Trigon: 'Dit was in- en intriest' Eindspurt TOP goed voor zege Blitz doorbreekt legatie ve spiraal Grasshoppers verrast met ruime zege op Binnenland Sport Scylla begint goed in strijd om terugkeer Het demasqué van Sporting Trigon als hoofdklasseploeg nadert zijn voltooiing. Op ontluisterende wijze kreeg de '^Leidse korfbaltrots zaterdag in Putten klop van De cht Meeuwen (23-17), dat voordien in deze jaargang nog r. geen punt veroverde. Sporting Trigon was de weg volle- rïJj dig kwijt en vertrok met het schaamrood op de kaken. Doordat Fortuna ook nog eens verrassend Nic. voor bleef, daalden de Leidenaars naar de zevende plaats, die ieaan het eind rechtstreekse degradatie naar de over- D PUTTEN GERTJAN VAN GEEN Leidse korfballers zetten zichzelf te kijk tegen puntloos De Meeuwen voelens over het spelverloop enigszins onder woorden kon Uit de strak starende blikken brengen. „We verliezen hier itigvan de Trigonezen vlak na af- een psychologische oorlog met ajloop sprak slechts ongeloof onszelf', sprak hij. „Misschien e over het eigen falen. Zestig mi- dat Ted Troost ons kan helpen, rlienuten van niveauloos korfbal Er was geen bezieling, geen passeerden nog eens de revue overtuiging. Ik dacht dat wij rke en het besef dat overleven in de een knokploeg waren, maar hoofdklasse met nog vijf wed- daar heb ik niets van terug ge- De strijden te spelen nu een uiterst zien. Dit is in- en intriest. We 3-1 lastige queeste wordt, sloeg toe. moeten de ogen uit onze kop eeiPsychisch was Sporting Trigon schamen", aldus een ontgoo- mt er slecht aan toe, zoals de hele chelde De Haas. stenvedstrijd al bleek. Sander de Zelfs de doorgaans zo luid- zidHaas was de eerste die zijn ge- ruchtige aanhang had zich op de eerste minuten na stiltge- houden, alsof de lamlendigheid van de spelers op de supporters was overgeslagen. Ook de meest doorgewinterde Trigon- liefhebbers schudden het hoofd over zo veel onmacht. Toen in de tweede helft een opstootje onder de paal even tot op schudding leidde - enkele dron ken Puttense supporters betra den het veld - bleef het Leidse deel van het publiek onver stoord zitten. Scheidsrechter Ben Derriks laste zelfs even een zelden in korfbal vertoonde afkoelingspe riode in van twee minuten, maar ook dat bracht Sporting Trigon niet bij zinnen. De ach terstand (16-9) was op dat mo ment overigens met nog ruim tien minuten te gaan nauwe lijks overbrugbaar. Ook al is De Meeuwen het le lijke eendje in de Hoofdklasse B, Sporting Trigon wist dat het in Putten zeker geen makkie zou worden. Maar dat het op alle punten afgetroefd zou wor den, had niemand verwacht. Eens te meer bleek dat de druk, die op de Leidse schouders rust, te groot is. Waar het ge promoveerde De Meeuwen vrij uit kon spelen, omdat de ambi tieuze Puttenaren - de club laat een eigen sporthal bouwen - zich toch al hebben neergelegd bij een hernieuwd optreden in de overgansgklasse, sloeg bij Sporting Trigon de angst om het hart. De elementaire zaken gingen fout in sporthal 'Putter Eng', zodat de bezoekers een hopeloze strijd voerden. Spor ting Trigon passte, ving en schoot ver onder de maat. Op het oog simpele doorloopballen van Bianca Joustra, Diana Hop penbrouwer, Wendy van Hoo- ven en Alfred Lambooy werden niet benut, terwijl drie vrije bal len op nog geen twee meter af stand van de korf niet besteed waren aan Tim van der Horst. In de eerste twintig minuten vielen slechts drie ballen door de mand en dat was een teken aan de wand. De Meeuwen daarentegen kreeg vleugeltjes en geloofde al vrij snel in de eerste positieve afloop van het jaar. Aanvoerder Albert Bijster bosch (zeven zuivere schoten) en Gertjan Jansen (5) leken niet meer te kunnen missen en buitten de genoten vrijheid ten volle uit. Hoewel de optredens van Di- mitri IJzerman (ingevallen voor Arnoud Lambooy) en Inge Homberg (zij verving Wendy van Hooven) bemoedigend wa ren, konden ook zij de wedstr- tijd niet doen kenteren. „Maar hoe kan dat ook'', zei trainer Peter Schallenberg. „Ze zijn vermoeid, doordat ze net met het tweede hebben gespeeld. Daarom moest ik ook lang wachten voordat ik ze kon in zetten." Schallenberg, uiterlijk onbe wogen, had het geheel machte loos aangezien. „Ik sta in mijn hemd. Het begon al in de eerste minuut. Bepaalde opdrachten worden niet uitgevoerd en dat wordt meedogenloos afgestraft. Dan zie je de ploeg afglijden. Vandaag moeten we ons even diep schamen en daar is de he le ploeg het mee eens." De Am sterdammer krijgt een extra week de tijd om na te denken over de manieren waarop hij het tij kan keren. Over het hoe en wat kan hij nog niets zeggen. „Er ligt nu een heel belangrijke taak voor mij. Er zal gepraat moeten worden." Dat het ondermaatse optre den vooral een psychologische oorzaak heeft, is voor Schallen berg duidelijk. „Over twee we ken spelen we tegen Nic. en dan zal je zien dat we weer een fantastische wedstrijd spelen. Dat is inherent aan Sporting Trigon dit jaar. We kunnen met de besten mee en van de slechtsten verliezen." punten Sporting Trigon: Tim van der Horst (5), Alfred Lambooy (4), Arnoud Lambooy (2), Dimitri IJzerman (2), Sander de Haas, Chantal van Duijn, Bianca Joustra en Inge Homberg. ga; (ORFBAL MICHEL VAN GENT TOP heeft de koppositie in de 1de ivergangsklasse heroverd op mi)OS/WK door het onderlinge luel nipt te winnen. Fiks en KZ ra .eiden handhaafden hun onge- itgi ilagen kopposities met zeges op iwift(A) en BFC. De Danaïden, 'ernix, Crescendo en Fluks aakten echter na nieuwe ne- lerlagen (vaster) onder de de- jradatiestreep. een formidabele eindspurt on TOP de topper tegen DOS- 'WK nog naar zich toe trekken: 18-17. Dat was de beloning oor de goede wedstrijdmenta- iteit die werd geëtaleerd. De iassenheimers hadden name- ijk eerst alle moeite met de chotvaardige vrouwen en te- eeugzakkende mannen van de RVegenpartij. Zij stonden dan ook oortdurend op een achter- vai tand (2-5, 9-10 rust). Het zag er E lalverwege de tweede helft met tj 12-16 bepaald somber uit. ate loach Hugo van den Haak bracht met jeugdinternational k. Iregtje van Drongelen een aaiieuwe aanvalster in, die voor vnieer dreiging zorgde. Boven- lien kreeg de verdediging meer ze icht op de aanvalslijnen, resul- erend in meerdere onder- cheppingen. Steven Baart (3), rtarion Broekhuizen, Mirjam 'oele Kleijn en Peter Boeren :qu trachten hun club in één ruk kw taar 18-16. De bezoekers waren ne uidelijk onder de indruk en d; nisten in de slotfase zelfs een Ta trafworp. \v )e Danaïden hield ondanks de <5-18 nederlaag een goed ge- e oei over aan de ontmoeting fo met BEP. De blauwwitten, met Chantal en Erik de Vries voor de geblesseerde Sandra Kalthoff (hiel) en Heiko Locher (enkel), speelden zeker in de beginfase verrassend sterk. Ame Heijman, Erik de Vries (2), Barbro Heij man, Mark Rietbergen en Mar- tijn van der Meer drukten dit ook uit in de score met 7-3. De ze goede opening kreeg echter geen vervolg in het volgende kwartier (8-12). Daarna bleef het verweer behoorlijk, alleen was de zuiverheid in het schot onvoldoende om de koploper echt te verontrusten. Vlak voor rust liet Pernix in veertig seconden drie doelpun ten van ADD door, waardoor het na-6-6 ineens 9-6 werd. De Leidenaars hielden met een combinatie van voor- en ach- terverdedigen hun tegenstan ders naderhand meer in toom. Raymond Boerman (3), Lian Oltshoorn, Bert Vanhaelen (2), Ineke van der Vegte en Sjoerd van der Kooij brachten het ver schil terug tot 14-13 en 16-15, maar daarna werd het toch 18- 15. Ook het slotoffensief met goals van Boerman (2) en Van der Kooij leverde geen gelijk maker meer op: 19-18. Al na tien minuten stond Fiks 5-0 voor op Swift(A), wat de in leiding bleek van een eenzijdige wedstrijd. De lijstaanvoerder van de tweede klasse F was be duidend sterker en begint ook steeds beter te verdedigen. Henrik Hooimeijer, Matthijs de Visser (4), Tanja Huizing, Tine ke de Visser. Theo Vreeken (2), Saskia van der Does en Saco de Visser zorgden even na rust voor 16-7. De scheidsrechter had de score echter niet goed bijgehouden en zette de stand eigenmachtig om in 15-8. Hij zorgde daarmee nog voor de meeste opschudding, want voor het resultaat maakte dit weinig uit: 23-13. Tempo behaalde tegen RKC een glansloze 16-15 overwin ning. De Alphenaren waren aanvallend sterk afhankelijk van enkele schutters. Marcel Haagsman (8), Edwin Visser (6) en Margriet Lemkes (2) namen namelijk alle doelpunten voor hun rekening. Zij brachten hun club zodoende op 15-11, maar in de resterende achttien minu ten werd het nog knap be nauwd. Dat was te wijten aan gebrek aan communicatie tus sen de aanvallers, want zij schoten regelmatig zonder zich van afvang te verzekeren. Ook het inzetten van een nieuwe schutter met Ben Nikkels kon dit niet verhelpen. Het ziet er voor de overlevings kansen van Crescendo in de tweede klasse somber uit na het 10-11 verlies in het vierpunten duel met Phoenix. De ploeg van Robin Sommeling had enkel op 2-1 en 3-2 een voorsprong en raakte even na rust zelfs vier punten achter (4-8). Zij maakte het zichzelf erg moeilijk door veel fouten te maken, maar vocht toch goed terug. Carmen Zitman, topscorer met vier tref fers, Ilone Kooloos, Remco Beije en Wijnand Alberts maak ten dan ook 10-10. In de reste rende zes minuten misten de bezoekers eerst een strafworp om even later alsnog de gena deslag uit te delen. Madjoe behaalde een regelma tige 20-13 overwinning op hek kensluiter DES. De Rijnsburgers bouwden in twintig minuten een 8-4 voorsprong op, maar werden vervolgens gemakzuch tig (8-7 rust). Coach Gé van der Water kreeg zijn spelers in de pauze weer scherp, zodat de tweede helft vrij gladjes verliep. Junior Erwin Kellner had een mooi debuut, want hij maakte twee doelpunten. Ook een an dere invaller, Jos Star, had twee keer succes. Hanne Veldman (5) en Remco van de Meeberg (4) leverden het leeuwendeel van de productie. Het duurde lang voordat de streekderby Fluks - Velocitas op gang kwam. Beide ploegen hadden aanvankelijk moeite met de afwerking, zodat het na twintig minuten pas 2-2 was'. De bezoekers ujt Leiderdorp hadden inmiddels al routinier Ine Goedegebuur moeten in zetten voor Elsbeth de Mooij, die met een enkelblessure uit viel. Zij sloegen hun slag in het eerste deel van de tweede helft met goede, langlopende aan vallen. Marjan Snatersen, Arjen Bakker (2), Iris Janssen, Remco Glasbergen en Emanuel Vlags- ma bouwden in deze fase de voorsprong uit van 4-5 (rust) tot 6-12. In het restant van de partij konden de Noordwijkers iets dichterbij kruipen via Petra Both (2), Arjan Kuijper en Ram ses Duindam: 10-13. Veelzeg gend genoeg ontstonden drie doelpunten uit strafworpen, want het afronden van de kan sen bleef het grote manco. Amper dertig seconden waren gespeeld, of KZ Leiden had de mand van BFC al doorboord. Jeroen van der Wolf van TOP zoekt naar medespelers om een aanval op te bouwen in de topper tegen DOS/WK. foto taco van der eb Deze veelbelovende start kreeg echter geen vervolg. De num mer één van de vierde klasse C miste inspiratie en schotvaar digheid om de nummer laatst naar een monsternederlaag te spelen. Het werd na een 2-3 ruststand dan ook slechts 3-8. Patricia Derksen, Joost Kwestro, Mark Zierikzee (2), Lucienne Bastiaans en Eddy Dubbelde- man scoorden. RON HOOGENDAM De start van de voorjaarscom petitie tafeltennis was voor de meeste clubs uit de regio hoopvol. Het meest in het oog springende resultaat was de 9- 1 winst die eerstedivisionist Scylla op vreemde bodem boekte tegen Hotak'68. In de landelijke tweede divisie haal de het versterkte Avanti net zo fors uit tegeri SVE (9-1). Het Oegstgeester Pecos opende de competitie in de eerste divisie groep 1, waar het uit de eredivisie gedegra deerde Salamanders favoriet is voor de titel, met een 5-5 te gen TTCV. Het gelijkspel gaf de verhoudingen aardig weer. Bij de ploeg uit Veghel bleek Gert-Jan van der Braak een niet te nemen veste voor de Voscuylbewoners. Marco van der Meijden en René Water^ reus hielden wel Van Kempen en Wellens in bedwang. Rob Thijssen proefde slechts winst op Wellens. Scylla acteert vanwege de degradatie weer op het op één na hoogste niveau. Maar aan gezien het verschil tussen ere- en eerste divisie al jaren erg groot is behoort een spoedige terugkeer van de Leidse ploeg tot de mogelijkheden. Zater dag maakte Hotak'68 op eigen bodem kennis met Scylla en de ervaren eerstedivisionist moest na de 9-1 nederlaag er kennen dat de Leidenaars in deze vorm gewoon te sterk zijn voor deze klasse. Gerard Bakker, die zijn partijen tegen Toine Jansen en de gebroe ders Rein en Ton Vogelaar makkelijk won, vond de uit slag wel wat geflatteerd. „Het liep goed. maar het had net zo goed 7-3 kunnen worden." De Leidse kopman doelde op de nipt gewonnen partij van maatje Martin van Rijn tegen Rein Vogelaar (22-20 in de derde game). Het enige ver- liespuntje kwam op naam van Edgar Malchasjan. De pas 16- jarige Armeniër in Leidse dienst verloor alleen van Jan sen, maar toonde zich zowel in de enkelpartijen als in de dubbel met 'Piet' Bakker een glorieuze aanwinst voor de Leidse ploeg, waarvan Jesse Bremmer met een polsblessu re aan de kant bleef. Docos, ingedeeld in dezelf de poule als stadgenoot Scylla, opende de eerste pot bij SKF met een 'matig' 5-5 gellijkspel. „Vooraf teken je misschien voor zo'n uitslag, maar achter af vind ik het teleurstelllend omdat er meer inzat dan we hebben laten zien", verzucht te Fred van Oostenrijk na af loop. „We waren eigenlijk al ledrie niet in vorm. Ik denk dat we de kampioensaspira ties nu al in de koelkast kun nen zetten", somberde hij. Zelf won Van Oostenrijk twee partijen en verloor hij van de sterke Bosma. René Hijne boekte eenzelfde resultaat. Ed van den Berg viel nog meer uit de toon door alleen van Eric van Well te winnen. t Rijnsoever kwam in de ou verture van de tweede divisie stroef voor de dag. De Kat- wijkse promovendus, waar Jo- han van Meurs gestopt is, moest zich aan de Sandtlaan tegen Huizen met 6-4 gewon nen geven. Kopman Marco Cecchi won bekwaam al zijn partijen, maar kreeg te weinig steun van Armin Ramie, die eenmaal won, en nog minder van Hidde de Smet. In groep 3 van de tweede divisie kan Avanti dit seizoen hoge ogen gaan gooien. De Hazerswoud- se ploeg versterkte zich met ex-eredivisiespeler Martin Groenewold, die na jaren is teruggekeerd op het oude nest. Avanti begon ijzersterk met een 9-1 overwinning op SVE. Behalve Groenewold won ook Jaap Schilperoort al zijn partijen. Ronald Peeters, die de zege geflatteerd vond, verloor slechts van Thijs Groe- neveld. De mannen van Pecos 2 zullen in groep 4 van de twee de divisie tol de kanshebbers voor de titel behoren. De Oegstgeester reserves, die vo rig seizoen uiterst ongelukkig degradeerden, legden thuis met een 8-2 triomf op Luto een goede basis voor de terug keer. De twee nederlagen van Friso Reitsma werden gecom penseerd door Remco van der Does en Ron Schipaanboord, die beiden ongeslagen bleven tegen de bezoekende Tilbur- gers. De Treffers kende in de der de divisie geen pardon met Pecos 3. In de Voscuyl liet de Veense ploeg (Ron en Rico van Veen en Kish Prashad) met 10-0 geen spaan heel van het drietal Van Aarssen, Ruyg- rok en invaller Huthoff (uit het zesde team). Een flitsende start van het team uit Roelof- arendsveen, dat ook nu weer goede kansen maakt op pro motie. Play Fair verloor zijn eerste duej in de vierde divisie met 6-4 van Smash uit Mon ster. In 't Spant was de teleur- steling groot, omdat de rood- hemden serieus voor de titel wilden gaan. Kopman Björn van der Voort, die net als zijn ploeggenoten Fred Mollers en Dick Hoogendam een keer scoorde, maakte een gespan nen indruk. De vrouwen van Pecos wa ren in eigen zaal de mindere van Westa, dat met 6-4 zege vierde. Iris Sjaardema (2x), Miranda Karsadorp en Ghis- laine Burink moesten zich ge wonnen geven tegen de Lim burgse bezoeksters. Docos bleef in de derde divisie bij Sar in Kloosterzande steken op 5- 5. Met dank aan Wu, die in Zeeuws Vlaanderen in een goede vorm stak. U ASKETBAL» JORIS ZANDBERGEN ide illen de promotiedivisie verloren ijnle mannen van MSV nipt van oi pringfield. Blitz doorbrak de d legatieve reeks door in Ensche- van Jugglers te winnen. BS arti eiden incasserde de derde ne- ierlaag op rij door met 68-69 te erliezen van het versterkte Hack Eagles. r oISV leed in Berlicum een klei- >-l ie nederlaag tegen Springfield: iac 2-69. Na een gelijkopgaand ruiiegin namen de Noordwijkers sk igenschijnlijk probleemloos rlauet initiatief. Vooral via Zeger k i an Leeuwen, die in de eerste ai lelft dertien punten liet aante- namen de gasten een ('oorsprong van acht punten.' rinien rommelige laatste fase van i (Ie eerste helft stelde de thuis- lub in staat wat van de achter- tand af te halen, maar ook na ust (37-40) hadden de bezoe- ers meteen het beste van het 1 pel. MSV liep uit naar 39-49, paarna echter een periode van ier minuten volgde waarin de loordwijkers slechts één punt coorden. Tot vijf minuten voor al iet einde moest Springfield nog d olgen, toen kwam de thuis- 10 loeg weer op gelijke hoogte. 1SV ging de slotaJfse in met ad wee punten voorsprong, maar «ging telkens onnodige fouten ail p spelers die eigenlijk niet ge- aarlijk waren. De ervaren thuisclub profi- jit eerde van de 'cadeautjes' van efl e tegenstander, en was met i ijf uit zes vrije worpen bedui- lend beter dan de Noordwij- ers, die uit vier pogingen geen bel troffen. MSV kreeg via Ze- ne er van Leeuwen nog een kans sel tn de stand gelijk te trekken. )e Noordwijker, die al vier driepunters had gescoord, mis te echter in zijn laatste poging. Scores MSV: Van Leeuwen 18, Bart Koek 18, Jan Koek 10 (10 rebounds). In Enschede boekte Blitz einde lijk weer eens een overwinning. Jugglers werd met 80-74 versla gen. Na zes nederlagen op rij kwam de winst voor coach Sid Bruinsma niets te vroeg: „We zaten in een dal, en daar kom je niet inééns uit. Ik ben dan ook tevreden met de winst al kan het nog beter." De Voorschotenaren, slechts met zeven spelers naar het oos ten afgereisd, hadden voor rust nog geen greep op de penetra ties van de thuisclub. Henk-Jan Piket, goed gesteund door Bruinsma die wegens het per soneelsgebrek zelf ook weer in actie kwam, hield aanvallend zijn team in de buurt van Jugg lers. Na rust (46-42) zorgde een zoneverdediging van Blitz dat dé balcirculatie van de thuis ploeg omlaag ging. Jugglers zocht te snel naar het afstands schot, waar een redelijk schie tend Blitz van kon profiterep. „Jugglers is geen goede ploeg en dus kregen we wat meer vrij heid", legde Bruinsma uit. „Maar ze hebben wel uit bij MSV gewonnen, dus we heb ben ze niet onderschat. Hope lijk was dit het begin van een betere periode." Scores Blitz: Piket 35, Bniinsma 17, Vegter 11. BS Leiden kwam thuis net te kort tegen Black Eagles: 68-69. De bezoekers uit Rosmalen, die vorig weekeinde van koploper BC Markt hadden gewonnen, versterkten zich tijdens de over schrijvingsperiode met twee spelers. Zij namen hun team BASKETBAL PIETER VAN DER VLIET vooral in de eerste helft op sleeptouw door samen meer dan de helft van de scores voor hun rekening te nemen. Leiden leek in de eerste helft weggespeeld te worden, toen het scorebord 15-30 aangaf. De thuisploeg trok de verdediging echter aan en knokte zich terug tot 29-35 bij rust. In de tweede helft moest Leiden zich weer te rugvechten van een grote ach terstand en het kwam in de 38ste minuut zelfs op voor sprong. Het ontbrak de ploeg echter in de slotfase aan het no dige geluk om de winst in eigen huis te kunnen houden. Na de derde nederlaag op rij maakte Leiden-coach Ivo Boom zich zorgen om het moreel van zijn ploeg: „We moeten nu zor gen dat de koppies niet gaan hangen, anders verliezen we de rest ook." Goed nieuws voor Boom en zijn team is de kopist van Fran se spelverdeler Ghislain Agban- gla, die tot voor kort actief was in de derde divisie in Frankrijk. Agbangla vult de ruimte in die door het vertrek van guard Mi chel Martinez was ontstaan. Boom: „Ghislain kan meer snelheid in de ploeg brengen, en hopelijk via penetratie wat meer schoten creëren voor on ze centers en vooral Erik-Paul van Weeren, die nu vooral zich zelf vrij moet spelen." Scores BS Leiden: Van Weeren 16, Stuijfeand 15. Brückner 12, Versteegen 12. De Blitz-junioren wonnen in Voorschoten van Weert met 107-54. Vooral de beginfase was een scorefestijn. Na zes minu ten stond het al 24-17. Blitz hield het scoren het langste vol en trok vooral na rust (54-47) de defensie strakker aan. Vanaf 88-72 was nummer twee Weert geklopt. Scores Blitz: Moinat 27, Nicastia 22, Aanhanen 16, Jordan 13, Crijnen 12, De Roo 10. Univentio Grasshoppers uit Katwijk boekte in het thuistreffen tegen Binnenland een ruime 62- 50 overwinning. In sporthal Cleijn Duin kwam de ploeg van coach Martin Hoekstra geen moment in gevaar, maar hij zag Heieen van Duijn met een enkelblessure voortijdig afhaken. Door dit blessureleed en het zware programma van de junioren zit Hoekstra met de wedstrijd van volgende week in zijn maag. De Katwijkse coach houdt slechts vijf speelsters over om af te reizen naar koploper Den Helder. „Natuurlijk is dat een probleem", reageert Hoekstra. „Daarom heb ik Meindert van Veen (coach van Den Hel der, red.) een e-mail gestuurd met het verzoek om de wedstrijd te verplaatsen. Het heeft toch geen enkele zin om met z'n vijven naar Den Hel der af te reizen om vervolgens geen fatsoenlijke tegenstand te kunnen bieden." Tegen Binnenland was Grasshoppers met ne gen speelsters aardig compleet en het nam ook resoluut een 14-5 voorsprong. Petra Weeda, ex- Grasshoppers en een zeer goede schutter, moest worden uitgeschakeld. Met Irene van de Burg, Tinka Bröring en Talia Versteeg roulerend verde digend op de routinier kwam Weeda in de eerste helft niet verder dan vijf punten. Grasshoppers speelde gedisciplineerd en gaf niets weg. Vooral de aanvallende rebounds leverden de nodige ex tra punten op, waardoor de marge bij rust al 31- 20 was. Ook in het vervolg bleef de thuisploeg fel ver dedigen en drukte zij de tegenstander terug in de verdediging. Grasshoppers bouwde de voor sprong uit naar 56-35 om te eindigen met een 62- 50 overwinning. Scores Univentio Grasshoppers: Guyt 13, Nieuwenhuis 12. De vrouwen van BV Leiderdorp verloren in de slotfase van de wedstrijd tegen Filtech Five te vaak de bal. Daardoor bleef de 54-46 overwin ning in Tilburg. De Leiderdorpsen hadden een bliksemstart, door in hoog tempo voor de aanval te kiezen. De 15-21 voorsprong na tien minuten spelen was dan ook terecht. Leiderdorp werd al leen slachtoffer van het eigen hoge tempo en moest toestaan dat de Tilburgsen met slim spel met 23-23 langszij kwamen. Vooral het surplus aan balverlies deed Leiderdorp de das om. Plot seling vielen de schoten niet meer en zorgden goed uitgevoerde 'fast-breaks' voor de Tilburgse 32-27 voorsprong bij rust. In de tweede rondgang had Leiderdorp moeite met het spel en kreeg het geen grip op de wed strijd. De spelverdeelsters Sandra Wagemaker en Kika Stijger kregen extra bewaking, waardoor de snelheid uit de wedstrijd was. Een zone-verdedi- ging moest uitkomst brengen, maar dat lukte slechts ten dele. Alleen de doelgerichte acties van Lonneke Bransz en Mariska van Zegveld zorgden nog voor de broodnodige punten. Even gloorde er nog hoop in het Leiderdorpse kamp, toen de marge werd teruggebracht tot 48-44. Onnodig balverlies betekende extra fouten en Tilburg kon vanaf de vrije-worplijn de wedstrijd definitief naar zich toe trekken. Scores BV Leiderdorp: Bransz 19 (14 rel).), Van Zegveld 10. De schuld van de nederlaag op de arbiters en de Utrechtse jury afwentelen ging BV Lisse-coach Hans van Vegten te ver. „Feit blijft dat we op een reuzemanier gepakt zijn." BV Lisse verloor na verlenging in een hectische slotfase van Niels Stensen. Lisse keek na een zwakke start halverwege het duel tegen een 35-22 achterstand aan. Slechts El len Droogh en Melanie Rodewijk waren in de eerste helft bij de les. Na de rust veranderde er niet veel aan het spelbeeld en bleven de gasten op achterstand. De ploeg kreeg pas vleugels in de laatste vijf minuten. In een sneltreinvaart werd de achterstand ongedaan gemaakt. Toen Lisse bij 60-61 voor het eerst aan de goede kant van de score kwam, leek de klus alsnog geklaard. Een benutte Utrechtse vrije worp bracht beide ploe gen op gelijke hoogte. In de verlenging ging Lis se, zij het onder felle protesten, alsnog met 71-61 onderuit. Scores BV Lisse: Koolhof 16, Ellen Droogh 11 De junioren van Grasshoppers spelen serieus voor een plaats in de play-offs. De ploeg van coach Rick Driessen maakte korte metten met Vlissingen door een ruime 94-54 overwinning. Het Katwijkse collectief hield topschutter Tirsa Penturi volldig uit de wedstrijd. Scores Grasshoppers: De Jong 20, Tinka Bröring 18. Guyt 18, Parlevliet 12. Kucharska 12, Tanya Bröring 10. BV Leiderdorp bleef Wyba in een eindsprint met 60-51 voor. In de thuiswedstrijd had Leiderdorp tot twee minuten voor lijd achter gestaan. Pas toen werd de stand 53-51 Scores BV Leiderdorp: (ioudberg 17, Simson 10.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 27