Steun voor extra weg Rijnfront Veel 'wildparkeerders' bij Rijnland Ziekenhuis Gouden Leeuw mag nog niet uitbreiden iegstgeest gaat rade bij ENFB Regio Woonbootbewoners in het ongewisse Flora pleit voor aansluiting op N206 ugdraad Warmond 3pt halverwege 2000 PERDAG 27 JANUARI 2000 jtsbrug heet 'Overhaalbrug' (schoten De fietsbrug over de Vliet in Voorschoten heeft 4am Overhaalbrug' gekregen. De naam is bedacht door Windmeijer uit Zoetermeer en herinnert aan het over- met de pont, zoals dat in het verleden gebeurde. „Voor hier in de omgeving is dat heel herkenbaar", zei gede erde Houtman gistermiddag bij de opening van de brug, [vee delen van de Kniplaan met elkaar verbindt. Samen met eethouders van verkeer van Voorschoten en Leidschendam, en Van der Brugge, onthulde Houtman aan beide kan- i tan de brug een bord met daarop de naam. De provincie ij vierhonderd suggesties voor een naam ontvangen. Dank- »ze verbinding kunnen fietsers van Zoetermeer zonder om- ïjn en 'duurzaam veilig' van Zoetermeer naar zee rijden. Jjïchtwagencontrole levert niets op (dorpDe politie is gisteravond een paar uur bezig geweest Met hele district Rijn en Braassem te controleren op ver- lï geparkeerde vrachtwagens. Er werd er echter niet een Wel is een 'gewone' foutparkeerder in de Merel- in Leiderdorp beboet. De politie is van plan regelmatig te op vrachtwagens die voor de nacht op een niet voor bestemde plek worden neergezet. iemlessen in bad van Swetterhage rwoude Als voorbereiding op het ABC-diploma beginnen ptember weer zwemlessen in het binnenbad van Swetter- fin Zoeterwoude. Dit initiatief is acht jaar geleden voor het genomen, omdat er geen ander binnenbad is in Zoeter- De lessen worden tussen 16.30 en 18.00 uur gegeven, zwemmen tweemaal per week een half uur. Na onge- lessen van september tot en met april/mei het jaar kunnen ouders kiezen voor een vervolg in het buitenbad of in een ander bad in de regio. Ouders kun- •kinderen van ten minste vijfjaar opgeven bij I. Hiel-Piët, pfdbuurtseweg 36 in Zoeterwoude, tel. 071-5802250. wodjesnog niet weg leest judy nihof 'egstgeestse wethouder Isen gaat op aandringen >66 bij de fietsersbond advies inwinnen over de den betonnen 'broodjes' Rhijngeesterstraatweg. is sommigen zijn de op- le randen tussen de rij- •n de fietsstrook gevaar- ir fietsers: wie ze per on- raakt, kan een lelijke naken. Eisen was het gister tijdens een commissie lering met A. Koningsveld eens, dat het beter is nog te wachten met het ne- an maatregelen. De wet- r had willen voorstellen oodjes' aan te passen of vangen door lagere, rub- exemplaren. Maar dat koningsveld veel te snel. ies erop dat maatregelen ;1 geld kosten, zonder dat idzaak ervan goed is aan- Ik heb de indruk dat Sorstel wordt gedaan om Sgers tevreden te stellen, ff geen redelijk onderzoek ïfn grondslag. De een zegt e ander dat. Aan de rech- - )nd judy nihof Deze et opheffen van de Jeugd- Varmond zal niemand in ^orp wakker liggen, ver voorzitter Louise Mun- [Maar met het verdwijnen Jeugdraad, valt ook de ire Sinterklaasmiddag wordt jaarlijks ge- i voor zo'n tweehonderd n. „En daar maakt men het dorp wel heel erg er", zegt Munneke. 'Ijeugdraad, die in de loop fet jaar stopt, is het over- ilende orgaan van het inondse jeugdcircus Atleta, tichting Kindervakantie- Warmond, jongerensocië- Sloepie en enkele hob- bs. Ook neemt zij het or- |eren van de jaarlijkse kin- na de aankomst [interklaas, op zich. „Er is en voorstelling, we kopen afke van der toolen De politie schrijft momenteel driftig bonnen om het 'wildpar keren' bij het Rijnland Zieken huis in Leiderdorp te stoppen. Het ziekenhuis heeft onlangs betaald parkeren ingevoerd voor bezoekers. Eén uur parke ren kost 1,50 gulden. De politie constateert dat er nogal wat mensen zijn die geen zin heb ben dat te betalen. Opvallend veel bezoekers ar riveren de laatste tijd te voet bij het ziekenhuis. Sommigen er kennen desgevraagd ruiterlijk de parkeerheffing willens en wetens te ontduiken. Ze zetten hun auto bij voorbeeld op het parkeerterreintje van het tehuis voor gehandicapten Nieuw Bui tenzorg. Of, nog een stuk ver der, bij Meubelplein Leider dorp. Maar ook langs de Simon Smitweg worden veel auto's neergezet, ook waar het niet mag. „De mate van foutparkeren op de rondweg om het zieken huis baart ons zorgen", beves tigt een woordvoerder van de politie. „Je ziet dat mensen aan beide kanten van de weg hun auto neerzetten. En de door stroming moet gegarandeerd zijn, bijvoorbeeld voor ambu lances. We schrijven driftig bonnen uit om de mensen tot de orde te roepen." Maar tegen bezoekers van het ziekenhuis die hun auto op particuliere parkeerterreinen neerzetten kan de politie niets Wie het Rijnland Ziekenhuis in Leiderdorp bezoekt moet sinds kort betalen voor het parkeren. ondernemen. De parkeerha vens van Nieuw Buitenzorg - het dichtste bij het ziekenhuis - krijgen sinds de komst van de slagboom bij het Rijnland dui delijk meer ongenode gasten dan voorheen. Dat is 's avonds rond het bezoekuur in één oog opslag te zien: normaal gespro ken leeg rond die tijd, staat het er nu vol. „We hebben er echt veel last van", zegt directeur M. Beek. „Zozeer dat we zelf op andere plaatsen moeten parke ren. Bij het Meubelplein bij- FOTO HIELCO KUIPERS voorbeeld. Wat ik echt verve lend vind is dat ons personeel van de laatste dienst daar dan in het donker naartoe moet." Beek heeft een tijdje terug het ziekenhuis een brief geschreven toen hetzelfde probleem zich voordeed vanwege werkzaam heden aan de parkeerplaats. „Maar ze kunnen niets doen: het zijn de bezoekers hè. Het vraagt dus om actie van onze kant. We hebben wel bordjes staan dat het particuliere par keerplaatsen zijn, maar die zijn wat onduidelijk. Daar moeten we maar betere voor neerzet ten." Ook de winkeliers van het Meubelplein, een stuk verder op, merken dat bezoekers van het ziekenhuis liever een eindje lopen dan parkeergeld betalen. B. Keijzer van de Stichting Pro motie Meubelplein: „Jammer genoeg heb ik dat moeten con stateren. Het is op bescheiden schaal hoor, maar ik ben wel bang dat mensen die met enige regelmaat in het ziekenhuis moeten zijn, weet krijgen van de mogelijkheid hun auto op ons parkeerterrein neer te zet ten. En dat vervolgens aan el kaar gaan doorgeven." Keijzer heeft zelfs gemerkt dat mensen op de rondweg, pal voor de rol luiken van de winkels gaan staan. „Ik word er niet zot van, maar ik hoop wel dat het zie kenhuis erop let." Het Rijnland Ziekenhuis zelf meldt dat er een stukje in het personeelsblad is geplaatst, waarin de medewerkers wordt gevraagd de patiënten te infor meren over de nieuwe situatie. Ook vertelt een woordvoerder dat er briefjes op verkeerd ge parkeerde auto's zijn geplakt. terkant van de weg liggen toch ook stoepranden? Waarom hebben fietsers daar geen moeite mee?" Ze vroeg zich ook af wat de gemeente wil met de broodjes op de Kennedylaan en de Schoutenburgstraat. „Gaan we die straten vólgende maand voor tonnen aanpassen?" Vol gens Van Eisen hoeft Konings veld daarvoor niet bang te zijn, omdat de Rhijngeesterstraat weg een geval apart is. „Over de andere straten zijn nul komma nul klachten. Wel over de Rhijngeesterstraatweg. Er zijn daar veel meer zijstraatjes en dingetjes die fietsers afleiden." Toch stemde de wethouder in met Koningsvelds suggestie om pas een besluit te nemen over de Rhijngeesterstraatweg nadat de mening van de fiet sersbond is gepeild. Over het idee van E. van den Bosch (CDA) om de broodjes te ver vangen door profielstrepen, was hij minder enthousiast. Au to's die de strepen raken, ver oorzaken geluidsoverlast, aldus Van Eisen. „Dan krijgen we straks weer klachten van een andere groep mensen." oecstgeest judy nihof Wethouder Van Eisen is bereid te onderzoeken of hel toekomstige bedrijventerrein Rijnfront een aansluiting kan krijgen op de N206, ofwel de Ir. G. Tjalmaweg. Daar mee komt de Oegstgeestste wethouder tegemoet aan het verzoek van veel bedrijven en instellingen. Zij vrezen dal een ontsluiting van het gebied op het bestaande wegen net onvoldoende is. Door een fout van de gemeente Oegst- geest gaan de bewoners van drie woon schepen in de Overveerpolder een onzeke re tijd tegemoet. De bewoners moesten drie jaar geleden verhuizen voor de aanleg van een bouwbrug voor de nieuwe wijk Poelgeest. Omdat de gemeente vergat de bijbehorende procedures te bewandelen, liggen schepen nu illegaal in de polder. Ook drie tuinhuisjes en een aanlegsteiger passen niet in het bestemmingsplan. De gemeente wil de juiste procedures nu alsnog in gang zetten, maar dat bete kent wel dat alle 'belanghebbenden' be zwaar kunnen maken. Naar verwachting maakt de eigenaar van het terrein tegen over de drie woonschepen gebruik van die mogelijkheid. Al in 1996 trok hij bij de ge meente aan de bel. Hij vindt dat de boten niet in het landschap passen. Volgens wethouder Van Eisen is de fout te wijten aan de tijdsdruk waaronder de verplaatsing van de boten tot stand kwam. „We zochten ruimte om een bouwbrug aan te leggen omdat we snel moesten be ginnen met de bouw van Poelgeest. An ders liepen we tien miljoen gulden subsi die mis. De boten zijn verplaatst naar de enige plek die voorhanden was." Ook de politiek nam Van Eisen gisteren in een commissievergadering niets kwalijk. „Het is overhaast gegaan, daar was toen alle be grip voor", zei E. van den Bosch (CDA) op. Het legaliseren van de woonschepen be tekent volgens de wethouder niet, dat ook de bouwbrug wordt gelegaliseerd. Verha len van die strekking zouden in Oegstgeest de ronde doen. „Die bouwbrug moet weg zodra de Lange Voort-brug er is," aldus Van Eisen. cadeautjes voor de kinderen en er is limonade." Zo'n vijfentwintig jaar gele den werd de Jeugdraad opge richt als spreekbuis en belan genbehartiger van tal van kleine verenigingen. Inmiddels be staat een aantal van die clubs niet meer. Ook organiseerde de Jeugdraad aanvankelijk meer activiteiten. Daarvan is nu al leen de Sinterklaasmiddag nog over. Volgens Munneke is de Jeugdraad min of meer overbo dig geworden. De clubs die over zijn kunnen zich prima redden. Het beheren van de fi nanciën, het aanvragen van subsidies en het voeren van ge sprekken met de gemeente gaan de verschillende clubs nu zelf doen. Munneke: „We zitten in het afbouwstadium. Want we willen de groepen niet laten vallen en alles op een heel nette manier afronden. De penning meesters van de clubs moeten weten hoe je subsidie aanvraagt en hoe je bepaalde zaken op lost. Daar zijn gesprekken over." [i sis; Vla m>mm oegstgeest judy nihof Oegstgeest heeft lange tijd op het standpunt gestaan dat er voor het toekomstige bedrijven terrein geen nieuwe wegen no dig zijn. Verkeer van en naar het gebied zou gebruik kun nen maken van bestaande wegen: de Rijnzichtweg en de Wasse- naarseweg. De Kamer van Koophandel en buurge meente Leiden vinden dit echter 'vol strekt onvol doende'. De Rijns- burgse bloe menveiling Flora maakt zich sterk voor de aanleg van een weg dwars door het toekomsti ge bedrijventerrein Rijnfront naar de provinciale weg N206, die loopt van Leiden naar Kat wijk. Van Eisen zei gisteravond dat hij de haalbaarheid van dit plan wil onderzoeken, omdat zo'n weg ook voordelen heeft Oegstgeest. Als de vrachtwa gens van en naar Flora rijden via Rijnfront, is de wijk Buiten- lust verlost van veel overlast. Met name de bewoners van de Rijnzichtweg moeten veel la waai van vrachtverkeer velen. Van Eisen gaat ervan uit dat Flora meebetaalt aan de aanleg, als het plan doorgaat. De wet houder wil het idee voor een aanslui- ting Wethouder wil 'mengeling van functies op Rijnfront N206 nader bekijken met een groot aantal betrok kenen, zoals Rijnsburg en Leiden. Ook het plan van Leefbaar Oegstgeest (LO) voor een grote groen strook in het middengedeelte van Rijnfront, vraagt volgens Van Eisen om nadere bestudering. „Er ligt heel veel werk", aldus de wet houder, die benadrukte dat hij voorstander is van een 'menge ling van functies' in Rijnfront. Wat hem betreft mag er bij voorbeeld een 'congresfaciliteit' komen. „Het moet geen kermis worden, maar wel een gebied waar je prettig kunt verblijven, ook in de avonduren." leiderdorp Leiderdorp gaat op internet. Een workshop in de biblio- vijf computers. De workshop is voor de echte digibeten. Die, als ze op theek trok over de honderd aanmeldingen, veel meer dan organisator een knop drukken, 'bang zijn dat er wat kapotgaat', zoals Bruinsma P. Bruinsma had verwacht. Dat betekent dat de bibliotheek de cursus- het uitdrukt. „Als ze weggaan, zeggen ze: dat is toch een overwin- sen over een aantal woensdagen moeten uitsmeren, want er zijn maar ning." foto hielco kuipers Van der Valk moet eerst voldoen aan milieueisen M veranlies, met 10 VBStigingei op vertrouwde adressen Ook bij u in de regio robin Van Dijk Sassenhei voorschoten jan preenen Van der Valk mag motel-restaurant De Gouden Leeuw aan de Veurseweg in Voorschoten voorlopig niet uitbreiden. De gemeente wil dat het concern eerst maatregelen neemt tegen de geluids overlast voor omwonenden. Een van de mogelijkheden is het plaatsen van een geluidsscherm. Pas als aan die eis is vol daan, krijgt Van der Valk een nieuwe bouwvergunning. Volgens directeur M. van der Valk is de voorwaarde van de gemeente voor zijn bedrijf geen probleem. Hij hoopt dan ook dat hij op korte termijn kan be ginnen met de werkzaamheden, zodat De Gouden Leeuw nog dit jaar kan be schikken over 25 extra kamers, een nieu we entree, een hotelbar en een loopbrug tussen café-restaurant en motel. „Ik be grijp alleen niet dat er steeds zo moeilijk wordt gedaan. Ons garagebedrijf ver dwijnt. Voor het milieu is dat toch alleen maar goed?" De plannen om De Gouden Leeuw uit te breiden dateren al van 1989. Van der Valk diende toen een verzoek bij de ge meente in voor onder meer de bouw van zeventig extra kamers en het ver plaatsen van de entree naar de achter kant van het café-restaurant. Omwo nenden protesteerden, maar uiteindelijk kreeg het concern toestemming om het motel met 45 kamers uit te breiden. Dat is gebeurd in 1996. Vorig jaar bereikten Van der Valk en de'gemeente Voorschoten een akkoord over de bouw van nog eens zeventien kamers boven het restaurant. Aangezien dat aantal later werd verhoogd tot 25 en ook de indeling van de negen zalen werd veranderd, was een nieuwe bouw vergunning nodig. Van der Valk had rekening gehouden met vertraging, maar verbaast zich er over dat de gemeente het licht nog altijd niet op groen heeft gezet. „We liggen nu een maand of vier achter op het schema. We hebben tot nu toe aan de achterkant alleen een kelder gebouwd. Daarna zijn we met de bouw gestopt. Ik hoop dat het uitstel beperkt blijft." Volgens een woordvoerder van de gemeente is het nieuwe plan echter pas ingediend. „En net als elk ander bedrijf moet Van der Valk voldoen aan de milieueisen. Is die zaak in orde dan kan de wethouder zijn handtekening zetten." Door de uitbreiding komt het aantal kamers van De Gouden Leeuw op 125. Twee zalen worden samengevoegd tot één grote, waar vijfhonderd mensen kunnen zitten.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 17