Alfons Groenendijk begint ander leven Vitesse heeft miljoenenschuld Sport Sandra van der Sloot stapt in nieuwe auto en" UYS niet tin beroep tegen straf OI A-jeugd Roda JC noch MVV blij met gelijkspel Hockeyers verslaan Duitsland IENSDAG 2 FEBRUARI 2000 walificatietoernooi sterk bezet iterdamHet kwalificatietoernooi voor het 27ste World Ten- Tournament is sterker bezet dan ooit. Acht van de dertien slers die hebben ingeschreven, staan bij de top honderd van ibod(Wereldranglijst. Hoogst geklasseerd is de Fransman Arnaud -532kment, nummer 56. Andere bekende spelers, die in het week- ide van 12 en 13 februari in actie komen, zijn de Zweden ignus Gustafsson en Jonas Björkman en het Zwitserse talent rs; ger Federer. De organisatie houdt nog drie wild cards voor t kwalificatietoernooi beschikbaar voor Nederlanders. Ray- jnd Sluiter staat als eerste op de reservelijst. ialli denkt weer aan spelen m npen Gianluca Vialli denkt er serieus over weer zelf als speler li hef te zijn in het eerste team van Chelsea, waarvan hij coach ij De 35-jarige Italiaan heeft zich op 20 januari bij de Engelse li otball Association opnieuw laten registreren als lid van de lofdmacht van Chelsea. Daardoor is hij voor de rest van het izoen speelgerechtigd. Ook zou hij in de Champions League nnen spelen. Vialli zei vorig jaar mei dat hij dacht dat zijn elersloopbaan ten einde was gekomen. Hij speelde toen zijn itste wedstrijd tegen Derby County en verklaarde dat Chelsea irder een goede manager nodig had dan een 'oude' aanvaller, alli nam zich voor alleen nog te spelen in noodgevallen, aandag speelde hij de volle negentig minuten mee in een --^dstrijd van het tweede team van Chelsea. bellens wordt prof üen kandidaatsteden voor OS 2008 ghel Veldrijder Bart Wellens wordt prof, Richard Groenen- rheo |ai mogelijk zijn ploeggenoot. Dat zegt Wellens' manager en k schoonvader, de Nederlander Hans van Kasteren. De Belg, we- Idkampioen bij de renners tot 23 jaar, sloeg eerder aanbiedin- DIOjn van Mapei en Palmans af. Wellens (21) gaat deel uitmaken De een nieuw te vormen ploeg. „Het gaat om een sponsor met weeljiangen in Nederland en België. Volgende week komen we lari vW de naam naar buiten", aldus Van Kasteren, die zegt ook ^se jet Richard Groenendaal te hebben gesproken. „We hebben livenlm een aanbieding gedaan." inegi rmeijo ielee] .pschusANNEBij het sluiten van de aanmeldingstermijn hebben ,erge?n kandidaatsteden zich officieel bij het Internationaal Olym- ^an ösch Comité gemeld voor de organisatie van de Olympische ls n')elen van 2008. De laatste aanmelding kwam in het IOC- e plojofdkwartier in Lausanne binnen van Cairo. Rio de Janeiro ik Aik^ zich daarentegen op het laatste moment terug. Ook ontbra- ek vón bevestigingen van de aanvankelijk geïnteresseerde steden woujssabon, Buenos Aires en Kaapstad. De officiële kandidaten n nujn: Caïro (Egypte), Havana (Cuba), Toronto (Canada), Bang- Iwijkjk (Thailand), Kuala Lumpur (Maleisië), Osaka (Japan), Peking en <5hina), Istanbul (Turkije), Parijs (Frankrijk) en Sevüla (Spanje), (geei Slubbele versterking voor Den Bosch onv^N Bosch Eredivisieclub FC Den Bosch heeft zich versterkt rt hajet de Liberiaanse international Christopher Wreh van Arsenal en °h met Mark Schenning, die overkomt van Willem II. De 24-jari- )ers aanvaller Wreh wordt tot het eind van het seizoen gehuurd, loe. (ij speelde dertig interlands en kwam vorig jaar op huurbasis b fetjt voor aek Athene. Wreh speelde dit seizoen onder trainer Ar- n 2<kne Wenger slechts vijf duels voor Arsenal. Als de administra- nmeieve afhandeling op tijd wordt afgerond is Schenning zondag ouwjor FC Den Bosch inzetbaar in het duel met PSV. >7) t'i"ialou mogelijk toch tegen PSY 1 en otterdam Feyenoord hoopt morgen in de competitietopper ïaaksgen PSV te kunnen beschikken over Bonaventure Kalöu. De g reijanvaller scoorde gisteren wel voor Ivoorkust tegen Ghana, 'Penjiaar ondanks de 2-0 winst werd zijn land uitgeschakeld voor vv0[e Afrika Cup. Rob Baan, Feyenoords bestuurslid technische ns Sfeken, hoopt Kalou vandaag op een rechtstreekse vlucht vanuit :rlt "ihana mee te nemen naar Nederland. In tegenstelling tot Ka- )udehu, blijft verdediger Chris Gyan na het bereiken van de kwartfi- IOKiaies met Ghana nog langer bij de Africa Cup. Linksback Patri- 1 n'.®:io Graff mag tussentijds vertrekken bij Feyenoord; AEK Athene lse heeft belangstelling voor hem. ill oö Leidse voetballer stopt na dit seizoen Alfons Groenendijk (35) heeft geen twijfels meer. De Leidse voetballer, die in Leiderdorp woont en bij FC Utrecht voetbalt, maakte gisteren bekend dat hij aan het einde van het seizoen stopt. Geen club meer in de eerste divisie, geen club in het amateurvoetbal. ,,Ik ga een an der leven beginnen", zegt Groenendijk. ADO Den Haag, Roda JC, Ajax, Manchester City, Sparta en FC Utrecht, denkt wel dat hij het voetballen gaat missen. „Het dollen met een groep, het bui ten zijn, ik heb daar altijd ont zettend van genoten." 'Leidse Fons', zoals hij wel werd genoemd, verwacht wel dat de voetbalwereld hem te rugziet. „Ik heb vanmiddag de papieren opgevraagd voor de trainerscursus Oefenmeester I. Ik heb zelfs al aanbiedingen van profclubs op zak om jeugdtrai ner te worden." leiden willem spierdijk De voormalig speler van LFC en UVS heeft lang getwijfeld over de vraag of dit seizoen zijn laat ste zou zijn. „Je kan altijd één of twee spelers opnoemen die lan ger hebben gevoetbald dan jij. Maar ik ken er honderden die eerder zijn gestopt. Ik heb acht tien jaar betaald voetbal ge speeld. Al mijn generatiegeno ten zijn al opgehouden. Wat moet ik klagen?" Groenendijk, die prof v bij Daarnaast denkt-ie tijd te hebben voor andere dingen. „Ik wil gaan zaalvoetballen, hardlo pen en tennissen. En ik hoop de marathon van New York nog eens te lopen." Groenendijk laat in het midden of hij 'bin nen' is na afloop van zijn voet balcarrière. „De salarissen zijn in het voetbal de laatste jaren enorm omhoog gegaan. Ik heb kunnen sparen. Ik ben in elk geval in de gelegenheid om eens rustig te bekijken wat ik ga doen als ik ben gestopt." Groenendijk hoopt zijn loop baan op het veld af te sluiten. „Voor de winterstop heb ik een reeks van wedstrijden in de ba sis gestaan. Zondag zat ik weer op de bank. Daar baalde ik van. Ik wil nog zoveel mogelijk wed strijden in het eerste van FC Utrecht spelen." Alfons Groenendijk hoopt voor zijn afscheid nog op het veld en in het Utrecht-tenue te kunnen duelleren, zoals hier met Noordwijker André de Ridder in de rug. archieffoto united photos de boer Duut opvolger Van Marwijk sittard anp Henk Duut (36) wordt de op volger van Bert van Marwijk als trainer van Fortuna Sittard. Van Marwijk vertrekt aan het einde van het seizoen naar Feyen oord. Duut werd tien jaar geleden na een lichte hersenbloeding afgekeurd als voetballer. Sinds dien zit hij bij Fortuna in het trainersvak. Hij was de eerste kandidaat bij de Sittardse club voor het hoofdtrainerschap na de periode Van Marwijk. „Ik ken de club nu van bin nen en van buiten. Ik wil met Fortuna op de eerste plaats aantrekkelijk aanvallend voet bal spelen. Maar de hoogste prioriteit is nu om in de eredivi sie te blijven en dat doe ik nog gewoon als assistent van Bert van Marwijk", aldus Duut. For tuna meldde verder de onmid dellijke komst van Remco van der Schaaf (20). Hij is voor de rest van het seizoen gehuurd van Vitesse. Mark Zegers van Excelsior komt na de competi tie naar Limburg. De doelman tekende voor twee jaar. arnhem gpd Vitesse staat bij meerdere schuldeisers voor bijna twee miljoen gulden in het krijt. De oud-Vitesse keeper Sander Westerveld, het management bureau World Soccer Consult en enkele spelers van het hui dige elftal hebben nog geld te goed van de Arnhemse club. Sander Westerveld krijgt nog ruim 1,3 miljoen gulden van Vitesse. De doelman verruilde afgelopen zomer Vitesse voor Liverpool en had in zijn con- tract met Vitesse laten opne men dat hij bij een tussentijdse transfer tien procent van de af koopsom zou incasseren. Vitesse ontving 13,5 miljoen voor de tweede keeper van Oranje, maar Westerveld heeft nog geen cent gezien. Namens Westerveld heeft manager Ton van Dalen de Arnhemse club met een rechtszaak gedreigd. Vitesse heeft de manager be loofd vandaag met een beta lingsregeling over de brug te komen. Gebeurt dat niet, dan zal Van Dalen zijn advocaat Er ic Vilé inschakelen om een rechtszaak aan te spannen te gen de Arnhemse club. Gisteren had Van Dalen een onderhoud met Bas Geerdink, de algemeen directeur van Vi tesse. „Hij heeft me beloofd dat betalingsrege ling op papier zouden krijgen", aldus Van Dalen. „Vitesse is een beetje traag met betalen. Ik ga er van uit dat het vandaag in orde komt, zo niet dan schakel ik mijn jurist in." World Soccer Consult heeft ook nog een commissie tegoed, na de transfer van Willem Kor sten van Vitesse naar Totten- ham Hotspur, vorig jaar. Van Dalen: „Ook in die zaak ver wacht ik vandaag de regeling op papier." Vitesse heeft nog meer schuldeisers. Enkele spelers van het huidige elftal, die on dergebracht zijn bij het mana gementbureau Sport Promo tion, hebben nog geld tegoed van de club. Vitesse moet deze spelers jaarlijks een bedrag uit keren. Naar verluidt heeft de Arnhemse club hierin een be talingsachterstand van min stens tienduizenden guldens. Vitesse-voorzitter Karei Aal- bers verblijft deze week op stu diereis in de Verenigde Staten. Namens de club zei woord voerder Frank Huizinga giste ren: „Het verbaast me dat hier zo'n ophef over wordt ge maakt. We hebben gisteren met World Soccer Consult ge sproken over dingen die nog geregeld moesten worden.Dat is opgelost. We hebben duide lijke afspraken gemaakt en wat ons betreft wijzen alle neuzen dezelfde kant op." alphen aan den run gerard baas Sandra van der Sloot, in 1999 Nederlands kampioen in de Ci- troën Saxo-competitie, komt komend raceseizoen uit in de Alfa 156-klasse. De 25-jarige au tocoureur zal gaan rijden voor het team van de Alphense dea ler Gerard Middeldorp, waar van de eveneens uit Alphen aan den Rijn afkomstige Berend Ge sman ook deel uit maakt. Van der Sloot verwacht in de Alfak lasse een gooi te kunnen maken naar de titel. „Ik kom in een in gespeeld team terecht, waar Marcel van Vliet, de kampioen van vorig jaar, bij reed. Marcel is er vanwege zijn werk mee ge stopt en daardoor kwam er een plaats vrij voor mij. Je hoort mij niet zeggen dat ik favoriet ben, maar ik verwacht wel vooraan mee te rijden. Eigenlijk kunnen al onze rijders dat." De Alphense, die werkt voor de Rensportschool Zandvoort als race-instructrice, reed een jaar geleden ook in de Dutch Touringcar-klasse maar zal daar mee stoppen. „De Dutch is een klasse waarin verschillen de automerken meerijden. Je ziet daar dat de rijkere teams met betere auto's rijden en die auto's beter kunnen prepare ren. Je moet geld hebben om in die klasse competitief mee te kunnen doen. En dat geld heb ik niet." In de merkencompetities zo als de Alfa en de Saxo, zijn de wagens meer aan elkaar ge waagd. „In de eerste plaats om dat het natuurlijk dezelfde wa gens zijn, maar in de tweede plaats zijn de mogelijkheden om de wagens te tunen aan strengere regels gebonden. Wat een technisch team aan een wagen kan verbeteren, is dus niet zoveel. Het komt op de rij ders aan." Dat Van der Sloot niet in staat is om meer sponsors te trekken dan dat ze nu doet, verbaast °p| irga|willem spierdijk In 1 z.ziniUVS gaat niet in beroep te- A^gen de straf die A-jeugd 1 t,poor de tuchtcommissie len van de KNVB kreeg opge ld wegd naar aanleiding van e ^ongeregeldheden bij het ingfduel UVS Al - Sparta Al. t onPe voetbalbond brengt de >n vLeidse ploeg een punt in mojmindering, De Rotterdam- idelmers krijgen twee punten an aftrek. jati Trainer en jeugdcoördi- an pator van UVS, Aad Koren, legt zich neer bij de straf. „Er kwam publiek op het -iveld en in dat geval kan je tegenwoordig op een punt of punten in mindering re kenen." mdic! Koren heeft het wel >4. ^moeilijk met het vonnis. ,„Ik heb zoiets nog nooit VÊ7ii meegemaakt. Het was te voorkomen geweest. Er was een speler van Sparta weggestuurd. Die bleef echter onder de tribune staan. Hij was er later ver antwoordelijk voor dat de boel escaleerde. Die jon gen had eigenlijk in de kleedkamer moeten zit ten." Op het moment dat het duel in de tweede divisie bij de A-jeugd werd ge staakt, was er nog acht mi nuten te spelen, de stand was 0-0. Bij Sparta hadden twee spelers de rode kaart ontvangen. Koren: „Gezien de stand op de ranglijst verwacht ik dat die wed strijd snel wordt uitge speeld. Door de puntaftrek hebben wij nu een verlies- punt meer dan onze con current SC Feyenoord. Het is psychologisch een moei lijk puntje." Roda-speler Davy Zafarin zet MW'er Johan Gudjonsson de voet dwars. maastricht anp Soms is er ook bij een gelijkspel een win naar, een ploeg die blij is met een punt. Gissteren in Maastricht was het niet het ge val; MVV en Roda JC kwamen niet verder dan 0-0, een uitslag die niet echt bijdraagt aan de doelstellingen lijfsbehoud (MVV) en het behalen van Europees voetbal (Roda). Er viel weinig te beleven in De Geusselt. Voor beide ploegen was het weer even wennen, in hun eerste competitieduel. Ro da had daarbij de voorsprong van de be kerwedstrijd, vrijdag tegen Ajax De bezoekers speelden aanvankelijk dan ook beter, maar zonder veel kansen te scheppen. Uitblinker aan Kerkraadse kant was middenvelder Eric van der Luer. De aanvoerder showde zijn nauwkeurige pas sing en spelinzicht, hetgeen te vaak niet op waaide werd geschat Alleen aanvaller Peter van Houdt was voor rust nu en dan gevaar lijk voor het doel van Theo Snelders. Aan de andere kant zette MW een debu tant in. John Mutsaers kwam in de winter stop, net als Robert van der Weert een paar weken eerder, over van AZ. Veel kregen ze nog niet voor elkaar. Mutsaers miste de kans zich in zijn eerste wedstrijd tot pu bliekslieveling te kronen. Zijn schot werd gekeerd door doelman Kalac. Na rust werd het duel aantrekkelijker en waren er kansen aan beide kanten.Vooral in de tweede helft blonk de ploeg van trai ner Koevermans uit in strijdlust. Dat gege ven zorgde in de tweede helft voor een be ter evenwicht tussen de teams. En niet MW, maar Roda kwam nog enkele keren Tien minuten voor tijd vierde Roda ten onrechte feest, want volgens arbiter Braamhaar had een kopbal van Valgaeren de doellijn niet gepasseerd. Trainer Sef Vergoossen van Roda wil dat scheidsrechters voortaan ook actie onder nemen tegen kwetsende spreekkoren van supporters tegen een club of mensen daar van. Vergoossen zelf was tijdens het duel slachtoffer van fans die het onder anderen op hem hadden gemunt. Na afloop kwam het tot een gooi- en smijtpartij tussen de staf van Roda en enkele supporters achter het hek. Vergoossen was geëmotioneerd door de spreekkoren die de hele wedstrijd te horen waren. De supporters troffen hem per soonlijk. Juist gisteren kwam dat voor Ver goossen verkeerd aan, omdat hij eerder op de dag aanwezig was geweest bij de begra fenis van zijn broer. Voorzitter Cremers van MW bood Ver goossen na afloop namens de club zijn ex cuses aan. „Wat gebeurd is, is onbeschrijfe lijk en onbehoorlijk. Deze mensen horen niet in het stadion thuis. haar. „De races worden vlak voor de Formule-1 uitgezonden in ruime samenvattingen. Daar kijken dan best wel veel men sen naar. Aan reclamezendtijd is dat per keer 15.000 gulden. Een mooi aanbod lijkt me, maar toch willen sponsors er niet aan", zegt de Alphense, die vorig jaar zelfs een no-cure-no- pay-aanbod geweigerd zag wor den. „Ik zei toen tegen bedrij ven dat ze een jaar gratis op de auto mochten staan en pas hoefden te betalen als ik kam pioen zou worden. Zelfs daar gingen ze niet op in. Maar ja, misschien wisten ze dat ik de ti tel zou winnen." cairo anp Het Nederlandse mannenhoc keyteam heeft gisteren in Cairo een vriendschappelijke wed strijd tegen Duitsland met 3-1 gewonnen. Bij de rust was de stand nog gelijk: 1-1. Nederland won eerder tijdens de trip twee keer van Egypte. Met de overtuigende zege nam Oranje revanche voor dé verloren EK-finale van septem ber. Lomans gaf Nederland al in de derde minuut uit een strafcorner de leiding. Elf minu ten later was het alweer gelijk door toedoen van Michel, die eveneens een strafcorner be nutte. Direct na de rust zorgde spits De Nooijer met een veld- doelpunt voor 2-1. Geeris be paalde de eindstand vijf minu ten voor het einde, met een nu merieke minderheid, op 3-1 Bondscoach Maurits Hen driks was zeer te spreken over het spel van zijn pupillen. „Het belangrijkste verschil met de fi nale van het EK was de mentale instelling. Er was een veel hoge re concentratie en er werd uit stekend samengewerkt." Het Nederlands vrouwenelf tal heeft tijdens de oefentrip in Zuid-Afrika gisteren met 2-1 ge wonnen van Groot-Brittannië. Nadat Rhona Simpson de Britse ploeg aan een voorsprong had geholpen, beslisten Mijntje Donners en Dillianne van den Boogaard het duel in het voor deel van Nederland. De Europeses kampioen for ceerde zeven strafcorners. Groot-Brittannië, dat zich in maart in Engeland hoopt te kwalificeren voor de Olympi sche Spelen, kon daar slechts één korte hoekslag tegenover stellen. Vlak voor tijd viel Mijntje Donners uit met een lichte rug blessure. De speelster van Den Bosch is vandaag waarschijnlijk niet inzetbaar in het duel met Zuid-Afrika. Het aftellen is begonnen voor de lopers van de Leidsch Dagblad Marathongroep. Een kleine twee honderd sportievelingen bereiden zich onder begelei ding van Han Kulker en andere trainers voor op de Leidse Marathon (11 juni). Ze leggen dan 10 of 21,1 ki lometer af. Wekelijks komt op deze plaats een van de deelnemers aan het woord. Naam: Marjolein van der Ham. Leeftijd: 24 jaar. Beroep: assistent-project manager. Afstand: 21,1 kilometer. Bereid je je met een speci aal doel voor op de halve marathon? Met mijn vriend Huub Hof stede, die ook meeloopt, heb ik een tijd geleden het plan opgevat om deel te nemen aan een halve marathon tus sen Denemarken en Zweden. Op 17 juni wordt tussen die tivee landen de Brolobet-brug geopend. Een week ervoor gaat de halve marathon over de brug. Er doen 90.000 men sen aan mee, meer dan de marathon van New York ge loof ik. Alleen kan ik daar door niet aan de Leidse ma rathon meedoen. Hoe kom je op zo'n idee? „Een studiegenoot van Huub hoorde het in Zweden. Via internet hebben we de websi te opgezocht en ons inge schreven. Binnen drie dagen waren de formulieren bin nen. We doen met een groep van twaalf mensen mee, die elkaar allemaal van de studie kennen. Wat staat je daar te wach ten? „Het is een combinatie van een tunnel en een brug. Eerst loop je 4 kilometer door de tunnel, daarna 4 kilometer over een eiland, 8 kilometer over de brug en vervolgens nog een stiik over land. Ik vind lopen heel leuk maar ik moet wel een doel hebben. Nu vind ik de afstand nog heel ver. Door de clinics hoop ik de 21 kilometer te heden. Dus deze hardlooptrainin gen komen als geroepen? „Als je het wilt doen, moet je het gelijk goed doen. Mijn vader, die voor de 10 kilome ter traint, wees ons hierop. Je krijgt hier een goede basis. Het motiveert wel. En als al les goed gaat hoop ik de af stand binnen de twee uur te lopen. tekst peter van der hulst foto hielco kuipers

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 25