Lisse vindt ophali grofvuil veel te di Nablussen door gat in het dak duurt hele dag Bushalte voor scholier op Parklaan moet wej Duin Bollenstreek Rijnsburgse eigenaar van zwembad betaalt Bouwput Katwijk 11 i< Werkstraf voor vechten in disco Noorq Extra lokaal De Regenboog Slepende verhuizing Valkenburgse fietsenhandelaar nadert eii Neem een proefabonnement, BEL 071-6128030 WEKEN VOOR/41,00 WOENSDAG 19 JANUARI 2000 Dronken automobilist van de weg noordwukEen 28-jarige Noordwijkse automobilist is gisteren door de politie van de weg gehaald, omdat hij teveel gedronken had. De man werd aangehouden in de Narcissenstraat in zijn woonplaats. Op het Noordwijkse politiebureau bleek dat hij de toegestane limiet vier keer overschreed. De man kreeg een pro ces-verbaal en een rijverbod van twaalf uur. Opnieuw parkeerboetes in Sassenheim sassenheim De politie heeft gisteren opnieuw een parkeercon- trole gehouden in het centrum van Sassenheim. Dit keer kregen elf automobilisten een bekeuring, omdat zij in de 'blauwe zone' geen parkeerschijf achter hun vooorruit hadden geplaatst of omdat de schijven niet de juiste tijd aangaven. Mysterieuze verwondingen hardloper sassenheim De politie is een onderzoek begonnen naar de raad selachtige verwonding van een 33-jarige Sassenheimer. De man vertrok op 28 december vanuit zijn woning aan de Vliegeniers- weg voor een rondje harlopen. Een uur later kwam hij verward en bebloed weer terug. De Sassenheimer had een schaafwond aan zijn achterhoofd, bloed een een oor en verwondingen aan zijn benen, maar hij kon niet vertellen hoe hij daar aan was ge komen. De man heeft na het ongeval last gehad van geheugen verlies en een tijdelijk verlamming van zijn gezicht. Het is on duidelijk of hij is aangereden, gevallen of het slachtoffer is ge worden van geweld. Hij weet alleen dat hij bijkwam op het gras langs het fietspad naast de A44, tussen de Menneweg en de Wasbeekerlaan. De Sassenheimse politie is naarstig op zoek naar getuigen. Garagebedrijf mag naar Inkooppunt valkenburg De gemeente Valkenburg heeft overeenstemming bereikt met het minsiterie van defensie en de provincie om het stuk grond bekend als Inkooppunt Oude Rijn, te bestemmen als bedrijfsgebied. Het terrein van ruim 2400 vierkante meter biedt uitkomst aan garagebedrijf Van Zeist, dat wegens de bouw van een appartementencomplex moet verhuizen van de huidige lo catie aan de Joghtlaan. Het Katwijkse bouwbedrijf De Lange- Van der Plas heeft al een bouwaanvraag ingediend. De provin cie had als voorwaarde gesteld dat alleen bedrijven die vanuit het dorp worden verplaatst een plekje mogen krijgen op het ou de Inkooppunt. persbureau cerberus De 58-jarige eigenaar van zwembad De Dolfijn aan de Noordwijkerweg in Rijnsburg heeft op het allerlaatste nipper tje een strafzaak tegen hem we ten te voorkomen. Hij heeft als nog een schikking van een kwart ton betaald aan Justitie. De eigenaar beschikte niet over de juiste papieren en vergun ningen om zijn zwembad te ex ploiteren. De vergunningen waren no dig voor het zwembad, de sau na, het Turkse stoombad en de whirlpool en het sportgedeelte. De gemeente verzegelde het pand voorjaar 1998, omdat de Rijnsburger gasten tegen beta ling zou laten zwemmen. Des tijds verklaarde de eigenaar dat hij alleen een kleine onkosten vergoeding vroeg. Volgens hem ging het wel degelijk om een privézwembad. De man moest zich vorig jaar juli niettemin melden bij de Haagse economische politie rechter. Deze vond de kwestie zo belangrijk dat hij deze door verwees naar de economische meervoudige strafkamer. Daar had de Rijnsburger gis teren terecht moeten staan. Maar de man bleek het recent toch op een akkoordje te heb ben gegooid met het openbaar ministerie. Omdat de strafzaak formeel al liep werd het OM gisteren niet-ontvankelijk ver klaard door de rechtbank. katwijk Katwijk lijkt op sommige dagen wel één grote bouwput en dat levert soms overlast op. Het verkeer dat gewoonlijk over de Tramstraat van en naar het zeedorp rijdt, moet al twee weken een ommetje maken. In de wal langs het Prins Hendrik kanaal wordt een dam wand geslagen. Tegen de muur van staal verrijzen straks, nadat deze lasser er de laatste hand aan heeft gelegd, de woningen van het nieuwbouwprject Princehaven. FOTO DICK HOCEWONINC irene nieuwenhuuse Het nablussen van de felle brand bij het droogbloemenbe- drijf Decofleur in Noordwijker- hout heeft gisteren nog de hele dag geduurd. Aanvankelijk dacht de brandweer dat de sloopwerkzaamheden in de middag al konden beginnen, maar dat bleek onmogelijk te zijn. Het vuur smeulde nog te veel. De Noordwijkse brand weercommandant J. Peschier, die het commando van collega M. van Dam had overgenomen, besloot dat gisteren, nadat hij het pand aan het Westeinde had geïnspecteerd. Het nablussen gebeurde op vrij spectaculaire wijze. In het dak werd een gat gezaagd, waardoor een bakje met twee brandweerlieden midden in de smeulende brand werd gelaten. „We blussen de brand dus van binnenuit na. Het is echt nog te gevaarlijk om dit smeulende vuur van buitenaf te gaan blus sen", legde Peschier de werk wijze uit. Kraan- en sloopbedrijf Ver schoor uit Sassenheim gaat ver moedelijk vanmiddag aan de slag om de resten van de uitge brande loods te verwijderen. Wethouder moet voorstellen terugnemen Het plan om Lissenaren voortaan te laten betalen voor het ophalen van grofvuil, is gisteravond door de meer derheid van de commissie openbare werken met de grond gelijk gemaakt. Nu kunnen inwoners van Lisse het vuil nog één keer in de vier weken gratis aanbieden, maar burgemeester en wethouders willen van die rege ling af. Het is volgens hen moeilijk om het vuil te schei den en de gratis dienst trekt 'afValtoeristen' uit omlig gende dorpen aan. De Lissese politiek vindt de financiële aderlating voor de burgers in het nieuwe voorstel te groot. voorstel ook weinig heel: „Wij zijn tegen de extra belasting die dit plan voor de burger bete kent. Het inzamelen van grof vuil is ook een taak van de ge meente en dat mag niet tot las tenverzwaring leiden. Het colle ge stelt een mindere verhoging van de reinigingsrechten van 5,90 gulden in het vooruitzicht, maar dat vinden we een be spottelijk bedrag. Daar willen wij niet verantwoordelijk voor zijn. Er is volgens ons weinig of geen rekening gehouden met de minder draagkrachtigen." PvdA'er Ter Linde is bang dat Lissenaren hun vuil in de sloot zullen dumpen. Met name CDA'er Van Zoest roerde zich flink. „Wij gaan lie ver door met het huidige sys teem, met wellicht als aanpas sing dat dat je het vuil voor je eigen deur plaatst." Van Zoest rekende uit dat de bewoners er flink op achteruit gaan in het nieuwe scenario. „En we moe ten ook nog zien dat er geen vuil wordt bijgeplaatst, als ie mand tegen betaling zijn grof vuil laat ophalen. Die ene ku bieke meter worden er dan mis schien wel drie en de beller krijgt de rekening." WD'er Loos liet van het Commissielid (SGP/GPV/RPF) ste eerst een proefpe [gN_. voeren, maar vond bij wethouder Van Lisse). Zijn partij >en Zeist was als enige [oe| met het voorstel v )e v „Het afvaltoerismej aldus Van Zeist, voor verenigingen heid om iets extra' te verdienen, door den tegen een rei tob het grofvuil weg te mensen die daarto °erd staat zijn. Het argument vata sl< dat in omliggende dezelfde systematii gepast, sneed vol Van Overdam 'geei allerlei gebieden v Wat betreft de ozb noem maar op. college in de pas n ren lopen." Weihouder Van het plan nog eem met het B en W on of de commissie vo n i donderdag een gev stel tegemoet kan z fvij ns ieüj j0i sh mi ii n eric de jager De Katwijkse leerlingen van de reformatorische school de Driestar moeten voortaan op de Park laan in de schoolbus naar Gouda stappen. Ver nielingen, herrie en vervuiling drijven de omwo nenden van de opstapplaats aan de Secretaris Varkevisserstraat soms tot wanhoop. Elke dag nemen zo'n veertig leerlingen van de school de bus naar Gouda. De jongeren maken zich volgens de buurtbe woners schuldig aan het vernielen van raamko zijnen en het achterlaten van vuil. Bovendien zijn zij nogal luidruchtig en bonken zij op ramen en deuren. Ook gebruiken de wachtenden de portie ken als bushalte wanneer het regent. Dat laatste gebeurt overigens ook door passagiers van de re guliere lijndiensten van Conexxion. Op de smalle stoep in de Secretaris Varkevisserstraat is geen ruimte voor bushokjes. Mede daarom heeft de gemeente Katwijk de busmaatschappij inmiddels verzocht de halte van lijn 41 te verplaatsen naar een rustiger en ruimer gedeelte van het dorp. Connexxion heeft daar wel oren naar, omdat de buschauffeurs lie ver niet door de smalle, maar drukke Varkevisser straat rijden. „Dat is pertinent niet waar", zegt dominee J. Blom, voorzitter van de stichting LRS die het ver voer van de leerlingen naar Gouda verzorgt. „Naar aanleiding van de klachten van bewoners hebben wij ordemaatregelen genomen, onder andere dat zij zich verspreid over de Varkevisser straat op moeten houden. Dat hebben wij on langs nog gecontroleerd en de jongeren houden zich daar aan. Naar onze inschatting veroorzaken de jongelui absoluut geen overlast meer." Een halte in de Parklaan zou met ingang van de nieuwe dienstregeling in mei een oplossing zijn, vinden zowel de busonderneming als de ge meente en de Varkevisserstraatbew Parklaan is ook voldoende ruimte vi De nieuwe halte zou alletwee de stO| kevisserstraat vervangen. Ook de leerlingen van de Drie J voortaan op de Parklaan - tegenovi rustplein - instappen, vinden burg 1 wethouders van Katwijk. In het verli zij aan de LRS, de organisator van he ;r vervoer, al gevraagd om maatregele verzamelden de jongeren zich toen lende plaatsen in de straat, maar n< trole ophield, vervielen de leerlingen P meenteambtenaren weer in hun oud Met de verplaatsing van de bushal instemmen, al is dat niet van harte, zes jaar geleden toestemming gekr gemeente om de halte als opstappla. leerlingen te gebruiken. Als de bu: verplaatst, zullen de leerlingen me niet eerder dan begin mei. Dat bete ze een stuk verder moeten lopen ei. de leerlingen niet fijn." De bewoners rond de bushalte a^o, visserstraat hebben niet de indruk ren na de ordemaatregelen rustiger den. „Het is een tijdje goed gegaan r ze kant van de straat heb je minder I en kou. Dus staan ze toch weer voo vallen ze zowat naar binnen als opendoen", zegt een buurtbewone ben meerdere malen gevraagd of t op een andere plek op kunnen stapp snappen best dat je zo'n grote gro niet stil kunt houden. Maar aan wordt geen gehoor gegeven. Conne bushalte niet eerder verplaatsen da dienstregeling van kracht wordt. He vervoer kan dat wel, maar die willei ten ze het tot mei aanlopen. Hoe zullen blij zijn als de halte eindelijk i: L loo Brandweerlie den zakken in een bakje door het zwartgebla kerde dak van het gisteren afgebrande Noordwijker- houtse bloe- menbedrijf. Het bleek de enige manier om het smeu lende vuur te doven. FOTO DICK HOCEWONINC persbureau cerberus Een 20-jarige Hagenaar is giste ren door de Haagse rechtbank tot zeventig uur werkstraf ver oordeeld, omdat hij in mei vo rig jaar tijdens een vechtpartij de tanden van een bezoeker van de Noordwijkse discotheek 'De Bob' had gebroken. De man, die ontkende te heb ben geslagen, werd vrij snel na de knokpartij aangehouden op aanwijzingen van het slachtof fer en een getuige. Hij was toen dronken. Binnen zou er ruzie zijn ontstaan over een 15-jarig meisje. De Hagenaar zou dat meisje hebben lastiggevallen en het slachtoffer zou haar te hulp zijn geschoten. Daarop kreeg hij klappen, waardoor hij twee tanden brak. De dader hing tijdens een groot deel van de zitting dan weer nonchalant onderuit op het verdachtenbankje, dan weer leunde hij verveeld met zijn hoofd op het verdachten- hekje. Tussendoor sprong hij wild op om de politierechter verslag te doen van het in zijn ogen 'schandalige' gedrag van de po litie. „Ze hebben me in dat bus je geboeid naast heL gezet en me daarB hem en zijn maati ten, ze hadden me niet wat aan kunne y.- dat wettelijk wel?" Rechter H. van loofde de beweri man, dat hij 'heb met de mishandeli I had, niet. Hij verc I 20-jarige tot een i de betaling van 1 schadevergoeding jj slachtoffer in ve tandartskosten, justitie had twee t straf geëist. voorhout zijn school inderdaad voorlopig nog doorgroeien. Over een ze ventiende lokaal doet hij nog geen uitspraak. De formele ruimtebehoefte voor volgend schooljaar be draagt ook zonder die groei al zeventien lokalen, omdat de klassenverkleining dan verder gaat. In afwachting van de bouw van het schoolverzamel- gebouw is van een permanente uitbreiding van het huidige on derkomen geen sprake. Eerder wordt gedacht aan een noodlo- kaal of een inpandige verbou wing zoals die nu wordt voor gesteld. Voor de verbouwing van een deel van de hal tot lokaal trekt de gemeente ruim veertigdui zend gulden uit. De Voorhoutse basisschool De Regenboog krijgt er in de vesti ging aan de Distelweg een tijde lijk lokaal bij. De protestants- christelijke school heeft behoef te aan een zestiende lokaal en kan dat in de hal realiseren. Het lokaal is naar verwachting maar één of twee jaar nodig. Dan ver huist De Regenboog naar het schoolverzamelgebouw in Hoogh Teijlingen. In het voorstel van burge meester en wethouders, dat maandag in de raadscommissie voor welzijn wordt behandeld, staat al dat de school vermoe delijk volgend jaar een zeven tiende groep wil vormen. Vol gens directeur Rindertsma blijft Ondernemer spuit zijn gal in commissievergadering De Valkenburgse fietsenhandelaar G. Hoekstra wil na zeven jaar wel eens af van zijn dikke dossier bij de gemeen te. De verhuizing van zijn bedrijf van de Kruisweg naar de Torenvlietslaan heeft nogal wat voeten in de aarde ge had. Zo moest hij een dure bluswater voorziening aanleggen, terwijl de bu ren - de brandweer - die niet hebben, en viel de rekening voor aansluiting op het riool fors hoger uit dan ver wacht. En de gemeente heeft hem niet bepaald een helpende hand toegesto ken, vindt Hoekstra. Wethouder Van der Nagel gaf toe dat Valkenburg paar steekjes had laten vallen. Hoekstra moet vanwege strengere milieueisen zijn winkel midden in het dorp verlaten. Een braakliggend stuk grond aan de Torenvlietslaan leek in 1993 de oplossing te bieden. Maar te gen de wijziging van de bestemming van agrarische grond in bouwgrond diende een kweker bezwaar in. Die procedure sleepte zich vier jaar voort. Pas in 1998 kreeg Hoekstra zijn bouw vergunning. Daarin was de verplichting tot aan leg van een bluswatervoorziening op genomen. Die verplichting bleek door de brandweer te zijn opgelegd. Hoek stra snapt echter niet waarom hij en de eigenaar van de grond 28.000 gul den moesten uittrekken voor zo'n voorziening, terwijl hij pal naast de gemeentewerf en de brandweer huist, die geen bluswatervoorziening heb ben. De druppel die volgens de fietsen handelaar de emmer deed overlopen, was het feit dat de aanvraag voor rio lering - ingediend door Hoekstra in oktober 1998 - na zeven maanden nog niet was doorgegeven aan de provin cie. In augustus 1999 kreeg Hoekstra op het gemeentehuis te horen dat de ri oolaansluiting, die oorspronkelijk 5000 gulden kostte, nu 40.000 gulden zou gaan kosten, omdat het bedrijf of ficieel in het buitengebied ligt. Uiteindelijk heeeft de ondernemer toen de EWR bezig was met graven, de aannemer maar meteen opdracht gegeven om de riolering te plaatsen. „Kostenbesparend en minder over last. Wat een fietsenmaker al niet ge daan kan krijgen", aldus Hoekstra. Wethouder Van der Nagel zei het par ticulier initiatief van de middenstan der van harte te ondersteunen. Volgens de wethouder treft de ge meente echter geen blaam. Zo bood Valkenburg Hoekstra een bedrijfs pand in de Bloemenlaan en oude ge- meenteschuren aan. De gemeente heeft ook geen exploitatieovereen komst laten opstellen, waardoor de grond met alle nutsvoorzieningen veel duurder zou uitvaljen. „U kocht agra rische grond voor nog i den per vierkante meter e rijp maken van bedrijfsgj toen al 300 gulden", aJd Nagel. De raadscommissie tooi iêi monde van PvdA-commissj stra niet erg onder de in argumenten van de wetho stra vond dat Hoekstra g rit weinig professionele van de gemeente heeft houder Van der Nagel gaf de aanvraag voor de aan riolering verkeerde verwad ing gewekt en zegde toe conta men met de brandweerco over de bluswatervoorzieni

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 16