TWEEDE KLASSE: SJC-RVC '33 (11.00), Alkmania-Nieuwkoop (12.00) DERDE KLASSE: RKAVV-UD0 (14.00), DUN0-SJC 2 (14.00) ATLETIEK WATERPOLO HOOFDKLASSE: AZPC-AZC (19 00). Polar Bears-De Robben, LZ 1886-ZPB (20.00), AZC-Polar Bears (zo 20.15) EERSTE KLASSE: Vivax-Alliance (21.30), BZPC-Zijl/LGB TWEEDE KLASSE -■ Wivk m; DERDE KLASSE: Alkemade-Watervlol 18.00), Tritton Putten-Kou- Vrouwen TWEEDE KLASSE: Alkemade-Wilskracht 17.00), BZPC-Zijl/LGB WIELRENNEN Leiden: Bosloop De Bult 15-10-5-1 km (11.00) CYCLOCROSS: Piinacker(RaboCup, za. 11.00)

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23