Juventus winterkampioen in Italië Bidden Stompé tevreden ondanks verlies in de halve finale Sport Nijs wint wereldbeker veldrijden Golfer Anthony Wall wint eerste toeiï Hankey brengt BBC in problemen MAANDAG 17 JANUARI 2000 Olvmpique Marseille sukkelt verder Marseille Olympique Marseille knoeit in de competitie onver anderd door. Op de 22ste speeldag kwam Marseille niet verder dan 0-0 tegen Montpellier, dat met vijf punten achterstand op Le Havre én een wedstrijd meer gespeeld stijf onderaan staat. OM sloot 1999 in mineur af. Coach Courbis stapte op, tijdens de winterstop zochten de aanvallers Ravanelli, Dugarry en Diawara hun heil elders. Het jaar 2000 begon al even slecht. Gisteren was er geen enkele echte spits beschikbaar om een van de vele mo gelijkheden te benutten. De achterstand op koploper Monaco, 3-1 winst op Rennes, bedraagt inmiddels 20 punten. Paris Saint-Germain kwam door een gelijkspel (1-1) in Bordeaux te gen Girondins op gelijke hoogte met Auxerre en Lyon. Real wil bekerduel boycotten madrid Het bestuur van Real Madrid wil woensdag de beker wedstrijd tegen Real Zaragoza boycotten. De officials zijn boos omdat de tegenstander weigert het duel 24 uur te verschuiven. Real had om uitstel gevraagd om zich beter op de wedstrijd te kunnen voorbereiden. De Koninklijke nam de afgelopen week deel aan het WK voor clubteams in Brazilië. De selectie keerde zaterdag terug uit Zuid-Amerika. Volgens Zaragoza komt met een verschuiving van een dag de voorbereiding op de competi tiewedstrijd tegen Oviedo op zondag in het gedrang. Spanjetrip FC Utrecht verregend marbella FC Utrecht keert vandaag al terug van een trainings kamp in Zuid-Spanje. Door'overvloedige regenval in stand plaats Marbella kan de selectie van Mark Wotte nauwelijks trai nen en spelen. Het oefenduel dat de club tegen Nigeria zou spe len werd gisteren afgelast. De ploeg van Wotte kwam afgelopen vrijdag op de Costa del Sol aan. De terugreis was pas voor ko mende vrijdag geboekt. Tbc geconstateerd bij Volendamspeler volendam René Binken heeft tbc. De ziekte is vrijdag bij de speler van FC Volendam vastgesteld. Vandaag laat hij in het zie kenhuis onderzoeken of het een open of gesloten variant be treft. Als het om open tbc gaat, zullen onder anderen zijn mede spelers en de technische leiding van Volendam moeten worden onderzocht. Maradona gaat in Canada afkicken buenos aires Diego Maradona reist op korte termijn naar Ca nada om een afkickprogramma te volgen. Maradona liet vrijdag in een televisie-uitzending (zie foto) weten klaar te zijn voor het volgen van een ontwenningskuur in het buitenland. Zijn artsen hebben besloten Maradona naar Canada te sturen. Een Cana dese official liet vorige week echter weten dat Maradona toe gang zou kunnen worden geweigerd op grond van zijn crimine le verleden. De 39-jarige Zuid-Amerikaan werd in 1998 veroor- deeld wegens het schieten op journalisten.foto reuters Charleroi-Mechelen 1-4, Geel-St.Truiden 1-2, Lorr werp 2-2, Beveren-Ander Moeskroen-Harelbeke 4- Gent 0-1Standard-West se-Aalst 5-2, Brugge-Loki Stand Anderlecht 18-43 Gen Brugge 18-38 GB RC Genk 19-36 Star AAR 19-35 Wes Arsenal-Sunderland 4-1, cester 1-1, Coventry-Wim Everton-Tottenham 2-2,1 eg gh-Derby C. 1-4, Sheffieli aai Bradford 2-0, Watford-U r (j West Ham-Aston Villa l-l|_ Southampton 5-0. Stand: Leeds 21-44 Wes Man.United 19-43 Covi Arsenal 22-43 Mid Liverpool 22-40 Nevi Sunderland 22-38 Win Chelsea 22-36 Deri Tottenham 22-35 Sou Leicester 22-31 Brai Everton 22-30 Wat Aston Vil. 22-30 She Monaco-Rennes 3-1, Aui Nantes-Troyes 3-0, Strasi 1, Le Havre-St.Etienne 1 Lens 0-0. Nancy-Bastia 1 Paris SG 1-l.Marseille-M Stand a Monaco 22-48 Paris SG 22-38 Borrf Auxerre 22-38 St.E Lyon 22-38 Nan sJi foto reuters Zinedine Zidane heeft gescoord voor Juventus en wil dat vieren. Edgar Davids is in de achtervolging op de Fransman. Juventus Lazio Roma Parma Juventus is de winterkampioen van Italië. De ploeg van Van der Sar en Davids won gisteren met 3- 0 van Perugia. Lazio liet bij Reggi- na punten liggen: 0-0. Daardoor kon de Oude Dame op de helft van de competitie de kop overne men, met een voorsprong van een punt op de Romeinse ploeg. ROME' RTR/ANP Juventus, met Davids en Van der Sar in de basis, nam pas in de laatste minuten afstand van Perugia. Zidane en Kovace- vic scoorden in de slotfase. Het ope ningsdoelpunt kwam op naam van Del Piero, die in de 26ste minuut een straf schop benutte. Inter Milan won voor ei gen publiek met 2-1 van hekkensluiter Cagliari. Seedorf speelde de hele wed strijd. Engeland Arsenal blijft door een afgetekende zege op Sunderland (4-1) in de buurt van koploper Leeds United en Manchester United. De Kroaat Suker en de Frans man Henry maakten de doelpunten. Leeds heeft een punt meer (44) dan de ploeg uit Londen, maar wel een wed strijd minder gespeeld. United heeft net als Arsenal 43 puntèn, maar moet nog drie duels inhalen. Chelsea morste als subtopper op Stamford Bridge twee dure punten te gen Leicester City (1-1). Wise maakte pas vijf minuten voor tijd de 0-1 van Taggart ongedaan. Hekkensluiter Shef field Wednesday, met Jonk, Sibon en De Bilde in de basis, mag blijven hopen op lijfsbehoud. De ploeg behaalde tegen Bradford City een 2-0 zege.NLiverpool- doelman Westerveld had een zware middag bij Watford, maar zag zijn ploeg toch winnen (3-2). Spanje Koploper Deportivo La Coruna is gister middag in de Spaanse competitie ge struikeld over subtopper Alaves. De ploeg van Roy Makaay verloor met 2-1. De Nederlander bracht kort na de rust met een fantastische volley nog wel de gelijkmaker op zijn naam. Drie minuten voor tijd besliste Moreno het duel. Real Zaragoza slaagde er niet in op ge lijke hoogte te komen met Deportivo. Daarvoor had de nummer twee moeten wannen van Barcelona, maar het bleef 0- 0. Barga kreeg wel de beste kansen. Da- ni, de vervanger van de geschorste Klui- vert, miste er twee. Zenden, Reiziger, Cocu en Litmanen stonden in de basis, evenals Rivaldo, die als linksbuiten on opvallend speelde. Hesp, Bogarde en Ronald de Boer zaten en bleven op de bank. Van Gaal had Frank de Boer niet eens meegenomen naar Zaragoza. Celta de Vigo en Oviedo legden een grote productiviteit aan de dag: 5-3. Na 38 minuten leidde Celta al met 4-2. België RC Genk is in de Belgische voetbalcom petitie volkomen de kluts kwijt. Na het teleurstellende gelijkspel afgelopen woensdag thuis tegen Westerlo, ging de ploeg zaterdag in eigen stadion zelfs on deruit tegen AA Gent. Vijf minuten voor tijd zorgde Dahlum met de 0-1 voor doodse stilte op de tribunes. Genk is op de ranglijst gezakt naar de derde plaats. Koploper Anderlecht kwam bij Beveren niet verder dan 0-0, maar heeft van con currenten Genk en Gent vooralsnog wei nig meer te vrezen. De enige club die de Brusselaren momenteel kan bedreigen is Club Brugge, dat gisteren middenmo ter Lokeren met ruime cijfers versloeg, 6-1. Onderin raakt Verbroedering Geel steeds verder achterop. De hekkenslui ter verloor thuis van Sint Truiden: 1-2. - [11 Bologna-Bari 1-0, Venezi i s 1, Inter-Cagliari 2-1, Ju« 3-0, Lecce-Parma OA Pi 0-2, Udinese-AC Milan 1 na 3-1, Reggina-Lazio 0- Stand: 17-36 UdiifeS 17-35 Fior 17-32 Pen 17-32 AC Milan 17-31 Torn Inter 17-29 Vero Bari 17-23 Vem Bologna- 17-23 Pia< Lecce 17-23 Cag Maritimo-Benfica 0-0, Al 3-1, Guimaraes-St. Clara p Setubal 0-0, Belenenses- Campomaio.-Amadora 2- Stand a Porto Sporting Benfica 16-37 Gun 111 16-34 Boa ir 17-32 Mar >e Vallecano-Atletico Madm Bilbao 2-1, Alaves-Depor panyol-Malaga 0-2, Sant; 1-1, Celta-Oviedo 5-3, Sn 1-1, Valladolid-Numanci za-Barcelona 0-0. Stand aan k< Deportivo 20-37 Bilb Zaragoza 20-35 Alav Barcelona 20-34 ValeB1 Celta 20-32 Mal- Vallecano 20-30 Nun 1. nommay anp Groenendaal nu al in vonn voor WK Sven Nijs is gisteren in het Franse Nommay winnaar ge worden van de wereldbeker veldrijden. De Belg eindigde in de slotcross als zesde, winnaar werd de Italiaan Daniele Pont oni. Richard Groenendaal ein digde als tweede, de Belg Ma rio de Clercq werd derde. Groenendaal gaf, een week na dat hij in Gieten de nationale titel had veroverd, opnieuw blijk van goede vorm. ,,Ik had lange tijd het gevoel dat ik kon winnen, maar Pontoni was uit eindelijk net iets beter." Groenendaal maakte, net als zijn landgenoot Wim de Vos, deel uit van een groepje vluch ters dat kort na de start ont stond. Pontoni sloot daar later bij aan, om vervolgens vrijwel onmiddellijk te demarreren. Nijs en Adri van der Poel be reikten de achtervolgers nog. Uit die groep ontsnapte Groe nendaal, die het gat met Pont oni dichtreed. Even later moest de Braban der toch weer lossen. „Ik heb een iets mindere week achter de rug. Iedereen is, geloof ik, ziek in Nederland. Ik zat er ook een beetje tegenaan. Ook daar om ben ik tevreden met dit re sultaat." Achter de podium plaatsen werd Wim de Vos vierde. De Oosterhouter. vorige week derde op het NK, ging Adri van der Poel net voor. Sven Nijs eindigde als eerste in het wereldbekerklassement met 300 punten. De Belg uit de Rabobank-ploeg had 32 pun ten meer dan Groenendaal. De Clercq werd derde, Adrie van der Poel vierde. Voor Nijs is het de eerste keer dat hij de we reldbeker wint. Zijn zesde plaats in Nommay stelde hem niet teleur. „Pontoni had een superdag. Ik hoopte op een mooie plaats, meer zat er niet in." Groenendaal kijkt uit naar de wereldtitelstrijd, over twee weken .in zijn woonplaats Sint- Michielsgestel. „Conditioneel kan ik niet meer verbeteren. Het is nu alleen zaak fit en ge zond te blijven." er johannesburg anp De Brit Anthony Wall heeft in Zuid-Afrika zijn eerste zege op de Europese Tour geboekt. De 24- jarige zoon van een Londense taxichauffeur had voor de drie ronden op de Houghton Golf Club 204 slagen, zestien onder par, nodig. Hij won het Alfred Dunhill Championship met twee slagen voorsprong op de rest van het veld. Maarten La- feber werd in Johannesburg na een slotronde in 'Ik heb me er aardig doorheen geslagen frimley green erik winkster Teleurgesteld over het missen van de eindstrijd van de Em bassy was Co Stompé wel dege lijk. Maar de tevredenheid had toch de overhand. „Ik heb voor alles en iedereen, inclusief me zelf, bewezen dat ik meetel. Ik heb laten zien dat die Engelsen niet met ons kunnen sollen." Stompé voelde na de vroege uitschakeling van Raymond van Barneveld plots veel ogen in zijn rug priemen. „Ik kwam daar voor het eerst achter toen ik in de tweede ronde Steve Co- ote versloeg. Tijdens die partij voelde ik niets van zenuwen, na mijn winnende worp stond ik plots met knikkende knieën op het podium. Jezus, dacht ik, ik sta voor het eerst in de kwartfi nale, wat ben ik aan het doen? Het valt niet mee om aan die hoop en verwachtingen te vol doen. Maar ik heb me er aardig doorheen geslagen." Co Stompé werd zaterdag in de halve finales gestuit door Baxter. De Amsterdammer ver loor afgetekend met 2-5 (2-3, 3- 2, 1-3, 3-2, 2-3, 0-3, 2-3) van Baxter, die in de eindstrijd van gisteren geen moment het ni veau van en dag eerder haalde. Stompé wist waarin hij in de halve finale tekort was gescho ten. „Ik miste te veel mijn dub bels. Het was allemaal 'net Co Stompé feliciteert Ronnie Baxter, die hem zojuist in de halve finale heeft verslagen. niet'. Baxter liet er bijzonder weinig liggen. Ik had wat last van verzuring in mijn arm. Dit toernooi is een marathon, ver- FRIMLEY GREEN GPD Ted Hankey is de opvolger ge worden van Raymond van Barneveld als winnaar van het prestigieuze Embassy-toer- nooi. Ted The Count' Hankey verpletterde zijn als tweede ge plaatste landgenoot Ronnie Baxter met 6-0 (3-0, 3-0, 3-2, 3- 0, 3-0, 3-2). De 'veegpartij' (de snelste fi nale ooit vergde nauwelijks drie kwartier) zadelde de BBC met een probleem op. De zen der diende nog een uur live te levisie uit de mouw te schud den. Voor Baxter was het, na het verlies van 6-5 vorig jaar tegen Raymond van Barneveld, de tweede opeenvolgende neder laag in een Embassy-finale. Barney verloor niet alleen zijn titel, hij is ook een record kwijt. Vorig jaar gooide hij in totaal 39 keer 180. Dat aantal werd ruimschoots overtroffen door Hankey, die in deze 23ste editie van de Embassy maar liefst 48 keer een 180'er liet no teren. De bonus van 2000 pond voor de hoogste finish ging ook naar Hankey. De wereld kampioen sloot zijn 'show' af met een check-out van 170 (de maximale finish) en niemand kon zich aan de indruk ont trekken dat hij dat aantal in de beurt daarvoor bewust op de borden had gebracht. gis je niet. En in de voorgaande dagen had ik telkens de tijd om te herstellen. Na een partij slaap je slecht, pompt de adre naline nog door je lijf. Na de kwartfinale tegen King op vrij dagavond had ik niet die tijd en ruimte om even bij te komen. Maar ik voer het niet aan als ex cuus, maar als een mogelijke verklaring. Ook Ronnie speeldf op vrijdagavond en had er dus kennelijk geen last van." „Ik kan er verder niet zo mee zitten. Ik kan met opgeheven hoofd terug naar Nederland. Zonder beker, maar met een leuke cheque van 34 mille." Daarnaast heeft Stompé de interesse van enkele mogelijke sponsors gewekt en gaat hij wellicht deel uitmaken van een roadshow, waarbij een aantal Nederlandse (en wellicht ook buitenlandse) topdarters de monstraties en clinics in den lande gaat verzorgen. Ook het management van Raymond van Barneveld is daarbij betrokken. Maar wat de toekomst Stom pé ook zal brengen, eenmaal te rug in zijn geliefde Amsterdam kan hij niet snel genoeg weer achter de knuppel van tramlijn 14 kruipen. „Dat zou ik voor geen goud willen missen. Ik zou dolgraag een sponsor willen hebben die me de status van profdarter kan geven, maar ik wil sowieso twee dagen in de week op de tram blijven. Cootje gaat straks weer lekker door het centrum karren, hoewel ik ook iets vaags heb gehoord dat mijn werkgever mij iets in de pr-sfeer wil laten doen. Ik hoor het wel, maar ik ben geen mannetje voor een kantoorbaan. Ik wil de straat op, mensen ontmoeten, de mensen dienen." i gedeeld 22ste. Wall begon de laatste ronde van hTh, hevige regenval tot 54 holes ingekoi 0] met een achterstand van twee slagei ei mibiër Trevor Dodds. Op de tweede e de nog steeds drassige Houghton Gol ic Wall toe. Hij maakte vijf birdies en i nerveuze Dodds geen antwoord op. kwam op een matig dagtotaal van 7 en zakte naar de gedeelde vijfde plaat n t'j 1 Maradona ligt op sterven. Maar misschien kom falies toch nog goed. Vrienden van de gevallen ster hebben het Argen tijnse volk ver zocht een nationale gebedsdag te houden om het leven van Diego Armando Maradona te redden. Je vraagt je af hoe dat in zijn werk gaat, een ge bedsdag voor Maradona. (In gedachten zien wij Maxima aan de paleista fel al meebidden voor Diego en Willem-Alexan- der met haar.) Zou de Argentijnse televisie de gebedsdag live uitzenden? Als Ivo Niehe, Paul de Leeuw en Ted de Braak beroemde Argentijnse presentatoren waren in plaats van Hilversumse beroemdhe den, wie zou u dan het meest geschikt achten om de gebedsdag op de televisie te presenteren? Moeilijk, hè. Nee, Aad van den Heuvel lukt niet. Eer die met zijn omroep uitzendklaar is, komt elk gebed te laat. Dan Mies Bouwman maar. Per slot van rekening leefde Jannes van der Wal ook nog een tijdje on bekommerd door, na zijn optreden bij Mies. Anderhalve week is de Argentijnse ster al in het nieuws. Op het mo ment dat ik dit schrijf hangt zijn leven nog aan een zijden draad, maar gaat het toch al weer iets be ter met hem. Niet veel beter. Iets. Het kan nog steevast elk moment afgelopen zijn, de Argentijnen moeten nog even doorbidden. Nu al stoppen zou fatale gevolgen kunnen hebben. Zou de Argentijnse overheid de actie trouwens ondersteunen? Niet te hopen voor Diego. Als het om mensenle vens gaat, staat de Argentijnse overheid nu niet direct bekend om het redden hiervan. Een kleine tivee weken geleden werd Maradona opgenomen in een privé-kliniek in Punta del Es- te, een badplaats in Uruguay. Het journaal wijdde er een item aan. Alvorens een ambulance te zien, met naar wij hopen Maradona daarin, zagen we eerst beelden van een vrolijk naar de camera wuivende, kalm- gestemde en onder het genot van de Uruguay- aanse keuken enkele kilo's zwaarder geworden Diego M„ betrapt op de boulevard in hetZand- voort van Zuid-Amerika. Ik herhaal: wat we te J; zien kregen waren beelden van een vn f durf zelfs te zeggen uitbundig wuivem m dona. Hier klopt iets niet, dacht ik terstond. Zo gauw Maradona door een camera i sj trapt is hij tot alles in staat, tot het gei ai ten met een luchtbuks op de cameram ei kwestie. Maar wuiven? Dat doet Mara c maal gesproken niet. Toen vielen mijl kalme gelaatstrekken pas goed op. Kal t Zo stoned als maar kan! (Maradona stond er in het filmpje bij sl zojuist voor straatwaarde 500.000 guh re opgevreten.) De behandelend geneesheer sprak ovei i ventilatie en een verstoord hartritme. i ui Ergens lazen wij dat in drugsgebruik niet straf begrepen nu helemaal i Maradona's oog in de i\ gids op uitgerekend dal gevallen. De dagen hi en Maradona's verslavingt v danks eerst nog andere Lichte vorm van stress. De Sydneygriep. Vraatzucht. Verzwikte hartspier. Rode hond. Oververmoeidheid. Bijna tien jaar geleden, WK in Italië, onvluchttA na voor even een training van het Arg elftal in Florence, door een door mij te te bal een poosje met mij over te spelei S! schreef daar toen over: "Voor ik het got t besef, schieten we inderdaad een balie kaar over. Eén keer houdt Maradona ia! keer de bal hoog, alvorens over te schil - antivoord met een serie van elf, waam 'Bravo'! zegt. zich omdraait en de trail x Nadien is mij vaak gevraagd of dit we 1 gebeurd is. Nee, natuurlijk niet. Ik geloof dat ik d'Bl keer hoog hield. Twee keer misschien. Achteraf.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 20