iWiigöi IÉ J an der Kooij is eindelijk klaar Sport Kasparov neemt afstand DUIVEN til ram Toekomst Cambuur veiliggesteld Noge cijfers voor UVS Leiderdorp dankt zege aan sterke defensie y Kasparov heeft in Wijk Zee een stap gezet in de iting van de ongedeelde dzege in het Corus-schaak- looi. Met wit versloeg hij de negende ronde Jan Tim- Door de remise van zijn ssische concurrent Kramnik en Leiderdorper Jeroen Pi- heeft Kasparov met nog ronden te spelen een voor- jng van een half punt. asparov bracht een kleine ar venijnige verbetering aan rste finish na acht starts in Parijs-Dakar op een partij die hij vorig jaar speelde tegen de Brit Adams. Hoofdschuddend onderging Timman de weg naar opgave, waar vanaf dat moment geen ontkomen meer aan was. Het was eigenlijk een nogal voor de hand liggend nieuwtje waar mee Kasparov Timman verras te. Het eindspel waar Timman direct na de opening door af ruil op afstevende zag er van begin af aan verdacht uit. Zwart had te veel zwak geposi tioneerde pionnen. Heel even veerde het publiek op toen Timman tegen het ein de zijn toren offerde om daar een schijnbaar onhoudbare vrijpion voor terug te krijgen. Kasparov kon het offer niet weigeren. Dat was ook niet no dig. Met de bekende grimas op zijn gezicht speelde hij zelf een pion naar voren met schaak. Timman moest de pion pakken en zag direct dat de vrijpion waarop zijn hoop gevestigd was door die kleine verande ring in de stelling niet langer onhoudbaar was. Groter nog was het drama voor Kortsjnoi. De roemrijke Zwitser werd met de witte stukken al in de opening over speeld door de Bosniër Nikolic. Hij concentreerde zich op het terugwinnen van een pion die hij tijdelijk dacht te hebben ge- investeerd, maar hield daar door zijn aandacht te weinig gericht op belangrijker zaken. Geschokt reageerde hij toen een paard van Nikolic zijn cen trum aan duigen sloeg. Nog voor de twintigste zet staakte Kortsjnoi de strijd. Loek van Wely was tegen Lputian dicht bij de overwin ning. Hij koos echter de ver keerde damezet, waardoor de Armeniër met een finesse nog kon ontsnappen. Vandaag hebben de topschakers in Wijk aan Zee een rustdag. Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl de klus er op zit, voelt van der Kooij einde- de vermoeidheid. En ikëi )t is-ie, de 48-jarige rte4ca_ondernemer die in achtste poging voor eerst de finish haalde de Dakar-rally. Hoewel iotorrijder in eerste in- tie zegt dit jaar vrij te geweest van pech, JJ t hij daar even terug. „De hele rit snipverkouden. Een Iblijfsel van een zware ninlHet snot liep in mijn helm in, maar Jven was deze keer "jjoptie. Ik moest en IS}I de rally uitrijden." GERARD BAAS der Kooij, een Leidenaar in Hazerswoude woont, toe 'op eieren' te hebben nei len. Het halen van de ner treep, tussen de piramides isto zeh, was het heilige doel, nerj oor moest het competitie- id# lly-rijden wijken. Toch is n®i weden met zijn positie in c °P indklassement, 69ste van aa' 17 gefinishte motorrijders. ,kul e bedenkt dat ik nogal wat 'IJ ns heb laten gaan, die ik "aal zou kunnen hebben, het aardig gedaan. En op q.| itste dag durfde ik het aan, ng, heb ik alles gegeven. Werd I aj ooi 38ste en daar was ik neo wel trots op. Voor een >de man is het niet onbelang- te weten of-ie het nog ver irtior het voorzichtige rijden Jtw dagen daarvoor kon Van te" [ooij voor het eerst eens PM'ten van de rally. Hij nam rteje honderden kilometers etappes regelmatig een iertje rust in de doipjes a Senegal en Egypte. Ge- om eens rustig om zich te kijken. Bij sommige verbaasde hij zich over de tiesystemen. „Ontzettend jig hoe die mensen om- pet het beetje water dat 'iben. Nooit geweten ook el vrolijke mensen daar was niet allemaal hosan- Noord-Affika. De kara- heeft noodgedwongen Ni- Jaap van der Kooij met zijn 'Dakarkruisje', de felbegeerde medaille, in zijn hand: „Genezen ben ik niet van Parijs-Dakar, maar ik hoop de ziekte n Ferry Nijhuis en voetbalverenigingSJC (Noord- wijk) hebben het trainerscontract met een*jaar verlengd. Het nog ongeslagen SJC is erg tevreden met de huidige oefenmeester. Dat is Quick Boys ook met de jeugdtrainers Fred Kanbier en Leen van der Plas. Ook tweede-elftaltrainer Arie van Duyn blijft werken op Nieuw Zuid. Jaap van Duyn en Jaap van Duyvenbode nemen bij Quick Boys afscheid van het begeleidingsteam Frenk van der Kley (ex-Quick Boys) wordt jeugdtrainer bij Oliveo (Pijnacker). Nicolaas Boys (Nieuwveen) en trainer Jos Rump gaan aan het ein de van dit seizoen uit elkaar. In Leiden stopt Wilfred Ca- ron als assistent-trainer bij VCL. Hij gaat zich richten op de cursus voetbalcoach 2. Ger Bontje, tussentijds vertokken bij Hazerswoudse Boys, is rond met zater dagderdeklasser TAW Za terdaghoofdklasser SHO moet op zoek naar een op volger voor Jaap Viergever. De club uit Oud-Beijerland wil Viergever graag houden, maar die geeft de voorkeur aan Achilles Veen. Jack van den Berg (Zwart Wit '28) is nu de eerste keus bij SHO Bij zondaghoofdklasser Nij- Thijs Zonnevel" enrodes heeft Frans Schui- foto temaker voor een seizoen bijgetekend. John Koole (ex- Katwijk) stapt op bij SV Erasmus. Rob Kiebert plakt er bij RKAW nog jaartje aan vast. De Noordwijker is nu aan zijn vierde seizoen bezig Gerco Kralt (ex-Rijnsburgse Boys) is geselecteerd voor Jong Oranje. Kralt komt tegenwoordig uit voor de jeugd van FC Utrecht Maarten Bak (ADO Den Haag) is hersteld van een zware bles sure. Bak scoorde in de oefenwedstrijd ADO Den Haag 2 tegen WGZ (3-0) De KNVB heeft GOL Sport-speler Ben Aissa zwaar gestraft. De Leide naar is tot 1 november 2000 geschorst. Zijn club genoot Sahinbas moet acht wedstrijden toekij ken. Nog meer regio-spelers met een verplichte rust: Vijf wedstrijden voor Mohammed Bougrine (Foreholte) en vier voor Dick van der Heiden (UVS). Michael de Roode (Rijnsburgse Boys), Niek de Vries (Docos), Gary Thompson (Lugdu- num) en Martin Oudshoorn (Teylingen) hebben drie wedstrijden rust en trainer Cees Tempelaar (Quick Boys) en Ed Borst (MMO) kwamen er met twee wedstrijden af. Jeroen Brussee (Lugdunum- za) kreeg slechts een berisping Zarioch (speler van The Bombers) is er goed afgekomen. De KNVB had slechts vier wedstrijden straf voor hem in petto. De Haagse zaalvoetballer veroor zaakte de schermutselingen tijdens de wedstrijd The Bombers-Simeko Hotel Huis ter Duin en de w Noordwijk krijgen tij dens Euro 2000 geen bezoek van het nationale team van Noorwegen. Bondscoach Nils Johan Semb heeft in de eerste week voor het Carlton Hotel in Spijkenisse geko zen. Ter voorbereiding op het duel met Joegoslavië verblijft de ploeg in Hotel La Butte aux Bois in Lanaken. De Noren doen later ook Wolfheze aan Edwin Vu rens heeft nog een contract van anderhalfjaar bij het Zwitserse Servette. De oud- Stompwijker hoopt daarna zijn carrière af te sluiten bij ADO Den Haag De organi satie van de Holland Ladies Tour heeft een hoge waar dering voor de ronde in 1999 gekregen. De UCI gaf de Leidse organisatie het cij fer 92.2. Een vol punt meer dan de Giro en Tour de Suis se. Slechts de Thüringen Rundfahrt en Euro Sport Tour in Polen waren beter dan de Holland Ladies Tour Noordwijker- houter Thijs Zonneveld won in Honselersdijk de eerste trainingskoers op de weg. Het jonge talent liet Mark ter Schure, Wilco Zuyderwijk en Davy Dubbeldam zijn achterwiel zien De wielerver enigingen De Bollenstreek (Lisse) en Avanti (Al phen) zijn bij de nationale clubcompetitie inge deeld in de serie Noord. Dat betekent vijfmaal een verre reis naar Groningen, Friesland en Drenthe Aart Vierhouten start het wielerseizoen met de Ronde van Mallorca en de Ruta del Sol. Bram de Groot wordt via de Ronde van de Mid dellandse Zee en Valencia klaargestoomd voor de Giro Lars Hoogenboom (Roelofarendsveen), Ewout Nijgh (Rijnsburg) en Jolanda van Goozen (Zoetemieer) wonnen de zesde uitgave van de Van der Helm Schaatsmarathon Cup dick hogewoninc LEEUWARDEN GPD ntrole te hebben, ger moeten mijden, omdat de CIA in dat land voorbereidin gen op terroristische activitei ten had ontdekt. Besloten werd om door de lucht Niger te over bruggen, maar voordat er ge noeg vliegtuigen waren overge vlogen om de meute naar Libië te brengen, stond het circus vijf dagen stil. Het waren moeilijk momenten voor Van der Kooij. Niet alleen vanwege de drei gende situatie. „Het ging tot die dag zo lekker. Ik zat in een goed ritme en was bang dat ik op de rustdagen het gevoel kwijt zou taken. Ik liep daar in de bloe- dhitte met m'n ziel onder mijn arm." Toen de Antonov's (enorm grote vrachtvliegtuigen voor de auto's motoren, vrachtwagens en tenten) uit Rusland waren gearriveerd, kon de karavaan worden verplaatst. „Ja, dat dacht jij. Eerst moesten we het vliegtuig waar de coureurs en de organisatie mee vlogen over een paar honderd meter naar de startbaan trekken. Zie je het voor je, tweehonderd man die met touwen een vliegtuig trek ken? Wat je in Parijs-Dakar meemaakt, maak je nergens an ders mee." „Toen we in Libië aankwa men was het stervenskoud. Ik was daar totaal niet op voorbe reid. Als je dan ook nog in de open woestijn moet slapen, weet je niet wat je meemaakt. Om maar te zwijgen van de vol gende morgen: starten bij vries kou en regen, met dunne race handschoentjes en alleen maar drie T-shirtjes, alles wat ik aan extra kleding bij me had, onder je race-pak. Die shirts heb ik el ke dag verwisseld van buiten naar binnen. Ik heb ze een week niet uitgehad en stonk zestien uur in de wind." In Caïro kon Van der Kooij eindelijk in bad om de eerste laag vuil van zijn lijf te schrob ben. „Dat was zondag. Vandaag is het dinsdag en nu voel ik me eindelijk weer schoon. De laat ste laag vuil, met name in mijn nek, is er pas vanmorgen afge vallen. Het is allemaal onder deel van een charme, die je zelf moet ervaren. Als je dat een maal gedaan hebt, kun je niet meer zonder." Van der Kooij heeft dan ook alleen als motorrijder afscheid genomen van de 'rally onder de rally's'. In de komende weken gaat hij namelijk onderzoeken hoe hij aan een licentie voor vrachtwagens moet komen. Er ligt een aanbod klaar van Renault om in 2001 met een vrachtwagen van het Franse foto'mark lamers merk in Dakar te starten. „Een vriend van mij uit België heeft goede contacten met de fa briek. Hij heeft ze warm ge maakt voor een gecombineerd Nederlands-Belgisch team. Voor de positie van een van de twee rijders kom ik in aanmer king. Ooit werd ik in de vracht wagenklasse derde in de rally Parijs-Moskou-Peking en dat is blijkbaar bij de juiste mensen blijven hangen. Als dat niet doorgaat kan ik terecht bij de organisatie. Dan ga ik een van de controleposten bemannen en blijf ik toch bij Parijs-Dakar betrokken. Ik heb Parijs-Dakar ooit een ziekte genoemd en dat is het ook. Ik dacht dat ik gene zen zou zijn als ik ooit de finish zou halen. Ik heb me vergist, want de ziekte gaat niet over. Ik kan alleen hopen dat ik hem onder controle houd." Dank zij de niet aflatende steun van de gemeente Leeuwarden kan Cambuur voorlopig weer een tijdje vooruit. Het college van burgemeester en wethou ders legt ter goedkeuring aan de raad een voorstel op tafel om Cambuur een renteloze lening te verschaffen van 750.000 om de liquiditeitspositie op korte termijn te verbeteren. De eerder als lening verstrek te 1,5 miljoen wordt renteloos voortgezet en de gemeente ver dubbelt de opbrengst van de acties die Cambuur de komen de tijd gaat voeren tot een maximum van 2 miljoen. De gemeentelijke bijdrage kan op lopen tot in totaal vier miljoen gulden, want de leningen wor den in 2002 omgezet in een gift als Cambuur uitgroeit tot een gezond bedrijf dat zijn eigen broek kan ophouden. „Blij, heel blij", reageerde voorzitter Chris Arlman van Cambuur na het overleg met de gemeente. „We kunnen weer wat opbouwender vergaderen de komende tijd zonder het ge hijg van de bank in onze nek." De uiteindelijke hoogte van de financiële bijdrage van de gemeente hangt af van de op brengst van de acties die Cam buur de komende weken voert. Het bedrijfsleven is om lenin gen gevraagd, zaterdag organi seert Cambuur een grote pu blieksmanifestatie in het eigen stadion onder het motto 'We zien elkaar op de middenstip'. Supporters kunnen een certifi caat van 100 gulden kopen en daarmee vooral blijk geven van hun morele steun aan Cam buur. Voorzitter Lute Spandaw van de Zakenclub van Cambuur, coördinator van de acties, hoopt een kleine 2 miljoen bin nen te halen. „Met de premie die de gemeente in het vooruit zicht heeft gesteld, moeten we ook streven naar dat bedrag. Op die manier halen we het maximale rendement uit de reddingsactie voor Cambuur." Voorzitter Chris Arlman ziet de acties ook als een 'peilmoge- lijkheid' voor het belang dat het bedrijfsleven en supporters aan Cambuur hechten. „Ligt Cam buur goed of slecht in de markt? Die vraag wordt de ko mende weken keihard beant woord. Ik heb er alle vertrou wen in, omdat ik de laatste tijd geproefd heb dat Cambuur één grote familie is. Die verbonden heid zal zich nu moeten verta len in bijdragen." Slechts op één onderdeel was Arlman teleurgesteld in de steun van de gemeente. Cam buur had gehoopt dat de vorig verstrekte lening van 1,5 mil joen in een gift zou worden omgezet. Het bedrag kan nu niet in de exploitatierekening over het seizoen 1998-1999 worden opgenomen. „Een niet sluitende begroting wordt door de KNVB zwaar be boet", aldus Arlman, die reke ning houdt met een rekening uit Zeist van 150.000 tot 200.000. „We zullen met de KNVB in de slag moeten om dat bedrag te verlagen." 31 logste cijfers waren afgelopen weekeinde voor UVS. De Leid- b kruipt langzaam omhoog op de ranglijst van de hoofdklas- _j n ziet dat ook in het Speler-van-jaar-klassement beloond met e cijfers. Menno Ooyendijk, Walter de Kievit en Florencia 'ia kregen een '8' van de beoordelaar, die ook nog meldde Kievit heel dicht bij een '9' zat. telers van FC Lisse en Ter Leede zagen hun goede overwin- n op respectievelijk Scheveningen en Excelsior Maassluis be- met goede beoordelingen. Carlo van Zeist en Martin de blijven ook onverminderd goed scoren in het totaalklasse- top van de ranglijst zijn, opvallend genoeg, geen spelers van sse terug te vinden. Toch boeken de Lissenaren een goede irestatie, in het clubklassement staan ze derde. LM L L li li li? :l-ERva.n hetJAAR i-FC Lisse 1-4. 7 Böke 7 Groeneweg 7 Van Bemmel 7 Linger 7 Herbert Ter Leede-Excelsior M 4-1. Waasdorp 7 69. v Harskamp 7 Kramer 7 79. Van Duyn 8 De Louw Campfens De Jong Bloemheuvel Van Zeist Honsbeek Stolk Beltman 6 Rbn echt-ARC 1-1. 8 Van Orssagen ••'jnheuvel 8 A. Blok 7 Gelderblom 7 68. R. Bos 6 Reinders Folmer gelen 5 R. Blok 7 Den Haan 7 Faber Velden 7 Slingerland 6 Heemskerk 6 67. Simons 7 Strijen-Katwijk 0-3. Heijmans Van der Meer Robbers Kwestro 73. Guyt Pronk 82. Slootweg b P. van Duyn 7 M. van der Plas 7 Dubbeldeman - 31. Van Delft 7 De Ridder LEIDERDORP/KATWUK PETER VAN DER HULST BV Leiderdorp heeft gister avond in de eredivisie met 45- 36 gewonnen van het Prisma College uit Utrecht. De zege was het gevolg van het goede defensieve spel van de Leider- dorpse vrouwen. „Dat blijkt wel uit die 36 punten tegen. Aanval lend liep het allemaal minder. We leden veel balverlies en veel schoten en vrije worpen wer den gemist", aldus coach Joris Zandbergen. Van de vrijeworp- lijn verdwenen slechts negen van de 24 schoten in het net. „We hebben daar te veel punten laten liggen." Leider dorp leidde bij rust met 21-13, maar Prisma kon terugkomen tot 25-25 omdat de thuisploeg in de eerste acht minuten na rust maar twee keer scoorde. Daarna liep de ploeg alsnog uit tot 45-36. Lonneke Bransz was de enige speelster aan Leider- dorpse kant die de dubbele cij fers haalde. Ze was in het duel met Prisma goed voor tien pun ten en achttien rebounds. „Het leek hier wel een kin dercrèche", reageerde Grass- hoppers-coach Martin Hoek stra na afloop van het verloren duel met Lieshout. Achter de tafel werd de puntentelling niet goed bijgehouden - 'ze telden enkele scores voor een punt in plaats van twee' - en Hoekstra vond dat hij onvoldoende gele genheid kreeg om te wisselen. Het deed echter niets af aan de 83-68 nederlaag van de Katwijk- se ploeg. „We hadden een slechte start, leden veel balver lies en stonden daardoor al snel met 20 punten achter." Bij rust was die marge tot elf teruggebracht (38-27) en even kwamen de vrouwen van de eredivisionist zelfs nog dicht in de buurt van Lieshout. Maar na de stand 51-48 was Grasshop pers leeggespeeld. De Katwijkse ploeg had moeite met de drie punters en Lieshout scoorde vanaf de vrijeworplijn - 21 uit 24 - er lustig op los. De nederlaag kan voor een deel worden toegeschreven aan de personele problemen bij de Katwijkse ploeg. Hoekstra was daarom blij dat hij weer een be roep kan doen op Irene van der Burg, die gisteren haar rentree maakte. Voor de Katwijkse ploeg scoorden Heieen van Duyn (17), Talia Versteeg (14) en Barbara Nieuwenhuys (11) meer dan tien punten. SCOREBORD Lucky Ten, trekking van dinsdag 25 janua- ri: 1 - 9- 10- 23 -26- 30 -36- 37- 49- 55-56-61-62-66-67-71-72-74- 79-80. (onder voorbehoud) PRIJSVRAGEN so 1-0 1-3, 4. Zambia 1-00-2 Lagos, groep D: Marokko - Congo 1-0 (0-0) 84 Bassir 1-0. Stand: 1. Nigeria 1-3 4- 2, 2i Marokko 1-3 1-0, 3. Congo 1-0 0-1, 4. Tunesië 1-0 2-4 BASKETBAL IJsland - Denemarken 24-26 (14-13) Stand: 1. Rusland 4-8, 2. Zweden 4-6, 3 Slovenië 4-4 (102-105), 4 Portugal 4-4 (97-105), 5. Denemarken 4-2, 6. IJsland Walter de Kievit kreeg een '8' voor zijn spel tijdens de wedstrijd UVS - 7 75. Kleijn 8 .Smits 6 6 80. Van der Laan - 7 Scheurwater 7 6 Van Dam 7 Quick Boys-SHO 1-3. Van der Niet 6 Flaton 7 Faerber 6 Bekx 6 R. van Dijk 7 65 A van Dijk 6 Aandewiel 7 Kruit 6 H. van der Plas 6 76.VanBeelen Van Hooy 5 Rutten 6 Schaap 6 55. Ruwaard 7 UVS-FC Hilversum 0-0. De Heiden 7 Verheij 7 Buys1 7 De Kievit 8 Ooyendijk 8 Van Grootveld 6 Akerboom 7 Cornelia 8 Parrel 6 Charité 7 Van Heiningen 6 33. Bennekers 7 76. Hazenoot archieffoto henk bouwman Klassement (spelers) 1 Maurice Balkhoven (ARC) 2. Carlo van Zeist (Ter Leede) 3. Marco Korff (Noordwijk) 4. Rocky Pitti (Noordwijk) 5. Raymond Flaton (Quick Boys) 7,36 6. John van der Meer (Katwijk) 7,31 7. Raymond Buis (Rijnsburg) 7,30 Armando Luxenburg (FC Lisse) 7,30 9. Pascal Bloemheuvelt (ARC) 7,25 Martin de Louw (Ter Leede) 7,25 11. Erwin Beltman (Ter Leede) 7,20 Frank Bloemheuvel (Ter Leede) 7,20 Vincent Bon (Katwijk) 7,20 14. Michael de Roode (Rijnsburg) 7,15 7,57 7,53 7,47 7,43 Klassement (clubs) 1. Rijnsburgse Boys 2. Katwijk 3. FC Lisse 4. Noordwijk 5. Ter Leede 6. Quick Boys 7. ARC 8 UVS VOETBAL Vriendschappelijk. Hollandia - Heerenveen 0-2 (0-1). Doel punten.- Talan, Krstev. FC Twente - Emmen 0-0. Haarlem - FC Utrecht 1-3 (1-3). Doelpunt Haarlem: Esajas. Doelpunten FC Utrecht: Jean-Paul de Jong 2. Dijkhuizen. Sparta (Ned) - Glasgow Rangers (Sch) 0-0 Bijzonderheden: wedstrijd is officiële ope ning stadion van Sparta. NEC (Ned) - Anderlecht (Bel) 3-1 (1-1). Doelpunten NEC: Schulz, De Gier, Jans- sen Bijzonderheid, wedstrijd is officiële opening nieuwe Goffert-stadion van NEC Frankrijk: Metz - Monaco 1-1, Troyes - Marseille 1 - 2. Stand aan kop: Monaco 23-49 Lyon 22-38 Paris SG 22-38 Sedan 22-32 Auxerre 22-38 Bordeaux 22-31 Afrika Cup. Kano, groep C: Senegal - Burkina Faso 3-1 (2-0). 3 Diop 1-0, 45. Sarr 2-0. 65 Sa- nou 2-1, 85. Keita 3-1. Stand: 1 Senegal 1-3 3-1, 2 Egypte 1-3 2-0, 3 Burkina Fa- Nationale beker, kwartfinales mannen: Do- nar - Amsterdam 66-57, Voorburg - Den Helder 65-72. Vrouwen eredivisie: Lieshout - Grasshop pers 83 - 68, Leiderdorp - Prisma 45 - 36, Binnenland - Hoofddorp 82 - 46. New York. NBA: Indiana Pacers - Phoenix Suns 93-87 (Smits 14 pnt voor Indiana), Atlanta Hawks - Chicago Bulls 96-89, Cle veland Cavaliers - Detroit Pistons 116-107 nv, Miami Heat - Boston Celtics 115-89, Charlotte Hornets - Sacramento Kings 99- 110, Dallas Mavericks - Golden State War riors 117-103, Houston Rockets - Minne sota Timberwolves 84-92, San Antonio Spurs - LA Clippers 105-92, Washington Wizards - New York Knicks uitgesteld. HANDBAL Zagreb/Rijeka. EK mannen. Groep A: Frankrijk - Spanje 28-22 (16-13) Duitsland - Noorwegen 22-22 (11-10), Oekraïne-Kroatië 18-26(9-13) Stand: 1. Frankrijk 4-8, 2. Kroatië 4-6 (96-88), 3. Spanje 4-6 (101-95), 4 Duitsland 4-2, 5 Noorwegen 4-1 (87-98), 6. Oekraïne 4-1 (88-101) Groep B: Zweden - Slovenië 26-24 (11- 12), Rusland - Portugal 28-24 (11-13), HOCKEY Kaapstad. Oefeninterland, vrouwen. Zuid- Afrika - Nederland 0 (11) 16 ïhuti'O 1,21. Symons 1-1,42 Van der Wielen 1 - 2, 44. Donners 1-3, 45. Coetzee 2-3, 49. Deiters 2-4, 52. Van der Wielen 2-5. Scheidsrechters: De Klerk (ZAf)/Cohen (Ned). Toeschouwers: 1500. SCHAKEN Wijk aan zee. Corus toernooi. Groep A, negende ronde: Kasparov (Rus) Timman (Ned) 1-0, Kramnik (Rus) - Piket (Ned) 1/2-1/2. Morozevich (Rus) - Short (Eng) 1/2-1/2, Adams (Eng) - Anand (Ina) 1/2-1/2, Van Wely (Ned) - Lputian (Arm) 1/2-1/2, Kortsjnoi (Zwi) - Nikolic (Bos) 0- 1, Polgar (Hon) - Leko (Hon) 1/2-1/2 Stand: 1. Kasparov 6 1/2 punten, 2. Kram nik 6, 3. Anand, Leko 5 1/2, 5. Morozevi ch, Piket, Adams 5, 8. Nikolic 4 1/2, 9. Timman, Short 4, 11. Lputian 3 1/2, 12. Korchnoi, Polgar 3, 14. Van Wely 2 1/2. Groep B, zevende ronde: Avrukh (Isr) - Onisjoek (Oek) 1/2-1/2, Delemarre (Ned) - Hendriks (Ned) 1/2-1/2, Tiviakov (Ned) - Ashley (VSt) 1-0, Nijboer (Ned) - Reinder- man (Ned) 1-0, Danailov (Bul) - Berkvens (Ned) 1-0, Van der Wiel (Ned) - Nisipeanu (Roe) 1/2-1/2. Stand: 1. Avrukh, Tiviakov 5 1/2, 3. Onisjoek 5, 4. Nisipeanu, Nijboer 4, 6. Van der Wiel, Danailov, Reinderman 3 1/2, 8. Hendriks 3, 10. Ashley 2. 11. Berkvens 1 1/2, 12. Delemarre 1. SKIËN Altenmarkt. FIS-wedstrijd Ned. Ski Vereni ging. Reuzenslalom: 1 Wareman 1.37,18, 2. Oosterbaan 1.37,85, 3. Blatzer (Ita) 1.37,95, 16. De Quartel 1.42,07, 24. Lantser 1.44,97. 25. Vos 1.45,94, 26 Moser 1.46,19. VOLLEYBAL Oldenzaal. EC I vrouwen, derde wedstrijd Pollux (Ned) - Herenthals (Bel) 0-3 (19-25 23-25 15-25). WIELRENNEN Tour de Langkawi. Criterium: 1. Miller (NZe) 50 km in 58 04. 2. Koerts (Ned) 0.07, 3. Bratkowski (Dui), 4. Degano (Ita), 5. Raimondi (Ita), 19. Talen 1.01 ZWEMMEN Sydney. Wereldbeker schoonspringen. 1- Mannen: 1 Wang (Chn) 417,60 punten, 2. Wang (Chn) 410,94, 3. Pullar (Aus) 387,39, 4. Ruiz (VSt) 372,99, 5 Wels (Dui) 369,18. Vrouwen: 1. Las|ko (Rus) 287,76 punten, 2 Michell (Aus) 273,99, 3. Zhang (Chn) 268,14, 4 Lindberg (Zwe) 259,17, 5. Bulmer (Can) 246.81

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 25