Remise maakt Roodenburg-coach woesi Meerburg slaagt waar de concurrentie faalt Heideman ook op natuurijs de rapste Amateurvoetbal Gehavem DIOK in halve finat rugbycui MAANDAG 31 JANUARI 2000 Topper Alphen - ASC doelpuntloos vijfde klasse zondag De strijd om de titel in de vijfde klasse blijft ongemeen spannend. Vier ploegen hebben nog uitzicht op het kamioenschap. De topper tussen Alphen en ASC eindigde in een doelpuntloos gelijkspel, terwijl de concurrentie ruim won. Alphen ging sterk van start en drong ASC terug in de verdedi ging. Tot grote kansen voor de thuisploeg leidde dit echter niet. Na de rust waren de rollen omgekeerd. Beide trainers konden zich na afloop dan ook in een puntendeling vinden. Stompwijk schiet zes keer raak vufde klasse zonag Stompwijk '92 handhaafde zich aan kop door een 0-6 zege op Real Zoetermeer. Martijn Droog was de grote man met vier doelpunten. De overige treffers kwamen van Stephan Spruit en Toby van Marwijk. De vierde titelpretendent, SJZ, wisselde tegen Taurus een sterke eerste helft in voor een slechte tweede, maar won wel gemakkelijk: 5-2. Voor de Zoeter- woudenaars schoot Carlo van Nierop tweemaal raak. Wouter van der Hoeven, loost van Dijk en Mare Lomans tekenden voor de overige doelpunten. Leidsche Boys zag het van tevoren som ber in tegen buurman VNA. Met liefst zeven invallers werd er toch met 2-0 gewonnen. Voor de 'Boys' scoorden Maikel Over- dijk en Peter Kooien. Een andere bewoner van de Boshuizerka- de, GOL Sport, ging in eigen huis onderuit tegen Archipel/Or- nas. De bezoekers hadden het geluk aan hun kant en wonnen met 2-4. De GOL Sport-treffers werden gemaakt door Khalid Rajini en Mourad Kurt. LFC (za.)met 3-2 onderuit vierde klasse zaterdag LFC ging tegen medemiddenmoter BSC'68 met 3-2 onderuit. De Leidenaars kwamen door Frank de Reede-de leiding, maar kreeg daarna twee goals tegen. Boven dien kreeg diezelfde De Reede een rode kaart. Desondanks kwam LFC via Henk van Iterson langszij. Tien minuten voor tijd kwam de ploeg uit Benthuizen opnieuw op voorsprong en stond die nfèt meer af. Magere zege VVSB op Foreholte vufde klasse zaterdag De nummer twee van de vijfde klasse, WSB. behaalde een magere 1-0 zege op Foreholte. Er moest vlak voor tijd een doelpunt van Edwin Warmerdam aan te pas komen om de Voorhouters op de knieën te krijgen. GWS be haalde een nuttige 2-1 zege op SJC. Dennis van Velzen was twee keer succesvol bij de Sassenheimers, Ad Beukers eenmaal bij de Noordwijkers. Martijn Steenvoorde van SJC kreeg al in de eerste helft rood. De buren Blauw Zwart en Wassenaar deelden de punten: 1-1. Stefan Cede gaf Wassenaar de leiding door een strafschop te benutten, Steven op der Heijde maakte even later gelijk. Martin Vermeulen van Wassenaar ontving de rode kaart. UVS verliest ondanks veldoverwicht vrouwenvoetbal eerste klasse UVS had in de thuiswedstrijd te gen SSS '18 negentig minuten lang een veldoverwicht maar kon niet tot scoren komen. De tegenstander uit Overloon werd voor de rust slechts eenmaal gevaarlijk, maar scoorde wel: 0-1. Ook na de thee speelde UVS op de helft van SSS '18; paal, lat en keepster stonden een verdiend gelijkspel echter in de weg. Trai ner Albert van den Berg maakte zijn speelsters na afloop geen enkel verwijt, aangezien de inzet maximaal was. Ruime winst voor SJC en Alkmania vrouwenvoetbal, tweede klasse De winterstop heeft SJC duide lijk goed gedaan. Na drie overwinningen op rij won de ploeg van trainer Gert van Iterson ook haar vierde wedstrijd. In Woer den werd VEP met 0-4 aan de kant geschoven. Mirjam van der Niet was de grote vrouw aan SJC-kant met drie treffers. In de slotfase schoot Jacqueline Aanhane het vierde doelpunt binnen. Ook koploper Alkmania won bij nummer drie RVC '33 met: 0-4. Voor de formatie uit Roelofarendsveen schoot spits Natasja Sas burg tweemaal raak. Jolanda Ruiter en Ellen Koren zorgden voor de overige treffers. Na de nederlaag van vorige week is Alk mania door deze makkelijke zege toch weer terug op titelkoers. Quick Boys wint in laatste minuut eerste divisie a-junioren Dubbel feest op Nieuw Zuid. Niet alleen won het eerste, maar ook de jeugd van Quick Boys voegde na de overwinning op Den Bosch (3-2) drie punten aan het totaal toe. Dat gebeurde n£dat iedereen zich verzoend had met een gelijkspel. In de 90ste minuut passeerde Martin Beckx de Bos sche doelman. Dezelfde Beckx had zijn ploeg eerder al op een 2-1 voorsprong gezet. Leidenaar Ergun Bayran maakte het eer ste doelpunt voor de Katwijkers. Rob van de Wijngaard naar FC Lisse LissE/hoogmadeRob van de Wijngaard wordt de nieuwe trainer van het eerste zondagelftal van FC Lisse. Hij volgt Saïd Ouaali op, die het komend seizoen assistent van zaterdagtrainer Wint Schaap wordt. Van de Wijngaard is afkomstig van SJC. Daar had hij de afgelopen drie jaar de A-junioren onder zijn hoede. Eer der begeleidde de 30-jarige Hazerswoudenaar ook de jeugd van Lugdunum. MMO heeft in de persoon van oud-speler Kees van Rijn een nieuwe trainer gevonden. Van Rijn, die het afgelopen jaar geen club coachte, was daarvoor werkzaam bij Alkmania. Hij neemt de plek in van de vertrekkende Piet de Jong. Gelijkmaker Wannunda in slotfase: 1-1 Hoop doet leven. Een ge zegde dat gistermiddag he lemaal opging voor de spelopvatting van War munda. Terwijl Rooden- burg allang dacht aan een magere 1-0 overwinning, bleef Warmunda zelfs in blessuretijd nog het geloof houden in een doelpunt. Met één goede uithaal gaf Ron Schuiling de thuis ploeg de beloning voor ne gentig minuten keihard werken, 1-1. warmond menno schraven Het was niet al te best wat War munda aan voetbal toonde, maar dat mag je van de moei zaam draaiende subtopper op dit moment ook niet verwach ten. Belangrijker is dat het da nig gezakte zelfvertrouwen van de spelersgroep, die onder lei ding staat van voormalig speler André van Velzen, er met de week groter op wordt. Boven dien komt er met Michel Schouten, die gisteren voor het eerst dit seizoen een volledige wedstrijd speelde, weer veel voetballend vermogen in de ploeg. Zeker in de eerste helft was het voornamelijk eenrichtings verkeer naar het Warmunda- doel, maar het aantal uitge speelde kansen was deson danks bijzonder laag. Rob Pret had de bal zomaar voor het in tikken, na een over alles en ie dereen vliegende voorzet. Maar de verdediger miste duidelijk het spitseninstinct. Verder dan een kopballetje van Marcel van Roodenburger Hans Moenen komt gevaarlijk in op het moment dat Warmunda-spits Barry van Rijn de bal próbeert aan te nemen, foto eric taal den Burg en wat schoten van goal kwam. Warmonders te noteren, vlak schoot. afstand kwamen de Leidenaars Warmunda probeerde met voor de rust. Michel Schouten Pas na de goal van A-junior niet. De lange Sander van de lange halen naar voren onder kreeg eindelijk een goede diep- Gerry Schoonderwoerd den Be- Niet greep overtuigend in op de druk vandaan te komen, tepass en legde vervolgens de zemer van Roodenburg - een het moment dat Roodenburg Veel leverde dat niet op. Welge- bed op de inkomende Ron schot van Rob Pret werd van dreigend in de buurt van zijn teld één kans viel er voor de Schuiling, die rakelings naast richting veranderd en viel pre- vierde klasse zondag aad siera Meerburg nam na de 5-1 zege op NSV 46 afstand van de naaste concurrenten. Roodenburg bleef op 1-1 ste ken tegen Warmunda. Door de 2-1 overwinning tegen Nicolaas Boys verlaat UDO de laatste plaats. In de vier de klasse B is het kommer en kwel voor de Leidse clubs. Slechts VCL pakte een punt tegen Forum Sport: 2-2. LFC, UDWS en FC Rijnland liepen tegen forse ne derlagen op. Vierde klasse A: NSV 46 -Meerburg 1-5 Een slecht verwerkte corner betekende in de beginfase een voorsprong voor de thuisploeg. Joris Pieter Neute boom schoot de bal tegen zijn eigen keeper aan en daardoor rolde de bal in het doel. Het bleef bij die ene tegenslag voor de Zoeterwoudenaren. De club nam het initiatief en kwam door Pim van Wetten op gelijke hoogte. Na de rust ging het snel. In een tijdsbestek van tien minuten breidden Michel Turk, Pim van Wetten en Ingmar Nyqvist de voorsprong uit naar 4-1. Sacha Tuyt had met zijn doelpunt het slotakkoord. ROAC 79 - MMO 2-0 Op basis van inzet mochten de Rippers zich de terech te winnaar noemen. Toch kroop de thuisploeg vlak voor rust door het oog van de naald. Een inzet van Ed Borst ging richting het doel, maar dat bleek zonder waarde omdat de arbiter voor het rustsignaal floot. In de tweede helft sloeg ROAC met een paar counters toe. Wilfred van der Star en Sander Disseldorp schoten raak. MMO-goalie Roland van der Meer kreeg tien mi nuten voor tijd rood, omdat hij Michel van der Star had neergehaald. Teylingen - DOSR 0-2 Beide partijen waren het met de uitslag eens. Teylin- gen-keeper Hans Edink stond onder grote druk en voorkwam met zijn fraaie redddingen dat de Sassen heimers niet tegen een grotere nederlaag opliepen. De nederlaag kon Edink echter niet voorkomen. Met een fraaie krul van buiten het strafschopgebied schoot Ed Kerkvliet de Veners op voorsprong. Marco van de Meer maakte het tweede doelpunt. UDO - Nicolaas Boys 2-1 Met drie winstpartijep uit de laatste vier duels mag trainer Fred Filippo niet mopperen. Door deze fraaie reeks verlaat zijn team de laatste plaats. Ferry van Tol zette UDO op voorsprong. Na het uitvallen van Ruud Stuifzand en Maikel Kuit leek het verkeerd uit te pak ken. De gelijkmaker verscheen direct daarna op het scorebord. UDO hervond zich en pakte uiteindelijk toch de zege. Kees Knetsch liet zich als doelpuntenma ker feliciteren. Vierde klasse B: LFC - Delft 0-6 Ondanks de grote nederlaag waren er toch mogelijkhe den voor de Boshuizerkadeploeg. Johnny Fakkel, die in vorige wedstrijden trefzeker was, gaf deze keer echter niet thuis. Delft bleef in de eerste helft doelpunüoos en bracht daar in de tweede helft voortvarend verandering in. De teller stopte bij zes, Delfia -UDWS 6-1 „Als Delfia geen kampioen wordt, lever ik mijn con tract in", aldus UDWS -trainer Per Chrispijn. Pas in de tvfreede helft kreeg zijn ploeg de nekslag, want voor rust konden de oranjehemden het allemaal nog bijbenen. Met een doelpunt van Yachya Farhane viel de schade (2-1 achterstand) mee. Het conditiegebrek bij een aan tal UDWS'ers brak de Leidenaars na rust lelijk op. Forum Sport -VCL 2-2 Echt tevreden was trainer Jouke Sjaardema niet met het gelijkspel, omdat de Voorburgers na zeven minu ten blessuretijd de gelijkmaker binnenschoten. De doelpunten van VCL kwamen tot stand door Peter Zaalberg en Aydin Narin. Gretlia Smit neemt titel zusje over techendorf anp Jan-Maarten Heideman toonde zich zaterdag op de Weissensee de snelste van een kopgroep van dertien man. Leiderdorper Ruud Borst, de NK-win- naar van vorig jaar, werd na honderd kilometer tweede voor René Ruiten berg. De beste schaatser op kunstijs was Heideman dit seizoen al! Met dertien overwinningen ging het complete pe loton gebukt onder zijn bewind. Daarbij zat ook de Nederlandse titel. „Vraag me nu niet welke overwinning het mooiste was. Ik vind winnen zo gewoon geworden." „Weer niet", sprak Borst. „Vandaag had ik kunnen winnen, maar ik trapte tijdens de eindsprint in een scheur en verloor kostbare meters." Het wedstrijdverloop was boeiend. Constant waren er uitlooppogingen en overal was Heideman bij betrok ken. „Ik wilde de slag niet missen. Het kostte me heel veel kracht om steeds in de frontlinie te rijden, maar het was de enige manier die tot suc ces zou leiden". De strijd ontbrandde na 55 kilome ter. Kromkamp, Van Meggelen en Stam namen de benen. Het drietal kreeg later gezelschap van een twaalf tal schaatsers. Naarmate de race vor derde dunde de kopgroep tot dertien man uit. In de laatste kilometer open de Baars het offensief. Kromkamp riep hem tot orde. „We lagen toen al op volle snelheid. Niemand kon meer een 'jump' maken. In de eindsprint vreesde ik Ruitenberg vooral. Maar ik hield hem gemakkelijk achter me", aldus Heideman die in 1998 ook de nationale titel op natuurijs op de Weissensee veroverde. De winnaar was de enige in het pe loton die op de carveschaats reed. Carve is door skiërs uitgevonden. De glijlat is van voren en achteren breder gemaakt. De afzet verbeterd daardoor en dus gaat het sneller. Heideman: „Bij het schaatsen is het niet anders. Eind november heb ik dit nieuwig- heidje al geïntroduceerd. Mijn colle ga's in het peloton zijn niet zo slim, vind ik. Ik zit daar niet zo mee. Zij ex perimenteren blijkbaar liever met het buigen van de glij-ijzers in de richting van de bocht. Daar heb je op natuur ijs niets aan, want bochten draaien dan zowel de linker- als de rechter kant op." Vorig seizoen veroverde Jenita Huizebosch-Smit de nationale cies voor zijn voeten - Warmunda meer schulp. In het besef dal toch niets meer te verp had, speelde het op en toj gels voetbal. Met volop str veel lange halen naar probeerde het een doelpif forceren. Roodenburg pref de routineus de voorsprcf verdedigen, maar maak vergissing zich terug te dringen. Met de allerlaatste kan de wedstrijd greep Warn toch het verdiende punt. links doorgebroken Nic< kenberg bediende Ron J ling, die zich geen momei dacht en de bal spijkerha doel in ramde. De klap zou nog lang na nen bij de Leidse kampi kandidaat. Trainer Harry ma brieste na aflooplj kwaadheid dat zijn ploeB juist de kansen op een titd speeld had. De woede verP zich vooral in het afgeviL het in zijn ogen afzichP spel van de tegenstander. Roodenburg had de da verspilde energie beter o veld kunnen gebruiken, uitstekende kansen ot winst, vlak voor de 1-1 werden niet benut. Warmunda- Roodenburg l-l| 54. Schoonderwoerd den Bezern 90. Schuiling 1-1. Scheidsrecht^ mond. Toeschouwers: 150. GeM ten: Koudijs (Warmunda), OoT HiUebrand, Harlevelt, Siera (Rg burg). Warmunda: Van de Niet, Lal (90. Ritzen), Schuiling, Van De Ègmond (62. Koudijs), Bundep Rijn (73. Van Duin). RijnsburgF Dam, Wanders, Schouten. Roodenburg: Hoek, Ooyendj Pret, Moenen, P. van den Bil Hugens). HiUebrand, Asante. f den Burg, Hartevelt, Siera, Scha woerd den Bezemer. Sfeerbeeld van het NK op de Weissensee, met Erik Huizebosch (20) op de voorgrond. schaatstitel op natuurijs. Ze werd in dat jaar gecoacht en aangemoedigd door haar geblesseerde zuster Gretha Smit. Zaterdag was er een wisseling van de wacht. Gretha Smit liet zich na zestig kilometer tot kampioen kro nen, terwijl haar oudere zus thuis in haar derde titel op natuurijs. Twee Nederland nog herstellende is van keer forceerde ze een veelbelovende een gecompliceerde enkelbreuk. ontsnapping, maar de voorsprong Gretha Smit regisseerde, domineer- ging steeds verloren door een valpar- de en triomfeerde. Toch beleefde ze tij. Smit, die eind december in Eind- geen gemakkelijke race op weg naar hoven de nationale titel op kunstijs FC Rijnland -FC Zoetermeer 1-2 De Rijnlanders zitten in een vormcrisis. Althans vol gens aanvoerder Wim Pikaar. Hij zag zijn team een dramatische eerste helft spelen, waardoor de geelgroe nen de rust in gingen met een 2-0 achterstand. In de tweede helft speelde FC Rijnland met meer risico, maar meer dan een eigen doelpunt van de Zoeter - meerders leverde het niet op. Vierde klasse D: DSS-Concordia 0-3 Concordia boekte een verdiende overwinning op DSS. In de eerste helft legde de ploeg van Jos Warmerdam de basis met twee doelpunten van Frank de Groot en Erik Rijnbeek. Door de Concordia-treffer van Berg, werd het duel vroegtijdig beslist. Van Nispen-TYBB 4-3 Van Nispen en TYBB schotelden de toeschouwers vooral in de eerste helft een spectaculair duel voor. Na acht minuten stonden de gasten al met 0-2 voor. Na twintig minuten stond het alweer 4-2 voor de koploper. Erik Meiland ontpopte zich in de beginfase als de 'man of the match' met drie treffers. De Klerk maakte de laatste. In het tweede bedrijf verzuimde koploper Van Nispen uit te lopen naar een ruime marge en bleven doelpunten uit. Van Nispen-trainer Marcel Rabbers hield nog een slag om de arm over het aanstaande kampioenschap. „Het besef dat we kampioen kunnen worden is natuurlijk aanwezig, maar in de vierde klasse kan iedereen van elkaar winnen." Hillegom-DIO 4-2 Hillegom speelde twee verschillende wedstrijden in één duel. DIO was in de eerste helft heer en meester en ging verdiend rusten met een 0-2 voorsprong. In de tweede helft waren de rollen omgedraaid. Drie treffers van Johan Schniedewind en een doelpunt van Onno Koordes deden de wedstrijd volledig kantelen. foto cpd/vincent jannink veroverde, liet zich door de valpartij en niet van de wijs brengen. Twee ki lometer vpor het eind ontsnapte ze uit een kopgroep van drie vrouwen. De boerendochter uit Rouveen werd niet meer achterhaald. 'f V leiden pieter van der vliet-p DIOK heeft zich gepla^, voor de halve finale var Nederlandse rugbybe?r In de laatste groepswra strijd waren de Leiden; met 39-0 te sterk voor i steklasser Amstelveen. OK komt als ongeslal groepshoofd bij de laall Niet het resultaat belangrijk voor DIOK, de groeiende waslijst blessures. De lijst waa de namen staan van ^11 Kummer, Marcel van Lc Peike Faas, Sander hoog en Thomas Su werd deze week aangeï met Chris de Wal, Alex le zer, Robin Roos en A se Perkins. En dan te beciv ken dat over twee we de belangrijke wedstrij voor de play-offs begini In de eerste ronde DIOK dan onmiddelijk reizen naar titelverded HRC uit Den Haag. staat nu al vast dat de denaars verre van c<j)J pleet zullen aantreden. Daar staat tegenover het kwartet nieuwelin Sander Huisman, J Oreel, Hendre van Merwe en Johan Mqf Gerber gisteren heeft 1; zien zich snel aan te k nen passen. Vooral O ontpopte zich in de v strijd tegen Amstelv met 14 punten als een re goaltjesdief. Amstelveen, meedi j end in de top van de ee klasse, bleek een gew slachtoffer. Het team coach Jeff Mevissen splN de de hele wedstrijd te 'e veus om echt.een vui:a' kunnen maken. Een g aantal 'basisfouten' ga wedstrijd een romn aanzien. Mortel Gerber opend score voor de Leidenj gevolgd door een pen; kick en een geconvertei)r try van Oreel. Pas na rust kwam de Leidse matie echt op gang, w^ na de stand op het sc bord snel opliep. Beers, Piers Tolsen, Schoon, Joost van Rapj* en Oreel zorgden vooi uiteindelijke 39-0 oven ning. Den Haag, CastricunS Amsterdam worden vri zeker de andere groi^ winnaars. Loting zal maken wie in de 1 eindstrijd tegen elkaar komt.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 22