Hotelgasten welkom op parkeerterreinen Nieuw Noordwijks boulevardplan voor tien miljoen Lissese coffeeshop is nog steeds open Duin Bollenstreek Opknappen Hoofdstraat begint april Werk voor huisbroeiers Neem een proefabonnement -7 WEKEN VOOR 41 00 BEL 071-5128030 Winkeliers stelen show op Voorhoutse playbackshow MAANDAG 31 JANUARI 2000 Niet zeven maar dertien Orions valkenburg Vandaag vergadert de Tweede Kamer over de De fensienota. Op de agenda staat onder meer het al dan niet openhouden van het Marinevliegkamp Valkenburg. In een be richt zaterdag in onze krant stond abusievelijk vermeld dat op het vliegveld zeven Orions zijn gestationeerd. Dat zijn er echter dertien. Als de bezuinigingen uit de Defensienota doorgaan worden dat er tien. Hillegom knapt zijn centrum op hillegomHillegom gaat het winkelcentrum opknappen. In maart 2001 moet begonnen worden met het herbestraten van de Hoofdstraat. Het is de bedoeling dat het complete renovatie plan in augustus klaar ligt. In totaal heeft Hillegom 3,2 miljoen gulden over voor de facelift van het winkelhart. Hillegomse on dernemers vragen al jaren om het opnieuw bestraten en op knappen van de Hoofdstraat. De gemeente heeft echter altijd willen wachten tot alle grote bouwprojecten in het centrum klaar zouden zijn. Maar met de nieuwbouw in het winkelhart wil het maar niet opschieten. Keer op keer ontstaan vertragin gen. „En we kunnen niet eindeloos blijven wachten", aldus ver antwoordelijk wethouder Hulsebosch. 'Leiden is weinig constructief runsburg Leiden stelt zich 'weinig constructief op. Dat stelt de Rijnsburgse gemeenteraad in een unaniem ondersteunde ver klaring over het Leidse plan om veertien gemeenten te laten op gaan in één 'Rijnstad. Rijnsburg wijst die Leidse visie volstrekt van de hand. Volgens Rijnsburg moeten de Leidse regio en de Duin- en Bollenstreek om de tafel gaan zitten om de problemen in de regio (woningbouwlocaties, en verkeer en vervoer) op te lossen. In de verklaring roept de gemeenteraad Leiden op om meer respect op te brengen voor de zefstandigheid van andere gemeenten. „Het vergulde zwaard van de leeuw op de Burcht poort is weer terecht. Laten wij hopen dat dit zwaard in het mu seum belandt en dat in de geschiedenis van de toekomst geen passage gewijd moet worden aan het 'Rijnsburgs ontzet'." Postzegelbeurs voor ouderen noordwukDe Stichting Coördinatie Ouderen Noordwijk houdt woensdagmiddag 2 februari van 13.30 tot 17.00 uur een postzegelbeurs voor ouderen. Dat gebeurt in samenwerking met De Ouderenbonden en de Vereniging van Postzegelverza melaars Noordwijk. Verzamelaars en geïnteresseerden zijn wel kom in dienstencentrum De Wieken aan de Wassenaarsestraat in Noordwijk Binnen. Klaverjasnacht in 't Poelhuys LISSE Een klaverjaspartij die de hele nacht gaat duren. Dat houden 't Poelhuys en het gemeenschapscentrum De Poel in het .weekeinde van 17 en 18 maart. Het kaartevenement begint op vrijdag 17 maart om acht uur 's avonds en duurt tot zater dagmorgen acht uur. Voor de klaverjassers die dan nog wakker zijn, is er een ontbijt. Meedoen aan de klaverjasnacht kost der tig gulden per persoon. Inlichtingen en inschrijfformulieren zijn te krijgen bij B. Stroombergen, Ooievaarstraat 52, telefoon: 410573. Gebroken ribben na aanrijding noordwukerhoutBij een aanrijding tussen twee auto's op de Delfweg in Noordwijkerhout is vrijdagavond een gewonde ge vallen. Een 21-jarige man uit Nieuw-Vennep kwam uit de rich ting van Lisse en wilde linksaf een inrit inrijden. Hij zag daarbij volgens de politie zijn tegenligger, een 23-jarige man uit Amers foort, over het hoofd. De tegenligger boorde zijn wagen in de flank van de Nieuw-Vennepse auto. Bij de botsing raakte een reisgenoot van de Amersfoorter gewond. Hij is met gebroken ribben naar het LUMC overgebracht. Grote alcoholcontrole in regio leiden/duin- en bollenstreek De politie heeft in de nacht van vrij dag op zaterdag een grote alcoholcontrole gehouden in twaalf gemeenten. Hierbij deelden agenten in totaal achttien proces sen-verbaal uit, waarvan dertien in de regio's Leiden en Duin en Bollenstreek. In Leiderdorp en Alphen aan den Rijn werden de meeste bestuurders betrapt: elk drie overtredingen. Een 36- jarige Lissenaar overschreed de adem-alcohollimiet van 235 mi crogram per liter het verst, hij liet bij de controlepost in Hille gom de teller reiken tot 900. Bij een 51-jarige Hillegommer peil de de politie een alcoholgehalte van 680, in Voorhout bleek een 23-jarige Duitser een gehalte van 590 te hebben. In Hillegom schreef de politie twee bonnen uit. Noordwijk, Lisse, Voorhout, Rijpwetering en Ter Aar hielden het bij elk één bon. Boven de li miet van 570 neemt de politie het rijbewijs in. Dat is tijdens de ze controles vier keer gebeurd. De overige overtreders kregen een bekeuring en een tijdelijk rijverbod. Met een nieuwe landschapsarchitect, een projectleider van buitenaf en een aantal uitgangspunten op papier wil het Noordwijkse college van burge meester en wethouders de planvor ming voor de Koningin Wilhelmina- boulevard vlot trekken. In een voorstel dat woensdag naar de politiek gaat, staat onder meer dat de parkeerplaat sen behouden blijven, maar dat op hoogtijdagen en tijdens evenementen het parkeren verboden kan worden. De hele nieuwe boulevard mag 10 mil joen gulden kosten. In een eerder sta dium was sprake van een 14,2 miljoen kostende boulevard. Een wandelpromenade door het duin over de hele lengte van de boule vard, is een van de nieuwe uitgangs punten in het collegevoorstel. Dat pad krijgt een balustrade aan de zeezijde en een zitrand aan de landzijde. De gemeente moet wel nog overeenstem ming met de eigenaren van de zeereep zien te bereiken. Het idee van 'scherven' of 'duintui- nen' is nog niet geheel verlaten. In het voorstel staat dat het gebied tussen het duinpad en het trottoir een 'op na tuurlijke wijze aangepaste begroeiing' krijgt en wordt 'verpakt' in randen met zitelementen. De boulevard wordt verder als het aan burgemeester en wethouders ligt dertigkilometergebied, zonder fietspi den, maar ook zonder obstakels die b evenementen een probleem zoudï kunnen zijn. Ten slotte spreekt hl plan van een 'flexibele' boulevan stijlvol, warm en met een tikje klassii karakter. Per seizoen mag deze een al dere aanblik hebben, maar de 'flanee functie' blijft centraal staan. later deze week wordt voortge zet. Hij zegt gevoelig te zij voor het argument van de or dernemers dat er aan hun kar van de badplaats weinig wore geïnvesteerd. Het parkeertarii op de terreinen aan de Astric boulevard wordt wel vergelijl baar met de andere plaatsen het dorp, ongeveer twee guide per uur. Het betaalseizoen ga; duren van 1 april tot 1 oktob( en per dag van negen tot vi uur. noordwuk job de kruiff je De herinrichting van de Hoofc straat in Noordwijk aan Zee ka in april beginnen. Burgemee: wethouders stelle woensdag aan de raadscon missie economie voor om ruit 2,5 miljoen gulden voor c werkzaamheden uit te trekkei De winkelstraat krijgt ondi nieuwe steentjes, bomg en verlichting. Omwille van de tijd en d nt kwaliteit van het werk wil hl m Noordwijkse college van B W geen openbare aanbestedin houden, maar een beperkt aan f?€ tal gerenommeerde aannemei uitnodigen. Eind maart moet i 1 duidelijk zijn wie de opdracl krijgt. Vóór het zomerseizoi zou het gedeelte van de Hoof<| straat tussen Parallelboulevar en Bomstraat/Maarten Kruy) straat klaar kunnen zijn. Het stuk vanaf Bomstraal /Maarten Kruytstraat tot aa het voormalig Trefpunt volgt n de vakantie. In voorjaar 2001 het laatste gedeelte aan i beurt: het pleintje aan de Hi ter Duinstraat en de omgeyh van de tegen die tijd voltooii 'Oude Remise' op de plaats vd het Trefpunt. Van de benodigde 2,5 miljoi gulden heeft Noordwijk ei kwart al gereserveerd. Daal naast verwacht de gemeen) een belangrijk deel als baatb lasting binnen te halen. H overleg daarover met de wink liers in de Hoofdstraat is n< gaande. Ook de eventuele o] brengst van het zelf exploiter! van parkeerterreinen op h Wantveld en aan de Koning) Astridboulevard wil Noord wi aan de Hoofdstraat besteden. De gemeente Noordwijk lijkt bereid de ondernemers aan de Koningin Astridboulevard tegemoet te komen. Als dat technisch mogelijk is, wordt op de parkeerterreinen in de duinen een aantal plaatsen vrijgehouden voor gasten van de hotels en strandtenten in De Zuid. Die onderne mers pachtten het terrein tot afgelopen jaar zelf en zou den dat het liefst voortzetten. schrijft hotelier A. Edelman het overleg met de gemeente. „Ze hebben onze argumenten aan- „We konden elkaar weer recht gehoord. En er was een notulist in de ogen aankijken", be- bij. Dat scheelt alvast." Edel man is woordvoerder van de ondernemers, die vinden dat de gemeente zonder hen te raad plegen heeft besloten de par keerplaatsen zelf te gaan ex ploiteren. De ondernemers zouden dat echter veel beter kunnen; zij bewaken het terrein bijvoorbeeld ook 's nachts. De gemeente rekent zich rijk, als ze denkt het geld te innen van iedereen die er nu parkeert, is Edelmans overtuiging. „De meeste parkeerders zijn gasten van de hotels. Zie je de cursus leiders al pauze houden, zodat die mensen de parkeermeters kunnen gaan vullen?" Zowel congres- als vakantiegangers gaan elders parkeren of blijven op den duur weg, voorziet Edel man. Zijn conclusie: „Zoals het nu gaat, is iedereen tevreden. Al het andere werkt niet. Maar als de gemeente bij haar standpunt blijft, moeten we redden wat er te redden valt." Wethouder Smit zegt bereid te zijn mee te werken aan een oplossing voor de 110 plaatsen die nu voor gasten van de on dernemers gratis zijn. Naar de technische mogelijkheden - een deel van het terrein afzet ten of met kaarten werken - wordt nu onderzoek gedaan. Het wordt in ieder geval geen permanente afzetting, omdat het aantal plaatsen waar het om gaat, varieert. Ook Smit roemt de 'construc tieve' sfeer van het overleg, dat lisse Nog voor ze thuis zijn, worden de potten met bollen al in de watten gelegd. Zeventig huisbroeiers hebben zaterdag hun potten met bloembollen opgehaald aan de Achterweg. Bedoeling is dat de deelnemers aan de jaarlijkse huisbroei- wedstrijd zorgen dat de potten met narcis sen, tulpen, krokussen en anemomen pre cies op 23 februari in bloei staan. Om dat voor elkaar te krijgen, moeten de huis broeiers flink wat werk verzetten. De pot ten met bollen worden afwisselend in het licht of donker en warmer of kouder gezet. Met het doel de groei en bloei te versnel len of te vertragen. Eind februari worden de bollen ingeleverd. De potten met de mooiste bloemen vallen in de prijzen. Leerlingen van het Florens College in Aalsmeer gebruiken de inzendingen bij de samenstelling van een speciale bloemen tentoonstelling die van 24 tot en met 28 februari is te zien in de Hobahohallen. foto taco van der eb Celstraf voor Katwijker na ontucht katwuk Het Haagse gerechtshof heeft een 65-jarige Katwijker veroordeeld tot 150 dagen celstraf wegens ontucht met een minderjarige. De man werd in 1998 nog vrijgespro ken voor het meermalen ver krachten van de 16-jarige vriendin van zijn dochter, maar de officier van justitie ging in hoger beroep. De Katwijker vergreep zich volgens verklaringen van het slachtoffer en de dochter tussen mei 1996 en april 1998 meerdere malen aan het meisje. De man ontken de dat, hij beweerde dat hij het meisje slechts 'troostte', omdat zij door haar vader geslagen werd. Het gerechts hof bepaalde echter dat de verklaringen - inclusief die van twee nichtjes, met wie de 65-jarige ook 'vreemde spelletjes' speelde - wel de gelijk klopten. De officier van justitie had tegen de man twee jaar ge vangenisstraf geëist. De rechter veroordeelde hem uiteindelijk tot 150 dagen cel. waarvan 65 voorwaarde lijk. Bovendien moet de Kat wijker een boete van-600 gul den betalen. voorhout monique witteman 'Kon ik nog maar even bij je zijn' piepte de boomlange Voorhoutse voorzitter Cees van Velzen van de Oranjevereniging tegen zijn veel kleinere secreta ris Willem Vink. Het gebeurde tijdens de prominenten-play- backshow, zaterdagavond in het Wapen van Voorhout. Met zijn buitengewoon valse stem en koddige outfit vormde Van Velzen een schril contrast met een andere deelnemer, wethou der Paul Jochemsz, die samen met zijn vrouw Ankie ten tonele kwam. Zij voerden een zeer se rieuze act op uit de 'Phantom of the Opera'. Toch bleken beiden niet de winnaars te zijn van de play backshow. De Winkeliersver eniging Voorhout ging uitein delijk met alle eer strijken. Zij won zowel de jury- als de pu blieksprijs. In totaal tien prominenten traden zaterdag op in het druk ke Wapen van Voorhout. Een hele avond lang lieten bekende plaatsgenoten zich van een to taal andere kant zien. Kees van Kampen, voorzitter van voet balvereniging Foreholte, kwam op als Lee Towers. Carolien Dangeman van Cultuur Verheft imiteerde zelfs Berdien Sten- berg, met het bekende dwars fluitdeuntje 'Rondo Russo'. Dat bleek zelfs voor jury voorzitter Patrick van der Hulst een verrassing. „Ik snap niet hoe iemand het in zijn hoofd haalt om een compleet instru mentaal nummer uit te kiezen. Maar toch, het lijkt misschien makkelijk om die fluit voor je mond te houden, maar dat is het niet. Technisch vond ik het heel knap wat Carolien deed." Prins Jan I en prinses Marijke hadden 'Het Duet' van Brigitte Kaandorp en Herman Finkers voorbereid. De prins trad daar bij op als Brigitte, in een bloe metjesjurk uit grootmoeders tijd, terwijl de prinses speciaal voor de gelegenheid een mooi snorretje had laten staan. Zij kregen de lachers behoorlijk op hun hand, helemaal toen dui delijk werd dat prins Jan I ook zeer charmant bleek te kunnen dansen. De winnende act werd uitge voerd door zanger Jos Hoek en de engelen Hans Willemse en Ruud Neuteboom namens de Winkeliersvereniging Voorhout (WiVo). Zij brachten het num mer 'Heaven must be missing an angel' van soulband Tavares ten tonele. Hoek was compleet zwart ge schminkt en hij danste en play-, backte dat het een lieve lust was. Achter hem trokken de en gelen Willemse en Neuteboom ook veel aandacht. Steeds kwa men zij gelijktijdig voorbij. Eerst heel sfeervol met een Wethouder Paul Jochemsz en zijn vrouw Ankie imiteren een scène uit de Phantom of the Opera tijdens de prominenten-playbackshow in Voorhout. foto eric taal harpje en een brandende kaars in hun hand, maar daarna de één met een supermarktkarretje en de ander met een nummert jesautomaat. In hun witte jurk jes met vleugeltjes eindigden zij de act innig gearmd. De wissel bokaal ging verdiend naar het drietal. Eigenaar kan moeilijk nieuwe plek vinden lisse wim van wanrooy Er zit nog geen schot in de ver plaatsing van de Lissese coffee shop Happy Days aan de Hee- reweg naai- een nieuwe plek. Hoewel de gemeente de eige naar in december schriftelijk heeft laten weten dat hij op zijn zaak moet sluiten, staan de deuren voor de bezoekers nog steeds open. „Maar ik ben druk bezig met het zoeken naar een nieuwe locatie. Het is alleen niet eenvoudig", zegt de woordvoerder van Mainstream bv, dat zowel de coffeeshop als het café daaronder beheert. Hij wijst erop dat de voor waarden waar een nieuwe loca tie volgens de overheid aan moet voldoen (voldoende af stand van scholen en horeca) binnen Lisse niet eenvoudig is te vervullen. „Ik ben wel in on derhandeling met eigenaars van panden op twee andere lo caties. Daar kan ik verder wei nig over zeggen omdat dat de koopprijs kan beïnvloeden. Veel mogelijkheden zijn er ech ter niet. Ik moet een pand zien te vinden met een horecaver- gunning. Daarnaast moet ik re kening houden met de afstand die ik in acht moet nemen ge zien de wettelijke voorschriften. Lisse heeft me een tekening ge stuurd met allemaal cirkeltj waarbinnen ik geen nieui coffeeshop mag vestigen. Mi goed, we zijn er elke dag m bezig om een oplossing te vi den. Mainstream is inmiddels v overstag gegaan waar het g om wie die nieuwe plaats mc zoeken. Tot voor kort hield coffeeshopbeheerder het er dat de gemeente Lisse met e oplossing moest komen. In 1 overleg met burgemeester V Zon werd echter duidelijk Lisse daar niets voor voelde, heb al eerder gezegd dat we gemeente geen makelaarsfur tie hebben. Daar blijf ik bi zegt de burgemeester. De eigenaar van de coffi shop heeft die boodschap middels goed begrepen. M, hij zegt ondertussen wel el advocaat in de armen genom te hebben. „Onze shop bl ondanks de gemeentelijke so mering om te sluiten gewo open. Als ik zelf een oplossi kan vinden, doe ik dat. Ik gi mijn kop niet in de wind. M, mocht ik er niet uitkomen, d doe ik toch een beroep op gemeente. En desnoods stap naar de rechter. Die beslissij laat ik aan mijn advocaat ov Het is bovendien verre t< komstmuziek."

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 14