Kafelnikov in finale tegenover Agassi Iet aftellen voor Verstappen is begonnen Sport Uilenberg en Schaap laten zich niet afstoppen Hingis en Pierce verliezen dubbelfinale Gary Kasparov neemt grotere voorsprong Inter in halve finale beker DAG 28 JANUARI 2000 c eenhakker niet naar Ajax [Terdam Leo Beenhakker is geen kandidaat om hoofd oplei- igen bij Ajax te worden. Het weekblad Voetbal International ldde dit deze week, maar de Rotterdamse hoofdtrainer, net ug van een trainingskamp in Turkije, heeft geen enkel con- t gehad met de Amsterdamse club. ,,Nee, alsjeblieft zeg! Ik net terug. Ik heb de telefoon de hele dag uit gehad. Bij Ajax nt een vacature. Dan kijkt iemand wie er vrij is en legt vervol- ïs een lijntje. Maar ik heb Ajax niet gesproken," aldus Been- iker. Hij hoopt binnenkort wel van Feyenoord te vernemen le club nog iets voor hem in petto heeft. KC naar kwartfinales al wijk RKC bereikte gisteravond als eerste club de laatste it in de strijd om de Amstel Cup. De beloning voor de 2-0-ze- d,op eerstedivisionist Eindhoven, dankzij doelpunten van nmie van der Leegte, is een thuiswedstrijd in de kwartfinales en PSV of Vitesse. RKC besloot deze winter topscorer Rick ogendorp te verhuren aan het Spaanse Celta de Vigo. Het nfs een aanbod dat eenvoudigweg niet te weigeren was, legde irzitter Jan Snoeren in het programmablad uit. Alleen de ursom al zou het miljoen ver overstijgen, een transfer na dit ?oen zou de Waalwijkse club nog eens meer dan 5 miljoerl den opleveren. \C periodekampioen endam Door twee punten te laten liggen in Volendam heeft Groningen het kampioenschap van de tweede periode in de o Divisie verspeeld. Het inhaalduel eindigde in 0-0. Door dat ultaat ging de periodetitel naar NAC. Groningen had dat aan 8 ïzelf te wijten. Hugo kreeg in blessuretijd een unieke kans de t. ïst binnen te halen. Hij mocht een strafschop nemen, maar zijn inzet gekeerd door Volendam-doelman Nijkamp. asselbaink twee duels geschorst n )rid Jerrel Hasselbaink is door de Spaanse voetbalbond >r twee wedstrijden geschorst. De aanvaller van Atletico Ma- v i gaf zondag in het duel met Real Sociedad (1-1) zijn tegen- ader Zuhaitz Gurrutxaga een elleboogstoot die niet door eidsrechter Diaz Vega, maar wel door tv-camera's werd ge- istreerd. Real Sociedad speelde de tv-beelden door aan de ls htcommissie van de bond. Atletico kan in beroep gaan. Eer- werden Mallorca-doelman Burgos en Patrick Kluivert (Bar- ma) geschorst naar aanleiding van tv-beelden. oznick wint slalom enmarkt De Amerikaanse skister Christina Koznick heeft in bnmarkt (Oostenrijk) een slalom gewonnen. De Nederlandse vereniging organiseerde de FIS-wedstrijd, die voorheen on- de naam open NK bekend stond. Koznick legde de manches p 1.18,98. De Oostenrijkse Ingrid Salvenmoser werd tweede 19,26), Claudia Riegler uit Nieuw-Zeeland derde (1.19,73). Isa de Bree uit Bergen eindigde als 57ste (1.49,74). De Neder- Idse favoriete Angelique Moser viel na de eerste manche uit. ni opsporter fiscaal in het nadeel g haag De Nederlandse topsporter verkeert in vergelijking jt zijn buitenlandse collega's Fiscaal in een nadelige positie, t blijkt uit een onderzoek van het Fiscaal Wetenschappelijk 11 jlege. Uit de studie komt naar voren dat diverse regelingen bedoeld zijn om de sport te stimuleren, niet ver genoeg In of zelfs belemmerend werken. De onderzoeksresultaten |i aan WD-Tweede Kamerlid en sportwoordvoerder Rijpstra dullah overleden 'alton center Het fameuze springpaard Abdullah is op 29- Ige leeftijd overleden. De schimmel, die in Duitsland werd fokt, boekte zijn grootste successen met Conrad Homfeld in i zadel. De combinatie maakte in 1984 deel uit van de gouden erikaanse ploeg bij de Spelen van Los Angeles. Homfeld lurde de Trakehner-hengst in het individuele olympische mooi naar het zilver. Abdullah werd in 1989 teruggetrokken de wedstrijdsport. Hij bleef gestald op de Williamsburg Farm (oyalton Center in de Amerikaanse staat New York. andbeeld voor Rivaldo usTADe Braziliaanse voetballer Rivaldo krijgt in zijn ge- irteplaats Paulista een standbeeld. De aanvaller van Barcelo- onlangs gekroond tot Europees- en Wereldvoetballer van jaar, wordt in het groot weergegeven op het centrale plein in ilista. De burgemeester, Geraldo Alves, kon nog niet zeggen ineer het beeld er moet staan. (va De terugkeer van Jaap Uilen berg en Wout Schaap als scheidsrechters in het betaalde voetbal is voorlopig uitgesteld. Het tweetal 'herintreders' slaagde gisteren voor de nood zakelijke conditietest, maar viel 's avond geheel onverwacht alsnog af. Ze beantwoorden niet voldoende vragen goed bij de spelregeltoets. Het tweetal krijgt een her kansing, waarschijnlijk binnen twee weken. Datzelfde geldt voor de derde man in het ver- bond, Jan Kardol. De grens rechter kwam (net) niet door de uithoudingsproef, door let terlijk in de laatste meters te kort te schieten, 's Ochtends had hij ook al een gezond heidstest ondergaan. Uilenberg, Schaap en Kardol verdwenen vorig jaar uit de professionele sport. Ze hadden de leeftijdsgrens gepasseerd. De rechter besliste onlangs dat de KNVB deze beslissing moest terugdraaien. Jos van Boekei, wel een 'herintreder' maar niet verwikkelt in de juridische zaak, deed ook mee wel. Bij de conditietest vielen naast Kardol ook af: Daamen, Herman van Dijk, Tjibbe van Dijk, Kloeg, Koster, Van Loen, Van Meerkerk, Oskam en Ver- woort. Voor de toets zakten naast het bekende tweetal Ui lenberg/Schaap ook nog Bre- kelmans. In alle gevallen komt er in februari dan wel maart een herkansing. Uilenberg en Schaap stapten met een gezicht vol ongeloof uit de zaal waarin de toets was afgenomen. „Ik heb dit soort testen al negentien jaar gedaan en nooit ging er iets mis", was Uilenbergs eerste reactie. ,,Ik heb wel vaker gezegd: dit soort vragen kun je zo moeilijk ma ken als je wilt. Die van vandaag waren wel heel erg moeilijk." De verklaring? „De vragen waren 'anders' dan normaal", vervolgde-Uilenberg. „Onlangs zijn zeventig man getest, waar bij het maar in drie gevallen mis ging. Nu ging het om acht personen, waarvan bijna de helft afvalt. Dat is toch niet normaal. De wagen waren heel theoretisch, gingen over zaken die in de praktijk niet voorko men. Een speler slaat de grens rechter, de bal is op het mid denveld. Waar wordt dan de vrije trap genomen?" Schaap noemde de wagen ook moeilijker dan voorheen. „Inderdaad gingen ze over din gen die je normaal nooit tegen komt." Wantrouwend wilden de twee, althans publiekelijk, niet zijn. Schaap: „Ik zie er de voordelen maar van in. Mijn conditie was goed genoeg. Nu kan ik lekker twee weken on deruit op de bank de spelregels gaan leren. Laat ik over één ding duidelijk zijn: We laten ons niet afstoppen." Halve finales Australian Open dodelijk saai en bloedstollend spannend Jevgeni Kafelnikov staat zondag in de finale van de Australian Open tegenover Andre Agassi. De titelver dediger versloeg vanmor gen in een saaie, eenzijdige halve eindstrijd de Zweed Magnus Norman in drie sets, 6-1 6-2 6-4. MELBOURNE ANP/RTR Norman, twaalfde geplaatst, stond voor de eerste keer in zijn loopbaan in de finale. In de'eer- ste twee sets stond hij stijf van de stress. Hij raakte amper een bal, sloeg 30 afzwaaiers en stond binnen vijftig minuten met 1-6 2-6 achter. Pas in de derde set vocht hij terug. De Zweed neutraliseerde de woege achterstand maar vormde nooit een bedreiging van de als tweede geplaatste Rus. Op 3-3 brak Kafelnikov an dermaal de opslag van Nor man. Op het eerste matchpunt serveerde hij de partij uit, 6-4. Het duel stond in schril con trast met de weergaloze klassie ker tussen Agassi en Pete Sampras. De Amerikanen voch ten een heroïsch, emotioneel duel uit dat door de fysiek en mentaal sterkere Agassi na bij na drie uur in vijf sets werd ge wonnen, 6-4 3-6 6-7 (0) 7-6 (5) 6-1. Andre Agassi werd de eerste speler sinds Rod Laver in 1969 die vier keer op rij de finale be reikte op een grand slam. Hij weigerde er na zijn overwinning bij stil te staan. „Later zal ik er met genoegen aan terugden ken", zei hij. „Deze grand slam is nog niet over." Tegen Sampras behaalde Agassi zijn twaalfde overwin ning, tegen zeventien nederla gen. Voor de nummer een van de wereld was het duel een van de beste in de reeks. „Zeker ge zien de condities", meende hij. „Het was koud en windering." Vooral van de kou had Agassi last. „Pete sloeg 37 aces. Dus bewoog ik 37 keer alleen mijn nek. Daar kreeg ik het koud van." Dat aantal aces was overigens De finale van de Australian Open gaat tussen titelverdediger Yevgeny Kafelnikov (links) en nummer één v man. Agassi versloeg Pete Sampras. een record voor Sampras. Het oude lag op 36 en die sloeg hij in de partij tegen Wayne Black in de tweede ronde van deze Australian Open. „Mijn opslag liep zo goed dat ik te weinig druk uitoefende op zijn opslag- beurten", analyseerde de we reldkampioen na afloop. „Ik liet de vierde set aankomen op een tiebreak." Daarin was Sampras op 5-4 twee slagen verwijderd van de overwinning. „Dat waren de punten waarom de match draaide", aldus Sampras. Agassi sloeg twee goede opslagen en kwam op 6-5 op setpunt. „Mijn opslag", wist Sampras, „was te kort. Ik slaagde mijn racket ach ter zijn return te krijgen maar werd daarop genadeloos gepas seerd." Het was de ommekeer in de maar Sampras serveerde die op In de vijfde set gaf Sampras thriller waarin Agassi lang tegen drie na allemaal weg. „Ik werd zich over. Hij geloofde er niet zijn achttiende nederlaag aan- beroerd van zijn opslag", zei meer in en onwillekeurig kreeg keek. De 'Las Vegas Kid' kreeg Agassi. „Het was bij vlagen bui- hij meer last van de spierscheu- weliswaar dertien breekkansen tengewoon frustrerend." ring in de rechterheup die hij in MELBOURNE RTR/ANP Martina Hingis heeft vandaag in de finale van het vröuwendubbel de eerste nederlaag in vier jaar geleden. Met Mary Pierce was ze niet opge wassen tegen Lisa Raymond en Rennae Stubbs, 4-6 7-5 4-6. Hingis had de titel de drie voorafgaande jaren met verschillende partners gewonnen. In 1997 met Natasja Zvereva, in '98 met Mirjana Lucic en vorig jaar met Anna Koernikova. Met Pierce zakte ze voor het examen. De Frangaise was in de eindstrijd veruit de zwakste van de vier. Voor de Amerikaanse Raymond en Australi sche Stubbs, als eerste geplaatst, betekende de overwinning de eerste in hun loopbaan. Het duo verzilverde op 5-4 in de derde set het derde matchpunt. De twee verdienden 390.000 gulden met hun zege. de vierde game van de eerste set had opgelopen. Hij weiger de echter die blessure als ex cuus op te voeren. „Daarvoor speelde Andre té goed. Ik wil niets op zijn overwinning afdin gen." Maar toch, de roes was weg en hij begon zijn lichaam meer en meer te voelen. „Ik was niet scherp", gaf hij toe. „Vooral niet in de eerste games. Voordat ik er erg in had, stond ik met 3-0 achter." Na de tweede doorbraak wist Agassi dat de overwinning veilig was. „Op 5-1 was ik zeker van de ze ge", zei hij. „Daarvoor concen treerde ik me uitsluitend op mijn eigen spel en keek ik nau welijks naar Pete. Op 5-1 zag ik aan zijn houding dat de strijd voorbij was." kost een bom duiten. Maar dat ien de ABN-Amrobank en Habo osta er graag voor over. Een Ne- nder terug in de Formule 1. Jos :appen, een rijder met ervaring en /-how. Begonnen met flink wat apjes in de grindbak, maar de te jaren toch telkens op zijn qui en goed rijdend. Precies wat Ar- wil. Iemand met routine (57 kennis en nog steeds de on- waardelijke ambitie om in de en te rijden. „Want daar doe je per slot van rekening allemaal 'ows lijkt wat dat betreft niet di- een schot in de roos. Pedro de la haalde vorig jaar slechts vijf maal ïish in zestien races. De Japanner gi zelfs maar vier maal. De oogst een heel Grand Prix-seizoen be- slechts uit één schamel puntje tralie). „Met de komst van de Su- pertec motor heeft het team dit jaar een krachtige en betrouwbare motor in huis gehaald, die twintig tot dertig pk meer levert dan de oude VI0 motor van Brian Hart. Het ziet er op het eer ste oog allemaal veelbelovend uit. Een nieuwe motor, een nieuw team, nieu we verwachtingen. De fabriek is zeer modern en voorzien van de laatste technische snufjes. Iedereen is en thousiast en professioneel met zijn vak bezig. Dat geeft enorm veel ver trouwen voor de toekomst", laat Ver stappen weten. Vier jaar geleden draaide Verstap pen zijn rondjes in de Arrows samen met stalgenoot Ricardo Rosset. Hij scoorde zelfs nog een punt in de GP van Argehtinië. Dit jaar wordt hij ge koppeld aan Pedro de la Rosa. „Een aangename collega. Samen kunnen we Arrows naar een hoger plan tillen." Ervaring stond daarom hoog op het verlanglijstje van teambaas Tom Walkinshaw. „Het wordt ongetwijfeld een zeer spannend jaar voor Arrows. Daarom is er ook met man en macht gewerkt om de nieuwe bolide, de A21, op tijd klaar te krijgen. We hebben ve le overuren gedraaid en zijn bijna klaar om te testen", aldus Walkins haw. Gisteren verrichtte Pedro de la Rosa op het circuit van Silverstone de sha ke-down. Hij reed twee rondjes om te kijken of alles werkt. Verstappen toon de zich aan de zijlijn tevreden. De krachtige motor, de sterk verbeterde aërodynamica en een significant lager gewicht voorspellen veel goeds. Slech ter presteren dan vorig jaar kan Ar rows haast ook niet. „We willen zo competitief mogelijk aan de start ko nten. Dat betekent veel testen en veel kilometers maken op diverse cir cuits", aldus Verstappen. Volgende week donderdag en vrij dag krijgt Verstappen op het circuit nabij Barcelona de kans om de nieu we Arrows A21 uitputtend te testen. „Het zal spannend worden. Er moet een heel programma worden afge werkt. Nu is het eerst hoofdzaak dat ik comfortabel in de auto zit." Een kwes tie van passen en meten. Voor twee zitjes was Verstappen gisteren de no dige uren in de weer. „Ach, het hoort er allemaal bij. Ik ben in elk geval blij dat ik weer mijn kunsten mag vertonen. Dat Arrows al tijd vertrouwen in mij heeft gehou den." Bovendien kan Verstappen met een tweejarig contract op zak even vooruit. „Ik heb altijd verbintenissen getekend voor één jaar. Nu kan ik met het team iets nieuw opbouwen. Kun nen we heel veel uitproberen en erva ringen opdoen voor misschien wel een zeer sterk tweede seizoen." Vanaf nu is het keihard werken voor het team en de dagen af tellen tot de seizoensouverture in Melbourne over 44 dagen. „Dit hebben Rothengatter en ik toch weer mooi geflikt", moet Verstappen gisteren hebben gedacht. Want tot voor kort had haast niemand meer een cent voor zijn Formule 1- kansen gegeven. ■DREBORD ten van donderdag 27 januari. cup: RKC Waalwijk - Eindhoven 2- 52. Van der Leegte 1-0, 66. Van egte 2-0. Scheidsrechter. Wegereef. ;rs: 1200. Volendam - FC Groningen 0-0. isrechter: Karremans. Toeschou- 1750 Gele kaart: Ravensbergen (Vo- n), Schoenmakers (Groningen). Bij- heid: Hugo mist in blessuretijd hop voor Groningen; NAC kampioen tweede periode. :n betaald voetbal: een wedstrijd ing: Van der Hoorn, Willems, Une- llen FC Den Bosch). Boete van 7500 i voor NAC wegens wangedrag van )g tijdens wedstrijd NAC - Dordrecht 26 september 1999. PRIJSVRAGEN kaart: Dugbarty (Gha). Stand: 1. Ghana 2- 4 (3-1), 2. Kameroen 1-1 (1-1), 3. Ivoor kust 1-1 (1-1), 4. Togo 2-1 (1-3). Groep B: Zuid-Afrika - RD Congo 1-0 (1-0). 44. Bartlett 1-0. Stand: 1. Zuid-Afrika 2-6 (4-1), 2. Algerije 1-1 (0-0), 3. RD Congo 2-1 (0-1), 4. Gabon 1-0(1-3). ATLETIEK Moskou. Internationale wedstrijden. Mannen. 60 meter: 1. Roerak (Oek) 6,75. 400 m: 1. Semyonov (Rus) 46,41. 800 m 1. Borzakovsky (Rus) 1 47,5b. Ver- 1 Sh- koerlatov (Rus) 8,30. Hoog: 1, Topic (Joe) 2,30. Vrouwen. 60 m: 1. Kislova (Rus) 7,24, 2. Trandenkova (Rus) 7,24. 400 m: 1. Na- zarova (Rus) 52,14, 60 m horden- 1. -Graudyn (Rus) 8,06, 2. Privalova (Rus) 8,16. Kogel: 1. Pelesjenko (Rus) 20,36. Hoog: 1. Kalitoerina (Rus) 1,92. Polshoog: 1. Beljakova (Rus) 4,20, 2. Abramenkc (Rus) 4,20. BASKETBAL New York. NBA. Charlotte Hornets - Detroit Pistons 117- 102, Cleveland Cavaliers - Orlando Magic 102-90, Dallas Mavericks - LA Clippers 99-90, Houston Rockets - Golden State Warriors 110-115, San Antonio Spurs - Minnesota Timberwolves 92-80, Portland Trail Blazers - Utah Jazz 85-75, Vancouver Grizzlies - New Jersey Nets 108-106. GOLF Perth (Aus). Heineken Classic, Europese Tour, 2 miljoen gulden. Stand na eerste dag: 1. Ogilvy (Aus), Smith (Aus), Gray (Aus) 67 slagen, 4. Campbell (Nze), Bjorn (Den), 0'Malley (Aus), Goosen (ZAf) 68, 23. Lafeber 71, 100. Derksen 75, 124 Muntz76. HANDBAL Groep B: Slovenië - IJsland 27-26 (17-12) Zweden - Rusland 28-25 (14-15), Dene marken - Portugal 28-26 (13-12). Eind stand: 1. Zweden 5-10(143-115), 2. Rus land 5-8 (128-120), 3 Slovenië 5-4 (129- 131), 4. Portugal 5-4(123-133), 5. Dene marken 5-4 (126-134), 6. IJsland 5-0 (121-137). SCHAKEN Ashley 2,5 11. Berkvens, Delemarre 1,5. SKIËN Altenmarkt (Oos). Nederlandse FlS-wed- Vrouwen, slalom: 1. Koznick (VSt) 1.18,98, 2. Salvenmoser (Oos) 1,19,26, 3. Riegler (NZe) 1.19,73, 57. De Bree (Ned) 1.49,74. Moser (Ned) uitgevallen. Vrouwen eredivisie: Den Helder - Lions 48 Rijeka/Zagreb (Kro). EK mannen. Groep A: Noorwegen - Oekraïne 19-16 (12-7), Spanje - Duitsland 27-25 (12-9), Frankrijk - Kroatië 26-26 (12-11). Eind stand: 1. Frankrijk 5-9 (127-110), 2. Spanje 5-8 (128-120), 3. Kroatië 5-7 (122-114), 4. Noorwegen 5-3 (106-114), 5. Duitsland 5-2 (110-119), 6. Oekai'ne 5- 1 (104-120) Wijk aan Zee. Corus toernooi Groep A, tiende ronde: Nikolic (Bos) - Kas parov (Rus) 0-1, Timman (Ned) - Van Wely (Ned) 1-0, Kramnik (Rus) - Polgar (Hon) 1/2-1/2, Anand (Ina) - Morozevich (Rus) 1/2-1/2, Piket (Ned) - Short (Eng) 1-0, Lputian (Arm) - Adams (Eng) 1/2-1/2, Le- ko (Hon) - Kortsnoi (Zwi) 1-0. Stand groep A: 1. Kasparov 7,5, 2. Kramrlik, Leko 6,5 4 Anand, Piket 6, 6. Morozevich, Adams 5,5, 8. Timman 5, 9. Nikolic 4,5, 10. Short, Lputian 4, 12. Polgar 3,5, 13. Kortsnoi 3, 14. Van Wely 2,5. Groep B, achtste ronde: Avrukh (Isr) - Da- nailov (Bul) 1-0, Reinderman (Ned) - Tivia- kov (Rus) 0-1, Onisjoek (Oek) - Nisipeanu (Roe) 1/2-1/2, Hendriks (Ned) - Van der Wiel (Ned) 0-1, Ashley (VS) - Delemarre (Ned) 1/2-1/2, Berkvens (Ned) - Nijboer (Ned) 0-1. Stand groep B: 1. Avrukh, Ti- viakov 6,5, 3. Onisjoek 5,5, 4. Nijboer 5, 5. Nisipeanu, Van der Wiel 4,5, 7 Danail- ov, Reinderman 3,5 9. Hendriks 3, 10. Melbourne. Australian Open. Mannen, halve finales: Agassi (VSt/1) - Sampras (VSt/3) 6-4 3-6 6-7 7-6 6-1. Ka felnikov (Rus/2) - Norman (Zwe/12) 6-1 6- 2 6-4. Kafelnikov in finale tegen Agassi, Dubbelspel, mannen, halve finales: Wayne Black/Kratzmann (Zim/Aus/8) O'Brien/Palmer (VSt/4) 7-6 6-3, Ellis Fer- reira/Leach (ZAfA/St/5) - Woodbridge- /Woodforde (Aus/2) 4-6 6-3 6-4. Dubbelspel, vrouwen, finale: Raymond/Stubbs (VSt/Aus/1) Hingis/Pierce (Zwi/Fra/3) 6-4 5-7 6-4. Gemengd dubbel, kwartfinales: Wood- bridge/Sanchez-Vicario (Aus/Spa/4) Woodforde/Zvereva (Aus/WRu/5) 4-6 7-5 6-1. Heilbronn. Mannen, challengertoernooi, 220.000 gulden. Eerste ronde: Van lot- tum (Ned/1- Göllner (Dui) 7-6 6-1 WIELRENNEN Tour de Langkawi. Barru Ferringhi (Mal). 2de etappe, Alor Star - Barru Ferringhi: 1 Drew (Aus) 173 km in 4.30.12, 2. Contrini (Ita), 3. Haselbacher (Oos), 4McCormack (VSt), 5. Walters (Can), 87. Koerts 9.19, 107 Moerenhout, 133. Talen 14.14 Stuttgart. Zesdaagse. Eindstand: 1. Kap- pes/Martinello (Dui/lta) 377 punten, 2. TENNIS Baffi/Villa (Ita) 364, 3. Dörich/Weispfen- nig (Dui) 290, 12. Stam/Slippens 70/19 ronden achterstand. ZEILEN Miami. Regatta olympische klassen. Mannen. Star, stand na 2 races: 1. Rey- nolds/Liljedahl (VSt), Pickel/Auracher (Dui) 4 punten, 3. Van der Ploeg/Trujillo (Spa) 6, 4. Neeleman/Schrier 10, 16. Blees/Houweling 32. Laser, stand na 3 races: 1. Mendelblatt (VSt) 7, 2. Moberg(Noo) 18, 3. Kats(Ned) wuk aan zee Na tien ronden in het Corus- toernooi straalt Kasparov weer onoverwinnelijkheid uit. Hij boekte gisteren in Wijk aan Zee zijn vijfde zege, waarmee hij een vol punt voorsprong nam op de concurrentie. De over winning kostte hem wel ruim zes uur zwoegen tegen de taaie Bosniër Nikolic, die zich lang knap verdedigde. Achtervolger Kramnik kwam met Judit Polgér remise over een nadat hij met de witte stuk ken geen enkel voordeel kreeg. Hij moet nu bovendien het ge zelschap dulden van Peter Le ko. De Hongaar won gemakke lijk van Kortsjnoi. Dertien is het geluksgetal van Kasparov. Het toernooi duurt dertien ronden en gisteren bracht hij op de dertiende zet een nieuwtje in de Grünfeld dat zo sterk was dat er al vrij snel niemand meer aan twijfelde dat hij zou winnen. Tegenstander Nikolic kwam een kwaliteit en een pion achter te staan maar behield enig spel. Om de winst tot een techni sche klus te maken gaf Kaspa rov het stuk terug. Een tussen- zet van Nikolic compliceerde de zaak echter dusdanig dat vanaf dat moment niet meer duidelijk was of de stelling nog wel ge wonnen was. Dat bleek pas het geval toen alle partijen van het leger van amateurs in De Mori aan al waren beëindigd. De Nederlanders Piket en Timman deden goede zaken door respectievelijk Short en Van Wely te verslaan. Voor Lei derdorper Piket was het een fraai verjaardagsgeschenk om uitgerekend van Short te win nen. Met de Engelsman had hij nog een appeltje te schillen. Short zei eens op tv dat Piket het minst van alle collega's op een schaker leek. Hij vond hem meer iemand die 's ochtends met een aktentas onder de arm naar zijn werk gaat. Met zes punten uit tien par tijen deelt Piket nu een fraaie vierde plaats met Anand. Leko houdt een beetje de spanning in het toernooi als hij vandaag het duel met Kasparov over leeft. Gisteren hoefde hij niet veel speciaals te laten zien te gen Kortsjnoi. De Zwitser is ho peloos uit vorm. Het was moei lijk om zijn partij met droge ogen te aanschouwen. Al spoe dig verloor hij zonder compen satie een pion en ging daarna een kansloos eindspel in. In de B-groep boekte Avrukh zijn vijfde overwinning, op de Bulgaar Danailov. De Gronin ger Tiviakov hield hem bij door een zege op Reinderman. Bei den leiden met 6,5 punt uit acht partijen. milaan anp Sydney. WB schoonspringen. Mannen, 3- meter plank: 1. Sautin (Rus) 708,72, 2. Xlao (Chn) 698,25, 3. Platas (Mex) 657,66, 4. Xiong (Chn) 656,25, 5. Wels (Dui) 651,90. Inter heeft gister avond ten koste van de eeuwige rivaal AC Milan de halve finales bereikt van het toernooi om de Italiaanse voetbal beker. Het tweede duel voor 'eigen pu bliek' eindigde in 1- 1. Sjevtsjenko zorg de in de 35ste mi nuut voor 0-1. Ro berto Baggio maak te 100 tellen later al gelijk. Inter had de eerste confrontatie met 3-2 gewonnen. De andere clubs in de halve eindstrijd zijn Venezia, Lazio en Cagliari.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21