Afscheid van het calvinisme TV- WEER Marathq van 621; kilomet VRIJDAG 21 JANUARI 2000 COMMENTAAR Peper in de luwte Bijna twee maanden nu wordt over de bestuurlijke integriteit in Nederland gewaakt door een minister van binnenlandse zaken die zelf in opspraak is. Bram Peper zou als burgemeester van Rotter dam uitgaven hebben gedaan die niet door de beugel kunnen. Peper ontkent zelf ook maar iets laakbaars op zijn geweten te heb ben. Het is waar dat niet alle publicaties waarin het tegendeel wordt beweerd even serieus zijn te nemen. Feit is echter dat een Rotterdamse commissie de zaak in onderzoek heeft, dat de be windsman last heeft van geheugenverlies, dat de geruchtenstroom blijft aanhouden en dat uitsluitsel over de ware toedracht op zich laat wachten. De afwachtende rust waarvoor parlement en kabinet in deze zaak hebben gekozen, contrasteert met de zorgen die elders in het land over een goede afloop bestaan. De verleiding is groot het Haagse geschamper over het waarheidsgehalte van de aantijgingen af te zetten tegen het tumult in de Bondsrepubliek over het schandaal waarin de CDU daar is gewikkeld. Het maakt natuurlijk geen overtuigende indruk als een minister bij de eerste de beste tegenwind het hazenpad kiest. Bewindslieden zijn geen schietschijf. Ze hebben het recht op verdediging en mo gen daar enige tijd voor nemen. Peper stelt zich echter wel heel la coniek op en heeft paè deze week het besluit genomen om zijn verdediging in handen te leggen van een accountant. Ook deze on afhankelijke deskundige zal niet over een nacht ijs willen gaan en vermoedelijk geruime tijd nodig hebben om klaarheid te brengen. De goede trouw van Peper staat buiten kijf zolang het tegendeel niet is bewezen. Een heel andere vraag is of de minister er onder de gegeven omstandigheden goed aan doet op zijn post te blijven. Daarop moet het antwoord zo langzamerhand ontkennend zijn. Het belang van een ongehinderde uitoefening van zijn functie is dermate groot dat minister Peper er beter aan doet zijn bestuur staken tijdelijk door een collega te laten waarnemen. Dat geeft hem bovendien de tijd om zich geheel te wijden aan zijn eigen ver dediging. Naar de bios Een 35-jarige vrouw heeft een val van ongeveer 400 meter overleefd. Zij beklom de top van de 1200 meter hoge Sum mit Gully in de Schotse Hoog landen, toen ze uitgleed en in een ravijn viel. De Britse is met ernstige verwondingen opgeno men in een lokaal ziekenhuis. Ze is buiten levensgevaar. Vol gens reddingswerkers had de vrouw „een kans van één op een miljoen" dat ze het ongeval zou overleven. In het verleden zijn zeker acht bergbeklimmers bij vergelijkbare ongelukken op de berg omgekomen. Vlak bo ven de bodem van het ravijn is de vrouw ontsnapt aan een ri chel die bezaaid is met rotsen en puntige stenen. Nu kwam ze terecht op de met sneeuw be dekte bodem van heide en ste nen. De wouw is luitenant bij de Britse luchtmacht en was met een groep collega's op een training van vijf dagen in de bergen. Januari zacht en droog December was een zachte maand. De gemiddelde tempe ratuur in De Bilt bedroeg 4,8 te gen normaal 3,2 graden. Lande lijk liepen de gemiddelden uit een van 3,8 in oostelijk Gronin gen tot 6,0 graden langs de kust van Zuid Holland en het Wad dengebied. Ook januari ver loopt zacht. Wat opvalt is ech ter het grote verschil in neer slag. Mer gemiddeld over het land circa 150 mm tegen nor maal 78 v/as december de op drie na natste kerstmaand van de eeuw. De eerste maand van 2000 is tot nu toe tamelijk droog. De sterk toegenomen hoge- drukinvloed ten opzichte van december ligt ten grondslag aan de geringe hoeveelheden neerslag. Voor winterweer ligt het luchtdrukmaximum op de verkeerde plaats. Dat blijft voorlopig zo, maar begin vol gende week lijkt Thialf toch een paar klappen te gaan uitdelen. Aan de achterzijde van een ac tieve depressie, die morgen over Denemarken naar het zuidoosten trekt, dringt zondag koude lucht uit het noorden van Europa (gisternacht vroor het in het Finse Sodankyla 34,8 graden) tot onze streken door. In de nacht en ochtend gaat het begin volgende week licht vrie zen en als de condities gunstig zijn (weinig bewolking en wind) zou de vorst gemakkelijk matig kunnen worden. Verder is er kans op sneeuw. Het ziet er echter niet naar uit dat de winter doorzet. Tijdens de tweede helft van volgende week gaat de wind uit het wes ten waaien en verdwijnt de vorst weer. Niet alle model len zitten echter op dezelf de lijn. Daarom blijft voor zichtigheid geboden. Morgen draait het om regen of buien en langs de kust komt een har de tot stormachtige west tot noordwes tenwind te staan. Het wordt nog wel een graad of 6. Zater dagavond ruimt de wind naar het noord oosten. Stijlvolle babes en onmiddellijk scoren bij nieuw mannenblad ZSM Mannen mogen zich dan de bevoorrechte sekse wanen, een echt eigen lijfblad heb ben ze niet. Per 25 februari springt ZSM in het door veel uitgevers veronderstelde gat in de markt - ergens tussen het gemakkelijk geschreven Panorama, het te opdringerig geserveerde bloot van Playboy en de uit Engeland overgewaaide 'Laddish Glossy' in. Met stijlvolle klasse-'babes', geraffineerd geserveerde 'general interest' en veel hebbe dingetjes. „De man tussen 18 en 34 wil vooral scoren." Toen thriller-schrijver Stephen King van de zomer door een vracht auto was geschept, stonden de fans in de rij om hun bloed te geven. Prachtig thema voor een nieuw horrorboek van zijn hand, dacht ik meteen. Killer-bloedlichaampjes. Gendemonen. Lugubere mutaties van persoonlijkheden. Lekker griezelen op z'n Stephen Kings. Eén ding. Als dat boek er komt, laat King zich dan alsjeblieft niet bemoeien meteen eventuele verfilming. Twee donderdagavonden al heeft iedereen kunnen zien wat ik be doel: de zesdelige televisieserie Stephen King's The Shining. Niet de film van de geniale Stanley Kubrick, want de schrijver van het boek The Shining - Stephen King dus - vond daar zelf niets aan. De tv-se- rie is daarom onder de supervisie van hemzelf gemaakt. Mocht u nog niet hebben gekeken, ik bezweer u: begin er ook niet aan. Blijf weg van die tv. Vind een hobby. Neem uw vrouw mee naar de opera. Of beter nog: ga op zoek naar een bios die de twintig jaar oude film nog vertoont. Ik heb 'm laatst weer eens gezien, en, geloof me, hij is nog steeds even eng. Dat jongetje in die hotelgangen! Niet eng? Dan heeft u Ku brick's film niet gezien! Maargoed, de serie. Tja. Hij is best aardig hoor. Als je van het glad gekamde 'ga lekker onderuit zitten, wij leggen alles wel uit' -genre houdt. Jammer alleen dat Jack Nicholsons vervanger Steven Weber in de eerste minuten al wanhopig met z'n neus tegen een kroegruit ge drukt staat. Aha. Een nog niet geheel overwonnen drankprobleem. En dat je uren van tevoren al ziet aankomen dat de wespen in dat professioneel vergaste wespennest vroeger'of later uit de dood zullen opstaan. O, horror! En dat 't zoontje met het tweede gezicht zó uit gebreid spookles krijgt van die neger met het tiveede gezicht, dat je het hele plot al zo'n beetje kan uitschrijven. Schoenmaker, hou je bij je leest, zou ik wat belerend willen zeggen. Want dat King zich zo op zijn eigen werk verkijkt, is bijna... eng. Dus: schrijver, hou je bij je boeken. Dan houdt de filmer zich wel aan z'n films. En de tv-recensent aan z'n tv. Nou ja, op deze ene keer na dan. Vrouw overleeft val van 400 meter De minutieus voorbereide lan cering van een tijdschrift heeft alles weg van een nauwkeurig voorgekookt diner ten paleize. Dubben over specerijen, talm en over een gedurfde viscreatie, nachten wakker liggen van de meest gewenste tafelschikking. Tientallen pagina's uit het ver onderstelde eerste nummer van ZSM hangen uitdagend aan de planwand in het redactielokaal. Komt de Amerikaanse super- babe Tyla Banks wel goed uit de verf? Worden de digitale snufjes wel correct beschreven? Spreekt Las Vegas de Nederlandse man nu wel of niet aan? Edwin Ammerlaan (35), hoofd redacteur van VNU's jongste loot aan de tijdschriftenboom, vertoont alle trekjes van een 'meezwangerende' man. Hij overziet met nerveuze veld heersblik het slagveld ten bure- le. Prevelt dat de kopletter min der 'bonkig' wordt. Het accent in het kleurenpalet van het ma gazine zal minder op rood en zwart worden gelegd vanwege onderscheid met de concurren tie. En of de verslaggever in vre desnaam niet de naam wil laten vallen van de welgevormde sportheldin die zich even niets aan rondetijden gelegen laat liggen en zich in, een niets aan de verbeelding overlatende c- thru heeft laten kieken. De vij and luistert mee. Concurrent Maxim bevindt zich al in de schappen. Tweeënhalf jaar lang is het ta felzilver gepoetst, zijn de ingre diënten getoetst aan de telkens verschuivende smaak en is het beeld van de consument bijge steld. In Engeland was de laat ste vijfjaar sprake van een nieuwe tijdschriftenconsument - jonge mannen die zich bij voorbeeld spiegelden aan Man chester United's eigen Spice Boy David Beckham. En aan Nottinghill-acteur Hugh Grant en dan vooral om de aanblik van diens eeuwige verloofde Liz Hurley. Geen hoogstaande doelgroep getuige deze 'role- models', waarvan de een auto's achter de villa opstapelt alsof ze een paardenstal vormen en de ander in zijn lustbeleving werd gesnapt met een hooker op Hollywood Boulevard. Geen zorgen - in Nederland is dit archetype van The Laddish Man, dat graag minimaal twee keer per week tomeloos door zakt en maar niet kan wennen aan de verantwoordelijkheden van de volwassene, minder voorhanden dan in het Ver enigd Koninklijk. Nee, ZSM wordt meer een zorgloze mix van fun, games, mode, muziek, zorgvuldig uitgewerkte reporta ges en tja, wat eigenlijk. Mis schien is 'leisure' - alles wat met tot niets verplichtend en tertainment samenhangt - wel het toverwoord. Ammerlaan trekt zijn leren col bertje uit, vouwt de handpal men tegen elkaar. Hij volgde Mat Heffels op bij Power Unli- mitid, het Games-magazine waarmee VNU met veel succes de nieuwe media verkende. „Het besef is hier langzaam ge groeid dat de markt zich ver breed heeft. Van spelletjes voor twaalf- en dertienjarigen tot een volwaardig segment van de entertainmentindustrie. De op lagen maakten duidelijk dat die markt volwassen is geworden. Ik noem het even chargerend spelletjes, maar in feite is het een combinatie van entertain ment, film en muziek die tot in Holywood impact heeft. Kijk naar de websites van David Bo wie." Er is wel een parallel te trekken met de beoogde koper van ZSM. Ammerlaan: „De man op wie wij mikken met ZSM is een man die er voor uit durft te ko men dat het niet verkeerd is om Hoofdredacteur Edwin Ammerlaan van het nieuwe mannenblad ZSM: „De man van nu wil onmiddellijk kunnen scoren." foto united photos de boer marisa beretta je te laten ontspannen door die 'leisure'. Het calvinistische van de Nederlander is een beetje aan het verdwijnen, vind ik. De generatie die nu aan het vol wassen worden is, kun je zien als de eerste die opgegroeid is met entertainment als massa product, een verbreding van het televisieaanbod, het rijpen van de popmuziek, aandacht voor games in de dagbladen." „De man van nu is vertrouwd met entertainment, staat er niet meer zo angstig tegenover dan vorige generaties. Bovendien denk ik dat de mensen nu, in het licht van de groeiende eco nomie, veel meer tijd hebben om uit te geven: ze spenderen hun geld aan een tweede of derde vakantie, surfen zich suf op het internet, schaffen zich van nu wil direct bevredigd worden, onmiddellijk kunnen scoren." ZSM draait ook om Babes na tuurlijk. Appetijtelijke verpakte dames uit de wereld van de mode, de sport en het enter tainment. Ammerlaan: „Met respect natuurlijk. We vinden dat de Nederlandse man een geëmancipeerde man is en dat hij ook zo aangesproken moet worden. Hij wil serieus geno men worden in zijn behoeften. Dat wil zeggen: we spreken hem niet heel zakelijk aan, maar we gaan ook niet op de platte toer van de barcultuur die rond The Laddish Man hangt in Engeland. De Neder landse man zit niet op flauwe, platte grappen te wachten, wel op een glossy blad dat hem op koopsompolissen aan, koppp^; .Tf een stijlvoUe.manier,benadert, wat méér games en cd's, gaan0 ZSM mag best kïassevrouwen wat vaker naar de film. De mart.op^een uitdagende manier,ero- john oomkes tisch en sexy presenteren - waarom niet? Maar we hebben wel afgebakend: tot zover gaan we." Neem de badpakken-uitgaves van Sports Illustrated. Is dat een referentiepunt? Ammer laan, proevend van het idee: „Wel waar het de glossy bena dering van topmodellen en sporters betreft, maar geraffi neerder. Verder dan een door schijnend bloesje gaan we niet. Een spannend decolleté, prima! Lingerie, o.k. Maar smaakvol gefotografeerd in een mooie setting. Bij Maxim zag je in het eerste nummer een paar babes verleidelijk over auto's gedra peerd - dat wil ik dus niet. Ook de babes moetje als interessan te vrouwen benaderen. We wil len ons richten op vrouwen die uit verrassende disciplines ko men - als we het lijstje kunnen waarmaken dat we in ons hoofd hebben...Nee, anders dan Playboy betalen we niet. Het moet een eer worden om in ZSM te staan, smaakvol gefoto grafeerd door topmensen." De formule draait niet om de Centerfold, de uitvouwpagina, zoals Playboy ooit probeerde te verdoezelen. Nee, ZSM positio neert zich nadrukkelijk rond goed uitgespitte onderwerpen, volgens de huisformule van VNU-bladenspecialist Rob van Vuure uitgewerkt in kadertjes, marges en voetnoten. Een beet je aan de hand van de populair- wetenschappelijke oer-aanpak van Kijk. „Zodat je fris tegen al lerlei onderwerpen aankijkt", suggereert Ammerlaan. „Er zijn drie nono's: politiek, maat schappelijke kwesties en religie. Dat is amper aan de doelgroep te slijten. Dus kun je het net zo goed overslaan. Het past niet in de formule van een spannend mannenblad." MENSELIJK De in 1997 verongelukte prinses Diana zal worden geëerd met een bijzondere speeltuin. De Britse rege ring wil op die manier Diana's interesse voor kinderen belichten. Vlakbij Diana's oude huis, Kensington Palace, zal een thema-speeltuin verrijzen die geheel gewijd is aan Peter Pan. Het centrale punt van het terrein wordt een enorm piratenschip, zoals blijkt uit het ontwerp. Ook komen er een zeemeerminnenfon- tein, een wigwamkamp met totempalen en allerlei andere bijzondere speeltoestellen. foto epa De eersten van een grote groep Deense gepensioneerden die gratis naar de Canarische eilan den mogen, zijn op Gran Canaria aangekomen. De kosten worden volledig betaald door de gemeen te FARUM, een voorstad van Ko penhagen. Een Deense krant meldde gisteren dat de burge meester van hun woonplaats de bejaarden persoonlijk begeleid de op hun vlucht van hun koude woonplaats naar de zonnige ei landengroep. Met de gratis va kantie hoopt de gemeente de ge zondheid van de ouderen op peil te houden. ,,Zo besparen wij ze ker op onze uitgaven voor ge zondheidszorg", aldus de burge meester PETER BRIXTOFTE. Het idee van de voormalige libe rale minister van belastingen is in eigen land omstreden. Het zou populistisch zijn en niet verenig baar met de sociale politiek van het land. Elke 67-plusser in Farum kan aanspraak maken op de vakantie van twee weken, waarbij ook de verpleging niet vergeten is. De hoogte van het inkomen speelt daarbij geen rol. Om te beginnen zullen tot eind maart vijfhonderd ouderen naar de Canarische eilanden worden gebracht. De stad stelt voor de reizen meer dan 2 miljoen gul den beschikbaar. Een 48-jarige Amerikaan die uit een boom viel bij zijn poging de kat van een buurvrouw te red den, is aan zijn verwondingen overleden. De man, LONNIE NA PIER, verkeerde sinds hij op 9 januari ten val kwam in kritieke toestand. Hij stierf nadat zijn fa milie had verzocht hem van de beademingsapparatuur af te ha len. Het ongeluk gebeurde toen Napier probeerde een zwarte kat, Grogger genaamd, uit een boom te halen. Het vrouwtje van de -kat, Angela Thomas, had al di verse hulpdiensten om assisten tie gevraagd, maar al deze in stanties weigerden te komen hel pen. Thomas kreeg te horen dat Grogger vanzelf wel uit de boom zou komen als hij honger kreeg. De buren konden het ijselijk ge- miauw van het dier echter niet meer verdragen, en Napier, een voormalige marinier en vader van vier kinderen, klom in de boom. Vlak voordat hij de kat bereikte, braken een aantal takken af. Na pier viel twaalf meter naar bene den, zonder de kat. Grogger werd twee dagen later alsnog gered. Conductrices Af en toe ga ik naar mijn moeder, Ze woont in Maas land, Om er te komen kan ik kiezen uit twee routes. Ik fiets van Warmond naar het station Leiden, neem dan de trein naar Delft., en van Delft de bus naar Maasland. Duur van de reis: vier keer zo lang als wanneer ik met een auto zou kunnen gaan. Dat wil zeggen: op werkdagen, want op zaterdag en zon dag rijdt de bus van Delft naar Maasland niet. Wil ik in het weekend naar mijn moeder dan kan b 't beste de trein nemen naar Schiedam, en daar overstappen op de trein naar Maassluis. In Maassluis wandel ik dan naar mijn broer waar ik een fiets leen om mij naar Maasland te begeven. Duur van de reis: zowat een hal ve dag. Wat de reis via Schiedam nogal bezwaarlijk maakt, is het feit dat de stoptrein van Leiden naar de jeneverstad meestal twee minuten te laat station Schiedam binnenrijdt. Aan de over zijde van het perron is de trein naar Maassluis dan net binnengekomen. En op het moment dat de deuren van jouw trein open zwaaien, gaan aan de overkant van het perron de deuren kalm pjes dicht. Een heel enkele keer wil de deur waar de conducteur staat soms nog even open blijven. MAARTEN 'T HART Daardoor kun je dan alsnog naar binnen glippen. Maar weet u wat nou zo eigenaardig is: als de trein bemand blijkt door een conductrice, sluit ze die deur doorgaans op hel moment dat je het perron over steekt: Afgelopen zaterdagavond (15 januari) zat ik in de stoptrein van Hilversum naar Hoofddorp. Op Schip hol moest ik eruit om daar over te stappen op de trein naar Leiden, De trein uit Hilversum liep op zaterdag avond binnen om twee en een halve minuut over ne gen. Dat wil zeggen: op de klok was het 21.02.28. De trein naar Leiden stond aan de overzijde van het per ron gereed. Vertrektijd: 21.03. Ik had dus 32 seconden om over te stappen. Het duurde even eer de deuren van mijn stoptrein open zwaaiden. Om precies te zijn zeventien seconden. Om 21.02.45 kon ik, samen met drie andere reizigers beginnen aan de oversteek van het perron. Maar wat gebeurt? Op dat moment gin gen de deuren van de trein naar Leiden bedaard dicht. Voorin de trein bleef nog één deur open. Samen met drie anderen begon ik aan een spurt naar die openstaande deur. We hadden hem bijna bereikt toen ook hij zich sloot. Het was op dat moment 21.02.50. Dus nog tien seconden voorde trein ojficieel zou vertrekken. Achter die als laatste gesloten deur stond een conductrice. Ze schreef iets ineen boekje. Wij bonsden op de deur. Ze deed alsof ze ons niet hoorde. Wij bonsden harderZe bleef geconcentreerd doorschrijvenEn precies om 21.03 vertrok de trein naar Leiden, Begrijpt u het? Wat bezielt die conductrices? Wij vie ren stapten verbolgen naar de conducteur en de ma chinist van de trein naar Hoofddorp die wij kort daarvoor hadden verla ten. De conducteur zei vergoe lijkend: 'Ojficieel is dit geen echte aansluiting, dus die conductrice hoefde niet te wachten tot u het per ron had overgestoken.'Niet te wachten,briesten wij, 'ze deed expres de deur tien seconden te vroeg dicht. De machinist van de Hoofddorptrein zei troostend: 'Ja, je hebt mensen en fietsbellen.Hij herhaalde dat een paar keer. Veel hielp het niet. Ik begrijp hier totaal niets van. Wat zou hier nu ach ter zitten? Is het onachtzaamheid?Is het kleinzielig kinderachtig gepest van conductrices? Zijn de con ductrices bang voor overstekende treinreizigers? Of hebben de conductrices liefst zo weinig mogelijk rei zigers in hun treinen? Hoe minder mensen, hoe min der kans op geweld, is dat hun slogan?Ik weet het niet, maar ik weet wel datje enorm de schurft in hebt als zoiets je overkomt. Wie duurloper Martin Mess soren, kan een bijdrage ove op gironummer 7994870. Vi gers die hem op een deel vaf tocht willen bijstaan, kunne aanmelden onder telefoonif 0228-512821. Martin Mes (47) uit het Hollandse Grootebroekj een halfjaar van JeruzakrJ naar Amsterdam rennen afstand van welgeteld 6, lometer. Dat komt neeri ja; marathons. De Noord-H der wil zo geld inzamelei je diabetespatiënten. Deze pe hij op 'hoogtestage' in h lta Limburgse heuvelland a >k] bereiding op de monstei in Hij is juist terug van zijn p0 tendtraining. Martin Me drie keer achter elkaar ir n j looppas en met volle be; 1S de Gulperberg beklomre iei Desondanks oogt hij al& Bn slechts een ommetje het maakt. Mes -102 kilo scl aan de haak, maar geen 1 metje vet - heeft de com m van een postpaard. eg Dat is wel eens anders gi gf\ Vijf jaar geleden zakte M jg. Amsterdam op straat in -tp Diagnose: een verwaarlo )er suikerziekte. Zijn voeten t v\ al aan het afsterven. Me; 0e negen maanden in het z ]ai huis, dreigde het tot twe niet te halen, maar hersl fv uiteindelijk. Hij moest h be: opnieuw leren lopen en [0t werd zijn passie voor atl geboren. „De dag dat ik p( het eerst zonder te stopj rondje van drie kilometf het Vondelpark draafde, 0e nooit vergeten. Ik heb sl huilen als een kind.5p, Inmiddels draait hij zijn j y niet meer om voor een n at thon. Trots laat hij een g ,vb schrift zien. Marathon v 0t Martin Mes bezig met rek strekoefeningen. 0 sterdam 1999, categorie II nen, winnaar: Martin Mi Maar dat was kinderspel leken met de helletocht hem in september wach zesduizend kilometer dt B, el, Jordanië, Syrië, Turki] - kenland, Italië, Frankrijl j ,a en Nederland. Achthont lgS€ lometer voert door woes X Omgerekend gaat het oi ve marathons, waarvoor M zelf maximaal een half jz tijd gunt. En dat alles vo goede doel: hij wil zovee lijk geld bij elkaar rennei de oprichting van een la educatief sportcentrum* mensen met diabetes, Op 17 september gaat hi ruzalem van start. Daar op die dag een internati symposium over suiken cj^ vandaar die keuze. Op 1 ln c verwacht hij Amsterdam e j nen te sprinten. Maar ni 1 moet vreemd opkijken a daar al veel eerder aanki zegt Mes. „Man, ik loop schrikkelijk makkelijk. 1 ren ik elke dag tussen dt en vijftig kilometer met! vingers in de neus." |ig(j Mes weet zich bij de spo en loop in het gezelschap e|^ steeds wisselende vrijwi Vap duo's. De een fietst met mee en zorgt voor de ras ring, de ander zit achter stuur van een camper \i de nachten worden doo bracht. Aan boord zijn zen vol capsules met hu insuline, want Mes mot tussen de bedrijven doo lijks vijfmaal injecteren. Hij maakt er geen gehei dat zijn behandelend art hem het avontuur hebb raden. „Ze verklaarden i gek en ze hebben nog gi ook. Maar lopen is nu et mijn lust en mijn leven. Di irko aftt

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 2