Ajax toont tekenen van herstel Sport iae Vitesse: niet sprankelend maar effectief leidse korfballers houden schade beperkt SportCity viert promotie -Markant wedstrijdleider die rust en gezag uitstraalde in de koers DERDAG 3 FEBRUARI 2000 Jiapers verzwijgt tweede enkelspeler l» Michiel Schapers wil zijn tweede enkelspeler voor de itrijd in het Daviscuptoeernooi tegen Duitsland nog niet jeven. De bondscoach maakte gisteren in Leipzig bekend jeng Schalken in het enkelspel zal aantreden. Paul Haar- en Ian Siemerink (die mag rekenen op een wild card voor aernooi in Rotterdam) vormen het dubbel. „Ik wil ik nog beklag om de arm houden. Ik wil deze dag nog aankijken of ie- DZetjpn fit is", lichtte Schapers toe. De verwachting is dat John ®flca8%X)ttum morgen tegen de Duitsers zijn opwachting zal ma- ^Jn de voorbereiding trainde hij voortdurend met Schalken, ^^^enk dat ik een goede kans heb", zei de Eindhovenaar. Jroptreden Ottey en Boebka icia Merlene Ottey en Sergej Boebka hebben gisteravond ns een indoorgala in Valencia respectievelijk de 60 meter en polsstokhoogspringer! gewonnen. Ottey had een tijd nodig p,14 seconden, Boebka sprong over 5,60 meter. Het optre- 'van de Jamaicaanse en de Oekraïner was opvallend. Ottey j sinds augustus vorig jaar in het middelpunt van een do- -jzaak, maar is niet geschorst omdat de nationale federatie r vrijsprak. Ze trok zich afgelopen weekeinde terug voor Istrijden in Karlsruhe nadat de Duitse atletiekbond druk op r had uitgeoefend. Boebka deed voor het eerst in een jaar en maanden mee aan een wedstrijd. De zesvoudige wereld- Ipioen was al die tijd uitgeschakeld wegens een hielblessure. [vil zijn loopbaan afsluiten in Sydney. voorzitter Feyenoord overleden fERDAMGuus Couwenberg, ex-voorzitter van voetbalclub enoord, is in de nacht van dinsdag op woensdag in zijn jnplaats Rotterdam overleden. Hij werd 84 jaar. Couwen- g werd in 1931 lid van Feyenoord. Hij voetbalde, werd daar- uniorenleider, voorzitter juniorencommissie, kascommis- id, penningmeester en voorzitter. Couwenberg was ook ac- binnen de honkbalafdeling. Hij was lid van verdienste. alou vast in kazerne rERDAM/ABiDJANFeyenoord-speler Bonaventure Kalou dt met het nationale voetbalteam van Ivoorkust vastgehou- i in een militair kamp in eigen land, na de uitschakeling in Vfrika Cup. Feyenoord weet niet wanneer de aanvaller terug- rt. De Rotterdamse club heeft de wereldvoetbalbond FIFA brief gestuurd, omdat Ivoorkust Kalou officieel binnen 48 dient vrij te geven. Kalou zou terugvliegen naar Nederland vandaag de topper PSV - Feyenoord te spelen, maar kan t weg. Luc Nilis is vanavond wel van de partij. De Belg had blessure aan de knie, maar hij doorstond gisteren een laat- test goed. ;ge Kirsipuu in Ster van Bessège frGNE» Jaan Kirsipuu heeft gisteren de eerste etappe van de r van Bessèges gewonnen. De snelle Est won in de sprint van Belgen Jo Planckaert en Paul van Hyfte. Dit drietal had vier en voorsprong op een andere Belg, Chris Peers. hampions League-winst Dynatno (.doorn De volleyballers van Piet Zoomers/Dynamo heb- ji hun tweede zege in de Champions League binnen. De ïg van coach Appie Krijnsen won voor eigen publiek in Apel- rn in iets meer dan een uur met 3-0 van de Zwitserse kam- in Konkordia Nafels. Door dit resultaat behoudt Dynamo Is op een plek in de topvier. De beste twee van de poule gaan ar de eindstrijd (Final Four), maar de nummers drie en vier ringen rechtstreekse toelating af voor het Grand-Champions- rnooi dat volgend seizoen in de plaats komt van de Cham- ns League. De volleybalsters van Arke/Pollux zijn er in de de ronde van de Champions League niet in geslaagd voor i succesje te zorgen. De ploeg uit Oldenzaal had tegen Olym- Praag weinig in te brengen. De Tsjechische kampioen zege- :de met 3-0. De setstanden waren 25-22 25-19 25-17. arnhem anp Vitesse slaagde er gisteren niet in een spetterend vervolg te geven aan de be kerwinst bij PSV. De zege op De Graafschap (3-1) was verdiend, maar meer een gevolg van Doetinchemse onmacht dan Arnhemse klasse. Ronald Koeman heeft zijn tweede competitieoverwinning als coach van Vitesse op zak. Dat gebeurde, net als een week eerder tegen FC Den Bosch, zonder sprankelend voetbal. Net als zaterdag in het bekerduel met PSV opende Jochemsen de score. De rech termiddenvelder kopte een minuut voor tijd raak uit een vrije trap van La- ros. De Graafschap bleef ook na rust voornamelijk achteruit lopen. Aange moedigd door Koeman, voortdurend wijzend, voerde Vitesse de druk enigs- zins op. Het leverde al snel succes op. Van Hooijdonk zag Laros de diepte zoeken. De pass was op maat, de be heersing en afronding door Laros knap: 2-0. De Congolees Tumba deed in de 70ste minuut wat terug en met Groz- dic en Diarra voor de doelpuntenma kers Laros en Jochemsen bleef het spel van Vitesse onsamenhangend. De wissels loonden desondanks. In de 85ste minuut scoorde Diarra, de aan gever was Grozdic. Cambuur - NEC Cambuur kwam tegen NEC niet ver der dan een troosteloze 0-0. Trainer Kruys heeft de taak om Cambuur in de eredivisie te houden. En dat is ge zien het vertoonde spel tegen NEC een loodzware klus. De ploeg mist kwaliteit en moet dat gemis met werk lust compenseren. NEC-spits De Gier zorgde aan de andere kant nog drie keer voor gevaar, maar goals bleven uit. RKC - Willem II Coach Co Adriaanse is met Willem II in Waalwijk schaakmat gezet. In de eerste wedstrijd na de winterstop ver loren de Tilburgers met 1-0 van 'buur man' RKC. Elke steekbal achter de de fensie was levensgevaarlijk. Zo viel het enige doelpunt: De Graef speelde Pe- trov vrij, die vervolgens de bal ver keerd raakte en toch scoorde. Daarmee kwam de zege terecht bij het team dat daar qua veldspel en aantal kansen het minste recht op had. Maar ook zonder de in de winter stop verhuurde topscorer Hoogen- dorp blijven de Waalwi'jkers gewoon winnen. Een totaal van 32 punten na 19 wedstrijden: ongekend voor RKC. FC Twente - AZ Pas voor de tweede keer dit seizoen heeft AZ een uitwedstrijd verloren. Het gebeurde bij een andere subtop per, FC Twente: 4-1. AZ begon goed. Ricksen kreeg na twintig minuten de bal wat gelukkig mee. Alleen voor doelman Boschker maakte hij geen fout, 0-1. Twentes aanvaller Booth raakte bij een botsing dusdanig ge blesseerd aan het hoofd dat hij met een naar het ziekenhuis werd ver voerd. Bij de tegenstander keeg Wijker een 'tik' tegen de knie en moest even eens per direct van het veld. Bij de thuisclub liep het daarna be ter. Geheel vrijstaand schoof Grujic vlak voor rust de bal in de 'verre hoek' langs Moens. Het overwicht van FC Twente hield aan, ook na de hervat ting. Dat leidde na zeventig minuten, eveneens uit een spelhervatting (hoekschop), tot de tweede Enschede- se treffer. De Belg Peiremans scoorde, 2-1. Tien minuten voor het einde viel de definitieve beslising. De Witte kop te vallend in, na een voorzet van Ter Avest. Topschutter Vennegoor of Hes- selink maakte er in de slotfase nog 4-1 Heerenveen in magere topper niet verder dan 1-1 Grootse aanvallende da den werden er dit seizoen verwacht van Brian Laud- rup en Nikos Machlas. Zul ke gerenommeerde spitsen in de aanval van het op eerherstel beluste Ajax, dat beloofde wat. Gisteravond, in het uitduel bij Heeren veen, zagen ze zich beiden ver op de eigen helft ge noodzaakt tot een verdedi gende sliding. Ongewone beelden om te onderstre pen dat er niets meer ge woon is bij Ajax, dat Fries land opgelucht met een 1- 1 gelijkspel kon verlaten. heerenveen gpd Er werd in het Abe Lenstra-sta dion bepaald niet geboden wat van de nummers twee en drie in een hoogste profvoetbalklas se mocht worden verwacht. Het papieren topduel had een rom melig karakter. Pas in de twee de helft zorgde geestdrift van beide zijden voor het nodige vermaak. Ajax sloot zijn zesde achtereenvolgende officiële wedstrijd zonder overwinning af. Het deerde trainer Jan Wou ters niet. „Over de strijd die ge leverd is, het spel en de organi satie ben ik redelijk tevreden", sprak hij. Dat was begrijpelijk gezien het programma van zijn ploeg in deze tijden van angst en beven. Maar Ajax toonde gisteren enig herstel na de be kernederlaag van vorige week bij Roda JC. Nu mogen de Am sterdammers zondag in de Are na tegen Cambuur hopen op de eerste overwinning sinds 28 no vember vorig jaar. Toch drongen ook gister avond Ajax-supporters verbaal aan op het vertrek van Wouters. De kortstondige spreekkoren werden op een vreemd mo ment ingezet: juist nadat spits Machlas Ajax kort voor rust op gelijke hoogte met Heerenveen had gebracht (1-1). Wouters wilde er, ook daarom, niet seri eus op ingaan. Hij kreeg steun van zijn immer vriendelijke col lega Foppe de Haan. „Meteen de tong eraf knippen", zei de Heerenveen-coach met een glimlach. Wouters kan zich voorlopig vastklampen aan de marginale vooruitgang die in zijn nieuwe systeem met twee spitsen werd geboekt. Zijn ploeg beleefde gisteren een voor de Amster dammers inmiddels ongekende ervaring. Vooral in de laatste minuten kreeg Ajax mogelijkhe den op een overwinning, maar teleurgesteldtoonde Wouters zich niet. Reëel hield hij het er op dat daarmee de verhoudin gen geweld zouden zijn aange daan. De nieuwe rolvërdeling van Wouters zorgde er wel voor dat Ajax mank liep. Niet toevallig werd de enige Ajax-treffer, van Machlas, voorbereid op de lin kerkant. Daar riep Jesper Gronkjaer, vaak te rap voor Ronnie Venema, in de eerste helft nog herinneringen op aan het karakteristieke vleugelspel van Ajax. Enkele minuten voor de pauze vond de Deen na één van zijn rushes het hoofd van de merkwaardig vrijgelaten Machlas, die zijn negende com petitietreffer inknikte (1-1). Dergelijke aanvoer hoefde de Griekse spits niet te verwachten van de andere vleugel, waar Knopper zijn rol als een mid denvelder vervulde. Symbolisch was vooraf trouwens al in beeld gebracht dat Ajax geen eigen gezicht meer heeft. De Amster dammers verschenen aan de aftrap met zwarte broeken on der hun traditionele roodwitte shirts. Ajax' donkerblauwe uit- tenue onderscheidde zich naar de zin van arbiter Bossen te weinig van de blauwwitte tri cots van Heerenveen. Na een energieke opening van Heerenveen ontstond op de kale Friese vlakte een verve lend evenwicht, dat zeven mi nuten voor de onderbreking onverwacht (en naar later bleek kortstondig) werd verstoord. Anthony Lurling lepelde de bal in het doel na een actie in het volle doelgebied van Valery Popovich, één van de betere spelers in de magere wedstrijd (1-0). In de tweede helft vonkte het aanvankelijk opnieuw in de doelmond voor Grim. Vierklau en Nieuwenburg stortten zich met overgave voor de voeten van de kansrijke Katwijker Ta- lan, en zelfs Laudrup en Machlas werden door zoveel toewijding aangestoken. Op de bank hervond Wouters weer iets van strijdbaarheid. Dani ac teerde, met een gele kaart als straf, in de slotfase dat hij in het strafschopgebied door Venema omver zou zijn getrokken. „Waarom hij dat deed, is mij ook een raadsel. Daarover heb ik 'm al onderhouden", sprak Wouters met de verbetenheid waarmee hij zijn moeilijke strijd zal voortzetten. michel van gent Je speelt niet elke dag tegen de wereldkampioen. De Leidse selectie ging dan ook graag voor de ontmoeting met Oran je op de foto. Eenmaal in de wedstrijd was er geen sprake van respect of terughoudend heid, zodat Leiden een alles zins dragelijke 19-27 nederlaag leed tegen de beste korfbal- ploeg. De Leidse Korfbalfederatie had voor de zeventiende ont moeting met Leiden gekozen voor vakken van hoofdklasser Sporting Trigon en overgang- klassers TOP en De Meervo- gels. Dat bleek een goede greep, want de. spelers van de laatste twee clubs brachten met hun onbevangenheid veel elan in het Leidse spel. Het was niet vreemd dat zij zestien van de negentien doelpunten voor hun rekening namen. Volgens Ruud van der Horst, coach van Leiden, had dit veel te maken met de instelling van de natio nale selectie. „De spelers van Nederland kennen de spelers van Trigon uit de hoofdklasse en zij weten wat zij van hen kunnen verwachten. Dat geldt niet voor de spelers van TOP en De Meervogels, daar gaan zij toch anders op in", stelde hij achteraf vast. De coach van Leiden zag met genoegen aan dat zijn gelegenheidsteam het verschil lange tijd beperkt kon houden tot zes punten. Pas in het slotkwartier liep het ver schil flink op, omdat Neder land meer ruimte kreeg om aan te leggen en dat ook zuiver deed: 19-27. Roelof Taal (4), Je roen van der Wolf (3), Ilse Gor- zeman, Petra van Niekerk, Tim van der Horst en Stanley Lardé (2) waren topscorers bij Lei den. De Leidse jeugdploeg was een 'samenraapsel' van vijf re gioclubs en dat deed zich gel den tegen het juniorenteam van Nederland. Zij bleef twin tig minuten zonder score en zag in deze fase de achterstand van 6-7 tot 6-14 oplopen, waarna het nog 15-25 werd. Bij de nationale jeugd speelden Mirjam de Kleijn, Bregtje van Drongelen (TOP) en Maarten van Vliet (Sporting Trigon) mee, maar alleen de eerste twee starten zondag in de basis in de interland tegen België. leiden Feest aan de Antony Fokkerweg. Leiden heeft er sinds gisteravond weer een team bij dat op het hoogste landelijke niveau uitkomt. De squash- vrouwen van SportCity wonnen afgetekend met 5- 0 van Delft en zijn daardoor onbereikbaar gewor den voor de concurrentie in de eerste divisie. De promotie werd behaald door Babette Hoogen- doom, Denise Sommers, Lien Eeghem en Ingrid Meulenbelt. Natasja Bovee is de vijfde speelster van het team. Lang zal Leiden waarschijnlijk niet van topsquash kunnen genieten want het kampi oensteam verhuist wellicht naar Leiderdorp waar SportCity in het voormalige Tenn-Bowl een twee de vestiging heeft geopend, ioto taco van der eb Wim Jeremiasse 1939-2000 et de dood van Wim Jere- —•Jiasse, die gisteren omkwam Jj een ongeluk met zijn auto de Oostenrijkse Weissensee, «gleen markant figuur verdwe- ""rln uit de wielersport. De eeuw gaf jarenlang op zijn ei- en, bevlogen wijze leiding aan p belangrijkste wielerwedstrij- pn van de wereld. Hij werd tstig jaar. firn Jeremiasse, geboren op 29 pvember 1939 in Ellewouts- Tfjk, was een instituut in de in ternationale wielerwereld. Na- H pt hij in 1972 - als tweede Ne derlander na Wim Roozenburg .feijn licentie als internationaal irylid had gehaald, was hij bij- a dertig jaar lang actief als fedstrijdleider en jurylid bij al le grote wielerevenementen. Al in 1973, een jaar na zijn de buut, leidde hij het wereldkam pioenschap in Spanje in goede banen. Daarna volgden optre dens als wedstrijdleider in de Tour de France, de Ronden van Italië en Spanje, de Olympische Spelen, de Vredeskoers en ver schillende wereldbekerwed strijden. Daarnaast fungeerde hij als rapporteur in een groot aantal zesdaagsen en veldrit- ten. Op de vraag waarom hij zo n veelgevraagd man was in het profpeloton, antwoordde hij ooit: „Je moet natuurlijk over de reglementenkennis beschik ken. Maar verder moetje ook in de smaak vallen. Dat heeft met uitstraling, met overwicht te maken." Jeremiasse straalde rust en ge zag uit in de koers. In paniek raakte hij nooit. „Ik werk het best onder stress, dan neem ik bijna altijd goeie beslissingen. Ik zie collega's soms in de eer ste kilometers van een koers driftig op een fluit blazen. Dan denk ik: als dat maar goed komt. Zo'n man heeft in de laatste kilometers een pistool nodig." Internationale bekendheid ver wierf Jeremiasse vorig jaar, toen hij klassementsleider Marco Pantani op de voorlaat ste dag uit de Ronde van Italië verwijderde. Bij een medische controle constateerde Jere miasse dat het hematocrietge- halte van Pantani's bloed bo ven de toegestane norm lag. „Ik kan er nog altijd niet over uit dat ik uitgerekend Pantani een startverbod heb moeten 2n", reageerde hij vlak na de uitsluiting van de Itali aan. „Het is de meest ingrij pende beslissing die ik in mijn lange carrière als jurylid heb moeten nemen." Wim Jeremiasse, die sinds 1977 in het Brabantse Schijndel woonde, fungeerde het afgelo pen weekeinde in Sint Mi chielsgestel nog als medisch controleur bij het wereldkam pioenschap veldrijden. Giste ren, ten tijde van zijn fatale on geval, was hij wedstrijdleider bij de schaatstoertocht op de Oostenrijkse Weissensee. Die zelfde functie zou hij zaterdag vervullen tijdens de alternatie ve Elfstedentocht. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Ten, trekking van.woensdag 2 febru ari: 6 - 11 - 12-13- 15 - 16-21 -22- 26 - 36 - 37 - 41 - 46 - 49 - 60 - 61 - 68 - 73 - 75 - 80. (onder voorbehoud). Belgische lotto: 7 - 18 - 19 - 25 - 30 - 33. Reservegetal: 8. Joker: 1174209. (onder voorbehoud). Duitse midweeklotto: Trekking A: 7 - 8 - 13-14-15-28. Reservegetal: 45. Trek king B: 4 -12- 13-24-26-36. Reserve getal. 44. Supergetallen: 9 en 0. Spel 77. 9 7 4 8 3 3 4. Super 6:203478. (onder voorbehoud). VOETBAL Eredivisie Heerenveen - Ajax 1-1 (1-1). 38. Lurling 1-0.42. Machlas 1-1. Cambuur L- NEC 0-0 Vitesse - De Graafschap 3-1 (1-0). 44. Jo chemsen 1-0, 56. Laros 2-0, 70. Tumba 2-1,82. Diarra 3-1. FC Twente - AZ 4-1 (1-1). 20. Ricksen 0- 1. 44. Grujic 1-1, 70. Peiremans 2-1, 80. De Witte 3-1, 89 Vennegoor of Hesselink 4-1. RKC Waalwijk - Willem II 1-0 (1-0). 25. Petrov 1-0. Stand: PSV 18-41 Willem II 18-30 Heerenveen 19-38 FC Utrecht 18-22 Vitesse 20-38 Sparta 18-19 Ajax 18-37 Graafschap 20-17 FC Twente 18-36 NEC 18-16 Feyenoord 17-33 MW 19-13 AZ 19-32 Fortuna 18-11 RKC 19-32 Cambuur 18-10 RodaJC 18-30 Den Bosch 19-10 Eerste divisie: RBC - Go Ahead eagles 1-1 België, beker, achtste finale: Eendracht Aalst - Germinal Beerschot 4-1 Frankrijk. Marseille - Rennes 1-1, Nantes - Metz 1-3, Strasbourg - Lyon 4-2, Le Havre - Bastia 2-2, Sedan - Montpellier 2-1, Nancy - Troyes 1-2, Saint Etienne - Lens 0-2. Monaco Auxerre Paris SG Stand aan kop; 24-52 Lyon 24-42 Sedan 24-41 Marseille 24-39 24-35 24-32 Engeland: Sheffield Wednesday - Man- chesterUnited 0-1League cup, halve fina le: Leicester City - Aston Villa 1 -0. Schotland: Dundee United - Glagow Ran gers 0-4. Afrika Cup. Groep B. Accra: Gabon - D.R. Congo 0-0. Kumasi. Zuid-Afrika - Algerije 1-1 (1-0). 2. Bartlett 1-0, 52. Moussouni 1-1. Eindstand: 1 Zuid-Afrika 3-7,2. Al gerije 3-5, 3.D.R. congo 3-2, 4. Gabon 3- 1. Zuid-Afrika en Algerije naar kwartfina- Erfurt. Indoorwedstrijden. Vrouwen, 60 n 2. Jongmans (Ned) 2.00,6. 3000 m: 1. Malot (Ken) 8.52,07. 60 m horden: 1. Carson (VSt) 7,84. Ver: 1. Drechsler (Dui) 6,55. Mannen, 60 m: 1. Saddler (VSt) 6,52, 2. Mayola (Cub) 6,52. 400 m: 1. Clarke (Jam) 46,82. 3000 m- 1 Sjaboenin (Rus) 7.48,91, 2. Koskei (Ken) 7.51,65, 5. Schutgens 7.58,32. 60 m horden: 1. Dees (VSt) 7,42, 2. Hernandez (Cub) 7,45 Ver: 1. Pedroso (Cub) 8,27, 2. Krause (Dui) 8,07. Polshoog: 1. Brits (ZAf) 5,65, 2. Lo- binger (Dui) 5,65 Kogel: 1 Buder (Dui) 20,71. Valencia. Indoorwedstrijden. Vrouwen, 60 m: 1. Ottey (Jam) 7,15. 400 m: 1. Ogun- koya (Nig) 52,73. Hoog: 1Witteeven (Arg) 1,92. Ver: 1 Montalvo (Spa) 6,78. Man nen, 60 m: 1. Venancio (Spa) 6,72, 2. Bailey (Can) 6,75 200 m: 1 Mayoral (Spa) 21,16. 60 m horden: 1. Garcia (Cub) 7,62. Polshoog: 1 Boebka (Oek) 5,60. BASKETBAL NBA. Boston Celtics - Miami Heat 103-105, Washington Wizards - Minnesota Timber- wolves 103-93, Detroit Pistons - Sacra mento Kings 110-113, New Jersey Nets - Atlanta Hawks 89-97, Denver Nuggets - Milwaukee Bucks 135-112, Phoenix Suns - LA Clippers 114-68, Seattle SuperSonics - Chicago Bulls 81-88, Golden State War riors - Vancouver Grizzlies 101-95. BILJARTEN 1. Burgman - Martens 3-1 Kaapstad. Oefeninterland, vrouwen. Zuid- Afrika - Nederland 2-2 (1-2). 13 Petri 0- 1, 20. Thate 0-2 (sc), 30. Dare 1-2, 53. Coetzee 2-2. KORFBAL Stella Jongmans tweede in Erfurt Stella Jongmans boekt pér wed strijd progressie. Woensdag avond werd de Nootdorpse at lete tijdens een indoorgala in Erfurt tweede op de 800 meter. Door het uitvallen van de elek tronische tijdwaarneming moest worden overgeschakeld op handtijden, waardoor Jong mans 2.00,6 achter haar naam kreeg. In haar eerste optreden deze winter liet Jongmans vorige maand in Sindelfingen 2.01,39 afdrukken, afgelopen weekein de kwam ze in Karlsruhe tot 2.01,05. Haar persoonlijke record in de zaal staat op 2.00,67, het Ne derlands record is nog met 2.00,36 in handen van Ellen van Langen, tegenwoordig manager van Jongmans. Oefenwedstrijd: Leiden - Nederland 19-27 (7-12) Doelpunten Leiden: Roelof Taal (4), Jeroen van der Wolf (3), Ilse Gorze- man, Petra van Niekerk, Tim van der Horst, Stanley Lardé (2), Marion Broekhuizen, Chantal van Duijn, Sander de Haas en Ar jan Theil. Doelpunten Nederland: Tim Ab- benhuis (7), Dennis Voshart (5), Kees Slin gerland (4), Riko Kruit (3), Jiska Brandt, Mandy Loorij, Jan Niebeek (2), Danielle Rieten Leon Simons Leiden jeugd - Nederlands juniorenteam 15-25 (6-11). TENNIS Tokio. Vrouwen, 2,25 miljoen gulden. Tweede ronde: Osterloh (VSt) - Pierce (Fra/2) 6-7 6-4 6-4, Testud (Fra/6) - Mora- riu(VSt) 6-1 4-6 6-1. WIELRENNEN Ster van Bessèges, eerste etappe La Ciotat - Aubagne: 1 Kirsipuu (Est) 145,3 in 3.23.52 (42,763 km/uur), 2. Planckaert (Bel). 3. Van Hyfte (Bel). 4, Peers (Bel) 0.04, 5. Etxebarria (Ven) 0.18. 6. Feys (Bel) 0.19, 7. Mattan (Bel) 0.25, 8 Lam bo (Fra). 9 Perraudeau (Fra). 10. Moreau (Fra). ZWEMMEN Sheffield. Wereldbeker kortebaan, tweede dag. Mannen, 50 vrij: 1. Jiang Chengji (Chn) 21,97, 2. Busquets (PR.) 22,37, 3 Lange (Aus) 22,47 200 vrij: 1. Thorpe (Aus) 1.44,82, 2. Carvin (VSt) 1.46.01, 3 Meadows (GBr) 1 47,66 1500 vrij: 1 Painter (VSt) 14 57.20. 2 Schmitt (Fra) 14 57.38, 3 Mmotti (Ita) 14 59.94 100 school: 1 Parkin (ZAf) 1.01,48. 2 Bouli- anne (Can). Mew (GBr) 1 02,04. 100 vlin der: 1 Hickman (GBr) 51,68, 2. Keiler (Dui) 53,42, 3 Alves (Bra) 53,86. 50 rug: 1. Krayzelburg (VSt) 24,39, 2. Watson (Aus) 25,08, 3. Philipps (VSt) 25,13 200 rug: 1. Krayzelburg 1.53,96, 2. Hooper (VSt) 1.57,18, 3. Zheiïg Shibmg (Chn) 1.58,25. 200 wissel: 1. Parkin 1.57,87, 2. Hickman 1 58,12, 3. Keller 1.59,37.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21