Davenport geeft idool geen kans Debuut Ronald Koeman bij Vitesse niet indrukwekkend Hill Safety/SRCA pakt titel Sport Don Budge overleden xoeyink heeft geen it op Rabo-renners IDERDAG 27 JANUARI 2000 jms genomineerd voor IOC-trofee NOCNSF heeft voormalig volleybalster Riet Ooms geno teerd voor de zogeheten IOC Women and Sport Trophy. Het 1 -rnationaal Olympisch Comité reikt de onderscheiding uit te vieren dat tijdens de Spelen in Sydney vrouwen honderd geleden voor het eerst mochten deelnemen op olympisch eau. Er zijn vijf trofees te verdelen, voor elk continent één. "0 mu blijft langer bij Arsenal den Nwanko Kanu zal zijn contract bij Arsenal verlengen, terugkeer van het Afrikaans kampioenschap zal de oud-Aja- een vierjarige verbintenis ondertekenen. De Nigeriaanse valler gaat 28.000 pond sterling, een kleine 100.000 gulden, week verdienen. Borentina en Juventus uitgeschakeld i iE_i De malaise bij Fiorentina blijft aanhouden. De Florentij- i werden thuis uit het Italiaanse bekertoernooi geknikkerd ir Venezia. Het werd 1-1, nadat de vorige ontmoeting in 0-0 geëindigd. Ook Juventus werd uitgeschakeld. Lazio won r eigen publiek met 2-1. Uit was de 'Oude Dame' beter (3-2) ar de twee ballen die Van der Sar doorliet, hielpen uiteinde de Romeinen door naar de halve finale. ivratilova in Hall of Fame 'port Martina Navratilova wordt op 15 juli opgenomen in MA Jail of Fame van het tennis. De linkshandige speelster won L 2. ïaar carrière 1438 wedstrijden, 167 toernooien waaronder 18 Spd slams. Naast Navratilova wordt in de Hall of Fame in Ne- rt, Rhode Island ook een plaats gereserveerd voor Malcolm lerson en Robert Kelleher. shorttrack 2001 in Den Haag De internationale schaatsunie (1SU) heeft de organisa- an de Europese titelstrijd shorttrack in het jaar 2001 aan Haag toegewezen. De wedstrijden zijn 19, 20 en 21 januari liet complex van De Uithof. De WK is in 2001 van 23 tot en 25 maart in Seoul. jleving Real Madrid oSdrid Real Madrid lijkt weer iets op te leven. De Koninklijke in de inhaalwedstrijd tegen Betis Sevilla tekenen van herstel, rn 2-1-winst deed de ploeg omhoog schieten naar de zevende A,pts in de rangschikking. Als ook de achterstallige wedstrijd [cpn Valladolid een zege oplevert, dan is Real plotseling weer itopper. Jose Maria Gutierrez en Morientes scoorden voor rland wil nieuw stadion 4UN Ierland wil voor 750 miljoen gulden een sportcomplex k daarop een stadion met 80.000 plaatsen laten bouwen. Het lidium Ireland' in Dublin moet in 2005 klaar zijn. De accom- Jdatie is bestemd voor alle veldsporten zoals voetbal, rugby, elic football, hurling en atletiek. iwezige teams worden aangepakt Zaalvoetbalteams die niet opkomen .voor een wed- jd zullen deze wedstrijd in de toekomst met 5-0 verliezen. :e straf komt bovenop tuchtrechtelijke maatregelen - meest- en boete - tegen de desbetreffende vereniging. De maatregel 0)k met ingang van komend seizoen doorgevoerd moeten wor- i. Dit plan circuleert binnen de KNVB om het fenomeen dat Iteams gewoon niet op komen dagen bij een wedstrijd, de b in te drukken. 'michielsgestel - trainen heeft in dit stadi jgeen zin. Praten des te Voor het aanstaande WK ijden, komend weekeinde iint-Michielsgestel, is het dat de renners vooral rus een beetje losfietsen, zich Igaan voelen met het par en het onderling eens len over de te voeren tac- Gisteren werd de nationale onder leiding van Iscoach Herman Snoeyink, artierd in Hotel Bosrand terwijk. aar zal de KNWU met na- Ie vergaderkamer frequent liken. Snoeyink heeft ech- 'einig illusies. De coach dat - welk strijdplan er ook Ie hoge hoed komt - er al- ,een tweede rode draad dit WK zal lopen. Hij doelt mee, natuurlijk, op de Ra- tij ink-invloeden. Want, niet °l}n Richard Groenendaal en van der Poel, maar ook de N ische favoriet Sven Nys rij- voor 'de wielerbank'. lyink, met een bezorgde „Ik weet niet of ik er vat op krijgen. Je kan gerust ver- irstellen dat het me niet ie dan, de Rabobank- JGgleiders Theo de Rooy en, name, Adri van Houwelin- Zij zitten er, daartoe aan- oord door manager Jan bovenop. Na de ploeg os stelling van Rabo in li£ cht werd het crosstrio nog PDREBORD 'Het is mooi dat Capriati terug is' new york afp Met een schuin oog keek ze na afloop even opzij. Lindsay Davenport had zo juist de finale bereikt van de Australian Open, ten koste van haar idool Jenni fer Capriati. Normaal hoopt Davenport (23) dat haar even oude landgenote alle partijen wint. Daven port zette echter zowel haar sentimenten als Ca priati opzij: 6-2 7-6. melbourne anp/rtr/dpa In de finale treft ze zaterdag de Zwitserse Martina Hingis, die de plaatsingslijst aanvoert. Da venport staat daarop tweede. Tegen Capriati, ongeplaatst, mocht Davenport dan ook niet verliezen. Negen jaar geleden had ze dat scenario lachend als nonsens afgedaan. In die tijd kwam de 14-jarige Capriati als supertalent het in ternationale circuit binnen. De Amerikaanse bereikte van ver schillende Grandslams de laat ste vier en Davenport bekeek het allemaal voor de televisie. „In die tijd kon ik niet bij haar niveau in de buurt komen. Ik werd fan van haar omdat ze het zo goed deed." De rollen zijn tegenwoordig omgedraaid. Capriati kon de roem niet dragen en vluchtte in drugs en diefstal. Davenport legde de weg naar de wereldtop in haar eigen tempo, wat lang zamer, af. En stevende zo auto matisch haar idool voorbij. Het idool, dat nu bezig is met een behoorlijke comeback. „Ze heeft zo veel meegemaakt, het is mooi dat ze terug is. Ik ben ervan overtuigd dat ze nog wel een paar jaar meekan", aldus Davenport, die zaterdag eens niet als favoriete begint aan een partij. De favoriete in de eindstrijd is Hingis; bij winst, is de titel Down Under voor de vierde achtereenvolgende keer voor haar. Ze diende eerst af te reke nen met de als tiende geplaats te Spaanse Conchita Martinez. Lindsay Davenport bereikte de finale van de Australian Open ten koste van haar idool Jennifer Capriati. Dat ging haar naar behoren af, ik heb niets te verliezen", pro- 6-3 6-2. „Dit wordt een droom- beerde ze de rol als underdog finale", blikte de Zwitserse over te nemen van Davenport, vooruit. „Ik ga mijn best doen, Haar poging om de druk van zich af te leggen is natuurlijk gedoemd te mislukken. Dat heeft ze aan zichzelf te danken. Wie anders kan zeggen de laat- foto reuters ste 27 partijen (sinds 1997) op de Australian Open te hebben gewonnen en daarbij slechts drie sets te hebben ingeleverd? De Amerikaanse tennisle- gende Don Budge is gisteren overleden aan een hartaan val in een ziekenhuis in Pen- sylvania. De 84-jarige Budge was in 1938 de eerste man die in hetzelfde jaar alle Grand Slam toernooien won. De tennisser lag al vijf weken in het ziekenhuis als gevolg van een auto-ongeluk. Bugde. geboren in Oak land, Californië, won in 1938 in Australië, Wimbledon. Ro land Garros en Forest Hills. Hij behaalde in totaal veer tien kampioenstitels waar van zes bij het enkelspel tus sen 1936 en 1938. Slechts een man heeft ook in een jaar een Grand Slam gewonnen. De Australiër Rod Laver lukte het in 1962 en 1969. Verlies Siemerink Jan Siemerink wacht nog altijd op zijn eerste zege in het nieu we tennisseizoen. In het Duitse Heilbronn leed hij tijdens een challengertoernooi een neder laag tegen de Duitser Pretzsch: 6-3 6-4. Rugbyers verliezen van legerploeg AMSTERDAM ANP Het Nederlands rugbyteam heeft in Amsterdam een oefen wedstrijd van de UK Army, de Engelse legerploeg verloren: 32- 7. Voor het jonge Oranjeteam, dat zonder de in de buitenland se competities spelende inter nationals aantrad, scoorde Gijs van de Pol een try. De conversie was van Sander van der Loos. Nederland speelde een goede eerste helft, maar kon na rust de bal niet meer veroveren. Voor de ploeg gold het duel als voorbereiding op het vijflan- dentoernooi. Op 6 februari speelt Nederland de eerste wedstrijd tegen Spanje. apart genomen voor een uitge breid overleg. De neuzen moe ten in Sint-Michielsgestel hoe dan ook dezelfde kant uit. Belg óf Nederlander, dat maakt niks uit, als er maar een Rabo-cou- reur het regenboogtricot pakt. Van der Poel bevestigde het vo rige week, het moet ontnuchte rend hebben gewerkt op de chauvinist, nog op televisie. Eerder dit seizoen kregen Groenendaal en Nys, nadat.in het Tsjechische Tabor Mario de Clercq geprofiteerd had van de tweespalt, nog een fax. Het moest uit zijn met de onderlin ge concurrentie. In Zeddam was het echter hetzelfde liedje. En was de Rabo-leiding zo mo gelijk nog bozer. Van Houwelingen: ,Of het mis kan gaan? Van de 36 cross wedstrijden hebben we er 27 gewonnen. Procentueel mag het dus eigenlijk niet misgaan! Maar op zo'n dag zitten vaak genoeg jongens voorop die je het hele seizoen nog niet of nauwelijks hebt gezien. Ik kan me niet voorstellen dat die drie het onderling uit gaan maken, dat zou te mooi zijn. Je kan niet alle mogelijke wedstrijdsituaties doornemen, dat is ondoenlijk, maar het doel moet wel zijn dat de Rabo zegeviert. Wie? Ja, ik ben Nederlander. Maar ik kan een Belg niet achterstellen ten opzichte van een Nederlander". De renners zelf zijn terug houdend, laten niet het achter ste van hun tong zien. In het tactische steekspel heeft thuis- rijder Groenendaal, mede om- Richard Groenendaal verkent het parcours waarop komend weekeinde het wereldkampioenschap veldrijden wordt gehouden. foto anp dat hij een mindere sprinter is, de minste papieren. Ook al om dat Van der Poel gevoelsmatig enige voorkeur heeft voor de persoon Sven Nys. De nestor legde dat onlangs uit. „Wan neer ik vroeger iets tegen Ri chard zei, dacht hij altijd dat ik hem wilde flikken. Sven denkt alleen maar: misschien kan ik er iets mee doen". Groenendaal reageert geprik keld als hij wordt geconfron teerd met de Belgisch-Neder landse connectie. „Ik weet niet wie met wie goed door een deur kan. Of we elkaar na af loop compenseren? Hoe dan, met geld? Dat is op een gegeven moment toch niet meer moge lijk. Die trui telt, dat is het eni ge"- Bondscoach Snoeyink heeft zijn rekensommetje klaar. „Twee van de drie Rabo-jon- gens zijn Nederlander, dus heb ben we daar 66,66 procent kans. Wat volgens mij vooral van belang wordt: hoe sterk is de derde man? Wim de Vos rijdt, zo zag ik in het trainings kamp van vorige week, harder dan ooit. Ik dicht hem zelfs kansen op de titel toe. Zijn rol zal belangrijk worden, zeker als de Belgen alleen Nys en De Clercq voorop krijgen. De Vos zal toch de gaatjes naar Nys dicht moeten rijden, dat weet je. Adrie en Richard mogen, je weet hoe het werkt vanwege de sponsorbelangen, dat niet. Ze ker als Wim goed js, belooft het een zeer boeiend kampioen schap te worden". Ronald Koeman wil als trainer genieten van zijn eigen ploeg. De oud-international kwam tij dens zijn officiële debuut als hoofdcoach in het betaalde voetbal bepaald niet aan zijn trekken. Vitesse rekende gister avond in het Gelredome moei zaam af met degradatiekandi daat FC Den Bosch: 1-0. In de bekerwedstrijd zaterdagavond tegen PSV moet de Arnhemse ploeg zich aanzienlijk verbete ren om een kansje te maken op de kwartfinales. Koeman gaf na afloop toe, dat het een 'zware bevalling' voor hem was. „Maar echt on tevreden ben ik niet", liet hij monter weten. „De goede wil was er wel, maar vaak ontbrak het aanvallend aan de juiste voortzetting. We hadden eerder afstand moeten nemen van FC Den Bosch. Maar we zijn ook nog twee keer ontsnapt aan de gelijkmaker. Al met al ben ik toch blij dat ik mijn eerste wed strijd als hoofdcoach heb ge wonnen." Koeman maakte tijdens zijn eerste werkweken bij Vitesse in druk. Hij trok de discipline in en rond de spelersgroep flink aan en maakte daarbij geen on derscheid tussen de 'grote' en 'kleine' namen. Iedereen dien de zich te houden aan de nieu we wetten van de nieuwe mees ter. Voorzitter Karei Aalbers zag het allemaal tevreden aan. Ein delijk leek hij een trainer in huis te hebben die een professionele topsportcultuur kon en wilde neerzetten bij Vitesse. In de oefenwedstrijden liep het echter nog niet soepel bij Vitesse. Het spel in de duels met GVW (3-0), FC Groningen (1-1) en Kilmarnock (2-0) was matig en in de wedstrijd afgelo pen zaterdag tegen de amateurs van Ahlen zelfs puur slecht. Na de blamerende nederlaag in Duitsland (2-0) gaf Koeman ronduit toe dat hij had gedacht dat zijn ploeg al verder in ont wikkeling zou zijn. Vitesse moest derhalve bij de hervatting van de competitie twee zaken rechtzetten. Niet al leen de verliespartij in Duits land 'schreeuwde' om wraak, ook het collectieve falen in de uitbeurt tegen FC Den Bosch moest worden gewroken. Op 12 december speelde Vitesse, on der het oog van de toen nog passieve Koeman, de slechtste wedstrijd van het seizoen (2-1). Met Trustfull als een 'valse' rechtsbuiten begon Vitesse wei nig overtuigend. Het spel oogde rommelig en traag. Alleen de linkerflank, met Van Hintum, Laros en Fortes, functioneerde redelijk. Uitgespeelde kansen leverde het aandoenlijke ge ploeter van de thuisploeg niet op. Toch kwam Vitesse nog voor de rust op voorsprong. Van Hooijdonk pikte een rol- lertje van. Fortes op en tikte be heerst in, 1-0. De lange interna tional keek na zijn achttiende competitietreffer voor de zeker heid nog wel naar de zijlijn of de grensrechter vlagde voor buitenspel. Tot woede van heel FC Den Bosch reageerde de grensrechter niet. Den Bosch heeft aangekondigd een klacht in te dienen naar aanleiding van het optreden van de grens rechter. Met een subtiel lobje, knap verwerkt door doelman Aerts, lonkte Van Hooijdonk in de 42ste minuut naar zijn twee de doelpunt van de avond. Kort na de rust was de Bra bantse aanvalsleider opnieuw dicht bij een treffer. Hij kopte uit een voorzet van Trustfull te gen de binnenkant van de paal. FC Den Bosch, zonder de ge blesseerde Scholten, was in de tweede helft zeker niet de min dere van de tobbende thuis ploeg. De Brabantse formatie, die in tien uitduels slechts 1 punt pakte, ontbeerde evenwel aanvalskracht. Hobbelen miste twee grote kansen op de niet eens onverdiende gelijkmaker. Het wegzakkende Vitesse kwam na de pauze nauwelijks meer aan voetballen toe. Mede daar om was de ouverture van Koe man, die geen seconde op zijn stoel zat, bepaald niet indruk wekkend. i (82. Nanu), n Hintum; Jo- :n (72. Diarra) Hooijdonk on Vitesse: Jevric; Veldmai De March i. Kreek en Vai chemsen, Van den Bror en Laros; Trustfull, Vat Fortes (78. Sikora). FC Den Bosch: Aerts; Liefden (59. Ver hagen), Van der Hoorn, Uneken en Willems; Hobbelen, Wielaert (85. Meu- lendijk), Michels (43. Jones) en Dec kers; Vos en Van der Laan. PRIJSVRAGEN ten van woensdag 26 januari. 9-21 -24-25-29-32-33-34-41 -48- 1-54-59-62-64-67. 'voorbehoud) Vitesse 19-35 Heerenveen 17-37 Feyenoord 17-33 Ajax 17-36 FC Twente 17-33 jj 'voorbehoud) Tl<midweeklotto: Trekking A: 4 - 10 - y( 31 - 38 - 46. Reservegetal. 8. Trek- I £3-4-21 - 36 - 38 - 46. Reserve- 31. Supergetallen: 1 en 2 Spel 77 38 10. Super 6: 6 108 5 7. voorbehoud) VOETBAL 3" 'isie: Vitesse - FC Den Bosch 1-0 (1- I. Van Hooijdonk 1-0. Scheidsrech- smmink Toeschouwers: 25.000. Ge- Frankrijk: Lyon - Bordeaux 1 - 1Paris SG - Strasbourg 4 - 2. Lens - Le Havre 4 - 0, Rennes - Nantes 0 - 0, Montpell. - Nancy 1 - 0. Bastia - Sedan 1 - 0, St.Etienne - Auxerre 0 - 0. Stand aan kop: Monaco 23-49 Lyon 23-39 Paris SG 23-41 Bordeaux 23-32 Auxerre 23-39 Sedan 23-32 Spanje: R. Madrid - Betis 2 - 1 Schotland: Aberdeen - Motherwell 1-1, Dundee - Kilmarnock 0 - 0. 6,64, 4 Bailey (Can) 6,65. 400 m: 1 Clarke (Jam) 47,47, 2. Motchebon (Dui) 48,23. 3000 m: 1. Killy (Ken) 8 04,56 ver 1. Krause (Dui) 7,91. Vrouwen, 60 m: 1 Philipp (Dui) 7,24, 2. Leonie (Kam) 7,26. 400 m: 1. Ekpo-Umoh (Dui) 52,60. 60 m horden 1. Carson (VSt) 8,05 polshoog 1 Hamackova (Tsj) 4,25, 2. Whitlock (GBr) 4,15 De Wilt (Ned) haalt aanvangshoogte niet. BASKETBAL Vrouwen, halve finales: Hingis (Zwi) - Mar tinez (Spa/10) 6-3 b-2, Davenport (VSt/2) - Capriati (VSt) 6-2 7-6. Amsterdam. Oefeninterland. Nederland - UK Army (Brits leger) 7-32 (7-12). Try Ne derland. Van de Pol, conversie: Van der 131 meter), 2. Widhölzl (Oos) 250,6 (120,5+129), 3. Kantee (Fin) 247.3 (121,5+127), 5. Schmitt (Dui) 238.8 (123,5+120). Alpheuse squashers onbereikbaar voor concurrenten VOLLEYBAL leiden Halle. Indoorwedstrijden. Mannen. 60 meter 1. Nemeth (Hon) 6,60, 2 Dees (VSt) 6,63, 3 Dobos (Hon) Vrouwen eredivisie: J. Jumpers - F. Five 65 NBA. Philadelphia 76-ers - Phoenix Suns 87- 93, Toronto Raptors - Washington Wizards 120-105, Orlando Magic - Boston Celtics 111-89, Milwaukee Bucks - Sacramento Kings 112-104, Utah Jazz - Vancouver Grizzlies 99-116, Seattle SuperSonics - New Jersey Nets 95-92. TENNIS Tandadalen (Zwe). Wereldbeker, parallel reuzenslalom. Mannen: 1. Bozzetto (Fra), *2 Stadler (Oos), 3. Huet (Fra). Stand wereldbeker 1. Bozzetto 3940 punten. 2. Huet 3160, 3. Stadler 2970 Vrouwen: 1 Fmgerlos (Oos), 2. Blanc (Fra) 3. Riegler (Oos). Stand wereldbeker: 1. Blanc 4600, 2. Riegler 3350, 3. Parmi (Ita) 2620 Altenmarkt (Oos). FIS-wedstrijd. Mannen, slalom: 1 Kraus (Tsj) 1.20,23, 2. Hayer (Tsj) 1.20,66, 3. Feuersauer (Oos) 1.21.36. 5. Oosterbaan 1.22,24. Hakuba (Jap). Wereldbeker schanssprin gen: 1. Soinmen (Fin) 251,1 punten (121 Champions League mannen, groep A: Piet Zoomers'Dynamo (Ned) - Stade Poitevin Poitiers (Fra) 3-0 (25-21 25-18 26-24). SKIËN Champions League vrouwen, groep A: Ar- ke/Pollux (Ned) - Karcher Herenthals (Bel) 0-3(19-25 23-2515-25). EC II vrouwen, groep B: Chimvolokno Tsjerkasi (Oek) - Pelgrim/Volco (Ned) 3-0 (25-15 25-11 25-10). ZWEMMEN Sydney. Wereldbeker. Vrouwen, toren- springen: 1 Li (Chn) 552.72 punten, 2. Montminy (Can) 525,24, 3 Cai (Chn) 519.09 Mannen, synchroon: 1Kiong/Hailang (Chn) 353,70, 2. Barnett/Pullar (Aus) 323,58, 3. Rueda/Platas (Mex) 320,79. De mannen van Hill Safety/SRCA hebben de titel in de promotie klasse van de landelij ke squashcompetitie veroverd. De Alphena- ren werden na de rui me 4-1 overwinning op ICW/Dicksquash 2, onbereikbaar voor de ze concurrent voor de eerste plaats. Door de 4-1 nederlaag van Dekker in de streek- derby tegen ESA/Estec werden ook de War- monders voor de hoogste eer uitgescha keld. Patrick Cicuttini op enkelspel vier en Roif Rademaker op plek drie legden voor SRCA met 3-1 zeges op hun Amsterdamse tegen standers de basis. Kop man Ron Prins hield de schade met 2-3 ver lies beperkt en zorgde daarmee alvast voor het bonuspunt. Ferdi Captein haalde met de vreemde 9-0 10-8 9-0 score de totaalzege binnen. De nederlaag van Dekker Warmond te gen ESA/Estec kon vol ledig op het conto van Brian Barnett worden geschreven. De Noord- wijkse kopman had deze maand even geen verplichtingen als bondscoach van Hon garije en werd direct als redder in de degra datienood ingezet. Fred van Dijke was kansloos tegen de er varen Engelsman. Mi ke Berman voegde daar voor ESA/Estec een 3-1 zege op Ton Creighton aan toe. Jaap de Zwart pakte te gen Andrea Toni het eerste Warmondse punt (3-1). Het werd het enige, want Mein- dert van der Poel was met 1-3 niet opgewas sen tegen Andreas Mauroschat.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23