Beheerder van Woubrugse sporthal stoot horecataak af HSL-werk Boskade in juni geplan Manoeuvreren op de vierkante meter Rijn Veenstreek Veense kunstenaar heeft geen extra geld gevraag Eis van zes jaar cf na beramen moo Afvallig raadslid vat ultimatum luchtig op DINSDAG 25 JANUARI 2000 Overvaller Avifauna twee jaar cel in den haag/alphen aan den run Voor zijn aandeel in een overval op de nachtportier van Avifauna moet een twintigjarige Alphenaar twee jaar de gevangenis in. Het vonnis dat de rechter gisteren in Den Haag wees. was een jaar minder dan de eis van officier van justitie M. Horstman. De Alphenaar ontkent aan de overval op 25 oktober 1998 deelgenomen te hebben. De rechtbank hechtte echter meer waarde aan vijf belastende verklaringen. Een Al phenaar, die voor vier overvallen inmiddels tot zes jaar is ver oordeeld. wees de Alphenaar aan als één van zijn mededaders. Een derde minderjarige verdachte heeft zich inmiddels voor de kinderrechter moeten verantwoorden. Bij de overval maakten de daders 5800 gulden buit, dat zij sonder elkaar verdeelden. Datum ouderenuitje gewijzigd alphen aan den run De datum voor het culturele uitstapje voor ouderen naar het Haags Gemeentemuseum is gewijzigd. Niet op 27 maar op 29 maart is de tentoonstelling van de schilder Jan Hendrik Weissenbruch te bezoeken. Kaarten zijn schriftelijk te bestellen bij het OSO, J.P. Coenlaan la, 2494 AL in Alphen aan den Rijn. roelofarendsveen Ambtenaar trekt zelf conclusie in advies aan gemeente De kunstenaar heeft dus niet vraagd om een vergoeding voor overuren. Desondanks adviseert ambtenaar om Schraven de verfé extra gewerkte uren uit te bet „Een soort morele plicht", zegt I hof ter verklaring. Overigens volgen B en W het ar niet op en stellen zij voor om aller betalen voor de verf en niet voc 'gevraagde' meerkosten. Een mi stand dus, concludeert Kerkhof. J wel heel vervelend voor de kin saskia buitelaar Kunstenaar Peter Schraven begrijpt er niets van. Hoe komt de gemeente er bij dat hij 10.000 gulden extra arbeids loon wil hebben voor zijn kunstwerk dat op de rotonde op de Alkemadelaan in Roelofarendsveen komt, vraagt hij zich af. „Ik snap niet hoe dat verhaal in de krant is gekomen, want ik heb nooit om méér geld gevraagd." Ge meentesecretaris Kerkhof laat na een kort intern onderzoek weten dat het allemaal een misverstand is. Schraven baalt er flink van, want hij wordt in Roelofarendsveen bestookt met vragen. „Ik ben destijds akkoord gegaan met de 30.000 gulden die de gemeente voor het kunstwerk wilde uitgeven. Ik vind het ook ongepast om meer geld te vragen, zelfs als ik tekort zou komen. Het is voor het eerst dat deze gemeente überhaupt een kunst werk aankoopt, dus ik ga daar niet moeilijk over doen." De kosten vielen inderdaad iets ho ger uit, omdat hij zijn kunstwerk met verf moest behandelen in plaats van met teer. „De extra materiaalkosten bedroegen minder dan 6000 gulden en daarover deed de gemeente niet moei lijk. De bon van de aannemer kon ik zonder probleem inleveren. Maar van 10.000 extra arbeidsloon weet ik niets." Gemeentesecretaris Kerkhof begrijpt aanvankelijk niet waarom de kunste naar ineens ontkent dat hij zelf zo'n 16.000 gulden aan meerkosten heeft opgegeven. Maar een telefoontje naar de ambtenaar die het advies voor het college heeft opgesteld, maakt alles duidelijk. „Er is tussentijds informeel overleg geweest tussen de ambtenaar en Schraven. Dat gebeurt geregeld om op de hoogte te blijven van de vorde ringen. De kunstenaar heeft toen ge zegd dat het goed ging, maar dat hij met de verf duurder uit zou zijn en dat het hem meer tijd kostte dan hij had gedacht. De ambtenaar heeft dat geïn terpreteerd als: 'wat vervelend voor hem, daar maak ik een rapportage over voor burgemeester en wethou ders'." 'Ik moet nog zien dat ze me royeren ter aar tim brouwer de koning Raadslid Riedel uit Ter Aar ge looft niet dat de WD haar roy eert. „Ik moet nog zien dat de afdeling dat doet", zegt zij als reactie op het ultimatum van haar voormalige partijgeno ten. Riedel moet van de Ter Aarse liberalen uiterlijk mor gen schriftelijk bevestigen dat zij geen lid meer is van de par tij. Volgens de oprichtster van 'De echte liberaal' is met haar schriftelijke afmelding bij het landelijke secretariaat van de WD de kous af. Riedel splitste zich onlangs af van de WD, omdat zij die partij niet liberaal genoeg vindt. Ingezonden brieven van haar echtgenoot over het aan tal wethouders in Ter Aar vie len slecht bij veel plaatselijke WD'ers. De Ter Aarse afde ling beklaagde zich op haar beurt over de moeizame rela tie met het raadslid, dat tot de breuk fractievoorzitter van de WD was. Door de afsplitsing van Rie del houdt de WD in de ge meenteraad slechts één per soon over: wethouder Hoo- gervorst. Daarnaast dreigt de partij leden van de steunfrac- tie kwijt te raken. „Ik bestu deer nog hoe ik geestverwan ten in de raadscommissies kan krijgen", zegt Riedel. „Dat ligt juridisch niet zo eenvou dig. Ik weet ook niet of me dat voor de gemeenteraadsverga dering van aanstaande don derdag lukt." Eén verzuim wil Riedel voor haar debuut als 'Echte libe raal' in de gemeenteraad goedmaken. Voor aanvang van de vergadering deelt zij de het gemeentebestuur officieel mee dat zij niet meer namens de WD maar namens haar ei gen partij in de raadszaal plaatsneemt. „Het is geen oorlog tussen mij en de WD. Inhoudelijk verandert er wei nig. Ik ga nog steeds uit van het WD-programma voor de laatste gemeenteraadsverkie zingen. Maar de afdeling Ter Aar zal ik niet missen. Sterker nog: er is een last van me af gevallen." 'Uitbreiding biedt opvolger nieuwe kansen tim brouwer de koning Sporthal Oudendijk in Wou- brugge krijgt na de aanbouw meer personeel. Het echtpaar Bekkering dat de hal aan de Ba- teweg al veertien jaar runt, wil zijn horecawerkzaamheden overdoen aan een ander. Als hij die heeft gevonden, gaat W. Bekkering zich helemaal toeleg gen op het beheer van de hal. Ook komt er met het oog op de uitbreiding van de sporthal een aparte persoon voor onder houdswerkzaamheden. Het Woubrugse echtpaar heeft met zijn stap bewust ge wacht tot de uitbreidingsplan nen van de sporthal van de ge meente Jacobswoude vaste vorm hadden aangenomen. Volgende week beslist de ge meenteraad of hij de gebruikers van het slooprijpe verenigings gebouw De Wijk bij de sporthal wil onderbrengen. In dat geval volgt een verbouwing van de sporthal, diemeer zaalruimte voor gebruikers moet opleve ren. Ook komen er meer par keerplaatsen op het terrein langs de Bateweg, waar ook voetbalvereniging Woubrugge huist. De kosten van de werk zaamheden bedragen ongeveer anderhalf miljoen gulden. „Na de uitbreiding van de sporthal wordt het voor ons nog moeilijker om de verschil lende taken te combineren", zegt de vrouw van de beheer der. „De toekomstige situatie biedt een nieuwe horecaman of -vrouw daarentegen mogelijk heden. Wij zijn op zoek naar ie mand die al dit jaar kan mee draaien. In augustus zijn er en kele drukke evenementen, zoals de miniplaybackshow en het le vende tafelvoetbal. Dan kan on ze opvolger meteen aan de bak." Het beheerdersechtpaar krijgt van het bestuur van de Stich ting Sporthal Woubrugge de ruimte om een opvolger te zoe ken. Ook houdt Bekkering de gemeente op de hoogte. Sport hal Oudendijk is weliswaar in particuliere handen (van de stichting), maar wethouder Dambrink voelt zich eveneens verantwoordelijk voor het cen trum met zijn sportieve en re creatieve voorzieningen. Drei gende toekomstige tekorten in de exploitatie van de hal speel den een rol bij haar plannen om de verenigingen uit De Wijk naar de sporthal over te heve len. Onder meer een ruime foy er voor bruiloften en partijen moet volgens de wethouder zorgen voor meer inkomsten. De ingrijpende aan- en uitbouw van sporthal Oudendijk kan op zijn vroegst in het laatste kwar taal van 2000 beginnen. 'Projectbureau loopt hard van stapt De bewoners van de Boskade in Hoogmade kunnen verhuisdozen alvast aanschaffen. Woordvoerde Schuurman van het HSL-projectbureau vermoedt d werkzaamheden voor de hogesnelheidslijn in juni b nen. Dat is weliswaar twee maanden later dan gep maar in elk geval eerder dan de gemeente Jacobsw 5 nieuwe huizen beschikbaar heeft voor de 'HSL-| peerden'. zich niet bemoeien met gifte van kavels aan 'HSL peerden'. „De gemeente dat liever zelf, omdat zi zorgplicht heeft voor de ners. Daarvoor heb ik begr Het verbaast de onden alleen dat niemand repi het terrein van Van der Kraan. „Dat hoort ook plannen voor het wijkje Bospolder. Ik heb een me 1 heidsbelang in dat sloe J kenbedrijf en hoop dat een bedrijventerreintje ki^ men. Bij de onderhandel daarover met het HSL-pi bureau stel ik mij const! op. De entree aan die kaïT Hoogmade kan een stuk er worden." Net als Van Dinten ook wethouder Haasbroe dat de huizen aan de Brfn al in juni plat gaan. Wel vaart achter de gesprekke e de bewoners over vervan woonruimte. Om op de in de Bospolder tussen Djn en de Zuid-Zijdervaart te mogen bouw, is een vende procedure nodig, broek hoopt dat de bei van de Boskade in Hoojis willen blijven en ten min oi september in hun huizei et nen blijven wonen. In sentijd moet dan een mijl van zes a zeven percelen grond worden gestampt. De gemeenteraad beslu februari of hij toestel e. geeft tot herziening van 1 ia stemmingsplan. Kantoor\>akhandel verhuist van Langeraar naar Leimuiden langeraar suzanne barbier Een rondleiding door de kan toorvakhandel aan het Kerkpad in Langeraar maakt het pro bleem van Dirk-Jan JHijdra in één oogopslag duidelijk. Hij loopt overal in het pand letter lijk tegen zijn werk aan. In de keuken staat naast het koffie zetapparaat de computer, zodat zijn vier fulltimers lunchen tus sen de administratie. De hal, de voorraadkamer en zelfs de slaapkamers puilen uit van de opgeslagen kantoorartikelen. Het is manoeuvreren op de vierkante meter bij Hijdra. Een ondernemer die nieuwe klan ten van zijn efficiënte aanpak wil overtuigen, kan daar niet uit de voeten. De kantoorvakhan del gaat daarom uitbreiden in het buurdorp Leimuiden. Klantenbinding „Dit ruimtegebrek heeft weinig uitleg nodig", zegt Hijdra met een wijds gebaar. „Ik kan dit volume niet meer aan op deze plek. Hier in huis staat alleen nog maar het zogenaamde abc- -goed opgeslagen: de schrijf blokken, ordners en printmate rialen. De kantoormeubelen en- machines zijn onderge bracht bij een boer hier in het dorp. Niet echt praktisch. Dat verandert allemaal als we in juli naar Leimuiden verhuizen. Het nieuwe pand op bedrijventer rein de Drechthoek beslaat 600 vierkante meter. Dan kun je tenminste nog eens een keer ie mand ontvangen op een cen trale plek. Voor een goede klan tenbinding is dat belangrijk." Gemaks winkel De overstap van dorpse ge makswinkel naar groothandel in kantoorinrichting is behoor lijk ambitieus, vindt ook Hijdra. Al is er meer gaande aan het Kerkpad dan je aan de toon bank zou vermoeden. De kan toorvakhandel levert al aan 400 klanten in de regio. „Hijdra lijkt misschien een Winkel van Sin- kei die toevallig kantoorartike len verkoopt, maar dat beeld klopt niet. Sinds ik de zaak zes jaar geleden heb overgenomen van mijn moeder, ben ik be gonnen met een actieve ver koop aan bedrijven en instellin gen. We bieden gebruikers niet alleen een compleet assorti ment, maar ook dienstverle ning. Welke mogelijkheden zijn er op het gebied van printers, faxen en kopieerapparaten? Hoe kun je de werkplek zo 'ge zond' mogelijk inrichten met ergonomische materialen? Dat zijn allemaal zaken waarover we klanten adviseren." De grootschalige uitbreiding mag dan ook vooral niet ten koste gaan van de service die Hijdra garandeert, benadrukt de eigenaar. „Ondanks de ster ke groei willen we de dienstver lening die de klanten gewend zijn blijven waarmaken. De snelle levering, de persoonlijke opzet: als het aan mij ligt veran dert er niets voor mijn klanten. De mensen die het verkoop team gaan versterken in Lei muiden, moeten evenveel ken nis in huis hebben." Verlies Voor Langeraar betekent dat wel het verlies van de oude winkel voor kaarten, een pakje sigaretten en, computeracces- soires. „Maar", zo zegt Hijdra, „je kunt maar één ding goed doen. Daarom sluit ik de winkel in Langeraar. In vijf minuten ben je vanaf hier in Leimuiden. Bovendien kijkt de onderne mersvereniging in het dorp uit naar winkeliers in het nieuwe winkelcentrum die taken van ons willen overnemen." Dirk-Jan Hijdra: „Het lijkt mis schien een Win kel van Sinkel die toevallig kantoorartikelen verkoopt, maar dat beeld klopt niet." FOTO HIELCO KUIPERS tim brouwer de koning Schuurman wil de bewoners van de Boskade duidelijkheid verschaffen. De vertraging heeft volgens hem te maken met de tijdrovènde onderhandelingen met aannemers. „Er is welis waar wat flexibiliteit mogelijk", aldus Schuurman, „maar de onderhandelingen met de ge meente over vervangende woonruimte zijn voor rekening van de bewoners." De plaatselijke ondernemer B. van Dinten vindt dat Schuur man met zijn prognose te hard van stapel loopt. Als belangen behartiger van verschillende bewoners van de Boskade meldt hij dat de besprekingen met het HSL-projectbureau nog steeds niet zijn afgerond. „Zij moeten de zaak eerst minnelijk met de bewoners oplossen", zegt Van Dinten. „Het zou mij verbazen als de sloopwerk zaamheden aan de Boskade vóór september beginnen." Wel acht hij het mogelijk dat de be woners eerder uit hun oude huis aan de Boskade moeten dan hun nieuwe woning in de Bospolder klaar is. „Maar dat moeten we dan maar oplossen met een tijdelijke overbrugging. Ik vermoed dat de bewoners dat er wel voor overhebben. Zij mogen hun handen dichtknij pen als zij terecht kunnen in een prachtig parkwijkje in de Bospolder." Hoewel Van Dinten ook grond in die polder bezit, wil }iij Nieuwe Weteringer toevallig gepakt den haag/nieuwe wetering persbureau cerberus Justitie heeft gisteren voor de rechtbank in Den Haag zes jaar celstraf geëist tegen een 58->jari- ge man uit Nieuwe Wetering voor het uitlokken van een moordaanslag. De man werd toevallig gepakt omdat de poli tie een verdachte in een andere zaak (diefstallen) afluisterde. De Nieuwe Weteringer had de afgeluisterde man, die hij via zijn werk kende, gevraagd of hij iemand wist die zijn echtgenote met een pistool onder druk kon zetten. De Nieuwe Weteringer lag in scheiding en zijn ouder lijk huis met opstallen stond op haar naam. Ze wilde dat huis pas teruggeven als daar een bankgarantie of een bepaald geldbedrag tegenoverstond. In het afgeluisterde gesprek zei de gesprekspartner onder meer dat hij alleen iemand wist die de vrouw zou doodschieten. Daarvoor zou de Nieuwe Wete ringer dan twee ton moeten be talen. De Nieuwe Weteringer bedankte daarvoor, maar liet de ander wel verder zoeken. Bij de politie had de verdach te verklaard dat hij zijn vrouw alleen wilde laten schrikken door iemand met een pistool langs te sturen om haar daar mee te bedreigen, zodat zij het huis aan 'hem zou overdoen. Gisteren trok hij die bekentenis in en hield hij het erop dat hij zijn compagnon naar een 'ad vocaat' had laten zoeten verdachte was nooit vaj s geweest haar te laten vei ok den, al had hij wel eei n nieuwsgierigheid' naar d d geïnformeerd, zo vertel ef man. !|t De handlanger verklaag de politie dat hij het he sta haal over de huurmooi k. 'gebluft' had om van de >s. merige Nieuwe Wetering 'al komen. Hij zou helema'be mand benaderd hebbel aa: de klus en dat ook no(fê< plan zijn geweest. Mc Officier van justitie Ho ds is er echter van overtui 191 moordaanslag verijdeld I'm ben. Direct nadat de p°i.r bewuste gesprek had a jr. terd, bracht zij de echtge »s opdracht van de officier el ligheid. Terwijl de vro g' een onderduikadres zat -t de politie vergeefs naar zi Zij liet vervolgens de >k weer naar huis gaan ei en de verdachte op. Zijn ai Zo Baumgarten zegt dat h< |s 1 foongesprek op zich 'e doende belastende eler nd bevat om tot een veroe ne wegens uitlokking tot m to komen. ?n De scheiding tussen d we Weteringer en zijn v de inmiddels officieel. To ziji weerde de man gisteren fze verwacht zowel zijn vrDp het huis weer terug te fe De rechtbank doet op 7 ri uitspraak. Beheerder W. Bekkering (tweede van links) staat aan de voet van dè klimwand in sporthal Oudendijk. ARCHIEFFOTO MARK LAMERS

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 14