Jobbers weet weer waarvoor hij 't doet -Sport Klassement topscorers '99-'00 WOUT BERGERS )ver vijf duels staat Docos er heel anders voor' UIT DE DEKKING Ghana doet goede zaken t is weer gezellig bij Katwijk Johnny Fakkel (LFC) 03 ij Alex Barendse (RCL) 01 21 21.00 2) Marcel de Bruin (Leiden) 01 14 14.00 3) Martijn van de Bos (Altior) 01 14 14.00 Peter Wubben (Alph. Boys) 01 12 12.00 5j Loean Kameri (Alphia) 01 12 12.00 6J Sander de Wolf (ASC) 00 15 11.25 Mohammed Ben Said (SJC) 01 13 11.00 Michel Turk (Meerburg) 01 14 10.50 9j Edwin Oudshoorn (Stompwijk) 00 14 10.50 10) Martin van Zaanen (ASC) 00 13 09.75 Leidsch Dagblad Doelpuntenmaker van de week: Doelp. Pntn. LEIDEN NOORDWIJK VOORSCHOTEN Wout Bergers stelt voor de topscorer van de week een waardebon van vijftig gulden beschikbaar. De bon wordt naar de club gestuurd. De Topscorer van de maand ont vangt een bon van honderd vijftig gulden. Voor de drie voetballers die aan het einde van het seizoen het totaalklas sement aanvoeren, zijn aan trekkelijke prijzenpakketten beschikbaar gesteld. Wim van Duivenbode is dagelijks tussen 10.00 en 16.00 uur bereikbaar voor vragen en opmerkingen over het topscorersklasse ment, tel. 071-5356461. Boedel Holland wordt geveild utrecht velden aan de Utrechtse Thor- beckelaan kan worden ge speeld. De totale schuld van de hoofdklasser bedraagt zo'n 250.000 gulden. Een deel daar van is een schuld aan de belas tingen. De fiscus wil nu onmid dellijk 18.000 gulden ontvan gen, ook omdat betalingsrege lingen in het verleden niet wer den nagekomen. De inboedel van de kantine van de Utrechtse voetbalclub Hol land wordt geveild. De actie van de belastingdienst stond voor vandaag op het programma. De Utrechtse hoofdJdasser verkeert in grote financiële nood. Deze week werd ook de energie op het complex afgesloten. Het is de vraag of er morgen op de Naam: Henk Uijthof. Sport en club: handbal bij Saturnus. Geboren: 18 januari 1965 te: Delft. Woonplaats: Haarlem. Vorige clubs: ik heb vanaf mijn achtste bij Hellas in Den Haag gespeeld. Aangezien ik in Lei den studeerde, ben iK in '96 naar Saturnus gegaan. Beroep: ik ben nu basisarts en dit jaar begin ik met de huis artsenopleiding. Partner: ik ben getrouwd met Leontine. Lengte: 1.82 meter. Gewicht: 93 kilo. Positie: cirkelspeler en mid- achter-verdediger. Sterke punt: het verdedigen. Zwakke punt: omdat ik wat ouder ben, is de snelheid wat achteruit gegaan. Trainers: Robin van Olphen, Wim van Leeuwen en Peter Barreveld. Beste trainen Peter, hij is tac tisch en technisch erg goed. Hoogtepunt: het wereldkam pioenschap voor militairen in Egypte in '93. Ik heb met Hel las nog twee keer de bekerfina le gespeeld, maar dat WK was geweldig. We zijn niet hoog ge ëindigd, maar het was een enorme belevenis. Dieptepunt: je verliest wel eens wat, maar ik heb nooit een echt diepte punt meege maakt. Blessures: ik ben vrij stevig gebouwd. Af en toe een enkeltje bezeerd, maar verder heb ik eigenlijk nooit wat. Leukste tegenstander: DES '72. Die ploeg ligt ons wel; we halen bijna altijd goede resul taten tegen ze. Bovendien is het na de wedstrijd meestal erg gezellig. Vervelendste tegenstander: DWS. Ik denk dat iedereen bij Saturnus dat wel kan beamen. Zij spelen vechthandbal en dat ligt ons totaal niet. Nederlands team: ik houd me er niet echt mee bezig. Het he renteam is ook een beetje on dergesneeuwd bij de prestaties van de dames. Misschien is het uit de competitie halen van de spelers bij de heren ook wel een goed idee. Alleen zullen de financiële middelen daarvoor wel ontbreken. Het zou in ie der geval wel goed zijn voor de promotie van de handbalsport, als de heren ook wat beter zou- den spelen. Hobby's: naast hand ballen, doe ik nog aan squash en zaalvoetbal. Daarmee is mijn vrije tijd weer gevuld. Krant: de Volkskrant. Eten: boerenkool met worst. Drinken: een biertje. Huisdier: Jasper de kat en een cavia. Respect voor: ik kan eigenlijk niets bedenken. Hekel aan: oneerlijkheid. Vakantieland: Zimbabwe. Ik ben er nu twee keer geweest. Vooral de safari-tochten zijn zeer de moeite waard. Politiek: ik volg het wel, maar ben er niet actief mee bezig. Mooiste plekje in Leiden: het gezelligste plekje is in ieder ge val het terras bij Annie's ver jaardag. Lekker 's zomers een biertje drinken. Kampioen in eigen klasse: ik vrees dat Hellas kampioen wordt. Wij doen goed mee en zouden ook graag die titel wil len, maar de selectie van Hellas is veel breder. Het is voor hun ook meer een must. Zij hebben jarenlang in de eredivisie ge speeld. Degradant in eigen klasse: de competitie kun je in twee helf ten verdelen; de bovenste vijf, en de rest. Onderin zit het dicht bij elkaar. Ik denk dat uit eindelijk Fidelitas en White Demons er uitvliegen. Saturnus - DES '72 komende zondag: ik denk dat we met een pünt verschil winnen en ik maak er drie. Toekomst club: Saturnus is een klein clubje. Wat we nu presteren is al erg mooi. We hebben ook niet genoeg door stroming om structureel de eredivisie te halen. Het bestuur werkt er hard aan, maar het is al mooi als we een vaste kracht in de eerste divisie blijven. Toekomst persoonlijk: eind maart verhuis ik naar Hengelo om daar de huisartsenoplei ding te volgen. Ik probeer dit seizoen de wedstrijden nog te spelen, maar daarna is het he laas afgelopen. Jammer, want het is een erg gezellige club. Ik weet nog niet of ik in Hengelo ga handballen. Het zal op een gegeven moment wel weer gaan kriebelen. tekst «jeroen bal foto mark lamers accra anphelft op het scorebord. Kwame Ayew en Otto Addo waren de doelpuntenmakers. Ayew kon zich na een klein half-uur laten fêteren, geholpen door een blunder van doelman Kossi Agassa. De aanvaller van Spor ting schoot laag en hard in en zag de bal via het lichaam van Agassa in het net vliegen. Addo zojgde acht minuten voor rust voor 2-0. De 'Black Stars' hadden in Accra ook de primeur van de eerste rode kaart van het toernooi. Eben Dugbarty werd in de 65ste mi nuut uit het veld gestuurd we gens natrappen. De door Giuseppe Dosena getrainde Ghanezen toonden in de tweede helft een Italiaanse inborst. De ploeg beperkte zich tot verdedigen, tijdrekken en loeren op een counter. De scheidsrechter trok zeven mi nuten bij. Togo werd niet bij zonder gevaarlijk. Een inzet van Lantame Ouadja een kwartier voor tijd werd tot hoekschop verwerkt. Togo's Duitse trainer Gottlieb Göller maakte het van afstand mee. Hij ruziede 's ochtends openlijk met bondsofficials en ontbrak tijdens de wedstrijd op de bank. Ghana heeft bij de strijd om de Africa Cup voor eigen publiek goede zaken gedaan in groep A door Togo met 2-0 te verslaan. Het land zette door dit resultaat een flinke stap in de richting van de kwartfinales. In de eer ste ronde speelden alle deelne mers in deze poule gelijk (1-1). Zuid-Afrika drong later op de avond al door tot de laatste acht door ook de tweede wed strijd in poule B te winnen. Na Gabon werd nu de Democrati sche Republiek Congo in Ku- masi verslagen. Met het kleinst mogelijke verschil, 1-0. Shaun Bartlett, die in Zwit serland zijn geld verdient bij FC Zürich, maakte vlak voor rust de enige treffer. Het was al zijn derde van het toernooi. In de beginfase had hij een enorme kans onbenut gelaten. Bij Zuid- Afrika zat Hans Vonk opnieuw op de bank en stond André Ar- endse in zijn plaats in het doel. Dit tot groot ongenoegen van Heerenveen-trainer Foppe de Haan. Die kan zijn eerste kee per momenteel beter gebrui ken. Ghana had de eindstand ook al voor het einde van de eerste Marcel Rabbers trainer bij Altior Marcel Rabbers wordt de nieuwe trainer van Altior. Hij is nu nog werkzaam bij vierdeklasser Van .Nispen uit De Zilk. Rabbers teken de een contract voor twee seizoenen. Hij is de opvolger van Jan Wouters die volgend jaar Esto onder zijn hoede heeft. uwkomer Marcel Werk dénkt niet eens aan degradatie loman leefmans enaar Marcel Werk voetbalt pas een jaar bij Docos. In die zes maanden teerde de tweedeklasser wisselend. De trige bedrijfsleider van een mannen- l ezaak in Noordwijk verwacht dat zijn we club in de tweede helft van de com- tie beduidend beter uit de verf komt tot nu toe. Waarom ben je van w Leiden naar Docos overgestapt? „Dat heeft met mijn werk te maken. Ik kon steeds minder vaak op zaterdag voetballen. Op het laatst trainde ik alleen nog maar en ging ik de weke lijkse wedstrijdjes missen. Na een gesprek met Docos-trainer Wim Visser ben ik overgestapt en daar heb ik zeker geen spijt van gehad. Docos is een leuke, gemoedelijke club waar ik leuk ben opgevangen in een groep die al jaren in bijna dezelfde samenstelling speelt. Toch draaide het tot nu toe niet zo lekker met Docos? Dat komt omdat we aan het begin van het seizoen direct een paar zware tegenstanders ontmoetten waardoor we niet lekker uit de startblokken schoten. Langzaam maar zeker ging het beter met de 4-1 winst op Blauw Zwart als hoogtepunt. We voetbalden erg sterk en het is jammer dat die wedstrijd vlak voor tijd werd gestaakt. Daardoor zijn ons tivee punten ontnomen. Verder zaten er wat wedstrijden bij waarin we de winst domweg hebben laten liggen. Ik noem de gelijke spe len tegen VCS en DWO en het verlies tegen Kranenburg na een 2-0 voorsprong. Afgelopen week was koploper WM met 3- 0 te sterk. Bij een 1-0 achterstand miste jij een strafschop. Pijnlijk? „Klopt, maar het is niet zo dat ik de straf schop opeiste, zoals in het verslag stond. Onze vaste penaltynemer - Edwin Verhoogt - liet merken dat hij zich niet lekker voelde. Koude voeten of zo. Niemand anders meld de zich en toen heb ik de bal maar gepakt. Ik voelde me zeker en toch ging het mis, zo als we wel meer kansen om zeep hielpen. Ik hdd het duel dus een andere wending kun nen geven, maar of het voor het resultaat had uitgemaakt, weet je nooit. Wat gaat het zondag uit tegen RVC/Rijs- wijk worden? „Op eigen veld verloren we met 1-2 van ze. Dat was in het 3 oktober weekeinde dus het behoeft geen uitleg waarom het toen niet liep zoals het zou moeten. Normaal gespro ken is Rijswijk een tegenstander waar we van horen te winnen. Ik ben ervan over tuigd dat we beter kunnen dan de ranglijst (derde van onder, red.) nu aangeeft. Degra datie daar dénken we niet eens aan. We hebben twee punten in mindering gekregen en we moeten nog twee wedstrijden inha len. Let maar op, over vijf duels staat Docos er heel anders voor. Er is een mooie toekomst weggelegd voor Werk bij Docos? „Op de eerste plaats ben ik gewoon heel blij dat ik weer wedstrijden speel en vooraf de spanning daarvan voel. Verder vind ik het jammer dat Wim Visser weggaat. Natuur lijk, na zes jaar bij dezelfde club, raken par tijen op elkaar uitgekeken. Maar ik ben hier nieuw en ik had hem nog graag een seizoen als coach gehad. Zijn opvolger Nico van de Salm ken ik niet. Als hij een beetje is zoals Visser dan gaan we een goede tijd tege moet. Marcel Werk: „Ik ben ervan overtuigd dat we beter kunnen dan de stand op de ranglijst aangeeft." foto taco van der eb Voetbalsters Ter Leede op oefenstage in Zuid-Afrika Vier speelsters van de Sassen- heimse hoofdklasser Ter Leede zijn opgenomen in de nationale selectie voor een achtdaagse trainingsstage in Zuid-Afrika. Het gaat om Sarina Wiegman, Jeanet van der Laan, Sabine van Eijk en Cindy Burger. De stage geldt als voorberei ding op de komende duels, in april en mei, in het kader van de EK-kwalificatie. Daarbij is Nederland ingedeeld met Span je, Frankrijk en Zweden. Oranje oefent op dinsdag 1 februari in Johannesburg tegen het nationale team van Zuid- Afrika en drie dagen later tegen een plaatselijke selectie uit Kaapstad. Daar wordt ook in een van de zogeheten town ships een clinic gegeven door bondscoach Ruud Dokter en de 22 Oranje-vrouwen. ir gewonnen wordt is het gezellig en bij de w Kat- dat morgen de topper tegen Rijnsburgse Boys ^Jlt, is deze weken de sfeer optimaal. Verdediger Ed- Robbers (28) pakt weer met plezier zijn sporttas in )95|r de doordeweekse trainingen. Het is wel eens anders 'P'eest. „Er straalt tevredenheid van de vereniging af', !gt de Leidenaar het in zijn eigen woorden uit. „We goed op weg om er weer een aardig ploegje van te itken." eigen te maken. Na de periode-Lagendijk kreeg Bob Kootwijk in 1996 bij Katwijk de leiding. Het is een periode waar Robbers met te genzin aan wordt herinnerd. Het klikte niet met de Hage naar. „Zijn manier van sportbe leving was keihard. Hij kon je er naast zetten zonder uit te leg gen waarom. In die tijd vroeg ik me vaak af waar ik het eigenlijk nog voor deed. Je had geen idee dat jouw inbreng werd gewaar deerd. Om prestaties te berei ken moet het van twee kanten komen." Toen de club na Kootwijks vertrek een trainer zocht, bleek één kwaliteit het belangrijkst: de nieuwe trainer moest vooral communicatief sterk zijn. „Een man die de discussie aan durft met zijn spelergroep en duide lijk maakt waarom hij welke be slissing neemt. Zo iemand past in de Katwijk-sfeer. Katwijk is top, Katwijk eist zelfs top, maar het moet wel op een menselijke manier. De hele spelersgroep stond achter de keuze voor Wim van Zwam." De nieuwe man verlegde de accenten ook op tactisch ge bied. Het is Robbers, die de tweede helft van vorig seizoen zijn plek in het team definitief voor zich opeiste, tot nu toe goed bevallen. „Wim vraagt van alle spelers dat zij meedenken in het veld. Verdedigers zijn er niet meer enkel en alleen om de bal te veroveren en die in te le veren. Als wij vinden dat het niet anders kan, omdat het voorin potdicht zit, moeten we de bal in de verdediging vast houden. Katwijk moet wat slim mer, geduldiger, gaan voetbal len. Een goede aanval duurt misschien vijftien seconden en in negentig minuten heb je dus vreselijk veel gelegenheid om er uit iers maakte de laatste da- de van de succesformatie van Lagendijk halverwege de negentig nog mee. De ras eeter stapte over in 1995, toen '98 [atwijkers voor de derde en ereenvolgende maal kam- werden. Hij zou de op- m ;r van Henk Langemaat ten worden, maar kwam in ijk-2 terecht. Hoewel hij in iegin nog zijn wedstrijdjes iet eerste meepikte. „Ik ;t te veel wennen aan het :hil in speelstijl. Bij UVS meer mensen om mij en speelden we dichter op igen goal. Bij Katwijk ver- ik zowat in de ruimte om ïeen." a incidentje staat Robbers, 'rdjf jaar werkzaam bij Cam ants dat protheses afwerkt, vier jaar na dato helder de geest. „Een kopballetje op de keeper, thuis tegen veningen. Misverstandje n gen doelpunt. Ik ben er op werk nog aardig mee ge- Die eigen goal zal niet de zijn geweest dat ik in het [i*1 de belandde, maar je kan begrijpen dat er weinig supporters waren die om mij vroegen als het niet liep. Ik hield er rekening mee dat ik geen basis speler zou worden en nog een hoop te leren had." Bij de reserves lukte het de Leidgnaar, zijn vader is jeugd- secretaris bij UVS en zijn vriendin speelt in het eerste van de UVS-vrou- wen, om zich het Katwijk-spelletje O O eentje op te zetten." ,AJs je achterin de bal rondspeelt komt de tegenstan der vanzelf. Er is geen team die dan de neiging kan onderdruk ken om uit zijn schulp te krui pen. Ruimte is voor ons in deze fase van onze ontwikkeling es sentieel. Als je het mij eerlijk vraagt, is dat onze enige zwakke punt. Een tegenstander slopen om een wedstrijd open te bre ken is de volgende stap die we moeten zetten." Robbers gelooft in het Kat wijk van de komende jaren. Hij ziet de vooruitgang en denkt dat het team op termijn de ver gelijking aan kan met het dreamteam van Lagendijk, Lan- geveld en Zwaan. „We hebben nog een hoop te doen maar als je ziet hoeveel vooruitgang we in de eerste zes maanden heb ben geboekt, kan je niet anders zeggen." Edwin Robbers vindt zichzelf een typische voorstopper. Hij voelt zich als een kat in een vreemd pakhuis als hij als back moet spelen. Door die rare zij lijn vlak naast hem krijgt Rob bers het idee dat hij maar twee dingen kan doen: de bal naar voren of opzij. In het midden kan hij tenminste alle kanten op en heeft hij het gevoel dat hij echt meedoet aan de wedstrijd. Het liefst voetbalt hij tegen spit sen die net zo groot zijn als hij (1,91 m). Als Jimmy Simons morgen de centrumspits van Rijnsburgse Boys is, zal Robbers een tevre den mens zijn. Met Steven Fa- ber is hij minder in zijn nopjes. „Bij kleine mannetjes zie ik de bal niet zo goed. Dan moet je aan de hand van hun lichaams beweging raden wat ze gaan doen. Dat kan je tegen slimme voetballers de kop kosten. Door grote jongens kun je als het wa re heen kijken." De voorstopper van Katwijk verwacht morgen veel van de derby tegen de concurrent uit Rijnsburg, die hij samen met zijn ploeg en die van Noordwijk aan het einde van de competi tie bij de top ziet eindigen. „Het is een ploeg die het spel ziet. Misschien dat wij op dit mo ment net een stukkie verder zijn. Niet veel, maar hopelijk genoeg." Edwin Robbers: „Katwijk eist top, maar het moet wel op een menselijke manier.foto hielco kuipers

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23