WSB verrast Noordwijk in slotfase: 4-3 Kwartiertje verzoening in Wassenaar DIOK en Bassets verder in bekertoernooi Sport rdcd onderuit Parcoursrecords in 31ste Drechtloop Ongekende weelde door een sterk optreden Boonstra en Van de Bilt MAANDAG 17 JANUARI 2000 WASSENAAR LOMAN LEEFMANS Restant Blauw Zwart - Docos in alle rust uitgespeeld Het had weinig meer met een echte voetbalwedstrijd te maken. Een ploeg van tien man tegen een van negen met nog dertien minuten op de klok. Het restant van het in no vember bij een 1-4 stand gestaakte duel tussen Blauw Zwart en Docos. In het kleine kwartiertje wisten de counterende Leidenaars gisteren nog twee keer te scoren, maar beide par tijen waren het erover eens dat deze inhaalslag weinig om het lijf had en zonde van de moeite was. De be stuurders spraken onderling verzoe nende taal en wensten elkaar lijfsbe- houd toe in de rest van de competi tie. Kortom: zand over de kwestie die de gemoederen eerder zo had verhit. De eerdere confrontatie liep in no vember gierend uit de klauw. Spelers raakten slaags en het publiek be moeide zich daar vervolgens mee, waardoor het uitspelen van de wed strijd ook na een afkoelingsperiode niet meer mogelijk bleek. De KNVB strafte beide clubs met twee punten aftrek en schorste diverse spelers. Bij Blauw Zwart kwam door het incident onderlinge wrijving in de selectie naar boven, waardoor trainer Jan de Jong en een handvol spelers opstap- Gisteren was van alle commotie van toen in de bestuurskamer noch op het veld iets te merken. Docos- oud-voorzitter Paul Wijnen en Blauw Zwart-preses Henk Goulooze had den zich wel verbaasd dat een ande re wedstrijd in de tweede klasse IWM - Kranenburg), die onlangs ook uit de hand liep, door de KNVB zon der strafoplegging is afgedaan. Gou looze hield het op 'De ondoorgron delijke wegen van de tuchtcommis- sie'. Wijnen: „Ik begrijp best dat ze van het gelazer van gestaakte wed strijden af willen en op het stand punt staan 'waar er twee vechten hebben er twee schuld'. Maar deze uitspraak is niet alleen inconsequent, hij lost ook niets op. En de geloof waardigheid van de KNVB wordt er niet groter door.'' Binnen de lijnen zocht Blauw Zwart bij de 1-4 achterstand en met een man minder nog wel vertwijfeld de aanval, maar het werd door twee snelle tegenaanvallen afgetraft. Den nis Stuifzand en Richard Koldenhof bepaalden de eindstand op 1-6. Door dit resultaat steeg Docos van de een- na-laatste naar de tiende plaats, twee punten achter Blauw Zwart, dat wel twee duels meer afwerkte. Blauw Zwart - Docos 1-6 (1-4, restant). 81. Stuifzand 1-5, 89. Koldenhof 1-6. Geel: Ruyg- rok (Blauw Zwart). Scheidsrechten Martin. Blauw Zwart: Knijnenburg, Raaphorst. Mey er. Lagerberg, Lubbe. Nagtegaal, Beyersberg. Douw, Ruygrok. Docos: Vink, Kok. Van der Heuvel, Puliga, Beugelsdïjk. Koldenhof. Hans van Marwijk. Herman van Marwijk, Werk, Stuifzand. Twee invallers hielpen zondageersteklasser WSB in de slotfase aan de 4-3 zege op Noordwijk. Reserves Hans van de Lans en Geert van de Weidèn luisterden hun in valbeurten op met in totaal drie doelpunten, waardoor hun ploeg verrassend won van de zaterdaghoofdklasser. Teylingen plaatste zich bij de laatste zestien ten koste van de zaterdagtak van Lugdunum. Na de 1-1 in regulie re tijd namen de Sassenheimers de strafschoppen beter. BEKERVOETBAL RUUD PATTIAPON WSB - Noordwijk 4-3 Het zag er lange tijd naar uit dat de koploper van de hoofdklasse het treffen met twee vingers in de neus naar zich toe zou trek ken. Rocky Pitti, Cees Smit en Patrick van Dam zetten Noord wijk op een veilig lijkende 1-3 voorsprong. Het tegendoelpunt van Maurice Franssen veront rustte de Noordwijkers niet. Tot Van de Lans het laatste kwartier bij WSB mocht opdraven. Reeds voor de wedstrijd had de reservespeler aangekondigd dat, als hij mocht invallen, hij twee keer zou scoren. Hij hield woord. De winnende treffer was voorbehouden aan Van de Weiden. Teylingen-Lugdunum 1-1 (Teylingen w.n.s.) Lugdunum speelde een zwakke partij, maar had desondanks een overwicht. Tegen de ver houding in scoorde Wilbert van der Lans voor Teylingen. Lug dunum kwam langszij toen een hoge voorzet van Patrick Ver meulen in de kluts voor de voe ten van Martin de Geus kwam. Die aarzelde niet. Teylingen plaatste zich voor de volgende ronde omdat bij de strafschop- penserie Leidenaar Bryan Fraser de elffnetertrap onzorg vuldig nam. Oefenvoetbal Quick Boys oefende op Sport park De Toekomst in Ouder kerk aan de Amstel tegen de re serves van Ajax en verloor slechts met 1-0. Een aardige prestatie van de Katwijkers, waarbij wel moet worden opge merkt dat Ajax niet sterk speel de. Quick Boys kreeg zelfs kan sen om de wedstrijd naar zich toe te trekken. Marnbc van der Gun kopte echter tegen de lat en André van Dijk verzuimde vrij voor het Amsterdamse doel een kans te benutten. Ajax, waar verrassenderwijs de voor het betaalde voetbal afgekeurde Stanley Menzo in wedstrijdkle- ding in de dug-out zat, won kort voor tijd door een doel punt van Kevin Bobson. Rijnsburgse Boys won in en tegen Honselersdijk met 4-1. Voor de geelzwarten scoorden Michael de Roode, Jimmy Si mons, Stefan Roodakkers en Martin den Haan. w Leiden won de vriendschappelijke ont moeting tegen Oegstgeest met 3-2. In de eerste helft zetten Jan Peter Stahlie (2x) en Alex Leef- lang de Morschclub op een comfortabele voorsprong. Na rust kwam Oegstgeest sterk te rug, maar het kwam niet verder dan doelpunten van Maarten Alders en Michael Siera. Kagia verloor een oefenduel met 3-0 van Soccer Boys. TAVV laat punten liggen DERDE KLASSE ZATERDAG RUUD PATTIAPON Hazerswoudse Boys won zater dag verrassend van TAW: 3-J. Onder de nieuwe trainer Bouke Cok doen de zwartwitten het wonderbaarlijk goed. Aan het spel mag wellicht nog wat wor den gesleuteld, maar er worden wel punten gepakt. De Aardammers waren in de beginfase de betere ploeg, maar een frommeldoelpunt van de Hazerswoudse aanvoerder Jan Sol zette de verhoudingen op zijn kop. Evert Jan Pels kopte op een voorzet van Dennis te Wechel zelfs de 2-0 binnen. TAW leek even op te veren toen Jelle Kleijn bij een scrim mage een gaatje in de verdedi ging van Hazerswoudse Boys vond. Meer kracht had TAW niet. Pels maakte er ten slotte met zijn tweede treffer nog 3-1 Voorschoten met moeite langs JAC De liggende Noordwijk-spits Patrick van Dam is aan drie kanten omringd door WSB'e FOTO TACO VAN DER EB RUUD PATTIAPON Voorschoten '97 won met 1- 0 van JAC en mocht daarmee de handen stevig dichtknij pen. De hooggeplaatste ploeg van Gerard Désar speelde niet hoogstaand. Hoewel het balbezit in het voordeel van Voorschoten was, waren de beste kansen voor JAC uit Den Haag. Het was te danken aan het goede optreden van doel man Jeroen van den Hoven, dat Voorschoten van een achterstand gevrijwaard bleef. Eerst hield hij het hoofd koel toen Jan Bouwe Blankert in de fout ging en de gevaarlijke spitsen Pier Bosscher en Bart van de Berg voor het doel verschenen. Daarna stopte hij in de korte hoek een verraderlijk schot van linkerspits Gilbert de Zeeuw. In de laatste tien mi nuten dirigeerde Désar de snelle Raul Wallaart naar de spits. Dat bleek de sleutel voor de overwinning. Wal laart kreeg twee kansen, waarvan hij er één vlak voor tijd benutte. RDC II heeft het inhaalduel in de tweede ldasse van de lande lijke damcompetitie tegen VDV (Vlaardingen) met 6-14 verlo ren. RDC speelde met drie in vallers. Alleen de Rijnsburgers Jan Schijf en de reserve Cees de Leeuw (beiden met een dam- combinatie) wonnen hun par tij. Arie Schoneveld en Nico Mul maakten remise. De overi ge RDC'ers gingen onderuit, meestal in tijdnood, waardoor de nederlaag hoog uitviel. In de tweede ronde van het rugbybe- kerprogramma boekte DIOK een moeizame 27-5 overwinning op eer steklasser Delftse Studenten. Bassets uit Sassenheim, samen met DIOK uitkomende in groep vier, moest te gen de Amstelveense Rugby Club van een achterstand terugkomen voor de 20-13 overwinning. In Delft had DIOK moeite om op de been te blijven. Een combinatie van omzettingen, vervangingen en nieuwe spelers in de Leidse hoofd macht maakte de ploeg tot een vreemdelingenlegioen. Voor het eerst maakten Sietse Oreel (LSRG) en Sander Huisman hun opwach- Leidenaars hebben moeite met Delftse studenten ting. Vooral voor Huisman, die de afgelopen jaren voor de Delftenaren speelde, was het een aparte ervaring. De zwaargewicht kreeg het zwaar te verduren. Na twintig minuten ontdeed DI- OK-coach Iain Krysztofiak zich van zijn trainingspak om zijn mannen in het veld bij te staan. De oefenmees- ter had al meerdere keren vanaf de zijlijn zijn ongenoegen geuit over de speelwijze van zijn equipe. „Afgelo pen donderdag hebben we tijdens de training de zaken nog eens goed doorgenomen. Voor iedereen was het duidelijk wat er moest gebeuren, maar daar zag ik bijna niets meer van terug", tierde de Brit. Robin Roos opende na twintig mi nuten de score met twee vijfpunters-, waarna Johan Morkel Gerber en Oreel de ruststand op 0-20 in Leids voordeel bepaalde. In de tweede helft werd het nog rommeliger en viel er helemaal geen lijn meer te be speuren in het Leidse spel. Dit leidde onder meer tot een reeks van kleine blessures. Oreel converteerde in de slotfase de tweede try van Morkel Gerber voor de 5-27 eindstand. Bassets had op het eigen sport park de handen vol aan eersteklasser Amstelveen. Net als bij DIOK was er bij de Sassenheimers sprake van een lange blessurelijst. De try van Rob Reelwijk in de eerste helft was niet voldoende om aan de positieve kant van de score te komen. De bezoe kers deden de Bassets zweten en de stand oplopen naar 5-13. Na de helf twisseling kregen de Sassenheimers meer grip op het spel en zagen Al- bert Zuiderduijn en Marco van Rui ten hun kans schoon om met try's de achterstand in een 17-13 voor sprong om te buigen. Vlak voor tijd zorgde Marco van der Heiden uit een penalty voor de 20-13 eindstand. Raitt DIOK neemt aan het einde van dit seizoen afscheid van Troy Raitt. De grillige Nieuw-Zeelander, die dit sei zoen voor het eerst voor de Leide naars uitkomt, heeft vanuit zijn va derland een aantal riante aanbiedin gen ontvangen, onder meer van North Harbour en Auckland. Raitt, ook in het bezit van een Nederlands paspoort, kwam naar Nederland op aanraden van bondscoach Geoff Old, die in hem een potentiële natio- 'naal teamspeler zag. Plaatselijke favoriet Buskermolen valt uit ATLETIEK WILMAR KORTLEEVER Er was nog nooit harder gelopen over de plaat selijke tien Engelse mijlen, maar de 31ste editie van de Drechtloop zorgde voor gemengde ge voelens in de Leimuidense atletiek. Michael Woerden en Corinna Voorn kwamen van ver om met 52.57 en 1.06.51 de parcoursrecords te breken. Plaatselijk favoriet John Buskermolen viel uit met een nieuwe kuitblessure. Buskermolen streed tot een paar kilometer van de streep aan de Beukenlaan mee voor de ereplaatsen. Vanuit een kopgroep van vier kon hij Woerden het langst volgen, maar trainings achterstand leidde tot een inzinking, waardoor Paul Barnhoom (53.55) en Mare Koopman schap (53.56) van Leiden Atletiek alsnog langs zij en voorbij konden komen. „Even later was het gebeurd", aldus Buskermolen (41). „Het schoot er ineens in aan de zijkant." Gelukkig stond de plaatselijke fysiotherapeut langs de kant om te melden dat het geen spierscheuring betrof. „Het kan zijn dat het meevalt, maar ik was net terug van een blessure aan die kuit. Deelname aan de hele Leidse marathon zal nu nog moeilijker worden." Buskermolen was in 1998 op de achtste plaats met 2.32.44 de beste Nederlander in de Leidse wedstrijd. Ook zonder tegenstand in het tweede deel van de wedstrijd liep Michael Woerden uit Mij drecht door naar een record, maar de verbete ring van de tijd van Hans Oosterwijk met ne gentien seconden viel in het niet bij de progres sie in de vrouwencategorie. Voorn was maar liefst 2.57 sneller dan haar naamgenote Wil uit de Kwakel in 1999. Op de tien kilometer bleek Jan van der Marei het lopen nog niet verleerd. Winst in 33.09 doet de man uit Aarlanderveen echter nog niet te rugverlangen naar een rentree in de lange triat lon. „Ik mis alle trainingen in de aanloop naar het seizoen bepaald niet", aldus Van der Marei. „Maar ik heb het lopen wel bijgehouden en ben net wat tempowerk gaan doen. Komend voor jaar wil ik een goeie tien kilometer en halve ma rathon lopen, bijvoorbeeld een keer onder de 1.10. Een snelle marathon gaat er ook nog wel een keer van komen, maar niet meteen." Anneke en Paul Koenis zorgden zaterdag voor een opmerkelijke uitslag door de langste af stand van de 87ste Zegerplas op hun naam te schrijven. De winnares leverde met 1.21.57 de beste prestatie, 9.09 achter haar zoon. Renate Beunder heeft de eerste Nederlandse baanwedstrijd in de buitenlucht van dit jaar ge wonnen. De kogelslingeraarster van Leiden At letiek wierp haar projectiel naar 56,94 meter. Dat is 2,77 meter minder dan haar eigen Neder landse record van juli 1999. De Voorschotense juniore Nelleke van der Krogt eindigde in de midwinterkogelslingerwedstrijd als zesde met 39,37, krap drie meter minder dan vorig jaar. In de eerste indoorwedstrijd van het seizoen heeft Ger Wessel zijn waarde voor zijn nieuwe club Leiden Atletiek bewezen. In Dortmund eindigde de oud-Haarlemmer als vijfde en eer ste Nederlander op de 400 meter. Wessel liep de twee rondjes op de krappe binnenbanen rap in 49,84. Pieter van Langen van De Spartaan uit Lisse liep de 800 meter precies binnen de twee 1.59,9. Leidse atlete vrijwel zeker van deelname WK cross Erika van de Bilt. ARCHIEFFOTO TACO V De derde wedstrijd in het nationale crosscircuit zorgde gisteren voor ongekende weelde in de ge lederen van Leiden Atletiek. De eerste twee Ne derlandse atletes in de internationale wedstrijd kwamen uit voor de Leidse club. Zowel Erika van de Bilt als Miranda Boonstra deed goede zaken in de tussenstand van het circuit. Van de Bilt kan daardoor de kwalificatie voor de wereldcross- kampioenschappen zelfs nauwelijks meer ont gaan. Zonder de Nederlandse toplopers Kamiel Maa- se, Greg van Hest, Nadezhda Wijenberg en Irma Heeren werd de wedstrijd in het plaatselijke Mastbos gedomineerd door sterke Afrikaanse at leten. Bij de vrouwen namen de drie Kenyaanse loopsters Susan Chepkemei, Lornah Kiplagat en Rose Cheruiyot al vroeg afstand. Slechts Van de Bilt hield zich internationaal staande door met Etaferahu Tarekgne en Alemgene Bezabeh de tweede groep te vormen en de Ethiopische atle tes in de slotfase zelfs af te troeven. Eind december eindigden beide concurrentes nog ruim voor haar in de Brusselse IAAF Cross Challenge. „Dit vlakke parcours ligt me natuurlijk veel beter dan de modder daar", verklaarde Van de Bilt. Net als Boonstra had ze een week na de halve marathon van Egmond veel moeten geven en pal na de finish troffen ze elkaar uitgeput op een bankje. „Mijn beste wedstrijd ooit", zei de tweede Leidse die in totaal negende werd. „Ter wijl ik de hele week nog spierpijn heb gehad. Op de één of andere manier durfde ik op het eind veel dieper te gaan." Na de vierde wedstrijd op 6 februari in Uden wordt de eerste Nederlandse in het nationaal crosscircuit aangewezen voor de wereldkampi oenschappen in Vilamoura. Van de Bilt bezet na wedstrijden in Tilburg, Soest en Breda die positie en de nummers twee (Ilyina) en drie (Boonstra) starten in Uden niet. „Ik zal er toch lopen, wat èr ook gebeurtzegt Van de Bilt die daarmee het optreden in de Europa Cup cross voor clubs laat schieten. Boonstra kiest wel voor die wedstrijd in Salamanca. Van de Bilt: „Selectie is nog niet hon derd procent zeker en ik wil dit jaar alles op alles zetten om het WK te halen. Dat ben ik aan mezelf verplicht." Boonstra mikt op een goed nationaal kampioenschap in maart en de eventuele beslis sing van de atletiekunie om een volledige ploeg naar Portugal te sturen. Maase liet de wedstrijd in Breda aan zich voor bijgaan om volgende week in Engeland een ster ke IAAF wedstrijd te lopen. De eerste Leidse at leet eindigde daarom pas in de middenmoot, ook omdat de nog niet helemaal fitte Ramses Bek- kenk voor de korte cross koos (en daarin vierde werd). Beste over 11,2 kilometer was Jeroen van Dijke in 36.39, bijna drie minuten achter de Ethi opische winnaar Abate. Zelfs in voltallige bezet ting blijft het Vughtse Prins Hendrik favoriet in het nationaal crosskampioenschap voor clubs, hoewel Leiden een brede selectie heeft met Jan- Hendrik van Steensel (30ste), Tim Brouwer de Koning (32ste), Jan Kortekaas (44ste), René van Dijke (45ste) en crossdebutant Edgard Creemers (48ste).. Regionaal succes was er in de bijnummers. Ni cole van Grieken van De Spartaan blijft goed op dreef in de korte cross (derde in de wedstrijd en eerste in het nationaal circuit), net als Claartje Raedts van Leiden Atletiek bij de neo-senioren van 20 tot en met 22 jaar (eerste in Breda en tweede in het circuit).

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 22